VV Zierikzee met één been in vierde klasse Bruse Boys doet goede zaken DFS zakt verder af Mentale overwinning voor gehavend Mevo Klinkende winst WIK NIEUWSBODE Brouwershaven in mineur Delta Sport lost Blijdorp af SKNWK loopt uit 6 ZIERIKZEE - Het eerste elftal van VV Zierikzee staat met één been in de vier de klasse KNVB. Met nog negen wedstrijden te spelen en een achterstand van zeven punten op de mede-hekkesluiter moet er een klein wereldwonder gebeu ren willen de rood-zwarten zich nog kunnen handhaven in de derde klasse. In theorie was de kans groter geweest wanneer tijdens de thuiswedstrijd van zon dag, tegen VVR, twee winstpunten gepakt waren. De ontmoeting met de Rijs- bergse club werd evenwel met 0-1 verloren. „Het doek is gevallen", realiseerde ook Zierikzee-trainer Jack Schipper zich na afloop. Gezien het goede spel en de fel heid in vooral de tweede helft kwamen ook de jongens erachter wat ze boven het hoofd hing. Nu is het allemaal te laat", verzuchtte Schipper na afloop in de kleedka mer. Ook oud-aanvoerder Kees Verkaart, nu definitief bezig aan zijn laatste seizoen bij het eerste elftal, ziet geen lichtpuntje meer. ,,Je moet gewoon realistisch zijn. Er moet een groot wonder gebeu ren willen we het nog redden", zei hij. Toekomst Verkaart begon zijn optreden voor het eerste elftal van VV Zie rikzee destijds ook in de vierde klasse. ,,En nu eindig ik er ook". Hij ziet de toekomst als volgt: „Zierikzee gaat nu een periode te- gemoed met waarschijnlijk afwis selend ups en downs. Het constan te niveau is weg. En misschien krijgen ze dan ook wel uitschie ters en is de tweede klasse ooit nog eens te halen. De groep was vandaag compleet, dus daaraan kan het niet gelegen hebben". Marco Berrevoets, vaste scorebord-bediener van VV Zierikzee, hangt de genadeslag op. Er moet een klein wereldwonder gebeuren willen de roodzwarten nog een degradatie kunnen voorkomen. (Foto: Joop van Houdt). Na de aftrap in de eerste helft kwamen de bezoekers enorm fel uit de startblokken. Toch was het Kees Verkaart die in de 7e minuut na een goede aanval het leer op de lat schoot. „Als je dan scoort krijg je inderdaad misschien een geheel andere wedstrijd", merkte hij na afloop op. Toch toonde VVR zich de betere ploeg voor rust en kwam derhalve in de 25e minuut op voorsprong via een doelpunt van Anton Bruijns: 0-1. Tijdens het -laatste kwartier in die eerste periode gelukte het de Zierikzeöënaren om meer pressie uit te oefenen. Het gebrek aan de juiste afronding bleek ook nu weer het grote euvel. Na de her vatting kwam er een feller en agressief voetballend VV Zierikze binnen de - recentelijk - gekalkte lijnen. Nu kreeg vooral Fred Kra mer kansen de gelijkmaker te sco ren. Tot drie keer toe was hij te ge haast. In de 20e minuut kreeg Leen Koster de mogelijkheid zijn ploeg terug in de race te brengen. Uit een corner, van Kees Verkaart, wilde Koster echter te subtiel in koppen. Hierdoor kon VVR-speler Karei Daamen, bewaker van de tweede paal, van de doellijn red ding brengen. Ook de gok van Schipper door Rini Stoutjesdijk als pinch-hitter in te zetten (voor René Roon) gaf niet de gewenste uitwerking. Ook de inbreng van A-junior Erwin Nelisse had geen enkele effect. Door de voortdurende druk wel ke door de Zierikzeeënaren werd uitgeoefend kon VVR nog enkele snelle counters plaatsen. Hier moet zeker de verdediging van de gasten een pluim op de hoed ont vangen. De weer van vakantie te ruggekeerde Wim Lafeber was weer in puike vorm, terwijl laat ste man Sjaak van de Weele en zijn 'hulpjes' op links, Marco Saman, en rechts, Han van de Sande, zich ook weer prima manifesteerden. Helaas, waarvoor? HEINKENSZAND - Het eerste elftal van ASV Brouwershaven leeft mo menteel duidelijk in mineur. Tijdens de jongste uitwedstrijd in en tegen degradatie-kandidaat Heinkenszand verloren de Brouwenaren voor de vierde keer in