mmmm FIAT We willen u dit jaar graag nog even verrassen. streeknieuws Achtste Nieuwsbodereis voert dit jaar naar voormalige DDR RESERVERINGSBON FESTIVAL U zult maar net aan 'n nieuwe auto toe zijn. Dan kunt u zo in de Fiat Panda of Uno stappen en hoeft u pas in januari 1992 te betalen*. Ook op de Tipo en Croma hebben wij 'n zeer verrassend aanbod. Ontdek het zelf op het Surprise Festival. Renessedag- comité in de problemen na wegvallen bergruimte Snel inschrijven gewenst voor gezellige en culturele mini-vakantie voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 december 1990 Nr. 24869 5 Advertentie ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde onlangs Kees Kooyman voor het doctoraal examen scheikunde. Jubileum Op 1 januari 1991 is het vijfentwin tig jaar geleden dat mevrouw A. J. Padmos, hoofd personeelszaken, in dienst is getreden bij werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek in Zierik- zee. Donderdag 3 januari 1991 wordt tijdens een personeelsbijeenkomst in de kantine van het bedrijf aan de Ha venstraat stilgestaan bij dit jubi leum. De bijeenkomst begint om 13.45 uur. RENESSE Kerstviering In een sfeervol dorpshuis vierde de bejaardensociëteit van Renesse dins dagmiddag het kerstfeest. De bijeenkomst werd rond kwart over drie geopend met een welkomst woord door mevr. L. v. d. Houten- Fonteine. Ds. C. Bregman hield een medita tie, nadat het gezelschap eerst had ge noten van koffie met een passende traktatie. Ook werden gezamenlijk kerstliederen gezongen. Mevr. P. Lodewijk las het kerstver haal De Engel voor. Ook de soosleden zelf lieten zich niet onbetuigd. Ver schillende dames droegen een gedicht voor of vertelden een kerstverhaal. De geslaagde kerstviering werd af gesloten met een goed verzorgde ge zamenlijke broodmaaltijd, welke in een gezellige sfeer werd genuttigd. Oud papier Muziekvereniging Luctor et Emor- go haalt zaterdag 23 december, mor gen dus, weer oud papier op in de dorpskern. Een ieder wordt verzocht het vanaf 08.30 uur gebundeld gereed te zetten. NIEUWERKERK Kerstfeest zondagsschool De zondagsschool in Nieuwerkerk viert tweede kerstdag het kerstfeest in de Nederlandse Hervormde kerk. De kerstviering begint om 18.00 uur. Ouders en belangstellenden zijn har telijk welkom, GOES Jubileum Kapasi Zaterdag 5 januari voert vrienden kring Kapasi haar eerste lustrum. Het bestuur van de kring nodigt alle alleenstaanden tot 45 jaar uit aanwe zig te zijn bij de viering van het jubi leum in wijkcentrum De Spinne in Goes. Ook alle mensen die in het ver leden een Kapasi-avond hebben be zocht zijn, eventueel met partner, van harte welkom. De muziek wordt ver zorgd door Les Cheveaux. Gospelconcert Zaterdag 5 januari verzorgt de gospelgroep Discipel een concert in de Bethelkerk aan de Beatrixlaan in Goes. Het concert begint om 20.00 uur. Discipel is één van de Nederland se groepen uit de Continental-stal, waartoe ook bekende groepen als The Continental Singers behoren. Disci pel werd dertien jaar geleden opgezet en heeft ieder jaar een nieuwe groep musici van 30 man en een nieuw pro gramma. De formatie verzorgt iedere week gemiddeld twee concerten. Dis cipel was onder meer te gast in de Jaap Edenhal, Muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht en De Doelen in Rotterdam. MIDDELBURG Affichewedstrijd De werkgroep Politieke Vorming van de Zeeuwse Jeugdraad is bezig een affichewedstrijd voor jongeren op poten te zetten. Doel van die wed strijd is om de belangstelling onder de jeugd voor de politiek wat op te krikken. Volgens de Zeeuwse Jeugd raad is de belangstelling onder jonge ren voor de politiek niet bijster groot. „Dat kwam onder andere tot uiting in het lage opkomstpercentage van jonge kiezers tijdens de gemeen teraadsverkiezingen in 1990. Middels de affichewedstrijd wil de werkgroep proberen de jongeren bij de provin ciale statenverkiezingen op 6 maart 1991 te stimuleren hun stem uit te brengen. Deelname is mogelijk door jongeren die in Zeeland woonachtig zijn en maximaal 25 jaar oud zijn. In zenden is mogelijk tot en met vrijdag 11 januari 1991 voor 17.00 uur. De jury die de inzendingen