JL Zilveren jubileum A. J. Padmos bij De Zuidhoek reen 3 1990 'Bij mij zijn er wel tien om kerstbomen wezen vragen' Expositie in De Stolpe F [UUR I Klaa,r FOTOVERSCHOORE Geanimeerde bijeenkomst in kantine werkvoorzieningsschap Toenemende wind Q 2 0 3 6 7 BORSSELE NOTENBAERD NOOTVERBAND ZAALVOETBAL Diefstal uit auto Lezen en schrijvenhet recht van iedereen'' l *-> Radio- cassette speler gestolen uit auto Buitenboord motor gestolen Snelheids controle Elkerzeese- weg Regenachtig eerste lustrum kerstboomverbranding Oosterland Inwoner aantal Zierikzee gegroeid Koolzaadolie motor op een laag pitje U ZOEKT! ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE VRIJDAG 4 JANUARI 1991 147e JAARGANG NR 24875 FOTO KLAAR PW KI terwijl u I winkelt! m fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Toespraken, natuurlijk. Maar ook veel muziek en zang tijdens de viering gisteren, don derdag, van het zilveren jubileum van hoofd perso neelszaken mevrouw A. J. Padmos bij werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek in Zierikzee. Tijdens een geanimeerde bijeenkomst in de kantine van het werkvoorzieningsschap werd mevrouw Padmos uit gebreid in het zonnetje gezet. mos zich betrokken voelt bij het bedrijf waar zij werkt. ,,U bekleedt een buitengewoon boeiende functie, maar ook een zeer zware functie", aldus As- selbergs. Als eerste betrad mr. J. J. P. M. Asselbergs, voorzitter van het bestuur van De Zuidhoek, het spreekgestoelte. Hij maakte al lereerst van de gelegenheid ge bruik om alle werknemers van het werkvoorzieningsschap de beste wensen voor 1991 over te brengen. ,,En ik hoop dat het De Zuidhoek in 1991 net zo goed vergaat als in 1990. Want 1990 is een goed jaar geweest", aldus Asselbergs. Loopbaan Asselbergs schetste vervolgens in het kort de ontwikkelingen die De Zuidhoek de laatste ja ren heeft doorgemaakt. Hij koppelde daar de opmerking aan vast alle vertrouwen te hebben in de toekomst van het werkvoorzieningsschap. Aan sluitend dook Asselbergs terug in de tijd. In het kort passeerde de entree en de daarop volgen de loopbaan van mevrouw Pad mos de revue. Zij kwam, zo bleek uit het ver haal van Asselbergs 25 jaar ge leden bij De Zuidhoek te wer ken als telefoniste/receptionis te. Al snel begon mevrouw Pad mos echter te klimmen op de ladder. Asselbergs stelde in zijn toespraak dat uit alles blijkt hoezeer mevrouw Pad- Spin Hij omschreef mevrouw Pad mos als 'een spin in het web van De Zuidhoek'. ,,De functie die u binnen De Zuidhoek be kleedt is cruciaal. Het is een positie waarin je geen alle mansvriend kunt zijn", aldus Asselbergs. Züidhoek-direc- teur drs. P. J. de Groot sloot zich daar in zijn toespraak bij aan. Hij stelde dat de post die mevrouw Padmos bekleedt een vrij geïsoleerde is. „Je moet de belangen van het bedrijf op zich behartigen, maar ook de belangen van de individuele werknemers", aldus De Groot. Hij stelde dat voor een bedrijf niet alleen het hebben van een goedgevulde orderportefeuille van belang is. „Een adequate afdeling personeelszaken is minstens zo belangrijk", aldus de directeur. Hij tekende daar bij aan dat het in een bedrijf als De Zuidhoek vooral gaat om een goed samenspel tussen de verschillende afdelingen en functies. „Wat dat betreft is de rol van het hoofd personeelza- ken steeds meer gegroeid naar een typische beleids- en ad viesfunctie", aldus De Groot. Zanghulde Hier werd het verbale geweld even onderbroken voor een ge zongen hulde door de vrouwen afdeling van het werkvoorzie ningsschap aan het adres van mevrouw Padmos. Op de wijze van Mariene Dietrich's Lily Mariene verhaalden zij van de lotgevallen van mevrouw Pad mos. Na een korte pauze was het de beurt aan OVO-voorzit- ter M. K. Krijger. Hij hield het kort maar krachtig. „Voor ons was je niet alleen een secreta resse en een notuliste, maar vooral een vraagbaak. Wat ons betreft mag je nog lang toege voegd blijven aan het OVO", al dus Krijger. Namens het ambtelijk perso neel werd het woord gevoerd door J. M. Volaart. „Zingen kan ik niet, dus moest ik spre ken". Volaart schetste, met be hulp van een overheadprojec tor, de goede en zwakke kanten van mevrouw Padmos. „Je had altijd moeite om op tijd te ko men en ik weet nog dat meneer Pomper, die toen de baas was hier, daar eens flink boos over is geweest", aldus Volaart. Hij roemde verder de werklust van mevrouw Padmos. „Alleen automatisering, dat heb je al tijd een beetje griezelig gevon den", aldus Volaart. Namens het ambtelijk personeel bood hij mevrouw Padmos een twee tal CD's aan. Erika Kristalijn Een volk dat te veel jubilea viert vergeet voor nieuwe te zorgen. Fliegende Blatter HET WEER Vannacht wisselende bewolking en vooral in het noorden nog een en kele bui. Overdag veel bewolking en in de loop van de dag regen. Minimumtemperatuur ongeveer 4 graden. Middagtemperatuur rond 10 graden. 