Fonteine's mooiste fladderaar Programma zaterdag en zondagvoetbal Bekkenk leidt dans om de Zeeuwse crosstitel Aanmoedigingsprijs voor atlete Monique Schipper Twee winterkampioenen bij HSD Salvator- hoeveloop Goede vangst HSV De Krabbe Hermans naar Suykerbuyk Johan Cruijff weggestuurd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 december 1990 Nr. 24800 7 OUWERKERK - Voor de achtste keer houdt atletiekver eniging Delta Sport zaterdag de Salvatorhoeveloop in en rond Ouwerkerk. Een wed strijd over twintig kilometer die de laatste jaren is uitge groeid tot een belangrijke KN AU-loop voor lange-af- st andlopers. Nadat de eerste uitgave van de Salvatorhoeveloop nog een evenement was binnen de eigen club, is de loop de laatste jaren een volwaardige wedstrijd waarbij vele atleten en presta tielopers de weg naar Ouwer kerk weten te vinden. De orga nisatoren hebben er dan ook alles aan gedaan om de loop zo aangenaam mogelijk te maken met verzorgingsposten en tijd registratie op de 5, 10 en 15 ki lometer. John Vermeule Vorig jaar won de bekende marathonloper John Vermeule uit Middelburg en werd Jan Hoek clubkampioen van Delta Sport op de weg. Want ook deze keer is er voor de Delta Sport- leden de titel wegkampioen te verdienen. De loop is zowel voor de KNAU-leden als niet-gebon- den sporters. Iedereen start ge lijk om 14.30 uur op de Ring van Ouwerkerk. De sportver eniging Ouwerkerk heeft haar kantine,-douche en kleedloka len ter beschikking gesteld voor de 8e Salvatorhoeveloop. Eerste divisie BW Den Bosch-RBC VVVDordrcchl '00 Tclslnr-Hclmond Sporl Voend;im-Eindhoven SC Hemfles '74 C.inibuur Leeuwarden Go Ahead EorIcn-Haarlem FC W.tgcninprn-FC Zu-ojle De Grn.-ilvlinp Emincn Zondagamateurs KNVB district Zuid I 3e klasse V RooM'ndanJ-VVR VHS MS Moorse Boys Sluiskil Clince Internos Patrijzen Beek Vooruit BSC Steenbergen -Zier i k zee Zaterdagamatcurs KNVB district Zuid 3e klasse A Dinloloord-Niouwland Do Meouwcn-Tholeme Boys WC 'fi8-Tbrncu7cn.se Boys Ycnckc-Zwnluwe Oo&lkapclle Bruse Boys Knpelle-Vecre Afdeling Zeeland zatcrdagcompctitic le kUs KrnbbcndlJkeDuivoland Brouwershavcn-WJK VCKffoinkonsjand Dnu wond nolo Movo VH Aronrfskcrko DFS Waarde Wolfanrtsdijk Reserve le klas Bevelanders 2-Serooskcvke 3 Br use Boys 2 VH. Arendskerkc2 GPC 2-Zaamslag 2 Ybrsekc 3-VCK 2 Kruiningen 2-Wcmcldingc 2 Middelburg 2-Veero 2 2c klas A Wissenkerke SSV '55 2 SpuiHocdokonskerko Kloetingo 4-Dauwcndaeie 2 Borssclc Apollo SKNtVK K.-ils SVD ZSC 2e klas C DFS 2-Knpellc 3 Meeuwen 4SKNWK 2 Hcinkensznnd 2-Kloclinge 5 'WIK 2-Mcvo 2 Duiveland 2-Colpl. Boyx 2 3e klas A DFS 3 HJIIbwn ZSC 2 Zee landia GPC 4 Meeuwen Vlissingen 3 VCK 5 Niruwland 3-Brouwershaven 2 Serrxxkrrkr 4-Colpl Boys 3 3r klas C Kloetinge 6 SSV 3 Itillnndia 3 H Arendskerke 4 Kninungen 3 Knpelle 4 Yrrseke 5 Kruiningen 4 Hoedekenskerke 2 Wemeldlngc 3 Waarde 2-Brusc Boys 3 4e klas A Wissenkerke 3-Dulvolnnd 4 ZSC 3-Bevelanders 4 Meeuwen fi VCK 3 Oost kapel le 4 -NOAD T.7 3 Serooxkcrke fi-Btouwershaven 3 4c klas B SKNWK 3 WIK 4 Kapelb f.Yrrseke 8 Bevelanders 3 Wissenkerke 3 Duiveland J-Wo||»nrtsdi)k 3 Wnlfaairtwfijk 5-SSV 4 Afdeling Zeeland zondagcompetitic 2e klas C Zeelandla ^Middelburg 4 Noormannen 2 -long Anibun Ia-wed Boys 2-ZId Sport 2 Domburg 2-Gocs