Het gaat goed met bedrijfsleven in regio Noord- en Midden-Zeeland Gebruik veerdiensten in 1990 teruggelopen Alleen agrarische sector zorgenkindje Presen tatie resultaten ERBO- enquête Hoofd gebouwen manege door kordaat ingrijpen brandweer gered 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het gaat goed met het bedrijfsleven in Noord- en Midden-Zeeland. Er is in 1990 weer meer winst gemaakt en ook is er meer geïnvesteerd. Dat alles heeft de werkgelegenheid met 4% vergroot. Het bedrijfsleven heeft een goed jaar achter de rug en ziet 1991 met alle vertrouwen tegemoet. Alleen de agrari sche sector baart grote zorgen. Dat blijkt uit de enquête regionale bedrijfsont wikkelingen van de Kamer van Koophandel in de regio., Aan het onderzoek heb ben 1500 van de in totaal 11.000 ondernemingen in Noord- en Midden-Zeeland meegewerkt. En dat is voldoende om een betrouwbaar beeld te krijgen. De werkgelegenheid in Zeeland is met 4 procent vergroot. (Foto: Marijke Folkertsma). De opgewekte geluiden over het Zeeuwse bedrijfsleven ko-' men niet van de zijde van de agrariërs. Opmerkelijk is, dat de agrariërs in het Zeeuwse in ontwikkeling achterblijven bij de collega's elders in den lande. Zo kon slechts 65% van de agra riërs het jaar 1990 positief af sluiten. Landelijk is dat 88%. In de land- en tuinbouw maak-, te slechts 60% van de onderne mingen winst. Zowel de land- en tuinbouw als de visserij investeerde in '90 meer, maar de investerings- drang was in de visserij bedui dend groter. Totaal steeg de in vesteringssom met acht pro cent. Landelijk daalde de in vesteringssom met acht pro cent. Ruim 70% van de bedrij ven investeerde. In 55% van die gevallen werd dieper in de bui del getast. Ruim 88% van het totale investeringsbedrag werd aan vervanging besteed. In de visserij was wat minder werk, terwijl de lichte stijging in de landbouw het voor de to tale sector op peil hield. Lande lijk echter groeide de werkge legenheid met 3%. Somber beeld is dat ruim 70% van de ondernemingen geen verande ring ziet van de omzet. Slechts 12% ziet een verbetering in 1991. Ook in de visserij zal zich het aantal winstgevende be drijven niet wijzigen. In de land- en tuinbouw zal volgens verwachting het grote aantal verlieslijdende bedrijven slin ken in 1991. Ook zal er minder geïnvesteerd gaan worden dit jaar. Aan de werkgelegenheid zal niet veel veranderen; 96% van de agrarische bedrijven verwacht op z'n minst een ge lijkblijvend aantal arbeids plaatsen. Nee, wat dat aangaat het het stukken beter met bijvoor beeld de dienstensector. De om zet, investeringen en werkgele genheid namen in 1990 duide lijk toe. Alleen de export viel - na de forse stijging in 1989 - iets terug. De dienstensector omvat diverse bedrijfstakken: de recreatie (horeca en toe risme), reparatie- en publiek- verzorgende ambachten, trans port en opslag, makelaardij en onroerend goed, de zakelijke - en overige dienstverlening. De omzet steeg er met 4% Dat de horeca daar een belangrijk steentje aan heeft bijgedragen spreekt haast voor zich. In totaal maakte 92% van de dienstverlenende bedrijven winst (in 1989 was dat 89%). Een toename van de winst deed zich voor bij eenderde van de bedrijven. Bij 57% bleef de winst gelijk aan 1989. De Ka mer van Koophandel hoorde zeer tevreden geluiden over de ontwikkeling van de investe ringen. Voor het eerst in drie jaar was er sprake van een op gaande lijn in de investering sontwikkeling. De investe ringssom liep met 18% op (lan delijk was er een daling met 1%). Vier procent van de be drijven koos voor leasing. En dan de werkgelegenheid in de dienstensector. Er is sprake geweest van een stijging met 7% (landelijk 5%). Bij eender de van de ondernemingen was ZIERIKZEE - Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland zijn vanmid dag, maandag, de