'DANKE, HAT DIE MUTTI GUT 20.00 22.00 18.00 19.00 21.00 6 ZIER l-K ZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 3 1991 DE EERSTE 24 UUR [iMBl De heer Kik verwarmt de kerk in Sirjansiand. jSI Kinderen zoeken nog werkend vuurwerk in Haamstede. Die eerste januari is voor de Zee- landbrug een magische datum ge worden. Het is immers de bedoe ling. dat de brug over precies twee jaar tolvrij zal zijn. En de tolgaarders worden er tot vervelends toe aan herinnerd door de passanten. En dat terwijl het voor hen toch heel vervelend is, want het kost je baan. Ook voor bijvoorbeeld P. de Graaf uit Colijnsplaat. Hij zit al zeventien jaar bij de brugmaatschappij en ver telt zijn verhaal, terwijl de gelden van de passerende automobilisten routinematig geïncasseerd worden.' De Graaf heeft zelf een hobbyzaak. Die draait in de zomermaanden pri ma, maar 's winters kan hij wel een extra centje gebruiken en dat heeft hij gevonden met zijn baantje bij de Zeelandbrug. En met hem nog meer mensen; er zit zelfs een agra riër tussen. „Danke, hat die Mutti gut gezahlt?" vraagt hij om 13.50 uur aan een passerende Duitser, terwijl hij naar diens vrouw naast hem knikt. De Oosterbuur kan het niet echt waarderen en rijdt met een beleefdheidsknikje verder. De Graaf zelf heeft er wel schik in. „Ik wens niet iedereen gelukkig nieuwjaar hoor Alleen de mensen die ik ken, anders is het geen beginnen aan". De middaguren worden door de ho reca in de regio gebruikt om weer op krachten te komen. De meesten hebben goed uitgeslapen en ope nen de zaak pas weer tegen de avond. Zo ook Auberge la Butte in Ouwerkerk. Terwijl de eigenaar de zaak in orde brengt, bereiden chef kok Hans Osseweijer uit Ouwerkerk en zijn assistenten Jeroen van Kra lingen uit Middelharnis en Martin Krijger uit Ouwerkerk het diner van die avond voor. De gasten kunnen zoals gebruikelijk van de kaart be stellen, maar uit ervaring weten de koks wat ze klaar kunnen zetten „al blijft het eigenlijk altijd onvoorspel baar", legt Osseweijer uit terwijl hij de prei genadeloos klein snijdt. Hij houdt zichtbaar van zijn vak en prijst zijn Waterzooi aan als delica tesse. Dat vindt hij een prima hoofd gerecht en met wat rauwe zalm vooraf en een grand dessert na kan het volgens hem niet meer stuk. Terwijl hij z'n verhaal doet zet Je roen van Kralingen allerlei basisge rechten zonder opdracht in warm water en trekt Martin Krijger zijn kloffie aan. Wat hen betreft kan het weer beginnen; voor de eerste keer in 1991. Om 16.46 uur staat er ter hoogte van paal ANWB-221 (Zierik- zee-Bruinisse) een auto met pech langs de kant van de weg. De We genwacht wordt met een simpele druk op de knop ingeseind en bin nen nog geen tien minuten komt de herkenbare gele wagen aanrijden. Achter het stuur zit Marinus Aupper- lee uit Nieuwe-Tonge met naast hem zijn zoontje. Want een dagje mee met je vader in een echte Wegenwacht-auto is natuurlijk hartstikke leuk. Het euvel blijkt bin nen enkele tellen verholpen. Aup- perlee en de zijnen hebben best een drukke dag. Met name in de Westhoek is er werk volop. Veel Duitsers hebben Schouwen-Duive- land uitgekozen voor de nieuwjaars viering en blijkbaar rijdt niet iedere Duitser in een dure Mercedes of Porsche. „Vaak zijn het de mensen, die wel een auto kopen, maar goed onderhoud niet kunnen of willen be talen", legt de wegenwachter uit. Jan Huibert Bouwman is jarig. üil Hat die Mutti gut gezahlt?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6