_i/X ^Vlieger Slagerij Ornée-Bolier biedt de klant echt Schouws vlees üierikzeeënaar speelt in op lewustwording van consument HAKinC 89,- komende jaren wateijïlter in de keuken net zo gewoon als >elkast Aanbieding Beaujolais Relatiegeschenken AABN tegen reis burgemeesters naar Zuid-Afrika té Lfl té té P Wordt dit jaar nog abonnee en neem een leuke surprise mee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Wtö. Jé krant urn xhommi - JuiivLtnd! Ambachtelijk geslacht rund- en varkensvlees NIEUWSBODE EXTRA Verschijnt elke woensdag huis aan huis op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Totale oplage 27.800 ex. Redaktie, advertentie-afdeling en administratie: Jannewekken 11, Zierikzee, Telefoon 01110-16551, Fax 01110-14315, Postadres: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Uitgave: Drukkerij Lakenman Ochtman bv, Zierikzee EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND 14 NOVEMBER 1990 KWALITEITSKLEURENFOTO'S KLAAR TERWIJL JE WINKELT! i H fotografie fotografie'Video foto's in 1 uur klaar FOTO VERSCHOORE Middelbarnis - Goes - Middelburg - Vlissingen - Hulst - Zierikzee - Etten-Leur KODAK EXPRESS QUALITY CONTROL ÏIERIKZEE - Het hoeft geen betoog dat zuiver water sentieel is voor de gezondheid. Het is immers de eerste /ensbehoefte van de mens. Daarbij, de mens bestaat or tachtig procent uit water. Sinds enkele jaren groeit bij de mens een steeds grotere bewustwording van het it dat zuiver water uiterst belangrijk is. Men gebruikt eeds meer bronwater en ook de vraag naar waterfilter- Istemen is toegenomen. Iemand die op die vraag pro- :ert in te spelen is Bertus van der Wouden uit Zierikzee. Bertus van der Wouden demonstreert hier het Multi Pure 1500 liter, waterzui veringssysteem. (Foto: Joop van Houdt). Bertus van der Wouden is één van de personen die als handelsonderne mer het Amerikaanse bedrijf Multi- Pure in Nederland vertegenwoordigt. Dit bedrijf werd in 1970 opgericht met het doel uitsluitend milieu- verbeterende produkten op de markt te brengen. In 1974 besloot dit bedrijf zich uitsluitend nog te concentreren op de markt voor drinkwatérzuive- ringssy sternen. Ondernemers Nu probeert het bedrijf ook voet op Nederlandse bodem té zetten met haar waterzuiveringssystemen. Van uit Amsterdam, waar de Nederlandse afvaardiging van Multi-Pure staat, probeert men via handelsonderne mers in Nederland het systeem meer bekendheid te geven. Van der Wouden is zo'n handelsvertegenwoordiger. Hij kwam in contact met het be drijf door werkzaamheden als zelf standig bouwer van machine en appa raten. Tijdens een opdracht bij een bakkerij kwam hij in contact met het systeem, omdat men er in de bakkerij al gebruik van maakte. Daar men, in het kader van de integrale produkt- controle, steeds meer terug gaat naar een zo natuurlijk mogelijk eindpro- dukt, wilde men ook het water zo na tuurlijk mogelijk hebben. Iets wat met het waterzuiverings systeem prima lukte. De smaak van het water is veel zuiverder, lekker der. Dus ook het eindprodukt kreeg een betere smaak, iets wat de ver koop weer op kon vijzelen. Een soort kettingreactie. Bertus van der Wou den besloot om het systeem te gaan gebruiken naar aanleiding van de ziekte van zijn jongste zoon die cara- patiënt is. De familie kreeg het advies om al les in het huis aan te passen omdat hij niet tegen huismijt kon. Maar dat leverde niet echt voldoende resultaat op. „Omdat ik redelijk op de hoogte ben met de homeopathie zijn we het op die manier eens gaan proberen. Onder meer met honingpollen. Dat leverde een beetje verbetering op en zo zijn we een tijdje door gegaan", al dus Van der Wouden. Onzuiver „Als je lichaam zo gevoelig is ben je veel vattelijker voor dingen. Daarbij, je lichaam gebruikt veel water, als je onzuiver water binnenkrijgt, want dat is het uit de kraan, kan dat al niet gezond zijn. Vandaar dat we op het idee kwamen om ook eens zo'n water zuiveringssysteem te proberen. Dat bleek zo'n succes dat ik het ook aan anderen wil duidelijk maken", zo zegt een enthousiaste Van der Wou den. Hij heeft er sinds hij als officieel vertegenwoordiger werkzaam is, bij zijn dagelijkse werkzaamheden van het hebben van een eigen bedrijf, al enkele verkocht. „Ik heb er één ver kocht aan een mevrouw die erge last had van reuma, ik heb haar gezegd dat het geen wondermiddel is, maar dat de zuiverheid van het water wel goed zou doen", zo vertelt Van der Wouden. „Zij heeft er een uitgeprobeert en was zeer enthousiast en heeft elr nu een in huis. Ik wil niet zeggen dat de verbetering in haar reuma louter en alleen komt door het