1 Voor de kerncentrale in Borssele zijn geen extra veilig heidsmaatregelen nodig. Het verband tussen muziek en maatschappij, uitge legd door Nicolaas Notenbaerd. In de rubriek Nootverband een vooruitblik op het jaar 1991. Hen goed begin is het halve werk. Toren Boys liet een zege van 20-2 aantekenen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Mevrouw Padmos liet het feestgedruis gelaten over zich heen ko men. (Foto: Marijke Folkertsma). zorgde voor het volgende muzi kale intermezzo. Al na het eer ste couplet van Vader Abraham resulteerde haar optreden in een spontaan meezingen door de zaal. Rijm Namens de personeelsvereni- gig werd het woord gevoerd door A. H. van Dongen. Hij le pelde zonder haperen en zon der de hulp van spiekbriefjes een op rijm gezette toespraak op. Het ambtelijk personeel zorgde voor het volgende muzi kale evenement. Vooral de be geleiding op grote trom door bedrijfsleider W. Evertse zorg de voor de nodige hilariteit in de zaal. Laatste spreker in de rij was B. Schot. Hij sprak me vrouw Padmos en de overige aanwezigen in onvervalst Zeeuws toe. Hoewel luchtig van toon had Schot toch een waarschuwing aan het adres van directie en bestuur van De Zuidhoek. „Je moet geen roof bouw op haar plegen. Dan kun nen jullie nog heel lang plezier van elkaar hebben", aldus Schot. ZIERIKZEE - In de auto van J. A. T. uit Dordrecht werd woensdag ingebroken. De auto stond geparkeerd aan de Wa terpoortstraat. De diefstal werd gepleegd tus sen 20.00 en 22.30 uur. Uit de auto werd ontvreemd een twaalftal cassettebandjes, een zonnebril en een klok-thermo- meter. Hoe groot de schade pre cies is, is niet bekend. Q> 1 ZIERIKZEE - Van 9 januari tot en met 4 februari is in openbare bibliotheek De Stolpe in Zierikzee de tentoonstelling 'Lezen en schrijven, het recht van iedereen' te zien. De tentoonstelling is samengesteld in het kader van 1990: Internationaal Jaar van de Alfabetisering door het Nederlands Bibliotheek- en Lektuurcen- trum en het Unescocentrum Nederland. Op 16panelen wordt aan de hand van foto's en teksten het probleem van het analfabe tisme thematisch belicht. Zo wordt onder meer verband gelegd tussen armoede en analfabetisme en wordt informatie gegeven over de bestrijding van analfabetisme door alfabetiseringspro gramma's, volwasseneneducatie en goed onderwijs. Een dia serie geeft nog meer informatie over het probleem van en de oplossingen voor het analfabetisme, evenals een afficheserie van Bijeen Derde Wereld Informatiehuis. Verder wordt via affiches en werkstukken van deelnemers een indruk gegeven van de acti viteiten die het Regionaal Educatief Centrum, ook op Schouwen- Duiveland, ontplooit. De tentoonstelling wordt gecompleteerd door een keuze uit het materiaal dat speciaal voor mensen met taal- en schrijfproblemen is ontwikkeld. Deze boekjes met ver halen of informatie over allerlei onderwerpen zijn in de biblio theek te herkennen aan het vignet 'Makkelijk lezen'. De tentoon stelling in de Stolpe is te bezoeken tijdens de openingsuren van de Zierikzeese bibliotheek. UTRECHT - Er moet nu snel een wettelijke regeling komen zodat alle patiënten met fenyl- ketonurie (PKU) hun dieet kosten vergoed krijgen. Dat steltde Landelijke Begelei dingscommissie Phenylketo nuria donderdag in het Neder lands Tijdschrift voor Genees kunde. ZIERIKZEE - Uit de auto van A. J. C. B. uit Haamstede werd gisteren, donderdag, de radio- cassettespeler gestolen. B. had zijn auto naar schat ting 10 minuten met draaiende motor laten staan in de Volke- rakstraat in Zierikzee. Toen hij terugkwam bij zijn auto bleek de radio-cassettespeler ver dwenen. B. claimt een schade van 1000,-. NOORDWELLE - A. M. v. d. B. uit Schijndel heeft bij de poli tie aangifte gedaan van dief stal van de buitenboordmotor van zijn boot. De diefstal is vermoedelijk ge pleegd tussen 26 december 1990 en 3 januari 1991. De dieven knipten de kabels waarmee de buitenboordmotor aan de boot bevestigd zat door. Een precies schadebedrag is niet bekend. ELKERZEE - Bij een snel heidscontrole gisteren, don derdag, op de Elkerzeeseweg weg werden negen bekeurin gen uitgedeeld. Alles bij elkaar werden tussen 16.15 en 18.00 uur 132 motor