Viering 25-jarig bestaan van de Zeelandbrug Verhuizing kinderdagverblijf naar de Schouwenbank 76 Een begin van professionele opzet Gezellig? Inbraak houten keet haventje Bommenede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Op zaterdag 15 december met tentoonstellingen, fiets-loop-fietstocht en tekenwedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 december 1990 Nr. 24859 ZIERIKZEE - Met man en macht hebben de vrijwillige medewerkers van het kinderdagverblijf te Zierikzee za terdag gewerkt aan de verhuizing van het dagverblijf. Aan de actieve leden van de Zierik- zeese Ondernemers Centrale (ZOC) ligt het zeker niet, maar er zijn nog steeds winkeliers die zich weinig aantrekken van de extra koopavon den rond Sinterklaas en Kerst. Vrij dagavond, koopavond bijvoorbeeld. Wie zich toen verheugde op een gezel lige winkelronde in Zierikzee, heeft zijn of haar neus gestoten. Aardig wat zaken bleven dicht, het Haven plein was een donker gat en de men sen bleven weg. Slechts weinig mensen hadden er blijkbaar trek in om vrijdagavond het winkelbestand van Zierikzee met een bezoek te vereren. Een tradi tie overigens, want wie zijn oor te luisteren legt bij het winkelperso neel, weet dat die ingelaste koop avonden niet zoveel bezoek trekken. En dat komt echt niet, omdat er geen potentiële belangstelling zou bestaan. Dat komt, omdat de klant wel verwacht dat er tijdens dergelij ke koopavonden gezelligheid heerst. En daaraan ontbrak het evenwel. En de gezellige zaterdagmiddag (toen was Sinterklaas er) kon dat teleur gestelde gevoel niet-goed maken. AvdW AMSTERDAM - Burgemeester Van Thijn van Amsterdam heeft in het vroegere Patriciërshuis van de fami lie Van Eeghen aan de Herengracht 497 in Amsterdam het eerste Neder landse kattenmuseum geopend. Het fraaie huis is door initiatiefnemer Bob Meijer omgedoopt tot Katten Ka binet. ZONNEMAIRE - Een aantal kan toorgoederen waaronder telefoon toestellen en een telefoonbeantwoor- der. Dat werd gestolen uit de houten keet in het haventje van Bommenede waarin het Natuur- en recreatieschap De Grevelingen is gevestigd. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. De inbrekers kwamen het gebouw binnen door het forceren van een raam van de houten keet. Zij doorzochten het hele ge bouw. De waarde van de gestolen goe deren is niet precies bekend. De hele morgen en een deel van de middag waren zij bezig met het over brengen van de inventaris vanuit de woning van A. van Zeventer aan de Middenbank 9 naar een lege woning van Beter Wonen aan de Schouwen bank 76. Beschikbaar Van Zeventer stelde haar woning ruim twee jaar geleden beschikbaar als ruimte voor het opzetten van een kinderdagverblijf met vrijwilligers. Tot de verhuizing naar een 'leeg' huis werd besloten omdat Van Zeventer weer over haar hele woning wil kun nen beschikken en omdat het bestuur van het kinderdagverblijf tot de con clusie is gekomen dat een dergelijke voorziening op een professionele ma nier moet draaien. Dat laatste doet men ook vanaf een december. Een aantal, voorheen vrij- sen. Vertegenwoordigers van het pro vinciaal bestuur en van de twee ge meentebesturen zullen daarbij aan wezig zijn. Tijdens het jubileumwee- keinde wordt de hele Zeelandbrug opgesierd met 25 nationale vlaggen. Vrijdag 14 december wordt de be jaarden uit de gemeenten Zierikzee en Kortgene een vaartocht over de Oosterschelde met de Stad Zierikzee aangeboden. Ouderen uit Zierikzee worden daarbij in de gelegenheid ge steld de tentoonstelling in Colijns- plaat te bezoeken en omgekeerd kun nen ouderen uit Kortgene een bezoek brengen aan de tentoonstelling in Zierikzee. De Stad Zierikzee vertrekt 13.00 uut vanaf 't Luitje in Zierikzee en 14.00 uur vanuit Colijnsplaat. De ou deren worden per bus teruggebracht. Fiets-loop-fietstocht De atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee en de, dorpsvereniging Colijnsplaat organiseren zaterdag 15 december een fiets-loop-fietstocht en een wandeltocht. De fiets-loop-fietstocht start 10.00 uur vanaf 't Luitje in Zierikzee. Er wordt gefietst tot de tolhuizen aan de willige, medewerksters krijgt vanaf die datum een (bescheiden) salaris. De