HV Delta Sport bezorgt koploper de zenuwen RBC 2 wint geheel verdiend bekerduel van Zierikzee: 1-3 Verdiend verlies voor SV Ouwerkerk Verzorgster de laan uit NIEUWSBODE Mevo wint met 1-2 na een 4e klas boerenkool-duel Minimaal verlies tijdens uitwedstrijd tegen Swift: 27-24 Dreischor bekert verder na winst op Cortgene x 6 ZIERIKZEE - Het zich in competitieverband reeds diep in de lappenmand be vindende eerste elftal van VV Zierikzee kan ook een volgend optreden voor de districtsbeker vergeten. De bekerwedstrijd op het eigen sportpark Den Hogen Blok werd met 1-3 verloren. Geheel verdiend trok het bezoekende RBC 2 uitein delijk aan het langste eind. In feite had de uitslag veel hoger moeten uitvallen. Omdat de Brabanders evenwel enorm slordig met de verschillende kansen om sprongen bleef de schade beperkt. In dit verband is er overigens wel een behoor lijke verdienste toe te schrijven aan de reservekeeper Martin Kieviets, die di verse fraaie reddingen tevoorschijn toverde. ,,Ja, Martin heeft het uitstekend gedaan", was ook trainer Jack Schipper die mening toegedaan. Dennis Sep van RBC 2 scoort hier zijn tweede treffer tijdens het met 1-3 gewonnen hekerduel van VV Zierik zee. Doelman Martin Kieviets kijkt verslagen toe. (Foto: Joop van Houdt). Voor het overige was de oefen- meester van VV Zierikzee trou-. wens weinig te spreken over het tentoongespreide spel van zijn elf discipelen. ,,Ik zie geen beleving bij de jongens. Zo win je nooit een wedstrijd", legde Schipper de vin ger op de, volgens hem, zere plek. ,,We krijgen het nu heel moeilijk en als die bezieling niet snel komt kunnen we het wel schudden", vervolgde de Oost-Souburgse trai ner somber. Boek sluiten Het is de bedoeling deze week nog één keer met de selectie rond de tafel te gaan zitten, waarbij al les nog eens op een rijtje gezet gaat worden. „Als na die ene bespreking de bezieling er nog niet in komt stop ik er mee, dan kunnen we dit boek sluiten. Bij dit spelletje moet je nu eenmaal constant scherp zijn, en dat is nu niet zo", weet de geplaagde oefen- meester. Zoals Schipper vorige week reeds aangekondigde, ging hij de bekerwedstrijd tegen RBC 2 'ge bruiken' om met name in de voor hoede te experimenteren. Dit pro beersel bestond eruit dat de uit het tweede elftal overgekomen Fred Kramer in de spits werd ge plaatst met naast hem op rechts Jacco Heijboer en aan de linker kant de rappe Rini Stoutjesdijk. „Of dit experiment geslaagd is? Nou laat ik het zo zeggen, het liep niet béter in ieder geval", ant woordde Schipper desgevraagd. Eén (te) klein positief puntje was overigens wel dat Leen Kos ter, die na ruim één jaar van afwe zigheid vorige week weer zijn ren tree maakte, een half uur zonder problemen kon worden ingezet tij dens de bekerwedstrijd tegen RBC 2. Als invaller voor de voor stopper Michel Winkels probeerde Koster in zijn eentje de gehele Zie- rikzeese selectie te dragen. Zijn fanatieke gesjouw bracht echter niet de juiste vonk voort, die over had moeten slaan op zijn mede spelers. „Eigenlijk probeert Leen weer net iets teveel. Het gevaar is dan namelijk dat het juist verkeerd uitpakt", vond Jack Schipper. Koster zelf: „Ik heb totaal geen last meer van die knie en kan er in principe alles weer mee doen. Ik moet alleen mijn wedstrijdritme nog verder opbouwen, conditio neel en fysiek is het allemaal al goed. Begin volgend jaar kan ik dan misschien wel een hele helft meedoen". VV Zierikzee startte overigens min of meer furieus na de eerste