Jan Hoek sluit 1990 succesvol af met eerste cross-clubtitel Nuttige Driekamp HV Delta Sport Geslaagd twee-daags indoor CH Van der Wielen verbreekt tien jaar oud club record ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 december 1990 Nr. 24873 SCHUDDEBEURS - Voor de Delta Sport-atleet Jan Hoek kan het jaar 1990 niet meer stuk. Nadat hij onlangs zijn weg-clubtitel prolongeerde, toonde hij zich afgelo pen zaterdag op het landgoed Mon Plaisir, te Schuddebeurs, voor het eerst de beste crosser van zijn vereniging. Na een zes kilometer lange bekeken race over gladde bospaadjes zich afspelend in een druilerige regen finishte Hoek dolblij als eerste. Ti telverdediger Henk Cysouw dook moegestreden tien seconden later als nummer twee onder het finishdoek door. In de laatste 100 meter was het hem nog gelukt Johnny Quaak in de eindsprint te verslaan. Quaak eindigde derhalve op een derde plaats. ,,Ik heb inderdaad een beken race gelopen", liet een tevreden ogende Jan Hoek na afloop weten. ,,Ik voel me momenteel enorm sterk. Ik heb weer zin in trainen en ben vandaag (zaterdag, red.) dan ook voor de eer ste plaats gekomen", vervolgde hij. Reeds na twee kilometer cross geluk te het de Oude-Tongse lange afstand- loper de concurrentie enigszins ach ter zich te laten. Kiene zet Een kiene zet van Jan Hoek. Als geen ander weet hij dat wanneer het op een eindsprint aankomt hij daar bij waarschijnlijk het onderspit moet delven. ,,Toch voelde ik me vandaag zö sterk dat ik het zo net niet had ge weten wanneer het toch op een eind sprint aangekomen was", toonde de momenteel mentaal sterke nieuwe crosskampioen van AV Delta Sport. Reeds voor aanvang van het cross- clubkampioenschap plaatste titel verdediger Henk Cysouw vraagte kens bij een eventuele prolongatie. ,,Ik ben pas ziek geweest, dus ik weet het eigenlijk niet", zo zei hij. En na afloop: ,,Ik steek het toch op die ziekte. Ik heb één week op mijn bed gelegen en nog eens één week niet ge traind. Ik probeerde op het laatste nog wel bij Jan te komen, maar toen het gaatje nog maar vijftien meter was keek Jan om en versnelde hij weer. Dat was teveel voor mij". Deelnemer aan het kampioenschap was ook weer de hard aan zijn come back werkende Simon Blom. ,,Ik denk dat ik bij de eerste vier eindig", was zijn verwachting voor aanvang. Blom reikte echter niet tot een vierde plaats, maar legde wel beslag op een toch nog fraaie zesde plaats. En dat voor iemand die twee jaar uit de run ning is geweest en slechts weer sinds een half jaar de trainingen heeft her vat van de uiteindelijke nummer vier Adrie Hollaar. Postbesteller Johnny Quaak kende vooral problemen door een verkeerd schoeisel. ,,Ik heb geen spikes en op deze loopschoenen gleed ik op gladde stukken steeds weg. Hierdoor liepen ze van me vandaan, maar kon ik ze even later toch weer bijhalen. Dat kost natuurlijk wel veel kracht", legt Quaak hijgend uit. Junioren Bij de junioren toonde Michel Cool- bergen zich weer heer en meester. Evenals vorig jaar werd hij wederom cross-clubkampioen. Wel kreeg hij onverwacht tegenstand te verduren van de uiteindelijke nummer twee Henk van de Velde. ,,Ik moest op het laatst nog hard lopen. Dat had ik niet van hem verwacht", vertelt de giste ren, zondag, zeventien