Vlieger Eerste solistenconcours van muziekvereniging Apollo succes 4- r~~ Tweede keer Ceremony of Christmas Carols in Grote Kerk te Zierikzee VIDEO-SHOW ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE déhmitim xbotmw - duirehwd! Word dit jaar nog abonnee! en neem een gratis kerstcadeau mee. Zangkoren geven een gezamenlijk concert Druk Achttien verschillende optredens programma Leger des Heils KODAK EXPRESS QUALITY CONTROL De Zierikzeesche Nieuwsbode heeft voor ie dereen die nu abonnee wordt, een kerstca deau klaarliggen. Dus aarzel niet en vul on derstaande bon zo snel mogelijk in. JA: Voor maar 43,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode de krant met al het nieuws van Schouwen-Duiveland tot 1 april 1991 ontvangen. Naam Telefoon: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, in een gesloten envelop, zonder postze gel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De snelle beslissers kunnen hun bon ook op ons kantoor afgeven. Jannewekken II 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Tol 01110 16551 DEN HAAG - Lokale en regionale omroepen kunnen waarschijnlijk in april of mei beginnen met het uitzen den van reclameboodschappen. Deze verwachting sprak minister D'Anco- na van WVC uit in de Eerste Kamer. De minister zei dit bij de behandeling in de senaat van een wetsontwerp ter uitbreiding van de Sterzendtijd en het mogelijk maken van reclame op lokale en regionale omroepen. Advertentie Relatiegeschenken kerstpakketten Verrenieuwstraat 6 Zierikzee - 01110-17148 Geopend van ma t/m vri|dag van 1300-1730 uur Zaterdag van 900-12 00 uur Donderdag koopavond Deze vier leden van de drumband Apollo Brouwershaven deden ook mee aan het solisteneoncours. Dit waren Paul van Geesbergen. Arjan Hartman. Peter Verkerk en Piet Bokelaar (van links naar rechts). (Foto: Joop van Houdt). NIEUWSBODE EXTRA 12 DECEMBER 1990 Verschijnt elke woensdag huis aan huis op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Totale oplage 27.800 ex. Redaktie, advertentie-afdeling en administratie: Jannewekken 11, Zierikzee, Telefoon 01110-16551, Fax 01110-14315, Postadres: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee kwaliteitskleurenfoto 's klaar terwijl je winkelt! Uitgave: Drukkerij Lakenman Ochtman bv, Zierikzee EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Bwö] fotografie-video foto's in 1 uur klaar FOTO VERSCHOORE Middelharnis - Goes - Middelburg - Vlissingen - Hulst - Zierikzee - Etten-Leur Advertentie De Nieuwe Kerk; met haar bijzondere Kam en Van der Meulen-orgel. (Ar chieffoto). Op dezelfde wijze vindt aan het slot ook de recessie plaats. Door het Komt allen tesamen wordt door mid del van het zingend naar buiten gaan de toehoorders op symbolische wij zen het meegaan met eerbiedige schreden naar de stal van Bethlehem uitgebeeld. Tussen deze twee mo menten klinken wereldberoemde kerstliederen zoals Away in manger. God rest you merry, gentlemen, Ding Dong merrily on high en vele vele an deren. Wie de Carols voor de tweede keer bezoekt merkt dat de vormgeving an ders is dan die van vorig jaar. Tben stonden de koren opgesteld rondom de preekstoel. Vanwege onverwacht grote opkomst konden toen velen het gebeuren niet volledig volgen. Dit jaar komen de koren onder het orgel te staan met een breed pad midden in de kerk, zoals dat ook te zien is in de Engelse kathedralen. Ensemble Medewerkende koren zijn het Zie- rikzeese koor Cantare dat samen met het Gereformeerd Kerkkoor samen een groot koor vormt. Dit koor staat onder begeleiding van Rinus Verha- ge. Naast de klank van het grote koor is er ook een vokaal ensemble. Dit jaar bestaat dat uit een klein aantal leden van beide koren. Dit speciale ensemble laat een bijzondere muzika le sfeer horen, ónder meer in A child was born, van de componist Benja min Britten. Vervolgens werkt ook weer één van de schoolkoren van de Christelijke Scholen Gemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis mee. Het koor staat onder leiding van Mar van der Veer. Het totale koor dat onlangs nog in Boedapest optrad is vanwege de meer dan honderd zangers gesplitst. In Zie rikzee zingt het eerste koor mee, be staande uit voornamelijk brugklas sers, aangevuld met een dertigtal vrijwilligers van het tweede koor. Het grote orgel wordt bespeeld door Prosper Sevestre. Voor de Carols wordt geen toegang gevraagd. Alleen wordt er aan het einde van de dienst aan de uitgang een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Omroep Zeeland heeft belangstelling getoond voor de ze gebeurtenis. De Christmas Carols Service wordt tijdens de kerstdagen door deze omroep uitgezonden. BROUWERSHAVEN - Muziekvereniging Apollo uit Brouwershaven hield onlangs haar eerste solistencon cours in het Tonnenmagazijn. In een dorpshuis volge pakt met familie, vrienden en kennissen gaven de leden van de vereniging achttien daverende optredens. En om dat het zo'n succes was hoopt men er een jaarlijks terug kerend evenement van te maken. Het was dit jaar voor het eerst dat de muziekvereniging zo'n onderling solistenconcours organiseerde. Men wilde het eerst eens uitproberen om te kijken of het wel beviel en of er animo voor was. Animo was er zeker. Aangemoedigd door het publiek wer den er achttien optredens weggege ven. Enthousiasme Apollo telt drie verschillende groe pen. Zo heeft men een Brassband met 28 leden, een jeugdgroep met 14 leden en een drumband met 22 leden. Geen overdreven grote vereniging dus, maar wel een met enthousiaste leden. Enkele van hen gaven zelfs meer dan één optreden die avond. Er waren solisten, duo's, trio's en zelfs een enkel kwartet, slagwerkers en blazers. Alle deelnemers werden begeleid door Elvira Vos-Simons op de piano. Allen waren zeer te spreken over haar werk. „Want", zo zeiden zij", zij begeleidt op zo'n goede ma nier dat je voldoende tijd hebt om adem te halen. Zij speelt die tijd dan vol en werkt dan weer toe naar het juiste tempo. Zo iemand is gewoon onmisbaar. We waren dan ook erg blij dat zij ons wilde helpen". Er was ook een jury-lid, dit was N. van Oudheusden uit Puttershoek. Hij is in het dagelijks leven muziek docent aan de muziekschool van de Hoeksche Waard. Er werd echter niet gejureerd op punten deze avond. Dit omdat het pas voor de eerste keer werd gehouden. Men wilde geen in delingen maken in aparte afdelin gen. Op deze manier hoopte Apollo eventuele drempels weg te neipen en alle leden een kans te geven om mee te doen. met het stuk dat ze zelfs dach ten te kunnen spelen. Er was dus ook geen winnaar die avond, maar ieder een speelde gewoon gezellig en in ei gen tempo zijn of haar gekozen stuk. Beoordeling Wel kreeg iedereen die gespeeld had aan het einde van de avond een beoordeling van Van Oudheusden. Daar in stonden eventuele op-of aan merkingen. Of iemand een te makke lijk stuk had gekozen, een te moeilijk stuk of naar zijn capaciteiten had ge kozen. En hoewel er toch ook wel eni ge uitblinkers bij deze beoordeling waren had iedereen toch het gevoel dat er geen winnaar of verliezers wa ren. Zowel de leden die al jaren lid zijn als de leden die nog maar pas zijn be gonnen konden meedoen. De jongste deelnemers waren Arjan Bokelaar en Robin Haage. Zij zijn respectievelijk 11 en 12 jaar, beiden spelen de drum. De oudste deelnemer was J. van Dij- ke. Hij is 70 en al van kinds af aan lid van muziekvereniging Apollo. Hij gaf een optreden weg op de cornet. Men had geen vast programma van heg-Minelingen en gevorderden. Het spits werd afgebeten door een bijzon der kwartet van vier heren die allen al heel wat jaartjes actief zijn in de muziek. Zij gaven een daverend staaltje drum- en trommelkunsten weg en hadden merkbaar weinig last van zenuwen. Daarna volgde een op treden van een jonge solist op de cor net. Ook hij kreeg een daverend ap plaus, want zo jong en dan al een solo-optreden, dat moest toch wel be