aftrap. Vooral het eerste kwartier hadden de Brabanders hun han den vol met het Zierikzeese ge weld. Nadat Fred Kramer een los gelaten bal eerder daarvoor nog te zacht had ingeschoten, viel in de 15e minuut de openingstreffer. Op een dieptepass van aanvoerder Martin Quist kon de enjgszins ge drongen verdediger Han van de Sande prima doorgaan en be heerst de keeper uitspelen en sco ren: 0-1. De niet vaak scorende Van de Sande was hiermee uitermate in zijn nopjes. „Schrijf mijn naam maar met hoofdletters", klonk het trots na afloop. Vervolgens gelukte het de rood zwarte brigade niet door te zet ten. Ineens ging het allemaal te moeizaam en kon RBC 2 steeds beter in haar spel komen. Het was zodoende wachten op de gelijk maker. In de 25e minuut werd de Roosendaalse spits Dennis Sep niet agressief genoeg afgestopt en bracht hij zijn ploeg langszij: 1-1. De bezoekers hadden nu geheel de touwtjes in handen. Twee minuten voor de rust nam Rini Stoutjesdijk te gemakkelijk een bal aan, die hij dientengevolge kwijtraakte. Uit de daaropvolgen de snelle uitval van RBC 2 was het Piet van Gils die de Zierikzeese goalie Martin Kieviets voor de tweede keer liet vissen: 1-2. Overklast Na de theepauze werden de Zie- rikzeeënaren vervolgens geheel overklast. Brabant dicteerde. De gastheren speelden te gemakke lijk en grepen onvoldoende in. Hierdoor kreeg RBC 2 kans na kans. Zij sprongen evenwel te on zorgvuldig met de mogelijkheden om. Ook moet gezegd dat de reser vekeeper Martin Kieviets, die de vakantievierende Wim Lafeber verving, in enorm goede doen was en zich soms met 'gevaar voor ei gen leven' voor d.e bal wierp. Toch kon ook hij niet voorko men dat RBC 2 nog één keer tot scoren kon komen. Wederom was het de spits Dennis Sep die wist te scoren. Hoewel Zierikzee in ver dedigend opzicht nog aardig over eind kon blijven wist de voorhoe de geen vuist te maken. Hoewel de ingevallen Leen Koster, zoals gemeld, met zijn inzet probeerde een verandering teweeg te bren gen, bleef hij een roepende in de woestijn. De slechte prestaties van Schouwen-Duive- lands voetbaltrots van weleer, VV Zierikzee, heeft wederom zijn tol geëist. Na het plotselin ge vertrek van Patrick de Broekert en Wim van de Maas is afgelopen week verzorgster Bella de Vos het volgende slachtoffer geworden. Na diverse gesprekken met ^erklaarde Schipper. „Op die verschillende persönen zijn be- manier krijg je onrust binnen stuur en trainer van VV Zierik- de ploeg en dat kunnen we nu zee tot de conclusie gekomen net niet gebruiken". „Ik vind dat er een onwerkbare situatie was ontstaan met verzorgster Bella de Vos. „Zij ging zich te veel met technische zaken be moeien, terwijl ze zich slechts met de medische kant moet be zighouden", aldus oefenmees- ter Schipper. Achter de jongens „Ik stond achter de jongens (De Broekert en Van de Maas, red.) en dat mocht klaarblijke lijk niet, daarom hebben ze mij gewipt", aldus verzorgster De Vos over de aanleiding van haar ontslag. „En dat ik bij de wedstrijd tegen Clinge 5-1 ver lies had gepould, is ook in het verkeerde keelgat geschoten geloof ik", zei de Zierikzeese masseuse. het allemaal een beetje zielig hoor", zegt Bella de Vos in een reactie. Ook een ander punt tussen de laan uitgestuurde ver zorgster en trainer Schipper heeft tot deze stap toe bijgedra gen. Zo vond Bella de Vos be roepshalve vaak dat een be paalde speler niet kon spelen, terwijl Schipper betreffende voetballer toch opstelde. „Je kan toch niet met negen of tien