'Speelzaal te klein om 13 peuters te bieden waar ze recht op hebben' Uitvoering Luctor et Emergo in het teken van filmmuziek NMB BANK Welte rusten Gouden echtpaar Van Westenbrugge J deurloo L Peuterspeelzaal Dreischor kampt met ruimtegebrek Laatste poging voor recreatie in Schelphoek Dorpshuis Renesse bomvol Dijkgraaf bezoekt plattelands vrouwen Reuzenpaling aangespoeld Jubileum receptie bank directeur 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DREISCHOR - De houten binnenglijbaan annex klimrek staat vlak naast de vloerschommel waarin vier peuters enthousiast zitten te wiebelen. De poppen- hoek wordt begrensd door de lange, lage tafel waaraan kan worden geknutseld of gepuzzeld. „Ja, het is hier propvol. De ruimte is eigenlijk te klein om dertien peuters te bieden waar ze recht op hebben". Al sinds de oprichting van peuter speelzaal De Drie Schorren in Dreischor, in januari 1989, moet leidster M. van Beveren woekeren met de beschikbare ruimte. op die worden gebruikt te in ventariseren. Daarbij spelen het vroegere gemeentehuis: het Plaetsenhuys, het dorpshuis, het krui'égebouw en de vroege re lagere school, waarin nu het Landbouwmuseum is geves tigd een rol. Het college van burgemeester en wethouders overweegt onder meer om dat laatste gebouw te renoveren en uit te breiden met een nieuw gedeelte dat een dorpshuis zou omvatten. Plus de mogelijk heid om er later een woonzorg centrum voor ouderen aan vast te koppelen. „Als die plannen voor de bouw van een nieuw dorpshuis door gaan hopen we dat de gemeen te daarbij ook een geschikte ruimte voor de peuterspeelzaal plant. En voldoende ruimte om met de peuters buiten te kun nen spelen natuurlijk. Zodat we kunnen werken volgens de normen die worden gesteld voor een peuterspeelzaal", al dus M. van Beveren. Het op langere termijn hand haven van de peuterspeelzaal in het huidige dorpshuis zien de bestuursleden ook wel zit ten. Maar dan moet het wel worden opgeknapt. Het dorps huis is een heel oud gebouw. Het is vervallen. Als je door een kozijn prikt sta je buiten. Ook zijn er geen kindertoilet ten. Er is een goed contact met de gemeente. Een aantal gemeen teraadsleden is hier persoon lijk geweest. Maar we gaan er vanuit dat ze ons niet vergeten bij het maken van de nieuwe plannen voor Dreischor". Ruimte die een vergaderzaaltje in het dorpshuis van Dreischor omvat. Een zaaltje dat de om vang heeft van een doorsnee huiskamer. „De ruimte hier omvat 35 vierkante meter. Vol gens de normen die gelden voor eén peuterspeelzaal is dat voldoende voor zeven kinde ren", aldus de peuterspeelzaal leidster. Maar er komen gedurende twee ochtenden per week niet zeven, maar dertien kinderen naar de Drie Schorren. Want de peuterspeelzaal in Dreischor floreert. Direct al bij de oprich ting in januari 1989 bleek de voorziening aan een behoefte te voldoen. „We zijn begonnen met twaalf kinderen. En sinds dien brengen bijna alle jonge gezinnen die hier in Dreischor wonen hun kinderen naar de peuterspeelzaal", aldus oud bestuurslid M. Doeleman die intensief was betrokken bij de opzet van de voorziening in Dreischor. Een wachtlijst hanteert men momenteel niet bij peuter speelzaal De Drie Schorren. „In de regel volgen de kinde ren elkaar regelmatig op. Als er een doorstroomt naar de ba sisschool, komt er ook weer een nieuwe peuter voor het eerst naar de peuterspeelzaal'. Vorig jaar draaide men nood gedwongen een poosje met veertien kinderen. Belemmerd „Maar dat was erg veel voor de ruimte die we hier hebben. In de zomer gaat het nog wel van wege de ruime buitenspeel plaats waarover we kunnen be schikken. Maar in de winter worden de kinderen toch een beetje belemmerd in hun spel doordat ze elkaar snel in