LAATSTE NIEUWS Israël blijft terughoudend na nieuwe Iraakse raketaanval Kabinet moet dit jaar voor 3,5 miljard gulden ombuigen Nederlands noodhospitaal is 'bijna volwassen ziekenhuisje' 'Olievlek nieuwe klap voor al vervuilde Golf' Land offensief begint wellicht half februari" Mijnenjagers Zierikzee en Alkmaar vertrokken naar Middellandse Zee Chinees- Indisch restaurant uitgebrand Uitslaande brand bij frikadel- fabriek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DEN HAAG - Het kabinet heeft de taak om nog dit jaar voor een bedrag van 3 tot 3,5 miljard gulden om te buigen op de rijksuitgaven. Als het kabinet daar in slaagt komt het financieringstekort over dit jaar uit op 4,75 procent, het streefcijfer dat is opgenomen in het regeerakkoord. Het pakket maatregelen dat het kabinet al dit jaar wil laten ingaan maakt deel uit van de besprekingen over de tussenbalans, de ombuigingsoperatie die in 1994 een bedrag van rond de 15 miljard gulden moet opleveren. DE ALLERLAATSTE BERICHTEN VAN HET ANP Hoogleraar milieukunde Lucas Reijnders: Er is het kabinet er daarom veel aan gelegen de besluitvor ming over de tussenbalans niet al te lang uit te stellen, omdat men anders minder tijd over houdt om de gewenste ombui ging van 3,5 miljard gulden dit jaar te realiseren. Het kabinet heeft zaterdag op nieuw vergaderd over de finan ciële ombuigingsoperatie. De diverse deelgebieden zijn de af gelopen dagen uitgebreid door gesproken in kleine groepjes. Een ingewijde omschreef de sfeer in de ministerraad als ,,een beetje moe". De ministers zijn duidelijk toe aan een vol gende fase in het proces, waar bij wat meer omlijnde voor stellen van premier Lubbers en minister Kok van financiën op tafel komen. Naar verwachting zal de minis terraad op zijn vroegst woens dag weer plenair bijeen ko men. Dan ook zijn van de kant van Kok, eventueel samen met Lubbers, meer concrete voor stellen te verwachten. Tot op dit moment is nog op geen en kel terrein een besluit geno men. Het kabinetsberaad wordt nog al gehinderd door het PvdA- congres, dat vrijdag en zater dag in Amsterdam werd gehou den. PvdA-bewindslieden zul len daar zeker naar toe willen, zodat opnieuw vergadertijd verloren gaat. Het streven is er op gericht de besluitvorming over de tussenbalans af te ron den in de eerste week van fe bruari. Het verschil van opvattingen tussen PvdA en CDA over het openbaar vervoer is ook bin nen het kabinet zichtbaar ge worden. De PvdA-bewindslie den stellen zich, evenals PvdA- fractievoorzitter Wöltgens dat vrijdag deed, op het standpunt dat het onverstandig is de ta rieven van het openbaar ver voer nog eens extra te verhogen boven de 3,5 procent jaarlijkse stijging die al overeen is geko men. Efficiëncy De PvdA-ministers willen vooral mikken op efficiency verbeteringen om de vereiste bezuinigingen op de uitgaven voor het openbaar vervoer te realiseren. Minister Maij- Weggen (CDA) van verkeer en waterstaat heeft echter naar voren gebracht dat de PvdA- opstelling zou kunnen beteke nen dat onrendabele bus- en treinlijnen moeten worden op geheven. Hoewel ook Maij de nadelen .ziet van het duurder maken van het openbaar ver voer - het bevordert de overstap van de auto naar de trein niet - vindt zij toch dat alle efficiëncy-maatregelen nog meer nadelen met zich mee brengen. v Een ander punt waarbij de mi nisterraad zich volgens de par tijlijnen opsplitst is de bezui niging op defensie. De invul ling hiervan zal nog „een poli tieke worsteling" worden, zo beseft men in kabinetskringen. Bij de PvdA-ministers is er een voorkeur om een bezuinigings bedrag vast te stellen en dat la ter in te vullen in de Defensie nota, waarin de defensieplan nen voor de komende jaren uit een worden