VV Delphi Mevo '80 boekt hoopgevende resultaten Zeven ereplaatsen voor turnsters Delta Sport Geen winst maar toch een voldaan gevoel bij Kwiek All-Ready kansloos tegen sterker Tjoba Nacompetitie badminton DINSDAG 22 JANUARI 1991 NR 24885 7 ZIERIKZEE - Hoewel het eerste herenteam van VV Delphi Mevo '80 geen mooie wedstrijd speelde, heeft het wel een overwinning behaald. De thuiswedstrijd tegen hekkesluiter DVO werd met 3-1 gewonnen. „Een wedstrijd om snel te vergeten", oordeelde evenwel coach Roel Kok. Het damesteam van de Zierikzeese vol leybalvereniging kwam in eigen huis niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen streekgenoot Intermezzo. Gedurende de vier sets kwam de mannelijke hoofdmacht van VV Delphi Mevo '80 eigenlijk geen enkel moment lekker in de wedstrijd. In de eerste set liepen zij zelfs tegen een geheel onverwachte 6-15 nederlaag op. „Hoewel ik ze ervoor gewaar schuwd heb, werd er denk ik toch te lichtzinnig gedacht over deze onderste tegenstander. Onbewust werd er waarschijn lijk gedacht van 'dat varkentje wassen we wel even", was coach Kok de mening toege daan. Een actie aan het net van VV Delphi Mevo '80, tijdens de thuiswedstrijd tegen DVO welke met 3-1 op naam kwam van de Zierikzeeë- naren. (Foto: Joop van Houdt). In de resterende drie sets lieten de Zierikzeeënaren zich even wel niet meer verrassen. Toch oogde het spel onzeker, werd er zo nu en dan geblunderd en verliep de score enorm wissel vallig. Af en toe leek het er zelfs op alsof het ze enorm veel moeite kostte DVO onder de duim te krijgen. Een en ander was echter toch ook wel enigs zins de verdienste van de be zoekers. In tegenstelling tot Delphi Mevo '80 zaten zij wél in de wedstrijd, maar misten het juiste niveau. Hoewel de blauwhemden meer tegen zichzelf speelden dan de opponent, kon toch geheel ver diend de weg naar de zege wor den ingeslagen. Wanneer even een versnelling hoger gespeeld werd, bleek alras het verschil in kwaliteit. Zodoende kon toch een 3-1 overwinning be haald worden. „We moeten de ze wedstrijd maar snel verge ten en ons richten op volgende week. Dan moeten we naar de koploper Spivo. Daar wil ik van onze kant wél spektakel zien. Thuis hebben we destijds met 2-3 verloren", aldus coach Roel Kok. Dames De dames van VV Delphi Mevo '80 bleven tijdens de derby te gen streekgenoot Intermezzo op gelijke hoogte: 2-2. In de eer ste set werd er door de Zierik zeese volleybalsters niet intel ligent genoeg ingespeeld op de aanvallen van de bezoeksters. Hierdpor ging de openingsset met 3-15 verloren. In de daarop volgende set werd het Zierik zeese spel beduidend beter en werd goed volgens de opdracht (harde aanvallen) gespeeld. Re sultaat: een 15-8 setwinst. In de derde set kreeg het team van coach Peter .Daver te ma ken met een lichte terugval. Dit was juist voldoende voor de Menheersenaren om nu op nieuw de winst te grijpen 10-15. De vierde set kwam vervolgens weer op naam van VV Delphi Mevo '80. Soepel spelend en door een zevental scores op rij van een goed serverende Kri- anne van Doorn. Hierdoor ein digde deze.set in Zierikzees voordeel: 15-4. Eindstand zo doende 2-2. MIDDELBURG - Tijdens de onlangs gehouden Zeeuwse turnkampioenschap- pen te Middelburg werden door leden van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport maar liefst zeven ereplaatsen behaald. Drie daarvan waren van het gehalte goud. Zowel Ernani de