Reis rond de wereld in maar anderhalf uur Boeiende wedstrijd eindigt in 13-13 Tachtig combinaties op dressuurwedstrijd NIEUWSBODE Evenwichtig duel All-Ready Walraven leidt damstrijd Eilandelijke deelnemers aan 2e sehaats- marathon Jong Zeeland Zeeuws dameselftal Drukbezochte vergadering IJsclub Burgh en Haamstede Indoor-tennis in Onderdak 8 ZIERIKZEE - Tijdens een wervelende show heeft de gymnastiekvereniging Delta Sport wederom een spec- takulaire jaarlijkse uitvoering gegeven. Met als thema 'Reis rond de wereld' zorgden de 170 leden voor een ruim anderhalf uur durende voorstelling. Het 'wereldspektakel' werd door zo'n 600 toeschouwers hekeken. Uit het veelvuldige luid enthousiaste applaus bleek telkens opnieuw de waardering voor dit optreden. In totaal passeerden zeventien landen de revue. Elk land werd uitgebeeld middels voor dat land geldende tra ditionele kleding, terwijl tevens gedanst, gesprongen en voortbewogen werd op muziek uit betreffende na tie. Met behulp van speciale lichteffecten werd een en ander fraai aanschouwelijk gemaakt. Zo kreeg het op treden van een groep die witte sokjes droeg een aparte uitstraling toen slechts gebruik gemaakt werd van het zogenaamde black-light. Na de massale opkomst brachten vervolgens de afdelingen A/B turnselectie, jazzdans, springgroep en recreatiegym allemaal hun eigen uitvoering voor het voetlicht. De recreatiegym beeldde het land China uit en voerde haar show op geheel gehuld in specifieke kimono's (zie foto). Ook de springgroep met hun veelal gedurfde hoge sprongen oogstte atom succes. De turnsters van de A- en B-selectie brachten met hun staaltjes acrobatiek eveneens probleemloos de handen van het publiek op elkaar. Het in eigen beheer gefabriceerde decor gaf het geheel een aangeklede en professionele uitstraling. ,,Het was weer een groot succes", aldus één van de leidsters en organisatoren. (Foto: Joop van Houdt). 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Onlangs heeft de hoofdmacht van All-Ready zich kunnen meten met Tjoba 2, de ploeg die door insiders als titelkandidaat wordt gezien. Het duel eindigde uiteindelijk onbeslist in 13-13. In de eerste helft toonde All-Ready op schot te zijn (3-7). Na rust leek de ploeg de voorsprong uit te breiden (3-8 en 4-9). Ech ter, toen Tjoba ook eenmaal de kansen ging benutten, ontstond er een spannend twee de bedrijf. Ook in de slotfase had All-Ready de beste kansen (11-13), maar Tjoba had genoeg over om ook deze achterstand ongedaan te maken. Resultaat: 13-13 en twee te vreden ploegen. All-Ready startte met Wim en Ani ta in 't Veld, Esther Scherpenisse en Egbert de Jong in de eerste aanval. Al na één minuut vond Anita in 't Veld de mand: 0-1. Tjoba sloot aan en de tweede aanval - met Hetty Melissant, Anne-Marie van Goudoever, Arjan Hage en Jaco Stoutjesdijk - bracht een voorsprong middels Jaco Stout jesdijk. Deze werd opnieuw teniet ge daan door Tjoba: 2-2. Wim in 't Veld schoot tweemaal loepzuiver en tilde de stand naar 2-4. Geen geluk Tjoba had in deze fase geen geluk met de schoten en daardoor kon All- Ready doorgaan. Na 3-4 waren doel punten van Hetty Melissant, Wim in 't Veld en Ronny Pantekoek goed voor een ruststand van 3-7. Direct na rust zelfs 3-8 door opnieuw Hetty Me lissant. All-Ready bleef zo de wed strijd dicteren. Een tegendoelpunt werd