Begin werkzaamheden voor bedrijventerrein Nieuwerkerk Krediet van bijna 8,5 ton nodig voor reconstructie Elkerzeeseweg («JsWH# 'Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald' Steun kinderdagverblijf vanuit Brouwershaven Extra raadsvergadering op zaterdag 24 november ZMF en Natuur- en Vogelwacht in open brief aan Westerschouwen: Begrotings- raad in Bru LICHT UIT? LICHT AAN! Informatie bijeenkomst over bestemmings plan Loensweg Brouwse commissie praat over gemeente werkplaatsen Duivelandse college stelt voor om stedebouwkundige bestemmingsplan te laten ontwerpen 7f In combinatie met gastouderproject ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 november 1990 Nr. 24849 3 SCHARENDIJKE - Voor de reconstructie van de Elkerzeeseweg' gedeelte Boutlaan- Elkerzee in Scharendijke is een krediet van 843.000,- nodig. Aan de gemeenteraad van Middenschouwen wordt tijdens een extra raadsvergadering op zaterdag 24 novem ber gevraagd dat krediet beschikbaar te stellen. De raadsvergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 10.00 uur. Er wordt hard gewerkt aan de reconstructie van de Elkerzeeseweg. (Foto: Marijke Folkertsma). Eerder stelde de gemeenteraad een bedrag van 51.700,- beschikbaar voor de voorbereiding van de plan nen. Op dat moment was echter nog niet exact bekend hoeveel uitvoering van de reconstructieplannen zou gaan kosten. Nadat gedeputeerde sta ten van Zeeland de plannen hadden goedgekeurd kon men pas verder gaan kijken. Voor de reconstructie van het ge deelte Elkerzeeseweg buiten de be bouwde kom krijgt de gemeente Mid denschouwen van het rijk een subsi die van 90 procent. Voor het wegge deelte binnen de bebouwde kom geldt een subsidiepercentage van 45 procent. Voor de aanleg van een voet pad in Eikerzee krijgt de gemeente geen subsidie. Aan die subsidie verbindt het rijk de voorwaarde dat voor 31 december 1990 een begin moet zijn gemaakt met de werkzaamheden. Het plan voorziet in het aanbren gen van een nieuwe toplaag, het leg gen van drie verkeersdrempels in Ei kerzee en de aanleg van snelheids- remmende middengeleiders bij bin nenkomst van Eikerzee. Verder is het de bedoeling dat er bij de kruising El- kerzeeseweg/Kloosterweg/Weelweg een rotonde komt. Er is ook gedacht aan de aanleg van parkeervakken. Betonbanden Binnen de bebouwde kom wordt de weg verder voorzien van kantopslui ting middels betonbanden. Alles bij elkaar een fors karwei waarvan'de to tale kosten worden geraamd op 843.000,-. Het gemeentelijk aandeel in die kosten bedraagt 200.000,- Het grootste deel daarvan, 140.000,- kan volgens het college geput worden uit de reserve onderhoud wegen. Het res tant van 60.000,- kan gehaald wor den uit de algemene reserve. Op dit moment wordt hard ge werkt aan de reconstructie van het gedeelte van de Elkerzeeseweg vanaf de aansluiting met de Boutlaan naar het Baken. Voor dit karwei heeft men 700.000,- moeten investeren. Een deel daarvan, 250.000,- komt voor rekening van de gemeente Midden- schouwen. In grote lijnen is het werk aan dit weggedeelte reeds afgerond. De definitieve oplevering van de re constructie is afhankelijk van het weer maar staat gepland voor eind november cq half december. Hoeveel tijd de reconstructie van het wegge deelte van Boutlaan tot Eikerzee zal gaan vergen is nog niet bekend. ZIERIKZEE Bangladesh Op woensdag 21 november wordt in de Gereformeerde kerk in de Sint Do- musstraat een ledenvergadering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) gehouden. R. L. Zijder- veld-Boodt uit Middelburg spreekt daarbij over het financiële project van de bond Bangladesh. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Plantenactie Op woensdag 21 november houdt de jeugdafdeling van de voetbalvereni ging Zierikzee een plantenactie. Van 18.00 tot 20.00 uur gaan de jeugdige voetballers in Zierikzee langs de deu ren om planten te verkopen. Welfare-handwerken In Kèt' Ziènkzeêse 'bejaardencen trum De Wieken wordt, op ;dpnderdag. 