Familiesamenkomst CBTB trekt bijna honderd belangstellenden 'Eigenlijk willen we met een man of tachtig zijn' Onder invloed in onverzekerde auto Inbraken in woning en vakantiewoningen Ledenaantal kring Schouwen-Duiveland zakt wat terug Commissie behandelt bezwaar schriften Teveel gedronken Open repetitiedag Ten Sing groep Zierikzee Man overleden in politiecel Terneuzen ZIERIKZEESCHEH5S NIEUWSBODE RH NIEUWSBODE MAANDAG 28 JANUARI 1991 NR 24888 3 ruari beeldhouwwerken rijen Goese kunste- n Beysens. Restau- ragon. 11.00 uur tot staurant. Zondagen erstdagen en nieuw- ïopend. 28 januari id Amnesty Inter- Prinses Juliana- mewekken 19. Van .30 uur. id Amnesty Inter- rereformeerde kerk, al. Van 19.00 tot aven id Amnesty Inter- iereformeerde kerk, n. Van 19.00 tot 20.30 aadsvergadering in is. 19.30 uur. id Amnesty Inter im. Kuyper-Filius, n 19.00 tot 20.30 uur. 9 januari mstede NVvH met schil- s. De Schutse. 14.00 abz in het gemeen- 0 uur. paar Kruithof over in Botswana. Hotel 20.00 uur. ke Amnesty Inter- ■ereformeerde kerk, Van 19.00 tot 20.30 end Amnesty Inter- Dr. Wortmanstraat tot 12.00 uur. rk d Amnesty Inter- lereformeerde kerk, adhuisstraat. Van .30 uur. d Amnesty Inter- Hervormde kerk, Van 20.00 tot 21.00 30 januari t Nederlandse afde- :n. In het Hervormd im. 14.30 uur. e avond Technica Driehoek. 20.00 uur. g 31 januari adsvergadering in .30 uur. rk adsvergadering in itehuis. 20.00 uur. adsvergadering in itehuis. 19.30 uur. februari ering vissersverem- Elkander. Huis van .00 uur. ibileum B. Waaijen- Mondragon. 17.00 r. mstede use party. Big S. 1 uur. 2 februari ie Eetkamer door de omedie Zierikzee. 1. 20.00 uur. dering Mussengil- van Zeeland. 20.00 4 februari t over modern per- id. Mondragon. februari Idering ZLM-kring luiVeland in 19.30 uur. E;t afdeling Schou- and NBvP. Mondra- Ioos in veremgmgs- iuudènde. 14.30 uur. ledenvergadering Sisterland Door Een- k. Pleisterplaats de 10 uur. j 6 februari t staatssecretaris Nauta. De Schutse. rk ering Oranjevereni- erkerk in de obs De n. 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - Een gezamenlijke koffiemaaltijd, toneel en een diavoor stelling. Dat waren de ingrediënten voor de familiesamenkomst voor de leden van de kring Schouwen-Duiveland van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond (CBTB). Vrijdagavond kwamen bijna honderd belangstellenden naar het Ton- nenmagazijn te Brouwershaven voor het evenement dat al een lange traditie heeft. op de toneelgroep van de Chris telijke Plattelands Jongeren al sinds november aan het oefe nen was onder leiding van An- ja van de Kooi uit Zierikzee. Vrijdag brachten de acht tone listen het stuk met veel inzet op de planken. Souffleuse was Janneke Mol. Het blijspel in drie delen om vatte het verhaal van de zaken man Dirk van Oeveren (Kees Legemate) die als verrassing voor zijn vrouw Ada (Marijke de Jonge) de kledingzaak van Karin de Vries (Anja op 't Hof) wilde kopen. Voor die transac tie is hij nogal vaak van huis wat de achterdocht opwekt van de huishoudster Lena (Manita Simonsè). Het vermoeden dat Dirk een vriendinnetje heeft wordt nog versterkt door het feit dat Karin hoogzwanger is. Mede door de inbreng van Frans van Puffelen (Marcel Uyl) die met zijn tante Sophie (Christine Simonse) onver wacht op bezoek komt en de tuinman Flipse wordt de situa tie er niet eenvoudiger op. Het blijspel omvatte dan ook veel komische situaties die op de lachspieren van het publiek in het Tonnenmagazijn werkten. Na het toneelstuk vroeg Jan op 't Hof uit Sirjansland de aan dacht van het publiek. Hij liet dia's zien en vertelde over zijn ervaringen tijdens een reis rond de wereld. Via een uitwis selingsprogramma werkte hij op boerderijen in Australië en de Verenigde Staten en reisde rond in die landen. „We doen dit elk jaar, al heel lang", aldus CBTB-voorzitter R. J. van der Wekken uit Zon- nemaire. Traditie is ook dat de familie-avond wordt georgani seerd met de afdeling Schou wen-Duiveland van de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB) en de Christelijke Plattelands Jongeren (CPJ). „Het is een avond die we bij voorkeur met eigen krachten invullen. De gezelligheid en het aanhalen van de onderlinge contacten is het belangrijkste doel van de bijeenkomst", al dus Van der Wekken. Minder groot Tijdens de koffiemaaltijd bleek dat de animo om de familie-avond bij te wonen minder groot was dan in voor afgaande jaren. Slechts enkele tientallen leden van de CBTB, de CPB en de CPJ namen de moeite om naar het Tonnenma gazijn te komen voor een geza menlijke maaltijd. Voor het be gin van het avondprogramma om 20.00 uur groeide het aantal belangstellenden aan tot bijna honderd. CBTB-voorzitter Van der Wek ken maakte in- zijn openings woord bekend dat het bestuur overweegt om de jaarlijkse familie-avond op een iets ande re wijze op te zetten. „Maar het is nog niet bekend wat wordt veranderd". Hij besteedde in zijn toespraak aandacht aan de Golfoorlog en aan de situatie in de landbouw hier in de re gio. „Het zijn moeilijke tijden. Daarom is het voor de landbou wers van groot belang om op zoveel mogelijk manieren hun kennis op peil te houden en de ontwikkelingen op de voet te blijven volgen. Zodat ze ade quaat kunnen inspelen op de nieuwe mogelijkheden die zich voordoen". Volgens Van der Wekken moe ten de boeren het daarvan heb ben om te kunnen overleven. „Het graan lijkt een bekeken zaak te zijn". Momenteel is al een aantal boeren op Schou wen-Duiveland er toe overge gaan om meer andere gewassen te telen, zoals tulpen, groenten van de volle grond en witlof. Voorlichting Ook vanuit de CBTB worden de landbouwers op de hoogte gehouden van de nieuwe ont wikkelingen. Verder heeft de standsorganisatie voorlichters in dienst die, als de leden daar om vragen, direct advies en voorlichting kunnen geven ten aanzien van de situatie en de nieuwe mogelijkheden op een landbouwbedrijf. De kring Schouwen-Duiveland van de CBTB omvat momen teel zo'n 150 leden. Een aantal dat volgens Van der Wekken de afgelopen jaren steeds iets minder wordt. „Er zijn ook wat minder boeren in de re gio". Bonbons in luxe verpakking. Zo heette het toneelstuk waar- NULAND - De Nederlandse kermisexploitanten maken zich grote zorgen over ernstige financiële gevolgen van de Golfoorlog. Dat bleek tijdens de jaarvergadering van de Ne derlandse Kermisbond (NKB) in Nuland. Voorzitter mr. L. Keulemans en secretaris J.' Boots zeiden veel verlies aan inkomsten te vrezen. EPERNAY/HEERLEN - Ne derland heeft vorig jaar zeven tien procent minder champag ne ingevoerd uit Frankrijk. Dat blijkt uit cijfers van de verenigde Franse champagne fabrikanten. SCHARENDIJKE - Op don derdag 7 februari behandelt de Middenschouwse adviescom missie bezwaarschriften een aantal bezwaar- en beroep schriften die burgers hebben ingediend tegen besluiten of plannen van de gemeente Mid- denschouwen. De behandeling vindt plaats in het gemeentehuis te Scharen- dijke en is openbaar. Maar als daar aanleiding voor is kan men de bijeenkomst doen over gaan in een besloten zitting. Aan de orde komen bezwaar schriften van C. N. Bastemeij- er hit Dirksland en P. de Jonge uit Zierikzee. En beroep schriften van A. A. den Hollan der uit Middelharnis, C. D. Padmos uit Scharendijke, H. Bevelander uit Kerkwerve, J. van der Linde, J. J. de Vrieze, N. den Engelsman en N. van der Weele, allen uit Scharendij ke. De vergadering begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Bij een routine controle hield de politie zater dagavond C. H. K. uit Kerk werve aan. Hij bleek een auto te besturen terwijl hij veel te veel alcohol had gedronken. De aanhouding vond plaats op de Emil Sandströmweg bij Zie rikzee. De eerste uitslag van de ademtest die de politie ter plaatse liet doen, was aanlei ding voor een nader onderzoek met het ademanalyse-apparaat in het politiebureau te Zierik zee. Daar bleek dat K. 1,3 pro mille alcohol in zijn bloed had. Teveel voor een schikking via een geldboete. