Bruse Boys scoort weer Eerste zege VV Zierikzee WIK deelt punten Renesse tevreden met puntendeling NIEUWSBODE Vertrouwen Mevo groeit Ongelukkig Brouw verliest Wederom verlies Duiveland Koploper Dreischor wint moeiteloos met 5-0 VV Zonnemaire scoort weer Voorstopper DFS breekt onderbeen 8 ZIERIKZEE - Gierende zenuwen maakten na ruim negentig minuten voetbal plaats voor grote opluchting toen bij het affluiten van scheidsrechter Rieo bleek dat de VV Zierikzee haar eerste seizoensoverwinning had geboekt. Het bezoekende BSC werd met een 2-1 nederlaag teruggestuurd naar Brabant. „Ein delijk, eindelijk", waren de veel gehoorde woorden van de rood-zwarte brigade. Dolgelukkig was ook materiaalverzorger Faas de Bruyne. „Ik ga me vanavond voor het eerst in 14 jaar weer eens helemaal volgooien", uitte hij zijn vreugde. „Er stond vandaag eindelijk weer een ploeg, een eenheid", aldus een eerste reactie van de ook dolblije trainer Jack Schipper. Eindelijk zijn de zware trai ningsuren van de laatste weken dan toch beloond met de o zo noodzakelijke overwinning. „Ie dereen wil er keihard voor knok ken en daarom hebben we de laat ste tijd alleen maar zware trainingen. Want vooral het op peil brengen van de mentale con ditie bleek nodig. Want hoe vaak is het niet gebeurd dat we bij een voorsprong alleen maar dachten dat we het niet zouden redden, en zodoende die wedstrijd inderdaad verloren. De ploeg had in ieder ge val deze overwinning hard nodig", sprak elftalleider Kees Verkaart na afloop. Koploper Door deze eerste zege van het seizoen 1990/91 wordt er vol ver trouwen uitgekeken naar volgen de week, wanneer koploper Roo sendaal op bezoek komt. ,,Ik denk dat we dan toch zeker weer van één puntje mogen uitgaan", liet oud-aanvoerder Verkaart weten. ,,Het is nu zaak dat we uit de laat ste wedstrijden voor de win terstop minimaal nog zes punten behalen, dan is alles nog zeker niet verkeken voor Zierikzee", re kende oefenmeester Schipper voor. VV Zierikzee ging na de aftrap meteen furieus van start en wist dit bijna de volle negentig minu ten vol te houden. Een ieder zat er na afloop dan ook behoorlijk doorheen. „Kijk nu zitten de meesten kapot en dat is juist goed, dat betekent dat er gewerkt is", zei Schipper. Het aan verschillende mutaties onderhevige BSC liet zich in die beginfase meteen overdonderen. „We hebben ons vooral in het be gin laten aftroeven door het agres sieve spel van Zierikzee, dat heeft ons uiteindelijk de kop gekost", aldus de enorm teleurgestelde BSC-trainer Jaap Weststrate tij dens zijn gang naar de kleedka mer. Enthousiast De enthousiaste start van de Zierikzeeënaren leverde in de 15e minuut de «openingstreffer op. BSC-doelman Rob Barendse ging de fout in door teveel stappen te zetten in het zestienmetergebied. Scheidsrechter Rieo, uit Rucphen, gaf derhalve een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Good-old Kees Verkaart nam ver volgens plaats achter de bal en schoot deze laag dwars door de muur in de touwen: l-Ó. De voorwaartsen Rini Stoutjes- dijk, Theo Wittenberg en ook Kees Verkaart bleven sjouwen voor nog meer scores. In de 25e minuut gelukte dat - wederom -. Verkaart. Hij pikte handig de bal af van aanvoerder Toon van Rui ten en kon hierna een verdekt schot lossen op keeper Barendse. Met een listige boog verdween de bal in de verste hoek over de doel lijn: 2-0. Ook na de theepauze bleef VV Zierikzee in een hoog tempo door draven. BSC wist nu wel iets meer tegenstand