Voor zomer '91 besluit over betaald parkeren College Middenschouwen breekt lans voor kleinschalig kamperen SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Magere opkomst voor hoorzitting in Zierikzee "Piet, het worden verrassende tijden voor Zierikzee..." "Ik geloof het graag, Sint" Nog 6 nachtjes slapen en Zierikzee wordt nog gezelliger en verrassender. ffiï P£ Bitr Roeiboot aangespoeld Auto rijdt tegen ZWN-bus Kampeerboer aan Verseputseweg mag uitbreiden Word dit jaar nog abonnee en neem een leuke surprise mee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dé bant van scbommi - duivehvid! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Woningen De Westerschouwse commissie grond- en pachtzaken is sceptisch over het plan om wo ningen te bouwen aan de Platboslaan te Haamstede. (Pag. 2). Tramremise De Brouwse commissie openbare werken ziet het ontwerp voor aanpassing van de voormali ge tramremise tot brandweergarage/gemeen tewerkplaats niet zitten. (Pag. 3). Astma Fonds Prijs De Zierikzeese kunstenares Hedi maakte een beeldje dat de nieuwe Astma Fonds Prijs symboliseert. (Pag. 4). Libre-titel Roel Boerma uit Renesse behaalde de libre- titel biljarten. (Pag. 6). DONDERDAG 22 NOVEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24852 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er gaan veel makke schapen in een hok. Spreekwoord ZIERIKZEE - Een besluit over het al dan niet invoeren van betaald parkeren in Zierikzee moet niet te lang' op zich laten wachten. Waarschijnlijk neemt de Zierikzeese gemeenteraad dan ook iri de eerste maanden van '91 een besluit hierover. Dit bracht werkgroepvoorzitter burge meester mr. J. J. P. M. Asselbergs dinsdagavond tijdens een matig bezochte hoorzitting in de Vierschaar naar vo ren. De discussie over het betaald par keren is in Zierikzee niet nieuw. Tweeëneenhalf jaar geleden (februari '87) werd een onderzoeksrapport over de haken en ogen van betaald park'e- reri aan b en w aangeboden. Op grond van die onderzoeksgegevens, waaruit een aardig kostenplaatje naar voren kwam, bleek een meerderheid bin nen de Zierikzeese gemeenteraad te gen de invoering van betaald parke ren te zijn. Discussie Dit voorjaar, toen de herinrichting van de binnenstad in volle gang was, laaide binnen de raadsgelederen de discussie over de wenselijkheid van betaald parkeren opnieuw op. Op verzoek van de raad werd onder voor zitterschap van burgemeester Assel bergs een werkgroep ingesteld die de financiële, praktische en technische haalbaarheid van betaald parkeren moest onderzoeken. Dit nieuwe rapport van de werk groep was dinsdagavond het uit gangspunt van de hoorzitting in de Vierschaar. Een bijeenkomst, die ove rigens tot verbazing van het college weinig belangstelling trok. Slechts enkele inwoners uit de binnenstad, die in hun woonomgeving te maken kunnen krijgen met betaald parke ren hadden de moeite genomen om naar het stadhuis te komen. Voor hen gaf werkgroepvoorzitter Asselbergs in het kort de belangrijk ste punten van het rapport weer. De werkgroep waarin verder ook direc Advertentie teur gemeentewerken, D. D. J. van der Poel, wachtmeester S. H. W. van Tol en de gemeente-ambtenaren A. J. Geleijnse en E. M Caspers zitting hebben, stelt voor 264 van de 732 be schikbare parkeerplaatsen betaald parkeren voor, ten einde het langpar- keren in het centrum aan banden te leggen. Service Als lokaties worden genoemd: Ha venplein, Schuithaven, Lange Nobel- Dit betaald parkeren zal, zo stelt de werkgroep zich voor, tussen 10.00 en 18.00 uur en donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur gelden. Wat het ta rief betreft wordt gedacht aan een gulden per uur met een maximale tijd van twee uur. Twee geünifor meerde parkeerwachten, een fullti mer en een parttimer die elk een al gemene opsporingsbevoegdheid zul len krijgen moeten hierop toezicht houden, maar zullen als het aan de werkgroep ligt ook andere taken krijgen zoals het uitoefenen van con trole op de naleving van stop- en wachtverboden, het opmaken van processen-verbaal en andere taken waartoe de algemene politie verorde ning mogelijkheid biedt. Ook het uit voeren van bepaalde milieutaken en het controleren van de precariorech ten zouden aan hun takenpakket kunnen worden