Verdiend gelijkspel Bruse Boys Duiveland grijpt wederom mis Renesse speelt gelijk NIEUWSBODE Zevende zege voor SKNWK Brouw blij met winst: 2-1 ËHSS5*"- ZSC komt kwaliteiten tekort DFS heeft winst hard nodig WIK mist ontelbare kansen Uitslagen HSD Koploper Dreischor maakt geen fouten Zoals het er nu voorstaat zal Dui ve- land dit seizoen wederom weinig ge bruik kunnen maken van de kwali teiten van Oosterlands beste voetbal ler Hans Rotte. De vorig seizoen reeds langdurig geblesseerd geweest zijnde Rotte heeft momenteel weer een meniscusaandoening, terwijl bin nenkort tevens zijn kruisbanden chi rurgisch opgekort moeten worden. „Dat is toch een gevoelig verlies van Duiveland", realiseert ook de in Bruinisse woonachtige oefenmeester zich. Plafond vlak voor rust gelukte het de nummer twee van de eerste klas middels een halve voorzet een voor sprong te nemen, die ver volgens niet meer uit han den werd gegeven. „Net als vorige week baal ik weer als een stekker. We hebben wéér goed gespeeld maar wéér geen punten gepakt", aldus een eerste reactie van Duiveland-trainer Cees Willemse. Tévens realiseert Willemse zich dat Duiveland in deze eerste klas aan het plafond van haar niveau zit. „Er Johnny Dorst voor SV Duiveland aan de hal. Ondanks het goede spel moesten de Oosterlanders wederom de winst aan de tegenstander laten. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Middels leuk voetbal in de eerste helft en een wat moeilijker verlopend tweede bedrijf heeft SKNWK afgelopen zaterdag haar ze vende seizoenszege geboekt. De uit wedstrijd in Goes tegen SSV 2 werd verdiend met 1-3 gewonnen. Trainer Kees Kommer toonde zich content na afloop: „Het is redelijk gegaan,ik ben best tevreden". SKNWK wist reeds in een vroegtij dig stadium afstand te nemen van de gastheren. In de 7e minuut speelde Michel Flikweert op rechts de bal breed op Ronnie de Bruinie die op zijn beurt Erwin Theunisse bediende. Vanaf 18 meter knalde Theunisse ver volgens de openingstreffer binnen. De Nieuwerkerkers waren deze keer vooral gevaarlijk over de rechtervleu gel, via vooral Michel Flikweert en Hans-Jan Goedegebuure. Keurig In de 20e minuut resulteerde we derom een aanval over deze kant in een doelpunt. Deze keer was het Ron nie de Bruine die keurig afrondde op aangeven van naamgenoot Jacky de Bruine: 0-2. Toch creëerde ook SSV enkele fraaie mogelijkheden. Zij kre gen vooral over links de kans omdat Sam Flikweert teveel op afstand ver dedigde. De gastheren sprongen ech ter slordig om met de geboden doel pogingen. Na de hervatting scoorde SSV in de 5e minuut de aansluiter: 1-2. Lang zaam maar zeker sloop er enige onze kerheid in de ploeg van Kees Kom mer. Toch werd het spelletje even later weer goed opgepakt. En nadat Erwin Theunisse in de 30e minuut een penalty benutte (Joop Wandel in 16-metergebied getackeld), kwam de eindoverwinning niet meer in ge vaar: 1-3. In de beginfase van de eerste helft kon ZSC de gastheren nog redelijk bijbenen. Hoewel Apollo bijna con stant op de helft van ZSC speelde kwamen ze slechts één keer tot sco ren: 1-0. Na de hervatting ging dit evenwel vlotter. Na nog geen kwar tier in die tweede helft keken de Scharendijkenaren tegen de onover komelijke 3-0 achterstand aan. Uit een scrimmage werd in de 30e minuut de eindstand gerealiseerd: 4-0. ROTTERDAM - Op advies van trai ner Jan Reker worden voortaan alle wedstrijden van Roda's eerste en tweede op video vastgelegd. De oefenmeester hoopt hiermee bewij zen te verzamelen voor het feit dat er op de Nederlandse voetbalvelden vals wordt gefloten. BARCELONA - Ronald Koeman heeft zaterdag de Asepeyo-kliniek verlaten. De