Zierikzee heeft nieuwe trainer Van der Wielen zegt ijsvereniging vaarwel Van den Aarsen sprint naar achtste plaats H. Aangeenbrug verliest Goedegebuure tekent bij zaterdag- en zondagvoetbal Uitslag sportfotopuzzel uit oudejaarsbijlage 1990 Het wordt me allemaal teveel PROGRAMMA Uit eigen gelederen Tijdens gewestelijke schaatsmarathon DONDERDAG 10 JANUARI 1991 NR 24878 7 ZIERIKZEE - Vanavond, donderdag, tijdens de algemene jaarvergadering van IJsvereniging Zierikzee stelt voorzitter Geert van der Wielen zich bij de bestuursverkiezing niet meer herkiesbaar voor een volgende ambtsperiode. Na tien jaar actief te zijn geweest binnen de in 1885 opgerichte club kan de 58-jarige Van der Wielen het allemaal niet meer opbrengen. Wat hem vooral gefrustreerd heeft is het gebrek aan natuurijspe- riodes tijdens zijn voorzitterschap en het daarmee samenhangende steeds verder teruglopende ledental. „Toch stap ik eruit met een stukje weemoed, maar het is misschien maar goed wanneer er weer nieuwe men sen bijkomen. Als de nood hoog is, is de redding echter meestal nabij, zeg ik altijd maar", aldus de scheiden de Geert van der Wielen. Zolang de vroegere kleerma ker van beroep zich kan herin neren heeft hij zich altijd bezig gehouden met zich dienstbaar te maken voor de sport. „Ik had zelfs geen tijd om te trou wen. Daarom ben ik ook op mijn achtentwintigste pas ge trouwd", vertelt een lachende Van der Wielen. Vooral als voetbaltrainer heeft hij zich meerdere jaren verdienstelijk gemaakt. Zo promoveerde on der zijn leiding destijds zowel ASV Brouwershaven maar ook SKNWK naar de eerste klas af deling. Kwaliteiten „Ik had heus geen geweldige kwaliteiten als trainer of zo hoor, maar ik kon altijd goed met de jongens overweg. Dat vind ik toch altijd nog het be langrijkste wat je als trainer moet kunnen. En zeker als het een groep jongens is die er alles voor over heeft is het enorm leuk om te doen", spreekt de Zierikzeeënaar opgewekt over voorbije tijden. „Vooral Brou wershaven is een stukje van mijn leven geworden. Ik ben in 1947 lid geworden en ben dat momenteel nog steeds", aldus Van der Wielen die in 1960 Bru- se Boys' eerste trainer was. De nu scheidende ijsclub-voor- zitter is tevens reeds jarenlang het gezicht van de traditionele plaatselijke avondvierdaagse. Ook daarmee wil hij echter op termijn stoppen. „We hebben nu vier nieuwe mensen in het bestuur, waarvan ik veel ver wacht. Wanneer ze een beetje ingewerkt zijn stap ik ook daar waarschijnlijk uit", laat de Schouwen-Duivelandse sport liefhebber weten. Oud-kleermaker Ondanks deze vooringenomen plannen, waardoor Geert van der Wielen toch meer vrije tijd gaat krijgen, heeft hij nog vol op te doen. Als oud-kleerma ker heeft hij het momenteel on der andere behoorlijk druk met het maken van caravan kussens. Werkzaamheden waarin hij verzeild is geraakt nadat hij arbeidsongeschikt raakte vanwege problemen met het hart. „Ik ben niet ie mand die voor het raam gaat hangen en op de dood gaat zit ten wachten". Tevens is Geert van der Wielen evenwel ook behoorlijk actief binnen IJsvereniging De Poel in 's-Heer Hendrikskinderen. Een club waarbij ook zijn ta lentvolle zoon Leon is aan gesloten. Bij De Poel is Van der Wielen senior-lid van de tech nische commissie, wedstrijd coördinator en jurylid. „Ik heb daarbij enorm veel plezier en kan me zo ook weer verdienste lijk maken voor de vereni ging". Een groot verschil met De Poel en de Zierikzeese ijs- vereniging vindt Van der Wie len: „De Poel is actief en de IJs vereniging Zierikzee is dood". Skeelerwedstrijden Een reden dat Geert van der Wielen zijn voorzittershamer ter beschikking stelt is ook dat hij geen team heeft kunnen sa menstellen dat eveneens bui ten de vorstperiode actief aan de weg timmert. „Die skeeler wedstrijden bijvoorbeeld zijn georganiseerd met mensen van buiten de ijsvereniging. Ze hébben overigens wel meege holpen tijdens de wedstrijden zelf". Parkeerterrein „Op zo'n geasfalteerd parkeer terrein kunnen dan zomers skeelerwedstrijden en bijvoor beeld voor de jeugd rolschaats en skate-boardwedstrijden ge houden worden. Ook denk ik dan aan de modelbouwvereni ging, die daar activiteiten kan houden. En men is tegenwoor dig technisch zover dat een der gelijk terrein 's winters met ge mak 'omgebouwd' kan worden als ijsbaan. Hoewel we dit al meerdere keren naar voren hebben gebracht, blijft het ech ter vechten tegen de bierkaai. En daar kan ik onder andere niet meer tegen. Daar ben ik ook veel te emotioneel voor", klinkt een serieuze Van der Wielen. Geert van der Wielen voelt zich er zo nu en dan zo bij betrok ken dat hij soms nachten wak ker ligt en tevens maagpijn er van krijgt. „Dat is .natuurlijk veel te gek. Daarom moét ik gewoon een stapje-terugdoen". Maar Van der Wielen heeft er alle vertrouwen in dat wanneer er weer natuurijs komt er ze ker weer nieuwe mensen zich aanmelden voor de leiding van de vereniging. „En ik weet nog niet wat de vergadering wil, maar misschien blijf ik nog wel aan als bestuurslid voor hand- en spandiensten. Ik ben toch thuis. Maar een verant woordelijke functie wil ik niet meer", besluit de grijzige schaatsfan in hart en nieren. Sinds nu drie jaar geleden dat Geert van der Wielen min of meer vanzelf praeses werd, is de ijsvereniging alleen maar kleiner geworden. „We hebben nu nog maar 300 leden, terwijl dat er in 1985 maar liefst 1000 waren. Wel hebben we natuur lijk nog steeds kosten zoals stroomkosten voor de pomp en zo. Dat moet nu door steeds minder mensen opgebracht worden. Toch bedruipt de ver eniging zich nog steed- zelf". Stichting Mede uit dit oogpunt is er bin nen het bestuur van de ijsver eniging gedacht over een ande re organisatievorm. „We den ken daarbij aan het oprichten van een stichting. De inkom sten moeten dan komen uit een jaarlijkse bijdrage van tien gulden van Zierikzeese gezin nen met opgroeiende kinderen. Daardoor zit je niet meer met contributies en zo, terwijl de club dan waarschijnlijk wel meer armslag krijgt en zich sterker kan maken tegenover bijvoorbeeld een gemeente". Die gemeente heeft de IJsver eniging Zierikzee vooral 'no dig' met betrekking tot de rea lisering van een nieuwe ijs baan. De huidige baan aan het Kaaskenswater is zo lek als een mandje en weinig functioneel. Nog steeds leeft bij de ijsclub de wens een parkeerterrein aan te leggen (cq. aangewezen te krijgen) waar zowel in de win ter- als zomermaanden activi teiten ontplooid kunnen wor den. Geert van der Wielen (58) kijkt gespannen toe tijdens fie intocht van de jongste avondvierdaagse: „Ook daarmee wil ik op termijn stoppen". (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na enkele we ken schaakrust werd onlangs door schaakvereniging Zierik zee met de 14-de ronde in de huishoudelijke competitie be gonnen. Dit na een korte nieuwjaarsreceptie met enkele hapjes en een glaasje wijn. Daarna begonnen M. M. Krij- OUWERKERK/ZIERIKZEE - Gisteren, woensdag, is bekend geworden dat Zierikzeeënaar Peter