Sfeervol Kersttoernooi Brouwershaven zegt contract trainer op Het ambitieuze streven van turntrainer Dick van Bochove NIEUWSBODE Van W Delphi Mevo 80 WBL All Stars en Den Helder geven basketbal- week vaart Competitie damclub Zierikzee Schaken TOG Eindejaars- zaalvoetbal- toernooi van SKNWK Oranje oefent in Amsterdam ZIERIKZEE - Meer nog dan andere jaren is er aan het achttiende Kersttoernooi van VV Delphi Mevo '80 enorm veel plezier beleefd. Vooral omdat de meeste teams prima aan elkaar gewaagd waren, bleven de uitslagen veelal een open boek. Ook de verlie zers hadden derhalve na een nederlaag een min of meer 'tevreden' gevoel. Met name in de zogenaamde 3e divisie-poule werd er volleybal gepresenteerd op hoog niveau. Evenals voorgaande jaren vierde de gezelligheid en sfeer ook nu weer hoogtij. Het Kersttoernooi begon overigens minder voortvarend. Omdat het Bel gische team uit Assenede niet op tijd in Zierikzee kon zijn, liep het pro gramma voor de poule 3e divisie in eerste instantie niet meer op tijd. Te vens had in de andere herenpoule, le en 2e klas, een team zich één dag er voor afgemeld. Omdat een ieder kwam om te volleyballen werd dit opgelost door een dubbele competitie te spelen. Goede sfeer Ondanks de enigszins haperende start verliep het toernooi op zich ove rigens in een goede sfeer. Vooral om dat de meeste teams behoorlijk aan elkaar gewaagd waren, zorgde dit voor veel genoegdoening. In de heren poule 3e divisie was volleybal te aan schouwen van een hoog niveau. Lan ge rally's en keiharde smashes zorgden voor het nodige spektakel. Winnaar werd hier het team uit Vlis- singen van E WC, dat enkele oude co ryfeeën binnen de gelederen had. Gastheer VV Delphi Mevo '80 behaal de hier een vierde plaats. In de herenpoule le en 2e klasse werd door het afvallen van één ploeg dus een dubbele competitie gespeeld. Winnaar werd hier YUM uit Hoog vliet. Op de tweede plaats finishte Spirit uit Barendreclit. Saillant de tail is overigens dat dit team reeds alle achttien keren van de partij is geweest. Ook het team Ervea, uit Rotterdam, dat naar een zesde plaats reikte, heeft nog geen enkel Kerst toernooi van VV Delphi Mevo '80 ge mist. Bij de damespoule promotieklas hadden de gastvrouwen tot de laatste wedstrijd de be§te papieren op een eindoverwinning. Met nog geen enke le verloren wedstrijd moest VV Del- Gerrit van Splunder (midden) met een enorme smash voor zijn team VV Delphi Mevo'h de plaats eindigde. (Foto: Joop van Houdt). dat uiteindelijk op een vier- phi Mevo '80 het opnemen tegen My- tulus uit Goes. Deze opponent had opk nog niet verloren, maar wel één partij gelijk gespeeld. De (Soesena- ren toonden zich overigens heer en meester en trakteerden de Zierikzee- se dames op een verpletterende ne derlaag. Zodoende kon Mytulus de hoofdprijs af gaan halen. De prijsuit reiking werd verzorgd door de nieu we voorzitter van de Zierikzeese vol leybalvereniging, Tonny Merle. Uitslagen De uitslagen in de drie poules wa ren als volgt: Heren 3e divisie: 1) ECCV/Vlissingen; 2) Grevelingen Boys/Bruinisse; 3) Varel-CVV/Capel- le aan de IJssel; 4) VV Delphi Mevo '80; 5) Assenede/België. Heren le en 2e klasse: 1) YUM/Hoogvliet; 2) Spi- rit/Barendrecht; 3) Intermezzo/Mid- delharnis; 4) Delphi Mevo '80/Zierik- zee; 5) Wat Nou/Goes; 6) Ervea/Rot- terdam; 7) Spivo/Spijkenisse. Da mes-promotieklas: 1) Mytulus/Goes; 2) Delphi Mevo '80/Zierikzee; 3) Spi vo/Spijkenisse; 4) Ervea/Rotterdam; 5) EVVC/Vlissingen. HAARLEM - The show is on the rails. De 9e Haarlemse Basketbal Week is los. De WBL All Stars en Commodore Den Helder verzorgden op Tweede Kerstdag een perfecte de monstratie. Opwindend van