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Hij zal zich te zijner tijd voor de of ficier van justitie moeten ver antwoorden voor zijn gedrag. ZIERIKZEE - „En ik heb maar gekeken, de hele dag TV. Meneer de generaal, het viel mij echt niet mee". Het zelfgeschreven Golf-lied werd met evenveel enthou siasme gezongen als nummers van Pink Floyd, Billy Joël en Supertramp. Zater dag hield de Ten Sing groep Zierikzee in De Driehoek een open repetitie-dag. „We willen graag leden erbij hebben. Eigenlijk willen we met een man of tach tig zijn". ook zien zitten maar komen op vrijdagavond. Want het is waanzinnig om dit met een gro te groep te doen. Dat hebben we gemerkt toen we naar Duitsland gingen en daar mee deden met een andere Tbn Sing groep". AMSTERDAM - De sympathie van de Nederlandse bevolking voor Israël is na de Iraakse ra- ketaanvallen op dit land sterk toegenomen. Dat blijkt uit een enquête van onderzoeksbureau Ifeam Vier in opdracht van de Krant op Zondag. HILVERSUM De extra uit zendingen. .van het NOS-jour- naal over de Golfcrisis zijn bij zonder populair. De drie och- tendbulletins (om 7, 8 en 9 uur) trokken de afgelopen week sa men een miljoen kijkers per dag. Gemiddeld 800.000 be langstellenden stemden af op de lunchbulletins (om 13 uur). Dat blijkt uit een onderzoek van AGB-Intomart, uitgevoerd in opdracht van de gezamenlij ke omroepen. Ten Sing Zierikzee is in zijn soort de eerste groep die in Ne derland werd opgericht. In het buitenland, met name in Noor wegen bestaan al vele jaren Ten Sing groepen. Jongeren die samen popmuziek zingen en daarom heen allerlei activitei ten doen, zoals toneel, panto mime, dans, ballet, geluid, licht, techniek en audio visuele middelen. De repetities zijn voor het eigen plezier, maar ook gericht op optredens. Hoop lol „Je hebt een hoop lol en je werkt heel hard om iets neer te zetten", aldus Mirella Stouten uit Kerkwerve en Brenda Schot uit Zierikzee. Samen met dertien andere jongeren van 14 jaar en ouder vormen zij de Ten Sing groep Zierikzee die in sep tember 1989 van start ging. Hun enthousiasme voor het deelnemen aan een dergelijke groep ontstond door het optre den van een Noorse Ten Sing groep in de Grote Kerk te Zie rikzee, vorig jaar. „Het met elkaar omgaan in zo'n groep. De onderlinge ver standhouding. Dat is heel leuk". Het thema waarvan men uitgaat zijn moderne mu ziekstijlen als pop, blues, rock 'n roll, ballads, reggae en af en toe zelfgemaakte songs. Muzikanten De groep is gedurende de eer ste periode vooral bezig ge weest met zingen en met het formeren van een groepje mu zikanten die de begeleiding kunnen doen. Dat dat aardig is gelukt blijkt onder meer uit de tekst van het eigengemaakte Ten Sing lied. „Met Josie op piano en Rudie basgitaar. En Joris speelt de solo met Etien- ne op gitaar. En Herman ramt het zootje aan elkaar". Herman Koetsveld uit Vrouwenpolder is de muzikale leider van Ten Sing Zierikzee. Elke vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur komt de groep bij een in De Driehoek in Zierik zee. En af en toe houdt men een open repetitie-dag. „Want we streven er naar om de groep uit te breiden", aldus R. Schouls uit Zierikzee die samen met en kele andere CJV-leden was be trokken bij de opzet van de Ten Sing groep. „Als de groep wat groter wordt is het de bedoe ling dat wij ons helemaal terug trekken. Dat ze een eigen be stuur vormen en zelf initiatie ven nemen". Zelfstandig Uit de reacties van de groep blijkt dat men inderdaad die kant uit wil. „Wij zijn heel zelf standig hoor. En we zijn zeker geen stelletje heilige boontjes. Want dat denken ze gelijk door die C in CJV". Het is de bedoe ling om via onderling overleg een repertoire op te bouwen en dan optredens te gaan verzor gen. „Laat alle jongeren die dit In Zierikzse, Oosterland en Scharendijke ZIERIKZEE/OOSTERLAND/SCHARENDIJKE In de afgelopen dagen hebben inbrekers hun slag geslagen in een permanent bewoond huis en twee va kantiewoningen De Duitse toeriste I. S. moest vaststellen dat tijdens afwezig heid van de bewoners, van 15 tot 25 januari, was ingebroken in de vakantiewoning van de Duitse familie aan de Acht hoek te Scharendijke. De die ven kwamen het huis binnen door middel van braak. Zij doorzochten