international werd afge lopen maandag geopereerd aan de rechter-achilespees. Die was in de wedstrijd tegen Atletico Madrid half afgescheurd. De libero moet zich van daag in het ziekenhuis melden voor verwijdering van de hechtingen. Woensdag is hij toeschouwer bij de Europese bekerwedstrijd van Barce lona tegen het IJslandse Frem Reyk javik. De dag erop vertrekt hij naar Nederland. GRONINGEN - De hypermoderne overslaginstallatie in de Ecmshaven. de zogenaamde fruitterminal, wordt toch op een veiling verkocht. Onder handelingen over overname van de terminal, die met steun van de over heid werd gebouwd en een investe ring vergde van 92 miljoen gulden, hebben geen resultaat opgeleverd. ge. Alleen voor de keeper schoot hij echter naast. In de 44e minuut ver dween een afstandsschot van 25 me ter precies in de kruising van Van-de- Linde's-domaniaal: 0-1. Na de hervatting pakte Duiveland het spelletje toch weer goed op. De af werking bleef evenwel mislukken. Zowel Hans Capelle als Erik Beye kregen het leer niet op de gewenste plaats tussen de palen. Ook de topper 's-Heer Arendskerke bleef verder verstoken van doelpunten, maar stopte met deze 0-1 overwinning weer wel twee volle winstpunten in de zak. TERNEUZEN - Het blijft nog steeds dringen geblazen in de 3e klasse A KNVB. Drie ploegen met elf punten en daaronder weer een trio met ieder tien punten. Daar weer onder opnieuw drie ploegen met elk acht punten. Een klasse derhalve waarbij de tegenstanders niet veel voor elkaar onderdoen. Het eerste elftal van Bruse Boys snoepte zaterdag één puntje af van het thuisspelende Terneuzense Boys: 1-1. De Bruenaren blijven zodoende de vijfde plaats op de ranglijst bezetten. Gezien het getoon de spel was de puntendeling overigens niet meer dan ver diend. snellere spel in deze klasse, hield hij zich voorbeeldig staande. Ondanks de enorme modderpoel waarin zijn doelgebied was veranderd verwezen lijkte Knop reedq in de eerste zeven minuten twee belangrijke reddingen. Bruse Boys-trainer Piet Roks: ,,Het 1-1 gelijkspel was in mijn ogen een verdiende uitslag". Bij Bruse Boys maakte tweede elftal-keeper, Jaap Knop (vorig sei zoen overgekomen van Mevo), zijn de buut in de selectie, wegens een bles sure bij Jacob Muller. Hoewel Knop nog duidelijk moest wennen aan het Assistentie Bij het eerste schot, in de 3e mi nuut, ondervond hij echter wel een goede assistentie van de verdediging. Nadat hij een volgend schot prima stopte, kwam Bruse Boys allengs be ter in haar spel. Hoewel de omstan digheden van het veld juist het tegen deel vermoedden, kregen de mannen van Piet Roks wel 'vastere grond on der de voeten'. Kansen waren er voor Peter Wil lemse en Tonny van den Berge. Ook Martin Verspoor zag een kopbal op goal op het nippertje gered door de Terneuzense doelman. Het Bruse spel vertoonde een goede opbouw en de organisatie stemde ook trainer Roks tevreden. Na een ruststand van 0-0 creëerde Bruse Boys vlak na rust weer de eer ste kansen op de openingstreffer. Uit een voorzet van Harold van den Ber ge miste aanvoerder Jacob van den Berge echter. In de 8e minuut werd een bal bij het uitverdedigen door de Terneuzense defensie als een vuurpijl de lucht ingeschoten. Harold van den Berge wachtte samen met een tegen stander de dalende bal af. Van den Berge miste maar zijn opponent kop te raak; precies in eigen doel: 0-1. Tegenovergestelde Bruse Boys kreeg vervolgens nog de mogelijkheid verder uit te lopen via onder andere Tonny van den Ber ge en Harold van den Berge. Het te genovergestelde gebeurde echter. In de 28e minuut probeerde doelman Jaap Knop een voorzet vanaf links te verhinderen maar komt te laat zijn doel uit om dit te verhinderen. De Terneuzense spits knikte met het hoofdje uit die voorzet en zei 'dankje wel': 1-1. 