'Plan voor woonzorgproject Dreischor veel te ambitieus' w p Gemeente wil aantal bedrijven uit bebouwde kom Nieuwerkerk Waar is Sint's mijter? DE ZIERIKZEESCHE COURANT Trekking winkelweek 52 ploegstoffen Algemene beschouwingen Brouwse CDA-fractie Naar het nieuwe bedrijventerrein dat aan de Middenweg komt cn Word dit jaar nog abonnee en neem een leuke surprise mee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Toename Raad Winter Biljarten Er is een groeiende vraag naar huurwoningen Volop informatie over de algemene beschou- De Bruse correspondent S. A. Jumelet Azn L. van Oudenaren ongeslagen kampioen In de in zowel Zierikzee als Haamstede. (Pag. 2). wingen in de gemeenteraad van Brouwersha- haalt herinneringen op aan barre winters, tweede klas libre. (Pag. 13). ven. (Pag. 3). (Pag. 9). VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 248111 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ik heb alles verloren en mijzelfe gevonden. Joyn Clarke BRUINISSE - De eerste trekking van de winkelweek in het Neder lands Hervormd Verenigingsgebouw te Bruinisse is achter de rug. J. van Veldhuizen sprak de volie zaal narhens de winkeliersvereniging een welkomstwoord toe en vermeld de dat er deze avond geen problemen zouden zijn met „Jewannes de Kap per" (J. van der Velde) zoals enige tijd geleden bij de aankomst van Sinter klaas in Bruinisse. Na het trekken van de eerste vijf tien prijzen werd de aanwezigen een kopje koffie aangeboden en werd er een bingo gehouden waarbij een zui- velpakket, een levensmiddelenpak ket en twee bierpakketten te winnen vielen. De kaarten voor de bingo wa ren evenals het kopje koffie gratis. Na de pauze werd de rest van de prijzen verloot. De tweede en derde prijs (250 gulden) vielen toe aan J. van Egmond en L. Giljam en de eer ste prijs (500 gulden) viel toe aan de fam. Kik. Advertentie 704 verschillende gordijnstoffen vindt u in de koliektie bij ji 't lange uus interieurvormgeving die zich onderscheidt van anderen havenpark 26-28 zierikzee 01110-13727.1 DEN HAAG - 's Rijks Munt geeft met medewrking van de Stichting Herdenking 1990 Koningin Emma een zilveren penning uit ter herden king van het feit dat koningin Emma op 9 december 1890 werd beëdigd als regentes voor haar dochter Wilhelmi- BROUWERSHAVEN - „Het voorstel voor een nieuw- bouw-dorpshuis met op de achtergrond het idee om daar aan een woonzorgcentrum vast te koppelen lijkt ons een te ambitieus plan". De Brouwse CDA-fractie laat in haar algemene beschouwingen op de gemeentelijke plannen voor volgend jaar weinig heel van het idee van het colle ge van burgemeester en wethouders om na het woonzorg project in Brouwershaven te proberen om ook in Drei schor een dergelijke voorziening voor ouderen te realiseren. Het college zou zo'n woonzorgpro ject willen combineren met de bouw van een nieuw dorpshuis en een nieuw onderkomen voor het Land bouwmuseum. ,,Als dat doorgaat hebben we in de toekomst als ge meente een oud dorpshuis, een nieuw dorpshuis en niet te vergeten het Plaetsenhuys (het vroegere gemeen tehuis) in eigendom. Tbrwijl twee van die gebouwen praktisch niet ge bruikt zullen worden". Eerst onderzoek Het CDA stelt daarom voor eerst een gedegen onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om het be staande dorpshuis (aan de Ring) te verbouwen. „Daarbij kan verplaat sing van de peuterspeelzaal naar het Plaetsenhuys worden overwogen. Ook zal moeten worden gekeken naar mogelijke andere nieuwe bestemmin gen voor het Plaetsenhuis". Het CDA stelt d' situatie.voor.haar alleen anders kan komen te liggen wanneer het dorpshuis tegen een gunstige prijs zou kunnen worden verkocht. „Ook wat betreft een onderkomen voor het Landbouwmuseum lijkt het ons verstandig om te zoeken naar een reeds bestaande lokatie en nog niet voor nieuwbouw te kiezen. Anders zouden de kosten voor het museum misschien onoverbrugbaar worden". Overigens staat het CDA alleen in haar