resul taten van de enquête re gionale bedrijfsontwik kelingen in 1990 (ERBO) gepresenteerd. Heet van de naald vandaag een uitvoerige samenvatting van de resultaten. sprake van een stijging, bij 52% bleef het aantal werkne mers hetzelfde. De toegenomen werkgelegenheid is in belang rijke mate te vinden bij de be drijven, die flink investeerden. Verbetering En ondanks de nu al goede cij fers, verwacht 30% van de dienstverlenende bedrijven een verdergaande verbetering van de omzet. Slechts 4% voor ziet een daling. Het aantal ex porterende bedrijven zal gelijk blijven. Het toch al geringe aantal verlieslijdende bedrij ven neemt nog verder af. Ook de food- en non-food de- tailhandelbedrijven in Mid den- en Noord-Zeeland behaal den in 1990 hogere omzetten dan in 1989. De werkgelegen heid handhaafde zich op het zelfde niveau, De investerin gen groeiden bij de food- bedrijven. De non-foodbedrij- ven investeerden echter fors minder dan het voorgaande jaar. Werd er in deze sector landelijk 2% groei in de werkgelegen heid gemeten, in Noord- en Midden-Zeeland bleef die groei uit. En datzelfde verwachten de bedrijven ook voor 1991. Ruim een kwart van de onder nemers ziet een verbetering van de omzet in 19991. Er zal dat jaar nog minder geïnves teerd gaan worden, maar toch zijn drie op de tien bedrijven van plan geld te pompen in het bedrijf. Dat de investeringen zullen afnemen, sluit overigens aan bij het landelijke beeld. Positieve geluiden zijn ook te horen in de groothandel. Om zet, export, werkgelegenheid en het aantal winstgevende on dernemingen nam in 1990 dui delijk toe. Alleen de investe ringen bleven achter. Maar dat is (deels) verklaarbaar door de forse investeringen in 1989. De omzetstijging moet voorname lijk gezocht worden bij de gro tere groothandelsbedrijven. De kleinere ondernemingen zagen de geldomzet reëel met 2% te ruglopen. Winst In totaal 97% van de bedrijven maakte in 1991 winst. Bij vier op de tien ondernemingen ver beterde het bedrijfsresultaat. De werkgelegenheid verbeter de met vijf procent, landelijk was de stijging 4%. Een stij ging van de werkgelegenheid komt voor rekening van 39% van de bedrijven. Als er een re latie gelegd wordt tussen de in vesteringen en de werkgele genheid, dan blijkt dat de in vesteringen een positief effect hebben gehad op het aantal ar beidsplaatsen. Bij de grotere bedrijven steeg het aantal ar beidsplaatsen met acht procent (landelijk 4%). Op de investeringen na zullen de ontwikkelingen in de groot handel zich» in 1991 positief voortzetten. In totaal 38% van de kleinere bedrijven voorziet in '91 een verbetering van de. omzet. Opmerkelijk cijfer ten slotte is, dat een kwart van de grote bedrijven in 1991 meer mensen nodig denkt te hebben. Het beeld in de bouwwereld is wat onduidelijker. De kleinere bouwbedrijven (minder dan vijftig werknemers) hebben zonder meer een goed jaar ach ter de rug. Omzet, export en werkgelegenheid namen ver der toe. Ook de netto-bedrijfs resultaten ogen goed. Alleen de investeringen bleven achter. Bij de grotere bouwbedrijven daalde de omzet, maar stegen de investeringen en werkgele genheid. Zeven procent van de kleinere bouwbedrijven expor teerde. Dat percentage is voor Noord- en Midden-Zeeland zon der meer hoog te noemen. De toekomst zal volgens de Kamer van Koophandel uitwijzen of het hier om een incidentele ont wikkeling gaat of dat de klei nere bedrijven zich met het oog op Europa '92 meer op het bui tenland beginnen te richten. De export steeg met 4%. Bij de grotere bouwbedrijven was niet of nauwelijks sprake van export. De werkgelegenheid verbeter de zowel bij (le kleine als de grote bouwbedrijven. De klei ne bouwbedrijven deden het zelfs beter dan collega's in den lande. Hier was een stijging van 6% (landelijk 2%). Bij de grotere