'S-GRAVENPOLDER - Ook tegen middenmoter Apollo heeft het eerste elftal van ZSC geen zaken kunnen doen. De uitwedstrijd in 's-Graven- polder ging roemloos niet 4-0 verlo ren. Bij de toch al smalle selectie van ZSC kwam het gemis van de gebles seerden Rini van de Hoek en Henry de Voogd nog eens dubbel en dwars naar voren. Elftalleider Piet van der Horst is vrij nuchter over deze zevende neder laag van het huidige seizoen. „Je kunt er lang en breed over praten, maar ZSC komt gewoon kwaliteit te kort. Het is niet anders en dan is dit een logische gang van zaken". Zijn te leurstelling was er overigens niet minder om. „Je zit nu eenmaal in de hoek waar de klappen vallen". Redelijk bijbenen BROUWERSHAVEN - Na drie verliespartijen in successie was het eerste elftal van ASV Brouwershaven weer hard toe aan een overwinning. Afgelo pen zaterdag werd die gerealiseerd tijdens de thuiswedstrijd tegen VCK: 2-1. „Nu gaan we gelukkig een beetje bij de middenmoot behoren en raken wat verder van die onderste plaatsen vandaan", uitte Brouwershaven-trainer Arend Krijgsman zijn tevredenheid. Hoewel de Brouwenaren eindelijk voor het eerst in lange tijd weer geheel compleet speelden, was dit overigens geen garantie voor goed voetbal. Ondanks het optische overwicht kon Brouwershaven niet alle gereali seerde kansen benutten. In de 40e mi nuut was Arjan Visser, na drie eerde re mislukte acties, succesvol en zorgde voor 2-1. Na rust bakten de Brouwenaren er weinig van en moch ten uiteindelijk de handen ineen knijpen niet alsnog één punt kwijt te raken. OOSTERLAND - Gezien de gelijke verdeling van het aantal kansen had een gelijkspel beter de verhou ding weergegeven van de wedstrijd tussen SV Duive land en het bezoekende 's- Heer Arendskerke. Maar wordt goed gevoetbald, maar als je realistisch bent kunnen ze gewoon weg niet beter. Het materiaal dat we hebben doet in ieder geval goed zijn best". Vooral het afwerken op beslis sende momenten levert Duiveland de nodige problemen op. Zo ook weer te gen 's-Heer Arendskerke. Meteen vanaf de aftrap werd het op het Oostersportpark een gelijkop- gaande strijd. Door de hevige regen val was het veld behoorlijk drassig en zakte menige voetbalschoen weg in de modder. In het eerste kwartier ereëerden vooral de bezoekers enkele gevaarlijke kansen. Maar Duiveland- goalie Mareo van de Linde zette en kele fraaie safes op zijn naam. Na een kwartier kreeg Duiveland wat meer vat op het spel en kreeg on der andere kansen via Adrie de Jon- Met name in de tweede helft speel den de Brouwenaren een slechte wed strijd. Vele kansen gingen soms onbe grepen de mist in. Oefenmeester Krijgsman die het tij nog enigszins probeerde te keren middels twee wis sels, zag ook hierna eigenlijk geen verbetering optreden. Tijdens de laatste tien minuten van de wedstrijd werden de gastheren met een 2-i voorsprong zelfs nog met de rug tegen de muur gedwongen. Redelijk In de eerste helft ging het allemaal nog redelijk. Wel kwam ASV Brou wershaven in de 7e minuut op achter stand door een schot van de zestien meterlijn: 0-1. Vijf minuten later was de stand alweer gelijk. Werner Kafoe ging over links goed door en terwijl iedereen een voorzet verwachtte scoorde hij zelf via de korte hoek: 1-1. Het spel golfde op en neer. Omdat beide ploegen met drie spitsen speel den was er op het middenveld veel ruimte om te voetballen. De achter hoedes moesten dientengevolge con stant attent blijven. In de 30e minuut moest VCK met tien man verder om- Ondanks het feit dat