successie. „We blijven er echter in geloven en blijven hard aan betere resultaten werken. Hopelijk komt na de winterstop de ommezwaai", was de vurige hoop van Brouwershaven-trainer Arend Krijgsman. Wederom moest Brouwershaven dat kleine beetje geluk ontberen. Na dat in de tweede helft alles erop wees dat deze ontmoeting in een 2-2 gelijk spel ging eindigen, kreeg Marcel Duinhouwer acht minuten voor tijd in het eigen strafschopgebied een bal tegen de hand geschoten. „Je kan ze moeilijk afhakken, en wat kan je doen wanneer er van zo'n twee meter geschoten wordt", vroeg Krijgsman zich na afloop af. De toegekende pe nalty betekende echter wel de gena- deslag voor Brouwershaven. De mannen van oefenmeester Krijgsman kenden overigens een slechte start in de eerste helft. Vooral in de defensie ging er organisatorisch nogal wat mis. Tevens zat laatste man Leo Nou wen niet echt lekker in de wedstrijd en gaf zodoende niet dat vertrouwen wat hij anders altijd wel uitstraalt. Een foutje in de verdedi ging betekende in de 8e minuut de eerste tegentreffer: 1-0. Na 20 minuten kroop Brouwersha ven wat onder de druk van de gasthe ren uit. In diezelfde minuut gelukte het Arjan van de Meer om uit een voorzet van René Dalebout de bal in de verste kruising binnen te koppen: 1-1. De wedstrijd ging vervolgens ge lijkwaardig richting rust. Na rust zette Brouwershaven opponent Hein kenszand een half uur lang vast op eigen helfd. In de 20e minuut werd de verdiende goal gescoord door Martin Quist. op aangeven van Steef Kloet: 1-2. Hierna kregen zowel Martin Quist als Remi Lievense de mogelijkheden om de voorsprong verder uit de touwen. Zij misten echter allebei een goede opge legde kans. In de 30e minuut trof Heinkenszand doel uit een corner: 2- 2. De eerder aangehaalde strafschop zorgde uiteindelijk voor een 3-2 eind stand. BEVERWIJK - De turnsters van GV Delta Sport uit Zierikzee hebben zondag Blijdorp Rotterdam afgelost als Nederlands clubkampioen. De Zeeuwsen Linda en Monique Slootmaker, Nynke Botterweg en Ernani de Boer kwamen uit op een totaal van 106,15 punten. De concurrentie uit Rotterdam bleef daar bijna vijf punten bij achter. Het brons was voor het viertal van Pro Patria uit Zoetermeer: 98,45. Delta Sport was in Beverwijk licht in het voordeel, doordat de Rotter damse Ursula Hilgers bij het inturnen geblesseerd raakte. Blijdorp moest de titel daardoor met drie meisjes, wier totalen alle meetelden, verdedigen. De onderlinge marge werd er enigszins door vertekend. De ploeg uit Zierikzee, die wel een „schrapresultaat" had, leidde van begin tot einde en kon zich enkele uitglijers gemakkelijk veroorloven. Zo viel Linda Slootmaker van.de brugbij de Gienger-salto, zus Monique .herstelde de schade onmiddellijk door de reuzedraai voorover, die ze ais enige in Nederland op wedstrijdniveau beheerst, tot een goed einde te brengen. Ze kreeg met 9,10 de hoogste waardering aan dit toestel. DRIEWEGEN - Mede door de jongste uitwedstrijd tegen SVD met 1-4 te winnen heeft het vlaggeschip van SKNWK als koploper in de twee de klas maar liefst zeven punten voorsprong genomen op de naaste concurrentie. Terwijl het in de eerste helft bij de Nieuwerkerkers nog niet geheel liep (ruststand: 0-0) werd SVD na de theepauze getrakteerd op vier tegentreffers. Tijdens het eerste bedrijf liép het niet bij SKNWK. Er werd niet direct genoeg gespeeld, waardoor er relatief veel balverlies werd geleden. SVD was net even iets feller in de persoon lijke duels en was daaruit succesvol ler dan de bezoekers. Op karakter konden de gastheren dit tot de rust volhouden. Hoewel SKNWK het bete re van het spel had, kan slecht gewag gemaakt worden van één kansje; een kopbal van Jacky de Bruine op de lat. Na de hervatting begon SKNWK sneller te combineren en werd nu vlotter de vrije man aangespeeld. SVD bleek in de eerste helft nogal wat kruit