Winst heren Delphi Mevo '80 Mevo '80 verslaat de eigen reserves Juichend VV Kwiek NIEUmBODE Kansloos verlies All-Ready De Jeugdvoetbalhoek Uitslagen badminton SKNWK speelt gelijk tegen Apollo: 2-2 ZSC verliest eerste return Eerste verlies damtearii Zierikzee 1 ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 december 1990 Nr. 24859 7 ALBLASSERDAM - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 heeft haar jongste uitwedstrijd in winst omgezet. De wedstrijd in Alhlasserdam tegen het op papier sterker geachte Smash '66 werd met 3-2 gewonnen. Hierdoor zijn de Zie- rikzeeënaren op een min of meer veilige middenpositie van de ranglijst aangeland. De beste damesvolleyballers van VV Delphi Mevo '80 deden het iets minder en realiseer den een 2-2 gelijkspel tegen een team van dezelfde vereniging. De clubderby tussen het eerste en tweede herenteam van BV Mevo '80 werd met 50-39 gewonnen door de hoofdmacht. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van basketbalver eniging Mevo '80 heeft de stijgende lijn van de laatste weken eindelijk omgezet gezien in de eerste seizoens overwinning. Minder leuk was evenwel dat dit ten koste ging van het eigen tweede team, dat eveneens in de twee de klasse acteert. Min of meer probleemloos realiseerde de hoofdmacht een 50-39 winst. Coach Roel Kok toonde zich een te vreden mens na afloop van de zege op Smash '66. „Dit geeft goede hoop voor de wedstrijd volgende week te gen HJPV, dat is altijd al een tegen stander waar we leuk tegen kunnen spelen. Maar ik ben overigens van mening dat als de motivatie bij ons er maar is, we in principe alles kunnen winnen", klonk het optimistisch. Heugelijk bericht Tfevens ontving Kok het heugelijke bericht dat de langdurig geblesseerd geweest zijnde Laurens van der Wek- ke binnenkort weer zijn rentree kan maken in het eerste team. De aan een hernia lijdende Eddy de Looff moet over enkele weken een rugoperatie ondergaan en is zodoende nog gerui me tijd uit de roulatie. „Het is zelfs de vraag of hij ooit nog wel terug wil komen", vraagt Roel Kok zichzelf af. Bij gebrek aan voldoende aanval lers startte Delphi Mevo '80 in de eer ste set met het gebruikelijke 2-4 sy steem. Als spelverdelers traden nu op Wim de Nokke en René Maas. Hoewel de Zierikzeeënaren enigszins achter de gastheren aanliepen bleef men wel goed bij en werd prima ge profiteerd van fouten bij Smash '66. Mede hierdoor kon de openingsset in een 12-15 winst worden omgezet. In de tweede set startte Delphi Me vo '80 met dezelfde opstelling. Nu ontbrak het de bezoekers echter aan het juiste enthousiasme en kon Smash langszij komen door deze game met 15-12 te winnen. Ook in de derde set kwamen de mannen van coach Roel Kok niet goed aan bod. Wederom moest er een set aan de te genstander gelaten worden: 15-11. Succesvol In de vierde set werden vervolgens succesvol de bakens verzet. Tbch kwam de ommekeer pas bij een 9-1 achterstand. Na enkele toegepaste wissels werd de marge verkleind tot 9-6. Vooral Reginald Weber blonk nu uit door zijn aanvallen en tactische DEN HAAG - Voor het derde toer nooi om de wereldtitels indoor, dat van 6 tot en met 8 maart in Sevilla wordt gehouden, heeft de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) drie