financiën van het kinderdagver blijf bieden de mogelijkheid om twee maanden lang op deze wijze te draaien. Daarna kan men alleen blij ven bestaan als de gemeenten bereid zijn deze nieuwe voorziening (samen met bedrijven en de ouders die ervan gebruik maken) financieel te dragen. De gemeenten Zierikzee, Wester- schouwen en Brouwershaven hebben zich daartoe bereid verklaard. In het kinderdagverblijf worden overdag kinderen van nul tot vier jaar ver zorgd wiens ouders werken, studeren of ziek zijn. Noordbevelandse kant van de Ooster schelde, waarna de deelnemers te voet de afstand tolhuizen-Colijns- plaat v.v. afleggen. Per fiets wordt vervolgens de Zeelandbrug weer ge nomen". De wandeltocht over de Zèeland- brug (ruim 5 kilometer) begint "Bij het onderhoudsgebouw van de brug, bij Colijnsplaat. Er kan worden gestart tussen 13.00 en 14.00 uur. De wande laars worden in de gelegenheid ge steld de kelderruimte van de Zee landbrug, ter hoogte van de bascule- brug, te bezichtigen. De terugtocht kan zowel lopend als per pendelbus wórden afgelegd. Deelnemers uit Zie rikzee worden met pendelbussen naar de startplaats gebracht. De bus vertrekt vanaf 12.00 uur. Het begin punt is bij de Nieuwe Kerk in Zierik zee en het eindpunt is het gebouw De Brug bij Colijnsplaat. Wie niet aan de wandeltocht meedoet, kan van de bus gebruik maken om de tentoonstelling aldaar te bekijken. Zaterdag 15 december wordt een jubileum-bijeenkomst aan de Zee landbrug gewijd. Aan boord van de Stad Zierikzee worden voor genodig den verleden, heden en toekomst van de brug belicht onder de titel Zee landbrug als'belangrijke verbinding - toen, nu en straks. Inleiders zijn prof. ir. J. van Loenen, toenmalig lid van het ontwerpersteam van de brug, drs. M. C. Verburg, oud-directeur van het inmiddels opgeheven Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en oud lid van de Raad van State, en prof. dr. J. G. Lambooy, hoogleraar regionale en stedelijke economie aan de Universiteit van Amsterdam. Na de lunch wordt de bijeenkomst beslo ten met een rondvaart over de Ooster schelde. Tekenwedstrijd Leerlingen uit het basisonderwijs in de gemeenten Zierikzee en Kortge ne hebben meegedaan aan een teken wedstrijd met de Zeelandbrug als on derwerp. Iedere leerling heeft daartoe een getekende pijler van de brug als uitgangspunt gekregen. De resultaten zijn te zien op de tentoon stellingen in Zierikzee, Colijnsplaat en Kats. De leerlingen van de boven bouw in het basisonderwijs in beide gemeenten kunnen in het eerste kwartaal van 1991 een lesbrief over de brug tegemoet zien. De lesbrief wordt samengesteld door oud-onder wijzer L. Goulooze uit Colijnsplaat en adjunct-directeur F. Hoeymans-de Boer van basisschool 't Kofschip in Zierikzee. Bij de provincie verschijnt een in formatieblad over de Zeelandbrug met gegevens over onder meer de tot standkoming van de brug, de tech niek, de financiering, het verkeers aanbod en de betekenis van de ver binding. Het informatieblad is be schikbaar op de tentoonstellingen. In het weekeinde van 14 en 15 decem ber krijgen passanten van de brug een sticker met het profiel van de Zeelandbrug aangeboden. Aanmeldingen voor de vaartocht voor ouderen en voor de sportieve ac tiviteiten kunnen worden gedaan bij de ouderenbonden, bij Delta Sport in Zierikzee en de dorpsvereniging Co lijnsplaat. Verder kunnen aanmel dingen worden gericht aan de voor lichters van de gemeenten Zierikzee en Kortgene. Voor de sportevenemen ten kan men zich ook bij de start aan melden. ZIERIKZEE Collecte diabetes De kort geleden gehouden collecte Geef's voor Diabetes heeft op Schou- wen-Duiveland 12.487,30 gulden op gebracht (in 1989 12.059,36 gulden). De organisatie bedankt zowel de ge vers als de collectanten. De totalen per gemeente waren: Brouwershaven 1680,90 gulden, Bruinisse 1676,45 gul den, Westerschouwen 2105,70 gulden, Zierikzee 3380,35 gulden, Midden- schouwen 1052,40 gulden en Duive- land 2591,30 gulden. Geslaagd Oud stadsgenoot L. Looy slaagde in Rotterdam voor het diploma HBOV verpleegkundige. BURGH-HAAMSTEDE Bewaerschole In de Bewaerschole in Haamstede wordt van zaterdag 8 december tot 5 