Goedegebuure nog min stens één seizoen verbonden blijft als oefenineester aan de sportvereniging Ouwerkerk. Met genoegen nam trainer Goe degebuure het aanbod van nög een seizoen aan. „Ik heb het prima naar mijn zin bij Ouwer kerk en de sfeer is goed. Heel de groep wilde graag nog een seizoen verder met mij en ik zie dat ook nog wel zitten", aldus de commercieel medewerker. „Ouwerkerk is een gezellige vereniging en iedereen is be reid iets te doen. Zo ook pas met die overlevingstocht, ie dereen hielp of deed mee". Peter Goedegebuure ger en H. Aangeenbrug een spannende wedstrijd. Krijger die met wit speelde en zich goed had voorbereid op de speelwijze van zijn tegenstan der kreeg al spoedig positio neel voordeel. Het werd een si- ciliaanse partij en dat had Krijger verwacht, zei hij later. Na ruim drie uur spelen moest Aangeenbrug opgeven. Het was zijn eerste verliespartij. Hij staat nog wel boven aan de ranglijst maar het verschil met Boersma, die zelf niet speelde, is zeer klein. G. W. G. den Broeder was ook nog steeds ongeslagen en kon dit nog handhaven. Hij speelde met zwart remise tegen O. Vleeshouwer. A. van Oorschot-M. Bijmolt 0- 1; D. Doeswijk-J. Bom 0-1; M. M. Krijger-H. Aangeenbrug 1- 0; O. Vleeshouwer-G. W. G. den Broeder J. Baris-J. van Dalsen 1-0; A. A. M. Bloom-M. in 't Veld Vi-Vi; A. van der Westen-J. C. Dopper Xh-Vi\ C. van Eldik-S. Stoel 1-0; C. Polderman-J. J. Hoogstrate 1-0; E. van Nierop-H. Bremer Vfe-'/a; J. Verduijn den Boer-A. Bandsma 1-0; P. Legerstee-J. Verschoor 1-0. Eerste divisie Tfelstar-Dordrecht'90 Vlissingen-AZ NAC-Emmen De Graafschap-FC Zwolle FC Wageningen-Haarleir\ Go Ahead Eagles- Cambuur L SC Heracles-Eindhoven Veendam-Helmond Sport WV-RBC BW Den Bosch-Excelsior Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie 2e klas C SKNWK 2-Duiveland 2 Kapelle 3-DFS 2 3e klas A VCK 3-Nieuwland 3 ZSC 2-Zeelandia 3e klas C Kloetinge 6-Bruse Boys 3 Waarde 2-Wemeldinge 3 's-H. Arendskerke 4- Kruiningen 3 4e klas A Wissenkerke 2- Brouwershaven 3 Oostkapelle 4-Bruse Boys 4 Bevelanders 4-Duiveland 4 NOAD 5-Meeuwen 6 Wolfaartsdijk 5-WIK 3 Bevelanders 3-Yerseke 8 Duiveland 3-Wissenkerke 3 Afdeling Zeeland zondagcompetitie 2e klas A Domburg-Sluis SDO-Renesse Noormannen-Ouwerkerk Groede-Terhole Schoondijke-Philippine 2e klas C Ria 2-Hontenisse 3 Hansw. Boys 2-Zeelandia 2 3e klas B Zierikzee 4-Zeeland Sport 4 Renesse 2-Domburg 3 Patrijzen 3-Volharding 2 Robur 2-Noormannen 3 4e klas E Volharding 4-Zierikzee 6 Renesse 3-Kwadendamme 2 Ouwerkerk 2- Hansw. Boys 4 Cortgene 2-RCS 7 4e klas F Robur 3-Patrijzen 5 Volharding 3-Zierikzee 5 Hansw. Boys 3- Lewed. Boys 3 Goes 5-Dreischor 2 4e klas F Robur 3-Patrijzen 5 Volharding 3-Zierikzee 5 Hansw. Boys 3- Lewed. Boys 3 Goes 5-Dreischor 2 Juniorencompetitie A-junioren interregionaal HVV Al-RCS Al Zaterdagbeker SSV 2-Heinkenszand Kloetinge 4-Waarde Dauwendaele 3- Bevelanders 2 Heinkenszand 2-SVD Ritthem-Middelburg 2 Yerseke 6-Wemeldinge 2 Kruiningen 4-Kloetinge 5 Dauwendaele 2- Wissenkerke Hoedekenskerke 2-Kats DFS-Bruse Boys 2 Duiveland-SKNWK WIK-Serooskerke 4 Krabbendijke-Kruiningen 2 Apollo-VCK 2 VCK-ZSC Zondagbeker Dreischor-Volharding Zeeland Sport 2-Luctor 2 Philippine 2-Aardenburg IJzendijke-Walcheren 2 Hoofdplaat-RCS 3 Lewed. Boys 2- Kwadendamme Hansw. Boys-HVV 3 Sluiskil 3-Ria Breskens 2-Oostburg Graauw-Tferneuzen 2 Oostburg 2-Biervliet Juniorenbeker Kruiningen Al- Middelburg Al Walcheren Al-Kloetinge Al Vlissingen Al- Arnemuiden Al HVV BJ-Zaamslag