alles en namen een- fotocamera en een aantal flessen drank mee. In ongeveer dezelfde periode, van 18 tot en met 25 januari werd ingebroken in de tweede woning van de heer Van K. uit Oosterland. Het huis staat aan de Sandströmstraat. De dieven verschaften zich via braak toe gang tot het gebouw. Zij door zochten de kamers, maar tot nu toe kon niet worden vastge steld dat ook wat werd meege nomen. Niettemin is de schade door braak behoorlijk. Afgelopen zaterdagavond tus sen 18.30 en 00.30 uur werd in gebroken in de woning van de heer Van W. aan de Calandweg te Zierikzee. Ook hier waren de inbrekers actief tijdens afwe zigheid van de bewoners van het huis. Zij kwamen binnen door middel van braak en na men een onbekende hoeveel heid contant geld mee. Ook hier werd het hele huis door zocht waardoor de nodige cha os werd veroorzaakt. BURGH-HAAMSTEDE - De politie maakte proces verbaal op tegen mevrouw E. M. uit Haamstede. Zij bestuurde een personenauto terwijl ze daarvoor te veel alcohol zou hebben gedronken. Tevens bleek de auto waarin ze reed niet verzekerd te zijn. Ten Sing Zierikzee zingt The Logical Song van Supertramp. (Foto: Joop van Houdt). Het rijgedrag van E. M. viel de politie op toen ze vrijdag om ongeveer 13.30 uur over de Weststraat te Haamstede reed. Zij werd aangehouden en naar aanleiding van een eerste ademtest en onderzoek overge bracht naar het politiebureau te Zierikzee. Daar bleek uit een test met het ademanalyse-apparaat dat ze twee promille alchohol in haar bloed had. Tteveel om de over treding via een schikking met geldboete aif te kunnen hande len. Tegen E, M. werd proces verbaal opgemaakt. Voor rij den onder invloed en voor het rijden in een onverzekerde auto. Ze zal zich te zijner tijd voor de officier van justitie moeten verantwoorden. Haar auto werd door de politie in be slag genomen. De Christelijke Plattelands Jongeren zorgden tijdens de familie-avond van de CBTB voor hilariteit met hun blijspel Bonbons in luxe verpakking. (Foto: Joop van Houdt). Verwachting t/m vrijdag 1 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. -3 graden Middagtemp. 2 graden Windkracht zuido. 3 Donderdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. -4 graden Middagtemp. 1 graad Windkracht zuido. 4 Vrijdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. -4 graden Middagtemp. 1 graad Windkracht zuido. 4 ZON. EN MAANSTANDEN 29 jan. Zon op 08.25, onder 17.21 Maan op 16.30, onder 07.56 Volle Maan: 30 jan. (07.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied bo ven onze omgeving'dat voor rustig maar bewolkt weer zorgt, verlegt de komende dagen zijn zwaartepunt naar zuid-Scandinavië en west- Rusland. Morgen, dinsdag, hebben de wolkenvelden nog de overhand. De komende nacht komt weer plaat selijk mist voor en de minimumtem peratuur ligt dan rond het vriespunt. Morgenmiddag loopt de tempera tuur op tot een graad of 3. De zuid oostenwind is zwak tot matig. Na morgen neemt de zuidoostelijke stroming iets in kracht toe, waardoor geleidelijk drogere lucht naar ons toe stroomt. Overdag laat de zon zich weer zien en in de nacht en ochtend gaat het overwegend licht vriezen. Door de zon loopt de tem peratuur in de middag op tot iets bo ven nul. TERNEUZEN - In een politie cel in Terneuzen is zondagoch tend een 33-jarige inwoner van die plaats overleden. Volgens een woordvoerder van de ge meentepolitie, die op verzoek van de familie alleen de initia len (F. A. A. R.) bekendmaak te, werd de man zaterdagavond rond elf uur slapend in een ca fé in de binnenstad van de Zeeuwsvlaamse plaats aange troffen. De politie bracht R., die vol gens de politiewoordvoerder naar alcohol rook, over naar .het politiebureau. Een geraad pleegde arts stelde na onder zoek vast dat de man de nacht in het bureau kon doorbren gen. Na herhaalde controle 's nachts constateerde de politie zondagochtend rond drie uur dat R. was overleden. Sectie moet nog duidelijkheid in de doodsoorzaak brengen. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm, „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3