januari een expositie over origami en papier-architectuur gehouden. Deze collectie fraaie en kunstzinnige vouwwerken is samengesteld door Lydia Goedegebure-Dybala van Ori gami Zeeland. Origami is Japans voor papiervouwen. Deze bezigheid is in Japan uitgegroeid tot een kunst vorm, die zich over de gehele wereld heeft verspreid. Oorspronkelijk had origami een religieuze betekenis, nu is het vooral een creatieve bezigheid waarmee allerlei versieringen en wenskaarten kunnen worden ge maakt. In de Bewaerschole zijn bijna een maand lang origami-werkstuk- ken van Zeeuwse origamisten te zien. De expositie is dagelijks (met uitzon dering van zondag) tussen 13.30 en 16.30 uur voor het publiek toeganke lijk. RENESSE Op Drift De toneelvereniging Op Drift brengt zaterdag 8 december het to neelspel Boeing Boeing van Mark Ca- moletti op de planken. Dit gebeurt tijdens de najaarsuitvoering in het dorpshuis van Renesse. Om 20.00 uur gaat het doek op voor de acteurs en actrices van Op Drift. Boeing Boeing dat door Luc Lutz in het Nederlands is vertaald is een blijspel waarin de lotgevallen van een „handige" vrijge zel centraal staan. Deze vrijgezel houdt er meerdere verloofdes op na, hetgeen tot de nodige verwikkelin gen leidt. Boeing Boeing wordt ge speeld door Wil Vermaat, Judith van der Palm, Mara de Bel, Martine Wak- kee, Marco Holm en Hans de Hamer. De regie is in handen van Wim de Haan die tevens zorgt voor het juiste geluid en licht. Els Frank levert als souffléuse een bijdrage aan het ge heel. Ook 'nu weer bestaat de moge lijkheid om te reserveren voor een speciaal toneelmenu in restaurant Le Rabot, dit in' combinatie met een plaatsbewijs. De avond wordt afge sloten met een gezellig samenzijn met dans- en amusementsmuziek ge speeld door the Marktown Three. Kerstcantate In de Nederlandse Hervormde kerk in Renesse wordt zaterdag 15 decem ber de kerstcantate van Piet Kiel ju nior uitgevoerd. Deze uitvoering door het Hervormd kerkkoor uit Renesse begint om 20.00 uur. Het koor dat on der leiding staat van Janny Lemson wordt op de piano begeleid door Kees Groenleer, terwijl ook organist Prosper Sevestre en Astrid Schouls (dwarsfluit) hun muzikale steentje bijdragen. Als solisten treden Joke Boer en Rièt Groenleer op, terwij de rol van evangelist wordt vertolkt door Hans Boer. Tijdens deze uitvoe ring bestaat ook de mogelijkheid tot samenzang» terwijl Sevestre halver wege de cantate het In Dulci Jubilo van Bach zal spelen. De entree voor dit kerstconcert is gratis, ter bestrij ding van de kosten zal echter na af loop van het concert een collecte wor den gehouden. SCHARENDIJKE Rode Kruis De jaarlijkse collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de regio van de afdeling Schouwen/Westhoek 10.864,55 gulden opgebracht. Dit be drag is groter dan de laatste jaren. Het bestuur bedankt zowel de collec tanten als de gevers. BROUWERSHAVEN Overdracht Tijdens een officiële bijeenkomst in het stadhuis van Brouwershaven draagt de gemeente woensdag 19 de cember het pand Noorddijkstraat (naast stadhuis) over aan het Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen. Het schap verlaat de te kleine huis vesting in Zonnemaire. Om 14.45 uur is er ontvangst met koffie, waarna de voorzitter van het schap, J. Hoek van Dijke een woordje spreekt. De colle ges van gedeputeerde staten van Zee land en Zuid-Holland worden verte genwoordigd door respectievelijk G. Brouwer en J. B. Ventevogel. Aan het einde van de bijeenkomst draagt de Brouwse burgemeester L. N. La- bruyère het pand over. NIEUWERKERK Actie Polen In november is er weer een trans port voor Polen geweest van de fami lie Folmer-Schilperoord in Nieuwer- kerk. De familie is naar Nowogard en Mosty gegaan in Polen met een auto vol met voedselpakketten voor gezin nen en vitamine-tabletten, kleding. vers fruit, fietsen en levensmiddelen voor de lagere school en een kinderte huis. Veel van deze goederen heeft men bij de mensen aan huis kunnen bezorgen. Wie een gezin wil adopte ren kan contact opnemen met de fa milie Folmer (01114-1671). De familie Folmer bedankt iedereen die zijn of haar steentje heeft bijgedragen. Kerstmiddag