verschoten te hebben en kampte nu duidelijk met conditiege brek. In de 10e minuut viel de eerste te verwachten goal van SKNWK, via Peter van de Cingel: 0-1. In de 15e mi nuut gelukte het Michel Flikweert door te breken, zijn directe tegen stander uit te spelen en de marge ver der te vergroten: 0-2. Even later kon Joop Wandel vanuit de eigen achterhoede met de bal aan de voeten opstomen naar het zestien metergebied aan de overzijde van het veld. Eenmaal in het strafschopge bied aangekomen werd hij op onre glementaire wijze van de bal bezet. De terecht toegewezen penalty werd probleemloos door Erwin Theunissc benut: 0-3. Een kwartier voor tijd redde SVD de eer (1-3), maar Peter van de Cingel zorgde vervolgens voor de verlossende treffer: 1-4. BRUINISSE - Het eerste elftal van VV Bruse Boys heeft afgelopen zaterdag goede zaken gedaan. Door de 2- 0 winst op het bezoekende Yerseke heeft het wederom een naaste concurrent achter zich gelaten. Hoewel de wedstrijd gezien de krachtsverhoudingen geruime tijd op een gelijkspel leek uit te draaien, kwamen de Bruena- ren als de gelukkigste ploeg uit de strijd. Voor Bruse Boys betekende dit tevens de laatste wedstrijd voor de winterstop. Ten behoeve van de competitie hoeven zij pas volgend jaar weer aan de bak. Boys de wedstrijd open te kunnen trekken. Harold van den Be^rge sprintte achter een dieptebal vanuit het centrum aan, terwijl ook de be zoekende keeper dit deed. Hij startte evenwel net te laat. Van den Berge was als eerste bij de bal, hij wipte het leer over de aanstormende doelman heen. Een en ander gebeurde echter te gehaast, zodat de richting niet geheel klopte; naast. Reeds tijdens de eerste speelminu ten hielden Bruse Boys.en Yerseke el kaar prima in evenwicht. Over en weer werden er kansjes gecreëerd. Echter niet eens zulke waarover naar huis geschreven kon worden. Dit tref fen tussen de elftallen die voor aan vang een gedeelde vierde plaats in het klassement bezette kende zodoen de een constante spanning. Dieptebal In de 22e minuut leek VV Bruse Na de hervatting begonnen de paarshemden toch wat meer pressie uit te oefenen. Dit had in ieder geval ZIERIKZEE - Het Zierikzeese Mevo is erin geslaagd om het bezoekende VCK uit Koudekerke met een 1-0 nederlaag naar Walcheren terug te sturen. Reeds op de vooravond van de wedstrijd rekende Mevo-trainer Toine Tiggel- man op winst voor zijn ploeg. Hij baseerde zijn uitspraak op de wetenschap dat zijn ploeg op revanche uit was na de smadelijke 5-0 nederlaag van één week tevoren tegen Dauwendale. „Toch winst", sprak hij ondanks het feit dat hij een drietal spelers miste en nog eens drie spelers niet echt fit waren. Echt geweldig was het niet op Den Hogen Blok zatermiddag. Er waren twee ploegen aan het werk die het vooral van hard werken moesten heb ben waarbij het overigens wel opviel dat de thuisploeg de meeste techni sche vaardigheid in huis had. VCK startte overigens feller dan de thuis club zonder echter voor enig gevaar te zorgen, het werd daarom voor de Mevo-verdediging waarin Jeroen Wijsman een prima partij speelde een makkelijke middag. Kansjes Na een kwartier wedstrijd nam Me vo de partij langzamerhand in han den hetgeen resulteerde in enkele kansjes. Zo schoot aanvoerder Jan Heikamp via een VCK-verdediger over de lat en zag broer Johan een te zacht ingeschoten bal door de VCK- doelman gestopt. Nadat Friso de Jon ge nog een kans had laten liggen brak de rust met een 0-0 stand aan. In de eerste minuut na rust was het Mevo- spits Tbon Wandel die een teruggeleg de bal vanaf zes meter van het doel over het doel van VCK schoot. In de 20e minuut was het dan uit eindelijk toch raak. René Dekker stak het middenveld over en passte op het juiste moment naar Toon Wan del, die leek in eerste instantie zelf te gaan scoren maar bemerkte op het laatste moment dat Peter van de Lin de mee opgelopen