Zolang Saddam Husayn zijn macht behoudt komt er in het Midden-Oosten geen vrede 'Ik wilde er iets mee gaan doen op toneel, al werd het me afgeraden' Plannen om amusementshal Haamstede te verplaatsen Gevluchte Iraanse zakenman: Politie houdt snelheids controle Aquarellen Acteur Henk van Ulsen over De dood van Iwan Iljitsj Ten gunste van uitbreiding hotel Bom Vergadering vissers vereniging Vlissingen wil rechtszaak ZIERIKZEESCHEÜÜ NIEUWSBODE Ha NIEUWSBODE DONDERDAG 24 JANUARI 1991 NR 24886 jruari beeldhouwwerken rijen Goes» kunste- Beysens. Restau- 3ragon. 11.00 uur tot staurant. Zondagen erstdagen en nieuw- eopend. ag 24 januari ke lering NBvP Noord- lorpshuis. 19.30 uur. dering Plattelands- luiveland in Ooster- januari amstede voering Witte van De Schutse. 20.00 naven nenkomst CBTB. gazijn. 18.00 uur. adering Staatkun- urmeerde Studiever- chouwen-Duiveland. aal Gereformeerde Sint Joostdijk 11. 26 januari ititie Ten Sing. Drie- 10.00 tot lfi.00 uur. 28 januari nd Amnesty Inter- Prinses Juliana- nnewekken 19. Van 0.30 uur. amstede ist NVvH met schil- es. De Schutse. 14.00 nd Amnesty Inter- lereformeerde kerk, aal. Van 19.00 tot naven nd Amnesty Inter- Jereformeerde kerk, in. Van 19.00 tot 20.30 raadsvergadering in lis. 19.30 uur. nd Amnesty Inter- Fam. Kuyper-Filius, an 19.00 tot 20.30 uur. 29 januari amstede tpaar Kruithof over i in Botswana. Hotel e. 20.00 uur. jke nd Amnesty Inter- ïereformeerde kerk, Van 19.00 tot 20.30 we tend Amnesty Inter- Dr. Wortmanstraat .00 tot 12.00 uur. erk ind Amnesty Inter- Gereformeerde kerk, adhuisstraat. Van 0.30 uur. >nd Amnesty Inter- Hervormde kerk, e. Van 20.00 tot 21.00 ag 30 januari nst Nederlandse Vrouwenbond afde- -en. In het Hervormd aim. 14.30 uur. eve avond Techniea i Driehoek. 20.00 uur. februari ubileum B. Waaijen- er Mondragon. 17.00 lur. 2 februari De Eetkamer door de Comedie Zierikzee. al. 20.00 uur. jadering Mussengil- van Zeeland. 20.00 5 februari radering ZLM-kring i-Duiveland in 19.30 uur. ist afdeling Schou- eland NBvP. Mondra- isoos in verenigings- Zuudènde. 14.30 uur. ledenvergadering losterland Door Een- rrk. Pleisterplaats de .30 uur. WESTENSCHOUWEN - In menig gezin bepaalt de verslaggeving over de Golfoorlog hier het ritme van alledag. Menig uurtje nachtrust wordt hier in Neder land opgeofferd om toch vooral maar geïnformeerd te zijn over de laatste ontwikkelingen daar in het Midden-Oosten en ook 's morgens vroeg blijkt de roep naar het laatste nieuws sterker te zijn dan de beschutting van het warme bed. Die behoefte aan in formatie over deze inmiddels één week oude oorlog bestaat nog meer bij de Iraanse zakenman Manou- chen Onermand die twee maanden geleden samen met zijn vrouw en twee kinderen naar Nederland vluchtte en die nu tijdelijk onderdak heeft gevonden in Westenschouwen. In zijn nieuwe (tijdelijke) woonomgeving volgt Oner mand de gebeurtenissen in het Golfgebied op de voet. Dat ge beurt vooral door het luisteren naar de BBC Worldservice en het aanschouwen van de televi siebeelden van de Nederlandse gezamenlijke omroepen. Want ook al begrijpt de Iraanse vluchteling geen Nederlands, de getoonde beelden spreken voor zich; die behoeven verder geen ondertiteling. Woning Onermand weet evenals zijn naar het Westen uitgeweken landgenoten hoe diep een oor log in een mensenleven in grijpt. Bij het uitbreken van de oorlog tussen Iran en Irak in 1980 woonde hij met zijn schoonfamilie in Khorrams- hahr, een Iraanse stad aan de grens met Irak. Reeds bij de al lereerste aanvallen, die zonder de burgerbevolking eerst te waarschuwen werden uitge