22 november de jaarlijkse verkoping van Welfare-handwerken gehouden. Er is weer een ruime keuze in truien, sokken, schorten en andere handwer ken. Ook wordt een verloting gehou den en kunnen oliebollen worden ge kocht. De verkoping duurt van 14.00 tot 16.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Kerkwerve van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) ge houden. Wegens ziekte van mevrouw Klatter is het oorspronkelijk geplan de programma gewijzigd. Tijdens de bijeenkomst komt nu mevrouw Werff vertellen over haar werk bij Slachtof ferhulp Zeeland. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. OOSTERLAND Vrouw en mode Duizend jaar vrouw en mode. Dat thema -staat centraal tijdens de bij eenkomst van de afdeling Duiveland van de NBvP. De plattelandsvrou wenafdeling komt op donderdag 29 november bijeen in de Oosterhof te Oosterland. Door middel van een col lectie van 42 handgemaakte poppen laat mevrouw M. Spierings de ont wikkeling van de mode zien. De bij eenkomst begint 19.30 uur. VencVhC n-.dcW) \vèï.teru;Lx>oOeo —JAM f?r„; f De visie van J. Beijersbergen en G. J. Buth op het blazoen van Westerschou wen. DEN HAAG - Staatssecretaris Kosto (justitie) ziet vooralsnog af van een experiment met elektronisch huisarrest. De bewindsman vindt dat eerst ervaring met andere alternatie ve straffen moet worden opgedaan. Hij heeft dit in een brief aan de Twee de Kamer laten weten. BRUINISSE - Donderdag 22 no vember vergadert de gemeenteraad van Bruinisse. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. Op de agenda van de vergadering slechts één agendapunt en wel de be groting voor 1991 van de gemeente Bruinisse. Wie de discussie wil vol gen is van harte welkom op de publie ke tribune. BURGH-HAAMSTEDE - Een nieuw recreatief offensief, dat is wat Westerschouwen te wachten staat volgens de Zeeuwse Milieu Federatie en de Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-Duiveland. John Beijersbergen en Gert-Jan Buth richten zich in een open brief aan de gemeente Wester schouwen en in die brief stelt men onder meer dat de recreatieve gren zen in Westerschouwen nu reeds over schreden zijn. „Daarom proberen wij aan de noodrem van de Westhoek-ex press bestemming Verloedering te trekken", aldus de brief van Buth/Beijersbergen". Volgens de briefschrijvers tekenen de problemen zich elke zomer duide lijker af. Illegaal kamperen neemt hand over hand toe,, de natuur wordt vervuild en vernield, de wegen raken verstopt en er is geen sprake meer van rust in Westerschouwen. ,,Ook op ander gebied worden grenzen over schreden: jeugdvandalisme en 'klei ne' criminaliteit tieren welig", aldus de brief. Men toont zich weinig enthousiast over het vorig jaar december vast gestelde Verblijfsrecreatief Ontwik- kelings Plan (VOP). „Het plan lezend wordt al snel duidelijk dat realisatie van de grootschalige recreatieve uit breiding die het VOP inhoudt de sastreus voor natuur en landschap zal zijn". Buth en Beijersbergen onderken nen dat recreatie voor de gemeente Advertentie BEL 01110-14739 (ÓÓK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) M INSTALLATIEBEDRIJF D. OOMS tm ^^l8REEDSTRAAT 1 •ZIERIKZEE-TELEF00N 01110-14739 Westerschouwen een belangrijk gege ven is. Maar, zo wordt gesteld, tegen over het VOP had in ieder geval een goed uitgewerkte sectornota voor na tuur en milieu moeten staan voordat men aan het samenstellen van de be stemmingsplannen begon". „Het zal duidelijk zijn dat wij niet kunnen instemmen met het eenzijdi ge beleid van de gemeente gebaseerd op dit recreatieve plan. Het vertalen van het VOP in bestemmingsplannen dient te worden gestopt", aldus de brief van Buth en Beijersbergen. Zij pleiten voor herinrichting van de complete Kop van Schouwen middels de landinrichtingswet. „Bij een der gelijk landinrichtingsproject vindt een evenwichtige afweging van alle functies van het gebied plaats". N1EUWERKERK - Op maandag 