man spelen. Er moeten elke week wel minstens elf spelers staan, en dat verloor zij vaak uit het oog". „Haar negatieve houding ten opzichte van de groep heeft in derdaad ook een rol gespeeld", Verzorgster Bella de Vos is door de VV Zierikzee pardoes de laan uitgestuurd. Een onwerkbare situatie zou hieraan ten grondslag liggen. ROERMOND - Het in de eerste divisie debuterende herenteam van de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport heeft gisteren, zondag, een select groepje Limburgers de nodige zenuwen bezorgd. Hoewel de Zeeuwse handballers de uitwedstrijd tegen koploper Swift met het minieme marginale verschil van slechts drie doelpunten verlo ren (27-24), was er alom waardering voor het verfrissende handbal van de blauwhem- den. ,,We hebben een goede wedstrijd gespeeld en goed gepresteerd. Jammer alleen dat we net niet één puntje konden pakken. Een gelijkspel heeft er toch lange tijd ingeze ten", aldus een eerste reactie van de weinig teleurgestelde trainer/coach Rob de Vos. Hoe anders verliep overigens de af gelopen vrijdag.gespeelde bekerwed strijd tegen het naar de,derde divisie gedegradeerde Snelwiek. Het uitein delijke 22-21 verlies schrijft leidsman De Vos toe aan een 'slechte geestelij ke voorbereiding'. „En de ervaring leert dat als de jongens niet goed naar een wedstrijd toeleven ze dit tij dens een wedstrijd bijna nooit kun nen goedmaken". Ander gehalte De competitiewedstrijd tegen kop loper Swift was twee dagen later van een geheel ander gehalte. Wel kon trainer/coach Rob de Vos tegen de Limburgers niet beschikken over de geblesseerden Bert Nuyens en keeper Mare Veldhorst. De Zierikzeeënaren kenden een goede start en namen in die beginperiode een 2-4 voorsprong. Hierbij nam topscorer Peter Lefèvre reeds drie treffers voor zijn rekening. Twee daarvan waren trouwens straf- worpen. Vooral via de fysiek sterke rechts- handigc rechter opbouwer Peter Fransscn kwam Swift weer langszij. Tot het aantal doelpunten van elf stuks hielden beide teams elkaar pri,- ma in evenwicht. Hierna gelukte het de gastheren een voorsprong te ne men en een 13-11 ruststand te be werkstelligen. Na de'hervattting trok Delta Sport de scheve verhouding echter weer vrij vlot glad: 13-13. Tbt aan de tiende mi nuut begonnen de bezoekers echter ineens slordig te spelen. Veelvuldig balverlies en onzorvuldige passing zorgden ervoor dat Swift uit kon lo pen naar een 16-13 voorsprong. Naar later bleek een niet meer te dichten gat van drie punten. Doordrukken Bij 20-18 leek Delta Sport weer WOLPHAARTSDIJK - Het eerste elftal van Mevo heeft afgelopen zaterdag tijdens een slechte partij voetbal wel een 1-2 overwinning geboekt. De Zierik zeeënaren zijn derhalve gestaag op weg vanuit de onderste regionen richting middenmoot. „Het gaat momenteel inderdaad goed met ons, maar wat ik vandaag gezien heb leek meer op vierde klas boerenkool afdelingsvoetbal. Als ik er niet voor betaald werd om als trainer aanwezig te zijn had ik zo weg gelopen", aldus een eerste eerlijke mening van Mevo-trainer Toine Tiggel- De barre weersomstandigheden en de daarmee samenhangende abomi nabele toestand van het veld waren trouwens ook belangrijke factoren die amper tot goed voetbal konden leiden. Het zachte, modderige en uit hoog gras bestaande speelveld lag er verre van ideaal bij. Tevens drukte de vrij harde wind een duidelijke stem pel op de wedstrijd. Fortuinlijk Mevo kwam reeds in de eerste mi nuut vrij fortuinlijk op voorsprong. Na de aftrap