jaar geworden Coolbergen. Ook deze keer weer werd het cross- clubkampioemschap door diverse le den gebruikt om ook eens aan een wedstrijd deel te nemen. Normaal gesproken is bijvoorbeeld voorzitter Wim Schot tijdens wedstrijden zelf drukdoende met organisatorische za ken. Nu was hij het die door het aan wezige publiek werd aangemoedigd. Maar ook onder andere Johan van den Hoek was weer eens actief op het door hem zelf uitgezette 850 m lange parcours. „Het was wel weer een strijd hoor", klonk het uit zijn tenen. Door verschillende atleten was weer gehoor gegeven aan het extra wedstrijd-element; te lopen met een zo opvallend mogelijk hoofddeksel. Tferwijl voorzitter Schot het had ge houden bij een geknoopte rode zak doek, had Henk de Jonge („Hendrika deze keer hè") zich met een wielren- helm en schoonmaakmop had uitge dost als een wulpse Vanessa. Jeugd trainer Hans Bevelander hunkerde Furieus Het was ook dezelfde Simon Blom die na het vallen van het startschot furieus de koppositie pakte. Hij was evenwel heel snel bijgehaald en voor bij gestoken. „Wanneer ik rustig ge start was, had ik zeker vierde gewor den", was zijn overtuiging. „Maar op het laatst kreeg ik kramp in mijn kuitspieren. Ik denk dat ik teveel heb gedaan; gisteren heb ik namelijk drie keer de witte route gelopen en ook nog gevoetbald", toont Blom zijn niet aflatend fanatisme. Nadat Jan Hoek na twee kilometer reeds een succesvolle demarage kon plaatsen wist hij zijn voorsprong ronde na ronde slechts verder uit te bouwen. Achter hem werd door res pectievelijk Henk Cysouw, Johnny Quaak en ook nog even Adrie Hol laar gestreden om de resterende ere plaatsen. Quaak en Cysouw bleven tot 100 meter voor de eindstreep bij elkaar. De Flakkeeënaar Hollaar moest al eerder lossen. „Nee dat ging te hard voor mij op een gegeven moment. Volgend jaar ben ik veteraan en dan zal het .wel ge makkelijker gaan", was de reactie DEN HAAG - Meteen tijdens zijn allereerste tien kilometer heeft de Zierikzeesé schaatser Leon van der Wielen een tien jaar oud clubrecord op deze afstand gebroken. Het oude record stond sinds 10 fe bruari 1980 op naam van Arjaan van de Kreeke; 16.20.30 minuten. Tijdens wedstrijden op de Haagse kunstijs baan De Uithof gisteravond, zondag, realiseerde Van der Wielen tijdens gunstige omstandigheden een tijd van 15.55.23 minuten. Hieruit blijkt weer eens des temeer de vooruitgang van de Zierikzeeënaar die recentelijk werrd opgenomen in de Gewestelijke selectie. Marathonkampioenschap Donderdag 3 januari aanstaande vindt op dezelfde kunstijsbaan het marathonkampioenschap van ijsver- eniging De Poel plaats. Vanaf 's mor gens 07.00 uur zullen de naar schat ting 35 deelnemers strijden om de hoogste eer tijdens de zestig te verrij den rondes. DEN HAAG - De Haagse politie heeft vanaf kerst vijftig aanhoudin gen verricht wegens openlijk geweld en overtredingen tegen de Algemene Politie Verordening, die het verzame len van brandbaar materiaal en het dragen van bivakmutsen verbiedt. Dat maakte de Haagse politie zon dagavond bekend. ROTTERDAM - In de Rotterdamse diergaarde Blijdorp is begin deze week een ijsbeer-drieling geboren. Moeder Katrien en haar jongen ma ken het goed. Dit heeft de diergaarde vrijdagmiddag meegedeeld. Voor