voerd, werd de slechts één maand nieuwe woning waarin de familie Onermand verbleef getroffen. Ook de bank waar Onermand een spaarrekening had werd bij die Iraakse aan vallen verwoest waardoor alle bewijzen van zijn rekening werden uitgewist en daarmee was Onermand ook zijn vermo gen kwijt. Islamitisch Berooid trachtte het gezin in Teheran een nieuw bestaan op te bouwen. Aanvankelijk ver liep dat redelijk voorspoedig, ondanks de moeilijke omstan digheden waaronder de meer democratisch ingestelde Ira- niërs moeten leven. De funda mentalistische islamitische principes waarnaar de Iraanse maatschappij na het verdwij nen van de sjah (1979) is inge richt bieden immers voor meer ruimdenkende Iraniërs weinig bewegingsvrijheid. Wat dat in praktijk betekent illustreert de Iranese zakenman door erop te wijzen dat het leven van een christen in Iran minder waard is dan dat van een moslim. Wie wegens het veroorzaken van een ongeval waarbij een moslim betrokken is wordt ge straft moet een vijf keer zo ho ge schadevergoeding betalen dan wanneer de gedupeerde een christen is en ook kleine meisjes moeten onverbiddelijk gehoorzamen aan de strenge islamitische kledingvoor schriften. Zijn beide dochter tjes - acht en negen jaar oud - mochten dan ook alleen zwaar gesluierd naar school, ook als het hartje zomer was. Vluchten De situatie van Onermand en zijn gezin werd echt onhoud baar toen de Iraanse veilig heidsdienst er op zekere dag achter kwam dat Onermand lid was van de nationale ver zetsbeweging van dr Bakhtiar werd de veiligheid van hemzelf en zijn gezin dusdanig onzeker dat hij twee maanden terug be sloot om samen met zijn vrouw en twee dochtertjes naar Ne derland te vluchten. Een land dat hem door zijn broer - een diplomaat die in Frankrijk heeft gewoond - was aanbevo len. Evenwicht Vanuit zijn tijdelijke onderko men op Schouwen-Duiveland volgt hij samen met nog vele anderen het laatste nieuws over de Golfoorlog, een oorlog die hem niet echt heeft verrast. „Deze oorlog heeft zijn eigen oorzaken" zegt de gevluchte Iraanse zakenman daarbij wij zend op het verstoorde machts evenwicht in het Midden-Oos ten. Dat politieke en militaire evenwicht, dat zijns inziens in stand werd gehouden door Is raël en het Iran van de sjah, is nu ernstig verstoord. Deze oor log tegen de „imperialistische vijand" is voor Saddam Hu sayn bovendien ook een mooie gelegenheid om de aandacht van zijn volk af te leiden van het feit dat de oorlog met Iran - een oorlog van negen jaar - het land niets heeft opgeleverd. In tegendeel zelfs, de vele slacht offers en verwoestingen bete kenen een verliespost en daar mee ook een bedreiging voor de positie van Saddam als al leenheerser. Palestijnen „Deze oorlog is voor Husayn een poging om zijn eigen falen te verbergen" aldus Oner mand. Husayn is daarbij han dig genoeg om de onderdrukte Palestijnen op zijn hand te krijgen. Nadat Koeweit door Irak was bezet betrok de Iraak se dictator vrij onverwacht de Palestijnse kwestie bij de zaak. Pas wanneer Israel zich terug zou trekken uit de bezet te gebieden (Gaza en de Weste lijke Jordaanoever) zou er over een terugtrekking uit Koeweit te praten zijn. Ook Onermand beschouwt dit als een slinkse manier om steun te verkrijgen. Iets dat ook geldt voor de ma nier waarop de Iraakse leider zich de laatste maanden voor de zoemende camera's heeft ontpopt als een streng gelovige moslim. Afgaande op de televi siebeelden over mensenmas sa's die luidkeels hun steun aan Saddam Husayn betuigen lijkt de Iraakse leider in die opzet te zijn geslaagd. Onder- mand relativeert