gaat beoordelen bestaat uit vijf personen onder wie drie jongeren. Het winnende affiche- ontwerp wordt gedrukt en verspreid in Zeeland en komt te hangen in scho len, bibliotheken, jeugdcentra, ca- fé's, politieke jongerenorganisaties en politieke partijen. DEN HAAG - De afritten van snel wegen krijgen een nummer. Daar door wordt het voor automobilisten makkelijker hun plaats van bestem ming te vinden. Op de huidige bor den staan nooit alle bestemmingen die via een bepaalde afrit bereikt kunnen worden. Minister Maij (ver keer) zal begin volgend jaar de Twee de Kamer inlichten over de nieuwe aanpak, aldus een woordvoerder van haar departement. Kunt u meteen meedoen met de grandioze surprisewedstrijd met geweldige prijzen. En dan ziet u meteen onze allernieuwste ver rassing, de gloednieuwe Tempra. Dus, kom dit jaar nog even langs en laat u door ons verrassen. Surprise! j Vraag ons naar de voorwaarden. AUTOBEDRIJF VAN DER WEKKEN B. V. ZIERIKZEE, DRIEKONINGENLAAN 1, TEL. OHIO -1 22 12 RENESSE - Het Renessedagcomi- té, dat elk jaar verantwoordelijk is voor de organisatie van de in het He- melvaartsweekend gehouden Renes- sedag is ernstig in de problemen ge raakt door het wegvallen van haar bergruimte voor opslag van de spul len voor de rommelmarkt. De goederen hiervoor werden tot nu toe opgeslagen in caravanberging Waterland in Noordwelle. Dit is nu nog maar tijdelijk mogelijk, name lijk vanaf 1 april, zodat men nu tot die tijd met de handen in het haar zit. Want juist de rommelmarkt is een van de attractiefste evenementen van deze dag. Vorig jaar brachten de goe deren ruim 10.000,- op. Ofschoon een oplossing tot op heden niet ge vonden is blijft het comité hopen dat er misschien in of rond Renesse nog ergens bergruimte beschikbaar komt. Gebeurt dat niet, dan hoopt men dat de bevolking de waardevolle goederen wil vasthouden tot de op haaldagen in april. De Renessedag zal dit jaar worden gehouden op za terdag 11 mei. Reeds nu zijn er al ver schillende nieuwe attracties inge bouwd, waaronder waarschijnlijk het beklimmen van de buitenzijde van de kerktoren door een speciaal team. Bovendien wil men de Zeeuwse klederdracht promoten door een ie der die dat wil in de gelegenheid te stellen zich op deze dag in Zeeuwse klederdracht te laten zien. Het comi té is daarom optimistisch ten aanzien van het welslagen van de dag. Is er eventueel bergruimte beschikbaar, dan kan er gebeld worden naar de se cretaris van het comité, mevrouw Kroon, tel. 01116-1531. DEN HAAG - Van de voetgangers boven de vijftig heeft 70 procent last van fietsers die op het trottoir fiet sen. Van hen is 57 procent op trottoirs of voetpaden wel eens tegen iets aan gebotst of ergens over gestrtrikeld. ZIERIKZEE - De enthousiaste deelnemers aan de jaar lijkse Nieuwsbode-reis (in samenwerking met touring- carbedrijf Van Oeveren) hebben hem al weer zien aanko men. Maar iedereen, die niet eerder met de krant op stap is geweest nu ook opgelet. De Nieuwsbodereis van april volgend jaar staat in het teken van de voormalige DDR. En dat geeft het altijd even leuke uitstapje nu ook een cultureel tintje. Reden te meer om nu in te schrijven, want vol is vol. daarom erg moeilijk, zo niet onmoge lijk. Maar de vroegere grensstad Kas sei, waarvoor nu gekozen is, is een prachtige historische stad. In het ge bied ten Zuidwesten van de stad ver zamelden de gebroeders Grimm hun wereldberoemde sprookjes. De reizigers van de Nieuwsbode reis zijn wat het hotel betreft best een beetje verwend. Ieder jaar wordt gekozen voor de bekende Dorint-ho- tels. Alle kamers zijn voorzien van bad of douche en toilet, radio, televi sie, telefoon en mini-bar. Het hotel beschikt over een lift. 