kans op hoog water Duiveland haalt Reinigings dienst uit milieu-convenant 32&<9 00^ 'We zien de havenmeester al twee keer per dag met bezem rondlopen' 4 Andere lokatie voor De Pul niet waarschijnlijk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Duiveland staat ketelhok toe bij woningen Salvator- hoeve BORA BETA LEOLUX Kritiek op houding Rijkswaterstaat met betrekking tot overstromen Bruse loswal Inbraken in auto's College Bru kiest vooralsnog voor betere geluidsisolatie vofü ©©veireiïi ifeizeir» Bergshoeff: Milieubeleid vanaf begin opzetten via samenwerking met andere gebieden in Zeeland KASSA "Sint I" 11 la Pint?" "Ik geloof dat ik het weet" "Stil Piet, 't moet een verrassing blijven" Nog 5 nachtjes slapen en Zierikzee wordt nog gezelliger, verrassender en voordeliger! B!BI Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Meubelrama Warm water Oud-predikant Zaalvoetbal Meubelrama wil uitbreiden, maar g s van Zee- Er is veel belangstelling voor het deze week Oud-predikant ds. Van den Brink is weer even Toren Boys verslaat koploper WIK. (Pag. 9). 4and ligt dwars. (Pag. 2). gestarte warm water-zwemmen in Onderdak. terug op de oude stek. (Pag. 5). (Pag. 3). VRIJDAG 23 NOVEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24853 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De minachting voor onze natuur is een dwaling van het verstand. Vauvenargues OUWERKERK - Het ge meentebestuur van Duiveland heeft besloten dat de bewoners van de Salvatorhoeve te Ouwerkerk, die bij hun wo ning illegaal een ketelhok van maximaal twee vierkante me ter hebben gebouwd, dat mo gen laten staan. Alle illegale bouwsels die groter zijn moe ten worden afgebroken. De gemeenteraad geeft daar mee uitvoering aan een uit spraak van de Raad van State die bepaalde dat de illegale bouwsels bij de huizen op de Salvatorhoeve moeten verdwij nen. De uitzondering die de ge meente maakt voor bouwsels die minder groot zijn dan twee vierkante meter, is volgens burgemeester A. Bergshoeff gebaseerd op praktische pro blemen. „Praktische proble men in verband met verwar mingsinstallaties en cv-kè- tels", zo zei hij donderdag avond tijdens de gemeente raadsvergadering in antwoord op een vraag van M. Klaassen- Meijer(CDA). Een aantal bewo ners van de Salvotorhoeve heeft in een brief aan het ge meentebestuur laten weten dat naar hun mening in ruime ma te sprake is van willekeur bij het bepalen welke bouwsels wel en welke niet afgebroken hoeven te worden. MeiMs van mening dat in de hele gemeente Duiveland veel illegale bouw sels staan waartegen niets wordt gedaan. Advertentie van Leolux funktionele kreativiteit fim 't lange uus Interieurvormgeving die zich onderscheidt van anderen Havenpark 26-28 Zierikzee. 01110-13727 BRUINISSE - „Een leuk verhaal, maar ons insziens niet realistisch". Zo omschreef Lijst van de Velde-vertegenwoordiger C. van den Berge het verweer van Rijkswater staat op de Bruse kritiek aangaande het sluitpeil van de Stormvloedkering. Het komt namelijk voor dat de loswal in Bruinisse, ondanks een gesloten Stormvloedkering on der water komt te staan. En dat levert, zo redeneren de Bruse raadsfracties, niet alleen overlast op voor de buitendijkse bedrijven maar doet bovendien alle maatregelen die getroffen zijn om de Bruse haven te vrijwaren te vervuilen teniet. Volgens Rijkswater staat is de remedie simpel: de onderlopende vlakten voor hoogwater reinigen. UTRECHT - De Vereniging van Di recties van Bejaardentehuizen (VDB) is bang dat rond kerst opnieuw acties in de bejaardenhuizen uitbreken als de tweejarige CAO dan nog niet van kracht is. In een telegram aan minis ter De Vries vraagt de VDB daarom de CAO snel algemeen verbindend te verklaren. DEN HAAG - De roep om de terug keer van de conducteur op een dertig meter lange moderne tram met vijf