BI Middelburg Bl-RCS BI Wolfaartsdijk Bl- Zierikzee BI Dauwendaele B2- Vlissingen BI Steen Bl-Tfern. Boys BI HVV Bl-Philippine BI Zaamslag Cl-Graauw Cl Yerseke Cl-Robur Cl Dauwendaele Cl- Middelburg Cl Goes Cl-Vlissingen Cl Noormannen Cl- Walcheren Cl Kapelle Cl* Wemeldinge Cl ZSC Cl-Yerseke Cl Robur Cl-ZSC Cl Damesbeker Vlissingen-Spui Yerseke-Kloetinge Oostkapelle-Patrijzen WIK-Serooskerke ZIERIKZEE - De voetbalvereniging Zierikzee heeft het trainersprobleem voor volgend seizoen binnen de eigen gelederen opgelost. Woensdag is bekend ge worden dat Kees Hagesteijn aangenomen is als ver vanger voor de scheidende trainer Jack Schipper. De 29-jarige Zierikzeeënaar heeft het Oefenmeester-2 diploma op zak en loopt reeds sinds twee seizoenen 'stage' bij de eigen selectie. In principe was het de bedoe ling dat Kees Hagesteijn de Ei- junioren onder zijn hoede bleef houden. Maar zijn ambities gingen de laatste tijd toch ook wel uit naar het 'grotere' werk. „Samen met de groep hebben we een profielschets gemaakt en daarbij Kees Hagesteijn voorgesteld. Ik kan wel zeggen dat de selectie het unaniem met deze beslissing eens is", vertelde voorzitter Jan Ha gesteijn. Goede omgangsvorm Tevens meegeteld tot de be sluitvorming heeft volgens Ha gesteijn: hij geeft een geva rieerde training, heeft veel er varing en kent een goede om gangsvorm. Nee, wij hebben wel vertrouwen in Kees", aldus de praeses waarvan de nieuwe trainer een neef is. Voor de be trokkene betekent deze over stap overigens een grote uitda ging. „Het wordt een spannen de tijd. Ik zit nu al dertien sei zoenen bij de jeugd en heb het daar altijd verschrikkelijk naar mijn zin gehad, maar toen ze me enkele weken geleden be naderden voor de selectie vqnd ik dat toch ook wel leuk", rea geerde Kees Hagesteijn. De nieuwe oefenmeester voor ziet een zware tijd. „Zeker om dat Zierikzee nu eigenlijk al twee seizoenen naar beneden aan het gaan is. We zijn nu na tuurlijk nog niet gedegra deerd, maar reëel gezien zit dat er wel in". Omdat de aanstel ling vanuit de eigen groep toch vaak de nodige (overwicht)pro- blemen kan geven, gaat Ha gesteijn vanaf heden wat meer afstand bewaren met de selec tie. „En ik ga nu ook wat meer bij het tweede elftal en de A- junioren kijken. Misschien zit daar nog wat tussen. Ik ver wacht verder overigens geen moeilijkheden", aldus Ha gesteijn. A-junioren Terwijl Hagesteijn ervoor ge kozen heeft de selectie komend seizoen te leiden ligt het in de bedoeling tweede-elftaltrainer Toon van Tiggelhoven voor de A-junioren aan te stellen. Van Tiggelhoven is momenteel ech ter in onderhandeling met ASV Brouwershaven, waar hij eventueel trainer Arend Krijgsman gaat vervangen. Wanneer hij voor deze afde- lings eersteklasser kiest denkt het bestuur van de VV Zierik zee aan Jan-Leen Boot als trai ner voor de A'tjes. Nico Schou- te, die de C-junioren traint, wordt tijdens het seizoen 1991/1992 dan trainer van de re serves. Zodoende heeft de rood zwarte brigade de trainerswis selingen geheel binnen de ei gen club kunnen oplossen. PERTH - Toch nog tevreden heid bij de Nederlandse kunst zwemsters. De eindstand van de voorronden werd zelfs met hoera-geroep begroet. De ne gende plaats leverde weliswaar geen plaats in de finale op, maar wel een extra optreden. Zaterdag mag het groepje van Petri Engels de eindstrijd voor- zwemmen. PERTH - De Amerikaan Chad Hundeby mag zich de eerste wereldkampioen op de 25 kilo meter zwemmen noemen. De negentienjarige student