NIEUW! 32Ö a Reconstructie tweede weggedeelte Elkerzeeseweg start nog dit jaar Middenschouwen en Bruinisse zien niets in project voor kinderopvang SAMAN BV Lantaarnpaal breekt af door aanrijding Fiets- en wandelpad blijft op verlanglijstje raad en college Alarm sirenes worden vernieuwd Auto slipt op opgevroren wegdek "Sint., iedereen in de stad heeft 't erover." "Dan is het geen geheim meer, Piet." ''Financieel onzeker en daarom niet gewenst^ Inbraak in woning k Z1 ERl KZEESCH E NIEUWSBODE MAANDAG 26 NOVEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24854 Rode Kruis Sinterklaas Samenwerking Winst De afdeling Schouwen/Westhoek van het Rode De Goedheiligman heeft het afgelopen week- Er wordt gestalte gegeven aan een regionale Eindelijk heeft de W Zierikzee winst kunnen Kruis is op zoek naar nieuwe leden. (Pag. 3). einde weer gepresteerd op vele plaatsen aan aanpak van het werkgelegenheidsbeleid. (Pag. boeken op eigen terrein tegen BSC. (Pag. 7). te komen. (Pag. 5). 6). WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) Zeg Uw kind minder hoezeer gij het lief hebt, doch zeg het, hoezeer U Uwe ouders hebt be mind. Fliegende Blatter SEROOSKERKE - Een lantaarn paal van Delta Nutsbedrijven brak af door de klap waarmee mevrouw A. G. uit Hellevoetsluis er met haar auto tegenaan reed. Het ongeluk gebeurde zondagmor gen om ongeveer 9.00 uur op de pro vinciale weg Zierikzee-Haamstede ter hoogte van Serooskerke. Me vrouw A. G. reed in de richting Haamstede. Het wegdek was glad door opvriezing. Op de plaats waar de weg wat omhoog loopt, raakte zij met haar auto in een slip. Na enkele manoeuvres kwam de auto met de achterzijde tegen een lantaarnpaal terecht. De lichtmast brak af en de auto werd aan de achterzijde zo zwaar beschadigd dat hij moest wor den weggesleept. A. G. liep geen ver wondingen op. Hoewel de hele woning door de in brekers werd'-doorzocht is tot nu toe nog niet vastgesteld dat iets werd meegenomen. De inbraak vond plaats tijdens afwezigheid van de be woners. De inbrekers kwamen het huis binnen door middel van braak. De toekomst voor de kinderopvang lijkt uiterst onzeker. (Archieffoto). SCHARENDIJKE - Nog voor het eind van dit jaar wordt een begin gemaakt met de reconstructie van het gedeelte van de Elkerzeeseweg tussen Boutlaan en Ei kerzee. De gemeenteraad schaarde zich zaterdag tijdens een speciale raadsvergadering achter het voorstel van het college voor dit karwei een bedrag van bijna 8 ton be schikbaar te stellen. Een fietspad, en als het even kan ook nog een voetpad, blijft op het verlanglijstje van de Middensehouwse bestuurderen staan. Wethouder W. G. Renden schetste zaterdag allereerst de voorgeschiede nis. Hij legde uit dat alweer ruim een jaar geleden, in augustus 1989, geld beschikbaar werd gesteld om de plannen voor de Elkerzeeseweg voor te kunnen bereiden. ,,We hebben ver volgens inspraakavonden gehad en Onlangs werd de laatste hand gelegd aan het eerste deel van de reconstructie (A rchieffoto). nu is het dan zover dat we het werk aan kunnen besteden", aldus Renden, Haast Hij benadrukte dat haast gemaakt dient te worden. Het werk moet nog dit jaar van start gaan wil men de toegezegde overheidssubsidie niet verspelen. Voor het gedeelte buiten de bebouwde kom krijgt de gemeen ten van het rijk 90 procent subsidie. Voor weggedeelten binnen de be bouwde kom krijgt men minder te rug: 45 procent. Voor de aanleg van een voetpad krijgt de gemeente geen subsidie. Het is de bedoeling dat er drie ver keersdrempels komen en bij binnen komst van Eikerzee aan beide zijden middengeleiders. Men hoopt door de ze maatregelen de automobilisten te kunnen dwingen zich aan de daar geldende maximumsnelheid te hou den. Verder voorziet het plan in de aan leg van een rotonde bij de kruising Elkerzeeseweg/Kloosterweg/Weel- weg en het maken van parkeervak ken in Eikerzee. Alles bij elkaar vergt het karwei een investering van 843.000,-. De raad stelde eerder ech ter al een krediet van 51.700,- be schikbaar Er blijft een bedrag van 791.300,- over. Voor de gemeente be tekent het, na aftrek van de rijkssub sidie, een investering van twee ton. Vrachtwagens CDA-raadslid P. W. Berrevocts- Ringelbergzei zich af te vragen of dc geplande rotonde geen problemen op zal leveren voor vrachtwagens en bussen. Ook was haar niet duidelijk of het bij de subsidie gaat om de