te geven, en verschil lende kansen te creëren. De defen sie van de gastheren bleek even wel heel wat mans. Vooral rechtsback Marco Saman en voor stopper Fred Kramer speelden daarbij een opvallende rol. Maar ook laatste man Sjaak van de Wee- Ie, linksback Han van de Sande en last but not least keeper Martin Kieviets droegen hun steentje bij. Zekpr de 18-jarige goalie Kie viets, die nu door de afwezigheid van doelman Wim Lafeber (vakan tie), de kans krijgt zich te bewij zen, liet geen moment voorbij gaan te tonen hoe goed hij wel is. „Ja natuurlijk probeer ik me te bewijzen, ik zal er dan ook graag bij willen horen. In het begin was het wel even wennen, maar het gaat steeds beter", antwoordde Kieviets desgevraagd. Wel moest hij in de 26e minuut de eerste, en enige, tegentreffer incasseren. Uit een voorzet vanaf rechts kon Anthony van Gaste uit een moeilijke drukke hoek toch de bal over keeper Kieviets wip pen. „Ik was de bal even kwijt en ineens zag ik hem over me heen gaan en kon er niet meer bij", al dus Kieviets na afloop. Zierikzee kreeg ook nog enkele kansen via onder andere René Roon, Rini Stoutjesdijk en een spetter op de lat van de ingevallen Leen Koster (voor Kees Verkaart). In de slotfase kreeg ook BSC nog enkele mogelijkheden, maar wist er geen een te verzilveren. Tijdens de laatste tien minuten werd het tot dan toe sportieve tref fen even iets onvriendelijker. Een en ander had toch ook te maken met enkele dubieuse beslissingen van de arbiter. Ondanks het doorspelen in blessuretijd kon BSC niet meer langszij komen. Dit tot grote opluchting van het Zierikzee-legioen. ZIERIKZEE - De 3-1 overwinning op Waarde, de nummer drie in de eerste klas afdeling Zeeland, heeft het zelfvertrouwen van het de laatste weken pri ma draaiende Mevo goed gedaan. Zo goed zelfs dat er vol goede moed wordt uitgekeken naar de ontmoeting aanstaande zaterdag tegen koploper 's-Heer Arendskerke. Tijdens de thuiswedstrijd tegen Waarde kwamen er twee aan vallend spelende ploegen binnen de lijnen die elkaar vrij lieten voetballen. Vooral tijdens de eerste 25 minuten in de eerste helft speelde Mevo een sterke partij. Er werd goed gecombi neerd en de Zierikzeeënaren waren veel in balbezit. In de 6e minuut reeds speelde de jarige Peter van de Linde zich goed vrij en gaf af aan Martin Dekker, die tegen de keeper opschoot. Twee minuten later schoot Leon de Jonge net naast. De oranje- hemden groeiden en alles lukte bij hen op dit moment. Glansrol Waarde kreeg pas in de 30e minuut de eerste kans, maar de voor de zieke Niels Goudzwaard ingevallen doel man Jan van de Linde voorkwam een score. Vervolgens speelden de volgen de acties zich voornamelijk af op het middenveld. Bij Mevo speelde voor namelijk Maurice Lamberigts een glansrol. De eerste helft bleef echter doelpuntloos. Na de hervatting kregen de man nen van trainer Toine Tiggelman de wind mee. In de 5e minuut was het nu raak. Lamberigts dife de bal op links veroverde ging door lot de achterlijn en schoot in. De keeper weerde de bal echter af waarna L^pn de Jonge nu kon scoren: 1-0. In de 10e minuut speelde Maurice Lamberigts zich op eenzelfde manier vrjj en schoot weer in. Wéér redde de doelman en nu kon Martin Dekker binnentikken: 2-0. Nu begon Waarde enorm aan te dringen en kwam de verdediging van de gastheren behoorlijk onder druk te staan. Mevo moest het nu hebben van de snelle counter. Hierdoor kwa men nog bijna Victor van Oosterom en Leon de Jonge