Brouwershaven-trainer Arend Krijgsman nu uoor het eerst een compleet elftal had. liep het niet altijd zoals hij het zo graag zou wil len. (Foto: Joop van Houdt). HEINKENSZAND - Na negen wedstrijden in de huidige competitie, en nog slechts twee winstpunten, heeft eerste klas hekkesluiter DFS hard een over winning nodig. De afstand tot de concurrentie is afgelopen zaterdag echter slechts verder gegroeid. De uitwedstrijd in en tegen Heinkenszand werd met 1-0 verloren. „We hebben inderdaad hard winst nodig, dat geeft het elftal toch weer enigszins vertrouwen", was ook de vurige hoop van DFS-trainer Kees Rijnberg. Het reeds vanaf de voorbereiding in de problemen verkerende DFS kon tegen Heinkenszand ook nog niet be schikken over de geblesseerden Kees van Dijke, Daan Blom, Peter Beye en de geschorste Anco van de Linde. Tot overmaat van ramp moest ook Ar nold van der Have de pijp aan Maar ten geven in de tweede helft, wegens een blessure. Stevig knokkend Wel kwamen er twee stevig knok kende ploegen binnen de kalklijnen. DFS was evenwel iets minder scherp. Bij deze en gene ontbrak de juiste motivatie. In de eerste helft werden er door beide kampen weinig kansen gecreëerd. Heinkenszand was wel een paar keer gevaarlijk over de rechter vleugel. Maar de prima keepende Mi chel Bouwman hield DFS vooralsnog in de race. Na de theepauze was er eenzelfde beeld te aanschouwen. Nu kwamen de gastheren echter in de 25e minuut op voorsprong uit een snelle counter: 1-0. Hoewel DFS in de slotfase in de achterhoede nog één op één ging spe len en zoveel mogelijk aanvallers in zette bleef Heinkenszand overeind. KERKWERVE - De subtopper tussen het eerste elftal van SV WIK en het bezoekende Waarde is in een 0-2 overwinning geëindigd voor laatstgenoemde. In nog weinig duels kregen de Kerkwervenaren echter zoveel kansen als nu. Uit meer dan 20 mogelijkheden gelukte het evenwel geen één keer tot scoren te komen. „Het zelfvertrouwen ontbreekt bij de jongens. Het loopt nog lang niet zoals vroeger", was de conclusie van WIK-trainer Jaap de Ridder. Hoezeer WIK het ook negentig mi nuten lang probeerde, de bal wilde er niet in. Kans na kans werd gemist, of werd voorkomen. Waarde kon zich zo doende goed staande houden tegen de constant aanvallende gastheren. Het duurde tot in de 32e minuut van de eerste helft vooraleer Waarde de sco re opende. Veld uitgestuurd Net nadat Wim van den Velden door de scheidsrechter, wegens opmerkin gen op de leiding, het veld was uit gestuurd gelukte het Richard Krijn- sen de bal achter WIK-doelman Leo van den Ouden te deponeren: 0-1. Hoezeer er ook getracht werd de ge lijkmaker te scoren, Waarde kon de voorsprong tot rust behouden. Ook in de tweede helft bleef WIK de vele opgelegde kansen missen. Achtereenvolgens Erik-Jan Kort, Erik van de Sande, Marco Ganzeman en Joost Rotte kregen het leer er ge woonweg niet in. Waarde had zeker in deze fase weinig tot niets in te brengen. Toen WIK-trainer Jaap de Ridder in de slotfase alles of niets ging spelen, en ook zijn (kop)lange keeper Van den Ouden naar voren di rigeerde, bracht Waarde met een uit val de eindstand op 0-2 via een doel punt van René de Bart. RENESSE - „We hadden moeten winnen", zei Renesse-trainer Nico de Win ter na afloop van het in een brilstand geëindigde duel: 0-0. Hoewel het bezoe kende Domburg bij de bovenste drie ploegen op de ranglijst behoorde, viel het spel enorm tegen. „Gezien hun stand vielen ze tegen. Renesse heeft bij voorbeeld veel meer moeite gehad met een onderste ploeg als Groede", ver volgde De Winter. Renesse was van meet af aan veel in de aanval. Maar kansen voor Bert van Keulen, Peter Moerland, Wilco