122.000,- voor gehandicapten Rode Kruis afdeling Schouwen Westhoek werft nieuwe leden College Bruinisse wil verhoging woonforensenbelasting met 10 Vergadering algemeen bestuur Stichting Jeugd Vergadering commissie sociale zaken Vergadering Zierikzeese commissie welzijn Geen vrijstelling meer voor vestiging horeca bedrijven Zierikzeese binnenstad Commissie financiën ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bespreking verkeers maatregelen Stolpweg M. Haeck neemt afscheid van Bruse brandweer RSG-eindexamenkandidaten op werkbezoek in Den Haag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag: 26 november 1990 Nr. 24854 3 ZIERIKZEE - Morgen, dinsdag 27 november, vergadert het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. De vergade ring wordt gehouden in De Driehoek en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergadering onder meer het werkplan voor 1991 van de stichting. Vanuit het beleids plan is een aantal taken naar voren gehaald. Deze zijn in het werkplan '91 opgenomen. Ook aan de orde komt de financiële situatie van de Stichting Jeugd. ZIERIKZEE - De begroting 1991 en de rekening 1989 van de Volkskre dietbank. Dat staat op de agenda van de vergadering die de adviescommis sie sociale zaken donderdag 29 no vember houdt in het stadhuis te Zie- rikzee. De commissie praat ook over de re kening 1989 van de Intergemeentelij ke Sociale Dienst Schouwen-Duive- land Sint Philipsland en over sociale vernieuwing. De vergadering begint om 16.00 uur en kan door iedere be langstellende vanaf de publieke tri bune worden gevolgd. ZIERIKZEE - Via een herziene subsidie-aanvraag probeert de stich ting Schouws. Spel opnieuw de ge meente Zierikzee er van te overtui gen dat men een jaarlijks terugke rende subsidie van 1000 gulden nodig heeft. Tijdens een openbare vergadering van de adviescommissie welzijnsbe leid, op dinsdag 4 december in het stadhuis te Zierikzee, wordt de her ziene subsidie-aanvraag besproken en wordt het college van b en w hier over geadviseerd. Op de agenda van de adviescommissie staan nog vier subsidieverzoeken. De Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland vraagt een hogere fi nanciële bijdrage van de gemeente omdat men minder subsidie van het rijk krijgt. De nieuwe Zeeuwse stich ting Gehandicaptenbeleid vraagt om een structurele subsidie van een gul den per inwoner per jaar. De stichting Vervoer Gehandicapten Sport Zee land heeft een aanvullend bedrag no dig om de tekorten over 1990 te dek ken. En de bewonerscommissie Flat bewoners Borrendamme wil graag 600 gulden subsidie voor haar activi teiten in 1990. De commissievergade ring begint om 16.30 uur en kan door iedere belangstellende vanaf de pu blieke tribune worden gevolgd. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese col lege van b en w wil het bestemmings plan Dam-Oude Haven zodanig wij zigen dat geen vrijstelling meer kan worden verleend voor de bouw of vestiging van horeca-bedrijven in het gebied Dam-Oude Haven te Zierik zee. Tijdens een openbare vergadering van de adviescommissie RO op dins dag 4 december in de raadzaal van het stadhuis wordt hierover gespro ken en advies uitgebracht. Zoals be kend werd pas geleden nog zo'n uit zondering gemaakt om restauratie van het vakwerkhuis in het Vrij- poortje te combineren met het vesti gen van een nieuw restaurant. Op de agenda van de adviescommissie staat verder aanpassing van het bestem mingsplan Lange Blokweg en bespre king van een ontwerp-structuur- schets van het bestemmingsplan Poortambacht-zuid. Een verzoek om een bijdrage uit het stadsvernieu wingsfonds door de woningbouwver eniging Beter Wonen. En een verzoek van installatiebedrijf Ooms voor uit breiding van het bedrijfspand in de Lange Sint Janstraat. De vergadering begint om 16.00 uur en kan door iede re belangstellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. NIEUWERKERK - Donderdag 29 november vergadert de commissie fi nanciën van de gemeente Duivcland. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Nieuwerkerk en begint om 16.30 uur. Op de agenda van de vergadering onder meer de gemeenterekening 1989. Zoals in een vorige vergadering is afgesproken geeft de comptabele een korte toelichting. Verder op de agenda van de commissievergadering het voorstel van het college om een krediet van 8800,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van klim- en klautermateriaal ten behoeve van openbare basisschool 't Stoofje in Ouwerkerk. Het geld dat voor dit alles werd ge bruikt was afkomstig uit de jaarlijk se collecte van de Rode Kruisafdeling en de contributie die werd betaald door de leden. ,,Een deel van dat geld moeten we afdrageivaan het hoofdbu reau van het Rode Kruis in Den Haag. Van het geld dat we zelf moch ten houden hebben we dit jaar in to taal 7000 gulden bestemd voor bui tenlandse hulpverlening. De onge veer 1300 gulden daarvan die nu nog in kas zit, wordt volgens de penning- meesteresse ook overgemaakt aan het internationale Rode Kruis. ,,Het is voor een pot waaruit men mensen BRUINISSE - Als het aan het college van b en w van Bruinisse ligt gaat het tarief van de woonforensenbe- lasting met tien procent omhoog. „Gemiddeld zijn onze tarieven lager dan die in de omliggende gemeenten", al dus het college in een toelichting op het voorstel aan de raad om de wooonforensenbelasting te verhogen. Het voorstel komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van donderdag 29 november. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. AMSTERDAM/BURGH-HAAMSTEDE - De Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging (NAB) schenkt ter gele genheid vnn haar 40-jarig bestaan een bedrag van 122.000.- aan de Stichting Renessc. De stichting gebruikt het geld voor het aanpassen aan het gebruik door lichamelijk gehandicapten van 12 luxe blokhutten in hei nog te bouwen recreatiepark De Soeten Hacrd in Renessc Het recreatiepark is bestemd voor zowel lichame lijk gehandicapten als niet'gchandicaptrn. De 122.000.- is de eerste gift die de stichting ontvangt. De aan passing rnn de 12 blokhutten betreft onder meer extra ruimte voor rolstoelgcbruik. aangepast sanitair en verstelbare onderdelen zoals het aanrecht. Op de foto de symbolische overhandiging van het geld door werk- nemersvnorzitter Klein vermeen van de NAB aan de voorzitter can de Stichting Renessc. burgemeester J. I.. Niemantsverdriet-Leenheer. Volgens het college is het wenselijk om tot een verhoging van het tarief over te gaan omdat de investeringen die de gemeente zich getroost ten be hoeve van de recreatie steeds verder oplopen. In de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1991 kondigde het college al aan met een voorstel tot verhoging van de woonforensenbe- lasting te zullen komen. Verkeers veiligheid Met name ten faveure van de ver keersveiligheid staat er nogal wat op stapel in Bruinisse. Er worden trot toirs aangelegd langs Groeneweg en Hageweg, er komt een bovendijks voetpad van het Aquadelta-gebied naar Bruinisse en er zijn plannen voor het treffen van verkeersrem- mende voorzieningen aan de Hage weg. In de ontwerp-begroting voor 1991 is ook al rekening gehouden met een verhoging van de tarieven met 10 procent. „Het niet verhogen van de tarieven zou een tegenvaller beteke nen van 12.000,- op de begroting", aldus het college. Op de agenda van de gemeente raadsvergadering verder de samen werking op milieugebied. Zoals be kend mag worden verondersteld liggen er plannen om de krachten op milieugebied eilandelijk te bunde len. De overeenkomst waarin die sa menwerking nader geregeld wordt is het milieu-convenant. Eerste stap naar samenwerking' Het college stelt de raad voor deze eerste stap naar samenwerking op milieu-gebied te nemen. Het college wil wel als voorwaarde stellen dat al le gemeenten op Schouwen-Duive- land zich achter het milieu-convenant scharen. De milieu-consulent zou ver der slechts voor vier jaar, de tijd dat de gemeente Bruinisse hiervoor een rijksbijdrage ontvangt, aangesteld moeten worden. Voordat die milieu-consulent aan gesteld wordt wil het college van b en w van Bruinisse drie maanden tijd voor overleg met St. Philipsland, Noord-Beveland en Walcheren over mogeljkc bovcn-cilandelijkc samen werking op milieugebied. ..Dc laatste voorwaarde is gesteld om uit de bestuurlijke impasse tc ko men waarin men is gerankt door het standpunt dat de gemeente Zierikzee intussen heeft ingenomen", stelt het college. Een eerste overleg tussen de portefeuillehouders van milieu van Schouwen-Duiveland met vertegen woordigers uit het gemelde gebied heeft inmiddels plaatsgevonden. goede reputatie opgebouwd op het Binnenhof". Uitgever; B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; pét jaar f 166.00; losse nummers m.i.v. 1 sept. f 0,90, m.i.v. 1 jan. f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag 'tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. vragen ons om een grotere financiële bijdrage om voldoende hulp te kun nen geven". Daarom wil de afdeling proberen om volgend jaar een nog grotere som geld te bestemmen voor internationa le hulp. Behalve via de collecte wil men dat geld bijeenbrengen door Welfare-artikelen te verkopen in kra men op zomermarkten en door de mensen aan te schrijven met het ver zoek lid te worden van de afdeling. Vijfenzestig: vrijwilligers Behalve de leden, wiens bijdrage er uit bestaat dat ze jaarlijks contribu tie betalen, heeft de afdeling Schou wen Westhoek ook zo'n 65 vrijwilli gers. Door hun inzet maakt de Rode Kruis afdeling zich verdienstelijk in de regio. Zo is er de Rode Kruis colon ne, een groep mensen