gezet. Minister Kok heeft daar ook naar bui ten toe al een keer een voor schot op genomen, door een be zuiniging van 1 miljard gulden extra te suggereren. De CDA-ministers zijn veel minder overtuigd van deze aanpak. Zij willen liever weten wat een bezuiniging concreet betekent voor de Nederlandse krijgsmacht. Op die laatste vraag kan echter pas antwoord worden gegeven in de Defensie nota en het is zeker dat die pas na de besluitvorming over de tussenbalans verschijnt. Dat zou dan ook betekenen dat voor de bezuinigingen op de fensie in de tussenbalans nog niet een concreet bedrag ge noemd kan worden. Wat betreft de bezuigingen op defensie is men momenteel nog niet verder dan het bedrag van 1,5 miljard gulden bezuinigin gen, dat is geadviseerd in het rapport van de Centraal Econo mische Commissie, de advies commissie van topambtenaren. AMSTERDAM - - De enorme olievlek die nu in de Perzische Golf stroomt betekent, als de berichten juist zijn, een nieu we aanslag op het zeeleven in dit gebied. Dit zegt prof. Lucas Reijnders, hoogleraar milieu kunde aan de universiteit van Amsterdam. Volgens hem vormen in eerste instantie de koraalriffen en zeekoeien in de Golf het meest kwetsbare leven. Vervolgens krijgen ook vissen, kleine zee dieren en uiteindelijk het zee bodemleven te lijden. Een bij komend probleem is dat dit stuk Golf in de route ligt van vogels die binnenkort weer van Afrika naar Siberië trekken. Reijnders wijst erop dat het zeeleven in de Perzische Golf de vorige oorlog, tussen Irak en Iran, nog niet te boven is. Tijdens dit conflict werden on- DEN HAAG Werkneemsters die zwanger zijn of borstvoe ding geven mogen niet worden verplicht taken uit te voeren die hun eigen gezondheid of die van hun kind bedreigen. De werkgever moet in zo'n geval de werkneemster indien moge lijk ander werk aanbieden of de werktijden aanpassen. Dat staat in het publikatieblad Zwangerschap en arbeid van het ministerie van sociale za ken en werkgelegenheid. der meer olietankers en olie platforms lekgeschoten. De schatting Was toen al dat het tientallen jaren zou duren voor het marineleven er weer boven op zou komen. „Een nieuwe klap derhalve", aldus de hoog leraar. DEN HELDER - Zaterdagoch tend zijn uit de extra beveilig de marinehaven van Den Hel der de Nederlandse mijnenja- gers Alkmaar en Zierikzee ver trokken voor een oefenreis naar de Middellandse Zee. De beide schepen zullen om streeks 1 juni in Den Helder te rugkeren. De marineschepen vormen met twee Duitse, een Belgisch, een Noors en een Engels schip het Stanavforchan-eskader (Stan ding Naval Force Channel), dat permanent aanwezig is in het Kanaal. Omdat veel NAVO- schepen in verband met de Golfoorlog in het Midden- Oosten verblijven, viel in het gebied van de Middellandse Zee een „gat" in de maritieme aanwezigheid van de alliantie. UTRECHT - De Ziekenfonds raad zal volgende week don derdag waarschijnlijk advise ren geld beschikbaar te stellen voor vijf nieuwe logeerhuizen voor thuiswonende verstande lijk gehandicapten. In een ontwerp-advies is in verband met de spreiding over het land gekozen voor vestiging in Gro ningen, Friesland, Zeeuws- Vlaanderen, Noord-Brabant en Limburg. DEN HAAG - Het aantal vol wassenen dat een beroepsop leiding volgt is in tien jaar tijd bijna verdubbeld. In 1979 wa ren er nog 250.000 deelnemers, in 1988 al 414.000. Dit blijkt uit de publikatie „Feiten en cijfers over de volwasseneneducatie", die RVE Adviescentrum Vol wasseneneducatie bekend maakte. Volgens de commandanten E. de Nijs en J. Werkman is het uitgesloten, dat het Stanavfor chan-eskader doorvaart naar het Midden-Oosten. Alleen al de bewapening en voorraden van beide schepen zijn daar voor ontoereikend. Het oefen- gebied zal zich uitstrekken tus sen Gibraltar en Italië. „Verder oostelijk komen we niet. Ik heb er niet eens zeekaarten voor", aldus commandant Werkman. De twee schepen tel len ieder 43 opvarenden, waar van in totaal één dienstplichti ge. De schepen treffen de ande re eskader-eenheden in de ha ven van Zeebrugge en zetten vervolgens via Lissabon koers naar Italië, waar een normaal oefenprogramma wordt afge werkt.. T/m 2 februari Zierikzee Expositie beeldhouwwerken en schilderijen Goese kunste naar Anton Beysens. Restau rant Mondragon. 