deuren getuigt van onrealistische nostalgie. Dat-liet de Haagsche Tram weg Maatschappij (HTM) weten in reactie op de plannen van minister Maij Weggen conducteurs te laten toe zien op het zwartrijden in de trams. BRUINISSE - Het zit er niet in dat jeugdsoos De Pul verhuist naar een andere lokatie. Dat werd duidelijk gisteravond tijdens de gemeente raadsvergadering in het gemeente huis. „We hebben die mogelijkheid wel onderzocht, maar hangt een erg hoog prijskaartje aan", aldus burge meester A. Vogelaar. Jeugdsoos De Pul kwam eerder ne gatief in de publiciteit naar aanlei ding van klachten van omwonenden over geluidsoverlast. Tot op heden is men er nog niet in geslaagd een eind te maken aan de klachten. Er zijn ver schillende mogelijkheden. Of het huidige gebouw van de jeugdsoos zo goed isoleren dat de onwonenden geen last meer hebben van de muziek of de jeugdsoos naar elders laten ver huizen. Uit het antwoord van burgemeester Vogelaar op vragen van onder meer het CDA bleek dat wel degelijk geke ken is of verplaatsing van de jeugd soos tot de mogelijkheden behoort. „Verplaatsen naar een andere lokatie zou een te zware financiële belasting voor de gemeente betekenen", aldus de burgemeester. Nog steeds (Archieffoto). Een redenatie die volgens Van den Berge wat al te simpel is. „We zien de havenmeester al twee keer per dag rondlopen met een grote bezem". Ook van de kant van Algemeen Belang werd aandacht gevraagd voor het probleem. „Wij benadrukken nog maals het grote belang van een slui tingsregime op 2,75 meter voor Brui nisse. Bij nieuwe evacuaties moet dit peil, zo vinden wij, steeds kenbaar gemaakt worden", aldus raadslid M. C. Maaskant-Okkerse. Onpraktisch Wethouder J. Huizer kon zich wel vinden in de kritiek vanuit de raad. „Het verhaal van Rijkswaterstaat is-, inderdaad een onpraktisch verhaal. Maar wij hebben als gemeente wel de plicht om de haven schoon te hou den", aldus de wethouder. Overigens is het zo dat als de havens als gevolg van hoge waterstanden door vervui ling van het ondergelopen havenpla teau verontreinigd zou worden de kosten daarvan voor rekening van de gemeente komen. Tijdens de begrotingsvergadering in Bruinisse kwam ook het plan voor uitbreiding van de vissershaven aan de orde. Om de mogelijkheden en on mogelijkheden te onderzoeken is on langs een werkgroep ingesteld. Het college gaat er daarbij van uit dat allereerst gekeken moet worden welke oplossingen mogelijk zijn en welke investeringen dat vergt alvo rens men op jacht gaat naar over heidssteun. De fractie Algemeen Be lang denkt daar, zo bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering, heel an ders over. Noodzaak „Onze fractie ziet wel degelijk de noodzaak om na te gaan of er een mo gelijkheid 'op overheidssteun is. Het gaat er niet om (hoeveel we eventueel kunnen krijgen, maar of er 'wat' te 'halen' valt", aldus Maaskant. Zij voegde daar aan toe dat als zou blij ken dat men niet op overheidssteun hoeft te rekenen de werkgroep wat haar fraktie betreft weer ontbonden kan worden. „Een werkgroep die alleen maar wat kleine aanpassingen kan gaan bezien heeft weinig of geen mogelijk heden om daadwerkelijk naar een oplossing te zoeken. Of ziet u andere mogelijkheden om een vergroting van de vissershaven te bekostigen?". Op' die laatste vraag kwam geen concreet antwoord vanachter de col legetafel. Wel liet wethouder C. J. van Liere weten dat het college vasthoudt aan de door haar gekozen werkwijze. „We willen op zeer korte termijn de mogelijkheden inventariseren en de plannen verder uitwerken. Er zal eerst een plan qp tafel moeten komen voordat we subsidiekanalen aan kun nen gaan boren", aldus de wethouder. ZIERIKZEE/BRUINISSE - Twee automobilisten werden de dupe van dieven die hun auto binnendrongen. In de nacht van woensdag op don derdag werd