die zich inzet voor de hulpverlening. Men is op de achtergrond aanwezig bij sport en an dere evenementen. Maar men traint ook regelmatig om in samenwerking met brandweer, politie en andere co lonnes adequate hulp te kunnen ver lenen bij grotere calamiteiten. De Welfare-afdeling van het Rode Kruis is actief in het ziekenhuis en de bejaardenoorden. Men organi seert middagen waarbij gehand werkt kan worden. Maar ook dag tochten voor ouderen en gehandicap ten. Verder gaan de leden van het Welfarewerk als begeleidster mee op het vakantie-hospitaalschip Henry Dunant of naar vakantiehuizen. Tenslotte zijn er activiteiten in het kader van het Jeugd Rode Kruis. Jeugd EHBO-cursussen die door le den van de colonne worden gegeven in de hoogste groepen van de basis scholen in hun gebied. NIEUWERKERK - Tijdens een openbare vergadering van de advies commissie algemene zaken wordt woensdag 28 november in het ge meentehuis te Nieuwerkerk gespro ken over aanpassing van en verkeers maatregelen op de Stolpweg te Nieuwerkerk. Inmiddels is uitgerekend wat de di verse aanpassingen van de weg en verkeersmaatregelen zouden gaan kosten, zodat een vergelijking kan worden gemaakt. Bij de berekenin gen zijn ook de ideeën meegenomen die door de bewoners van de wijk naar voren werden gebracht. De ver gadering kan door iedere belangstel lende worden bijgewoond en begint om 19.30 uur. BRUINISSE - Wegens het bereiken van de 55-jarige leeftijd neemt M. Haeck afscheid van het brandweer korps van Bruinisse. In brandweerkringen wil men dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Haeck. is immmers reeds 22 jaar ac tief binnen het brandweerkorps. Woensdag 19 december wordt hem een receptie in het Keldertje van 't Durpsuus aangeboden. Men maakt meteen van de gelegenheid gebruik om een aantal leden een diploma uit te reiken. De receptie begint om 20.00 uur. 'Om meer gerichte hulp te kunnen blijven verlenen, ook aan het buitenland Een van de activiteiten van de Rode Kruis-afdeling Schouwen Westhoek is het organiseren van bloeddonor-avonden. Uit een toelichting van penning- meesteresse M. Brink-Boot blijkt dat dit jaar vanuit de afdeling bijna 6000 gulden werd overgeipaakt voor hulp verlening door het internationale Ro de Kruis aan slachtoffers in het bui tenland. ,,In het begin van de zomer droegen we 2000 gulden bij voor de slachtoffers van de aardbeving in Iran. Na de inval van Irak in Koeweit maakten we nog eens 2000 gulden over voor hulp aan de vluchtelingen die vanuit Irak naar Jordanië vlucht ten". Verder betaalde de afdeling 1730 gulden voor de operatie en revalida tie van een slachtoffer van de oorlog in Angola. Collecte en contributie naar rampgebieden stuurt om daar hulp te verlenen". Dat laatste is de afgelopen twee jaar bijna twee keer zo vaak nodig geweest dan in de jaren daarvoor. ,,Er zijn veel natuurrampen geweest en in diverse gebieden in de wereld is nog steeds oorlog". Het toenemende beroep dat wordt gedaan op het in ternationale Rode Kruis werkt door naar de plaatselijke afdelingen. „Ze ZIERIKZEE - Vorige week reisden de eindexamenkan didaten VWO, HAVO en MAVO geschiedenis naar Den Haag voor een werkbezoek. Onder leiding van ouders, onderwijsondersteunend personeel en docenten werden onder andere een museum, het Mauritshuis en de Twee de Kamer bezocht. In de Tweede Kamer werden ge sprekken gevoerd met leden en verte genwoordigers van de diverse frac ties. Daarbij ontstonden af en toe levendige discussies. Verdeeld over 14 groepen woonden de leerlingen twee gespreksronden van de parlementa riërs bij. Kosten in verband met recreatie worden steeds hoger Ook nam men een kijkje in de Tweede Kamer zelf. Daar werd juist gedebatteerd over de kwestie van de illegale buitenlanders. Voor de RSG- leerlingen was dat aanleiding om buiten de zaal de discussie onder el kaar voort te zetten. Volgens geschiedenisdocent drs J. Chr. Erbrink is de jaarlijkse excursie naar Den Haag voor de leerlingen een goede ervaring. „Men kijkt even in de keuken van het politieke be drijf, ontmoet politici, ziet het Bin nenhof met eigen ogen en leert door de gesprekken de verschillende me ningen over een onderwerp onder scheiden. De RSG heeft door haar jaarlijks terugkerende bezoeken een SCHARENDIJKE - De Rode Kruis-afdeling Schouwen Westhoek is via het aan schrijven van oud-leden begonnen met een actie die het ledenbestand weer op peil moet brengen. Sinds enkele jaren tekent zich een proces af waarbij het ledenaantal langzaam maar zeker is teruggelopen van 1350 naar 1225. En dat is niet de bedoeling vindt het bestuur van de afdeling. Integendeel, men heeft juist meer leden nodig. On der andere omdat de buitenlandse hulpverlening vanuit de afdeling Schouwen West hoek steeds toeneemt. -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3