direct beantwoord door Wim in 't Veld (4-9). Vanaf dat moment ging Tjoba ook wat makkelijker scoren en dat leidde tot 7-9. Wim in 't Veld maakte daar voorlo pig een eind aan door zijn vijfde tref fer te produceren: 7-10. Een straf- worp hielp Tjoba aan 8-10, net voordat Martin Rijn in het veld kwam voor Arjan Hage. Een door loopbal van Jaco Stoutjesdijk zorgde voor 8-11, maar Tjoba bleef doorgaan wat resulteerde in 11-11. All-Ready liet zich hierdoor niet imponeren. Een schot en een strafworp (voor Martin Rijn) van Jaco Stoutjesdijk, bracht All-Ready vlak voor tijd in een gunstige positie. Tjoba toonde dat het ook voldoende kwaliteit in huis had en bepaalde de eindstand op 13-13. Overige uitslagen: Seolto 1-Atlas 1 6-6; Animo 3-Zuidwesters 2 7-6. Stand in de eerste klas afdeling: Animo 3 3-5; Tjoba 2 2-3; Seolto 1 3-3; All-Ready 1 2-2; Zuidwesters 2 3-2; Atlas 1 3-2; Luctor 2 2-1. A.s. zaterdag 1 december speelt All- Ready 1 in sporthal Onderdak tegen de reserves van Luctor. Het duel be gint om 16.00 uur. ZÉIST - De clubs uit het betaalde voetbal willen in de toekomst geen openbare vergaderingen meer. Na de vergadering van maandagavond werd daartoe de eerste stap gezet. Na de openbare vergadering werd een besloten informele bijeenkomst van meer dan een uur gehouden, waar over voorzitter Van Rooijen samen met bestuurslid Masman later spaar zame informatie verstrekte. NIEUWEGEIN - De Stichting Ar beidszaken Betaald Voetbal (SABV) heeft Cees Pot, voormalig wethouder van Utrecht, benoemd tot voorzitter. BREMEN - Werder Bremen moet voor de Nieuwzeelandse internatioa- nal Rufer 3,5 miljoen gulden overma ken op de rekening van Grasshoppers Zürich. Dat bepaalde de UEFA maan- BRUINISSE - De LR en PC De Sasruiters hield on langs een indoor-dressuurwedstrijd in manege De Ko renzolder te Bruinisse. Een 80-tal combinaties kwam naar Bruinisse om de proeven te tonen aan de juryleden de heer en mevrouw Bos uit Ossendrecht en de heer Rey- nierse uit Lewedorp. Teleurstellend voor de organisatie wat dat, veel B-combinaties verstek lieten gaan. In de klasse B-pony's bleven zowel de le als 2e prijs op Schouwen- Duiveland. Johan Nagtegaal met Pangeran van de PPC-S-D bleef met 125 punten zijn clubgenote Patricia v. d. Weel met Wendie juist één puntje voor. De le prijs bij de B-paarden was voor de Bru-ruiter Gerard de Ruiter met Carla. Ook hier was het verschil met de nr. 2 slechts één punt. Gerard kwam tot 121 punten en Carla den Boer met Emir van de PPC-S-D tot 120 punten. Oranje rozet Bij de Ll-pony's ging de oranje ro zet naar Leonie Klompe met Taufan. De Schouwse Ruiter combinatie liet 127 punten op de startcoupon note ren, en ook hier slechts één punt min der voor de Putse ruiter-amazone Marjan Berghout/Excellent. De PPC- S-D-amazone Suzanne Haeck mocht tevreden zijn met haar 124 punten die ze met Avant Garde behaalde, goed voor de le stek. Willie Pijpers met Dahastron van de Develruiters werd met 120 punten 2e in deze klasse. De L2-ponyklasse bracht winst voor Brigitte Bonnet met Queen van de Oranjeruiters uit Willemstad. Ge zien de getoonde proef waren de 116 punten een ruime beloning voor Bon net, doch de anderen deden het in de ogen van jury Bos nog minder. Peter Marteyn met Birza van de Gouwe Reycrs schreef dc L2-paardenklassc op zijn nadm met 125 punten. In de