dit echter door erop te wijzen dat de ar me en veelal ongeletterde men senmassa's gemakkelijk beïn vloedbaar zijn. Een verklaring die ook van toepassing lijkt te zijn op de groeiende fundamen talistische stroming binnen de islam. Media Bij het verstoren van het door Onermand geconstateerde machtsevenwicht in het Mid den-Oosten hebben ook de westerse media en de Ameri kaanse overheid een rol ge speeld. Volgens Onermand waarschuwde de sjah vijfen twintig jaar geleden al voor Irak. De Westerse media be perkten zich echter tot de constatering van de grote be dragen die de sjah van Perzië spendeerde aan de bewapening van zijn land waardoor volgens Onermand een negatief beeld van deze heerser ontstond en waarvan een man als Khomei- ny handig gebruik maakte. Te gelijkertijd lieten ook de Ver enigde Staten de sjah vallen. Veruit de meeste media hebben Khomeiny gepromoot als de grote leider van het volk, een voorstander van vrijheid en een bestrijder van het imperia lisme en dat terwijl op dat mo ment negenennegentig procent van de Iraanse bevolking niet eens wist wie Khomeiny was. Blijkbaar is het Westen niet in staat om de situatie in het Mid den-Oosten goed in te schatten. Iets dat ook de laatste dagen is gebleken. De euforie over de geweldigde resultaten van de Geallieerden is inmiddels aan zienlijk verstomd, zeker na het vertonen van de beelden van gevangen genomen geallieerde piloten. De Blitzkrieg die door sommigen werd verwacht blijkt allang naar de achter grond te zijn geschoven en openlijk wordt nu toegegeven dat die oorlog aanmerkelijk langer gaat duren. Volgens Onermand ontbreekt het ook de Geallieerden aan voldoende inlevingsvermogen in het gevoelsleven van de Ara bier. „In het algemeen kent een Arabier geen logica en wordt een conflict eerder met wapens dan met overleg opgelost", luidt de mening van Onermand die daarbij wel aantekent dat dit niet voor iedere Arabier op gaat. Fundamentalisten echter leggen dergelijk gedrag nogal eens aan de dag. De inmiddels één week oude oorlog heeft Ondermand opge zadeld met een groot vraagte ken en dat betreft de houding van de Geallieerden jegens het zijns inziens verdorven regime van de emirs van Koeweit. „Het heeft me verbaasd dat de westerse wereld Koeweit wil bevrijden en terug wil geven aan zijn vroegere heersers" al dus Onermand. Gezien de ma nier waarop deze de mensen rechten (van met name de bui tenlandse arbeiders) nakomen verdienen die weinig respect. Hoe de oorlog af zal lopen, daarover kan Onermand even als ieder ander slechts specule ren. Of Iran uiteindelijk ook bij de oorlog betrokken zal ra ken hangt af van de houding die Israël in dit conflict in zal gaan nemen. Mochten de Israe li's nauw betrokken raken bij de strijd dan acht Onermand het niet uitgesloten dat de fun damentalisten in Iran zoveel druk op hun leider Rafsanjani uitoefenen dat Iran uiteinde lijk de zijde van zijn vijand Irak zal kiezen in de strijd te gen de „goddeloze, imperia listische vijand". Iets dat ook mogelijk is wanneer de Geal lieerden de sji'itische heilige plaatsen Karbala en Najaf aan vallen. Wat voor Onermand wel vaststaat is dat de persoon van Saddam Husayn vrede in het Midden-Oosten onmogelijk maakt. „Zolang Husayn aan de macht blijft is vrede in het Midden-Oosten niet denk baar", vindt Onermand. Maar ook het Palestijnse probleem moet dan eerst worden opge lost want ook dit maakt van deze regio een kruidvat, waar van de lont nu behoorlijk brandt. RENESSE - Tijdens een snel heidscontrole op de Stoofweg nabij Renesse heeft de Rijks politie Schouwen-Duiveland