t Hamsw Hoys 2 7.,,-nkrrs- 1 Walcheren 3-Vlis-.ingen 3 3c klas B Zicrik/c Juniorcneompetitie A-junlorrn interregionaal Alliance Al-Amcmuldcn Al Kloetingo Al-Roos endaal Al Zierik/ee Al Axel Al RCS Al-lntemos Al Halsteren AI HVV Al R Junioren inlerrrgjona.sl UW Bl-JEKA BI Kapelle BI-RKDVC BI Internos B1VOAB BI Middelburg Bl-Zicrik7ee BI SC 1 Zand BI-RKTVV BI DOSKO Bl-Kloetinge BI Topklas 2 B-juntoren Vllsxingen B2Steen BI Rlllandiu Cl-Goes C2 Damescompetitie tc klas A Serooskerke 2 SKNWK RENESSE - Voor het eerst in lange tijd is door leden van de hengelsport vereniging De Krabbe, uit Burgh- Haamstede, weer eens goed gevan gen. In totaal werden er door de 29 deelnemers 58 bovenmaatse botten gevangen, een tiental scharren en nog enkele schollen. Winnaar werd uiteindelijk Koos Brussé. Deze viswedstrijd aan het Noord zeestrand nabij Kijkduin te Renesse betekende weer de eerste wedstrijd voor het nieuwe seizoen. De volgende wedstrijd voor HSV De Krabbe is zondag 16 december aanstaande. Het verzamelpunt is dan De Schelphoek. De uitslag van de eerste hengel- wedstrijd was als volgt: Senioren: 1) Koos Brussé, 3896 gr; 2) Jaap van Lee- nen, 3224 gr; 3) Mattie Nelisse, 2900 gr; 4) Maris van der Wielen, 2147 gr; 5) Arjan van de Zande, 1988 gr; 6) Bram de Rijke, 1749 gr; 7) Ben Nelisse, 1449 gr; 8) Anton de Vlieger, 1430 gr; 9) Chris de Graaf, 1416 gr; 10) Dries van de Bijl, 1404 gr. Junioren: 1) Maurice Wandel, 1918 gr; 2) René Brussé, 953 gr; 3) Patrick van de Bijl, 407 gr. ZIER1KZEE - Trots toont L. Fonteine zijn mooiste fladderaar, die tijdens de onlangs gehouden postduivententoonstel- ling van PV Gevleugelde Vrienden een eerste plaats wegpikte, Vooral met de oude duivinnen scoorde de Dreister dui venmelker enorm goed. Alle drie de ereplaatsen waren daar voor Fonteine. Tevens legde hij bij de oude doffers beslag op een vierde plaats en kaapte bij de jonge duivinnen nog even een derde plaats weg. Tijdens de jongste expositie van de Zierikzeese postduivenvereniging Gevleugelde Vrienden werden in totaal 216 vogels ter keuring aangeboden. Als keurmeester was aanwezig de heer Pankow uit Kruiningen. Na het opmaken van de einduitslag bleek, zoals gemeld, L. Fonteine de beste papieren te hebben voor de eindoverwinning. Als tweede eindigde plaatsgenoot A. Romijn, ter wijl de Zierikzeese combinatie Berrevoets/De Bruijn&Zn. het brons bemachtigde. De andere uitslagen waren: oude doffers: 1) G. Bakker; 2) comb. Eerrevoets/De Bruijn&Zn3) A. Romijn. Oude duivinnen: 1) L. Fonteine2) L. Fontei ne; 3) L. Fonteine. Jonge doffers: 1) A. Romijn; 2) M. Saman; 3) L. Heijboer. Jonge duivinnen: 1) L. Heijboer; 2) A. Ro mijn; 3) L. Fonteine. Einduitslag: 1) L. Fonteine2) A. Romijn; 3) Comb. Berrevoets/De Bruijn&Zn; 4) G. Bakker5) L. Heijboer; 6) A. Bakker; 7) W. Wiltenburg; 8) C. van de Hoek9) H. Kuijten; 10) H. Koster. (Foto: Marijke Folkertsma). MADRID - Mathieu Hermans zal in het nieuwe seizoen voor dezelfde ploeg rijden als Luc Suykerbuyk. Theo Akkermans is de derde Neder lander in de formatie van ploeglei der Miguel Moreno, die 28 renners on der contract heeft genomen. Naast de drie Nederlanders rijden voor Moreno: Villar, Martinez, Her nandez, Torres, Alonso, Portillo, Pe rez, Robleda, Mirena