19 november wordt in het gemeentehuis te Nieuwerkerk een informatie-bij eenkomst gehouden over het nieuwe bestemmingsplan Loens weg te Nieu werkerk. Loensweg is de naam van het woon gebied dat de afgelopen jaren aan de westkant van Nieuwerkerk is verre zen. Het woongebied kwam tot stand op basis van een uit de zestiger jaren daterend bestemmingsplan dat in middels verouderd blijkt te zijn. De belangstellenden die de informatie bijeenkomst bezoeken worden geïn formeerd .over de wijze, waarop -mén het bestemmingsplan wil aanpassen. Voor de juridische regeling van, de woningbouw is gekozen voor gede tailleerde bestemmingen. De be staande woningen zijn overeenkom stig hun bouwwijze bestemd tot vrij staande woningen of twee-onder-een- kap. De informatié-bij eenkomst wordt gehouden in het kader van de wettelijk voorgeschreven regels. Aan vang 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - De bouw van een gemeentewerkplaats/brand weerkazerne aan het Slingerbos te Brouwershaven en de bouw van een gemeentewerkplaats aan de Christi- nastraat- te Zonnemaire. Dat is een van de onderwerpen die wordt besproken tijdens de openbare vergadering van de Brouwse advies commissie voor recreatie en openbare werken. De commissie vergadert op woensdag 21 november in het stad huis te Brouwershaven. Op de agenda staat ook het vervangen van trekkers voor de buitendienst van gemeente werken in de kernen Brouwershaven en Zonnemaire. En de aanschaf van een nieuwe vrachtwagen voor de bui tendienst gemeentewerken. De verga dering begint om 20.00 uur en kan door iedere belangstellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Slot Haamstede In het artikel van oud-streekarchi varis Wiebe Keikes onder de kop De doorkijk naar het kasteel, gepubli ceerd in de Zierikzeesche Nieuwsbo de van dinsdag, is een storende fout geslopen. In het artikel wordt gespro ken over Slot Moermond. Dat moet uiteraard Slot Haamstede zijn. KERKWERVE Slachtofferhulp Op woensdag 21 november wordt in dorpshuis Zuudènde te Kerkwerve een ledenvergadering van de afdeling AALSMEER - De gemeenteraad van Aalsmeer heeft een unieke veror dening aangenomen om de geluids hinder te bestrijden van overvliegen de vliegtuigen. Unaniem werd een verordening aangenomen die het ver biedt om zich met een vliegtuig op zo danige wijze te bevinden in het lucht ruim dat op het grondgebied van de gemeente Aalsmeer geluidshinder wordt veroorzaakt. Overtreding le vert per keer een boete op van 5.000 gulden. NIEUWERKERK - Het Duivelandse college van burge meester en wethouders maakt haast met de plannen om in de kern Nieuwerkerk een bedrijventerrein te realise ren. Een maand nadat het idee werd gepresenteerd via de aanbiedingsbrief bij de begroting 1991, stelt het colle ge de raadsleden voor om een stedebouwkundige op dracht te geven een bestemmingsplan te ontwerpen dat betrekking heeft op een bedrijventerrein. Het voorstel komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering die op donderdag 22 november wordt gehouden in het gemeentehuis te Dui veland. Uit een offerte is gebleken dat deze eerste werkzaamheden van een stedebouwkundige ruim 14.500 gulden kosten. Ze omvatten vier fa ses, namelijk een startbespreking en het maken van een basiskaart, het maken van een ontwerp-bestem- mingsplan, de toetsing van dit plan Advertentie BERNISTON^ -e Montage, Contractor and Consultant Handelsvertegenwoordiging MULTI DRINKWATER PURE ZUIVERING Vraag vrijblijvend informatie: ANTWOORDNUMMER 115 4300 VB ZIERIKZEE TELEFOON 01110-16344 Bellen tussen 16.00 en 20.00 uur TELEFAX 01110-17504 BROUWERSHAVEN - Het Brouwse college van b en w stelt voor om de subsidiebijdrage, die men van de rijks overheid ontvangt voor het creëren van kinderopvang plaatsen, te besteden aan het kinderdagverblijf in Zie rikzee. Tevens zou met het geld een gastouderproject moeten worden opgezet voor de hele regio dat vanuit Zie rikzee wordt georganiseerd. Dat blijkt