voertuigen gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid be droeg 88 kilometer per uur. OOSTERLAND - De kerstboomverbranding' in Oos terland beleefde gisteravond, donderdag, een regen achtig eerste lustrum. Het slechte weer kon de men sen er niet van weerhouden om naar dit jaarlijkse spektakel aan de Wilgenstraat te komen kijken. Naar schatting 200 belangstellenden kwamen gewa pend met paraplu en regenkleding kijken naar het evenement. Ook in Nieuwerkerk vond gisteren de jaarlijkse kerstboomverbranding plaats. Vijf jaar geleden nam de Oran jevereniging in Oosterland het initiatief voor de jaarlijkse kerstboomverbranding. „Ja, er moet toch een beetje activiteit in het dorp zijn", aldus M. Da lebout van de Oranjevereni ging. „En elk jaar weer is er veel belangstelling voor". Enthousiasme Dat het initiatief van de Oran jevereniging aanslaat op Oos terland bleek gisteren wel. On danks de regen groeide het aantal toeschouwers aan tot zo'n 200. Volgens schattingen van de brandweer gingen er al les bij elkaar zo'n 300 a 400 sparren in vlammen op. „De kinderen gingen op nieuw jaarsdag al op speurtocht", al dus Dalebout. Brandweerbevelvoerder H. van der Maas: „Ik geloof dat er bij mij wel tien kinderen aan de deur zijn geweest om om kerstbomen te vragen". Dale bout vult aan: „Er waren kin deren die wel zo'n 45 bomen aanvoerden. Ze hebben ze echt overal vandaan gesleept". Een kerstboomverbranding is, zo benadrukt Dalebout, on denkbaar zonder medewerking van de brandweer. Het is ten slotte de bedoeling dat de kin deren er plezier aan beleven en niet dat er gewonden vallen. Van der Maas: „Er zijn wel kin deren die rotjes tussen de bran dende bomen gooien, maar als we dat zien maken we er heel snel een eind aan. Want dat moet je natuurlijk niet heb ben", aldus de brandweerman. Samen met acht collega's was hij gisteren present op het ter rein aan de Wilgenstraat om de kerstboomverbranding in goe de banen te leiden. Ook in Nieuwerkerk was bij de kerst boomverbranding op het oude sportveld een team van de Dui- velandse brandweer present. Net als in voorgaande jaren kregen de kinderen ook dit jaar weer een kwartje voor el ke boom die ze aanvoerden. Bo vendien werd er voor elke boom een gratis lot uitgereikt. Tijdens de kerstboomverbran ding werd door brandweerbe velvoerder Van der Maas het winnende lot getrokken. De slagroomtaart ging dit jaar naar Chris van der Werf. Koud en nat, maar toch druk. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Volgens de voor lopige cijfers heeft Zierikzee op 1 januari 1991 9811 inwo ners. Een jaar geleden waren dit er 9772, zodat dit aantal met 39 is toegenomen. In 1990 werden in Zierikzee 130 kinde ren geboren, 55 jongens en 75 meisjes. Er zijn 107 personen overle den, 59 mannen en 48 vrouwen. Het geboorte-overschot be draagt 23. In 1989 was er nog een sterfte-overschot van 24. Het vestigingsoverschot be draagt in 1990 14 personen: er vestigden zich 506 personen in Zierikzee en er vertrokken 492 naar elders. Het aantal inwo ners is op 31 december 1990 4807 mannen en 5004 vrouwen. ZIERIKZEE - De landbouwers zouden waarschijnlijk in één klap uit de moeilijkheden zijn, wat de overproduktie en de daarmee gepaard gaande lage prijzen betreft, wanneer door hen gebouwde gewassen kon den worden omgeturnd tot brandstof voor de motoren in- plaats van benzine of olie, zo als thans gebruikelijk is. Enkele landbouwers in Gro ningen hadden sinds half 1990 hun hoop gevestigd op een koolzaadoliemotor. Er bestaat een koolzaadolie motor de zg. Elsbett motor, die wel perspectieven biedt om als milieuvriendelijke motor te worden gebruikt in de water sport. Het constructiebedrijf JMB uit Zwartsluis, verklaarde zich be reid om de koolzaadoliemotor in serie te gaan vervaardigen, maar het Groninger provin ciaal bestuur als de NOM (Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij) voelden weinig voor steun van de plannen van JMB, die ze nog te vaag von den, zodat gevreesd werd voor een debacle en ze hielden de knop dicht. De Groningse land bouwers die de fabricage sti muleerden en ook wel finan cieel wilden bijspringen, hebben naar aanleiding van de afstandelijke houding van de autoriteiten van provincie en NOM, ook hun bedenkingen. Advertentie 'n Levenspartner of vrindschap? Neem contact met ons op voor 'n geh. vrijbl. gesprek. Prettige feestdagen! St. „DISCREET" Onze consulente: Mevr. J. de Leeuw, Tel. 01113-1738 b.g.g. hoofdkantoor 04750-28545

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1