vrouwen en vijf man nen voorgeselecteerd. Het zijn de titel- en wereldrecordhoudster Nelli Cooman (60 m) en Elly van Hulst (3000 m) alsmede Ellen van Langen (800 m), Robin van Helden en Han Kulker (beiden 1500 m), Frans Maas en Emiel Mellaard (beiden versprin gen) en Erika de Bruin (kogelstoten). ballen. Maar ook op de harde aanval len van respectievelijk Gerrit van Splunder en Michel van Sluys had Smash nu geen passend antwoord. Resultaat: 14*16 setwinst. In de vijfde en tevens beslissende set, gespeeld volgens het zogenaam de tie-break systeem, kwamen de Zierikzeeënaren meteen weer achter te staan. Onder aanvoering van de enthousiast spelende Jacob Korsuize en een goed variërende spelverdeler Wim de Nokke kon Delphi Mevo '80 de laatste set in een 13-15 winst af sluiten en het duel zodoende winnen met 3-2. Het eerste damesteam van Delphi Mevo '80 begon met een slechte eerste set, tegen Smash '66. Vooral op de di agonale aanvallen van de tegenstan der hadden de Zierikzeese volley- balsters geen goed antwoord. Tfelkens was het blok öf te laat óf zaten ze er steeds helemaal naast. Op het 15-8 verlies was zodoende niets af te din gen. De tweede set verliep beter. Hoe- Tijdens de openingsset tegen Ibis 3 zag het er voor het eerste herenteam in eerste instantie weing florissant uit. Vrijwel kansloos keek men bin nen no-time tegen een 6-1 achterstand aan. Bij de Bruenaren was het blok slecht en mislukten ook de services regelmatig. Tevens teveel persoonlij ke fouten waren er de reden van dat men niet verder kwam dan een 15-8 verlies. Tijdens de daarop volgende drie sets verliep het echter geheel an ders. Beleving Iferwijl de tweede set tot een stand van 7-7 nog gelijk opging, kwam langzaam maar zeker de noodzakelij ke beleving ïn het spel van de Brue naren. Toen men op een gégeven mo ment bemerkte dat de gastheren terugvielen gooiden zij er juist nog een schepje bovenop en wonnen zo doende met 15-11. De derde set was wel Delphi Mevo '80 wel op de tenen moest lopen kon toch een 13-15 set winst geboekt worden. Mis In de derde set was het wederom mis. De bezoeksters gingen goed van start maar zakten langzaam maar ze ker terug. Via vooral weer de gevaar lijke diagonale aanvallen kon Smash '66 winnend afsluiten met 15-11. Op karakter en met echt knokvolleybal kon de Schouwen-Duivelandse ploeg alsnog een gelijkspel afdwingen, door de vierde set in een 11-15 winst om te zetten: 2-2. Het tweede herenteam verloor als enige tijdens de jongste competitie ronde. De uitwedstrijd tegen Spirit ging met 3-0 verloren. Het tweede da* mesteam, dit seizoen gedegradeerd naar de vierde klasse, draait goed mee aan de kop en won haar laatste competitieduel met 3-0 van Vierpol- ders. Ibis zover weggezakt dat VV Kwiek middels een walk-over eenvoudig een 15-4 setwinst realiseerde. Ook de vierde set kende voor VV Kwiek weinig problemen. Bij een voorsprong van 10-2 werden ze echter wel even iets overmoedig. Een time out zette iedereen echter weer op het rechte pad, waardoor alsnog een 15-5 setwinst op de borden kwam. Eind stand zodoende 3-1. Het eerste damesteam van VV Kwiek kende weinig problemen met de tegenstand van gastploeg Rivo, uit Ridderkerk. Na de eerste twee sets zonder onoverkomelijke