bedrijven was er een stijging van 1% (landelijk 2%). Bijna een kwart van de kleine re bedrijven verwacht een ver betering van de omzet; circa driekwart rekent op handha ving van de omzet. De werkge legenheid zal minimaal op het zelfde niveau blijven. Ruim 20% van de grotere bedrijven verwacht meer personeel nodig te hebben. Industrie In de industriële sector waren het in 1990 ook de kleinere (minder dan vijftig perso neelsleden) bedrijven, die het beter deden. Voor de kleinere bedrijven was er zelfs sprake van een uitstekend jaar; ook in vergelijking met overig Neder land. De grotere bedrijven heb ben een wat minder jaar achter de rug. Omzet, export en in vesteringen daalden ten op zichte van 1989 en bleven iets achter bij de landelijke ont wikkelingen. Ook op het terrein van de ex port deden de kleinere bedrij ven het beter dan de grotere. Evenals in voorgaande jaren gaf het afgelopen jaar een ster ke groei van de exportsom te zien bij de kleinere bedrijven. Hier steeg de export met 10% (landelijk 8%). Bijna een kwart heeft export bedreven. De grotere bedrijven daarente gen werden met een aanzienlij ke exportdaling geconfron teerd (-2%). Landelijk groeide de export nog met 1%. Van de totaal door de grotere bedrij ven behaalde omzet vond 61% de weg over de landsgrenzen. De werkgelegenheid groeide bij zowel de kleine als de grote bedrijven. Bij de eerste groep liep het aantal arbeidsplaatsen met 6% op. Bij de grotere be drijven in de regio nam het aantal arbeidsplaatsen met 3% toe (landelijk 2%). Ruim veer tig procent van de kleine en grote bedrijven verwacht in 1991 een verbetering van de omzet. Groei in de werkgele genheid zit er volgens de on dernemers niet in dit jaar. En last but (zeker) not least is het midden- en kleinbedrijf on der de loep genomen door de Kamer van Koophandel. Het jaar 1990 is voor deze sector zonder meer uitstekend ge weest. Omzet, export, investe ringen, werkgelegenheid en het aantal winstgevende be drijven zijn duidelijk toegeno men. Bij de grote bedrijven bleven de resultaten iets achter bij die van de laatste jaren. Op het gebied van de export ontwikkeling deed het mid den- en kleinbedrijf het in Noord- en Midden-Zeeland het beter dan de grote bedrijven. De kleine bedrijven verwezen lijkten een reeële exportgroei van zes procent. Landelijk bleef de groei steken op 4%. Vijftien procent van de kleine bedrijven exporteerde in 1990. Bij de grote bedrijven daalde de exportsom reëel met 2%. Ze venenvijftig procent van de grote bedrijven zette vorig jaar goederen of diensten af in het buitenland. Van, de totaal be haalde omzet bij de grote be drijven werd 47% in het buiten land afgezet. Bij de kleinere bedrijven bedroeg dit percen tage. twaalf procent. Meer werk De werkgelegenheid ontwik kelde zich in 1990 positief. Het aantal arbeidsplaatsen nam bij de kleine en de grote bedrijven met 4% toe. Op landelijk ni veau deden zich dezelfde ont wikkelingen voor. Een stijging van de werkgelegenheid kwam voor rekening van 30% van de kleine bedrijven en voor ruim driekwart van de grote bedrij ven. De bedrijven die in uit breiding investeerden reali seerden de meeste groei van de werkgelegenheid De vooruitzichten voor 1991 zijn gunstig voor de kleine en grote bedrijven. Eenderde van de kleine bedrijven en meer dan de helft van de grote be drijven verwacht een verbete ring van de geldomzet. Slechts acht procent van de kleine en grote bedrijven houdt rekening met afname van de geldomzet. De prognoses wijzen op een herstel van de exportpositie van de grotere bedrijven. Het aantal exporterende bedrijven zal licht stijgen. Achtenveertig procent van de kleinere bedrij ven voorziet een stijging van de export. Slechts negen procent houdt het op dalende exportre sultaten. Het aantal winstgevende be drijven zal in 1991 