twee overtredingen vastge steld. De controle werd dinsdag tus sen 15.30 en 17.00 uur gehou den. Men behulp van radarap- paratuur controleerde de politie de snelheid van 115 voertuigen die passeerden. Daarbij bleek dat er (slechts) twee harder reden dan de op de Stoofweg maximum toegesta ne snelheid van 50 kilometer per uur. Een van de twee auto's die in overtreding waren, reed 78 kilometer per uur. Zij kun nen binnenkort een proces verbaal met acceptgirokaart in de brievenbus verwachten. BURGH-HAAMSTEDE - Op maandag 28 januari vindt in De Schutse te Burgh-Haamste- de een bijeenkomst plaats van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Daarbij vertelt Elly Mes uit Burgh-Haamstede over het ont staan van haar hobby: schilde ren. Elly Mes houdt zich in het bijzonder bezig met het ver vaardigen van aquarellen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE - Henk van Ulsen, Jerzy Grzegorzewski en Leo Tolstoj: een unieke combinatie, die garant staat voor een bijzondere theatervoorstelling. De dood van Iwan Iljitsj, zaterdag 26 januari te zien in de Concertzaal te Zierikzee, aanvang 20.00 uur. Henk van Ulsen las Leo Tolstoj's verhaal: 'De dood van Iwan Iljitsj Golowin', twintig jaar geleden op aan dringen van de dichter Huub Oosterhuis. „Ik wilde er iets mee gaan doen op het toneel", vertelt Van Ul sen. „Het heeft tot voorjaar 1990 geduurd, eer ik er iets mee kèn. Vier vooraanstaande regisseurs, waar onder Mette Bouhuis raadden me het af, omdat het te zwaar zou zijn, te ingewikkeld en moeilijk te spe len". Inmiddels verwierf Henk van Ulsen bekend heid met Dagboek van een gek, Driekoningenavond en veel werk van Pinter, onder meer het Verjaar dagsfeest. Van Ulsen: „In het voorjaar van 1989 heb ik het boek van Tolstoj laten lezen aan produ cent Wim Visser. Aanvankelijk kende hij het niet, maar na het te hebben gelezen wilde hij er wel iets mee, mits het een bij zondere produktie zou worden; meer dan alleen een vertelling. We besloten het een monoloog te laten zijn". „Later, toen de Poolse regis seur, kunstenaar en decorbou wer Jerzy Grzegorzewski de taak als regisseur op zich had genomen is pas het idee ont staan van een medespeler. Dat is Jim van der Hoeven toen ge worden. Ik kende Jim uit de tijd dat ik De wijze Kater van Heyermans regisseerde' Materie „Jerzy, ik noem hem altijd Joe- rek, was een goede keuze. Ge boren in Lódze in Polen in 1939, heeft de Hogeschool voor de schone kunsten doorlopen en de Staatstheaterschool voor re gie in Warschau. Hij werkte in verschillende theaters in Lódz en Warschau en was van 1978 tot 1982 artistiek leider van Theatr Studio in Warschau", aldus Van Ulsen. „Omdat we iets speciaals wilden met deze produktie", legt hij uit, „kon den we prima met hem uit de voeten, omdat hij experimen teert en onderzoek pleegt naar de materie van het theater en zo verrassende vernieuwingen met zich mee brengt en nieuwe energiebronnen aanboort voor alle componenten binnen het theater als licht, beweging, ge baar, muziek en kostuums. Hij verruimt de expressiemoge lijkheid van de theatertaal tot een originele, subtiele, bijna ongrijpbare enscenering van een literair werk. Jerzy heeft, legt Van Ulsen uit, „een licht humoristische visie op het theater; het spel met de vor men; de afstandelijke houding; het herwaarderen en relative ren. Opvallende produkties van hem met theatr Studio wa ren De Meeuw van Tsjechov, Dreigrossenoper van Brecht, Amerika van Kafka en King Lear van Shaekespaere. Toen ik De Meeuw van Anton P. Tsjechov in de bewerking van Jerzy had gezien, was alle