in Bruinisse de auto van W. B. uit Emmen opengebroken. Het voertuig stond op een parkeerterrein aan de Hageweg. De dieven gingen er vandoor met een radio/cassettespeler waarvan de waarde niet precies be kend is. Een nacht later, van donderdag op vrijdag werden uit de aüto van J. S. uit Zierikzee de autopapieren gesto len. Het voertuig stond op het Haven plein en was volgens de eigenaar op slot. Er waren geen sporen van braak. Advertentie VAN OEVEREN Watermolen 15-19 el. 01110-12319/M348* Wij zoeken..... FOTO'S uit de OUDE DOOS Hebt u nog foto's van vroeger van reisjes, waarop DUIDELIJK zichtbaar is een oude bus van ons wagen park, graag een reaktie TEL. 01110-12319 Postbus I8-4300AA Zierikzee De problemen met betrekking tot het jeugd brandweerkorps in Brui nisse lijken te zijn opgelost. Geruime tijd heeft de toekomst van het jeugd- korps aan een zijden draadje gehan gen maar nu is er goede hoop dat men het korps nieuw leven in kan blazen. Ondanks die positieve ontwikke ling gaat het sommige fracties, zo bleek tijdens de gemeenteraadsver gadering, niet hard genoeg. Lijst van de Velde-vertegenwoordiger C. van den Berge stelde gisteravond voor de huidige brandweerwagen als deze af geschreven is door te sluizen naar het jeugdbrand weerkorps. Huisvesting „Tevens lijkt het ons noodzakelijk om bij de vrijkomende gebouwen een eventuele nieuwe huisvesting voor de brandweer te bezien", aldus Van den Berge. Hij deed de suggestie om te be kijken of de gymzaal mogelijk ge schikt kan worden gemaakt voor huisvesting van de brandweer. Bur gemeester A. Vogelaar reageerde op de woorden van Van den Berge met de opmerking dat het wat voorbarig is nu al concrete toezeggingen te doen. NIEUWERKERK - De gemeenteraad van Duiveland heeft unaniem ingestemd met een samenwerkingsver band, een convenant, voor de uitvoering van de milieuta ken op Schouwen-Duiveland. Op voorstel van A. J. C. Melieste (PvdA) heeft men daarbij (in tegenstelling tot het oorspronkelijke voorstel van het college van burge- meerste en wethouders) de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland buiten beschouwing gelaten. voeren op basis van samenwerking tussen een groot aantal Zeeuwse ge meenten. Sneller De zes gemeenten op Schouwen- Duiveland wilden daarmee een begin maken met een gezamenlijk milieu convenant voor vier jaar. Het ziet er nu naar uit dat de samenwerking op milieugebied met andere gebieden in Zeeland veel sneller van de grond zal komen dan eerst was gepland. De Technische Dienst Walcheren/Noord- Beveland/Sint Philipsland omvat een gebied van ongeveer 35.000 inwo ners. Samen met de 30.000 inwoners van Schouwen-Duiveland zou dat vol doende zijn voor het criterium van 70.000 inwoners dat het ministerie van VROM heeft vastgesteld om voor subsidie in aanmerking te komen. Bergshoeff toonde zich bijzonder ingenomen inet het voorstel van Me lieste om het milieu-convenant zoda nig vast te stellen dat ruimte wordt gelaten voor de nieuwste ontwikke lingen. De Duivelandse raadsleden gingen hiermee, donderdag tijdens de raadsvergadering in het gemeen tehuis in Nieuwerkcrk unaniem ak koord. Het was een bijzonder korte verga dering omdat de meeste agendapun ten met een hamerslag of enkele kor te opmerkingen konden worden afge handeld. Zo besloot men tot onder handse aanbesteding over te gaan voor de (ver)bouw van het dorpshuis te Ouwerkerk. Aan drie aannemers in de gemeente Duiveland en twee daarbuiten (maar wel op Schouwen- Duiveland) zal worden gevraagd een Aanvankelijk was het de bedoeling om onder de Reinigingsdienst een persoon in dienst te nemen die de uit voering van de milieutaken op Schouwen-Duiveland op zich zou ne men. Uit een toelichting van raads voorzitter burgemeester A. Bergs hoeff bleek echter dat de besprekin gen over het aangaan van een milieu convenant