Samen kerst vieren. Dat doen de le den van de bejaardensoos en de ANBO-afdeling in Nieuwerkerk woensdag 19 december. Deze kerst middag wordt gehouden in Ons Dorpshuis en begint om 14.00 uur. Tot zaterdag 15 december kunnen oude ren zich voor deze middag opgeven bij mevrouw Schuilingh, telefoon 01114-1398 en mevrouw Kesteloo, 01114-2754. BRUINISSE Sinterklaas De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander komt vanavond, dinsdag, bijeen in het Hervormd Ver enigingsgebouw te Bruinisse. Vanaf 19.30 uur wordt het Sinterklaasfeest gevierd. De leden brengen allemaal een pakje mee. Gasten zijn ook wel kom. Postzegels De postzegelvereniging in Bruinis se komt donderdag 6 december bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw. Vanaf 19.00 uur is het voor de jeugd bedoeld en vanaf 20.00 uur zijn de ou deren welkom. GOES Aglow De dames van de Goese afdeling van- Women's Aglow Fellowship ko men woensdag 12 december bijeen in hotel Terminus. Tijdens deze bijeen komst die om 9.45 uur begint zal Ma- rite Zengerink, lid van het landelijk bestuur van deze organisatie spreken over Gelovig verwachten. Voor kin- derqpvang wordt gezorgd. KAPELLE-BIEZELINGE Messiah van Handel In de Nederlandse Hervormde kerk in Kapelle-Biezelinge wordt zaterdag 8 december de Messiah van Handel uitgevoerd. Deze uitvoering begint om 19.30 uur. VLISSINGEN Gestalt In de Open Hof in Vlïssingen wordt zaterdag 15 december een dromen en gestaltdag gegeven. De leiding van deze dag berust bij de Gestalt en li chaamstherapeute Angèle Nederlof. Deelname aan deze dag die om 10.00 uur begint is gebonden aan een maxi mum van acht deelnemers. Voor op gave en inlichtingen kan men bellen naar 01184-67542. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor- ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar I 166,00; losse nummers m.i.v. 1 sept. 1 0,90, m.i.v. 1 jan. f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Djnsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" \Vrr\ 4 regels) 1 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Het kinderdagverblijf is nu gehuisvest aan de Schouwenbank in Zierikzee. Zaterdag werd er verhuisd en iedereen hielp mee. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het 25-jarig bestaan van de Zeeland brug, op 15 december, wordt gevierd op en rond de Oos terschelde. De directie van de nv Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij (nv PZEM) in Middelburg en de ge meentebesturen van Zierikzee en Kortgene hebben een gezamenlijk jubileumprogramma opgesteld. gen van mensen uit dat dorp te zien in verenigingsgebouw De Vriendschap. Op alle drie de lokaties worden teke ningen getoond van scholieren van de basisscholen in de gemeenten Zierik zee en Kortgene. De tekeningen zijn het resultaat van een wedstrijd met de Zeelandbrug als onderwerp. Burgemeester mr. J. J. P. M. Assel- bergs van Zierikzee opent de tentoon stelling in de Nieuwe Kerk in Zierik zee op woensdag 12 december om 14.00 uur. De openingstijden in Zie rikzee zijn: woensdag 12 december 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur, don derdag en vrijdag 13.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur en zaterdag van 13.00- 17.00 uur. In Verenigingsgebouw De Brug in Colijnsplaat en in de Nieuwe Kerk in Zierikzee worden van 12 tot en met 15 december tentoonstellingen gehou den. In Zierikzee wordt de bouw van de brug in beeld gebracht en in Co lijnsplaat presenteren zich de bedrij ven die daarbij waren betrokken. De tentoonstelling over de bouw van de Zeelandbrug is in Colijnsplaat te zien van 17 tot en met 21 december. Op bei de lokaties is de film Elementen trot seren elementen (over de bouw van de brug) te zien. Particulieren stelden persoonlijke herinneringen en curio sa beschikbaar met de Zeelandbrug als onderwerp, zoals badhanddoeken en balpennen. Tekeningen In Kats zijn persoonlijke bezittin- Vrijdag 14 december, 9.30 uur, wor den bij het havenplateau bij De Val, Zierikzee, de Nederlandse, Zeeuwse, Zierikzeese en Kortgeense vlag gehe- De Zeelandbrug ligt al 25 jaar over de Oosterschelde. I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3