de eer ste tot en met de laatste minuut, spannend tot in het merg. De WBL won. Na verlenging, in een heerlijke wedstrijd met 129-126. Voor spectaculair basketbal zijn reuzen geen absolute noozaak. De All Stars van WBL (World Basketball League) zijn Amerikanen van 1 meter 95 of kleiner. De lilliputter-league is speciaal voor deze categorie spelers in het leven geroepen, omdat ze door hun gebrek aan lengte niet aan de bak kwamen bij de echte profs, de grote broers in de NBA. De Stars compenseren het gemis aan een luchtmacht met een lekker soort run-and-gun basketbal. Veertig minuten in een onwaarschijnlijk hoog tempo hollen en draven, con stant loeren op de fast break, zuiver schieten van afstand, scherpe, strak ke passing en een agressieve verdedi ging over het hele veld. Spetterend basketbal als de tegenstander bereid is mee te hollen, mee te draven. Dat deed Den Helder. Met veel overgave. Beide ploegen hebben iets met el kaar. Weten elkaar op te zwepen tot bijzonder aantrekkelijke spekta kelstukken. Het was de vierde ont moeting tussen beide ploegen in twaalf maanden. Trainer Arend Krijgsman moet voor het volgend seizoen op zoek naar een an dere vereniging. BROUWERSHAVEN - Oefenmeester Arend Krijgs man van ASV Brouwershaven moet voor het volgend sei zoen op zoek naar een nieuwe vereniging. Na een samen werking van vier jaar wil het bestuur van de Brouwse zaterdag eerste klasser met een nieuwe trainer aan de slag. ZIERIKZEE - Voor de onderlinge competitie van damvereniging Zie rikzee werden vier partijen ge speeld. Het was een goede avond voor de spelers die de witte schijven hanteerden want zij wonnen ieder hun partij. De uitslagen: J. de Wild-A. D. Schiettekatte 2-0 S. Douw-J. de Jonge 2-0 J. M. Honig-J. J. Flikweert 2-0 J. P. v. d. Veer-A. J. Flikweert 2-0 Kerstsneldamkampioenschap Op vrijdag 28 december wordt in het UVV-gebouw aan Kerkhof Zuid zijde het kerstsneldamkampioen schap voor club- en huisdammers ver speeld vanaf 19.00 ur. Bij de clubspelers verdedigt Aart Walraven zijn titel. Voornaamste concurrenten zijn onder andere Jos de Wild, Chris van der Wielen en Sjaak Douw. BRUINISSE - In de 15e ronde van de interne competitie van TOG wer den zeven partijen gespeeld. K. v. d. Bos herstelde zich goed van de neder laag van vorige week en won vrij ge makkelijk van A. van Klinken die prolongatie van zijn titel wel kan vergeten. In de strijd om de 2e plaats liet J. de Korte zich niet verrassen door jeugd- talent M. Holwerda. Er werd door A. Versendaal-M. Muller en L. v. d. Bos- B. van Gilst tot remise besloten. E. Wiebrens won na een taai gevecht van A. Smalheer. M. Hofland en K. Deur- loo verloren respectievelijk van B. Lagendijk en E. v. d. Bos. Loting Tevens werd de loting voor de 2e be kerronde verricht. De volgende inde lingen kwamen uit de bus en moeten in de maand januari gespeeld wor den: J. de Jonge-K. Deurloo, E. v. d. Bos-J. de Korte, M. Hofland-M. Hol werda, A. Versendaal-P. op 't Hof, B. van Gilst-H. Holwerda, A. v. d. Berge-K. v. d. Bos, M. Muller-A. Smalheer, B. Lagendijk-M. Hou- kamp. Vrijdag 28 december houdt SV TOG weer het jaarlijkse kerstsnelschaak- toernooi. Dit toernooi start om 19.30 uur en staat open voor deelname van leden. Ook oud-leden en belangstel lenden die het schaken enigszins on der de knie hebben, zijn van harte welkom. LYON - Gari Kasparov blijft we reldkampioen schaken. Tweede Kerstdag behaalde de titelverdedi ger in de 22e partij na 13 zetten het laatste benodigde halve punt in de tweekamp tegen uitdager Anatoli Karpov. De stand werd daardoor 12 tegen 10. ZIERIKZEE - Een betere binnenkomst had de relatief nieuwe trainer van