verder stij gen (met 3% tot 94%). Het aan tal investerende bedrijven zal licht afnemen, niettemin is eenderde van de kleine en van de grotere bedrijven van plan in 1991 meer te investeren, na genoeg alle Midden- en Noord- Zeeuwse ondernemingen ver wachten dat het aantal arbeids plaatsen minimaal gelijk zal blijven. BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag brak in een opslagplaats van manege De Korenzolder brand uit. In de opslagplaats bevonden zich springtoestellen en een trac tor. Om half vier werd de brand ontdekt en door zeer snel ingrijpen van de brand weer kon voorkomen worden dat de hoofdgebouwen van de manege in de as werden ge legd. De opslagplaats kon ech ter niet meer gered worden; toen de brandweer arriveerde stond deze al in lichterlaaie. De schade wordt geschat op en kele tienduizenden guldens en de oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Zeer spoedig arri veerde het brandweerkorps van Bruinisse op de plaats des onheils en niet veel later arri veerde ook het korps van de ge meente Duiveland. Om uitbrei ding van de brand te voor komen begon de brandweer on middellijk met het nathouden van het aangrenzende deel van de manege waar ook zo'n 35 paarden stonden en tevens hooi was opgeslagen. De dieren wa ren zeer onrustig door de rook en de klappen van de springen de golfplaten van de opberg ruimte. De dieren konden ge lukkig op tijd naar buiten geleid worden en geen van de paarden kwam om het leven. Spoedig had de brandweer de brand ondercontrole. Er vielen geen gewonden. De technische recherche stelt een onderzoek in. MOSKOU - Josef Stalin die voortdurend bevreesd was voor een aanslag op zijn leven, had een dubbelganger, een joodse boekhouder, die bij ver schillende gelegenheden de rol van Sovjet-dictator heeft ge speeld. ZIERIKZEE Diplomazwemmen In december is er verschillende keren diplomazwemmen ge weest. De examencommissie bestond uit Henk Vermeulen (instructeur) en Laura Krijgs man (instructrice). De organi satie was in handen van Peter Bek (instructeur), Marco Ree dijk (instructeur) en Co van Hese. Teddybeerdiploma, brons: Nic ky Steemers, Eloise Hameete- man, Tess Luycx, Eline Bolier, Peter Vermeule, Patrick Verloo, Wendy Verloo, Deborah Seeder, Arjen Theunissen, Lars Berre- voets, Michael Duinhouwer, Dominic Horst, Björn Hart man. Voor het Teddybeerdiploma, goud: Maaike v. Dijke. Diploma A: Mirjam de Bel, Pa tricia Berrevoets, Jelle de Boer, Erik Bokelaar, Bart-Jan Boot, Ellen Bijzet, Richard Davis, Marinanne v. Dongen, Diane Outmarch, Rick Elenbaas, Ma- rijn Flikweert, Sonja Fokkel- man, Ad de Graaf, Jeffrey Goedbloed, Miriam Hekman, Niels Hessels, Jacco v. d. Hoek, Sanne Hommel, Jeanique v. Iwaarden, José de Jonge, Jo- han de Klepper, Francis Kloet, Rutger Kooman, Lisette v. d. Kraam, Geert Landman, Linda Luteijn, Michel Mabelis, Thijs Markussen, Tom Minnaart, Corné Mol, Kevin Murphy, Leo- nie Nieuwenhuyse, Elise Nieuwkoop, Christiaan Over- weel, Rowdy Praet, Rosanne Roggeband, Lisette Saman, Remco Seeder, Marieke Steven- se, Dagmar Scheffer, Arno v. d. Schelde, Nadia Schot, Jasper Slager, Ronald Sparnaay, René Stol, Marquerita Stoutjesdijk, Sjoerd Thnis, Esther Vaes, Theo Verkaart, Niels Verkaart, Patrick Verkaart, Mark v. d. Velde, Jolanda v. Velthoven. Wilco Vijverberg, Jasper Waal wijk, Judith Waayers, Tim Wal raven, Dennie Wesdorp, Michel Wesdorp, Antoinette v. Wijk, Walle Yuen, Peter v. d. Zande, Angelique Vlind, Arvin Au- l gustin Het B-diploma werd gehaald door: Alex Andeweg, Wendy Ares, Thnja v. As, Angelique v. Beveren, Wouter Bouwman, Marien Catshoek, Jan-Willem v. Doom, Jacco Fierens, Kim Philipo, John Grinwis, Wille- mijn Heyboer, Sabina v. d. Hoek, Stephanie v. d. Hoeven, Trung Hungh, Ninie de Jong, Gijs de Jonge, Angela Jung, Trudy Krabbe, Maurice Klein