twijfel, die ik toch wel had, de taal was anders evenals de cul tuur, verdwenen. Solo-voorstelling Toen Jerzy in mei vorig jaar voor vijf dagen in Amsterdam was, kreeg het stuk vorm. Maar toen kwam hij met het idee van een medespeler. Van Ulsen: „Dat kón rïiet!" Het stuk was al verkocht als solo voorstelling, straks heb ik er zeven, óf acht! Jim van der Hoeven komt er nu bij. Jerzy wil nu de structuur van de no velle overboord zetten. Wel twaalf hoofdstukken of frag menten ervan; het laatste als: „beschreven door Tblstoj". Meer niet: de overige fragmen ten haalt hij uit de tekst en ver weeft ze door elkaar. De bewer king, die er lag, kon in de prul- Iemand. Het moest iets speci aals worden". „Dat werd het ook. Een bezoe ker van de produktie zei eens: „Het is een kijkdoos van de dood". Ik hoop, dat anderen dat ook zo zullen ondergaan", aldus Van Ulsen. BURGH-HAAMSTEDE - De eigenaar van hotel Bom in Haamstede en de eigenaar van de amuse mentshal die in het pand daarnaast is gevestigd heb ben een plan gemaakt waarbij beide bedrijven een verandering ondergaan. Het hotel zou daarbij wor den uitgebreid en de amusementshal worden ver plaatst naar het pand Noordstraat 6. Tijdens de openbare vergade ring van de Westerschouwse adviescommissie ruimtelijke ordening bleek dat een meer derheid van de commissiele den positief stond tegenover deze plannen. „De vervallen toestand van het pand waarin de amusements hal nu zit èn van het pand waar men naar toe wil is de gemeen te en menig Haamstedenaar al lang een doorn in het oog. Het is goed dat ze nu opgeknapt worden", aldus CDA-commis- sielid A. J. Padmos. Toch was het naar zijn zeggen 'tegen wil en dank' dat hij zich positief opstelde. „Zo'n amusements hal oefent een negatieve in vloed uit op de jeugd. Het zou mij een lief ding waard zijn als dergelijke voorzieningen zou den verdwijnen uit het straat beeld van Westerschouwen". Realisme Zijn positieve advies baseerde Padmos op realisme. „Als wij tegen dit plan zijn, blijft die amusementshal waar hij is en is de eigenaar van hotel Bom de dupe omdat hij niet kan uit breiden". Pvd A-commissielid C. Verton was pas positief toen hij hoorde dat de huidige vorm van de gevel van het pand Noordstraat 6 gehandhaafd zou blijven. Commissielid dr H. J. van Zuy- len (VVD) was ook blij met het plan. Alleen commissielid J. van den Berge (SGP/RPF) was tegen het plan. „Wij zijn op principiële gronden tegen een amusementshal. De gemeente kan beter de beide panden aan kopen en er detailhandel in la ten". Uit een toelichting vanaf de publieke tribune door de eige naar van hotel Bom bleek dat de uitbreiding van zijn zaak zal worden gebruikt voor het creë ren van een zaal waarin verga deringen kunnen worden ge houden, ontvangsten voor bus gezelschappen en waarin in de zomer een lunchroom kan wor den gerund. Acteur Henk van Ulsen in een scene uit jitsj'. 'De dood van Iwan II- In de versie van Tblstoj 's ver haal door Jerzy verwerkte hij bovendien twee gedichten van de Poolse schrijver Thdeusz Ró- zewicz, welke prachtig werden vertaald door Gerdien Ver schoor. Op 29 oktober begon nen ze met de repetities en op 11 december 1990 ging een lang gekoesterde wens in vervul ling: de première in de statige stadsschouwburg van Leiden. Fijn publiek Drieëntwintig voorstellingen later staat Henk van Ulsen met 'De dood van Iwan Iljitsj' in Zierikzee. „Ik verheug me er op, ik kom graag in Zeeland", aldus Van Ulsen, „het is een fijn publiek. En zéker Zierik zee. Er hangen daar nog twee schilderijen van Eppo Doeve van mijIk heb ze zelf nog ont huld. De