kwam. Wandel leg de op het gepaste moment de bal zij waarts en liet Van de Linde de 1-0 op het scorebord zetten. Een verdiende 1-0 voorsprong derhalve op dat mo ment van de wedstrijd. Hierna probeerde VCK de bakens te verzetten en het was direct na de aftrap gevaarlijk doch Mevo-doelman Niels Goudzwaard wist de door VCK- aanvoerder Klaas van de Buusse in geschoten bal uit zijn doel te ranse len. Nadat Toon Wandel nog een kop bal van de doellijn afgehaald zag worden was het gevaarlijkste mo ment nog aan de andere zijde te sig naleren. Op ongeveer 18 meter van het Mevo-doel kreeg VCK een vrije trap te nemen. Deze belandde echter op de dwarsligger. Gelijkspel Even leek het erop dat de wedstrijd alsnog in een gelijkspel zou eindigen. Na een voorzet vanaf de rechtervleu gel gleed doelman Goudzwaard uit, de bal dreigde de doellijn te passeren maar het was de al eerder genoemde Jeroen Wijsman die de bal uit het doel kopte. Een verdiende overwin ning derhalve voor de Zierikzeese ploeg die zich mede door dit resultaat en het verspelen van punten door de concurrentie een weg lijkt te banen naar een goede middenmoot-positie op de ranglijst. BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste elftal van DFS zakt steeds verder in het dal. Hoewel het uiteindelijke 0-5 verlies op het bezoekende Dauwendaele (de nummer twee op de ranglijst) niet echt een schande betrof, moeten de no dige vraagtekens gezet worden bij de inzet en instelling van de Haamstede- naars. „Ik ben erg, erg teleurgesteld over de inzet van de jongens. Het lijkt wel of ik met de C'tjes bezig was", stak trainer Kees Rijnberg zijn ge moedstoestand niet onder stoelen of banken. tot gevolg dat de Bruse doelman Ja cob Muller het eerste half uur weinig tot niets te doen kreeg. In de 8e mi nuut kreeg invaller Cees Stouten een goede kans om uit een rebound te scoren. Hij trapte het ronde lucht echter net naast. Na 20 minuten begon ook Yerseke weer te knokken voor haar punten. Dit resulteerde in een aantal goede aanvallen, waaruit één keer net naast werd geschoten. In de 29e minuut was het aanvoerder Jacob van den Bergde die de score kon openen, maar óók langs de verkeerde kant van het verti cale houtwerk trapte. Acht minuten later was hij evenwel wel succesvol uit een goede dieptepass van neef Tonny van den Berge: 1-0. Meteen na de aftrap gelukte het Ja cob van den Berge om goed tussen de bal te komen. Een en ander noopte Yerseke-speler Jan Griep ertoe om te rug te spelen op zijn keeper. Dit deed hij echter net even te subtiel, waar door de bal over de laatste schakel heen in de touwen verdween: 2-0. On danks het fanatieke slotoffensief van Yerseke kon Bruse Boys het achterin goed dichthouden. Oefenmeester Rijnberg wil abso luut niet op de zaken vooruitlopen, maar vindt dat een dergelijke instel ling van zijn pupillen hem niet echt kan motiveren deze groep te blijven trainen. „Er heerst een soort be rusting bij de jongens, maar als je volgend jaar wéér een klas afzakt kan dat toch nooit een jubelstem ming geven. De tweede klas is toch het laagste niveau dat er is", zegt hij. Donker Natuurlijk is de confrontatie met een topploeg als Dauwendaele voor hekkesluiter DFS te hoog gegrepen. Trainer Rijnberg vindt: „Als een te genstander te sterk is, geldt er maar één remedie en dat is compenseren met inzet. Maar als je dan zo laks speelt....". Hij kan dan ook maar tot één conclusie komen; „Het wordt heel erg donker boven DFS". Dauwendaele strafte het tamme spel van DFS reeds in de eerste helft al af. Met rust stonden de bezoekers al op een 0-4 voorsprong. De gasthe ren toonden geen enkel zelfvertrou wen en lieten zich gewillig naar de slachtbank leiden. Ook na de hervat ting was het al niet minder. Dauwen daele toonde zich echter een milde opponent en beperkte de nederlaag tot vijf tegendoelpunten. Tien minuten voor het eindsignaal kreeg DFS