baan de zich ruim vijf uur lang tus sen de kwallen, die wel dege lijk ook aanvielen, door en kroop met voorsprong op de Italiaan Sergio Chariandini uit de 'Swan-river'. schaatsen; 10) vishengel/hen gelsport; 11) crosshelm/mo torsport; 12) badmintonbat- je/badminton. De zib die dan ontstond was: Een sportief nieuwjaar. Winnaars De drie gelukkige prijswin naars zijn geworden: P. M. Schoenmaekers, Oostweg 1, Ouwerkerk; P. Speelman, Meeldijk 18, Burgh- Haamstede; P. H. J. Everwijn, Postbus 22, Brouwershaven. Namens de sportredactie be dankt voor u deelname en har telijk gefeliciteerd met de ge wonnen prijs. U krijgt zo spoedig mogelijk de waarde bon toegestuurd. ZIERIKZEE - Hieronder de be loofde uitslag van de speciale sportfotopuzzel, welke in de oudejaarsbijlage 1990 werd ge publiceerd. Van de vele inzen dingen hebben wij drie prijs winnaars getrokken, die zo snel mogelijk hun gewonnen waardebon van vijfentwintig gulden thuisgestuurd krijgen. De - sterk vergrote - attributen en de daarbij behorende spor ten van de speciale sportfoto puzzel van 28 december 1990 waren: 1) honkbalknuppel/ honkbal; 2) korfbalmandje/ korfbal; 3) wielrenhelm/wiel- rennen; 4) tennisracket/tennis; 5) bowlingpin/bowling; 6) hoc keystick/hockey; 7) biljart keus/biljarten; 8) surfplank/ surfen; 9) friese doorlopers/ DEN HAAG - Tijdens de onlangs verreden vijfde ge westelijke schaatsmarathon, op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag, heeft veteraan Piet van den Aarsen, uit Burgh-Haamstede, een fraaie achtste plaats behaald. De 47-jarige schaatser heeft door dit behaalde resultaat zelfs een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de nationale kampioenschap pen welke binnenkort in Eindhoven plaatsvinden. De Zierikzeese schaatser Leon van der Wielen be haalde in de A-categorie een negende plaats. Met nog één wedstrijd te gaan is Van der Wielen hierdoor in het algemeen klassement opgerukt van een zeven de naar een zesde plaats. Veteraan Piet -van den Aarsen toonde zich enorm in zijn nop jes. „Het is goed gegaan. Hoe wel ik me niet zo goed in vorm voelde, lukte het vooral tac tisch allemaal heel goed van avond", aldus de Schouwen- Duivelandse schaatser na af loop. Het gelukte hem om in de kopgroep van zo'n zestien man te blijven. In de eindsprint, welke gewonnen werd door Ar- jaan van de Kreeke, flitste Van den Aarsen als achtste over de finish. In het algemeen klasse ment bezet hij momenteel een vijftiende plaats. Nationale kampioenschappen „Ik heb nu een uitnodiging ontvangen om mee te doen aan de nationale kampioenschap pen in Eindhoven. Donderdag avond (10 januari, red.) weet ik definitief of dit doorgaat. Tte- vens hebben ze mij gevraagd of ik volgend jaar nationaal wil gaan rijden. Dan ben je semi- professioneel bezig. Maar dat zijn dan wel een twintigtal wedstrijden door geheel Ne derland. Dus daar hangt na tuurlijk wel een prijskaartje aan. Daarom moet ik dat nog even precies op een rijtje zet ten", vertelt Van den Aarsen. A-rijders Bij de A-rijders werd de eerste plaats behaald door Piet van de Geest. De eerste Zeeuw werd Flip Salomé, uit Bres kens, met een vijfde plaats. Le on van der Wielen reikte tot een vijfde plaats. Hiermee klom hij wel één plaatsje in het algemeen klassement. Salomé staat daarin nu op een tiende plaats. Piet van den Aarsen (47) heeft onlangs een uitnodiging gekregen om volgend seizoen nationaal te gaan rijden. (Archieffoto).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7