de weg lopen", aldus de peu terspeelzaalleidster. Daarom heeft zij de activitei ten die ze in de winterperiode met de kinderen doet wat aan gepast. „We beginnen meestal met wat te puzzelen of knutse len terwijl de kinderen aan de lange tafel zitten. Dan zingen we een liedje en vertel ik een verhaaltje. Pas wat later op de ochtend laat ik ze vrij spelen. Want dat is de activiteit waar voor de ruimte hier binnen ei genlijk te kort schiet. Een peu ter heeft veel speelruimte no dig. Hij moet zich vrij kunnen bewegen". Tbch laten oud-bestuurslid M. Doeleman, het huidige be stuurslid I. Bakker en de peu terspeelzaalleidster M. van Be veren nadrukkelijk weten dat ze heel blij zijn met de ruimte in het dorpshuis. „Die stelde ons in staat om met een peuter speelzaal te starten. En er is nu eenmaal niets anders beschik baar in het dorp". Plannen Zoals bekend heeft de gemeen te Brouwershaven plannen om de diverse openbare gebouwen in Dreischor en de wijze waar- Ondanks de krappe ruimte waarmee men zich moet behelpen, is er veel belangstelling voor de peuterspeelzaal De Drie Schorren te Dreischor. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen gaat nog een laatste poging on dernemen om meer mogelijk heden voor recreatie in het Schelphoekgebied te realise ren. Dat deelde wethouder ir. C. W. Veerhoek gisteren, don derdag, mee tijdens de verga dering van de commissie open bare werken. Over de invulling van het Schelphoekgebied is al heel wat gezegd en gesproken, maar het laatste woord is er nog steeds niet over gezegd. Vol gens een uitspraak van de Kroon zou de reeds aangelegde trailerhelling moeten verdwij nen. Tegen deze uitspraak zijn de watersporters in het geweer gekomen. Zij hebben tegen de uitspraak ,van de Kroon een Arob-proce- dure aangespannen. Volgens Veerhoek maken de waterspor ters niet zo bijster veel kans om die procedure te winnen. „Ik denk dat ze dat zullen ver liezen", aldus Veerhoek. „Ik weet ook niet of de waterspor ters de schade die ze zeggen te lijden wel kunnen claimen". Ook de gemeente Westerschou wen vindt dat de recreatieve mogelijkheden in het Schelp hoekgebied door onder meer de uitspraak van de Kroon te veel ingeperkt worden. „We gaan nog een laatste poging wagen om te kijken of er nog wat te redden valt", aldus Veer hoek donderdagavond. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat als de gemeente geen gehoor krijgt in Den Haag men overweegt af te zien van een beheersovereenkomst voor het gebied. ROTTERDAM - Inwoners van het Rotterdamse stadsdeel Hoogvliet kunnen dit voorjaar een abonnement nemen op een speciaal muziekprogramma dat via het kabelnet in de huis kamer komt. RENESSE - In een afgeladen dorpshuis van Renesse verzorgde de muziekvereni ging Luctor et Emergo een uiterst succesvolle uitvoering. Ruim 300 belangstel lenden genoten van een goed verzorgd en afwisselend programma. Voor de pau ze stond het programma geheel in het teken van filmmuziek. Vandaar dat het programma als motto meekreeg Muziek in het duister. Geheel in overeenstem ming met dit motto was de zaal aangekleed met filmaffiches die bij de uit te voeren muziekstukken pasten. In totaal werden acht filmgen res onder de loep genomen. On der meer de stomme film, westerns, oorlogsfilms en ro mantische films. Rond elk gen re was een muziekblok opge bouwd dat bestond uit een kort inleidend muziekwerkje, ge volgd door een langere selectie, met daarin vaak bekende the ma's. Links en rechts van het podium werden dia's vertoond ZIERIKZEE - ,,Je kunt je niet indenken dat het al zo lang is", aldus mevrouw J. W. van Westenbrugge-Struijk uit Zierikzee. Maar toch was het deze week precies vijftig jaar geleden dat ze in het huwelijk trad