zo ver bekend is nog niet eerder in ge vangenschap een drieling geboren. De bevalling van moeder Katrien vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. duidelijk naar vroegere tijden en had zich getooid met een bruiddsluier. Kortom, lachen geblazen. Hieronder volgen de uitslagen van het cross-clubkampioenschap 1990 in de verschillende categorieën; Meisjes pupillen C: 1. Renata v. d. Palm, 4.27.4. Meisjes pupillen B: 1. Antoinette van Wijck, 4.18.3. Meisjes pupillen A le jaars: 1. Lindsey Ossewaarde 4.29.4. Meisjes pupillen A 2e jaars: 1. Gin- ny Anemaet, 4.04.5. Meisjes D: 1. Thnja Gerards, 3.32.3. Jongens D: 1. Jurgen de Lang, 6.44.8. Meisjes C: 1. Nelleke Stins, 7.58.2. Dames recreanten: 1. Jeanette v. Grunsven, 12.53.2. Jongens mini pupillen: 1. Lex Koorneef, 5.00.8. Jongens pupillen C: 1. Ronald v. Loenhout, 4.26.0. Jongens pupillen B: 1. Carlos Slin- kert 4.06.8. Jongens pupillen A le jaars: 1. Ri chard den Boer, 3.42.2. Jongens pupillen A 2e jaars: 1. Je roen van Kralingen 3.50.7. Jongens C: 1. Ramses Bekkenk, 9.09.2. Meisjes A: 1. Liesbeht Oud, 10.18.6. Dames: 1. Joke v. d. Kasteele 12.54.4. Dames veteranen: 1. Greetje Smit, 10.42.3. Jongens B: 1. Alfred Stins, 15.35. Jongens A: 1. Michel Coolbergen 14.53.2; 2. Henk v. d. Velde 15.04.3; 3. Walter v. d. Velde 15.20. Senioren: 1. Jan Hoek, 19.28; 2. Henk Cysouw 19.46; 3. John Quaak, 19.55; 4. Adrie Hollaar, 20.10; 5. Eddy Smit 20.32; 6. Simon Blom 20.43; 7. Peter Jordaan 20.53; 8. Wim Provoost 21.09; 9. Johan v. d. Stap, 21.24; 10. Jo han v. d. Maas 21.50; 11. René Baartse 21.51; 12. Sytze Stins 21.57; 13. Hans Saman 22.18; 14. Martien Moermond 22.26; 15. Jos Geluk 22.88. Simon Blom ging tijdens de clubcross van AV Delta Sport furieus van start. Winnaar werd uiteindelijk echter Jan Hoek (op de achtergrond met nr. 47). (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Tijdens de handbal-Driekamp afgelopen zaterdag in sporthal Onderdak heeft het eerste heren team van HV Delta Sport één wedstrijd gelijk gespeeld, en één duel gewonnen. Wat trainer/coach Rob de Vos be treft betekende deze Driekamp een nuttige voorberei ding op de komende drie - belangrijke - competitiewed strijden. De wedstrijd van de Zierikzeeëna- ren tegen tweede-divisionist DES '72 was een echte oefenwedstrijd. In het begin kwam HV DElta Sport op ach terstand tegen dit relatief makkelijk scorende DES '72. Deze achterstand werd echter voor de rust nog wegge poetst. Tijdens de tweede helft ging de strijd gelijk op en eindigde deze ontmoeting uiteindelijk in een 22-22 gelijkspel. Vlaamse jeugdselectie De tweede wedstrijd voor de blauwhemden betrof het duel tegen de Vlaamse jeugdselectie uit België, dat met maar liefst met achttien spe lers naar Zierikzee was afgereist. Tbt een stand van 11-11 ging het gelijk op. Delta Sport liet zich echter niet ver rassen en behaalde toch uiteindelijk een 17-11 overwinning. Tijdens deze Driekamp kende Leo Bruggeman zijn rentree. Hij neemt de plaats in van Erwin Bos, die de voorkeur heeft ge geven aan het tweede herenteam. BRUINISSE - De LR en PC De Schouwse Ruiters, uit. .gjggt van de Dreischor, organiseerde traditiegetrouw in de kerstweek overtuigend de ie prijs door 130 pun- tï«ninn'p in mjir»pp"p Tip ttn- ^en