Boer, Nynke Botterweg als Veronique Blom kon den na afloop de hoogste trede van het ere-schavotje betreden. In de ogen van trainer Dick van Bochove betekende deze provinciale titelstrijd een 'testcase' voor zijn pupillen. „Ik heb ze als opdracht meege geven, te laten zien wat ze mo menteel kunnen. Het behalen van een titel was nu niet direct het meest interessante.'Dat er drie behaald werden is natuur lijk allicht meegenomen", al dus de uitleg van Van Bochove. Momenteel werkt de Zwijn- drechtse turntrainer met zijn meiden er hard aan tijdens de districtskampioenschappen in het Limburgse Brunssum (3 maart aanstaande) zo goed mo gelijk voor de dag te komen. Grand-Prix „Wanneer tijdens die wedstrij den goede resultaten worden behaald kunnen ze zich plaat sen voor drie Grand-Prix toer nooien. Van die wedstrijden tellen dan de twee beste mee, waardoor een plaatsje bemach tigd kan worden voor een op treden op het Nederlands kam pioenschap", doet Dick van Bochove uit de doeken. De 27- jarige gymleraar heeft het daarbij over zowel de A- als B- lijn. „Ik ga niet over de C-lijn". De turnsters van GV Delta Sport ondervonden overigens niet in alle categorieën echte tegenstand. Zo zou bij de senio ren, Bl-niveau, de titel altijd in Zierikzeese handen komen. Dit omdat slechts Nynke Botter weg en clubgenoot Nicole van der Have deelnamen. „Je ziet dat heel vaak; des te hoger de leeftijd des te minder de tegen stand. Om zo'n meisje dan nog gemotiveerd te laten turnen zou pas een titel gehaald kun nen worden wanneer ze bij voorbeeld meer dan 28 punten scoren. Dan moéten ze toch nog presteren", is Van Bochove de mening toegedaan. Senioren Bij de senioren gelukte het uit eindelijk Nynke Botterweg de Zeeuwse titel in de wacht te slepen. Hoewel de Zierikzeese wegens eens blessure nog niet voluit kon turnen, zette zij wel een fraaie 9.10 punt neer voor haar brugoefening. Nicole van der Have deed het in de ogen van haar trainer ook naar be horen, maar kwam met haar Veronique den Broeder be- ha&lde in haar categorie een welverdiende zilveren medail le. puntentotaal van 31.50 tekort op Botterweg. „Als je rond de 32 punten kunt turnen doe je het gewoon goed", aldus Van Bochove. Bij de junioren bleek Ernani de Boer de enige deelnemer op B2-niveau. Probleemloos sleepte zij zodoende de provin ciale titel in de wacht. Maar ge-, zien haar behaalde puntento taal van 29.95 turnde zij toch een fraaie wedstrijd. „Als je 30 punten bij elkaar weet te tur nen is er naar mijn idee naar behoren gepresteerd", zegt Van Bochove over zijn leerling. Jeugd Bij de jeugd, niveau B3, geluk te het Veronique Blom de hoog ste eer te behalen. De 14-jarige turnster turnde een prima wed strijd en liet zien zelfs nog meer in haar mars te hebben. Haar één jaar jongere clubge noot Bianca de Zeeuw moest genoegen nemen met de vierde en laatste plaats. Dit Zeeuwse kampioenschap betekende voor haar echter een eerste wedstrijd na een opgelopen blessure. Op het B6-niveau, meisjes, konden de hard werkende Ve ronique den Broeder en Renate Slootmaker respectievelijk een tweede en derde plaats scoren. Het optreden van dit duo biedt evenwel voldoende perspectief voor de nabije toekomst. De eveneens in deze klasse uitko mende Jacqueline Voorbeytel' plaatste zich op een zevende plaats. In vergelijking met haar teamgenoot j es telt zij slechts negen lentes. Dit bete kent dat zij één jaar minder