Ml-klasse pony's bleek Jeani- ne v. d. Tol met Radetsky van de PC Oostmoer de sterkste met 123 punten, terwijl in dezelfde paardenklasse Jeantine Bezemer met Dingly van Joh. Willem Friso uit Strijen 129 pun ten scoorde en eerste werd. De 119 punten van Petra Remeeus met Bina van de Schouwse Ruiters toonden aan dat jury Reynierse de winstpunten niet weggaf. Z2-paarden Bij de M2-paarden ging PPC-S-D- amazone Janine Burger met Hexaoons-Castle met de oranje rozet aan de haal. Ze haalde 124 punten. In de allerzwaarste klasse (Z2-paarden) was Tonny Honig met Chianty onbe twist de sterkste. De PPCSD- amazone kwam uit op liefst 193 pun ten, en dat was nog niet eens hoog als dit vergeleken werd met nr. 2. Miran da Zeeman met Ultra van de Dijkrui- ters, die 183 punten verzamelde. De verdere uitslagen van de KNF combinaties: B-paardcn: Eva Geluk, Parone, Sch. Ruiters 118; Ariannc Hanse, Fan dango, Sch. Ruiters 114; Rudy Jong- mans, l'Esprit, West. Schouwen 114. Ll-pony's: Saskia der Weduwen. Lady, Sch. Ruiters, 117. LÏ-paarden: Monique v. d. Wcrve, Bellina, Sch. Ruiters, 112; Ingrid Krabbe, Amore, Sch. Ruiters 104. L2-pony's: Daniëlle Rotteveel, Sa tan, West. Schouwen 113; Sandra v. d. Velde, Sheila, Sch. Ruiters 112; Marit de Vrieze, Dvorak, Sch. Ruiters 109; Annemieke Klompe, Nandor. Sch. Ruiters 105. L2-paardcn: Carla Bal, Rapsodi. Bru, 110. Ml-pony's: Sandra Dorst, Sunshi ne, Sch. Ruitere 109. M2-paardcn: Marjan Jumelet, Che- val, Bru. 115; Anita Timmerman. Pre- jore, West. Schouwen 114; Ariannc Hanse, Dante, Sch. Ruitere 113. ZIERIKZEE - De «onderlinge com petitie van damvereniging Zierikzee wordt duidelijk gedomineerd door Aart Walraven. Hij won op de jongste clubavond in een omsingelingspartij van Jan Flikweert, die een agressie ve opening speelde maar in het mid denspel een doorbraak moest toe staan. Chris van der Wielen en Cor Boot zijn de naaste belagers van Walraven, maar ze staan momenteel vier ver- liespunten achter. Van der Wielen won door sterk positiespel in het eindspel van Jan de Jonge en Boot pakte de volle winst in het treffen te gen Rinus van der Wielen die in een gelijkwaardig eindspel totaal de mist in ging. John Honig en Jos de Wild re miseerden na een gelijkopgaande po sitiepartij. De stand in de onderlinge competi tie is momenteel als volgt: M. J. Walraven C. v. d. Wielen C. L. Boot J. de Wild J. de Jonge M. v. d. Wielen J. J. Flikweert J. M. Honig S. Douw M. de Wild J. P. v. d. Veer A. J. Flikweert A. D. Schiettekatte 7 6 1 0 13 9 5 3 1 13 9 5 3 1 13 9 3 4 2 10 7 4 12 9 8 2 5 1 9 2 2 4 1 3 2 1 2 2 1 2 4 1 1 2 1 0 6 0 1 5 DEN HAAG - Tijdens de tweede schaatsmarathon van het district Zuid-Holland/Zeeland, verreden op de Haagse kunstijsbaan De Uithof, heeft ook een drietal Schouwen-Dui- velandse schaatsers acte de présence gegeven. Voor geen van hen was er evenwel een ereplaats weggelegd. De Zierikzeeënaar Leon van der Wielen kwam uit in de A-categorie. Deze deelnemers dienden een vijftig tal rondjes af te leggen, wat neer komt op twintig kilometer. Winnaar werd hier Aad Grimbergen, terwijl Van der Wielen een goede achtste plaats bemachtigde na de eindspurt van het grote peloton. B-categorie In de B-categorie, over 30 ronden, kwam uit de Haamstedenaar Fop Fonteijne, lid van de schaatsvereni ging Rotterdam (SVR). Hij eindigde ergens halverwege