11.00 uur tot sluiting restaurant. Zondagen gesloten, kerstdagen en nieuw jaarsdag geopend. Maandag 28 januari Zierikzee Schrijfavond Amnesty Inter national. Prinses Juliana- school, Jannewekken 19. Van 19.00 tot 20.30 uur. Haamstede Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Van 19.00 tot 20.30 uur. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, Bostonplein. Van 19.00 tot 20.30 uur. Gemeenteraadsvergadering in het stadhuis. 19.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Fam. Kuyper-Filius, Ring 26. Van 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 29 januari Burgh-Haamstede Bijeenkomst NVvH met schil deres E. Mes. De Schutse. 14.00 uur. Commissie abz in het gemeen tehuis. 16.30 uur. Artsenechtpaar Kruithof over ervaringen in Botswana. Hotel Haamstede. 20.00 uur. Scharendijke Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, consistorie. Van 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Schrijfochtend Amnesty Inter national. Dr. Wortmanstraat 23. Van 10.00 tot 12.00 uur. Nieuwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, zaaltje Badhuisstraat. Van 19.00 tot 20.30 uur. Oosterland Schrijfavond Amnesty Inter national. Hervormde kerk, consistorie. Van 20.00 tot 21.00 uur. Woensdag 30 januari Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afde ling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. aformatieve avond Technica 10 club. De Driehoek. 20.00 uur. Donderdag 31 januari Zierikzee Gemeenteraadsvergadering in stadhuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 20.00 uur. Bruinisse Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 1 februari Zierikzee Jaarvergadering vissers vereni ging Helpt Elkander. Huis van Nassau. 14.00 uur. Receptie jubileum B. Waaijen- berg. Foyer Mondragon. 17.00 tot 19.00 uur. Burgh-Haamstede Second house party. Big S. Vanaf 20.30 uur. Zaterdag 2 februari Zierikzee Première De Eetkamer door de Amateur Comedie Zierikzee. Concertzaal. 20.00 uur. Renesse Ledenvergadering Mussengil- de. Wapen van Zeeland. 20.00 uur. Maandag 4 februari Zierikzee Bijeenkomst over modern per soneelsbeleid. Mondragon. 20.00 uur. Dinsdag 5 februari Zierikzee Ledenvergadering ZLM-kring Schouwen-DuiVeland in Graanbeurs. 19.30 uur. Bijeenkomst afdeling Schou- wen-Duiveland NBvP. Mondra gon. 19.30 uur. Kerkwerve Bejaardensoos in verenigings gebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Oosterland Algemene ledenvergadering afdeling Oosterland Door Een dracht Sterk. Pleisterplaats de Treffer. 19.30 uur. Woensdag 6 februari Zierikzee Werkbezoek staatssecretaris De Graaff-Nauta. De Schutse. 14.00 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering Oranjevereni ging Nieuwerkerk in de obs De Dobbelsteen. 