geld, Kim Kloet, Jeroen Kosters, Johan v. Kuyk, Lein Labruyère, Marcel Lastdrager, Ronald v. Loenhout, Danny Ne- lissen, Esther v. Nieuwenhuy- ze, Ronald Ooms, Sandra Pas- schier, Henk ten Rouwelaar, Marijn Schoonen, Hannes Smit, Evelien Starreveld, Rob bie Stoutjesdijk, Jeroen Stuut, Jeroen Totté, Erik Tromper, Annemarie Uil, Anne Vaane, Jeanine de Vos, Jacques v. Vos sen, Nienke Weyers, Marieke v. d. Wielen, Suzanne Yuen, Ani ta de Ruiter, Emma Fekkes, Es ther v. Huysen, Kees Stoutjes dijk. Z wemvaardigheid 1: Robert - Jan Berman, Mark Berrevoets, Sonja Berrevoets, Caroline Bij- devaate, Lasse Dubelaar, Mi randa Duinhouwer, Casper v. Eyk, Guide de Graaf, Boude- wijn de Graaf, Germaine Kos ter, Suzanne Limburg, Bob v. Lint, Natasja Lookman, Jeani ne Mulder, Dorien Pieters, Le on v. d. Sande, Jolien Schraver, Sietse Veenstra, Gebrand Ver ton, Matthijs IJsseldijk, Mi chael v. d. Zande, Rick de Vos, Mischa v. d. Wekken, Jeroen v. d. Wetering, Marjolein Agter- huis, Danny de Boer, Richard den Boer, Jorien v. d. Brand, Sjonnie Bruens, Esmee Buur- sink, Kristie den Engelsman, Wendy v. d. Hoek, Martijn Kei zer, Michaël Koppelaar, Marjo Merle, Gijs Meerdink, Corine Mol, Jeroen Padmos, Wendy Raayen, Dorothy Roelofs, Evert Schiettekatte, Deborah Schoute, Leendert v. Sluis, Pas cal Stoutjesdijk, Marjolein Struik, Marwin Verton. Zwemvaardigheid 2: Hiskia v. Arkel, Daniëlle Berrevoets, Karin van Dongen, Christiaan Lagendijk, Ronald v. Marion, Lee Mol, Martin Steenkist, Saskia Stoutjesdijk, Mereille Verton, Niels Holkers, Maartje Plu, Jacco v. d. Zande, Patrick Verhulst, Ramon Fennet, Je roen Babijn, Ilonca den Boer. Zwemvaardigheid 3: Lennert de Graaf, Janinka v. Klochum, Marinjo de Looze, Aart I/ou- bert, Alexander v. Putten, Mar co Schouten, René Vrijdag, Marloes Plu, Jacco v. d. Zande, Ramon Fennet, Maartje Plu, Jeroen Babijn, Arjan Steenis, Tamara Koenen. Vissersvereniging De vissersvereniging Helpt El kander in Zierikzee vergadert vrijdag 1 februari in het Huis van Nassau te Zierikzee. De vergadering begint om 14.00 uur. Na het huishoudelijk ge deelte spreekt drs A. M. de Vriend, hoofd afdeling kustvis serij,-over actuele visserijza ken. Een forum beantwoordt eventuele vragen vanuit de zaal. MIDDELBURG/ZIERIKZEE Expositie In de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg wordt dinsdag 8 januari een expositie geopend over de Trancedente Meditatie techniek. De tentoonstelling is ingericht door het TM-centrum Zeeland in 's-Heer Abtskerke en omvat naast algemeen infor matiemateriaal een selectie van de vele boeken die er over deze ontspanningstechniek zijn verschenen. De meeste ten toongestelde boeken zullen na afloop van de expositie ge schonken worden aan de bi bliotheek. Ter gelegenheid van de opening wordt er de achtste januari een informatie-avond gehouden in zaal 2. Er wordt dan dieper ingegaan op de ef fecten en achtergronden van de TM-techniek. Er wordt een kor te videofilm getoond met als ti tel Succes zonder stress. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Op maandag 14 januari is er een soortgelijke informatie avond in de foyer van restau rant Mondragon te Zierikzee (aanvang eveneens 20.00 uur). BURGH-HAAMSTEDE Geen kinderoppasdienst Het bestuur van de Unie van Vrijwilligers (UW) laat na mens het secretariaat in Haam stede weten, dat met ingang van 1 januari jl geen kinderop pasdienst meer wordt ver zorgd. Een reden hiervoor geeft het secretariaat niet. BROUWERSHAVEN Kunst en kitsch De Stichting de Roode Lelie houdt vrijdag 11 januari een avond Kunst en kitsch. Een ie der kan zijn of haar mogelijk waardevolle spullen door des kundigen laten beoordelen. Als deskundigen zijn aanwe zig: mevrouw Tfeuthof (antiek), het echtpaar Van der Bijl (sie raden) en de heer Bosboom (an tiek). Namens Kor en Bot (his torie) is J. Schot aanwezig. De Kunst en kitsch avond begint om 19.30 uur in de Vergulde Garnaal te Brouwershaven. Speciaal ter gelegenheid hier van heeft de kunstenares Mar- ja de Lange een affiche ver vaardigd. Dit kan besteld wor den. De opbrengst komt ten goede aan de Roode Lelie. Oranjevereniging De Oranjevereniging Brou wershaven houdt woensdag 16 januari een ledenvergadering in de zaal achter de kerk op het Bostonplein. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. KERKWERVE, NOORDGOUWE en SCHUDDEBEURS Oud papier SV WIK haalt zaterdag 12 ja nuari oud papier op. Vanaf 9.30 uur wordt het opgehaald en verzocht wordt het papier ge bundeld op de stoep gereed te zetten. SIRJANSLAND Contact Het Reformatorisch Contact Schouwen-Duiveland houdt woensdag 16 januari een bij eenkomst in de grote zaal van de kerk te Sirjansland. Spre ker is ir J. van der Graaf, secre taris van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Her vormde Kerk uit Huizen. Een en ander begint om 19.45 uur. Van der Graaf spreekt over 'de voorzienigheid'. Er is gelegen heid tot discussie. GOES Kamermuziek In de muziekschool aan de Van de Spiegelstraat, in Goes vindt op zaterdag 12 januari het tweede concert plaats in de concertserie kamermuziek. Het evenement wordt georga niseerd door de Culturele Raad Goes in samenwerking met het Brabants Conservatorium uit Tilburg. De uitvoerende musici zijn Edith van Moergastel, alt viool en Monique Visser, piano. Het concert begint om 20.00 uur. Op de lijnen Vlissmgen-Bres- kens en Kruiningen-Perkpol- der zijn afgelopen jaar in to taal 3.058.311 voertuigen over gezet; een daling van 2.2% in vergelijking met 1989. In dat jaar werden er 3.127.655 voer tuigen overgezet. De grootste daling deed zich voor op de lijn Kruiningen- Perkpolder (4,2%). Op de ver binding Vlissingen-Breskens bedroeg de daling slechts 0,3%. Het afgelopen jaar zijn er in to taal 2.419.948 personenauto's overgezet tegen 2.501.089 in 1989; oftewel 81.141 wagens minder (-3,2%). Het aantal ver voerde vrachtauto's en bussen daalde in totaal met 1,9% van 626.566 in 1989 tot 614.632 in 1990. MIDDELBURG Vrouwenraad De Zeeuwse Vrouwenraad houdt dinsdag 5 februari een penningmeestercursus voor ge vorderden. De cursus is be doeld voor vrouwen, die al eni ge ervaring hebben met het penningmeesterschap van een vereniging of club. Aan de orde komen bestuurlijke aspecten, afschrijvingen, verzekeringen, balans en financieel verslag en reserveringen. De cursus is in de Stadsschouwburg te Mid delburg. Aanmelden kan via 01180-34733. DEN HAAG - De Franse eerste minister Michel Rocard is za terdagmorgen op bezoek ge weest bij zijn Nederlandse ambtsgenoot Lubbers. ,,Ze hebben wat bijgepraat", aldus een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst. Over de inhoud van het gesprek zijn geen mededelingen gedaan. De topdag in 1990 viel voor Vlissingen-Breskens op tweede paasdag met 5.764 overgezette personenwagens. Op die dag werden er 28 oversteken ge maakt. Ook het jaar daaroor viel de top op paasmaandag, toen er 6.043 wagens werden overgezet. Op het veer Krui- ningen-Perkpolder was 16 augustus een topdag met 5.412 wagens, vervoerd tijdens 33 reizen. Vanaf'drie januari jongstleden is de tarievenstructuur bij de dienst gewijzigd. De lengte van de wagen is nu bepalend voor het te betalen tarief. Op die da tum is ook het vervoer van pas sagiers gratis geworden. Mo torrijwielen moeten daarente gen wel gaan betalen. KRUININGEN - In 1990 is er ten opzichte van 1989 minder ge bruik gemaakt van de beide veerdiensten van de Provinciale Stoombootdiensten over de Westerschelde. De veerboten kwa men ook herhaaldelijk in het nieuws, doordat technische manke menten ze vaak uit de vaart haalden. m .m

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4