problemen in winst om te zetten, volgde er toch .nog wel een wat lastige derde set. Ri vo kwam in dat afsluitende gedeelte èterk terug en wist bij 11-11 langszij te komen. Na tijdens een time-out de puntjes op de i te hebben geplaatst werd geconcentreerd alsnog een 15-13 setwinst verwezenlijkt. voor de gelijkmaker, waarna Egbert de Jong zelfs zijn team op een 3-2 voorsprong wist te brengen. De Zeeuws-Vlamingen lieten dit even wel niet op zich zitten en middels twee snelle treffers namen zij weer de leiding: 3-4. Anne-Marie van Goudoever benutte een buitenkansje vanonder de paal en zette haar team weer op gelijke hoogte: 4-4. De Zie rikzeese afstandsschoten bleven slecht verzorgd. Na een 4-5 ruststand was er na de hervatting bij All-Ready van enig zelfvertrouwen geen sprake meer. Tijdens een vijftiental minuten liep Luctor uit naar een ruime voorsprong van 4-9. Wim in 't Veld verkleinde de marge tot 5-9. Met nog tien minuten te spelen werd Anne-Marie van Goud oever gewisseld voor Corrie Stoutjes- dijk. Samen met Jaco Stoutjesdijk, die een strafworp verzilverde, bracht zij een 7-13 eindstand op de borden. De overige uitslagen waren: Atlas- Zuidwesters 7-6; Animo 3-Tjoba 2 6-6; AU Ready J-TOGO J 6-5. De stand is nu als volgt: 1) Animo 3 4-6; Tjoba 2 3- 4; 3) Atlas 4-4; 4) Luctor 2 3-3; 5) Seolto 3-3; 6) All-Ready 3-2; 7) Zuidwesters 2 4-2. DEN HAAG - Aan de Ekiden- marathon, een estafetteloop over 42 kilometer en 195 meter die zondag 16 december in de Japanse stad Chiba wordt gehouden, zullen voor Neder land deelnemen: Joke Klei j weg (Sparta, 10.000 m); Wilma van Onna (Olympia '48, 5000 m), Anne van Schuppen (HRR, 10.000 m), Barbara Kamp (PAC, 5000 m), Marianne van der Linde (AV Haarlem, 5195 m) en Carlien Harms (Sparta, 7000 m). Brenda Sleeuwenhoek (Avantri) maakt de reis als reserve mee. Marathon 2-Zierikzee 1 3-5; Den Os- saert 2-Zierikzee 2 7-1; Wissenkerke 3- Zierikzee 4 4-4; Zierikzee 5-Stenge 6 6-2. Stand na speelweek 8 Klasse 1 afd. A: Zierikzee 1 8-15; Backhand 2 8-13; Avanti 4 8-11; Pluumpje 1 7-8; Marathon 4 7-7; Mara thon 2 6-6; Smash 1 8-2; Sinar 1 8-0. Klasse 2 afd. C: Backhand 3 8-14; Rill. Smashers 1 7-14; Den Ossaert 2 7-8; Zierikzee 2 8-7; Marathon 5 8-6; Astroïden 2 7-5; Sinar 2 7-4; Terneu- zen 6 6-0. Klasse 3 afd. A: Rill. Smashers 2 8- 14; Zierikzee 3 9-14; Dok 2 8-13; Net werk 3 8-7; Avanti 8 7-6; Stenge 5 9-6; Astroïden 9 8-3; Verommemeppers 2 7-1. Klasse 4 afd. B: Netwerk 4 8-13; Smash 6 8-12; Zierikzee 4 8-12; Astroï den 10 8-10; Wissenkerke 3 8-9; Pluumpje 5 8-6; Wings 4 8-2; Rill. Smashers 4 8-0. Klasse 4 afd. A: Astroïden 11 7-14; Zierikzee 5 8-12; Kats 2 6-10; Wissen kerke 2 8-10; Zeeland 2 8-5; Stenge 6 7- 4; Verommemeppers 3 7-2; Rill. Smas hers 5 7-1. Programma 6-12-'90 Backhand 2-Zierikzee 1. 8- l2-'90: Zierikzee 1-Avanti 4; Zierikzee 2-Terneuzen 6; Zierikzee 3-Avanti 8; Zierikzee 4-Astroïden 10. 6-12-'90: Zie rikzee 5-Verommemeppers 3. De thuiswedstrijden van team 1, 2, 3 en 4 op zaterdag 8 december worden gespeeld in sporthal Onderdak, aan vang 10.00 uur. De thuiswedstrijd van team 5 wordt op donderdag 6 decem ber afgewerkt, eveneens in sporthal Onderdak, aanvang 19.