20.00 uur. HEERLEN - Een felle uit slaande brand heeft in de nacht van zondag op maandag in het centrum van Heerlen een Chinees-Indisch restau rant in de as gelegd. Hierbij raakten twee mensen gewond. De oorzaak van het vuur is nog onbekend. De schade wordt voorlopig geschat op zo'n acht ton. Dit is door de Heerlense brandweer meegedeeld. In het restaurant bevonden zich bij het uitbreken vaft de brand twaalf mensen. Twee van hen raakten bij de vlucht uit het vijf verdiepingen tel lende pand licht gewond. De brand werd bestreden door de brandweerkorpsen van Heer len en Brunssum en door de re gionale brandweer Limburg. Deze wisten te voorkomen dat het vuur oversloeg naar aan grenzende panden, waaronder een supermarkt, een hotel en een sporthal. De gebouwen lie pen wel water- of rookschade op. DEURNE - Een felle uitslaan de brand heeft in de nacht van zondag op maandag grote schade aangericht in een pand van frikadelfabrikant Beckers in het Brabantse Deurne. Naar het zich laat aanzien moet het hele pand als verloren worden beschouwd. Een woordvoerder van de politie in Deurne heeft dit meegedeeld. Het vuur wordt bestreden door de brandweerkorpsen uit Deurne, Helmond en Neerkant. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Evenmin valt er al wat te zeggen over de schade, aldus de woordvoerder van de politie. Voor zover be kend hebben zich geen per soonlijke ongelukken voorge daan. DUBAYY - Zo'n 15 kilometer buiten Dubayy, in het Chicago Beach Hotel, aan het strand van de Perzi sche Golf, lijkt het alsof er in deze regio niets aan de hand is. Palmen en parasolletjes koestoren zich in de vriendelijke zon. Zelfs aan de horizon vertonen zich hier geen schepen van de multi-nationale oorlogs vloot. Slechts een enkele olietanker komt voorbij. Toeristen zijn er echter niet veel. Het gros van de be woners van dit dure vakantie-oord wordt gevormd door het Nederlands personeel van een noodhospi taal dat door de Koninklijke Marine circa 20 kilome ter verderop ter hoogte van Jebel Ali middenin de woestijn is gevestigd. In totaal 47 artsen, verpleeg kundigen en mariniers hebben hier onder leiding van luite nant ter zee arts Christiaanse voorlopig hun intrek genomen. Voor Christiaanse komt de oor log wel degelijk elke dag dich terbij. Hij zal straks leiding moeten geven aan de behande ling van de oorlogsgewonden, hetzij afkomstig van de Neder landse marineschepen in de Golf, hetzij van de grondtroe pen in Saoedi-Arabie. Daarbij zal hij onder meer moeten be slissen, welke gewonden voor rang krijgen, met name als het om tijdrovende chirurgische ingrepen gaat. „Het basisgegeven daarbij is simpel", aldus Christiaanse. „De mensen met de beste kan sen gaan voor, ongeacht func tie, rang of nationaliteit. Je mag bij onze beperkte capaci teit geen kostbare tijd verlie zen aan gevallen die waar schijnlijk toch kansloos zijn. Of dat voor mij pesoonlijk moeilijke keuzes zullen blijken te zijn, weet ik niet. Ik heb daar in de praktijk nog geen ervaring mee gehad". Het hospitaal zelf is inmiddels al enkele dagen helemaal ope rationeel. Het is aanzienlijk groter geworden dan aanvan kelijk de bedoeling was. Christiaanse vertrok destijds met het idee dat hij ergens in de haven van Jebel Ali in een aantal opblaasbare tenten zijn geneeskundige werk zou moe ten verrichten. Maar toen de autoriteiten van de Verenigde Arabische Emiraten hem on- Tijdeu en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 29 januari 02.30 147 08.25 -146 15.00 170 21.00 -135 ROOMPOT BUITEN 29 januari 00.55 147 07.05 -147 13.15 173 19.30 -137 BRUINISSE 29 januari 02.50 153 08.25 -156 15.25 179 20.55 -144 WEMELDINGE 29 januari 02.35 168 08.35 -161 15.00 192 21.05 -150 verwacht een andere lokatie aanboden, kon hij daar met be hulp van een zestiental kan toorcontainers een bijna vol wassen ziekenhuisje neerzet ten, geschikt voor de verzor ging van tenminste 50 patiën ten. De opblaasbare tent staat er ook, maar steekt nogal mager tjes af bij het grote container complex dat Christiaanse in enkele dagen heeft laten verrij zen. „Het was hart werken maar het staat er", aldus Christiaanse. „We hebben de afgelopen dagen zelfs al een