het peloton. Vete raan en clubgenoot Piet van de Aar- sen, eveneens afkomstig uit Burgh- Haamstede, probeerde tijdens de race over 30 ronden tot twee keer toe weg te geraken. De kracht ontbrak hem echter om één volle ronde uit te lo pen. Winnaar werd hier een andere Zeeuw, te weten Arjaan van de Kree- ke. Van de Aarsen had al zijn krach ten opgesoupeerd en finishte achterin het veld. De volgende marathon voor het district Zuid-Holland/Zeeland vindt plaat op 3 december aanstaande, ter wijl twee dagen daarvoor (1 decem ber) nog het districts-kampioen- schap plaatsvindt. MIDDELBURG - De succesformule van Jong Zeeland krijgt dit seizoen nog meer gestalte, op dinsdag 4 de cember wordt de eerste wedstrijd ge speeld in een internationale competi tie. Vorig seizoen mislukte die opzet nog op het laatste moment, maar de komende maanden neemt Jong Zee land deel aan het zogenaamde Belof- tentoernooi 90-91, niet de naam Tro fee Club 30. Aan de wedstrijden om die trofee wordt naast Jong Zeeland deelgeno men door de beloften van SK Lierse, KSC Lokeren, KV Kortrijk, NAC en RBC. Er wordt zowel uit als thuis ge speeld. De eerste wedstrijd dus op 4 decem ber, uit naar SK Lierse (aanvang 19.30 uur). Daarna speelt Jong Zeeland nog vriendschappelijk in Brugge (op 18 december) en volgen te beginnen in januari twee wedstrijden per maand. Selectie Coach Wies van Avermaete zag zijn selectie al uitgedund worden door de meniscus-blessure van Stefan van de Ameele van HVV. Wel beschikbaar zijn: Johnny Crucq en Leon Schroe- vers van Arnemuiden, Geert Jan de Smet (Axel), Eric Versluis (Bevelan ders), Serge Laprade (Breskens), Jur- gen de Block (Clinge), Jacco de Koeij- er en Alex Lourens van Hoek, Jurrian Maccow (Kloctinge), Ab de Kam (Meeuwen), John Alleman en Mike But van Middelburg, Ronnie de Vos (Patrijzen), John Bentschap Knook en Danny Gabriëlse van RCS. MIDDELBURG - Het Zeeuws da- mesclftal speelt vanavond, dinsdag, in Krabbendijke een groeps wedstrijd (voorronde-poule voor het Nederlands kampioenschap) tegen een Haagse selectie (aanvang 20.00 uur). Afdelingstrainer Hein Poell heeft de volgende dames opgeroepen: Ma- ringe Vogel, Ella Kerkhove van Vlis- singen, Miranda Bekenes, Karin van Leeuwen van Kloetinge, Arja Boo gaard, Jolanda Zwigtman en Irma de Witte van Oostkapelle, Monique Ber- revoets en Margot Capelle van WIK. Jose Verhage (Serooskerke), Liesbeth Noya (Jong Ambon), Josca Goud zwaard (Yereeke), Ast rid Adriaanse (Oostkapelle), Josca Lamper (Kloe tinge) en Joyce Picassouw van Vlis- singen. Scheidsrechter in Krabbendijke is J. van Stel. BURGH-HAAMSTEDE - Speciaal ter ere van het be reiken van de honderdste verjaardag heeft IJsclub Burgh en Haamstede mogen dienen als gastheer voor de jaar vergadering van het gewest Zuid-Holland/Zeeland. Zo'n 120 afgevaardigden van provinciale ijsclubs waren aan wezig tijdens de bijeenkomst in Hotel Café Restaurant 't Grote Zwijn te Burgh-Haamstede. De aansluitende re ceptie met feestavond kende overigens een matige op komst van slechts 75 personen. Dit terwijl de 100-jarige ijsclub een ledenbestand heeft van 600 schaatsliefheb bers. De ontvangst van dé diverse afge vaardigden van het gewest Zuid- Holland/Zeeland vond plaats in het monumentale Slot Haamstede. Al daar werden zij verwelkomd door burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer. Vervolgens