nog een strafschop toege wezen. Deze werd echter, tekenend voor de wedstrijd, door Leo Rijnberg te zwak ingeschoten en derhalve ge mist. Ook Anco van de Linde en Ed win Kriens toonden te weinig over tuiging bij kansen voor open doel. Van de Linde zag zijn inzet van de lijn gehaald, terwijl Kriens in de re bound ver over schoot. KERKVVERVE - Het thuisspelende WIK is er in geslaagd om de belangrijke wedstrijd tegen het hoger geplaatste Krabbendijke om te zetten in een royale 5-1 overwinning. Zodoende behoudt de ploeg van trainer Jaap de Ridder aan sluiting met de sub-top van de le klas afdeling en pakt het voorlopig tot grote tevredenheid van trainer De Ridder de koppositie in de stand om de 2e perio- detitel. Harold van den Berge (midden) kan de bal nog net richting doel koppenmaar deze ging uiteindelijk net naast. (Foto: Marijke Folkertsma)., Trainer Jaap de Ridder gaf voor de wedstrijd reeds te kennen: „WIK hoeft voor geen enkele tegenstander onder te doen". Anders dan de 5-1 uitr slag doet vermoeden had WIK het da nig lastig met het goed gegroepeerde voetbal van Krabbendijke. Vanaf de aftrap probeerde WIK het initiatief in handen te nemen hetgeen na vier minuten resulteerde in een kansje voor Erik-Jan Kort die een hoek schop vanaf de rechterkant 'vergat' in te koppen. Grip Hierna was het Krabbendijke dat grip op de wedstrijd begon te krijgen. Het was in de 7e minuut Gerard Go deschalk die rakelings over het doel schoot. WIK leek hierdoor geschrok ken en het was wederom Erik-Jan Kort die de beste kans op de ope ningstreffer kreeg. Nadat een schot van Joost Rotte door de Krabbendij ke doelman was gekeerd kreeg Kort de terugspringende bal voor zijn voe ten doch zijn inzet werd door de doel- verdediger tot hoekschop verwerkt. Na 22 minuten wedstrijd werd er dan toch gescoord. Na een aanval door het midden kwam de bal voor de voeten van Ronald Hoekman die zijn schot door een WIK-verdediger zag gekeerd. Het afgeslagen schot kwam echter precies voor de voeten van Jan Dees die zijn ploeg op een 0-1 voorsprong zette. Die stand op dat moment was verdiend voor de ploeg uit Krabbendijke omdat het meer vechtlust toonde dan de Kcrkwcrvc- naren. Trainer Dc Ridder kon gedurende de rest van de eerste helft dan ook al- 'een maar constateren dat er geen fel heid in do duels zat en dat er van WIK-zijde niets gebeurde. De 2e helft gaf een ander WIK te zien, alles wat er de eerste helft niet was, was nu wel aanwezig. WIK speelde feller en agressiever en zette Krabbendijke met de rug tegen de muur. Na tien minuten werd dan ook de gelijkmaker gerealiseerd. Een door Erik-Jan Kort ingeschoten bal werd door een Krabbendijke-verde diger uit het doel geslagen en het was Erik van de Sande die uit de toege kende strafschop raak schoot 1-1. Twee minuten later was het opnieuw raak, Joost Rotte reageerde uitste kend op een dieptepass van Erik-Jan Kort en schoot zijn ploeg naar een 2-1 voorsprong. Jaap dc Ridder spoorde zijn ploeg aan om door te gaan cn liet was Kees Verwest die in dc 25c minuut op aan- .geven van WIK's gevaarlijkste aan valler Joost Rotte 3-1 aantekende. Vijf minuten later was de strijd defi nitief gestreden cn het was weer Joost Rotte die doelpuntte, ditmaal op aangeven van Han van dc Sande: 4-1. Krabbendijke was verslagen cn het was uiteindelijk Kees Verwest die een voorzet van invaller Erik de Vlieger afrondde: 5-1. BUNSCHOTEN - «Vlees warenfa- briek Van Halteren in Bunschoten (40 werknemers) gaat toch dicht. Een ju ridische blunder van de directie en de maleise in de vleessector maken slui ting onvermijdelijk. WENEN - De ministers van olie van dc OPEC (Organisatie van Olie Ex porterende Landen) hebben hun half jaarlijkse voltallige vergadering af gesloten met het besluit hun afspraken over olieproduktie en - prijzen te laten voor wat ze zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6