uit een aanvullende agenda voor de vergadering van de Brouwse gemeenteraad op maandag 19 november. Het college stelt die avond aan de raad voor om de 30.000 gulden subsidie die men van het rijk krijgt voor het creëren van kinderop vangplaatsen te besteden voor het professioneel opzetten van een kinde ropvangcentrum in Zierikzee. Tot nu toe draaide deze voorziening via de inzet van vrijwilligers. Maar nu is ge bleken dat dat niet langer haalbaar De subsidie die Brouwershaven van het rijk ontvangt is gebaseerd op het aantal woonruimten in de gemeente. Op grond van deze berekening komt men in aanmerking voor subsidie voor het opzetten van zes opvang plaatsen. Een opvangplaats omvat dc dagopvang van drie kinderen. Hoewel men per opvangplaats 5000 gulden krijgt omvatten dc werkelij ke kosten voor zo'n plaats 12.000 gul den. Het verschil tussen deze twee de bijdragen die ouders betalen voor de opvang van hun kind, financiële bijdragen van bedrijven die positief staan ten aanzien van het creëren van dagopvang voor kinderen van hun personeel en een extra bijdrage van de gemeenten op Schouwen-Duive- land zelf. Brouwershaven gaat er van uit dat vijf gemeenten financieel zullen mee werken aan een professionele opzet van het kinderdagverblijf in Zierik zee. De gemeente Duiveland heeft be sloten de subsidie die men krijgt te besteden aan de opzet van een gastou derproject in de eigen gemeente. Reparatie sluisdeuren Aan de agenda van de Brouwse ge meenteraad is nog een punt toege voegd. Het college van b en w stelt de raadsleden voor om ruim 24.000 gul den beschikbaar te stellen voor het repareren van de deuren in de keer sluis bij de Nieuwe Jachthaven. Bij de jaarlijkse controle is gebleken dat de noordelijke buitenste vloeddeur niet meer goed tegen de drempel van de keersluis aansluit. en de start van de procedure om tot de realisatie van het bedrijventerrein te komen. Volgens het Duivelandse college is het mogelijk dat al in 1991 met die procedure kan worden gestart. Naar verwachting kan de eerste fase van het bedrijventerrein binnen twee jaar worden gerealiseerd. Een nauwkeuri ge raming van de kosten kan volgens het college pas worden gemaakt als de procedurestukken bekend zijn. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring wordt namens (een meerderheid van) het college ook voorgesteld om het voormalige noodlokaal van de openbare basisschool De Dobbel steen te Nieuwerkerk te verhuren voor het geven van danslessen. Tot nu toe werd het gebouw van de jeugdsoos op het voormalige sport veld te Nieuwerkerk hiervoor ge bruikt. Maar door sluiting van de soos is dit niet meer mogelijk. Het voormalige noodlokaal bij De Dob belsteen wordt door de gemeente ver huurd aan de stichting Scouting. De ze organisatie heeft geen bezwaar tegen medegebruik van het lokaal voor dansactiviteiten. Een onderhandse aanbesteding. Dat is de wijze waarop het college van b en w de aannemer wil vinden die het meest geschikt is om het dorpshuis van Ouwerkerk te verbou wen. Een klus waarvoor de gemeente in totaal drie/kwart miljoen heeft ge reserveerd. Maar van dat bedrag moet ook de inrichting van het dorps huis worden betaald. En de aankoop van het woonhuis naast het dorps huis dat nodig was om het dorpshuis ruimer te kunnen maken. Verder komen tijdens de raadsver gadering een aantal onderwerpen aan de orde dat betrekking heeft op alle zes de gemeenten op Schouwen- Duiveland. Zoals het gezamenlijk aanstellen van een milieuconsulent en de de wijziging van de gemeen schappelijke regeling regionale brandweer. Ook wordt de raadsleden voorgesteld om een bedrag van 65.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een hulpverlenings voertuig voor de brandweer Duive land. De gemeenteraadsvergadering begint om 20.00 uur. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166,00; losse nummers m.i.v. 1 sept. f 0,90, m.i.v. 1 jan. f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3