met P. C. van Westenbrugge. Het echtpaar ontmoette elkaar indertijd op de kermis in Zierikzee. „Ja, het was liefde op het eerste gezicht", aldus mevrouw Westenbrugge die in Zierikzee is geboren en getogen. Haar man kwam uit Burgh. Het echtpaar trouwde in Zierikzee. Meneer Van Westenbrugge werkte als landarbeider en de laatste jaren voor zijn pensioen als stra tenmaker. Tegenwoordig heeft hij het een groot deel van het jaar druk in zijn volkstuin. Mevrouw Van Westenbrugge was haar hele leven actief als huisvrouw. Het echtpaar kreeg vijf kinderen waarvan er nog vier in leven zijn, vijf kleinkinderen en een achterkleinkind. Ter gelegenheid van hun gouden huwelijk werd het echtpaar bezocht door de burgemeester van Zierikzee, mr J. J. P. M. Asselbergs. Het jubileum wordt vandaag (vrijdag) in besloten kring gevierd met kinderen en fami lieleden. TT (Foto: Joop van Houdt). uit de film waaruit muziek werd gespeeld. Maar voor het programma echt begon werd een openings woord gesproken door voorzit ter A. J. Padmos. Hij besteedde aandacht aan het oud papier dat de vereniging ophaalt. Mo menteel is dit oud papier let terlijk geen cent waard. Van daar dat de vereniging erg blij is met de garantieprijs van 8 cent per kilo die door de ge meente Westerschouwen in 1990 werd betaald. Padmos deelde mee dat het er naar uit ziet dat de reinigingsdienst over 1991 het betalen van een garantieprijs van de gemeente zal overnemen. Er zal een prijs van 5 cent per kilo worden ge garandeerd. Fijne hobby Verder riep de voorzitter de aanwezigen op om te overwe gen lid te worden van de mu ziekvereniging. „Muziekma- ken is een fijne hobby en we kunnen best nog wat leden ge bruiken, want om studierede nen zullen we wat oudere jeugdleden moeten missen", al dus de voorzitter. Een bijzon der woord van welkom richtte hij tot erelid J. J. Padmos, bur gemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer en wethouder C. W. Veerhoek. Na de woorden van de voorzit ter barstte de muziek los. Het programma liep uitstekend en was zeer afwisselend. Leerlin gen van Luctor et Emergo ver zorgden een komisch intermez zo bij „Begeleiding bij een stomme film". Ringo Osse- waarden speelde op gitaar een solo in onder meer Cavatine van Stanley Myers uit The Deer Hunter. Erg in de smaak van het publiek vielen ook de stukken „Moment for Morrico- ne" uit The Good, The Bad and the Ugly, „James Bond 007" een selectie van James Bond film-thema's en de selectie uit The West Side Story. In „Car toon in Notes", een arrange ment van Luctor et Emergo di recteur Henk Blom waren verschillende bekende melo dieën uit tekenfilms te herken- Het eerste gedeelte van de avond werd besloten met een aantal liedjes uit de indertijd zeer populaire televisieserie „Ja zuster nee zuster", gezon gen door Arie Damman en An Hof. Jubilarissen Na de pauze, waarin een verlo ting werd gehouden volgde de huldiging van een aantal jubi larissen. Leendert de Feiter werd gehuldigd vanwege zijn 40-jarig jubileum en Nico Plandsoen vanwege zijn 25- jarig jubileum. Tot zijn grote verrassing werd ook Rinus de Hamer op het podium geroe pen om te worden gehuldigd voor het feit dat hij maar liefst 25 jaar bestuurslid was van de vereniging. De drie jubilaris sen kregen de KNF-speld op gespeld en ontvingen tevens de daarbij behorende oorkonde. .Voor hun echtgenotes waren er bloemen. De drumband vervolgde daar na het programma. Onder lei ding van instructeur Wim Veer hoek bracht zij een viertal nummers waarvan er drie ge schreven waren door hun eigen instructeur. Overigens zal in structeur Veerhoek vanaf 1 april zijn taak van instructeur overdragen aan Ronald de Roo. Hij blijft echter wel gewoon als tamboer voor Luctor et Emergo