Minister Kok voorziet nog geen daling van koopkracht Drukbezochte Krea-middag Plan voor uitzichtpunt bij Viane Joop van Houdt WATERSTANDEN WEEKENDSERVICEDIENST DEURLOO B.V. 'Geen sprake van weren jongeren op camping' NOB breidt uit in Utrecht Rijkswaterstaat legt vijf eilanden bij Goeree Marinewerven praten over samenwerking f Vervolg van pagina 1 Hij legt uit dat het voor een cam pinghouder moeilijk is om gezinnen te lokken naar een nog wat kale cam ping. Jongeren stellen in regel wat minder hoge eisen en zijn derhalve extra interessant, vooral in de begin periode. Zelf gelooft hij niet zo in de methode om jongeren tussen gezin nen te zetten op een camping om zo problemen te voorkomen. Leefpatroon Van Oost: Jongeren hebben een heel ander leefpatroon dan gezinnen. Ze gaan later naar bed en slapen uit als jonge kinderen al lang op zijn en buiten spelen. En dat wekt over en weer irritatie". Van Oost zelf brengt zijn jongere kampeergasten onder op een speciaal veld. „Maar dat zijn keu zes die iedere campinghouder voor zichzelf moet maken". Een keuze ook die, zo blijkt uit het relaas van Van Oost, steeds weer ge toetst dient te worden aan de ont wikkelingen. ,,Ik verwacht bijvoor beeld voor de toekomst veel problemen met sta-caravans". Een heleboel van die caravans zijn langzamerhand behoorlijk versleten. Dan krijg je een soort verpaupering op je terrein en als je dan niet ingrijpt gaat je bedrijf er op de lange termijn aan kapot. Je ziet nu in De Veluwe al dat campinghouders proberen sta-ca ravans van hun terrein te krijgen en meer over te schakelen op toeristi sche eenheden (tenten en toercara- vans). Een ander soort klanten waar de campinghouder meer en meer mee te maken krijgen zijn de campers. Deze mobiele vakantiehuizen waren tot voor kort niet populair bij camping houder. Campers zijn zwaar en trek ken vooral bij nat weer diepe voren. .Verder moet je faciliteiten hebben als een vuilwaterstortput". Dat kost geld, maar het is de overtuiging van Van Oost dat de recreatie-onderne mer die bewust inspeelt op de vraag naar plaatsen voor campers daar op termijn voldoende voor terugkrijgt. ,,Een goede ondernemer gaat af op wat de boekhouding laat zien". HILVERSUM - Het facilitaire be drijf NOB heeft ook in Utrecht een steunpunt gevonden. Na Hilversum, waar de onderneming is gevestigd, en Amsterdam, waar zij enkele stu dio's exploiteert, gaat zij samen met het Utrechtse bedrijf Flashlight Utrecht Holland BV een studio aan de Gietijzerstraat in Utrecht exploi teren. Het NOB, dat de studio voor het produktieseizoen 1990/'91 heeft ge huurd, gaat de videotechniek verzor gen. Voor de volgende twee seizoenen heeft het NOB een optie op het ge bruik van de studio. NOB en Flash light zullen gezamenlijk hun dien sten aanbieden aan programmama kers en producenten. De studio, die de naam Central Stu dios krijgt, is volgens het NOB zeer geschikt voor produkties van tame lijk grote omvang. Er is ook ruimte voor catering, decorbouw en er kan flink wat publiek in. Advertentie TROUWREPORTAGE fotostudio 11 NOORDGOUWE TELEFOON 01112-2178 OUWERKERK - Er bestaan plannen om bij de slikken van Viane een uitzichtpunt voor auto's te creëren. Het zou gaan om een wat, grotere parkeerplaats op de Oosterscheldedijk bij Viane waar automobilisten hun voertuig kunnen stil zetten om te genieten van een wijds uitzicht over de slikken van Viane. In feite wordt met de aanleg van een dergelij ke voorziening ingespeeld op het verschijnsel dat vele mensen, die met de auto een rit over het eiland maken, hun auto bij Viane even stilzetten om uit te kijken over het slikkengebied aan de Oosterschelde. Het plan om op de dijk bij Viane een idtzichtpunt te creëren wordt onderzocht door een werkgroep die is gevormd vanuit de projectgroep voor recreatie en toerisme Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland. De werkgroep