onderschepte Victof van Oosterom de bal en speelde af aan Martin Dekker. Deze op zijn beurt plaatste een dieptepass op Friso de Jonge, maar deze kon er niet goed bij. De laatste man van Wolfaartsdijk pikte de bal op en wilde op zijn kee per terugspelen. Daarbij ging hij in de fout en hiervan maakte de nog in de buurt zijnde De Jonge dankbaar gebruik: 0-1. De wedstrijd verzandde steeds meer in rommelig en uit verre trap pen bestaand spel. Ook Wolfaarts dijk kreeg overigens enkele goede mogelijkheden tot scoren, maar Me vo had duidelijk Vrouwe Fortuna op de lat zitten. Ook een toegekende pe nalty, in de 35e minuut, werd door de gastheren op de paal van Niels Goud zwaard geschoten. Na een 0-1 ruststand was er ook na de theepauze amper beter voetbal te aanschouwen. Veel balverlies en we derom verre trappen snel thuis ont sierden dit competitieduel. Na een lange periode van drukken gelukte het Wolfaartsdijk dan toch om tien minuten voor het einde de gelijkma ker te scoren: 1-1. Vreemd genoeg trokken zij zich hierna massaal in de verdediging. Mede hierdoor gelukte het de oranje-hemden om in de 40e minuut de winnende treffer te sco ren, via Friso de Jonge. CORTGENE - Het eerste elftal van Dreischor heeft zich wegens de 0-1 overwinning op Cortgene voor de volgende bekerronde weten te plaat sen. Zoals overigens het voorbije weekend op zowrat alle velden viel te bespeuren werd deze winst be werkstelligd tijdens weinig gunstige weersomstandigheden. Toch toonde trainer Ko Willemse zich tevreden met het tentoongespreide spel. „Het was een nuttige wedstrijd, er stond vandaag weer een ploeg en er werd hard voor elkaar gewerkt", conclu deerde hij. In de eerste helft had Dreischor weinig geluk met de diverse af standsschoten, die óf naast óf over gingen. Ook een kopbal van Jan Wit te strandde precies op de kruising. Terwijl het bezoekende Dreischor toch de meeste kansen creëerde kwam Cortgene vlak voor rust toch bijna op voorsprong. Jan Witte was nu wel gelukkig met het hoofd en red de van de doellijn. Doelpuntloze eerste helft Na een doelpuntloze eerste helft kreeg Cortgene in de 5e minuut na rust een strafschop toegewezen. Tot twee keer toe bracht de Dreister goa lie Ad Romijn evenwel redding. Dit bleek voor zijn mede-spelers het sein om er nog een schepje bovenop te doen. In eerste instantie gingen kan sen voor respectievelijk Wim van de Linde, Lucien Vroegh en Luck Heij boer nog de mist in. Na een half uur spelen in de tweede helft scoorde Norman Dijst eindelijk de verlossende treffer. Na een aanval via Peter van de Linde, Jan Witte en Lucien Vroegh speelde laatstge noemde af aan Dijst, die beheerst scoorde: 0-1. Ook hierna kregen de mannen van trainer Willemse nog en kele kansen maar waren weinig ge lukkig met de afwerking ervan. OUWERKERK - Het eerste elftal van sportvereniging Ouwerkerk speelde gisteren, zondag, één van haar slechtste wedstrijden van het huidige voetbal seizoen. Een algehele off-day typeerde het tegenvallende spel van de Ouwer- kerkers. Het bezoekende Sluis, op papier de mindere, won uiteindelijk geheel verdiend met 1-3. „We hebben enkele weken boven ons niveau gespeeld en misschien veel geluk gehad. Vandaag hebben we dat geluk in ieder geval niét afgedwongen", omschreef Ouwerkerk-trainer Peter Goedegebuure de zojuist opgelopen nederlaag. even te kunnen doordrukken, maar het waren juist de gastheren die nu gas gaven en er zelfs 23-18 van maak ten. De mannen van de Goese trai ner/coach Rob de Vos bleven er