gymnastiekvereniging Delta Sport zich niet kunnen wensen. De 27-jarige in Zwijndrecht woonachtige Dick van Bochove („Schrijf je mijn naam alsjeblieft goed?") heeft inmiddels van zijn eerste triomf mogen proeven. Onlangs behaal de GV Delta Sport namelijk de titel Nederlands kampioen voor clubteams. Hij is daarover echter wel realistisch: „Jossie (van den Beemt, red.) heeft natuur lijk de voorbereiding verzorgd, en ik heb het laatste stukje eraan gezet. Maar het is leuk wanneer Jossie dan zegt dat het zonder mij niet gelukt was", zegt een trotse Van Bochove. Door de vrij ernstige ziekte van hoofdtrainster Jossie van den Beemt (zij heeft een op rheuma ge lijkende aandoening) staat Van Bochove er momenteel helemaal alleen voor. Toen hij nu één jaar geleden als hulp van hoofd trainster Van den Beemt bij GV Delta Sport terecht kwam had hij dit nooit kunnen bevroeden. „Ik ben ook nog docent lichamelijke opvoeding, dus een en ander brengt natuurlijk wel een extra werkdruk met zich mee. Maar ik heb trouwens goede hulpleiding hoor", haast hij zich te zeggen. Levenslicht Tien december jongstleden pre cies 27 jaar geleden aanschouwde Van Bochove het levenslicht in 's- Gravendeel. Hij groeide vervol gens op in Zwijndrecht. ,,Mijn va der zat op de binnenvaart en toen ik naar school moest kwam ik in Zwijndrecht terecht", legt de turn trainer uit. Tot zijn achttiende jaar trdpte hij tegen een bal bij VVGZ (Voetbalvereniging Geluks vogels Zwijndrecht). Via een vriend kwam de schip perszoon met de turnsport in aan raking. ,,Dat ging zo van, dat kan ik ook want ik ben veel sterker dan jij", vertelt hij. Van Bochove bleef zö geïnteresseerd in de sport in het algemeen dat hij in 1983 koos voor een opleiding aan de Haagse Academie voor Lichame lijke Opvoeding (HALO). ,,Ik wil de later graag iets gaan doen in de sport en wilde er daarom wat meer vanaf weten". Na zijn opleiding begon Dick van Bochove als vakleerkracht in de maatschappelijke carousel mee te draaien. Momenteel is hij voor 28-uur werkzaam als docent licha melijke opvoeding bij drie basis scholen en één school voor spe ciaal onderwijs, te Rotterdam. Nu hij als enige trainer verantwoor delijk is voor het reilen en zeilen bij GV Delta Sport, heeft hij het zodoende behoorlijk druk. Wat Van Bochove ambieert is uiteindelijk een full-time baan als trainer bij een turnvereniging. ,,Ik denk daarbij aan een contract of zo. Het mooiste is dan om dat werk te combineren met een klei ne baan hier in de omgeving". Dick van Bochove heeft als turn vereniging derhalve duidelijk GV Delta Sport op het oog. „Vooral omdat de bond bezig is een steun punt voor deze regio te zoeken. Het lijkt me erg leuk te kunnen SELLClij j^flSJÉS 87 Dick van Bochove voelt er niets voor om trainer te zijn bij een tweede rangs turnvereniging. werken met de beste meisjes", zegt hij. Ook Van Bochove houdt een warm pleidooi voor het creëren van zo'n veel besproken steun punt. „Het is toch te zot dat de meisjes nu bij Papendal in een gastgezin moeten. Dat is een hele belasting voor die meiden, ook fi nancieel voor de ouders trouwens. Maar wanneer Delta Sport straks beschikt over een valkuil en een vrije oefeningsvloer kunnen wij heel goed als steunpunt dienen. We hebben nu toch duidelijk een goede naam, want Delta Sport staat voor prestatie". Een discussiepunt bij de turn sport is altijd weer de blessurege voeligheid. Veel is daarover al ge sproken en geschreven. Dick van Bochove weerlegt en legt uit: „Door outsiders wordt turnen ge zien als een kindersport. En daar wordt toch altijd anders tegenaan gekeken. Maar als je de statistie ken bekijkt gebeurt er bij voetbal bijvoorbeeld veel