onderzoekt de mogelijkheden om natuurgebieden een recreatieve medebestemming te geven zonder dat ze daarbij worden geschaad. Het maken van een uitzichtpunt bij Viane zou een van de mogelijkheden daarvoor zijn. Naar verwachting presenteert de werkgroep in december een rapport met daarin de diverse plannen. (Foto: Joop van Houdt). Ruimte voor verdere verbetering beperkt DEN HAAG - De ruimte voor verdere verbetering van de koopkracht na volgend jaar is uiterst beperkt. Het is nog veel te vroeg om nit al te speculeren over inkomens achteruitgang. Mocht die zich toch voordoen, dan is dat een reden te meer om extra aandacht te geven aan be scherming van dre zwakste groepen. Minister Kok (finan ciën) zei dit tijdens de behandeling.van zijn begroting in de Tweede Kamer. Volgens Kok zal het kabinet bij het maken van zijn tussenbalans in januari vasthouden aan de afgesproken verantwoorde en gelijkmatige koop krachtontwikkeling, waarbij de lasten en lusten worden gespreid. De PvdA-fractie had om die toezegging ge vraagd. Of de koopkracht van de minima de. komende jaren in het geding komt is volgens de minister pas te zeggen, wanneer het kabinet beschikt over een duidelijk beeld van de economi sche ontwikkeling als geheel. Als er sprake is van achteruitgang zal het kabinet volgens Kok maatregelen ne men om de laagstbetaalden zo veel mogelijkte ontzien. Kok zei dat de mogelijkheden voor aanzienlijke koopkrachtverbetering de komende jaren ,,heel krap" zullen zijn. Tegelij kertijd moet het kabinet er alles aan doen om te voorkomen dat er daling optreedt. De minister wees op het ge vaar dat de bestedingen van de bur gers dan inzakken. „Ook om econo mische redenpn moeten ive er goed over nadenken tot welke grens het verantwoord is de' tering naar de ne ring te zetten". Hoewel het kabinet bij de tussen balans voor zeer ingrijpende maatre gelen staat, is er volgens Kok geen aanleiding al te somber te doen over de Nederlandse economie als geheel. „Het gaat vooralsnog slechts om „minder meer" dan we tot dusver aannamen". Kok zei dat het kabinet nog niet heeft besloten af te zien van verla ging van het hoge BTW-tarief. Nu de overheid financieel steeds moeilijker komt te zitten dient zich wel de vraag aan of en in welke mate de voorgeno men verlaging haalbaar is. Bij de tus senbalans zal daarover een besluit wórden genomen: De minister blijft terughoudend ten aanzien van de sug gestie van de Tweede Kamer het rijk op kleine, experimentele schaal zoge heten indexleningen te laten uitge ven. Die leningen zijn gekoppeld aan de inflatie. Kok vindt dergelijke le ningen riskant in een tijd dat de in flatie dreigt op te lopen. De minister wil eerst afwachten hoe groot de belangstelling van be leggers is voor deze leningen op de particuliere markt. Verder zal hij zijn Britse collega vragen naar de erva ringen van de Britse overheid met dit type leningen. Staatssecretaris Van Amelsvoort waagde zich tijdens het debat niet aan uitspraken over de ma te waarin het kabinet de belasting fraude de komende jaren denkt te ^kunnen terugdringen. Het CDA had het kabinet gevraagd om met een „in spanningsverplichting" de fraude te verminderen van de huidige 5 a 10 procent van het nationaal inkomen tot 2. Van Amelsvoort somde een groot aantal maatregelen op die bij de belastingdienst zijn genomen om de fiscus slagvaardiger te maken in de strijd tegen het zwarte circuit. De Kamer, die had aangedrongen op een krachtiger fraudebestrijding, nam genoegen met de uiteenzetting van de staatssecretaris en eiste geen aanvul lende maatregelen. DEN HAAG - Met een opkomst van gemiddeld 65 procent hebben de in totaal 32.487 bewoners van de regio ten noorden van Amsterdam woens dag slechts matige belangstelling ge toond voor de verkiezing van drie nieuwe gemeenteraden. Bij eerdere verkiezingen werden in de drie herin gedeelde gemeenten