even wel in geloven en verkleinden het gat weer tot 25-22. Scheidsrechters Het vlak na rust opgelopen verschil van drie punten kon echter ook nu niet ongedaan worden gemaakt. „Daarbij vond ik ook dat de scheids rechters op een gegeven moment te veel in het voordeel van de thuisploeg floten", aldus De Vos. „Maar", haast te hij zich evenwel te zeggen. „Daar door hebben we niet verloren hoor". In aanvallend opzicht had Delta Sport evenwel een behoorlijke partij handbal weten te brengen. Ook lukte het buitengewoon goed om dc topsco rer van Swift, het nationale talent Peter Portengen, goed uit de wed strijd te houden. Deze linkerhoek schutter werd prima door aanvoer der Francois Verrijzcr afgestopt. Zo doende kon deze Rocrmondse aan valler slechts drie velddoelpuntcn scoren. Wel scoorde hij ook nu weer dc meeste treffers voor Swift, mid dels zeven door hem benutte pingels. De doelpuntenmakers van HV Del ta Sport waren: Peter Lefèvre llx waarvan 6 strafworpen). Jean- Marie Toubiana 3x. Jaco Vleeshou wer 3x, Bert de Vos 4.r. Erwin Schaalje 2x. Francois Verrijzer lx. Bij SV Ouwerkerk heeft men als doelstelling dit seizoen toch minstens een goed plaatsje in de middenmoot te veroveren. „Maar met het spel van vandaag lukt dat nooit", merkte Goe degebuure op. De Zierikzeese oefen- meester bemei"kt de laatste weken reeds een te gemakkelijke instelling bij zijn selectie. „Daarom zijn we in tensiever dan anders naar deze wed strijd toegeleefd. Ik heb ze ervan pro beren te doordringen dat het belangrijk is punten te blijven pak ken. De klap komt des te harder bij mij aan dat dit nu juist niet gelukt is". Het bezoekende Sluis toonde van meet af aan een agressievere instel ling en kwam duidelijk toch min stens voor één puntje. Ouwerkerk stelde daar een matte opvoering te genover. Het middenveld was totaal niet in goede doen terwijl het centra le verdedigingsduo, laatste man Wil liam Remeeus en voorstopper Olivier Verwest duidelijk zijn dag niet had. Het was dat doelman Jan de Vrieze wel bij de les was en dientengevolge met enkele fraaie reddingen voorals nog de nul wist te houden. Terwijl Sluis een drietal serieuze mogelijkheden kreeg op dc ope ningstreffer, kregen dc gastheren slechts één kansje via Johnny Hage die een verwaaide voorzet op de lat schoot. Het bleef evenwel een doel puntloze eerste helft: 0-0. Na de hervatting kwamen de man nen van oefenmeester Goedegebuure in de 10e minuut ineens op voor sprong. Een solo van Gert-Jan Kunst mondde uit in een voorzet die lekker op de wind gedragen werd en precies over de kleine Zeeuws-Vlaamse kee per tussen de palen verdween: 1-0. Ouwerkerk buitte deze voorsprong overigens onvoldoende uit en bevond zich daarentegen reeds één minuut la ter weer op gelijke hoogte. Meteen na de aftrap werd er een lange bal naar voren gegeven. Daar bij maakte Michel Schoenmaeker nog een onnodige overtreding waar door Sluis een vrije trap kreeg toege wezen op zo'n 18 meter van de doel lijn. Via de handen van de nu onfortuinlijke doelman De Vrieze werd het Jrl. Weer twee minuten later namen de bezoekers een voorsprong: 1-2. Vanaf dat moment liep Ouwer kerk slechts achter de feiten aan. In de 40e minuut speelde Michel Schoenmaeker te zacht op zijn kee per. waarvan de rechterspits vervol gens dankbaar gebruik maakte: 1-3. Ouwerkerk beleefde tijdens de thuiswedstrijd tegen Sluis een algehele off day. De bezoekers konden zodoende een 1-3 zege behalen. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6