Kinderdagverblijf Zierikzee dreigt verloren te gaan ^oHiTSo SAMAN BV Dode bij een ongeluk op de Stormvloedkering DE ZIERIKZEESCHE COURANT 'We kunnen zo niet doorgaan. We moeten op professionele wijze gaan werken Hp: ffih P£ Bitr Duiveland wil ongebruikt bouwterrein niet kopen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Parkeren Kinderopvang Kinderpostzegels Biljartkampioen Betaald parkeren zou een nuttige bijdrage kun- De Zierikzeese wethouder P. de Rijke is pessi- In het postkantoor te Zierikzee werd het officië- Adriaan Beije uit Oosterland werd kampioen 4e nen leveren aan een verbetering van de par- mistisch over de toekomst van het kinderdag- Ie startsein gegeven voor de verkoop van kin- klas libre biljarten. (Pag. 7). keersituatie in Zierikzee. (Pag. 2). verblijf in Zierikzee. (Pag. 3). derpostzegels. (Pag. 3). DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24844 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1889) Aan het kind is de grootste eerbied verschul digd. Iuvenalis ZIERIKZEE - Wanneer de gemeenten op Schouwen-Duiveland niet bereid zijn om de rijkssubsidie (die zij ontvangen voor het opstarten van kinderopvangplaatsen) te besteden aan het kinderdagverblijf te Zierikzee, dreigt deze voorziening binnen enke le maanden te verdwijnen. Dat blijkt uit de bezorgde reacties van enkele ouders die gebruik maken van het kinderdagverblijf. „Het is niet langer mogelijk om het dagverblijf op vrijwilligers te laten draaien. Men moet overgaan naar een professionele opzet. Dat gebeurt ook vanaf een december. Via de ouderbij dragen is geld beschikbaar om tot on geveer februari 1991 op die manier te draaien. Als er dan geen financiële bijdrage komt vanuit andere bron nen, moet men stoppen met het kin derdagverblijf", aldus Angela van Rijn-Hendriks uit Noordwelle en Riek Marttin-Ebeli uit Brouwersha ven. Woonhuis Zij maken beiden gebruik van het kinderdagverblijf Zierikzee. Een voorziening die in september 1988 op basis van de inzet van vrijwilligers van start ging in een woonhuis aan de Middenbank te Zierikzee. De inrich ting van het woonhuis tot kinderdag verblijf werd in eigen beheer aange pakt en de begeleidsters volgden Advertentie Voor: Airconditioning Sanitair naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 BEEK - Nagenoeg alle kaderleden van de Industriebond FNV bij DSM- Limburg hebben op een drukbezoch te vergadering in Beek ingestemd met de bondsvoorstellen inzake de re organisatieplannen bij DSM-Lim- burg. Door het afstoten van admini stratieve en van dienstverlenende activiteiten aan andere bedrijven dreigen er bij DSM-Limburg naar .schatting vijfhonderd van de in ge; noemde sectoren aanwezige driedui zend arbeidsplaatsen vertoren te gaan. cursussen om de kinderen die zij on der hun hoede kregen op de juiste manier te verzorgen en begeleiden. De belangstelling van ouders om gebruik te maken van de voorziening groeide gestaag en momenteel wor den regelmatig 14 kinderen van nul tot vier jaar naar het kinderdagver blijf gebracht. Voor de opvang daar van zijn zeven vrijwilligsters be schikbaar, waarvan er altijd twee aanwezig zijn in het dagverblijf. Een van hen is Irma Willemsen uit Zierikzee. „Voor al onze inspannin gen krijgen we een tegemoetkoming van 2Vi gulden per halve dag. Voor de meeste vrijwilligers heeft dat op den duur een te lange tijd geduurd. Ze gaan op zoek naar betaald werk. Het dagverblijf kan zo niet langer blijven draaien. Er is een professionele aan pak nodig". In dienst De stichting kinderdagverblijf Zie rikzee is daar sinds kort mee begon nen door een van de vrijwilligers voor 32 uur per week in dienst te ne men voor het minimumloon. Vanaf een december doet men dat met vier vrijwilligers, terwijl de overigen stoppen met hun werkzaamheden. Vanaf een december moet het kinder dagverblijf ook verhuizen naar een ander onderkomen. Dat komt omdat Agaath van Zeventer na 2V2 jaar weer wil beschikken over het grootste ge deelte van haar woning, dat zij be schikbaar stelde om het kinderdag verblijf te kunnen opstarten. „De overstap van een vrijwillige naar een professionele opzet moet nu worden gemaakt. Anders gaat de voorziening verloren", aldus