§3 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Westerschouwen zoekt: doortastend manager met sterke persoonlijkheid Invoering betaald parkeren komt weer stapje dichterbij u ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bakkerij Ten Hove 5,50 BEL 01110-17314 Zeeuwse bevolking met 1426 mensen gegroeid SAMAN BV L SUCCESJES ,19 4,25 2,29 2,19 Icaas 6,39 esam 10lenb0l ongesn 1 [angmakers utta scoth aartje :0c0smakr00ntjes f200 GRAM BETALEN 0mp0uc maar 'ict0ria irood nu iCHOUDERHAM l,/3 un- r% lervelaat £,13 ILET VMERICIAN RAUWKOST ÏALADE I0NG BELEGEN Profielschets nieuwe burgemeester voorgelegd aan Boertien F m\ ,^u FOTO VERSCHOORE Nu en dan regen 4 7 OUD PAPIER EIDEREENDEN NIEUWE CURSUSSEN WINST naar: Commissie algemene en bestuurlijke zaken positief ESCHE NIEUWSBODE Dakproblemen, kies voor de onderhoudsvrije oplos sing. Bel Flexibekleding, tel. 01115-2300. Te koop: Handperen kilo 1,98. P. Pieper, Oosterland. Ruim assortiment voor roncf en in de kachel, of openhaard, 't Vegertje, Ze- vengetijstraat 10, Zierik- zee, 01110-17172. Gesneden andijvie 1,49. P. Pieper, Oosterland. Sla, bloemkool en spits- koolplanten. P. C. Geluk, Capelle. Tel. 01110-12791. Bloedsinaasappelen, of navelsinaasappels 12 voor 2,95. Volle doos 15,95, P. Pieper, Oosterland. Fiets opknappen of repa reren? Wij hebben voor u veel onderdelen, banden, accesoires. Centerpoint, Meelstraat 31, Zierikzee, tel. 01110-17254. Jonagold 2 kilo 2,98. P. Pieper, Oosterland. Diversen: Heeft u last van een ver stopte afvoer en/of riole ring? Belt u dan 01110- 13495. Ook 's avonds en het weekend. Schoon- maakbedr. De Jong Zie rikzee. halen 5 BETALEN j>0 gram halen 'EEKEND: O) CM PO gram H pO gram DO gram 50 gram I gram Iet 0P! woensdag of donderdag inleve- pn van uw kruidcake waardebon. Geldig 7-12 januari 1991 jjrg v. veenstraat 1-3 nieuwerkerk telefoon 01114-1479 KRANT NIET ONTVANGEN? Bereikbaar tot 20.00 uur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 8 JANUARI 1991 147e JAARGANG NR 24877 BURGH-HAAMSTEDE - Geen schaap met vijf po ten, maar wel iemand die aan behoorlijk wat eisen moet voldoen. Dat is in een notedop wat de gemeen teraad van Westerschouwen graag terug zou willen vinden in de nieuw te benoemen burgemeester van de recreatiegemeente. Gisteren, maandag, werd in het gemeentehuis van Westerschouwen de profiel schets voor de nieuwe eerste burger van Wester schouwen voorgelegd aan dr. C. Boertien, Commis saris van de Koningin in Zeeland. Boertien zei te ho pen zijn advies begin april naar de minister te kun nen sturen. Burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer neemt per 1 mei afscheid als burgemeester van Westerschouwen. Elfen- eenhalf jaar geleden werd zij benoemd tot burgemeester van de recreatiegemeente. Zij was toen één van de eerste vrouwe lijke burgemeesters van Zee land. Burgemeester Niemants- verdriet maakt gebruik van de VUT-regeling. Weinig animo Voor de post van burgemeester van Westerschouwen blijkt niet overdreven veel animo te bestaan. In totaal solliciteer den 18 mensen naar de functie. Loco-burgemeester ir. C. W. Veerhoek toonde zich een beet je teleurgesteld over het aantal reacties. „Ik had toch al snel op zo'n dertig reacties gerekend", aldus de wethouder. Of onder de 18 kandidaten de geschikte kandidaat voor de functie van burgemeester zit kan alleen de toekomst leren. Boertien liet echter wel weten goed uit de voeten te kunnen met de door de gemeenteraad geformuleerde lijst van wen sen. ,,U bent zo verstandig ge weest om een brede profiel schets te maken", aidus de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Vooraanstaande recreatiegemeente De gemeente Westerschouwen wordt door dg gemeenteraad in de profielschets gepresenteerd als 'een vooraanstaande recrea tiegemeente'. Men tekent daar meteen bij aan dat die positie de gemeente zowel positieve als negatieve effecten heeft ge bracht. Aan de debetzijde de fi nanciële positie van de ge meente en de goede werkgele genheid in de gemeente. Aan