Buitenste deuren keersluis Brouwershaven worden gemaakt Ideële organisaties centraal bij kerstmarkt Nieuwe Kerk w SAMAN BV DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kosten bijna 25.000 gulden WA> ffih PE BILT Auto begint spontaan te rijden Auto slipt op modderige polderweg Auto uitgebrand Van woensdag 12 tot en met zaterdag 15 december tó P Word dit jaar nog abonnee en neem een leuke surprise mee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jeugdbrandweer Kinderopvang Veldnamenboek Gebrek Het Bruse college van b en w verwacht dat het Brouwershaven wil meebetalen aan de opzet Stad en Lande vraagt subsidie voor de uitgave Het volleybalteam Delphi Mevo verloor door jeugdbrandweerkorps nieuw leven kan worden van een kinderopvangcentrum en een gastou- van het vierde en laatste veldnamenboek. gebrek aan enthousiasme. (Pag. 7). ingeblazen. (Pag. 2). derproject. (Pag. 3). (Pag. 5). DINSDAG 20 NOVEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24851 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) 't Gebeurt zeer dikwijls dat we iets niet zien omdat het te groot is. Douwes Dekker BROUWERSHAVEN - „De werkzaamheden zullen zo snel mogelijk worden uitgevoerd". Dat zei de Brouwse wethouder J. K. Goemans nadat de gemeenteraad van Brouwershaven unaniem had besloten om bijna 25.000 gulden uit de reserve onderhoud haven beschikbaar te stellen voor het repareren van de buitenste sluisdeuren van de keersluis waardoor schepen de jachthaven bin nenkomen. Tijdens de jaarlijkse controle van de sluis bleek dat een van de deuren slecht was. Vooral het ijzerwerk was vergaan en verroest. Er zaten zulke grote gaten in dat je er door heen kon stappen", aldus Goemans. Het pro vinciaal bestuur en Rijkswaterstaat eisten dat de deuren gerepareerd zou den worden. Verschillend Hoewel de Brouwse raad daar mee instemde ging dat vanuit heel ver schillende achtergronden. „Wij vin den het erg duur en eigenlijk overbo dig. Want we «zien een doorbraak van de Brouwersdam gewoon niet zitten", aldus M. P. Ketting-Koopman (PvdA). Op basis van de verplichtin gen die de gemeente heeft ten aanzien van het onderhoud van de keersluis ging de PvdA-fractie toch akkoord. „Ik vind het ook een dure repara tie. maar wel erg noodzakelijk", al dus R. J. van der Wekken (CDA). Hij benadrukte dat de keersluis de twee de waterkering was. „Die moet on derhouden worden. We hebben in 1953-kvmn+nzien hoe belangrijk dat Wethouder Goemans wees er op dat de keersluis ook gesloten kan worden wanneer zich milieu-calamiteiten zouden voordoen op het Grevelingen- meer. Zo'n calamiteit in het klein deed zich voor bij het uitbaggeren van vervuilde grond in de haven, zo bleek uit een toelichting van de wet houder. Vingertik Naar aanleiding van een vraag van Van der Wekken gaf hij toe dat Brou- Advertentie wershaven door Rijkswaterstaat op de vingers werd getikt omdat bij de werkzaamheden het water uit de ver vuilde specie terugliep in de Greve- lingen. „Het water moest worden op gevangen in een speciale bak. Maar uit onderzoek van dat water bleek dat het zo kon worden afgevoerd naar het riool". Ook moest op last van Rijkswaterstaat een laag plastic wor den aangebracht onder het vervuilde specie dat langs de oevers van de Gre- velingen werd opgeslagen. Tijdens de raadsvergadering be sloot de raad unaniem om als ge meente lid te worden van het Plat form Gemeentelijk Vredesbeleid. Een organisatie die werd opgericht door 82 Nederlandse gemeenten en die zich bezig houdt met het organi seren van contacten met Oost-Euro- pese gemeenten. Alle raadsleden waren van meningj dat contacten met een Oost-Europese' I Dit nummpr bestaat uit 8 pagina's gaas.