Riek Marttin en Angela van Rijn. Dat laatste zouden zij bijzonder betreu ren. „Het kinderdagverblijf is niet alleen bedoeld voor werkende ou ders, maar ook voor mensen die van wege ziekte genoodzaakt zijn om hun kinderen tijdelijk ergens te brengen. En een kinderdagverblijf biedt kin deren vanaf jonge leeftijd de gele genheid om te Ieren omgaan met leef tijdsgenootjes. Wij zijn er van overtuigd dat dat stimulerend is voor de ontwikkeling van kinderen". Een ander voordeel is volgens de beide vrouwen dat men bij een kin derdagverblijf altijd terecht kan. „In tegenstelling tot bijvoorbeeld een gastoudergezin komt het niet voor dat vanwege ziekte of om andere re denen geen leiding aanwezig is. Zo dat de kinderen bij een ander gezin gebracht moeten worden. In een kim voorziening waar men niet meer om heen kan. Ze past in de nieuwe sa menleving die bezig is te ontstaan. Vanwege de toenemende vergrijzing van de maatschappij zijn ook vrou wen steeds harder nodig in het ar beidsproces. Ook hier op Schouwen- Dtiiveland. Men moet voorkomen dat jonge mensen hier wegtrekken. On der andere omdat hier een voorzie ning als een kinderdagverblijf zou ontbreken". Maar zo'n opzet lijkt al een stuk minder haalbaar te zijn geworden omdat de gemeente Duiveland heeft besloten haar rijkssubsidie te gebrui ken voor het zelf opzetten van een gastouderproject in de eigen gemeen te. En omdat de gemeente Bruinisse heeft laten weten haar rijkssubsidie alleen ten gunste van het kinderdag verblijf te besteden als in de eigen ge meente ook een kinderdagverblijf wordt opgezet. Westerschouwen wil wel meewerken aan een professionele opzet van het kinderdagverblijf Zie rikzee. En de overige drie gemeenten hebben nog niet besloten. „Zierikzee was in principe ook po sitief. Maar daar twijfelt men nu weer vanwege de financiële conse quenties wanneer niet alle zes de ge meenten meebetalen". Overigens is het niet de bedoeling dat de finan ciën uitsluitend van de gemeenten komen. „Het is de bedoeling dat ou ders, die gebruik maken van het dag verblijf, een bijdrage betalen die af hankelijk is van hun inkomen. En Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Nog enkele maanden (Foto: Joop van Houdt). derdagverblijf komen kinderen al- tijd in dezelfde omgeving terecht. Dat geeft rust en zekerheid". Ongerustheid De ongerustheid van de ouders over mogelijk verdwijnen van het kinder dagverblijf gaat zover dat ze de diver se wethouders van welzijn van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland gaan benaderen om hun aandacht te vragen voor het behoud van de voor ziening. „Een kinderdagverblijf is een Het keerpunt in de opzet van het kinderdagverblijf heeft ook alles te maken met de beslissing die de diver se gemeenten deze maand moeten ne men. De beslissing of zij de rijkssub sidie die ze kunnen krijgen gebrui ken voor het professioneel opzetten van het kinderdagverblijf Zierikzee. „Als alle zes de gemeenten alle rijks subsidie die ze krijgen toegewezen beschikbaarstellen, kunnen we daar mee behalve een kinderdagverblijf ook een gastouderproject opzetten". De coördinatie van die laatste voor ziening zou in Zierikzee plaatsvin den, maar wel gastoudergezinnen in heel Schouwen-Duiveland betreffen. NEELTJE-JANS - Bij een ernstig verkeersongeval dinsdagmiddag op Rijksweg N57, de weg over de Stormvloedkering, is de 25-jarige mevrouw G. J. Vinje uit Vlissingen om het leven gekomen. Het on geluk gebeurde om 12.20 uur halverwege de Room pot en er waren vijf auto's bij betrokken. In verband mei wegwerkzaam heden was een rijstrook van de weg over de kering afgesloten voor het verkeer. Het verkeer werd ter plaatse geregeld met een tijdelijke verkeerslichteninstalla tie. Voor het rode licht stonden vijf personenauto's te wachten die in de richting Westerschouwen gingen. Achter hen kwam een vrachtwagen met aanhanger be stuurd door de 26-jarige R. van de R. uit Schiedam aanrijden. De brandweerkorpsen uit Veere en Westersctiouwen hadden handenvol werk aan het opruimen van de ravage. (Foto: Joop van Houdt). Niet goed opgelet Hij zou niet goed hebben opge let en reed met behoorlijke snel heid in op de stilstaande perso nenauto's. De achterste auto waarin het slachtoffer zat werd compleet vernield. Zij moet op slag dood zijn geweest. De brand weer moest haar uit het wrak ha len. Een inzittende van de tweede personenauto, de 54-jarige me vrouw C. K.