de creditzijde onder meer proble men met de infrastructuur: verkeers- en parkeerproble men. Ook recreatiecriminaliteit en het probleem van de illegale recreatie worden door de raad als negatieve effecten van de status van recreatiegemeente gepresenteerd. Tevens wordt gesteld dat er onvoldoende dif ferentiatie aan vraag- en aan bodzijde bestaat en dat de kwaliteit van het toeristisch aanbod voor verbetering vat baar is. Allemaal zaken waar de nieuwe burgemeester mee te maken krijgt en waar deze, zo blijkt uit de door de raad op gestelde profielschets, tegen opgewassen moet zijn. Persoonlijkheid De meeste aandacht wordt in de profielschets besteed aan de .persoonkarakteristiek van de nieuw te benoemen burge meester van Westerschouwen. Allereerst stelt men dat be stuurlijke vaardigheid en aan spreekbaarheid belangrijke elementen zijn. Ook dient de nieuwe burgemeester zich flexibel op te kunnen stellen. ,,Het politieke beleid kan zich immers wijzigen", aldus de raad. Bovenaan het verlanglijstje van de gemeenteraad staat een behoorlijke dosis bestuurlijke ervaring. „Bij voorkeur opge daan bij overheid, semi-over- heid of bedrijfsleven". Verder zou de raad graag zien dat de nieuwe eerste burger beschikt over leidinggevende capacitei ten en een goede representati viteit. Doortastend De gemeenteraad zou aan het hoofd van de gemeente Wester schouwen het liefst een door tastende manager met een ster ke persoonlijkheid zien. Spe ciaal wordt in dat verband de recreatiecriminaliteit en de il legale recreatie genoemd. Ver der zou de nieuwe burgemees ter 'een stimulerende, inspire rende en coördinerende' rol moeten vervullen. De nieuwe burgemeester moet beschikken over 'conflictoplos- send vermogen'. „Hierbij is een goede communicatieve instel ling gewenst", aldus de raad. Uiteraard dient de nieuwe bur gemeester belangstelling te hebben voor de diverse facet ten van de plaatselijke maat schappelijke samenleving en dient hij /zij te streven naar een goede verhouding met de plaatselijke bevolking, vereni gingen, instellingen en het plaatselijk bedrijfsleven. Ge vraagd wordt ook voldoende affiniteit met de Schouwse be volking. Langere tijd Als het aan de gemeenteraad van Westerschouwen ligt heeft de nieuwe burgemeester van Westerschouwen belangstel ling voor regionale samenwer kingsvormen en streeft hij/zij naar bevordering van de rela tie met de provincite. Last but not least stelt de raad in de pro fielschets dat de voorkeur uit gaat naar iemand voor wie Westerschouwen niet 'de laat ste termijn' betekent. „Uit een oogpunt van continuïteit ach ten wij vervulling van meer dan één ambtstermijn ge wenst", aldus het slot van de profielschets. Een profiel schets overigens'waar alle poli tieke partijen binnen de ge meenteraad van Westerschou wen zich in kunnen vinden. Al leen SGP/RPF/GPV-woord- voerder. J. van den Berge liet weten dat de nieuwe burge meester wat zijn fractie betreft een man van protestants-chris telijke huize dient te zijn die kerkelijk meelevend is. De po litieke voorkeur van SGP/ RPF/GPV gaat uit naar een C DA-aanhanger. Leeftijd Boertien liet in een eerste reac tie op de profielschets weten niet gecharmeerd te zijn van het stellen van een leeftijds grens. „Ik heb er problemen mee als mensen boven de 50 minder kans maken om burge meester te worden", aldus Boertien. „Je moet wat betreft de leeftijd piet naar boven toe discrimineren". Boertien gaf vervolgens een korte omschrijving van de mensen die gesollicteerd heb ben naar het ambt van burge meester van de gemeente Wes terschouwen. Onder de kandi daten vier vrouwen. De leeftijd van de kandidaten loopt uiteen van 32 tot 59 jaar. Het meren deel (10) is momenteel werk zaam in overheidsdienst. Drie werken in het onderwijs en één werkt in bet bedrijfsleven. Van de achttien zijn tien al dan niet full-time actief in de politiek. Liberalen De meerderheid van de kandi daten is VVD-adept. Drie kan didaten zijn CDA-aanhangers, drie volgens de principes van D66 en twee