turnervaring heeft. „Maar ik denk wel dat zij nog mogelijk heden heeft", verzekert Van Bochove. In de C-lijn wist Vivian Bom- meljé voor het beste resultaat te zorgen. Bij de meisjes, ni veau C5, legde zij beslag op een derde plaats. Hiermee liet zij haar clubgenoten Annette Koo- man (vijfde plaats) en Debbie van de Meer (achtste plaats) succesvol achter zich. Uitslag Hieronder volgen de uitslagen met «betrekking tot het Zeeuw se turnkampioenschap. De cij fers geven aan de resultaten op respectievelijk: sprong, brug, balk, vloer, totaal. Nivo B2: Ernani de Boer, Delta Sport, 8.30, 6.30, 6.75, 8,60, 29.95. Nivo Bi: Nynke Botterweg, Delta Sport, 8.00, 9,10, 8.70, 8.90, 34.70; Nicole v. d. Have, Delta Sport, 8.35, 7.10, 8.15, 7.90, 31.50. Nivo C6: Thmara Fondse, Delta Sport, 6.40, 7.85, 7.10, 5.65, 27.00; Thbitha Fondse, Delta Sport, 6.70, 6.50, 7.00, 6.20, 26.40; Ingrid Koelemij, Delta Sport, 5.55, 2.95, 5.70, 4.75, 18.95; Linda Mater, Delta Sport, 0.00, 3.20, 4.80, 3.65, 11.65; Erica Grootenboer, Delta Sport, 0.00, 0.00, 4.10, 3.90, 8.00. Nivo C5: Vivian Bommeljé, Delta Sport, 7.90, 6.60, 7.65, 6.75, 28.90; Anette Kooman, Delta Sport, 6.20, 4.55, 6.05, 6.35, 23.15;. Debbie Verpoorten, Delta Sport, 5.55, 2.05, 6.25, 4.75, 18.60. Nivo B3: Veronique Blom, Del ta Sport, 7.60, 7.70, 7.50, 7.70, 30.50; Bianca de Zeeuw, Delta Sport, 7.65, 6.00, 5.70, 6.80, 26.15. Nivo B6: Veronique den Broe der, Delta Sport, 7.40, 7.70, 7.65. 7.70, 30.45; Renate Sloot- maker, Delta Sport, 7.70, 7.00, 6.80, 8.10, 29.60; Jacqueline Voorbevtel, Delta Sport, 7.25, 4.50, 5.70, 6.70, 24.15. ZIERIKZEE - Onlangs speelde All-Ready tegen Tjo ba 2, dat de tweede plaats in de competitie inneemt. Bij koploper Animo 3 werd vorige week nog één punt behaald. Het probleem bij All-Ready is dat zij nog geen enkele wedstrijd geheel naar hun hand hebben kunnen zetten. De illusie dat All-Ready de tweede helft van de zaalcompe titie, die zaterdag met de wed strijd tegen Tjoba 2 aanving, met de eerste overwinning zou starten is zaterdag in de sport hal Onderdak in rook opge gaan. Eén van de belangrijkste oorzaken was het falen van het eerste aanvalsvak Wim in 't Veld, Anita in 't Veld, Egbert de Jong en Esther Scherpenis- se. Geen moment is dit viertal in de wedstrijd geweest. Men bleef volharden in het falende afstandsschot van Wim in 't Veld. Vertwijfeld De goed leidende scheidsrech ter Jaap van Gastel gaf Tjoba in de beginfase een strafworp: 0-1. Terwijl All-Ready vertwij feld zocht naar de gelijkmaker was het Tjoba die weer raak schoot: 0-2. Het tweede aanvalsvak van All-Ready draaide beter. De goed spelende Jaco Stoutjes- dijk scoorde van afstand: 1-2. Hetty Melissant werd verkeerd afgestopt. Jaco Stoutjesdijk faalde niet vanaf de stip: 2-2. Twee afstandsschoten van Tjo ba betekenden: 2-4. Jaco Stout jesdijk scoorde zijn zuivere hattrick: 3-4. Eén minuut later was het Hetty MeliSsant die de gelijkmaker door de korf smeet: 4-4. Weer faalde het vol gende aanvalsvak, waardoor Tjoba met drie doelpunten voorsprong ging rusten: 4-7. Strafworp Na de rust verzilverde Jaco Stoutjesdijk een strafworp: 5-7. Met twee afstandsschoten, het gevaarlijkste wapen van Tjoba, werd het 5-9. Jaco Stout jesdijk benutte wederom een stip: 6-9, wat All-Ready een beetje terug in de wedstrijd bracht. Tjoba maakte echter korte metten met deze illusie: 6-10. Tien minuten voor tijd be nutte Esther