-H. uit Haamstede, moest met verwondingen worden overgebracht naar het Zweedse Rode kruis Ziekenhuis te Zierik zee. De bestuurder van deze auto, C. K. uit Haamstede en de inzitten den van de andere auto's kwamen met de schrik vrij. Vier van de vijf personenauto's werden zo zwaar beschadigd dat ze als total loss moeten worden beschouwd. De bestuurders waren de 32-jarige A. B. uit Souburg, de 30-jarige G. M. G. uit Heerhugowaard en G. J. de J. uit Vlissingen. Het verkeer over de Stormvloed kering was door de ravage van het ongeluk urenlang gestremd. Het werd omgeleid over de Zeeland- brug. Om ongeveer 16.00 uur kon men weer over de Stormvloedke ring rijden. 0, 'v'j 5 u Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon Af en toe zon en droog. Minimum temperatuur van om het vriespunt in het zuiden, tot omstreeks 5 graden in het noorden. Middagtemperatuur on geveer 8 graden. Matige zuidoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 12 nov. Zaterdag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 3 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 20 Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 nov. Zon op 07.49, onder 16.57 Maan op 23.57, onder 1-3.58 Laatste Kwartier: 9 nov. (14.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hardnekkige wol kendek boven ons land begint lang zaam dunner te worden. In de loop van de avond, gaat de bevolking in het zuiden van het land breken, later in de nacht klaart het ook in de rest van het land op. Er is weinig wind en tijdens opklaringen kan de tempera tuur aan de grond dalen tot dicht bij het vriespunt. Morgen laat de zon zich duidelijk meer zien dan van daag. De zuidoostelijke wind, trekt aan tot matig en de temperatuur loopt op naar ongeveer acht graden. Het hogedrukgebied dat ons enkele dagen rustig weer bracht, trekt nu weg en Oceaanstoringen dringen op in de richting van ons land. verder proberen we zo veel mogelijk bedrijven te interesseren. Er zijn er al twee die definitief een bijdrage hebben toegezegd: verpleeghuis Cor- neliastichting en Delta Nuts bedrij- Het zou volgens de ouders jammer zijn dat de ervaring, die de afgelopen twee jaar is opgedaan via het kinder dagverblijf, verloren zou gaan. „De tijd is rijp voor een kinderdagverblijf op Schouwen-Duiveland en de men sen die daar werken zijn er rijp voor om dat professioneel op te zetten. Het zou jammer zijn als men daarop niet zou inspelen". NIEUWERKERK - „Het ter rein is zo te koop, als we maar betalen. Maar ik geloof niet dat de gemeente dat moet doen". De burgemeester van Duiveland, A. Bergshoeff bleek niet veel te voelen voor aankoop van het braakliggen de bouwterrein aan de Stolp- weg te Nieuwerkerk. Daar werden enkele jaren ge leden door een bedrijf de fun damenten gelegd voor de bouw van een hotel. Doordat de be treffende ondernemer failliet ging kwam de bouw nooit ver der dan die fundamenten. Het terrein ligt er sindsdien onver anderd bij. Tijdens de openba re vergadering van de advies commissie algemene zaken stelde A. J. Bom (PvdA) de vraag aan de orde of de ge meente Duiveland het terrein zou moeten aankopen. Bergs hoeff was heel stellig in zijn antwoord. „Ik denk niet dat de gemeente dat moet doen omdat we geen bestemming voor het gebied hebben. Als we het dan toch aankopen gaat het goud geld kosten. En het is wel ge meenschapsgeld". Het terrein omvat bijna twee hectare grond en er rust een horeca- bestemming op. DEN HAAG - Gedeputeerde H. van der Vlist ontkent dat de provincie Zuid-Holland betrokken is bij de ille gale export van afval naar Wallonië. De provincie heeft hiervoor na 1983 nooit uitvoervergunningen afgege ven. aldus een reactie van de provin cie op artikelen in het Waalse dag blad Le Soir en het weekblad Vrij Nederland. Dc bladen hebben ge meld dat Zuid-Holland willens en wetens heeft meegewerkt aan de uit voer van chemisch afval naar stort plaatsen in België vanaf 1983.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1