tussen de diverse gemeen ten zich de afgelopen week in een an dere richting hebben ontwikkeld. Overleg „Nadat is gebleken dat Zierikzee problemen heeft met deze wijze van werken, is door de portefeuillehou ders van de regio-gemeenten overleg gevoerd met de Technische Dienst Walcheren/Noord-Beveland/Sint Philipsland. Naar aanleiding daar van heeft men besloten te onderzoe ken of samenwerking mogelijk is tus sen Schouwen-Duiveland en de gebie den die de Technische Dienst omvat". In verband daarmee stelde Bergs hoeff dat het verstandig zou zijn om nog even te wachten met de aanstel ling van een milicucoördinator voor Schouwen-Duiveland. „Mogelijk moet die milicucoördinator in dienst komen bij de Technische Dienst Wal- cheren/Zuid-Bevcland/Sint Philips land inplaats van bij de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland". Volgens de burgemeester moet de milieu-coördinator in elk geval ie mand zijn die past in een verder sa menwerkingsverband van de diverse gebieden in Zeeland. Het was al van het begin af aan de bedoeling om op den duur een milieubeleid te gaan Dit nummer bestaat uit 10 pagina's P£ &ü.r Verwachting tot zaterdagavond: Koud In de vroege ochtend plaatselijk mist, overigens veel bewolking en vooral in de middag vanuit het zuid westen af en toe regen. Minimumtem peratuur omstreeks 1 graad, middag- temperatuur ongeveer 4 graden. Tbt matig toenemende zuidoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 nov. Zondag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 1 graden Middagtemp.: 4 graden Wind: oost 4 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 4 graden Wind: noordoost 3 Dinsdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Wind: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 nov. Zon op 08.15, onder 16.37 Maan op 13.05, onder 23.13 25 nov. Zon op 08.17, onder 16.36 Maan op 13.20, onder 26 nov. Zon op 08.19, onder 16.35 Maan op 13.33, onder 00.29 Eerste Kwartier: 25 nov. (14.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft voorlopig over wegend bewolkt en vochtig, koud weer. Een lagedrukgebied, waarvan het zwaartepunt tijdens het weekein de boven West-Frankrijk ligt, houdt de matige wind in de zuidoosthoek en met een middagtemperatuur van on geveer 4 graden voelt het waterkoud aan. In de komende nacht daalt tij dens opklaringen het kwik tot even onder het vriespunt en hier en daar ontstaan mistbanken die morgenoch tend overgaan in laaghangende be wolking. Op de nadering van een sto ring uit Frankrijk kan in de middag en avond wat regen gaan vallen, het eerst in Zeeland. Advertentie offerte uit te brengen voor de beno digde werkzaamheden. Hulpverleningsvoertuig Voor de aanschaf van een hulpver leningsvoertuig voor de Duivelandse brandweer werd 65.000 gulden be schikbaar gesteld. En besloten werd het voormalige noodlokaal van de OBS Dobbelsteen te Nieuwerkerk te verhuren ten behoeve van danslessen. De SGP/RPF-fractie stemde uit prin cipiële redenen tegen. Voor het ont wikkelen van de eerste plannen om aan de Middenweg te Nieuwerkerk een bedrijventerrein te creëren werd bijna 15.000 gulden beschikbaar ge steld en voor andere werkzaamheden voor het ruimtelijk beleid 17.000 gul den. Het consumentenprogramma van de VARA maakt woensdag 28 november televisie-opnamen van: KASSA'S KIEPKAR in de omgeving van de Oude Haven. De kiepkar was al in Alkmaar, Delfs- haven en Almelo. Kijk zaterdag 24 november naar KASSA VARA-televisie Nederland 1 direct na het half zes journaal. DEN HAAG - Er zijn voor zover be kend geen Nederlanders omgekomen bij het ongeluk dat zich heeft voorge daan met een vliegtuig uit Thailand. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag meegedeeld bij de vlie gramp kwamen 38 mensen om het le ven. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1