-1 Voor: Centrale verwarming Warmwatervoorziening naar: Constructeurs/ Installateurs met de andere gemeenten op Schou wen-Duiveland zou worden gedaan. Twijfel Vooral voor P. van der Meide (SGP/RPF/ GPV) was samenwerking een belangrijke factor, „Ik betwijfel sterk of wij als gemeente wel in staat zijn een bijdrage te leveren aan ge meenten in Oost-Europa". A. de Vlie ger (PvdA) stelde dat de kosten van het lidmaatschap van het PGV niet Juliana'straat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 wikkelingssamenwerking waaruit de gemeente jaazdijks bedragen beschik baar stelt voor projecten in de Derde Wereld waarbij inwoners van de ge meente betrokken zijn. Het repareren van de buitenste deuren van de keersluis kost bijna 25.000 gul den. (Foto: Joop van Houdt). 1 BURGH-HAAMSTEDE - Mevrouw N. A. K. uit Burgh-Haamstede werd verrast doordat haar auto spontaan begon te rijden terwijl er niemand in zat. De auto beschadigde daarbij een schutting. Het ongeluk gebeurde maandag om ongeveer 13.30 uur in de Noordstraat te Haamstede. N. A. K. uit Burgh-Haamstede parkeerde haar auto op een parkeerplaats voor de Amro-bank. Zij zou daarbij de handrem niet of niet goed hebben vastgezet. Toen ze weg was gegaan reed het voertuig spontaan vooruit het hellende wegdek af en kwam tot stilstand tegen een schutting. Zowel de auto als de schutting werden daar bij licht beschadigd. SCHARENDIJKE - Werkzaamhe den op het land waarbij modder op de weg zou zijn achtergebleven. Dat zou de oorzaak zijn geweest van een ongeval waarbij J. B. J. W. B. uit Den Osse met zijn auto in de sloot beland de. Het ongeluk gebeurde maandag om 20.20 uur op de Ringdijk nabij Brij- dorpe. De auto waarmee B. over die polderweg reed begon te slippen op het modderige wegdek. De Brouwe- naar kon het voertuig niet meer in be dwang houden en belandde met zijn auto in de sloot. Doordat de vaart waarmee dat gebeurde niet zo groot was, werd het voertuig slechts licht beschadigd. Ook B. liep geen verwon dingen op. NIEUWERKERK - De brandweer van Duiveland moest maandag uit rukken vanwege een personenauto in Nicuwcrkcrk waarvan de motor spontaan in brand vloog. Het betrof dc auto van mevrouw D. C. S. uit Nieuwerkerk. De eigenares se had haar voertuig geparkeerd aan de achterzijde van haar woning aan de Poststraat te Nieuwerkerk. Niet lang daarna bemerkten voorbijgan gers dat de motor van de auto in brand stond. De brandweer Duive land rukte uit met twee auto's en slaagde binnen korte tijd in om de brandhaard te blussen met schuim. Het voertuig werd door de onver wachte brand zwaar beschadigd. ZIERIKZEE - Op initiatief van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken wordt er van woensdag 12 tot en met zaterdag 15 december voor de eerste keer een kerstmarkt ge houden in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Tijdens de markt krijgen negen ideële instel lingen de kans zich nader aan het publiek voor te stellen. Als het aan de voornoemde stichting ligt, wordt van de kerstmarkt een traditie gemaakt. Vorig jaar heeft de Zierikzeese On dernemers Centrale (ZOC) ook gepro beerd een kerstmarkt van de grond te krijgen. Het ging daarbij om een markt van commerciële aard. De ani mo daarvoor was minimaal. Over be langstelling heeft de Stichting Oude Zeeuwse Kerken niet te klagen, In verband met ruimtegebrek moesten zelfs organisaties teleurgesteld wor den. Het is voor de ideële instellingen een prima gelegenheid om zich te pre senteren. En dat juist in een tijd, dat iedereen zich wat meer om zijn of haar medemens lijkt te bekommeren dan in andere perioden. Vast staat dat de volgende organisaties acte de présence geven: Amnesty Internatio nal, Leger des Heils, Novib, SOS- kinderdorpen, Tbrre des Hommes, Unicef, UW, Wereldnatuurfonds en de Wereldwinkel. Kas De instellingen verschaffen infor matie over hun doelstellingen, lopen de acties en bieden verder artikelen te koop aan om de kas te spekken. L. M. van derZwan van de Stichting Ou de Zeeuwse Kerken legt desgevraagd uit, dat zijn organisatie er bewust voor gekozen heeft de stands gratis ter beschikking te stellen. „De orga nisaties kunnen