tot scoren. In de 38e minuut kwam Waarde dan toch dich terbij uit een penalty; omdat Cees de Ruyter hands maakte op de doellijn: 2-1. In de daaropvolgende minuten hield doelman Jan van de Linde Me vo overeind. In de 42e minuut zorgde Leon de Jonge voor het kroontje: 3-1. KERKWERVE - Hoewel het eerste elftal van WIK, voor het eerst in lange tijd, eindelijk weer eens goed bezig is geweest moesten de punten afgelopen zaterdag uiteindelijk toch weer gedeeld worden. De thuiswedstrijd tegen Dauwendaele, de nummer twee van de ranglijst, eindigde in een 1-1 gelijk spel. Vooral de zwakke leiding van scheidsrechter Saman zorgde voor veel er gernis bij beide ploegen. „Ik heb niet snel kritiek op efen scheidsrechter, maar wat deze ervan bakte vanmiddag leelj: nergens naar", stak WIK-trainer Jaap de Ridder zijn gedachten over de arbitrage niet on der stoelen of banken. Met verschil lende vreemde beslissingen en een zestal veelal overbodige boekingen was De Ridder het verre van eens. „Ook de voordeelregel werd niet door hem toegepast. We hebben misschien een half uur goed kunnen voetballen en daar heeft de scheidsrechter roet in het eten gegooid", kon De Ridder er maar geen genoeg van krijgen. Voorsprong WIK kwam in de 7e minuut op voorsprong. Uit een voorzet van Mar co Ganzcman gelukte het Erik-Jan Kort 1-0 aan te tekenen. Dauwendae le, dat tijdens dit duel de kans kreeg om de periodetitel te veroveren, stel de daar praktisch geen enkele kans Ook Jaap Boerma (r.) kon de openingstreffer van Sluis niet meer verhinde ren. Renesse wist uiteindelijk toch nog een 1-3 achterstand om te buigen in een 3-3 gelijkspel. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Renesse-trainer Nico de Winter was na afloop van de in 3-3 geëindigde thuiswedstrijd tegen Sluis behoorlijk tevreden met de puntende ling. „We hebben toch een 1-3 achterstand weten om te buigen in een gelijk spel. Ik ben daarom heel blij met dit gelijkspel", sprak hij overtuigend. Re nesse behoudt met dit gelijkspel een goede positie in de middenmoot van de tweede klas A zondag afdeling. In de eerste helft ging het bij Renes se vooral verdedigend nogal eens een paar keer de mist in. Zodoende wer den de gastheren reeds in de 10e mi nuut op een 0-1 achterstand gezet. Omdat oefenmeester De Winter persé wil dat Renesse opbouwend gebruik maakt van het middenveld (in plaats van altijd maar een dieptepass van uit de defensie richting spitsen) verg de dit toch de nodige gewenning. Re sultaat was voornamelijk dat er veelvuldig balverlies werd geleden. Profiteren Een opbouw in de 20e minuut liep ook om die redenen stuk, waarvan Sluis evenwel wist te profiteren en de marge tot 0-2 vergrootte. Na een half uur spelen kon Renesse dan toch de aansluiting realiseren. Uit een corner was het Jaap Boerma die in de daar na ontstane scrimmage als winnaar tevoorschijn kwam: 2-1. Sluis liet zich hierdoor niet in de luren leggen en bracht succesvol een 3-1 ruststand op het scorebord. Na de hervatting kwam er een be ter voetballend Renesse binnen de kalklijnen. In de 20e minuut werd Peter Messemaker in het zestienme tergebied onderuit gelopen. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip, waarna Micha van de Hoek de toegekende penalty probleemloos verzilverde: 2-3. Toen oefenmeester De Winter zijn voorstopper Jaap Boerma naar voren schoof, kwam Sluis vervolgens flink in de verdruk king. In de 40e minuut zorgde spits Leon Bakker met een schot uit de draai vanaf de zestienmeterlijn voor de gelijkmaker: 3-3. BERLIJN - Ludo Dielis is opnieuw winnaar geworden van het toernooi om de wereldbeker driebanden in Berlijn. In de finale versloeg de Bel gische wereldkampioen de Zweed Torbjörn Blomdahl in vijf zeer span nende sets. De laatste eindigde met een punt verschil: 15-14. KRABBENDIJKE - Hoewel het eerste elftal van ASV Brouwershaven de te genstander bijna negentig minuten lang als het ware voetballes heeft gege ven, viste het voor de vijfde keer dit seizoen achter het net. De uitwedstrijd in en tegen Krabbendijke ging met 2-1 verloren. „Ik kan wel zeggen dat de ge lukkigste ploeg heeft gewonnen", aldus een teleurgestelde trainer Krijgsman na afloop. Brouwershaven kwam enorm sterk uit de startblokken en kreeg reeds in de eerste minuut via Werner Kafoe een prima mogelijkheid op de ope ningstreffer. Zijn schot belandde evenwel op de paal. Krabbendijke werd helemaal onder de voet gelopen en even later kreeg wederom Kafoe een kans, terwijl Martin Quist glij dend net niet bij een voorzet kon. In die fase kreeg Krabbendijke slechts één kans, maar dat schot ging ruim schoots naast. Tegentreffer In de 25e minuut moest Brouwers haven dan toch de eerste tegentreffer incasseren: 1-0. Even waren de Brou- wenaren aangeslagen en kon men el kaar even niet goed bereiken. Een opsteker was evenwel dat Werner Ka foe twee minuten voor rust de gelijk maker scoorde: 1-1. Ook na rust kreeg Brouw de mees te kansen, maar was weinig foruin- lijk in het afmaken ervan. In de 15e minuut kon de Brouwse doelman Johnny van Mourik een hard schot nog net beroeren. Daarbij rolde het leer echter precies voor de voeten van Krabbendijke's gevaarlijkste spits Hoekman. Hjj maakte beheerst af: 2-1. Ondanks toepassing van de pompen-of-verzuipen-methode kon Brouwershaven niet meer tot scoren komen. Eindstand 2-1. OOSTERLAND - Nog steeds loopt het eerste elftal van SV Duiveland tegen het grote probleem van niet kunnen scoren. Ook tijdens de thuiswedstrijd af gelopen zaterdag tegen VCK konden de verschillende kansen niet worden om gezet in scores. De bezoekers kregen eigenlijk slechts twee behoorlijke kan sen maar benutten er daarvan wel één: 0-1. Achteraf gezien was het treffen tus sen SV Duiveland en VCK een gelijk spel waardig. Maar de Oosterlanders zitten duidelijk in de hoek waar de klappen vallen en liepen wederom een nederlaag op. „Er zal iemand moeten opstaan die gaat scoren en zo doende het gehele elftal op sleeptouw kan nemen", wenste Duiveland- trainer Cees Willemse. Hij denkt ove rigens dat die persoon zeker aanwe zig is bij de vereniging. Meeste kansen In de eerste helft creëerde Duive land meteen de meeste kansen. Maar zoals we het afgelopen seizoen al zo veel gezien hebben, stokten alle aan vallen nabij de zestienmeterlijn. Bij de gastheren was vooral Hans Capel- le weer goed op dreef en kopte onder andere één keer net naast. VCK stel de daar weinig tegenover en kon ook in die eerste helft niet tot scoren ko- Na de hervatting kreeg VCK ineens een goede mogelijkheid maar het schot stuitte op de paal. Hierna na men de gastheren het heft weer in handen en bleven het proberen. Ver der dan dat kwamen zij evenwel niet. Tot overmaat van ramp gelukte het de bezoekers om vijf minuten voor tijd alsnog de winst op te strijken. Duiveland-doelman Marco van de Linde schoot bij zijn uittrap de bal precies in de voeten van een tegen stander. Deze had het simpel voor het intikken: 0-1. DREISCHOR - Koploper van de 3e klas B, zondag afdeling, heeft haar voorsprong op de naaste concurren tie afgelopen weekeinde vergroot tot drie volle punten. De thuiswedstrijd tegen Noormannen 3 werd glansrijk en zonder moeite gewonnen met 5-0. De door scheidsrechter De Glopper in goede banen geleide wedstrijd be tekende bijna negentig minuten lang éénrichtingsverkeer voor de beste voetballers van Dreischor. Noorman nen 3 liep er, hoe zielig dit ook is, min of meer voor spek en bonen bij. Zij bleven echter sportief op hun niveau tegenstand bieden. Voor rust Dreischor opende de score in de 5e minuut middels een treffer van Wim van de Linde. Even konden de Dreister elf het doel niet meer vinden en het duurde tot in de 30e minuut vooraleer Jan Witte de stand op 2-0 bracht. Nog voor rust maakte Nor man Dijst er 3-0 van. Na de hervat ting waren het achtereenvolgens Ser ge van de Bos en Wim van de Linde die de eindstand op 5-0 brachten. Jan-Kees Noordijke (midden) wordt van de bal gezet door een tegenspeler van Dauwendaele. Dit duel eindigde uiteindelijk in een 1-1 gelijkspel. (Foto: Joop van Houdt). tegenover. Zij speelden veelal vanuit een gesloten verdediging. In de 30c minuut kregen de bezoe kers wegens een onbekende oorzaak een penalty tegen. Deze strafschop van elf meter werd door Van Dongen probleemloos benut: 1-1. „Ik wilde eigenlijk eerst van het veld afstap pen, maar ik realiseerde me ook dat dat weer consequenties met zich meebrengt. Dus hebben wc dat maar achterwege gehouden", aldus De Ridder. Na de hervatting kwamen beide ploegen amper meer tot voetballen. Scheidsrechter Saman floot voor het minste of geringste af. Er vielen in die tweede helft geen doelpunten meer te aanschouwen. WIK kreeg nog wel enkele mogelijkheden via onder andere Erik-Jan Kort en Kees Ver west. Het bleef echter 1-1. VEERE - Het eerste elftal van Bruse Boys heeft na vier wedstrijden op rij zonder doelpunten, eindelijk weer kunnen scoren. De uitwedstrijd in en tegen Veere werd met 1-2 gewonnen door de Bruenaren. „We gingen voor een gelijkspel weg en kwamen thuis met een overwin ning. Wat wil je nog meer", sprak een gelukkige trainer Piet Roks na afloop. Door deze zege blijft Bruse Boys de aansluiting met de bovenste ploegen behouden. De bruenaren moesten het tegen Veere doen zonder de inbreng van de geblesseerden Peter Willemse (enkel) en Jeroen Hoep (2 gebroken midden- handsbeentjes) en Abby Duinhouwer (werken). Hierdoor kon oefenmeester Roks met slechts elf vaste basisspe lers afreizen naar Veere. „En als je dan weet dat het technisch begaafde Veere haar laatste vier wedstrijden heeft gewonnen, en wij vier wedstrij den niet hebben kunnen scoren, snap je de problemen", aldus Roks. In de eerste helft toonden beide ploegen zich gelijkwaardig. Wel werd er in een laag tempo gespeeld. Enigs zins ongelukkig kwam Bruse Boys in de 21e minuut op achterstand. Na een solo aan Vecrse zijde sprong de verde digde bal precies voor de voeten van Vccre's aanvaller René Schreuder. Hij wist hiermee wel raad: 1-0. Bruse Boys bleef echter goed in het collec tief voetballen. De Bruenaren kreegen kansjes via Hoewel het verre van florissant verloopt bij de beste voetballers van Duiveland, heeft de dit seizoen in het seniorenvoetbal debuterende trainer Willemse geen spijt van deze beslis sing. „Qua training en dergelijke is het me ontzettend meegevallen, maar we zullen eens moeten gaan winnen. Ik heb echter geen spijt van deze