toegevoegd. Vergunningen Gezien het uitgangspunt om het langparkeren in het centrum aan banden te leggen en gelet op het feit dat het betaald parkeren slechts een beperkt aantal plaatsen betreft is de werkgroep niet voor het parkeren voor vergunninghouders en het uitge- maanden moet worden betaald lever de een nogal verongelijkt gezicht bij deze Zierikzeeënaar op. Invoering van een systeem van par keren voor belanghebbenden zou, zo viel uit de woorden van Asselbergs op te maken, weinig meer van het be taald parkeren overlaten. ,,Het be taald parkeren betreft een gering aantal plaatsen. Reserveer je daar van plaatsen voor vergunninghou ders dan blijft er weinig van de doel stelling (het tegengaan van langpar- keerders) over". Ook ambtenaar E. M. Caspers liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. Volgens dit werkgroeplid is een vergunninghouderssysteem geba seerd op een aanwijzing van een be paalde plaats voor de vergunning houder. Daarmee is deze plaats permanent gereserveerd voor de ver gunninghouder, ook al maakt hij er niet altijd gebruik van. Enkele inwoners van de binnenstad waren het er niet mee eens. Eén van hen, een inwoner uit de Poststraat be riep zich onder meer op de leefbaar heid van Zierikzee voor de eigen be volking. Hij, maar ook andere aan wezigen die het woord voerden, wil- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Dc Poststraat; ook altijd flink vol geparkeerd. (Foto: Joop van Houdt). straat, Beddoweeg, Poststraat (zes parkeerplaatsen tegenover het post kantoor), Balie (in de periode tussen mei en 15 oktober), een deel van de Nieuwe Boogerdstraat en een gedeel te van dc zuid- en noordzijde van de Oude Haven. Bij de parkeerterreinen aan de Mosselboomgaard pn Gast huisboomgaard zullen geen parkeer- meters en -automaten worden ge plaatst. Dit als stukje service aan de eigen bevolking en om langparkeer- ders een alternatief te bieden. ven van parkeerabonnémenten. Dit Standpunt ontlokte bij enkele aanwe zigen nogal wat kritiek. Een enkeling leek zich als inwoner van de binnen stad wat achtergesteld te voelen bij bijvoorbeeld de inwoners van Poort ambacht die wel parkeervakken heb ben. Ook het feit dat eerst de par keerplaats voor het huis (in de Weststraat) wegens het aanbrengen van een fietsstrook is verdwenen en de auto nu op de Balie staat gepar keerd, waarvoor straks in de zomer den ofwel een. andere mogelijkheid om hun auto (langdurig) te kunnen parkeren ofwel een vrijstelling voor het gebruik van de parkeermeter (op de Balie). Voorgesteld werd onder meer om de strook aan het Kerkhof, tussen Wil- helminalinde en kerk te reserveren voor langparkeerders. Ook werd een inventarisatie voorgesteld van de vervolg pagina 3 Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon Perioden met zon, maar in het oos ten van het land wolkenvelden en vrijwel overal droog. Minimumtem peratuur van 3 graden vlak aan zee tot omstreeks min 1 graad elders. Middagtemperatuur ongeveer 5 gra den, zwakke tot matige wind uit oost tot zuidoost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 26 nov. Zaterdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuid 4 Zondag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 3 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 23 nov. Zon op 08.13, onder 16.38 Maan op 12.48, onder 21.59 Eerste Kwartier: 25 nov. (14.11) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De komende nacht kan de temperatuur bij opklaringen in het binnenland tot iets onder nul da len. Vlak aan zee blijft deze bij 3 gra den steken. Overdag komen vooral in het westen van het land perioden met zon voor. In het oosten overheerst de bewolking en mogelijk valt er hier en daar een spatje regen uit. De middag- temperatuur wordt ongeveer 5 gra den. De wind waait uit oost tót zuid oost en is zwak tot matig. De komen de dagen blijft de wind hoofdzakelijk in de .oosthoek zitten. Doordat de be wolking de overhand heeft, blijft de temperauur in de nacht iets boven het vriespunt. ZONNEMAIRE - Woensdag werd door voorbijgangers een roeiboot ontdekt die aanspoelde aan de Gre- velingendijk tussen Brouwershaven en Zonnemaire. Het gaat een polyester roeiboot die was voorzien van een blauw dekzeil. In de boot was het nummer 54756 in gebracht. De Rijkspolitie te water heeft zich over het vaartuig ont fermd. Mensen die meer weten over de roeiboot kunnen contact opnemen met de post Bruinisse van de RP te Water. ZIERIKZEE - Op de kruising Oesterstraat/IIaringvlietstraat te Zierikzee vond woensdag een aanrij ding plaats tussen een personenauto en een ZWN-autobus. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 11.00 uur toen mevrouw R. uit Zierik zee met een personenauto vanuit de Oesterstraat de Haringvlietstraat wilde inrijden. Zij zou daarbij de ZWN-bus over het hoofd hebben ge zien die, voor haar van rechts, over de Haringvlietstraat kwam aanrijden. Bij de aanrijding die volgde werd de personenauto zwaar beschadigd en de bus liep lichte schade op. Niemand liep bij de aanrijding noemenswaar dige verwondingen op. Advertentie Voor: CV-installaties Onderhouds- abonnementen naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 SCHARENDIJKE - Als het aan het college van b en w van de gemeente Middenschouwen ligt mag kampeer boer J. H. P. M. van der Staak uit Kerkwerve het aantal staanplaatsen op zijn mini-camping uitbreiden naar 30 a 35. De plannen van Van der Staak passen volgens het col lege binnen de voorgestane recreatieve ontwikkeling van de gemeente. Het voorstel van het college Van der Staak toestemming te verlenen voor uitbreiding komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van woensdag 28 november. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Bij de gemeente Middenschouwen is een aantal verzoeken binnen geko men tot wijziging van het bestem mingsplan. Naast het al aangehaalde verzoek van Van der Staak hebben B. Post en J. M. van Langeraad zich tot het gemeentebestuur gewend met een verzoek. Het college stelt de raad voor die twee verzoeken niet te hono reren. Voorrang voor woonfunctie Op het perceel van Post aan de Kerkweg is sprake van kamperen bij de boer. Op zich past uitbreiding van de capaciteit van die mini-camping in het streven van het college om kleia- schalig kamperen in de gemeente Middenschouwen te bevorderen. Het perceel in kwestie bevindt zich echter in een gebied dat grenst aan een ge bied dat bestemd is voor woning bouw. „Wij zijn van mening dat hier de woonfunctie dient te prevaleren bo ven de recreatieve functie", aldus het college. Van Langeraad vraagt mede werking aan de realisering van een camping waar een van zijn zonen als zelfstandig ondernemer een inko men moet kunnen vergaren. Dc plan nen van Van Langeraad gaan het col lege echter te ver. „Aanmerkelijk verder dan wat er onder kleinschalig kamperen begrepen dient te wor den", aldus het college. Zij stelt de raad voor Van Langeraad geen toe stemming te verlenen. Toeristenbelasting Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel van het college om de toeristenbe lasting in de gemeente Middenschou wen te verhogen van 55 cent naar 75 cent per persoon per nacht. In de vori ge raadsvergadering werd dat voor stel ook al behandeld. Men kwam er toen niet uit omdat de stemming staakten: 3 voor en 3 tegen. Een door het CDA ingebracht amendement om dc toeristenbe lasting niet met 20 maar met 10 cent te verhogen haalde het ook niet. Als het CDA-amendcmcnt nu alsnog wordt aangenomen betekent dat voor de gemeente Middenschouwen een inkomstenderving van 15.000,- Aan de orde komt ook de vaststel ling van de huurprijs voor de jachtha ven Scharendijke. Het college stelt de raad voor deze huur vast te stellen op '560.000,- per jaar. Volgens het colle ge is het bestuur van de watersport vereniging die de jachthaven huurt al akkoord met de huurprijs. De Zierikzeesche Nieuwsbode heeft voor iedereen die nu abon nee wordt, een surprise klaarlig gen. Dus aarzel niet en vul on derstaande bon zo snel mogelijk in. JA: Voor maar 43,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode de krant met al het nieuws van Schouwen-Duiveland tot 1 maart 1991 ontvangen. Naam Adres Postcode: Telefoon Plaats:. Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, in een gesloten envelop, zonder postze gel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De snelle beslissers kunnen hun bon ook op ons kantoor afgeven. Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Tel Ó1110 16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1