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER - Tijdens de eerste returnwedstrijd heeft koplo per SKNWK het verre van gemakke lijk gehad. De uitwedstrijd tegen Apollo eindigde onbeslist in een 2-2 gelijkspel. In de eerste helft toonden de gastheren zich de sterkste ploeg, terwijl de Nieuwerkerkers de tweede helft voor zich opeisten. „In de eerste helft kwamen we iets tekort en werd er veel te laks gespeeld", was de kri tiek van SKNWK-trainer Kees Kom mer. Hoewel SKNWK in de eerste perio de veelvuldig in balbezit was, kwam men niet verder dan de zestienmeter lijn. Apollo stichtte echter ook het nodige gevaar en zorgde voor aanval len van een hoger gehalte. Dit bete kende in de 20e minuut een openings treffer voor de gastheren: 1-0. SKNWK kon de bakens vooralsnog niet verzetten en kreeg enkele kleine kansjes via onder andere Erwin Theunisse en Ronnie de Bruine. Feller Na de hervatting kwam er ineens een veel feller acterend SKNWK bin nen de kalklijnen. Pas in de 25e mi nuut viel echter de gelijkmaker. Uit een voorzet van Hans-Jan Goedege- bure kon Laurens Kik het leer in één keer binnenschieten: 1-1. In de 33e mi nuut werkte een Apollo-verdediger de bal uit een lage corner van Erwin Theunisse in het eigen doel: 1-2. In de allerlaatste minuut kon Apollo toch nog op gelijke hoogte komen: 2-2. SCHARENDIJKE - Ook voor het eerste elftal van mede-hekkesluiter ZSC stond afgelopen zaterdag de eer ste return op het programma. Terwijl de uitwedstrijd tegen Wissenkerke destijds de mist inging met 3-0, bleef de schade nu enigszins beperkt maar moest ZSC wederom een verliespar- tij toestaan: 1-2. Volgens trainer Sjaak Dorreman had een gelijkspel evenwel beter de verhoudingen weer gegeven. Vooral in het eerste kwartier toon de het bezoekende Wissenkerke zich de sterkste ploeg. De achterhoede van ZSC liep geruime tijd te zoeken naar de directe tegenstander. Tben de gastheren ongeschonden uit dit eer ste offensief tevoorschijn kwamen werden ze zelf steeds gevaarlijker. Zo kreeg onder andere Edwin van Oeve- ren een goede kans om de score te openen. Hij schoot echter net naast. Vrije trap In de 30e minuut kon de bezoeker Marcel van Hekke-uit een vrije trap boven zijn directe tegenstander Mark Quist uitkomen en de bal binnenkop- pcn: 0-1. Dit was tevens de ruststand. Na de hervatting toonden beide ploe gen zich aan elkaar gewaagd. Wissen kerke etaleerde wel een hogere snel heid bij de diverse aanvallen dan ZSC. Een foutje in de defensie bij ZSC betekende een 0-2 achterstand. De gastheren begonnen meer en meer aanvallend te spelen en creëerden en kele goede kansen. In de 20e minuut was het invaller Niels van de Moezel (voor Kees Snoek) die de eer van ZSC redde en de eindstand op 1-2 bracht. Tijdens de eerste vijf minuten van de eerste helft gaf Mevo '80 2 nog goed partij. De uit routiniers en jeug dig talent bestaande reserves bleef qua score prima op gelijke hoogte met de hoofdmacht. Toen op een gege ven moment de high post Ronald Scherpenzeel met een zware enkel blessure uitviel liep Mevo '80 1 lang zaam maar zeker steeds verder van'de clubgenoten vandaan. ZIERIKZEE - Het achttal van dam vereniging Zierikzee staat weer met beide benen op de grond. In de vierde competitiewedstrijd van de Zeeuwse hoofdklasse liep men uit tegen BDV in Bergen op