Hoogerhuis en Leon Bakker gingen of mis of raakten het houtwerk. Dit spelletje zette zich na een doelpunt loze eerste bedrijf ook in de tweede helft voort. Wel kwamen de Renesse- naren in het laatste kwartier nog be hoorlijk in de verdrukking toen Domburg nog een goal wilde force ren. Ondanks wat missers van de Re- nesser defensie bleef men overeind: 0-0. Renesse-trainer Nico de Winter na af loop van het in 0-0 geëindigde duel tegen Domburg: „Wc hadden moeten winnen Aangezien de aandacht van zijn spelers de laatste tijd wat aan het te rugzakken was heeft oefenmeester Nico de Winter gisteren, zondag, de touwtjes weer wat strakker aange trokken. „We hebben een fellere warming-up gedaan dan anders. Ook heb ik agressiever gecoached dan an ders, ik heb me behoorlijk uitge leefd", aldus de in Ovezande woon achtige trainer. Het in groten getale opgekomen publiek genoot zichtbaar van zijn manier van aanwijzingen ge ven. Problemen Renesse had qua samenstelling ook weer de nodige problemen. Marco de Feyter had een schouderblessure, Je roen van der Have kon eveneens niet meedoen vanwege een kwetsuur en Dick Hart was met vakantie. „En dan ben ik achteraf gezien toch niet ge heel ontevreden over het resultaat", was De Winter de mening toegedaan. ROTTERDAM - Piet Keur wil weg bij Feyenoord. Adviseur Lagendijk van de Rotterdamse club zei echter dat van een vertrek van de spits geen sprake kan zijn. zolang er geen aan valler is aangetrokken. Van dat laat ste (Gillhaus) zal het volgens Lagen dijk voorlopig niet komen. Jongens: HSD A-Breda 3-3; Prinsenbeek-HSD C 1-8; HSD D8- Vlissingen 1-1. Meisjes: HSD A-Prinsenbeek 3-1; Made-HSD B 2-1; HSD C-Teteringen 1-2. Dames: Den Dunc-HSD 5-0. Heren: HSD I-HCGO 1-0; HSD II-Etten-Leur V 2-2; Zwart Wit XII-HSD III 2-6; Den Dune A-HSD A 2-1. NEW YORK - De Kenyaan Douglas Wakiihuri heeft zondag de 21e mara thon van New York gewonnen. De we reldkampioen legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur 12 minuten en 39 seconden. De tweede plaats was voor de Mexicaan Salvador Garcia. DREISCHOR - Koploper Dreischor heeft ook tijdens haar jongste thuis wedstrijd geen fouten gemaakt. Inte gendeel, het bezoekende Goes 4 werd behoorlijk op haar nummer gezet en werd met een 7-2 nederlaag huis waarts gezonden. „Ik vond het een matige partij, het ging ook allemaal te gemakkelijk", aldus een eerste reactie van Dreischor-trainer Ko Wil lemse. Vanaf de aftrap was het eigenlijk éénrichtingsverkeer naar het Goese doel Tbch kregen ook de bezoekers enkele kansjes, maar het was Luck Heijboer die de score opende voor Dreischor in de 14e minuut 1-0. Ver volgens viel het spel wat terug en kon Goes 4 in de 28e minuut zelfs gelijk maken: 1-1. Vijf minuten voor de rust lukte het de altijd hard werkende verdediger Jan Pankow om de stand op 2-1 tc brengen. Nog voordat er aan de thee genipt kon gaan worden maakte Wim van de Linde 3-1. Na de hervatting bleef de Dreister elf gewoon scoren. In dc eerste mi nuut was het weer Luck Heijboer die met een keihard afstandsschot dc marge vergrootte tot 4-1. In dc 7e mi nuut soleerde invaller Marco Dijst (voor Johnny Kommer) vanaf het middenveld richting zestienmeterge bied. Op zijn pass gelukte het Wim van de Linde koppend te scoren: 5-1. In de 35e minuut gelukte het Goes om een schot op het Dreister doel te lossen. Onderweg werd de bal echter aangeraakt door een hand, waarna het uit de toegekende penalty 5-2 werd. Drie minuten later liet Marco Dijst weer eens zien niet voor niets te zijn ingevallen: 6-2. Ook het laatste doelpunt kwam weer op zijn naam: 7- 2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6