paar keer geoefend. Daarvoor hebben we de beschikking over enkele tientallen oefengewon den, militairen van de Verenig- de Arabische Emiraten uit de kazerne waarop het hospitaal is gevestigd". Over de medewerking van de lokale autoriteiten heeft de marine-arts niet te klagen. Elektriciteit, water en andere voorzieningen zijn hem gratis ter beschikking gesteld. De oefeningen hebben hem ge leerd dat het hospitaal nu klaar is voor de opvang van oorlogsgewonden. „Vanaf de plek waar de gewonden aange voerd worden, naar het hospi taal is het precies 5,45 minuten rijden en we zijn er in geslaagd al ons personeel binnen 25 mi nuten vanuit het hotel naar hier te krijgen. Bij een waar schuwingstijd van een uur mag je het geheel dus operationeel noemen. Maar we zijn nu nog even bezig de huisvesting van ons personeel op het terrein van het hospitaal zelf voor el kaar te krijgen. In de loop van de volgende week zullen we met die verhuizing beginnen". Marine Het hospitaal is in eerste in stantie neergezet voor eventue le gewonden onder de ongeveer 600 bemanningsleden van de Nederlandse marineschepen in de Golf. Maar Christiaanse gaat er vanuit dat de kans dat hij ook of misschien wel uit sluitend gewonden van andere nationaliteit zal behandelen, tamelijk groot is. „De Nede- landers lopen een betrekkelijk klein risico", meent hij. „Dat ligt anders met de Amerikaan se en Britse grondtroepen langs de grens met Kuwayt. Het zou best eens kunnen dat we daar het meest mee te ma ken krijgen". Het Netherlands Naval Hospi tal in Jebel Ali kan in principe elke oorlogsgewonde behande len en beschikt naast een volle dig geoutilleerde operatieka mer ook over de mogelij khe, den om slachtoffers van chemi sche wapens te behandelen. „Daarvoor zal ik nu met name die opblaasbare tent reserve ren, omdat je besmette en om besmette patiënten gescheiden moet behandelen", aldus Christiaanse. „Onze taak is de gewonden zo goed mogelijk te stabiliseren om ze op die ma nier geschikt te maken voor verder transport. In principe is het de bedoeling dat de mensen hier hoogstens 48 tot 72 uur blijven. Dat aantal van 50 bed den is dus nogal relatief. PARIJS - Een hoge militaire adviseur van president Fran cois Mitterrand van Frankrijk verwacht dat de geallieerde troepen half februari hun of fensief over land zullen begin nen tegen de Iraakse troepen in Kuwayt. „Ik weet de exacte datum niet en zou dat ook niet vertellen als ik het wel wist, maar... ik heb het over de eerste helft van februari", zo verklaarde admi raal Jacques Lanxade in een vraagesprek op de Franse tele visie. Hij zei dat er plannen zijn om de oorlog te beëindigen of een begin te maken met het einde ervan vóór de islamiti sche maand Ramadan die op 17 maart begint. Ook moet er re kening gehouden worden met de steeds hoger wordende tem peraturen in dat gebied. „De luchtmacht-fase zal drie of vier weken duren (vanaf het begin van de oorlog op 17 ja nuari) en dan moeten de ge vechtscapaciteiten van het Iraakse leger worden inge schat", zo zei het hoofd van Mitterrands persoonlijke'mili taire staf. Lanxade zei dat het Iraakse le ger „waarschijnlijk zal probe ren gas te gebruiken tegen onze soldaten". „Als Irak gas wil in zetten, dan gebeurt dat waar schijnlijk met raketten voor korte afstand, de luchtmacht en artillerie". Hij zei dat er geen gegevens zijn te veron derstellen dat Irak chemische koppen heeft voor zijn Scud- raketten voor de lange afstand, hoewel dat niet kan worden uitgesloten. JERUZALEM - De Israëlische regering handhaaft haar beleid van terughoudendheid tegenover de Iraakse raketaanvallen op de joodse staat. Dit heeft de ministerraad zondag in Jeruzalem besloten. Daags nadat Tel Aviv zaterdagavond weer een