vond er in de kelder van de oudg burcht een dia voorstelling plaats over de historie van het Slot. Ook werd nog de exposi tie met als thema 100 jaar schaatsen, in de Bewaerschole, bezocht. KNSB-vlag Tijdens de jaarvergadering in 't Grote Zwijn kreeg de IJsclub Burgh en Haamstede een originele KNSB- vlag aangeboden uit handen van voorzitter Zijlstra. Verder kreeg de jubilaris op die dag ook nog enkele geldelijke bijdragen van andere in stanties zoals bijvoorbeeld de ge meente Westerschouwen. ,,Het was voor ons in ieder geval een bijzonder geslaagde dag. We hopen dat dit jubi leum deze winter een vervolg kan krijgen, öp het ijs", aldus de wens van secretaris P. Adam. Activiteiten Wanneer de ijsbaan in de Zeepe- duinen komende winter onverhoopt dichtvriest staan nog diverse activi teiten op het programma zoals een ge kostumeerd ijsfeest, een mini Elfste dentocht, korte baanwedstrijden en een speciale kindermiddag met onder andere prik-sleeën. ZIERIKZEE - Tijdens de jongste uitwisselings-tenniswedstrijd heeft het Schouwen-Duivelandse herenteam het treffen tegen een ploeg uit Bergen op Zoom met 22 tegen 14 duels gewonnen. Tevens werden op de nieuwe tennisba nen van sportcentrum Onderdak nog enkele partijen ten behoeve van de tennis-achtkamp gespeeld. Tijdens de uitwisselingswedstrijd tegen Brabantse tennissers waren de volgende eilandelijke spelers verant woordelijk voor de overwinning: Hans van Urk, Gerard Jansen, Pieter Schotte, Jaap Zuyderveld, Jaap Moerland, Eef Schönberger, Leo Pi- kard, Koos van de Velde, Piet Ver- kaart, Henk Slootweg, Aart de Looff en Gerrie Maaskant. Tbn behoeve van de achtkamp wer den de volgende partijen verspeeld: Ronald Haze-Cees Stouten 9-7; Jan La- gendijk-Erwin Verbraak 7-10; Gerard Boekholt-Cees Delfgauw 8-6; Jan- Kees van de Stichel-Aard de Looff 9-8; Aart de Looff-Ruud Pieters 12-4; Dick Dool-Daan Besuyen 5-7; Jaap Moer land-Koos van de Velde 6-8; Adrie de Looff-Corrie Hogerhuis 7-6. ZIERIKZEE - De diverse jeugdcompetities lopen nu alweer op hun eind. Na de winterstop wordt veelal weer een begin gemaakt met de voorjaarscompeti ties. Hieronder de uitslagen van het voorbije weekend en tevens weer enkele karakteristieken. stellen. Er werden echter geen noe menswaardige kansen weggegeven. Na de rust waren het de WIK- dames, die een tijdlang het initiatief overnamen. Ook voor hen dienden zich geen uitgespeelde kansen aan. Het spel liet zich van beide kanten enigszins rommelig aanzien. De WIK- ploeg mieste net dat beetje extra om de wedstrijd naar zich te kunnen toe trekken. De 0-0 is dan ook een terech te eindstand. A-junioren: Zierikzee A-l-Arnemui- den A-l 2-0, ZSC A-1-SKNWK A-l 4-2, Meeuwen A-l-DFS A-l 1-5, Renesse A- 1-Bruse Boys A-l 5-1. B-junioren: Zierikzee B-1-DOSKO B-l 6-2, Bruse Boys B-l-Vlissingen B- 2 6-3, DFS B-l-Zierikzee B-2 8-0, Brouwershaven B-l-Colpl. Boys B-l 13-1, Mevo B-l-Renesse B-l 2-2, SKNWK B-l-Borssele B-l 3-1. C-junioren: Yereeke C-l-Zierikzee C-l 5-3, WIK C-l-Duiveland C-l.5-1, Bruse Boys C-l-ZSC C-l 2-1, Zonne- maire C-l-Bruse Boys C-2 afgelast, DFS C-l-Cortgene C-l Cortgene niet opgekomen, Mevo C-1-SKNWK C-l 4- 0. D-pupillen: SKNWK D-l-Kapelle D-l Kapelle niet opgekomen, Hein- kenszand D-2-Bruse Boys D-l 8-3, Re- nesse D-l-Zierikzee D-2 3-3. E-pupillen: Duiveland E-l-DFS E-l 