gemeente heeft er een tje gekocht, voor die andere was geen geld, 't werd zoiets van twee halen, één betalen; je kent dat wel". De 'Dood van Iwan Iljitsj' is absoluut geen moeilijk te in terpreteren stuk geworden, hier en daar is het zelfs vrij luchtig met lachwekkende sce nes, die je je bij een stuk van Tblstoj nauwelijks zou kunnen voorstellen. Het decor is sober, maar goed gekozen. Hier en daar lijkt het wat op een uitdragerij. Dat is ook zo, verduidelijkt Henk van Ulsen: „Jerzy kocht alle requi- sieten op het Waterlooplein. Het stuk is zéker een aanbeve ling waard". Henk van Ulsen vertolkt zeer knap de rol van Iwan Iljits, de man die op het hoogtepunt van zijn carrière plotseling geconfronteerd wordt met de onvermijdelijke dood. Aangezet tot intensief nadenken, maakt hij de balans op van een leven dat ondanks uiterlijk succes, leeg en leugen achtig was. Het contact met z'n gezinsleven is verstoord en het gebrek aan communicatie leidt tot een volkomen innerlijke vereenzaming. ZIERIKZEE - Vrijdag 1 februa ri houdt vissersvereniging Helpt Elkander haar jaarver gadering. De vergadering wordt gehou den in het Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zie rikzee en begint om 14.00 uur. Op de agenda van de vergade ring de diverse jaarverslagen en een bestuursverkiezing. Ook wordt een overzicht gege ven van aanvoer en verzending. Na het officiële gedeelte be treedt drs. A. M. de Vriend het spreekgestoelte. Hij verzorgt een lezing over actuele visserij zaken. Een forum probeert daarna eventuele vragen te beantwoorden. «miJ.III.I.IJaJnlUJ.M.UJU.W WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Middagtemp. 3 graden Windkracht variabel 3 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Middagtemp. 2 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp. -1 graad Middagtemp. 2 graden Windkracht zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 jan. Zon op 08.31, onder 17.13 Maan op 11.45, onder 04.02 Volle Maan: 30 jan. (07.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Weinig verandering zit er in de atmosfeer. Een groot hoge- drukgebied zal het nog dagenlang weten uit te houden in Europa. De invloed ervan is merkbaar van En geland tot aan de Balkan. Depres sies spelen momenteel alleen een rol aan de periferie van Europa. De Spaanse Costa's moeten zo nu en dan nogal wat regen verwerken, Griekenland heeft koud en wissel vallig weer en in Scandinavië wordt de winter regelmatig onderbroken door oceaandepressies die een por tie zachte lucht meenemen. Ons land dat midden in het hogedrukge- bied ligt houdt voorlopig de tempe ratuur dicht bij het vriespunt, bij mi nimaal blijvende neerslagkansen. BRUINISSE - De Algemene Inspectie Dienst (AID) heeft de gemeente Vlissingen geverba liseerd omdat bij de vismijn kisten met vis werden aange troffen zonder letter, tekens of merken en nummers van de aanvoerders. De Vlissingse wethouder van visserijzaken T. R. K. Meijers wil een rechterlijke uitspraak, want één of meer kisten vis op de afslag zonder de vereiste nummers is nog geen bewijs van fraude. Het vereiste papier in de kisten kan, zo betoogt hij, op verschillende manieren wegraken. Iedereen kan het er al of niet opzettelijk uithalen. Maar ook de wind kan er vat op krijgen en dan waait het weg. Iedere visafslag worstelt met de verscherpte controle op de aanvoer van zogenaamde co de vis. In de afgelopen jaren is op die manier wel vis in het grijze circuit terecht gekomen. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) tof 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3