gebruik van de filter, maar het heeft er wel een posi tief effect op, zo blijkt". Van der Wou den verkoopt verschillende soorten (grootten) filters. Zo heeft hij er met een filtercapaci teit van 1500 liter, 1900 liter en 3800 li ter. Met het filtersysteem wordt het water drievoudig gefilterd. De bui tenste laag van het filter bestaat uit pure katoen. Dit krijgt in stromend water een positieve moleculaire la ding. Omdat de meeste verontreini ging, als bacteriën en kleine deeltjes een negatieve lading hebben trekt het katoen deze dus aan en worden deze al uit het water verwijderd. Filters Daarna komt het water terecht in een koolstof middenfilter, met daarin massief geperste koolstof. Het bin- nenfilter bestaat uit een cylinder van polyetheen die voorkomt dat kool stofdeeltjes in het gezuiverde water terecht komen. Het filter moet na be paalde tijd worden verwisseld omdat de koolstof-elementen dan verzadigd zijn. Men bemerkt dit omdat het wa ter niet meer zo snel stroomt. -Momenteel-i° Mufti-Pure de markt- nog aan het verkennen, maar afgaan de op de positieve reacties van de con sument heeft het bedrijf ook hier kans van slagen. „Als men koolzuur toevoegt aan het gezuiverde water heb je bronwater wat veel zuiverder is dan het bronwater uit flessen, dat verzeker ik je", aldus een overtuigde Van der Wouden. De prijs van het water met gebruik van het waterzuiveringssysteem ligt 8 tot 10 cent per liter hoger dan het gewone kraanwater. Van der Wouden doet dit af met het feit dat die 'paar cent' goedkoper is dan het water in flessen. „Dat", zo zegt hij, „vaak niet veel beter is dan het water uit de kraan. En wat is een paar cent op een gezonder leven?". Mensen die meer informatie willen over het waterzuiveringssysteem kunnen informatie aanvragen via postbus 163, 4300 AD in Zierikzee of bellen naar 01110-16344. Men kan dan verdere informatie met betrekking tot prijs en gebruiksmogelijkheden verkrijgen. Advertentie SMOOR VERLIEFD OP: keuze uit liefst 6 trendy kleuren, ingebouwde flitser gegarandeerd scherpe foto's COMPLEET IN GESCHENKVERPAKKING NU Voor beeld en geluid cnmbifQlO Weststraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp - Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse-Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400 West Krakeelstraat 8 - Sommelsdijk - Telefoon 01870-6841 ZIERIKZEE - Geheel volgens tra ditie worden woensdag de eerste fles sen Beaujolais Primeur aangeboden. Dit heffen van het glas gebeurt om 20.00 uur in de foyer van Mondragon. Jaarlijks kiezen de heren N. J. W. van der Zwan (restaurateur en hote lier) en wijnhandelaar en chocolatier M. P. Pankow een bepaalde organisa tie uit die de eerste Beaujolais mag keuren. Dit jaar zijn het bestuur en de werkgroepleden van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland uitverkoren. De avond heeft meer in petto dan alleen „een glas wijn". Als intermezzo brengt de toneelgroep Ouwerkerk de eenakter De Grootvi zier-van René de Obaldia op de plan ken. Hiermee behaalde de groep uit Ouwerkerk tijdens een Eenakter festival in Brielle de eerste prijs. Advertentie Verrenieuwstraat 6 Zierikzee - 01110-17148 Geopend van ma. t/m vrijdag van 13.00-17.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 uur. Donderdag koopavond. AMSTERDAM - Tot en met 16 de cember laat het Rijksmuseum in Am sterdam de tentoonstelling Kraam kamers van de kunst zien. Het Rijksprentenkabinet iaat tekeningen en prenten zien van de schilder, beeldhouwer of tekenaar in zijn werkvertrek. Hierbij is te zien dat in de loop der tijd de uitbeelding van de kunstenaar in zijn werkruimte veran dert. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. DEN HAAG - Om 'tegengas te ge ven' tegen de activiteiten van Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA) heeft de Stichting tot Herstel van de Culturele Betrekkingen Nederland/ Zuid-Afrika zes burgemeesters fi nancieel gesteund om een reis naar Zuid-Afrika te maken. Het gaat om de burgemeesters van Bernisse, Goe dereede, De Lier, IJssèlham, Ermelo en Steenderen. Zij keren op 16 no vember terug. Voorzitter G. Knibbe van de stich ting zegt deze week in Vrij Nederland dat tegengas geven het idee achter de reis was. „Je kunt toch niet alles blij ven slikken. AI die rare gemeente raadjes die zich met internationale politiek bemoeien, terwijl ze thuis niét eens tegen de problemen zijn op gewassen", aldus Knibbe. De Anti-Apartheidsbeweging Ne derland (AABN) noemt in brieven aan de gemeenteraden van de zes ge meenten de stichting bedenkelijk en van een uitgesproken pro-apartheids- karakter. De