KERSTPARTY 1990 'Doorgaan met ontwikkeling van verblijfsrecreatie Grevelingen' KERSTDIS, KERSTVIS. a-\b-cj Drie ton voor nieuw blusvoertuig brandweerkorps in Middenschouwen ZOMER Laatste kans op gratis kerstkado's kopen vondci Heijden SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ook apparatuur wordt uitgebreid MM Snelheids meting Gedeputeerde J. B. Ventevogel bij opening nieuw kantoor Grevelingenschap: KANS OP GRATIS KOPEN de steeg ffih pa ERIKZEESCHE IEUWSBODE Woningen Parkeren Film Huldiging De provincie heeft het aantal te bouwen wonin- Het ziet er nu naar uit, dat Zierikzee binnen af- Rond de kerstdagen zijn er maar liefst drie film- De leden van postduivenvereniging de Gevleu- gen verdeeld over de diverse gemeenten. zienbare tijd met betaald parkeren te maken mogelijkheden in de Concertzaal. (Pag, 4). gelde Vrienden hebben er weer een huldiging (Pag- 2). krijgt. (Pag. 3). op zitten (Pag. 7). DONDERDAG 20 DECEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24868 WAARIN OPGENOMEN (179? - 1889) Geld maakt niet gelukkig. Gezegde SCHARENDIJKE - Als alles volgens de planning verloopt krijgt de blusgroep Seha- rendijke van het brandweerkorps Middenschouwen halverwege 1991 de beschikking over een nieuwe brandweerwagen. De gemeenteraad schaarde zich gisteren, woens dag, tijdens de gemeenteraadsvergadering achter het voorstel van het college om voor dat doel 300.000,- beschikbaar te stellen. De blusgroep Scharendijke moet het op dit moment nog doen met een 15 jaar oude brandweerwagen. Gelet op die leeftijd is het voertuig gecon troleerd door de inspectie. Geconsta teerd werd toen dat de pomp versle ten is en dat de carrosserie op ver schillende plaatsen aan het door roesten is. Ook de inrichting van de manschappenruimte bleek niet meer aan de eisen des tijds te voldoen. Pluimpje Reden voor brandweerleiding en gemeente om met elkaar om tafel te gaan zitten om te praten over de mo gelijke aanschaf van een nieuwe wa gen. Burgemeester W. den Boer stak in een korte toelichting op het colle gevoorstel allereerst een pluim op de hoed van de brandweervrijwilligers. ,,Ik heb veel waardering voor hun en thousiasme", aldus de burgemeester. Ook de leden van de gemeenteraad lieten zich in lovende bewoordingen uit over de mensen van de vrijwillige brandweer. ,,ïk sta volledig achter het collegevoorstel, maar ik blijf het veel geld vinden voor iets op wie len", aldus CDA-woordvoerder C. W. Boot. SGP/RPF-voorman J. L. F. Bolle- man schaarde zich volmondig achter het college evenals PvdA-raadslid G. A. M. Cobussen. ,,Goed gereedschap is heel belangrijk". Burgemeester Den Boer haakte meteen in op die op merking. ,,In het verleden is geble ken dat het niet beschikken over een goede lichtbak een groot gemis is". Garage Met de komst van de nieuwe brand weerwagen moet ook de garage onder handen genomen worden. De afme tingen van de nieuwe auto maken het noodzakelijk dat de deuropening in de brandweergarage verhoogd moet worden. Ook de roldeur blijkt niet meer up to date en dient vervangen. Alles bij elkaar vergt een en ander drie ton. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de gemeenteraad ver der akkoord met het voorstel van het college om grond te verkopen aan respectievelijk M. A. Ramdjan en C. A. Doodkorte. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring werd een eerder raadsbesluit herroepen. Een subsidieverzoek van de Stichting Slachtofferhulp Zeeland werd eerder door de gemeenteraad afgewezen. Tegen die afwijzing werd door de stichting beroep aangete kend. „In navolging van de commis sie voor de bezwaarschriften waar het beroep behandeld is zijn wij ook na de toelichting die tijdens die com missievergadering is gegeven over tuigd van de noodzaaak van het be staan van de stichting", aldus het college. „Wij denken dat de stichting een voorziening biedt waarvan het belang voor onze inwoners dermate is dat een afwijking van het subsidiebe leid is gei'echtvaardigd. De raad, zo bleek tijdens de gemeenteraadsver gadering, kon zich helemaal vinden in de visie van het college. Enige discussie ontstond omtrent het verzoek om subsidie van de Stich ting Streekomroep Schouwen-Duive- land. In 1986 heeft de raad wel een zo- genaamde representativiteitsverkla- ring afgegeven. Een dergelijke