te'Verzamëlen.'Jurylid Vermaas een 2-daagS indoor concours hipplQue 111 ,uaiie&e 1VÜ plaatste Bert Okker met Sandor van renzolder te Bruinisse. Zo'n 28 clubs schreven in, zowel uit Zeeland als uit Zuid-Holland en Noord-Brabant, met in totaal 160 starts in zowel de dressuur als in het sprin gen. Tien juryleden waren aanwezig om een en ander te beoordelen. Op de paardendag, de le dag van dit 2-daags CH, viel de inschrijving wat tegen. De concurrentie van de wedstrijden die op 26 december en op 28 en 29 december werden gehouden, en ook de sneeuwval in de win tersportgebieden, wat nogal wat be kende combinaties weglokte, leek daarvan de oorzaak. Op de 2e dag, toen de pony's in actie kwamen, was het echter weer zeer druk. De organi satie moest een aantal combinaties teleurstellen, zij konden door de drukte er niet meer bij. Sterkste In de klasse B-dressuur paarden bleek de Bru combinatie Linda v. 't Slot met Thamara in de ogen van de jury Neelen uit Oudemolen de sterk ste. Ze behaalde 129 punten en kaapte daarmee de le prijs weg voor de neus van Carla den Boer met Emir van de PPC Schouwen-Duiveland, die tot 124 punten reikte. De nieuwe Schouwse Ruiters combinatie Arian- ne Hanse met Fandango haalde hier met 121 punten het eerste winspuntje. In Ll-dressuur paarden deelden Wen dy Wentink met Sultan van de PPC Schpuwen-Duiveland en Michael Hap py Gielen met Aram van Joh. Willem Friso uit Strijen de le plaats met 124 punten. Jury Brooymans uit St. An- naland wees de le prijs toe aan Wen dy Wentink. De L2-klasse kende een sterke win nares. Hellen v. d. Meer, de Vlaar- dingse amazone die met Clardi uit komt voor de PPC Schouwen-Duiveland greep met 131 punten de oranje rozet. Goede 2e werd haar clubgenote Suzanne Haeck met Avant Garde die, voor hert eerst uitkomend in L2, met 127 punten de rode rozet pakte. Als 3e eindigde Christel Kunkel met White Claud die 123 punten bijeen reed. Al le winnaars toonden zich bijzonder verrast door de fraaie rozetten en de prachtige bekers. De Zeeuwse dressuurkampioen Kees Steendijk beoordeelde de klas sen Ml, M2 en Zl. De prestaties in die klassen waren in diens ogen niet al te geweldig. In de Ml-klasse ging de le prijs naar Wilma Leune met Zorose van de Sasruiters uit Dirksland. Ze behaalde ook als enige een winstpunt met 122 punten. De zilveren 2e stek was voor Hetty Verberne met Ginni van de Gouwe Reyers uit Gapinge met 116 punten. In M2 bleken 109 pun ten voldoende voor de le prijs, Ma rian Jumelet met Cheval van Bru eiste die op. De fraaie beker die bij de 2e prijs hoorde kwam in handen van Tineke v. d. Linden met Coltwin van Johan Willem Friso, die „slechts" tot 104 punten kwam. Nipt De Zl klasse dressuur paarden bracht winst voor de Paardebloem ruiter Eppo Roovers en z'n paard Censor. De 183 punten betekenden nipt één winstpunt. Met z'n 2e paard Boy N pakte Eppo Roovers ook nog juist een winstpunt (182 punten). De le prijs in de zwaarste dressuurklas- se was terecht voor de PPCSD- amazone Tonnie Honig met Chianty. Ze behaalde 128 punten, 17 punten meer dan de amazone Elles Koole met Bonanza van Zuid-Beveland die onlangs nog zeer goed presteerde in Vlissingen. Op de zege viel echter niets af te dingen. Honig en Chianty zijn te sterk voor vele opponenten