3-1, Brouwershaven E-l-Mevo E-l 8-1. F-pupillen: Duiveland F-l-DFS F-2 6-4, WIK F-l-Bruse Boys F-l 4-1. Bruse Boys Bl-Vlissingen B2 6-3 Door de winst (6-3) afgelopen zater dag op het bezoekende Vlissingen B2 bezet Bruse Boys BI momenteel de koppositie in de topklasse. Met vijf doelpunten drukte Bruenaar Johan Benard een grote stempel op de uit eindelijke zege. Het scoreverloop ging als volgt. De openingstreffer kwam op naam van Johan Benard. Door slecht uitverdedigen werd het 1- 1. Benard zorgde weer voor de voor sprong: 2-1. Een manco aan de verde diging zorgde wederom voor de ge lijkmaker: 2-2. Na een verre uittrap van Bru-doelman Lagendijk zorgde Ralph van de Ouden voor 3-2. Nog voor rust werd het 4-2 via wederom Johan Benard. Na de hervatting zorg de Benard door nog twee doelpunten voor een 6-2 voorsprong. Uit een vrije trap zorgde Vlissingen voor een 6-3 eindstand. Scrooskerke-WIK: 0-0 In de laatste wedstrijd van de na jaarecompetitie lag er voor dc WIK- dames de mogelijkheid om weer op gelijke hoogte met Serooskerke te ko men. Er moest dan wel worden ge wonnen. Het waren dc Serooskerke-dames die vanaf de aftrap het initiatief na men. Zij toonden duidelijk aan. dat de ploeg winnaar van de najaare reeks wilde worden. Met de wind mee probeerde het team zo snel moge lijk te scoren. Het WlK-team kan daar niet of nauwelijks iets tegenover Jeugdplan Het jeugdplan Schouwen-Duive- land 1990/91 heeft voor de vertrok ken trainer Cees Willemse in de Zie rikzeeënaar Jaap van Huizen een vervanger gevonden. Samen met Ge rard Olijhoek verzorgen zij samen de komende maanden de regio-trainin gen. Een verandering bij de trainin gen, in vergelijking tot voorgaande jaren, is dat alle groepen nu op de zelfde avond trainen. De samenstel lingen van de diverse selecties zien er als volgt uit: Onder 13: J. Flach (Brouwershaven), L. Bal, M. van de Bos, D. Ruitenbeek (Bruse Boys), M. van de Salm, P. de Munnik, M. Rouw (DFS), R. van de Have, P. Goud zwaard (Duiveland), J. Staal, J. de Boo, R. van de Velde (Mevo), L. de Vrieze, N. Plandsoen (Renesse), H. Kloosterziel, R. van de Zande, L. de Bruine, B. Manni (SKNWK), A. Klóet, R. Stouten (WIK), J. Volkcri, P. Goedegebure, R. Vrijdag. P. Muller (Zierikzee). Onder 14: A. van Kooten, Th. H. van den Berge, P. de Vlieger (Bruse Boys), L. den Boer, K. Heij- mans. K. Lansdorp. E. de Meij (DFS), R. Zwart, R. de Jonge. Chr. Uil (Dui veland), W. Bouwman, R. Verwijs, H. Smits (Mevo), E. Versteeg (Renesse), J. Padmos, E. Pollemans, M. Snijders (SKNWK), L. Kooman (WIK), A. Schipper, D. Kamp (Zierikzee). Onder 15: F. Boluijt (Bruse Boys), Y. van Wijnen (DFS), M. van Zwol, C. van IJsseldijk, N. de Jonge (Mevo), G. Stenger, L. Plandsoen (Renesse), R. van Ouwerkcrk. M. de Jonge, A. de Bruine (SKNWK), M. Veldhoven (Zie rikzee). Onder 16: E. Wielaart, M. Be nard, L. Bolier (Bruse Boys). M. Han se, V. van Oeveren (DFS). R. Rengcr, R. Punt, L. Groenleer, E. Berrevoets (Mevo). J. Cabboort, J. Frank. M. Hendrikse, Ph. J. Flach (Renesse), M. Evertse, A. Rossen. R. Fondse, D. Vonk. L. van Zwieten (Zierikzee). Kalender De trainingskalendcr voor het jeugdplan Schouwen-Duiveland 1990/91 is als volgt: 17/12/1990 Tbr- rein WIK; 22/1/1991 Terrein Renesse; 19/2/1991 Tbrrein ZSC '62; 26/3/1991 Tbrrein DFS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 8