Ruiz, Berrojal- biz, Verquero, Gallareta, Gallego, Valbuena, Gonzalez, Garcia en Coste (Spa), Marques en "Da Silva (Por), Pagnin (Ita), Gabalin, Gajetdinov, Manoelov, Zjoebov en Vasilitsjenko (Sov). DOMBURG - Jurgen de Lang en Ramses Bekkenk, at leten van atletiekvereniging Delta Sport, doen het uit stekend in de Zeeuwse crosscompetitie. De 14-jarige Bek kenk uit Zierikzee won voor de derde keer op rij een crosswedstrijd waarmee hij ruim aan de leiding staat in het algemeen klassement van de Zeeuwse crosskampi oenstitel. Bekkenk toonde zich de sterkste op het fraaie landgoed van Westhove in Domburg. Het 1600 meter lan ge parcours in de Sint Nicolaascross was een zwaar par cours maar Bekkenk liet opnieuw zijn grootste concur rent, Wilbert Murré uit Terneuzen met twaalf seconden achter zich. Ook de sterke atleet Esra van Doorn uit Goes, die derde werd, had geen antwoord op de rappe be nen van de C-junior Ramses Bekkenk. De 12-jarige Jurgen de Lang heeft na de overwinning in de Sint Nico laascross ook de leiding genomen in het algemeen klassement bij de D-ju- nioren. De Zeeuwse crosscompetitie bestaat uit acht wedstrijden waarvan de zes beste tellen. Opvallend is dat bij de D-junioren in Domburg vijftig atleten aan de start stonden. Deste- meer is de prestatie van De Lang uit Zierikzee van hoog niveau. Jurgen de Lang weerstond iedere aanval over de 1100 meter van Michel Schrier (Vlis- singen) en Bart Cambeen uit Terneu zen. Met vijf seconden verschil won de talentvolle Delta Sporter de 28e St. Nicolaascross. ZIERIKZEE - Het derde herenteam van Hockeyclub Schouwen-Duiveland (HSD) doet het als debutant in de tweede klas onderbond niet geheel onverdienstelijk. Met de winterstop voor de deur bezet het door John Bakx ge coachte team momenteel een fraaie eerste plaats. Ook het tweede herenteam van de Zierikzeese hockeyclub, uitkomende in de eerste klas onderbond, doet goede za ken en voert ook daar de ranglijst aan. Dientengevolge krijgt tevens HSD 2 het predikaat winterkampioen op gespeld. HSD 3 is in principe het jongens A- team van vorig seizoen. Met het berei ken van de achttienjarige leeftijd moest er ingeschreven worden in de seniorencompetitie. Elk nieuw team begint daar op het laagste niveau, te weten de tweede klas onderbond. Het voornamelijk uit scholieren en stu denten bestaande derde herenteam wordt gecoached door John Bakx. ,,Het is ontzettend leuk om dat te doen. Ze spelen goed hockey en zijn enorm zelfstandig. Maar in principe borduur ik verder op de grondslag van Wim Schot, die dit team altijd onder zijn hoede heeft gehad", vertelt Bakx. Mini's De kern van het huidige HSD 3 is eigenlijk al vanaf de mini's bij el kaar. Een vrij uniek gegeven, waar slechts het eigen voordeel mee ge daan kan worden. ,,Een sterk punt is dan ook de saamhorigheid van het team", weet Bakx. Toch ondervinden zij nog wel de nodige problemen. Met name het gebrek aan een eigen kunst grasaccommodatie is een grote handi cap. HSD is één van de vier ongeluk kige verenigingen in geheel Zuid-Ne derland die het namelijk nog moet stellen zonder een kunstgrasveld. Om tijdens de winterstop toeh be zig te blijven, wordt binnenkort ge start met de zogenaamde w intercom petitie (op kunstgras). Hierbij spelen de Zeeuwse hockeyclubs onderling