in deze regio én ver daarbuiten. Na de dressuur werden door par- courbouwer Anton Hanse in de ma nege de hindernissen opgebouwd voor de springwedstrijd. In de klasse B paarden won Eline Struyk met Za- mora. In beide manches bleef ze fout loos en toonde ook de beste stijl mét het cijfer 67. In de L-klasse plaatsten 6 combina ties zich voor de barrage: Simon den Exter met Zwier, die in z'n bekende stijl met 4 fouten in 33.83 sec. als 3e eindigde, Kees-Jan v. d. Graaf met Duranche die ook na barrage fout loos bleef en in de tijd van 35.38 de 2e plaats en prijs behaalde en de absolu te winnares Sandy den Exter met Ca- dermie die foutloos en onder de 30 se conde de le stek behaalde. In de M-Klasse behaalde Kees-Jan v. d. Graaf met Lady Black wel de le prijs, doch in de zware klasse brand de de tweestrijd tussen Kees-Jan en Sandy den Exter opnieuw los. Het kleine foutje dat de Bruse manege houder met Gardeur maakte bleek fataal. Sandy den Exter, die tegen woordig in België werkzaam is bij de bekende stal van Stanny van Paa- schen, de Belgische topruiter, profi teerde onmiddellijk. Ze stuurde Tristan foutloos rond over de impo sante hindernissen in de tijd van 40.96 sec. en dat leverde de Paauwe- prijs op, die ze troots toonde in haar ere ronde. Tweede dag Dan de 2e dag, de pony's. Liefst 68 combinaties streden in de verschil lende dressuurklassen om de prijzen, terwijl 's avonds een aantal van hen ook nog in totaal 48 manches spron gen. Bij de B-pony's ging Marco Baas met Donja, die 129 punten bijeen re den op de startcoupon er met de le prijs vandoor. De Oranjeruiter uit Willemstad bleef Yvonne Snoey met Pieter van Johan Willem Friso en z'n clubgenote Bianca v. Est met Natasja respectievelijk 3 en 4 punten voor in de categorie D-E pony's. In dezelfde klas maar dan in de categorie B-C was het oranje lint voor Ghlslaine Frank met Pride van de PPCSD. Twintig deelnemers in de Ll- klasse dressuur streden op het de Sasruiters als 2e (125 punten) z'n clubgenote Liesbeth de Jong met Ga- briëlle als 3e (122 punten). Mathilde Koster met Rinardo uit, Kruiningen als 4e (121 pnt.) en Corina Zoetewey met Dorina van Zuid-Beveland als 5e (120 pnt.). Saskia der Weduwen met Lady van de Schouwse Ruiter greep in haar laatste wedstrijd met deze pony ook nog 120 punten. Jurylid v. Exel uit Willemstad be oordeelde de L2 pony's. Marjan Berg hout met Excellent van de Putsche Ruiters uit Zuidland werd le door 122 pnt. te scoren. De 2e en 3e stek waren voor Jan-Willem de Feiter met .Gladstone van Luctor et Emergo uit Zaamslag en Monique v. d. Ban die met Silver uit Rockanje kwam. Bei den kwamen tot 119 punten. Leonie Klomp met Thufan van de Schouwse Ruiters reikte tot 118 punten juist voldoende voor de 4e prijs. In de Ml en M2-klasse was het de heer Knook uit Fijnaart die de proe- ,ven beoordeelde. In Ml reed Marjo- lein Staat met Dosulia S uit Dubbel dam zich naar de le prijs in de categorie E-pony's door 124 punten te .scoren. In dezelfde klasse reed Christa Dekker met Chiara B van de Gouwe Reyers zich naar de oranje ro zet door 122 pnt. te behalen in de cate gorie B-C-D. Verrassing De verrassing in de M2-klasse kwam op naam van Sonja de Feiter met Lady Fantasie van de Schouwse Ruiters. De amazone uit