loond worden. De deelnemers werden beoordeeld op hun vaardigheid met het instru ment dat zij bespeelden. Tbch wordt een slagwerker anders beoordeeld dan een blazer. Dit omdat een slag werker niet beoordeeld kan worden op zuiverheid van het geluid, maar wel op de beheersing van de trom melstokken. Tferwijl een blazer ntuurlijk wel op zuiverheid kan wor den beoordeeld. Herhaling Men hoopt volgend jaar weer een solistenconcours te houden. Maar dan met meer publiek. Deze keer was het meer voor bekenden van de spe lers. Wie weet is men volgend jaar al een beetje gewend aan het idee. En houdt men wel een concours met in delingen en afdelingen met een win naar. Hoewel. ,,We zijn niet van zulke strebers, hoor. We vinden het gewoon leuk om te doen, het is een goede ma nier om te kijken of we wat kunnen. Het is in ieder geval voor herhaling vatbaar", aldus de deelnemers. ZIERIKZEE - Vorig jaar werd voor het eerst op Schouwen-Duiveland de Ceremony of Christmas Carols gehouden. Deze oude Engelse traditie maakte grote in druk. Zeer velen maakten toen gebruik van deze gele genheid om de koren eens te zien optreden. Omdat er toen zoveel mensen kwamen die moesten worden teleur gesteld heeft men het dit jaar veel groter opgezet. De zangkoren Cantare uit Zierikzee, het Gereformeerd Kerkkoor en schoolkoor Prins Maurits uit Middelharnis zorgen op donderdag 20 december om 20.30 uur voor een gevarieerd programma. Het evenement vindt plaats in de Van der Meulen-orgel. Honderdvijf- monumentale Nieuwe Kerk te Zierik- tig koorzangers en diverse instru- zee met daarin het prachtige Kam en mentalisten werken die avond mee aan deze bijzondere combinatie van woord en muziek. Lezingen Een Christmas Carols Service be staat uit aloude schriftlezingen afge wisseld met prachtige kerstliederen, de Carols, meestal van Engelse oor sprong. De lezingen, die worden ver richt door dr A. Jobsen, zijn vaste pe- ricopen. Ook nu weer zijn de lezingen gekozen uit de zeventiende-eeuwse Statenvertaling. De liederen worden wisselend in de Engelse en Neder landse taal gezongen. Daarnaast >vor- den ook de aanwezigen bij bepaalde liederen betrokken. Een bijzonder moment is het begin van de service. Een jongensstem zingt van achteruit de kerk het indrukwek kende Once in Royal Davids city. Langzaam schrijden daarna de koren zingend de kerk binnen. Het geluid vult de kerk meer en meer. Op het laatst zingen allen het zesde couplet van dit lied mee. ZIERIKZEE - In de maand decem ber kent het Leger des Heils weer zijn drukke maandprogramma. Zon dag 16 december is er om 15.00 uur een kerstfeest in bejaardencentrum Borrendamme, dinsdag 18 december om 19.00 uur hetzelfde in In 't Opper te Bruinisse. Op woensdag 19 december is er een kinderkerstfeest in Zierikzee om 14.00 uur en donderdag 20 december is om 12.30 uur het kerstfeest met de vrouwenbond. Zondag 23 december is er om 15.00 uur kerstzang in de Cor- neliastichting en maandag 24 decem ber is er om 23.00 uur een kerstnacht dienst met aansluitend een bezoek aan de nachtwerkers in de regio (ook Flakkee). Dinsdag 25 december is er kerstheiligendienst in het gebouw aan de Poststraat (aanvang 11.00 uur) en woensdag 26 december is er om 10.30 uur kerstzang in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Maandag 31 december tenslotte is er om 19.00 uur de jaarsluiting in de Poststraat. Los van de kerstactiviteiten is er zondag 23 december een bijzondere samen komst van het leger. In de ochtendbij eenkomst, die om 10.00. uur begint, worden vier volwassenen ingezegend tot soldaat van het Leger de Heils. Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse-Prinlshop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400 West Krakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Telefoon 01870-6841 LET OP! Wij staan ook met een OP DE KERSTBRADERIE IN DE STAVER TE SOMMELSDIJK. (14 15 DECEMBER)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1