tegen elkaar. De thuiswedstrijden van HSD worden gespeeld op het kunstgrasveld in Middelburg. Hoe wel HSD niet over een eigen kunst grasveld beschikt blijft het aantal le den momentcel toeh stijgen. Op dit moment heeft de ledenadministratie 204 namen in haar bestand. Het derde herenteam van HSD dat samen met het tweede elftal winterkampioen is geworden. HSD 3 bestaat uit: John Bakx (coach), Wouter Bakx, Ronald Huisson, Frank Huisson, Jeroen Schrass, Cees Noordhoek, Marco Schot. Hans-Willem de Jong, Jeroen Blom, Martijn Schimmer, Robert Steenstra. Wilfred Droppers en Marnix Hameeteman (niet op de foto). (Foto: Marijke Folkertsma). BARCELONA - Johan Cruijff is woensdag, kort voor rust, van de wedstrijd Barcelona-Real Madrid (0- 1) om de Spaanse Supercup weg gestuurd door scheidsrechter Urizar Azpitarte. De coach maakte zich boos om een overtreding van Chcndo op Stoichkov vlak voor do wissel bank van Real. Het incident met Cruijff kreeg oen onmiddellijk vervolg door een rode kaart voor de Bulgaarse aanvaller, die eerst een waarschuwing kreeg voor een mondelinge reactie en ver volgens rood zag nadat hij de scheids rechter tegen de benen had getrapt. De strafcommissic van de Spaanse bond is in dit soort gevallen gewoon lijk niet kinderachtig. Indien agres sie ten opzichte van do scheidsrechter wordt aangetoond, zijn schorsingen van drie tot zes maanden niet onge bruikelijk. Bij de meisjes pupillen C liep Jo- sien Provoost uit Renesse naar een knappe derde plaats. Richard den Boer behaalde bij de jongens pupil len A eerste jaars een vierde plaats tussen het grote deelnemersveld, en was Tanja Gerards bij de meisjes D goed voor een vijfde plaats. Bij de A- junioren kwam Michel Coolbergen (Zierikzee) op de 5000 meter tot een 3e stek en was er een 4e plaats voor zijn clubgenoot Michel Pleune uit Burgh- Haamstede. Bij de heren ging de winst verras send naar Leon van der Velden, die in dc laatste twee kilometer Piet Vonck aftroefde. Van der Velden was de te rechte winnaar omdat de Kapelle- naar tien kilometer lang de kopposi tie had bemand en daardoor het tempo had aangegeven. Vonck inoest het op zijn eigen specialiteit, winnen in de laatste sprint, afleggen tegen Van der Velden die op het juiste mo ment demarreerde. Johnnie Quaak uit Burgh-Haam- stede was met een 14e plaats de snelste atleet van Delta Sport. Quaak had zeker een paar plaatsen hoger kunnen eindigen als de postbode zich niet had vergist in de rondes die gelo pen moesten worden. Bij de derde ronde, er waren vier ronden van 2,5 kilometer, dacht Quaak dat hij al moest finishen waardoor hij het op een volledige sprint zette. Dit brak hem op waardoor het laatste traject met pijn en moeite werd volbracht. Uitslag Uitslagen Delta Sport leden: pup. C (1100 m): 8e Erik de Keijzer 6.30. 