Burgh, die één dag eerder op Indoor Zeeland in Kapele de Ml-klasse winnend af sloot, besloot ter plaatse om in een hogere klasse uit te komen. En niet zonder succes. Jury Knook kwam met.de door haar, geleverde prestatie uit op excact 120 punten en dat bete kende een le prijs en een winspunt in deze behoorlijk zware klasse. In die Z-klasse dressuur greep Ma- riska Boone met Levin van Noord- Beveland de le prijs. De gerenom meerde amazone bleef wel onder de grens van 180 punten (ze behaalde er 176) n\aar kwam toch als sterkste uit a*s 2e geplaatste Mar scha Miener met Koraal uit Dubbel dam (nota bene ook net gepromo veerd) haalde eveneens 176 punten. Bij het springen ging in de B-klasse categorie B-C Rianne Struyk met Timmy er met de le prijs vandoor. Via 2 foutloze manches en de besté cijfers voor de stijl geheel terecht. in de B-klasse categorie D-E was de ie prijs voor de Zeeuws-Vlaamse amazo ne Petra Schaub die met Starlight reed. Ook 2 foutloze manches voor haar (evenals voor de andere 2 prijs winnaars) doch het stijlcijfer van 67 wees in haar voordeel. De nummer 2 Jerry Besseling met Prins Johan Wil lem Friso (stijlcijfer 60) ging daarbij maar nipt voor aan Mathilde Koster met Rinaldo uit Yerseke die op 58 uit kwam. Addertje In de L-klasse categorie B-C leek Wanda Prins met haar pony Sita van de Sasruiters op weg naar een goede prestatie. Doch er zat een addertje on der het gras. De parcoursbouwer had hindernis 6 zo gebouwd dat er vóór de dubbelsprong 5a-5b al rekening mee gehouden moest worden. Deed men dit niet dan zat het risico er in dat hindernis 3 (van de verkeerde kant overigens) gesprongen zou worden. En dat deed Wanda Prins dus; dis kwalificatie. Jan-Willem de Feyter met Gladstone deed het wel goed en dus kon de ponyruiter uit Terhole de le prijs af komen halen. En toen kwamen de zussen Leonie en Annemieke Klompe. Eerst Leonie in de L-klasse categorie D-E. Ze reed zonder veel problemen de 2 manches foutloos doch dat deed ook Julia v. d. Exel met Christiaan uit Willemstad. In de barrage deed Leonie er nog een schepje bovenop met Taufan en dat was Julia te machtig. De le prijs dus voor Leonie. Annemieke Klompe met Nandor startte één klas hoger: M categorie D. In Jan-Willem Baan met Sedan van Johan Willem Friso trof ze een tegen stander die wel snel reed maar even eens slordig. En dat brak Jan-Willem op, want Annemieke scheerde wel foutloos over de obstakels dus: de volgende le prijs ging mee naar huize Plompe op Dreischor. 'de Z-klasse startte één deelne- n^ïMariska Boone met Meivin. Een rug heeffZone die een achter de schitterende prestaties. Flat ie> or* r» rijdeh had gr33g haar loopbaa? er °°k start niet al te &n'A ™as die wedstrijd, vergat Ze j; je rijden en dat leidde det start te der één hindernis gespto dat ze' J°P" ben, tot opgave gedwongetf beb" de bel van de jury. Nu won ae door thieke Mariska de Z-klasse, mocht3-? ereronde rijden, smeet onderwe haar rijzweep weg om het publief[ met een correcte groet te danken voor het gulle applaus. Hoewel Wilma Leune van de Sasruiters uit Dirksland, hier bij het springen uiteindelijk buiten de prijzen bleef, reikte ze met Zorose bij de Ml-dressuur wél tot een eerste prijs. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7