kandidaten heb ben te kennen gegeven een sociaal-democratische levens overtuiging te hebben. Voor wat betreft levensovertuiging is de verdeling als volgt: 4 rooms-katholiek, 4 Nederlands Hervormd, 1 vrijzinnig Her vormd en 1 doopsgezind. Twee kandiaten hebben laten weten geen godsdienst aan te hangen en van drie kandidaten is niet bekend of en zo ja welke gods dienst zij aanhangen. Boertien gaat nu, met de pro fielschets als leidraad, kandi daten uitkiezen met wie hij na der kennis wil maken. Vervol gens krijgt de vertrouwens commissie een lijst namen waar men mee aan de slag kan. Zij dienen binnen vier weken na ontvangst van de lijst hun voorkeur uit te spreken rich ting Boertien. Hij hoopt op zijn beurt rond eind maart, begin april zijn advies uit te kunnen brengen aan de minister. Daar van uitgaande zei Boertien er alle vertrouwen in te hebben dat in de vacature van burge meester van Westerschouwen voorzien kan worden voor 1 mei, als burgemeester Nie- mantsverdriet afzwaait. MÉ H lp N FOTO KLAAR KI I winkelt! m fotografie-video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 van de nieuwe burgemeester wordt verwacht dat hij/zij doortastend optreedt tegen illegaal kamperen. De persoonlijkheid van een mens wordt niet zelden duidelijker in zijn gebreken dan in zijn deugden weerspiegeld. Sirius HET WEER Vannacht vooral in het Waddenge bied kans op zuidwesterstorm. Overigens in het algemeen veel bewolking en nu en dan regen. Minimumtemperatuur omstreeks 6 graden. Middagtemperatuur onge veer 9 graden. De oud-papierophalers moesten een andere afnemer zoeken voor hun papier. De schelpdieren-sector heeft zelf het probleem ver oorzaakt dat de eidereenden zoveel mosselen opeten. Volgende week begint een aantal nieuwe cursussen van de Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU). Het eerste herenteam van de VV Delphi Mevo won zijn eerste wedstrijd in het nieuwe jaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De bevolking van Zeeland is in 1990 met 1426 zielen toegenomen. Het is voor de eerste keer sinds 1981 dat er weer sprake is van een vesti gingsoverschot. In '86 was het nog omgekeerd. Toen was er sprake van een vertrekover- schot van ruim 1250 mensen. De totale bevolking van Zee land bedraagt per 31 december 1990 357.367 mensen. In totaal 177.194.van hen zijn mannen. In Zeeland wonen 180.173 vrou wen. De groei van de Zeeuwse bevolking is vooral te danken aan een geboorte-overschot van 1098 en een vestigingsoverschot van 328. Zuid-Beveland Vooral Zuid-Beveland heeft een positieve bijdrage geleverd aan het totale vestigingsaan tal. Daar vestigden zich 232 mensen. Middelburg is de sterkste groeier gebleken. Daar kon men een geboorte overschot van 110 en een vesti gingsoverschot van 117 note ren. Goes blijft daar niet ver achter met een geboorte-over schot van 210 en een vestigings overschot van 198. Aantal inwoners Schouwen-Duiveland Ook het aantal inwoners van Schouwen-Duiveland is ge groeid en wel van 29.970 in 1989 naar 30.131 in 1990. De gemeen te Brouwershaven zag haar in wonertal stijgen van 3617 naar 3649. Ook een bescheiden groei in Bruinisse: van 3139 naar 3163. Het verschil in Duiveland is minimaal: van 5484 naar 5487. Groei Ook lichte groei in de gemeen te Middenschouwen. Het inwo nertal steeg van 2467 naar 2482. Het aantal inwoners van Wes terschouwen steeg van 5490 in 1989 naar 5535 in 1990. Zierik zee tenslotte kon een stijging van het aantal inwoners van 9772 naar 9811 noteren. De eni ge gemeente op Schouwen-Dui veland die kampt met het pro bleem dat er meer mensen ver trekken dan er zich nieuw vestigen is de gemeente Duive land. Daar staat tegenover dat daar weer de meeste kinderen geboren worden. Advertentie Voor: Gaskachels Zelfbouwpakketten C.V. Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 ZIERIKZEE - Evenals de commissie verkeer heeft ook de Zierikzeese commissie algemene en bestuur lijke zaken zich maandagavond positief uitgespro ken over de invoering van betaald parkeren in de binnenstad van Zierikzee. Alleen het tijdstip waar op het betaald parkeren niet langer geldt (18.00 uur) verdient nog wat nader onderzoek. Volgens het voorstel van een speciaal gevormde werkgroep onder leiding van burgemees ter mr J. J. P. M. Asselbergs wordt betaald parkeren be pleit voor in totaal 264 par keerplaatsen in het centrum. De helft van deze betaalde par keerplaatsen is gelokaliseerd op het Havenplein en aan weerszijden van de Oude Ha ven. Twee parkeerwachten met een uitgebreide opsporingsbe voegdheid zouden een en ander moeten controleren en zouden tevens toe moeten zien op de naleving van de parkeer- en stopverboden buiten de zone van betaald parkeren. Ook zouden deze taken op milieuge bied etc kunnen uitvoeren. Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA): pleidooi voor nader onderzoek naar mogelijkheid om beëindiging betaald parkeren een half uur tje te vervroegen. (Foto: Joop van Houdt). Nadat in december de commis sie verkeer de kwestie besprak was het nu de commissie alge mene en bestuurlijke zaken die de invoering van het betaald parkeren besprak. En net zoals de verkeerscommissie bleek deze uiterst tevreden over het werk dat de werkgroep heeft afgeleverd. Conform het meerderheids- voorstel van de commissie ver keer om invoering van het par keren voor belanghebbenden pas te overwegen indien de praktijk daarvoor aanleiding geeft werd maandagavond door de VVD-er J. J. Geleijnse nog eens onderstreept omdat zo stelde hij „bepaalde zaken wellicht moeten worden bij gesteld". Diezelfde mening bracht ook de sociaaldemo craat D. van der Wekken nog eens naar voren. De aanvangs tijd van het betaald parkeren (10.00 uur in plaats van de ge bruikelijke 9.00 uur) be schouwde Van der Wekken als een soort tegemoetkoming voor het ongerief dat enkele in woners van de binnenstad wel licht door dit betaald parkeren zullen ondervinden. Burge meester mr J. J. P. M. Assel-' bergs beklemtoonde in dit ver band ook het uitgangspunt dat in de zone waarvoor betaald parkeren wordt voorgesteld ook gratis parkeerplaatsen be schikbaar blijven (zoals onder meer aan de Oude Haven en de Nieuwe Bogerdstraat). Dat ongemak moet, zo viel uit zijn woorden op te maken, nog wel meevallen 'omdat de mate waarin het betaald parkeren wordt ingevoerd dusdanig be perkt is dat er op bereikbare plaatsen alternatieve parkeer- mogelijkheden zijn. De inwo ners van de Lange Nobelstraat, waar het betaald parkeren voor zeventien parkeerplaat sen wordt voorgesteld zouden hun auto volgens de sociaalde mocraat bij voorbeeld in de Gasthuisboomgaard kunnen parkeren. Half uurtje Waar met name mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) op wees was het tijdstip waar op het betaald parkeren wordt beëindigd. Evenals elders zou den de parkeermeters en -auto maten in Zierikzee tot 18.00 uur in gebruik zijn. Omwille van de Zierikzeeënaren die tus sen vijf en zes na hun gedane arbeid huiswaarts keren vroeg de christendemocrate zich af of het financieel haalbaar zou zijn om het betaald parkeren een half uurtje eerder te beëin digen. Dit als tegemoetkoming aan de eigen bevolking in de binnenstad. Sluitingstijd Haar suggestie werd ook door Van der Wekken gesteund, zij het om een andere reden. El ders in den lande is het zo dat het moment waarop het be taald parkeren wordt beëin digd samenvalt met sluitings tijden van de winkels. Voor Zierikzee zou dat 17.30 uur zijn. De argumenten van zijn christendemocratische collega vond Van der Wekken nogal overtrokken omdat er rond het genoemde tijdstip wel vol doende parkeerplaatsen vrij zullen zijn. Beiden waren ech ter van mening dat moet wor den nagegaan of het beëindi gen van het betaald parkeren danwel op 17.30 uur dan wel op 18.00 uur moet worden be paald. Geleijnse wilde eerst de evaluatie van een seizoen be taald parkeren afwachten alvo rens hierover een oordeel te ge ven. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement a f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1