wer kelijk gemaakte kosten of het bedrag van aanbesteding. SGP/RPF-woord- voerder J. L. F. Bolleman bleek enige moeite te hebben met de hoogte van de investering. „Kan er niet bezuinigd worden door bijvoorbeeld geen drie maar twee verkeersdrempels aan te leg gen", aldus Bolleman. C. Boot (CDA) bleek vooral vraagtekens te zetten bij de wijze van aanbesteding. Geen kritiek van de kant van G. A. M. Cobussen. ,,AI is het verschil met de eerdere begroting wel erg groot. Laten we hopen dat deze reconstruc tie ook werkelijk de veiligheid ten goede komt", aldus de socialist. VVD-woordvoerder J. M. van Lange- raad tenslotte vroeg aandacht voor een mogelijke toekomstige verbin ding tussen Eikerzee en de Dammen- weg. ,,Is de rotonde wel op zoveel ver keer berekend", zq vroeg de liberaal. Rekening houden Wethouder W. G. Renden stelde al lereerst dat de capaciteit van de aan te leggen rotonde voldoende is om het te verwachten verkeersaanbod te kunnen verwerken. Ook, zo bena drukte hij, als Eikerzee een recht streekse verbinding met de Dammcn- weg krijgt. ,,Wc moeten dc verkeers drukte ook weer niet overdrijven", al dus de wethouder. Hij kon niet anders dan toegeven dat het voor de fietsers oppassen ge blazen blijft op dc Elkerzeeseweg. ,.Ecn fietspad is helaas niet moge lijk", aldus Renden. „Het snelver keer zal zoveel mogelijk rekening met hen moeten houden". Renden reageerde op de suggestie van Bolleman dat wellicht volstaan kan worden met twee in plaats van drie verkeersdrempels, dat die derde drempel er juist op uitdrukkelijk verzoek van dc belanghebbenden is gepland. ,,We hebben naar de bewo ners geluisterd", aldus Renden. „Maar dat heeft het wel duurder ge maakt". Op wat sceptische opmer kingen van Cobussen reageerde Ren den met de opmerking dat men er binnen het college vanuit gaat dat de maatregelen ook daadwerkelijk vruchten af zullen werpen. ZIERIKZEE - In 1991 wordt het totale sirene-net in Zee land drastisch vernieuwd. Dat zegt het hoofd van de alarm centrale regionale brandweer, W. Imanse. Het besluit tot ver nieuwing staat overigens los van een storing waardoor zaterdagavond de sirenes in Oosterland, Nieuwerkerk en Bruinisse gingen loeien. Een vals alarm dat volgens Imanse werd veroorzaakt door een storing in de kabels van de bijzondere PTT-telefoonlijnen waar de alarmseinen doorheen lopen. De sirenes in de diverse dorpen loeiden vanaf ongeveer 23.00 uur een kwartier lang met tussenpozen van enkele minuten. In opdraght van de re gionale brandweer werden de zekeringen uit de apparatuur gehaald om het valse alarm te doen ophouden. Vandaag (maandag) worden de bescha digde kabels door de PTT her steld. Volgens Imanse zit de be schadiging ergens tussen Zierikzee en Oosterland. Via de vernieuwing van de sirene- appatuur in 1991 worden de signalen naar elk sirene apparaat apart en radio grafisch gestuurd. Dat bete kent dat het niet meer kan voorkomen dat door een sto ring diverse apparaten gaan loeien. ZON- EN MAANSTANDEN 27 nov. Zon op 08.20, onder 16.34 Maan op 13.47, onder 01.46 Volle maan: 12 dec. (17.30) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft de komende dagen vrij koud weer. Een lagedruk- gebied boven midden-Europa en_Ita- lië verandert weinig van plaats. Bo ven de Britse eilanden en zuid-Skan- dinavië ligt een rug van hogedruk. Hierdoor staat boven onze omgeving een noordoostelijke stroming, waar mee veel bewolking wordt aange voerd. De kans op een bui is niet al te groot, maar blijft voor de kustgebie den aanwezig. In de nacht en ochtend komt plaatselijk mist voor. De mini mumtemperatuur wordt omstreeks 2 graden en plaatselijk komt vorst aan de grond voor. Morgenmiddag wordt het niet warmer dan een graad of 5. Later in de week gaat het vooral in het binnenland in de nacht en vroege ochtend licht vriezen. ZIERIKZEE - De auto van R. R. D. van G. uit Papendrecht werd aan de linkerzijde beschadigd. De Papen- drechter geraakte zondagmorgen op de Weg naar de Val in een slip vanwe ge het opgevroren wegdek. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 8.00 uur toen R. R. D. van G. met zijn auto vanaf het met verkeerslichten beveiligde kruispunt op dc Rijksweg N59 in de richting Zeelandbrug reed. Vanwege gladheid als gevolg van een opgevroren wegdek raakte hij ter hoogte van de afslag Beddewaartse- dijk met zijn auto in een slip. De auto kwam na enkele manoeuvres in de berm van de weg tot stilstand. Het voertuig werd aan de linkerzijde be schadigd. De automobilist kwam met de schrik vrij. Advertentie Nog 2 nachtjes slapen en Zierikzee wordt nog gezelliger, verrassender., en voordeliger. Op 28 november a.s om 9.30 uur wordt de nieuwe Xenos winkel aan het havenplein 19-21 in Zierikzee geopend. Havenplein 19-21 - Zierikzee. P.s.let morgen op onze openingsaanbiedingen in deze krant. Constructeurs/Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Met f 350,- subsidie verdient de Nefit-Turbo zichzelf al terug bij een gasverbruik van 1000 m3 per jaar. Hiervan zijn meerdere voorbeelden voorhanden", aldus het college. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE/SCHARENDIJKE - Het college van b en w van Middenschouwen stelt de raad voor niet mee te doen aan een project kinderopvang' samen met de andere Schouwse gemeenten. Ook het college van b en w van Bruinisse blijkt niet zo veel te voelen voor kinderop vang. „De behoefte aan kinderopvang achten wij mo menteel in onze gemeente minimaal", aldus het Bruse college. Het college van b en w van Middenschouwen vindt kinderopvang in samenwerking met andere ge meenten financieel te onzeker. 'En daarom niet gewenst'. Het voorstel van het college komt in Middenschouwen aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering van woensdag 28 november. Het colle ge voert in haar toelichting op het voorstel aan dat de bijdrage die men van het rijk krijgt, 5000.- per 'kind plaats', niet kostendekkend is. ,,De kosten voor een opvangplaats komen bij een kinderdagverblijf al gauw op een bedrag van 12.000,-", aldus het college. Het verschil met de werke lijk kosten moet bij elkaar worden vergaard middels een ouderbijdrage en financiële steun van overheid en bedrijfsleven. Voor het college van Middenschou wen is het, zo blijkt uit de toelich ting, een centenkwestie. Met geen woord wordt gerept over de vraag of men al dan niet verwacht dat burgers uit Middenschouwen gebruik zullen maken van de mogelijkheden voor kinderopvang. Het voorstel van het college is overigens een meerder- heidsvoorstel. PvdA-wethouder W. G. Renden is een andere mening toege daan. Als het aan hem ligt komt er een combinatie van kinderdagverblijf en gastoüderproject. Hij stelt daarbij wel de voorwaarde dat de overige ge meenten, met uitzondering van de gemeente Duiveland die al eerder af haakte, meedoen. Het Bruse college voert in haar voorstel aan de raad om af te zien van een project kinderopvang aan dat de behoefte aan kinderopvang in Brui nisse in hun ogen minimaal is. ,,In de enkele gevallen dat aan gastouderop- vang behoefte bestaat wordt dit in de familie- en kennissenkring opgelost. Afstand Verder speelt de afstand Bruinisse- Zierikzee volgens het college een be langrijke rol. ,,Wij verwachten dat dat in voorkomende gevallen op pro blemen zal stuiten, zeker indien de ouders niet in Zierikzee maar bij voorbeeld in de Randstad werkzaam zijn. Wij verwachten dan ook dat van uit onze gemeente geen sprake zal zijn van deelname aan zowel dagop vang als het gastouderproject", con cludeert het college. Ook ziet men de noodzaak van een eigen gemeentelijk kinderopvang- project niet en de slotconclusie van het Bruse college is dan ook dat men geen gebruik zal maken van de sti muleringsmaatregel kinderopvang. Het voorstel van het college van b en w van Bruinisse komt aan de Orde tijdens de gemeenteraadsvergade ring van donderdag 29 november. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Wie de discussie wil volgen is van harte welkom op de publieke tribune. SCHARENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in het woonhuis van L. H. aan de Kloosternolstraat te Scharendijke. Verwachting tot dihsdagavond: Mogelijk een bui Veel bewolking en mogelijk een bui. In de nacht en ochtend plaatse lijk mist. Minimumtemperatuur om streeks 2 graden en plaatselijk vorst aan de grond. Middagtemperatuur ongeveer 5 graden. Noordoosten wind, zwak tot matig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 30 nov.: Woensdag: Zonneschijn: 10%. Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: noord 3 Donderdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 3 Vrijdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: oost 3 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1