overstap, ik kan in ieder geval goed mijn 'ei' erin. kwijt", aldus Bruenaar Willemse. ZONNEMAIRE - Met een glansrol voor Marcel de Vlieger, die twee doel punten op zijn naam bracht en voor twee andere treffers de voorberei ding verzorgde, heeft Zonnemaire gisteren, zondag, een 5-0 winst ge boekt op het bezoekende Renesse 3. „We hebben weer doelpunten kunnen maken en dat is toch iets positiefs", sprak de tevreden trainer Wim Kom mer na afloop. Tijdens het eerste kwartier onder vond Zonnemaire nog wel enige te genstand van de Renessenareh. Tben Marco Tanis echter in de 15e minuut de score opende was de weerstand ge broken en konden de gastheren ver volgens frank en vrij de wedstrijd uitspelen. In de 20e minuut zorgde - wederom - Tanis voor de volgende treffer. Met een fraaie zweef kopte hij de bal tussen dë palen. De voorzet werd op maat verzorgd door de mid- mid Marcel de Vlieger: 2-0. In de 23e minuut gelukte het uit blinker Marcel de Vlieger zelf om met een afstandsschot van net buiten het zestienmetergebied zijn eerste doel punt van dit duel te scoren: 3-0. Nog voordat de eerste helft voorbij was kon De Vlieger wederom uithalen voor een volgend doelpunt. Deze keer redde de keeper maar liet de bal als nog los, waardoor broer Edwin de Vlieger alsnog nog binnen kon tik ken: 4-0. Na rust zorgde Marcel de Vlieger na een solo voor het laatste en vijfde doelpunt: 5-0. onder andere Jacob van den Berge, die weer goed werd bediend vanaf de zijkanten door Kees-Jan van Nicu- •wenhuizc (rechts) en Harold van den Berge (links). Ook op slag van rust kreeg Jacob van den Berge weer een kans uit een corner. Zijn kopbal wordt echter gestopt. In de rebound schoot Robin Ruitenbeek vervolgens rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Na dc rust kwam Bruse Boys in de 10e minuut dan toch langszij. Uit een voorzet van Kees-Jan van Nieuwcn- huijze kon aanvoerder Jacob van den Berge nu wel inschieten: 1-1. Dit vij zelde het zelfvertrouwen behoorlijk op, zodat Bruse Boys erin bleef gelo ven. Vooral onder aanvoering van de fanatiek jagende Egbert van Unen sprong de vonk over op het gehele team. In de 20e minuut werd dit be loond met de winnende treffer van wederom Jacob van den Berge: 1-2. WOLPHAARTSDIJK - Tij dens de wedstrijd in de eerste klas, afdeling zaterdag, tussen Wolfaartsdijk en DFS heeft Kees van Dljke van laatstge noemde ploeg zijn rechter scheen- en kuitbeen gebroken. De wedstrijd werd zodoende in de 17e minuut van de tweede helft bij een 0-0 stand gestaakt. De 20-jarige voorstopper van DFS was juist weer fit na een blessure van enkele weken. Na een solo vanaf eigen helft speelde Van Dijke in die be wuste 17e minuut op volle snel heid de bal voor hem uit. Een tegenstander die op de bal af kwam kwam tegelijk met de onfortuinlijke Haamstedenaar bij de bal aan. Beiden maakten een trapbeweging waarbij Kees van Dijke vol op het scheenbeen werd geraakt. Ambulance Gezien het vrij ongebruike lijke geluid dat bij die aanva ring te horen was. werd al snel duidelijk dat er van een breuk sprake moest zijn. De in aller ijl opgeroepen ambulance bracht Van Dijke regelrecht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee Zon dagmorgen moest de breuk nog worden gereponeerd (recht ge zet). Nadat het gezwollen been enigszins is geslonken krijgt Van Dijke circulair gips aange meten. Dif betekent voor hem minstens drie maanden niet aan sport kunnen doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 8