aan val van Iraakse Scud-raketten te verduren kreeg gin gen in Israël de scholen weer open. Springtij: 1 februari Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 "Na de wekelijkse kabinetsses sie zondag zei minister Moshe Arens van defensie voor de ra dio dat Irak met zijn aanvallen de „rode lijn", die een Israëli sche tegenaanval zou recht vaardigen, reeds heeft over schreden. Maar Israël zal pas „op het geschikte moment en rekening houdend met de alge hele context" ageren. „Elk uur" overweegt de regering op welke wijzen de Iraakse aan vallen op burgerdoelen in Is raël kunnen worden afgesla gen, aldus minister David Levy van buitenlandse zaken. Enkele ministers zouden ech ter hun bedenkingen hebben geuit over dit beleid. Het dag blad Ha'aretz meldt dat Sha mir steeds meer door aanhan gers van de harde lijn geprest wordt om een tegenaanval te bevelen. Israël kreeg zaterdagavond voor de zesde keer sinds het be gin van de oorlog een Iraakse raketaanval te verduren. Een Scud landde in zee, terwijl een andere door Patriot-raketten werd onderschept. Nu Irak er niet in geslaagd is Israël bij de Golfoorlog te betrekken wordt in militaire kringen gevreesd voor een aanval met chemische, biologische of andere wapens. School Voor het eerst sinds het uitbre ken van de Golfoorlog zijn de Israëlische leerlingen zondag weer naar school gegaan. Het ministerie van onderwijs had van het leger het groene licht gekregen om de scholen voor de drie hoogste leergangen open te stellen. „Het was een zeer moeilijke beslissing", gaf minister Zevulun Hammer van onderwijs toe. „We hebben een zeker risico genomen in de hoop dat we geleidelijk zullen terugkeren naar het normale dagelijks leven". Gasmasker Zo'n 70 procent van de leerlin gen was komen opdagen, al stond de eerste schooldag nog altijd in het teken van de oor log. Scholieren die hun gasmasker niet bij zich hadden werden naar huis gestuurd om het op te halen. Tijdens de eer ste les wisselden ze hun erva ringen met de luchtaanvallen uit, en werd geoefend met gasa- larmoefeningen. „Het is fijn om bevrijd te zijn van de druk om thuis opgesloten te zijn", al dus een 17-jarige in Tbl Aviv. Natuurlijk is het daar veiliger, maar het is geweldig om weer onder je vrienden te zijn". Tijdens de kabinetszitting zon dag eisten drie rechtse minis ters de aanhouding van Faisal al-Husayni, de meest promi nente Palestijnse nationalist in de bezette gebieden, omdat hij de Iraakse aanvallen op Israël zou steunen. In een Italiaans tijdschrift had Husayni de ra ketaanvallen een „gezegende actie" genoemd, omdat ze aan tonen dat de veiligheid van Is raël niet afhankelijk is van zijn bezetting van Gaza en de westelijke Jordaanoever. Ook tegen de mufti van Jeruzalem, sheikh Saad el-Din el-Amadi, eisen de ministers actie, omdat de bejaarde moslem-leider zou hebben opgeroepen tot een hei lige oorlog tegen Amerikaanse belangen. Duidelijk „Ik ben van meet af aan duide lijk geweest", reageerde Hu sayni zondag. „Ik ben niet blij met bombardementen op Tel Aviv, Baghdad of enige andere stad, omdat ik de gruwelijke gevolgen van een oorlog ken". Husayni wordt beschouwd als een mogelijke gesprekspartner als het ooit tot een Palestijns- Israëlische dialoog komt. Israëlische Arabieren hebben joden in de regio Tbl Aviv, wier huis door de raketaanvallen is beschadigd onderdak aangebo den. Dit is zaterdag voorge steld door de Raad van Arabi sche Gemeenten, die alle Arabische dorpen binnen Is- raëls grenzen van 1967 verte genwoordigt. Van de 700.000 Is raëlische Arabieren die hier wonen hebben sommigen de Iraakse aanvallen verwel komd, maar velen voelen zich evenzeer bedreigd als de Israë liërs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2