Scherpenisse een strafworp: 7-10. Na 7-11 speelde Tjoba de wedstrijd ontspannen uit. Jaco Stoutjesdijk scoorde in de slotfase met een door loopbal zijn zesde treffer: 8-11. Uitslagen Uitslagen: Zuidwesters 2- Animo 3 12-9; Atlas 1-Seolto 1 6-7. Blauw Wit 3-All-Ready 3 15-1; All-Ready J-Animo J 4-4; Swift C2-All-Ready C 7-2; All-Ready Q-Olympia Q 6-1. Stand: Animo 3 9-13; Tjoba 2 8- 12; Zuidwesters 2 9-9; Luctor 2 8-8; Seolto 9-7; Atlas 9-6; All- Ready 8-5. All-Ready liep tijdens haar thuiswedstrijd tegen Tjoba 2 tegen een 8-11 nederlaag.op. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Tevredenheid alom na afloop bij zowel de dames als heren van VV Kwiek. Het voldaan gevoel kwam niet zozeer door een behaalde overwinning, maar meer omdat beide ploegen een 'lekkere pot volleybal' hadden gespeeld, zo als dat heet. De beste Bruse heren realiseerden nog een enigszins winstgevend gelijkspel (2-2) tegen Spivo 2, terwijl de dames eerloos ten onder gingen in de streekderby tegen Intermezzo 2: 0-3. Tijdens de Zeeuwse turnkam- pioenschappen reikte Veroni que Blom op overtuigende wij ze naar de provinciale titel. SAALBACH - De veiligheids maatregelen bij de dinsdag be ginnende strijd om de wereld titels ski zijn verscherpt nadat de Oostenrijkse politie elf Ira ki had aangehouden. Eens temeer werd weer eens duidelijk dat de krachtsver houdingen in de tweede klasse B niet ver uit elkaar liggen. Het op de zevende plaats bi vakkerende W Kwiek deed niet veel onder voor Spivo 2, dat als de nummer twee mede de ranglijst aanvoert. In de eer ste set konden de Bruenaren de bezoekers goed onder druk houden. Het blok functioneer de goed terwijl tevens de servi ces prima verliepen. Middels gevarieerde aanvallen werd vlot een 15-6 setwinst geboekt. Energie In de daaropvolgende set werd duidelijk dat die eerste perio de toch de nodige energie had gevergd van VV Kwiek. Mede daardoor werden in de tweede set wat meer fouten gemaakt en kon Spivo zodoende beter in haar spel komen. Tot een stand van 6-6 ging de score nog gelijk op. De rally's verliepen in een hoog tempo en duurden en duurden. Dit zorgde overigens wel voor een aantrekkelijk duel. Langzaam slipte de wedstrijd uit de handen van de Bruse he ren. Bij een achterstand van 10- 13 zorgde twee tactische prik- ballen ervoor dat W Kwiek toch weer enigszins aanslui ting kon krijgen: 12-13. Een slotoffensief van Spivo 2 be zorgde hun echter de winst: 12- 15. De derde set werd vervol gens een kopie van de ope ningsset. VV Kwiek dat zich als doel gesteld had minsten één punt af te snoepen van Spi vo trok ook in deze set aan het langste eind: 15-6. Twee van dergelijke sets heb ben nu klaarblijkelijk toch echt teveel krachten te hebben gekost. Spivo kwam heel vlot op een 3-7 voorsprong. Hierbij werd dankbaar gebruik ge maakt van het nu falende Bru se blok en de defensie. On danks het inbrengen van An- dré Groenendijk in de eindfase kon W Kwiek geen potten meer breken. Spivo 2 won deze afsluitende set met 5-15. Hier door kwam er een 2-2 gelijk spel op de borden. Het eerste damesteam van VV Kwiek kreeg streekgenoot In termezzo 2, uit Middelharnis, op bezoek. Gezien de ranglijst een reeds op papier sterkere opponent die een tweede plaats bezette. De Bruse dames ston den op een toch ook niet slechte vierde plaats. Wegens ziekte bij Marjan Schikker werd ter vervanging tweede teamspeel ster Lia de Keijser