10e Dennis Nieuwenhuizen 6.48. Meisjes pup. C (1100 m): 3e Josien Provoost 6.40. Jongens pup. B (1100 m): 7e Arend-Jan Baakman 5.32, 10e Marijn Kralingen 5.50, 13e Wouter Bokman 6.19. Meisjes pup. B (1100 m): 6. Antoi- De 14-jarige Ramses Bekkenk bezet momenteel met een ruime voor sprong het algemeen klassement van de Zeeuwse crosscompetitie. nette van Wijk 5.38,12e Marieke Wery 6.04. Jongens pup. le j. (1100 m): 4e Ri chard den Boer 5.03, 7e René Holkers 5.15, 18e Sjimmyh Niemans 5.58, 23e Petijn van Eijk 6.15. Jongens pup. A 2e j. (1100 m): 14e Jeroen van Kralin gen. Meisjes pup. A le j. (1100 m): 10e Mareelle Kribs 6.24, 13e Saskia Nieu- wenhuize 6.33. Meisjes pup. A 2e j. (1100 m): 12e Ginni Annemaat 5.45, 16e Anneke Provoost 6.16, 17e Ciska Welmer 6.17. Jongens D (1100 m): 1. Jurgen de Lang 4.07, 4e Maarten van de Vqort 4.26, 29e Niels Holkers 5.08, 42e Jeroen van Hooijdonk 5.32. Meis jes D (1100 m): 5e Tanja Gerards 4.50, 6e Anja Stouten 5.54, 7e Mariëlle Huisman 5.05, 13e Marsa van Dissel 5.12, 20e Tanja Stins 5.28, 27e Leanne de Regt 5.52. Meisjes C (1100 m): 10e Nelleke Stins 4.59, 20e Miranda Nieu- wenhuize 6.45. Jongens C (1600 m): le Ramses Bekkenk 5.54, 15e Patrick Boot 6.49, 18e Vincent Coolbergen 6.56. Jongens B (3300 m): 8e Leon Loe- ve 14.24, lie Ralph Gerards 15.42. Jongens A (5000 m): 3e Michel Cool bergen 22,51, 4e Michel Pleune 24.12. Korte cross (400 m): 11e Henk in 't Veld 16.05, 16e Chris Wery 17.08. He ren (10.000 m): le Leon van der Velden AV 33.33. 2e Piet Vonck RK 33.47, 3e M'Barek Ehzou Mar. 34.35, 14e John nie Quaak DS 36.25, 26e Simon Blom 37.31, 36e Wim Provoost 38.54, 37e Sietse Stins 38.55, 47e René Baartse 39.21, 50e Johan van der Stap 39.28, 66e Cor Muller 40.58, 80e Ab Heijboer 42.00, 82e Theo Engelsman 42.31, 90e Jack Bezemer 44.01, 101e Willem Helsloot 45.05. HEINKENSZAND - Tijdens de eerste uitreiking van de provinciale aan moedigingsprijs voor jong Zeeuws talent is de atlete Monique Schipper uit Zierikzee op een tweede plaats geëindigd. In het ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand reikte gedeputeerde Esther Maris-Koster de prijs, een bedrag van vijfduizend gulden, uit aan de 22-jarige judoka Marion van Dorssen uit Axel. De aanmoedigingsprijs werd uitge reikt tijdens een klein opgezet sport gala dat werd georganiseerd door de Zeeuwse Sportraad. Van de vele kan didaten waren er drie genomineerd om mee te dingen naar de titel jong Zeeuws talent. Opvallend was dat het comité van voordracht .drie meisjes had geselecteerd waaronder de ta lentvolle atlete Schipper van atle tiekvereniging Delta Sport. Tijdens het gala werd van de drie genomi neerde meisjes een videofilm getoond op een grootscherm. Wim Geelhoed demonstreerde enkele vecht sporten en vele sprekers passeerden de revue. Monique Schipper Op zich een uitstekende prestatie van Schipper om tussen de vele kan didaten een schitterende tweede plaats te behalen doordat een groep deskundigen via een ingewikkeld sy steem van stemmen de tennisspeel ster Stefanie Rottier uit Sint Jansteen naar de derde plaats ver wees. Turnster Monique Slootmaker uit Zierikzee kreeg een vierde plaats toegewezen en zwemster Melanie Bos werd vijfde. De 16-jarige Schipper kwam twee jaar geleden in aanraking met de at- letieksport. Tijdens Koninginnedag nam ze deel aan schoolwedstrijden en won alle atletiekonderdelen. Sinds dien ging het snel met Schipper die in twee jaar tijd tot de top van Neder land behoort bij het discuswerpen (48.22) en kogelstoten (16.02). Schip per, die wordt getraind door Esther Goedhart-Schot, maakt inmiddels deel uit van de nationale trainings groep van bondscoach Douwe Smit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7