behouden. Als afsluiting van de avond volgde nog een vlot afgewerkt programmablok onder de titel „Showtime". Hierbij werd in Trumpet Fiësta van Donald Philips een cornetsolo gebla zen door Rini de Looze en Jaap Moerland. Een daverend slot vormde de uitvoering van de Alpenmars van Robert All- mend, waarbij door An Hof en Arie Damman werd gezongen. De ruim 70 medewerkers aan deze avond werden door een zeer enthousiast publiek be loond met een staande ovatie. De voorzitter van Luctor et Emergo sprak zijn waardering uit voor het geslaagde pro gramma. Hij dankte alle mede werkers, met name ook de he ren Walter Visser, Han van 't Veer en Anton Geert Krijnse Locker die op uitstekende wij ze licht, beeld en geluid ver zorgden en Peter Kouwen die de versiering van de zaal ver zorgde. Voor de solisten en de muzikale leiders Henk Blom en Wim Veerhoek waren er bloemen. De avond werd afge sloten met een bal op muziek van Trio Window. Herhaling Het gehele programma wordt morgen, zaterdag 26 januari, in zijn geheel herhaald. De dansmuziek wordt dan ver zorgd door „Enterprise". Deze avond begint eveneens om 19.30 uur. Ook niet-donateurs zijn op deze avond van harte welkom. ZIERIKZEE - Op dinsdag 5 fe bruari bezoekt de dijkgraaf van het Waterschap Schouwen- Duiveland, mevrouw A. P. de Haan de afdeling Schouwen van de NBvP. Zij houdt daarbij een lezing over het belang van het water schap voor alle bewoners van Schouwen-Duiveland. Niet al leen de boeren hebben belang bij het werk van het water schap. Mevrouw De Haan be steedt aandacht aan de veran deringen die de laatste jaren plaatsvonden bij het water schap en milieu-aspecten. De bijeenkomst van de platte landsvrouwen begint om 19.30 uur en vindt plaats in Mondra- gon te Zierikzee. BRUINISSE - Op het strand van Noord-Beveland langs de Anna Friso polder spoelde een konger aal aan. Het dier was dood. Een konger aal is een reuzen- paling. Het exemplaar dat in Noord-Beveland' aanspoelde was 2,12 meter lang en woog ruim veertig kilo. De enorme vis werd gevonden door P. J. van Maurik en R, Senne uit Kamperland. Het dier zal wor den geconserveerd en in een museum tentoongesteld. Advertentie Onder een 100% wollen Texeler dekbed slaapt u als nooit tevoren. Door de re gulerende en isolerende werking van natuurlijke wol Is een Texeler dekbed, on derdeken of slaapzak warm in de winter, koel m de zo mer en hei hele jaar betaai baar. Vraag daarom altijd naar een echte Texeler. Ën "welterusten" krijgt voor u een nieuwe betekenis. OBKBeOtJFH-ONDERDEKENS VOOR MEER INFO. 01110 15.951 ZIERIKZEE - Op vrijdag een februari wordt in de foyer van restaurant Mondragon een re ceptie gehouden ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum van de directeur van het kan toor Zierikzee van de NMB- bank, B. Waaijenberg. De heer Waaijenberg blijft, ook na zijn 40-jarig jubileum werkzaam als directeur van de NMB-bank in Zierikzee. De bij eenkomst die op vrijdag een fe bruari wordt gehouden betreft dus een jubileumreceptie, en geen afscheidsreceptie zoals in de krant van donderdag abu sievelijk werd vermeld. De re ceptie is van 17.00 tot 19.00 uur. Advertentie Op 1 februari 1991 is het veertig jaar geleden dat de heer B. Waaijenberg, directeur van ons kantoor Zierikzee, bij de NMB Bank in dienst trad. Ter gelegenheid daarvan wordt de heer Waaijenberg een receptie aangeboden welke wordt gehouden op vrijdag 1 februari a.s. van 17.00 tot 19.00 uur in de Foyer van Res taurant Mondragon te Zierikzee, ingang Concertzaal. Indien u de heer Waaijenberg hiermee wilt feliciteren, bent u van harte welkom. Directie NMB Bank Regio Zuid-West Nederland Rotterdam, januari 1991

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4