het geld wél beter ge bruiken", aldus Van der Zwan. Ook het publiek kan de kerst markt gratis bezoeken. Om de nood zakelijke kosten toch het hoofd tc kunnen bieden is er een 'sponsor' ge zocht en runt dc stichting tijdens dc markt een koffie-café. Verder is er tijdens de markt ook een tentoonstelling over 25 jaar Zee- landbrug. Op 15 december namelijk is het een kwart eeuw geleden dat de brug geopend werd. Vorige week werd bekend, dat de brug in 1993 tol vrij zal zijn en dat geeft aan dc expo sitie misschien een extra feestelijk tintje. Wat de diverse organisaties het pu bliek te bieden hebben, kan Van der Zwan nog niet zeggen. Zij zullen tij dens een gezamenlijke perspresenta tie meer duidelijkheid geven. Wel staat vast dat Amnesty International in die week haar traditionele fakkel optocht door het centrum van Zierik zee zal houden. „Maar het is goed dat men nu al weet dat de kerstmarkt er ,aan komt, zodat men met de kerstin kopen rekening kan houden. Er is van alles te koop tijdens de markt en het publiek steunt er een goed doel mee", aldus Van der Zwan. De markt zal dagelijks geopend zijn van 13.00-17.00 uur en van 19.00- 21.00 uur. Op zaterdagavond is de markt gesloten. Tijdens de openings tijden kan onder meer een CD ge kocht worden met opnamen van di verse eilandelijke koren. De opbrengst komt ten goede aan het Kam en van der Meulen kerkorgel van de Nieuwe Kerk. Verwachting tot woensdagavond: Wisselvallig Minimumtemperatuur rond 3 gra den met in het binnenland kans op vorst,aan de grond. Middagtempera- tuur rond 7 graden. Matige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 24 nov.: Donderdag: Zonneschijn: 29% Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidoost 4 Zaterdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 21 nov. Zon op 08.10, onder 16.40 Maan op 11.58, onder 19.35 22 nov. Zon op 08.12, onder 16.39 Maan op 12.26, onder 20.46 Eerste Kwartier: 25 nov. (14.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De Scandinavische win ter breidt zich uit naar het zuiden. In Oslo en Stockholm ligt sneeuw. In Denemarken gaat het vannacht waar schijnlijk ook sneeuwen. De winterse kou kan tot dicht bij Slees wijk door dringen. Veel verder komt de kou de ze week niet. Toch gaan we er in ons land wel iets van merken. In de ko mende nachten kan het dicht aan de grond enkele graden vriezen. Over dag blijven de temperaturen wel bo ven nul, maar lang niet meer zo ver. Afgelopen zondag werd het nog een graad of 13. Aan het eind van de week ligt het maximum op een graad of 6. Verder blijft het wisselvallig weer met neerslag die voorlopig nog in de vorm van regen valt. ROTTERDAM - Marktleider Shell verlaagt met ingang van woensdag de prijzen voor alle benzines met vier cent per liter. Diesel wordt twee cent per liter goedkoper. De benzineprij zen aan de pomp komen met deze ver lagingen op het niveau van begin augustus, voor het uitbreken van de Golfcrisis. Diesel daarentegen blijft 16 cent boven de prijs van voor de Iraakse invasie in Kuwayt. Tijdens de kerstmarkt in de Nieuwe Kerk wordt middels de verkoop van CD's ook geld ingezameld voor het Kam en van der Meulen orgel. (Archieffo to). O PQ W t-H De Zierikzeesche Nieuwsbode heeft voor iedereen die nu abon nee wordt, een surprise klaarlig gen. Dus aarzel niet en vul on derstaande bon zo snel mogelijk in. JA: Voor maar 43,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode de krant met al het nieuws van Schouwen-Duiveland tot 1 maart 1991 ontvangen. Naam Adres Postcode: Tblefoon Plaats: Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, in een gesloten envelop, zonder postze gel, sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De snelle beslissers kunnen hun bon ook op ons kantoor afgeven. dc krant uw xlmnvcn - duiveland! Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Tel 01110-16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1