mening. Alle drie de andere fracties uit de Brouwse gemeente raad zeggen in hun beschouwingen achten het (nieuwbouw) plan van het Brouwse college van b en w te staan. Hoewel de CDA-fractie achter het idee staat dat via de VVV een betere informatievoorziening behoort plaats te vinden, is zij, evenals de PvdA en de GPV/SGP/RPF-fractie, van mening dat de kosten daarvan voor het grootste gedeelte door het bedrijfsleven moeten worden opge bracht. Hondepoep De hondepoep op de stoepen en op de wandelpaden in de diverse kernen van de gemeente. Dat is de CDA- fractie nog steeds een doorn in het oog. Daarom vraagt men (opnieuw) aan het college van b en w met voor stellen te komen die hierin verbete ring zouden kunnen brengen. Het CDA vindt dat de uitbreiding van het rioleringsstelsel in de ge meente Bromvershaven niet snel ge noeg gaat. „Wij zijn van mening dat groepen woningen die verder van de bebouwde kom af liggen ook moeten worden aangesloten op de riolering". Dat zou volgens de fractie financieel haalbaar zijn met drukriolering. Zij stelt het college van b en w voor dat idee te onderzoeken en eventueel mee te nemen bij de plannen om in de Beldert te Dreichor riolering aan te leggen. Als gevolg :van de gunstige finan ciële positie van de gemeente Brou wershaven en de stijging van de in komsten uit de onroerend goedbelas- ting (als gevolg van het toegenomen aantal woningen) stelt het CDA voor om die belasting volgend jaar te ver lagen. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's P 811.7* Het nieuwe dorpshuis/woonzorgcentrum zou op de plaats komen waar nu het Landbouwmuseum staat. Verwachting tot zaterdagavond: Regen en sneeuw Veel bewolking en perioden met re gen of sneeuw. Minimumtempera tuur iets onder nul, middagtempera- tuur net boven het vriespunt. Matige wind uit zuidelijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 dec. Zondag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Wind: zuidwest 3 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 1 graad Wind: noordwest 3 Dinsdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Wind: noordwest 2 ZON- EN MAANSTANDEN 8 dec. Zon op 08.35, onder 16.28 Maan op onder 12.35 9 dec. Zon op 08.37, onder 16.28 Maan op 00.19, onder 12.48 10 dec. Zon op 08.38, onder 16.27 Maan op 01.33, onder 13.01 Laatste Kwartier: 9 dec. (03.04) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Tussen een depressie bo ven Noord-Scandinavië en een krach tig hogedrukgebied boven Groen land, voert een noordelijke wind koude poollucht naar het zuiden. Die koude lucht bereikt morgen ons land. Vanmiddag wordt de bewolking al dikker en vanavond gaat er regen val len, het eerst in het westen van het land. Daar kan die regen later over gaan in natte sneeuw, verder landin waarts in droge sneeuw. De wind is zuidelijk, matig, maar in de kustge bieden af en toe krachtig tot hard. In de nacht daalt het kwik tot iets onder nul,de middagtemperatuur komt amper boven het vriespunt. ZIERIKZEE - Sinterklaas is wat in paniek geraakt. Tijdens zijn rond reis op Sinterklaasavond is de Goedheiligman zijn mijter verloren. Na een bezoek aan Mondragon stapte de Sint - achteraf bezien - in een te kleine wagen, waarbij hij zijn mijter verloor. Door de consternatie was niemand op het idee gekomen de mijter alsnog aan de oude man te overhandigen. En toen lag de mijter voor het oprapen. Maar wie heeft hem meegenomen. Een Sint zonder mijter kan niet....Wie meer weet kan bellen met Coen Honig Optiek, waar de Sint na zijn vertrek naar Spanje een contact-piet heeft achtergelaten. NIEUWERKERK - Het dagelijks bestuur van de ge meente Duiveland streeft er naar om een aantal bedrij ven vanuit de bebouwde kom in Nieuwerkerk te ver plaatsen naar een nieuw bedrijventerrein dat wordt gerealiseerd aan de Middenweg in Nieuwerkerk. Het gaat om bedrijven die in verband met hinder die zij ople veren voor omwonenden niet passen in de bebouwde kom. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring komt ook het verdeelbesluit stads- en dorpsvernieuwing aan de orde. Van het totaalbedrag van ruim 100.000 gulden dat in 1990 beschik baar was voor het verwerven en ver volgens verbeteren of slopen van pan den door de gemeente en voor verbe tering van particuliere woningen is maar 56.000 gulden gebruikt. Het col lege stelt voor om het resterende be drag van 44.000 gulden ovër te heve len naar de pot particuliere woningverbetering. Eind december zal worden gepraat over een her bestemming van deze gelden. Verordening gastouderproject De ambtenaren in het gemeente huis te Nieuwerkerk hebben reeds een verordening opgesteld voor het opzetten van een gastouderproject in de gemeente Duiveland. Aan de ge meenteraad wordt voorgesteld dit Naar aanleiding van dit streven is een lijst gemaakt van bedrijven die wel en die niet toelaatbaar zijn in de bebouwde kom. Tijdens de gemeente raadsvergadering die op donderdag 13 december wordt gehouden in het gemeentehuis in Nieuwerkerk komt een herziening van het bestemmings plan Kom Nieuwerkerk aan de orde. Een van de doelstellingen hiervan is om de bouw van woonhuizen meer te concentreren in de bebouwde kom en de bedrijven op het bédrijventerrein te vestigen. Woningbouw Deltastraat Dat komt onder andere in het plan tot uitdrukking doordat langs de Del tastraat een bebouwingsstrook voor woningen is aangegeven. Hiertegen is bezwaar aangetekend door het aan nemersbedrijf fa Wandel. Het bedrijf is bang dat daarmee de mogelijkhe den worden beperkt voor de bouw van een overdekte stalling voor we genbouwmateriaal en de uitbreiding van de opslag van wegenbouwmateri alen. Uitbreidingen die men in de toekomst wil realiseren. Maar het college van b en w stelt de raad voor om niet aan het bezwaar van Wandel tegemoet te komen. Het aannemersbedrijf is namelijk een van de bedrijven die in de toekomst verplaatst zou moeten worden naar het bedrijventerrein aan de Midden weg. Uitbreiding in de bebouwde kom is daarom niet gewenst. goed té keuren. De gemeenteraads vergadering kan door iedere belang stellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Aanvang 20.00 uur. DEN HAAG - De .Tweede Kamer heeft in grote lijnen ingestemd met de „inzet" van de Nederlandse rege ring bij de komende intergouvermen- tele conferenties over de Europese in tegratie op politiek en financieel terrein. Vrees voor een „democratisch tekort" bij de totstandkoming van de Europese politieke en monetaire uni (Epu en Emu) leidde evenwel aan het eind van het debat tot maar liefst acht moties, die vrijwel allen tot doel hadden dat tekort zo veel mogelijk op te heffen. Staatssecretaris Dankert van buitenlandse zaken legde de mo ties uit als een „steun in de rug". MUIDEN - Faillissement is onver mijdelijk voor de kruitfabriek Mui den Chemie (232 werknemers). De aandeelhouders KNSF en Dynamit Nobel en huisbankier Pierson willen geen geld meer in het bedrijf stop pen. Het overlevingsplan van de bon den is niet realistisch. Dit is de uit komst van overleg tussen de Indu striebonden FNV en CNV en aandeel houders en commissarissen. Binnen afzienbare tijd is de faillissement saanvraag te verwachten. O tó hH 5/5 De Zierikzeesche Nieuwsbode heeft voor iedereen die nu abon nee wordt, een surprise klaarlig gen. Dus aarzel niet en vul on derstaande bon zo snel mogelijk in. JA: Voor maar 43,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode de krant met al het nieuws van Schouwen-Duiveland tot 1 maart 1991 ontvangen. Naam Adres Postcode:Plaats: Tfelefoon:- Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, in een gesloten envelop, zonder postze gel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. De snelle beslissers kunnen hun bon ook op ons kantoor afgeven. dé krant van scbouwn-duiveland! Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Tel 01110-16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1