meer". Veel trainingsarbeid Omdat er bij de turnsport echter enorm veel trainingsarbeid verzet moet worden is de kans op blessu res begrijpelijk relatief hoog. „En dari heb je natuurlijk altijd nog het beeld dat uit het Oostblok komt, waar de kinderen geslagen zouden worden en zo. Daar ben ik natuurlijk ook niet voor. Maar het wordt daarom wel in een zwart daglicht gezet. De blessures vallen allemaal best mee, zeker wanneer de mentaliteit van de trainers goed is en er een goede medische staf aanwezig is. En dat is bij Del ta Sport bijvoorbeeld allemaal wel het geval. Elk jaar wordt ieder meisje helemaal gekeurd". Dick van Bochove heeft nu een groep van zeven meisjes (Linda Slootmaker, Monique Slootma- ker, Nynke Botterweg, Nicole van der Have, Ernani den Boer, Bian- ca de Zeeuw, Veronique Blom), waarmee volgend jaar onder an dere de zojuist verworven NK- titel verdedigd moet gaan wor den. Over de toekomst is Van Bo chove overigen ook heel nuchter en realistisch. „Veel hangt natuurlijk af van de meisjes. Zo valt bijvoorbeeld vol gend jaar Nynke (Botterweg, red.) af, want die gaat naar Amerika. Onder deze groep zitten echter meisjes van rond de 10 jaar en die zijn nog niet zover. Dus waar schijnlijk zal Delta Sport twee tot drie jaar afwezig zijn op nationaal niveau. Maar ik ben bereidt er veel tijd in te steken en ervoor te zorgen dat Delta Sport blijft presteren. Ik heb geen zin trainer te zijn van een tweederangs club je", steekt Dick van Bochove zijn ambities niet onder stoelen of banken. De in Middelharnis woonachtige Krijgsman heeft zich tijdens de vier seizoenen bij ASV Brouwershaven niet geheel onverdienstelijk ge maakt. Vorig seizoen werd nog pro motie naar de eerste klas afgedwon gen. Dit seizoen hoopt de nieuwko mer op handhaving, hoewel de resul taten de afgelopen weken niet om over naar huis te schrijven zijn ge weest. Moeilijk „Het was een moeilijke beslissing die we moesten nemen, omdat we al tijd zeer prettig en in goede harmonie met elkaar hebben samengewerkt", aldus wedstrijdsecretaris Joop Krips over de beslissing. „We hopen dat Arend weer snel een nieuwe club kan vinden. Dat zal echter niet zo moei lijk zijn voor deze gedreven en en thousiaste op en top voetbalman". MILAAN - De Italiaanse sport krant Gazetta dello Sport heeft Jan Bogaert geëerd als succesvolste wiel renner van het jaar. De Belgische pro fessional boekte afgelopen seizoen zeventien overwinningen, veelal in kleinere koersen in eigen land. NIEUWERKERK - Zaterdag 29 de cember aanstaande houdt de Sport- kombinatie Nicuwerkerk (SKNWK) wederom haar traditionele Einde- jaars-zaalvoetbaltoenooi, in de sporthal van Oosterland. De aan vang is vastgesteld op 09.30 uur. De laatste wedstrijd wordt gespeeld om 15.30 uur. De organisatie van het Eindejaars- zaalvoetbaltoernooi heeft acht teams kunnen formeren. Zoals te doen ge bruikelijk dragen deze teams namen van befaamde voetbalverenigingen over de gehele wereld. De prijsuitrei king wordt gehouden 's avonds om 19.30 uur in cafetaria De Fijnproever te Nieuwerkerk. ZEIST - Het Nederlandse elftal speelt woensdag 20 februari een vriendschappelijk interland wedstrijd tegen Joegoslavië. Het be stuur betaald voetbal wil het duel in principe in het Ajax-station in Am sterdam laten verspelen. Overleg met de autoriteiten hier over rpoet nog worden gevoerd. Het treffen, dat een uitvloeisel is van de oefeninterland wedstrijd Joegoslavië- Nederland in mei van dit jaar, geldt voor bondscoach Rinus Michels als voorbereiding op de EK-kwalifica- tieduels Nederland-Malta op 13 maart en Nederland-Finland op 17 april.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 8