ver klaring heeft een streekomroep in oprichting nodig in verband met de zendvergunning. Toen tekende de ge meente daar meteen al bij aan dat het afgeven van die verklaring niet wil zeggen dat de stichting streekomroep op subsidie van de gemeente moet re kenen. CDA-woordvoerster P. W. Berre- voets-Ringelberg hechtte eraan te be nadrukken dat haar fractie niet te gen de komst van een streekomroep is. „Wij vinden het gewenst dat die omroep er komt als de inwoners van Schouwen-Duiveland dat willen", al dus mevrouw Berrevoets. Een ander geluid van de kant van de PvdA. Raadslid Cobussen liet we ten dat hij eerder Omroep Zeeland verder uit ziet groeien dan nog pens een omroep erbij. „Ik denk dat dat tot nog meer versnippering leidt". Eenzelfde gedachte bleek ook te le ven bij de VVD. De raad stemde una niem tegen het verstrekken van sub sidie aan de streekomroep. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Advertentie Z—IMmMm REISBURO .tl 01110-15036/12319 van aev@if#n reizein 't Is volop bij Van Oeveren Haat voor de feestdagen de reisgidsen in huis AMSTELVEEN - De bouwonderne ming Ballast Nedam heeft meege daan aan de inschrijving voor de bouw van de langste hangbrug ter wereld die Oost- en West-Denemar- ken met elkaar moet gaan verbinden. De Nederlandse bouwonderneming is een van de deelnemers in de Euro pean Storebaelt Group, één van de acht consortia die een deel van de bouw willen verzorgen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse aannemer bevestigd. BRUSSEL - De Europese Commis sie heeft in Brussel haar goedkeurig gehecht aan de plannen van de Neder landse regering om de bouw van 35 'mestverwerkingsbedrijven met 256 miljoen gulden te subsidiëren. Zij had in juni besloten te onderzoeken of deze plannen niet in strijd waren met de ÊG-regels. ZIERIKZEE - Hoe hard wordt er op de Scheepstimmerdijk en op de Grachtweg gereden? Om daarin in zicht te krijgen wordt de snelheid van het gemotoriseerde verkeer daar gemeten. Eind december worden de resulta ten naar de provincie gezonden die deze uitkomsten zal verwerken. Ver wacht wordt dat de uitkomsten eind januari bekend zijn. Daarna kan ver der gesproken worden over plannen om de verkeersveiligheid op de Scheepstimmerdijk te verbeteren. Uit handen van burgemeester L. N. Labruyère kreeg schapsvoorzitter J. Hoek van Dijke de sleutels van het nieuwe kantoor. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - „Dit is een mijlpaal in de geschiedenis van het Grevelingen schap, en er zijn er nogal wat bereikt. Wat we nu niet moeten doen is op de rem trap pen". Dat zei gedeputeerde J. B. Ventevogel gisteren, woensdag in een korte toespraak ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van het nieuwe kantoor van Natuur- en recreatieschap De Grevelingen. Ventevogel stelde dat de rereatie niet geremd maar gestuurd moet worden en dat men vooral door moet gaan met het ontwikke len van de verblijfsrecreatie in het Grevelingengebied". Advertentie Let op het Amco-magazine dat deze week huis-aan-huis verspreid wordt. Het staat boordevol schitterende kerstkado's op het gebied van televisie, video, audio en elektrische huishoudelijke apparatuur. Trouwens als u geen kerstkadootjes geeft, maar gewoon uzelf eens wilt verrassen staat er ook heel wat van uw gading in en de grootste verrassing is: misschien kost het u geen cent! want onze grote aktie loopt nog tot de kerst. Op 27 december vindt de laatste trekking plaats, misschien bent u een van de gelukkigen die het hele aankoopbedrag van wat u gekocht heeft zo maar handje kontantje terug kan komen halen. Kom maar snel uw kerstkado's kopen want zo goedkoop heeft u ze nog nooit gekocht! Voorafgaande aan de officiële over handiging van de sleufels van het nieuwe schapskantoor door burge meester L. N. Labruyère aan voorzit ter J. Hoek van Dijke betraden ver schillende sprekers het spreeekge- stoelte tijdens een bijeenkomst in het stadhuis van Brouwershaven. Hard nodig Het spits werd afgebeten door J. Advertentie Vanavond (20 december) tn discotheek de Steeg. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. Aanvang 21.00 uur. molen van Brouwershaven. „Nu ben ik een leek op dat gebied, maar zelfs ik zag dat dat hout van de balken vol houtworm zat", aldus Hoek van Dij ke. Hij toonde zich zeer ingenomen met het nieuwe kantoor. „Dit is een heel belangrijke stap. Nu beschikken we over een zoals dat heet adequate ruimte". G. Brouwer, gedeputèerde van Zuid-Holland pleitte in zijn toe spraak voor volle aandacht voor de natuur in het Deltagebied. „Ik denk ook dat we niet af moeten wachten wat het rijk allemaal bedenkt", aldus Brouwer. Brouwer stelde dat recreatie om ac commodatie vraagt. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat het creëren van een Zeeland/Zuid- Holland boulevard het overwegen waard is. „Dat zou goed zijn voor de zonering", aldus Brouwer. Hij pleitte verder voor het terugdringen van de automobiliteit in het gebied. „Ik denk dat daarin een brede coördine rende en initiërende rol voor het schap is weggelegd". Burgemeester L. N. Labruyère ten slotte vergeleek het Grevelingen schap met een kind. „Dat er sprake is geweest van een onstuimige jeugd is wel duidelijk", aldus de Brouwse burgervader. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat Hoek van Dijke zich een prima vader voor het kind getoond heeft. „Een man met voldoende gezag maar ook voldoende begrip om het onstuimige kind te laten gaan en op tijd het voor grote misstappen te be hoeden". Labruyère stelde dat het kind inmiddels volwassen en zelf standig is geworden. „Die volwasen- heid zal hard nodig zijn, want voor ons liggen interessante jaren. Jaren waarin recreatie en natuur steeds meer met elkaar zullen moeten leren omgaan". Sleutels Na al dit verbale geweld werd over gegaan tot de uitreiking van de sleu tels. Labruyère vertelde dat men al lerlei ideeën had gehad en weer verworpen. „Maar we hebben er toch iets van weten te maken dat typisch Brouws is", aldus de burgemeester. De sleutel bleek bevestigd op het Brouwse stadswapen. Na het officië le gedeelte was er voor de genodigden gelegenheid het nieuwe schapskan toor te bekijken. Bi tr Hoek van Dijke, voorzitter van het Grevelingenschap. Hij stelde onom wonden dat de verhuizing van het schapsapparaat van het haventje van Bommenede naar de Noorddijkstraat in Brouwershaven broodnodig was. „Want dat was geen geschikte plaats voor het schap. Het zag er allemaal bijzonder ongastvrij uit". Hoek van Dijke verhaalde verder nog van het idee van de vorige direc teur om het kantoor te vestigen in de Verwachting tot vrijdagavond: Wisselend bewolkt Vannacht naar het zuidoosten weg trekkende regen en minimumtempe ratuur omstreeks 3 raden. Overdag wisselend bewolkt en een enkele bui. Middagtemperatuur ongeveer 6 gra den. Wind draaiend van zuidwest naar noordwest, matig, aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog af en toe hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 24 dec. Zaterdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 dec. Zon op 08.47, onder 16.29 Maan op 11.11, onder 21.02 Eerste Kwartier: 25 december (04.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een lagedrukgebied bo ven de Noordzee trekt langzaam naar het zuidoosten en wordt morgenoch tend boven Denemarken verwacht. Het re'gengebied dat bij deze storing hoort trekt vannacht naar het zuid oosten weg. Door de vele bewolking en ook de stevige wind die er staat wordt het vannacht niet koud. De mi nimumtemperatuur ligt omstreeks 3 graden. Overdag bereiken enkele op klaringen ons land maar er kan ook nog een enkele bui vallen. In het noordoosten is de bewolking hard nekkiger en klaart het pas in de mid dag op. De wind draait van zuidwest naar noordwest en is matig, aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog af en toe hard. Zaterdag blijft het over wegend droog en is de zon af en toe te zien. Daarna krijgt de bewolking de overhand en valt er af en toe regen. Advertentie Voor: Staalconstructies AGA-industriegas naar: Constructeurs/ Installateurs Jufianastraat 40 4301 NC Z'erikzee Telefoon 01110-12647 Advertentie Onze verse vis is zuurstofarm verpakt (lek- en geurvrij!. Dus ook de koelkast blijft geurvrij. Handig om in huis te hebben. Voor de feestdagen bijvoorbeeld. Nu twee soorten extra voordelig. Verse zalmmoten, verpakt 2 stuks, 100 gram 3.45 Vers gestoomde zalm verpakt 2 mootjes, 100 gram 5.65 Aanbiedingen zijn geldig t/m maandag 24 december as. Albert Heijn, Lange Nobelstraat 28. Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1