opkomstpercen tages van ruim 80 procent behaald, aldus plaatselijke woordvoerders. In lijn met de landelijke trend boekte de PvdA verlies. DEN HAAG - Ruim drieduizend studenten kwamen donderdag uit Amsterdam, Nijmegen, Wageningen, Tilburg en Utrecht naar Den Haag om de Haagse politiek hun ongenoe gen over het onderwijsbeleid te laten blijken. „Met ons valt niet te ritse len", lieten de studenten via spandoe ken weten terwijl zij donderdagmid dag in een optocht door de Haagse binnenstad naar het Binnenhof trok ken. MIDDELBURG - De Directie Zee land van Rijkswaterstaat is bezig met de aanleg van vijf eilanden van in totaal 30 hectaren in het ondiep watergebied bij de Krammersche Slikken (bij het eiland Goeree-Over- flakkee). Dit project is onderdeel van een plan voor de buitendijkse oever verdediging in het Zoommeer. Tevens is het de bedoeling om de natuur in het ter plekke gewijzigde milieu een duwtje in de goede richting geven. Het Krammer-Volkerak is na af sluiting in april 1987 veranderd van een zoute zee-arm in een zoet getij loos meer. Veel plante- en diersoorten uit het zoute milieu verdwenen voor goed en hun plaats wordt ingenomen door andere soorten die in het nieuwe milieu wel gedijen. Volgens directie Zeeland van Rijks- waterstaat biedt het grote moerasge bied dat gaat ontstaan extra bescher ming tegen afkalving van droogge vallen slikken. De werken die wor den gefinancierd door Rijkswater staat Zeeland en het consulentschap Natuur, Milieu en Faunabeheer zul len naar verwachting in maart 1991 worden afgerond. Hierna is rust in het gebied een eer ste voorwaarde voor het vestigen van bijzondere vogelsoorten als lepelaar en visarend. In het water is verder een belangrijke plaats toebedacht aan de snoek om ongewenst hoge aan tallen brasem tegen te gaan. Hier door wordt vertroebeling van het wa ter voorkomen en zullen watervlooi en eventuele algenontwikkelingen beter in toom houden. Volgens de Directie Zeeland van Rijkswaterstaat past het project bin nen het beleid dat vorig jaar tot uiting kwam in het door de regering vastgestelde Natuurbeleidsplan en de derde nota Waterhuishouding. VLISSINGEN - De drie Nederland se marinewerven, De Schelde in Vlis- singen! RDM in Rotterdam en Van der Giessen de Noord in Krimpen aan den IJssel, praten over een moge lijke vorm van samenwerking.Zij; zijn daarover in gesprek met het mi nisterie van economische zaken als eerstverantwoordelijke voor het in dustriebeleid. Directeur D. van Dort van Van der Giessen de Noord deelde dit mee. De plannen voor een mogelijke sa menwerking zijn nog niet uitge kristalliseerd. Het gaat er om dat de bij de werven aanwezige techniek niet verloren gaat en er geen vernieti ging van kapitaal plaatsvindt, aldus Van Dort. Het gaat de bedrijven er om dat zij, nu er sprake is van ont spanning tussen Oost en West, de tijd krijgen om te schakelen. De werven moesten het in het verle den (deels) hebben van defensie-op drachten. Door de internationale ont spanning zien zij zich gedwongen over te schakelen op civiele produk ties. Het kabinet heeft reeds aan de Tweede Kamer meegedeeld voor deze omschakeling of conversie van de Ne derlandse defensie-industrie geen geld beschikbaar te zullen stellen. Volgens Van Dort zijn de drie marine werven ook niet van plan financiële steun van de overheid te vragen. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Doodtij: 11 november Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 10 november 08.55 122 02.45 -104 21.40 149 15.15 -138 11 november 10.10 116 04.00 - 98 23.05 148 16.35 -136 12 november 11.35 122 05.25 -100 17.50 -140 10 november 07.50 116 01.35 - 96 20.30 142 14.05 -130 11 november 09.10 108 03.20 - 88 21.55 139 15.45 -126 12 november 10.30 114 05.00 - 91 23.05 148 17.05 -130 10 november 09.10 133 02.40 -111 21.50 160 15.10 -144 11 november 10.20 126 04.00 -102 23.10 158 16.30 -141 12 november 11.35 132 05.35 -105 17.55 -145 10 november 09.05 138 02.50 -116 21.50 165 15.20 -150 11 november 10.20 130 04.05 -108 23.10 163 16.40 -147 12 november 11.40 136 05.25 -109 17.55 -149 ZIERIKZEE - Zo'n dertig kinderen ivaren er deze week in clubhuis Dc Lichtboei aan de Postslraat in Zierik zee op de Krea-middag. Zomaar een middagje knutselen en kliederen blijkt heel aantrekkelijk te zijn. ..Het is tenminste nog drukker dan vorig jaaraldus R. Prager uan De Lichtboei. Zo druk dat Prager best nog wat hulp van vrijwilligers zou kunnen gebruiken. „Wc beschikken nu wel over een aantal vrijwilligers, maar lang niet iedereen heeft altijd tijd. En als het zo druk is op die Krea-middagen heb je toch wel wat be geleiders nodig voor de kinderen. Wie zich aan wil melden als vrijwilliger, of meer wil weten kan bellen niet clubhuis De Lichtboei (01110-12075). Elke woensdag is het Krea-middag in De Lichtboei tussen 14.00 en 16.00 uur. (Foto: Joop van Houdt). Tot en met 24 november Burgh-Haamstede Expositie Honderd jaar ijspret. De Bewaerschole. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur, behalve op zondag. Vrijdag 9 november Zierikzee Zondagskinderen. Concertzaal. 20.00 uur. Oosterland Bijeenkomst SGP Studievereniging Schouwen-Duiveland. Vergaderzaal Gereformeerde Gemeente, St. Joost- dijk. Spreker: drs. J. Mulder, Hen drik Ido Ambacht (directeur Studie centrum SGP). Titel: gelijkheid als dwang. 19.45 uur. Zaterdag 10 november Zierikzee Wa-summe-noe-wee-us-doe-dag. De Driehoek. Van 10.00 tot 16.00 uur. Ars Musica concert Stadhuis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Oliebollenactie Nu met Hope. Ver koop langs de deuren. Vanaf 9.00 uur. Kerkwerve/Noordgouwe/ Schuddebeurs Oud papier ophalen. Vanaf 9.30 uur. Zonnemaire Oud papier ophalen. Kern Zonnemai re. Vanaf 9.30 uur. Maandag 12 november Burgh-Haamstede Algemene ledenvei'gadering VVV Burgh-Haamstede. Hotel Bom. 20.00 uur. Zonnemaire Verkoop Welfare Rode Kruis. Groene Kruisgebouw. 14.00-16.00 uur. Woensdag 14 november Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Oosterland Bijeenkomst Confessionele Vereni ging. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 15 november Burgh-Haamstede Bijeenkomst over informatiever schaffing. VVV-kantoor. 20.00 uur. Vrijdag 16 november Zierikzee Open studiedag Vrouw en Geloof over sterke vrouwen. De Lichtboei. Van 10.00 tot 16.00 uur. Najaarsvergadering Stad en Lande in Concertzaal. 19.30 uur. Presentatie CD koren van Schouwen- Duiveland. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Dreisclior Verkoop Welfare Rode Kruis. Plaet- senhuys. 14.00-16.00 uur. Zaterdag 17 november Zierikzee Tentoonstelling postduivenvereni ging Zierick. Manhuisstraat 4. Van 14.00 tot 22.00 uur. Intocht Sinterklaas. Haven. 14.30 uur. Ellemeet Toneelavond in dorpshuis met bal na. 19.30 uur. Maandag 19 november Brouwershaven Verkoop Welfare Rode Kruis. Groene Kruisgebouw. 14.00-16.00 uur. Dinsdag 20 november Kerkwerve Bejaardcnsoos in verenigingsgebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 21 november Burgh-Haamstede Presentatie clubs NVvH. Gerefor meerde kerk Haamstede. Vanaf 19.30 uur. Donderdag 22 november Zierikzee Symposium werkgelegenheidsbeleid in hotel-restaurant Mondragon. 16.30 uur. Burgh-Haamstede Algemene, ledenvergadering CDA Westerschouwen. Gereformeerde kerk Haamstede. 19.30 uur. Vrijdag 23 november Zierikzee Vogeltentoonstelling Zang en Kleur. Graanbeurs. 19.00 uur. Jasperina dc Jong. Concertzaal. 20.00 uur. Zaterdag 24 november Zierikzee Vogeltentoonstelling Zang en Kleur. Graanbeurs. 14.00 uur. Opening sporthal. Onderdak. 15.00 uur. Uitvoering Turnvereniging Delta Sport. Onderdak. 19.30 uur. Woensdag 28 november Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling ouderen In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2