opgesteld. Aantrekkelijk In de eerste werd reeds duide lijk dat de onderlinge verhou dingen niet echt ver uit elkaar lagen. Met aantrekkelijk vol leybal van beide zijden kon VV Kwiek echter onvoldoende tot scoren komen. Op alle linies werden er ook weinig fouten gemaakt, doch Intermezzo 2 wist wel een 5-15 winst te boe ken. In de tweede set was de strijd qua puntentelling beter gelijkwaardig. Na een span nend verloop gelukte het Inter mezzo, bij een stand van 13-14, de winnende bal te landen: 15- 15. In de derde set kenden de Bru se dames vervolgens de nodige problemen. Misverstanden in de verdediging, het gebles seerd uitvallen van spelverde ler Edith Kik en een met vla gen te paniekerig spelend VV Kwiek sprak in het voordeel van de bezoeksters. Ondanks de verwoede pogingen van Bruenaar Lidewij Vleugel, die zowel in het midden als links en rechts verdedigend sterk ac teerde, kon een 9-15 verlies niet voorkomen worden. Daarmee een 0-3 nederlaag incasserend. HEERENVEEN - Juan Anto nio Samaranch heeft afgezegd voor het wereldkampioen schap schaatsen dat 9 en 10 fe bruari in Heerenveen wordt ge houden. De voorzitter van het Internationaal Olympisch Co mité vindt de oorlog in het Golf-gebied te precair om be zoeken af te leggen aan sport manifestaties. De Spanjaard heeft Anton Geesink meege deeld, dat hij in deze situatie beter in het IOC-hoofdkwar- tier in Lausanne kan blijven. TILBURG - Het contract van trainer Adri Koster bij. Willem II wordt aan het einde van dit seizoen niet verlengd. De vroe gere international werd in ja nuari 1990 aangesteld als hoofdtrainer van het eerste elf tal, nadat Piet de Visser tech nisch directeur werd. Koster werkt al vijf jaar bij de num mer veertien van de eredivisie. Koster maakt het seizoen als trainer/coach gewoon af. ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen met betrek king tot de jongste wedstrij den van BC Zierikzee. Tevens uitleg over een nieuw op te starten zogenaamde nacompe titie, waaraan door de Zierik zeese club wordt deelgenomen door vier ploegen. Uitslagen van week 13: Mara thon 4-Zierikzee 1: 2-6, Astroï- den 2-Zierikzee 2: 4-4, Netwerk 3-Zierikzee 3: 5-3, Netwerk 4- Zierikzee 4: 8-0, Wissenkerke 2- Zierikzee 5: 4-4. Na de gewone competitie wordt voor het 2e seizoen een nacompetitie gehouden om het wedstrijdseizoen wat te verlen gen. Er wordt ook in verschil lende klassen gespeeld. Er wordt gespeeld vanaf half fe bruari tot eind mei. Voor iede re klas is een wisselbeker be schikbaar. De finalewedstrij den om deze bekers worden verspeeld op zaterdag 1 juni 1991 op het eind van de nacom petitie in een toernooivorm. Voor BC-Zierikzee hebben er zich van de 5 competitjeteams 4 voor deze nacompetitie inge schreven. Team 2, 4 en 5 zijn de huidige competitieteams t.w.: Zierikzee 2: Josette Pankow, Adri v. d. Have, Jan v. d. Bos en Leen v. d. Have, Zierikzee 4: Anneke Horst, Herma Wessels, Kees de Jonge en Rien de Fey- ter, Zierikzee 5: Hetty Stoel, Ria Honé, Gerard Mol en Leo Koopman. Zierikzee 1 is samengesteld uit spelers die uit verschillende klassen komen, en nu samen gevoegd zijn: Jacqueline Alte- na, Marianne Theuns, Peter Tijl en Ron Vermast. De thuiswedstrijden van de Zierikzeese teams worden ge speeld op donderdagavond in sporthal Onderdak van 19.30- 23.00 uur. Competitieleider van de nacompetitie is Leen v. d. Have.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7