's Morgens is er een uitgebreid ontbijtbuffet en 's avonds een uitstekend drie-gangen menu of uitgebreid buffet. Het programma ziet er globaal als volgt uit. Op donderdag 4 april wor- den in de vroege ochtend de deelne mers opgehaald in de diverse dorpen. "Via Gorinchem rijdt de bus naar Me teren voor de koffiepauze. We vervol gen onze weg door de Betuwe en langs Arnhem naar de grens. We ge bruiken de koffie in het historische stadje Werl; voor deelnemers van een van de voorgaande reizen geen onbe kend stadje, 's Middags toert de bus door het mooie Rothaargebergte naar het hotel in Kassei. Tweede dag De tweede dag staat in het teken van de voormalige DDR. Een land, dat wereldnieuws was én is door het zo plotseling verdwijnen van de oude machthebbers en hun symbool de Berlijnse Muur. De voormalige DDR is bij West-Duitsland teruggekeerd en staat aan de vooravond van een on getwijfeld snelle economische ont wikkeling. Het zal niet lang duren eer de typische DDR-infrastructuur ter ziele gegaan is. Harzgebergte Vandaar juist, dat een reis daar naartoe nu erg interessant is. Aller eerst rijdt de bus door het mooie Harzgebergte en het Eichsfeld. Er wordt een bezoek gebracht aan de monumentale steden Heiligenstadt en Erzhauzen. in de omgeving van Heiligenstadt wordt de lunch ge bruikt. 's Avonds wordt het diner geser veerd in het eigen hotel, waar alle ge legenheid zal zijn om de buurt te ver kennen. De derde dag gaat de bus na het ontbijt door het dichtbeboste Ha- bichtswald en langs de Edertalsperre (stuwdam) naar Olpe voor de lunch. Na de lunch vervolgen we onze weg via de autobahn via Keulen naar Ven- lo. Daar zal de middagpauze gehou den worden. Na het afscheidsdiner in Breda keert het gezelschap huis waarts. Zoals altijd is de reis zo compleet mogelijk verzorgd. Het eten is 's mor gens, 's middags én 's avonds in de prijs inbegrepen. Eventuele drankjes (buiten de koffie tijdens de maaltij den natuurlijk) zijn voor eigen reke ning. Voor de reis wordt een bedrag van 345 gulden per persoon gevraagd. Niet-abonnees betalen 375 gulden per persoon. Evenals voorgaande jaren bent U in de gelegenheid om een éénper soonskamer te verzoeken (toeslag veertig gulden). Maar denkt U erom, dat de mogelijkheid hiertoe beperkt zal zijn. Een reis- en ongevallenverze kering is af te sluiten tegen een meer prijs van 6,75 gulden per persoon. In formatie hierover wordt U indien gewenst verstrekt door Van Oeveren, 01110-12319. Al met al wordt het een prima reis, waarvoor nu al grote belangstelling bestaat. Meldt U zich dan ook tijdig aan door bijgaande bon ingevuld in te leveren bij de Zierikzeesche Nieuwsbode of stuurt U hem even op. Op volgorde van binnenkomst wordt de reis volgeboekt, dus wilt U verze kerd zijn van deelname, doe dan van daag de bon nog op de bus. Het gaat dit keer immers om één reis. Kassei En dan nog even iets over de schit terende plaats Kassei. Kassei is een grote plaats met 195.000 inwoners. Maar het is er opmerkelijk groen ge bleven en door haar vele oudheidkun dige schatten doet de stad als een klein plaatsje aan. Op bijgaande foto ziet U het monumentale Herkules. Van hieruit heeft U een schitterend uitzicht over Kassei. Maar ja, eigen lijk moet U het zelf beleven. Herkules, dé publiekstrekker van Kassei. Het is al weer de achtste keer, dat de lezers van de Zierikzeesche Nieuwsbode met de krant op stap kunnen. Wat ooit begon als een één- daagse trip is uitgegroeid tot een po pulaire mini-vakantie van drie da gen. Vorig jaar konden de lezers ook naar Engeland en Nederland. Dit keer gaat de (enige) reis naar het voormalige Oost-Duitsland. Maar het is vooralsnog onmogelijk om de bekende luxe te garanderen in dit voormalige zelfstandige land. dat volop in ontwikkeling is. Vandaar dat in overleg met de firma Van Oeve ren gekozen is voor een luxe Dorint- hotel in het voormalige Westduitse Kassei. Maar met de luxe touringcar is het een klein stukje naar de DDR. Herenigen Na de hereniging van de beide Duitslanden zou een reis naar de voormalige DDR op zijn plaats zijn. Maar zoals gezegd, het toerisme is er nog onvoldoende ontwikkeld. Een bezoek met alle gewenste comfort is JA, ik meld" mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: Geb. datum Man/Vrouw 1 2 3 4 De reis is van donderdag 4 t/m zaterdag 6 april 1991. Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. De reissom bedraagt 345,- p.p. (niet-abonnees 375,-). Correspondentieadres:, Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (beperkte mogelijkheid). Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5