Zoom tegen het eerste verlies op. Men verloor uiteindelijk met 10-6 en staat nu tweede achter leider Lammerenburg, dat Souburg met 2-14 overklaste. Zierikzee heeft tegen BDV niet echt slecht gespeeld, maar enkele fouten van Zierikzee-zijde werden goed af gestraft door een geconcentreerd spe lende thuisclub. Zierikzee kwam al snel op een 4-0 achterstand door ver- liespartijen van Chris van der Wielen en Sjaak Douw. Van der Wielen trap te in het middenspel in een door braak terwijl Douw in het vroege eindspel door een finesse verrast werd. Na een verdiende remise van Rinus Uitslagen A-junioren: Roosendaal A-l-Zierik- zee A-l 0-2, Renesse A-l-Meeuwen A-l 4-5, Bruse Boys A-1-SKNWK A-l 2-0. B-junioren: Beker: 's-Heer Arends- kerke B-l-Bruse Boys B-l 0-6, Zierik zee B-l-SC 't Zand B-l 3-1, DFS B-l- Renesse B-l n.o.g. C-junioren: Cortgene C-l-Duive- land C-l ui tg., Rillandia C-l-Zonne- maire C-l 7-2, Bruse Boys C-2-Goes C- 2 4-4, Jong Ambon C-l-DFS C-l 6-0, Kloetinge C-2-SKNWK C-l uitg. D-pupillen: Middelburg D-3-Bruse Boys D l 1-4, DFS D-l-RCS D-l 0-12. F-pupillcn: Renesse F-l-ZSC F-2 1- Karakteristieken 's-Heer Arendskerke Bl- Bru.se Boys BI 0-6. Zaterdag jongstleden was een goe de dag voor de B-junioren van Bruse Boys. Tbrwijl zij zelf de bekerwed strijd tegen 's-Heer Arendskerke met 0-6 wonnen, speelden Steen en Dau- wendaele ten behoeve van de compe- meer natuurgetrouwe kopie van de eerste helft. Ook nu weerde het twee de team zich in de eerste minuten voorbeeldig. Met scores van de uit blinkende en talentvolle Louis Pi- card (die voor Mevo '80 2 vijftien pun ten bijeen scharrelde) werd het vlaggeschip tot op één punt inge haald. Een broodnodige time-out zorgde echter voor een ommekeer bij het eerste team. van der Wielen pakte Cor Boot de vol le winst na schijfwinst te hebben ge forceerd in het middenspel. Aart Wal raven leek eveneens te winnen na een schijf te hebben gewonnen, maar hij moest in remise berusten omdat zijn opponent compensatie had. Jan de Jonge kon partijverlies niet meer voorkomen na schijfverlies in het middenspel. Jos de Wild en John Honig sleepten beiden nog een remi se uit het vuur, wat uiteindelijk een wat geflatteerde 10-6 uitslag oplever de in het voordeel van BDV. De .persoonlijke uitslagen van BDV Bergen op Zoom-Zierikzee: 1. J. v. Beeck-S. Douw 2-0; 2. P. Karregat-M. J. Walraven 1-1; R. Dusebout-C. v. d. Wielen 2-0; 4. P. Noordijk-J. de Wild 1- 1; 5. E. Verdoolaege-C. L. Boot 0-2; 6. J. v. Elewout-J. M. Honig 1-1; F. Berkholst-J. de Jonge 2-0; 8. J. de Jongh-M.v. d. Wielen 1-1. titie gelijk. Hierdoor kan Bruse Boys BI zich kampioen noemen van de top: klasse. Tbgen 's:Heer Arendskerke zorgde Arjan Stoutjesdijk voor de openingstreffer: 0-1. Verder dan dit ene doelpuntje kwamen de Bruena ren niet in de eerste helft. Na de her vatting was na een gelukte volley van Chris Willemse (0-2), het verzet van de gastheren definitief gebroken. Met nog één doelpunt van Willemse en nog,drie treffers.van Johan Benard werd deze bekerstrijd met 0-6 gewon nen. Activiteiten Pupillenzaalvoctbal Zaterdag 8 december aanstaande start in sporthal Onderdak weer het nieuwe pupillcnzaalvoetbalprogram ma, waarvan hieronder de eerste wedstrijden: F-pupillen: 10.30 uur: Brouwersha- ven-Bruse Boys, Duiveland-Mevo; 10.45 uur: DFS 1-Dreischor, Renesse 1-WIK; 11.00 uur: Bruse Boys-DFS ïr Mevo-Rcnesse 1; 11.15 uur: Dreischor- Brouwershaven. -WIK-Duiveland 1; 11.30 uur: Brouwershaven-DFS 1. Duiveland 1-Rcnesse 1; 11.45 uur: Dreischor-Bruse Boys, WIK-Mevo. ZIERIKZEE - Na in de eerste twee wedstrijden van de nieuwe zaalkorfbalcompetitie redelijk te hebben gepres teerd, is het eerste team van 'All-Ready tijdens haar jongste thuiswedstrijd tegen Luctor 2 kansloos onderuit gegaan: 7-13. De bezoekers deden vooral in de tweede helft een aanslag op het zelfvertrouwen van de Zierik zeeënaren. Het grootste probleem waar de hoofdmacht van All-Ready aan leed was gebrek aan schotvaardig heid. Meteen na de 'aftrap' waren het de bezoekers uit Tbrneuzen die een 0-1 voorsprong namen via een afstands schot: 0-1. Het Zierikzeese aanvals- vak, bestaande uit Egbert de Jong, Wim in 't Veld, Esther Scherpenisse en Anita in 't Veld, ging vervolgens driftig op jacht naar de gelijkmaker. Deze werd gerealiseerd door Esther Scherpenisse: 1-1. Tijdens deze fase van het duel wees niets erop dat er zo'n grote nederlaag geleden zou wor den. Het viertal, Arjan Hage, Jaco Stoutjesdijk, Hetty Melissant, Anne- Marie van Goudoever, kreeg door de goed verzorgde afvang vele kansen. De afstandsschoten misten echter de juiste richting, terwijl Luctor hier van profiteerde: 1-2. Wegens een knie blessure moest even later aanvoerder Arjan Hage gewisseld worden. Als invaller kwam nu Ronnie Pantekoek binnen de geplastificeerde lijnen. Anne-Marie van Goudoever zorgde Een fel duel om de oal tussen de op de grond liggende Ali-tieady speler Wim in 't Veld en een speler van het bezoeken de Luctor 2. dat uiteindelijk deze ontmoeting overtuigend won met 7-13. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Hoewel hef leeuwedeel van VV Kwiek heren 1 het erover eens was dat de jongste ontmoeting met Ibis 3 geen supergoede wedstrijd betrof, boekte zij toch een nuttige 3-1 overwinning. Ook het eerste da mesteam kon juichend terugkeren uit Ridderkerk, al waar opponent Rivo genadeloos met een 0-3 nederlaag werd verslagen. Een niet geheel onverdienstelijke jongste competitieronde voor de Bruse volleybalclub derhalve. ZIERIKZEE - Hieronder de uitslagen van de laatst gespeelde jeugdvoetbal wedstrijden. Tevens het programma voor het zaterdag 8 december weer begin nende pupillenzaalvoetbal in sporthal Onderdak. oiil-ii-v De dit seizoen na een langdurige Sterke partij blessure weer geheel fitte Marco IJze- lenberg nam het voortouw in de sco- Vooral dienstplichtig militair Luc res en werd nu ook beter vrijgespeeld van Velthoven, uiteindelijk goed voor onder het bord. Min of meer pro zestien punten) -speelde een sterke bleemloos kon het eerste team van de partij onder het aanvalsbord, in. de... Zierikzeese. basketbalvereniging een één-twee beweging. Mede ook door uiteindelijke 50-39 zege boeken, zijn toedoen kon er een veilige 30-19 ruststand op de borden gebracht wor- De scores bij Mevo '80 1 kwamen den. op naam van: L. van Velthoven, 16 pt; J. Johnson, 15 pt; M. IJzelenberg, De tweede periode werd een min of10 pt; W. van de Pol, 7pt; A. Tol, 2 pt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7