AABN vraagt de ge meenteraden zich van de reis van hun burgemeester te distantiëren. POEDEROYEN - Fort Loevestein in Poederoyen is ook in de winter ge opend. De bezoeker kan tot en met 24 maart iedere zaterdag en zondagmid dag een bezoek brengen aan dit mid deleeuwse kasteel. AMSTERDAM - Het toneelstuk „Platonov" van Tsjechov gaat op 21 november in première in Frascati in Amsterdam. „Platonov" is het eerste stuk van Tsjechov. Hij schreef het in 1881. O té h-H X/l De Zierikzeesche Nieuwsbode heeft voor iedereen die nu abon nee wordt,een surprise klaarlig gen. Dus aarzel niet en vul onder staande bon zo snel mogelijk in. JA: Voor maar 43,— willen wij de Zierikzeesche Nieuwsbode de krant met al het nieuws van Schouwen-Duiveland tot 1 maart 1991 ontvangen. Naam Adres Postcode: Telefoon: Plaats:... Handtekening: De ingevulde ondertekende bon, in een gesloten envelop, zonder postze gel. sturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode, antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De snelle beslissers kunnen hun bon ook op ons kantoor afgeven. Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Tel 01110-16551 ZIERIKZEE - Slager Ornée-Bolier uit Zierikzee ver koopt sinds enige tijd alleen nog maar vlees van rund- en varkens van Schouwse bodem. Vlees dat niet uit de grote abattoirs komt, maar in Zierikzee op ambachtelijke wij ze geslacht wordt. Kwaliteitsvlees dat in korte tijd be hoorlijk populair is geworden bij de klanten van de Zie- rikzeese slagerij. „De kwaliteit is beter, maar in prijs maakt het geen verschil", aldus Bolier. Slager Bolier aan het werk. (Foto: Marijke FolKertsma). Joop Bolier begon dertien jaar ge leden in de zaak van schoonvader Or- nee met het slagersvak. Eigenlijk wilde hij kraanmachinist worden, maar het werk in die branche lag niet voor hef, oprapen. In die tijd kreeg hij kennis aan Mieke Ornée, en haar va der was slager. Toen hij uiteindelijk trouwde met Mieke besloot het echt paar samen in het slagersvak verder te gaan. Ambachtelijk Zoals al aangestipt verkoopt Bolier uitsluitend vlees van ambachtelijk geslacht rund- en varkensvee van Schouwse bodem. Een bewuste keus van de Zierikzeese slagerij. Bolier betrekt zijn slachtvee van een vaste leverancier. Op die manier kan hij de kwaliteit van zijn vlees het beste in de gaten houden. „Het vlees van deze koeien is zacht en smakelijk. Ook de kleur van het vlees is anders, donker der". Hij legt uit dat hel voor een slager goed te zien is of bijvoorbeeld een stier op stal heeft gestaan of in de wei heeft gelopen. Het vetgehalte van het vlees van de stier die in de wei heeft gelopen is hoger dan het vlees van de stier die op stal heeft gestaan. Ambachtelijk geslacht vlees is niet duurder dan vlees dat uit de grote abattoirs wordt aangevoerd maar er is, zo blijkt uit reacties van klanten van de slagerij, wel verschil in smaak. Dat geldt volgens Bolier zo wel voor varkensvlees als 'rundvlees. In grote abattoirs worden varkens ge broeid in water van zo'n 60 a 70 gra den. Bolier gebruikt een andere me thode. Hij laat zijn varkens branden met de lamp. Niet alleen geeft dat een an dere smaak, maar de klant merkt het ook bij het bakken van het vlees. Ge brand varkensvlees spat minder en is steviger van structuur. Voorop staat de wens van de klant. Steeds meer mensen kopen voorver pakt vlees. Men vindt het makkelij ker te bewaren op die manier. Bolier speelt in op die vraag. Sinds enige tijd beschikt hij over apparatuur waarmee hij vers vlees vacuüm ver pakt. De klant krijgt dus een kant en-klaar, hygiënisch verpakt, pro- dukt aangeboden. En dan bovendien nog puur van Schouwse bodem. Bijzonder Slagerij Ornée-Bolier is niet de eni ge slagerij op Schouwen-Duiveland die haar klanten uitsluitend Schouws vlees aanbiedt, maar toch is het bij zonder. Ornée-Bolier verkoopt Schouws vlees sinds eind juni 1990. En hij hoopt uiteraard dat zijn klan ten het met zijn keus eens zijn... AMERSFOORT - Tot en met 25 no vember wordt in Amersfoort een kunstmanifestatie gehouden. Hier hebben in tien lokaties tentoonstel lingen plaats over de Nederlandse beeldende kunst textiel. Daarbij ko men onderwerpen aan bod zoals, het sieraad, design en Nederlandse kera miek. TILBURG - Tbt en met 27 januari toont het Nederlands Tbxtielmuseum in Tilburg de tentoonstelling Voelen mag. Hierbij wordt de bezoeker uit genodigd zich via de tastzin te oriën teren en te informeren over de veelzij digheid van textiel. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00 tot 17.00 uur. zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1