'Mijn broer is erg precies met het wieden van onkruid' Echtpaar Kik 55 jaar getrouwd 'De wafels zijn rechtstreeks vanuit Frankrijk geïmporteerd' Eerste prijs volkstuinenwedstrijd voor Jan en Henk Vermeule uit Zierikzee Subsidies op agenda vergadering commissie welzijn Vergadering commissie financiën in Duiveland Vergadering commissie RO Zierikzee Vergadering commissie openbare werken Zierikzee Franse bazar in verpleeghuis Corneliastichting brengt ruim bruto 5000 gulden op ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 november 1990 Nr. 24842 3 ZIERIKZEE - „Zelf heb ik slechte ogen. Daardoor heb ik bij het wieden wel eens de jonge wortelplantjes uitge trokken in plaats van het onkruid. Maar mijn broer is erg precies in alles. Als er nog maar een beetje onkruid opkomt haalt hij het al weg. Daarom ligt de tuin er een heel jaar bij alsof hij pas is gedaan", De 60-jarige Jan Vermeule uit Zierikzee schoof de eer vooral naar zijn 44- jarige broer Henk. Vrijdagavond werd hem door de voor zitter van de stichting Nutstuingrondverhuring H. J. van de Zande de eerste prijs uitgereikt voor de best verzorg de volkstuin. B URGH-HAAMSTEDE - Ondanks zijn hoge leeftijd is de 83-jarige J. Kik uit Haamstede nog steeds bekend als Johan de olieboer. Of als de automaat, zoals een olieboer vroeger werd genoemd. Afgelopen zater dag kwamen vele mensen naar een receptie in hotel Haamstede om J. Kik en zijn 78-jarige echtgenote E. W. Kik-Fokker te feliciteren met hun 55-jarig huwelijk. Beide echtelieden werden geboren in Haamste de en zaten op dezelfde lagere school in dat dorp. Op een november 1935 traden ze in het huwelijk en vestigden zich aan de Ring te Haamstede. Enkele huizen verder dan het pand waarin nu de drogisterij is geves tigd waarvoor zij de grondslag legden. Johan Kik ging langs de deuren met petroleum en flessen gas en mevrouw Kik verkocht petero- leumstellen.Eerst vanuit de huiskamer. Later via een winkeltje waar ook huishoudelijke artikelen, en veel later drogisterij-artikelen, wer den verkocht. Het echtpaar kreeg twee kinderen, Leo en Lenie en heeft momenteel vier kleinkinderen. Ze wonen nog zelfstandig in de boven woning boven de drogisterij aan de Ring, vanwaar ze een goed uitzicht hebben over het dorp. Het echtpaar Kik is nog goed gezond. Ze stappen regelmatig op de fiets om in de omgeving van Haamstede rond te rij den, Ook is Kik regelmatig te vinden op het bankje bij het VVV- kantoor waar hij samen met andere ouderen uit het dorp herinneringen ophaalt aan vroeger. (Foto: Joop van Houdt). Het was voor de eerste keer dat Ver meule die eer te beurt viel. „De afge lopen jaren vielen we wel al steeds in de prijzen. We hebben een keer de vierde en een keer de zesde prijs ge had. Maar nog nooit de 'eerste. Het is zonder meer een verrassing dat dat nu gebeurt". In de familie Vermeule bewerkt al 12 jaar lang een volkstuin aan de Emil Sand- strömweg bij Zierikzee. „Het tuinie ren zit bij ons in de familie. Mijn va der heeft 55 jaar in de fruitteelt gewerkt". Vermeule begon met de huur van de volkstuin nadat hij van uit Amsterdam terugkeerde naar zijn geboorteplaats Zierikzee. „Ik werkte in Amsterdam als groepsleider van jeugdige delinquenten tot ik om ge zondheidsredenen werd afgekeurd". Vermeule stond indertijd ander half jaar op de wachtlijst voor hij in aanmerking kwam voor een volkstuintje. „Tegenwoordig kun je zo een volkstuin krijgen. Maar vroe ger waren er veel meer liefhebbers. Toen was het niet zo eenvoudig". Na dat hij de volkstuin ongeveer zes jaar in zijn eentje had verzorgd wilde Ver meule er mee stoppen. „Ik moest zes weken plat liggen vanwege een her nia en toen was de tuin helemaal ver vuild". Maar zijn broer Henk stelde voor om de tuin samen te gaan doen. „En zijn vrouw helpt ook veel mee. Zij doen de meeste karweitjes. Ik verzorg het liehtere werk". Het afgelopen seizoen verbouwden de broers onder andere sla, kroten, andijvie, boerenkool, prei, sperciebo- nqn en witlof in hun volkstuin. „Van wege dê droge zomer was het dit jaar aan de magere kant met de groenten. Vooral sla en bonen waren er veel minder dan anders". Niettemin zit de diepvries van beide broers Vermeule weer goed vol. „Na de droogte heb ben we nog genoeg kunnen verbou wen. Momenteel is er volop andijvie en prei". Overige prijswinnaars Tijdens een bijeenkomst in de Nutsspaarbank aan het Havenpark werden ook de prijzen uitgereikt aan de overige volkstuinpachters wiens tuin er het best verzorgd bij lag tij dens de controles van de wedstrijd- commissie. De tweede prijs was voor H. Pannekoek. Derde werd D. van Mourik, vierde P. Beekmans, vijfde J. Verspoor, zesde J. Berrevoets en ze vende J. Noomen, allen uit Zierikzee. Zij werden voor hun inspanningen beloond met een klein geldbedrag. ZIERIKZEE - Als het aan college van b en w van Zierikzee ligt krijgt de Stichting Musi-Voca geen subsidie voor het organiseren van concerten. De kwestie komt aan de orde tijdens de vergadering van de commissie welzijn van de gemeente Zierikzee. De vergadering wordt maandag 12 november gehouden in het stadhuis en begint om 20.00 uur. De Stichting Musi Voca vraagt de gemeente een financiële bijdrage in het tekort dat ontstaan is door de or ganisatie van een viertal concerten in de Nederlandse Hervormde kerk in Dreischor. Het college vindt dat er geen sprake is van een gemeentelijk bewlang voor Zierikzee en stelt de commissieleden derhalve voor het subsidieverzoek af te wijzen. Vrouw en Geloof Wel positief staat het college tegen over het verzoek om subsidie van de werkgroep Vrouw en Geloof. De werkgroep krijgt jaarlijks een bij drage van 10 cent per inwoner. Het be stuur vraagt de gemeente die bijdra ge omhoog te schroeven naar 15 cent per inwoner. Voor 1991 komt dat voor de gemeente Zierikzee neer op een be drag van 1470,- Verder op de agenda van de com missievergadering de subsidieaan vraag van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel voor het organiseren van een eenakterfestival in Zierik zee. Het tekort wordt geraamd op 800,-. Ook aan de orde komt het ver zoek van majorettenvereniging Mini Stars om subsidie. Het tekort over 1990 wordt geraamd op 2603,- NIEUWERKERK - Een krediet van 65.00,- voor de aanschaf van een nieuw hulpverleningsvoertuig voor de brandweer. Dat is één van de pun ten op de agenda van de commissie financiën en onderwijs van de ge meente Duiveland. De vergadering wordt donderdag 8 november gehou den in het gemeentehuis te Nieuwer- kerk en begint om 16.30 uur. Eigenlijk had het nieuwe hulpver- leningsvoèrtuig al in 1989 aange schaft moeten zijn. Tben werd de aan koop echter doorgeschoven omdat eerst de nieuwe brandweergarage klaar moest zijn. Het is de bedoeling dat een en ander op de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering in Duive land besproken wordt. Voor het ontwerp-bestemmings- plan bedrijventerrein Nieuwerkerk is het noodzakelijk dat door de stede- bouwkundige ontwerpen worden ge maakt. Hiervoor is een bedrag van 14.675,- nodig. Voor de reconstructie van de hoek Stekelstraat/Postraat is een bedrag van 18.308,- nodig. ZIERIKZEE - In de agenda vóór de vergadering op maandag 5 november van de commissie RO van de gemeen te Zierikzee is een en ander gewij zigd. Aan de agenda wordt een nieuw agendapunt 7 toegevoegd. Dit agen dapunt betreft het verzoek van de Stichting Het Zeeuws Landschap om medewerking voor de bouw van een vogelobservatiehut in de Galgepol der. Het college is in principe bereid medewerking te verlenen aan het ver zoek. Het advies van de commissie wordt gevraagd. Henk (links) en Jan Vermeule aan het werk in hun volkstuin. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG - Nederland telt op 25 november vijftien miljoen inwoners. Deze verwachting baseert het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) op een voorspelling van de geboorte, sterfte, immigratie en emigratie voor de laatste maanden van 1990. Kort na de eeuwwisseling zal ook de 16- miljoenste inwoner worden geregi streerd, maar het volgende miljoen zal niet meer worden volgemaakt, zo voorspelt het CBS. ZIERIKZEE - Een krediet van 225.150, 21 voor het bouwrijp ma ken van de omgeving Zilvermeeuw- straat/Mantelmeeuwstraat in Zie rikzee, dat is een van de agendapunten die tijdens de verga dering woensdag 7 november van de commissie openbare werken van de gemeente Zierikzee besproken wordt. De vergadering wordt gehou den in de raadszaal van het stadhuis en begint om 16.30 uur. De bouwactiviteiten bij genoemde straten is nagenoeg voltooid en het moment is daar om tot herbestrating over te gaan. Ook moeten er parkeer plaatsen en groenvoorzieningen vol tooid worden. De kosten worden ge raamd op 156.000,-. In de exploita tieberekening behorend bij het be stemmingsplan Poortambacht VII is voor het bouw- en woonrijp maken nog een bedrag van 225.150,21 be schikbaar. Trottoirs Ook in de omgeving van de Schou- wenbank is een aantal woningen op geleverd en ook daar is het noodzake lijk dat bestratingen en trottoirs worden aangelegd. De kosten van dit karwei worden geraamd op 136.000,-. Voor het bouwrijp maken van het terrein hoek Manhuisstraat/ Pieterseliestraat worden de kosten geraamd op 16.000,- Het is de bedoeling dat op die hoek, waar nu een parkeerterreintje is, een tweetal woningen gebouwd wordt. Verder op de agenda van de commis sievergadering de vervanging van de transportwagen van de afdeling plantsoenen van de gemeente Zierik zee. „Zc ben best, ze ben reusachtig", aldus de 93-jarige J. de Witte die zich de crêpes goed liet smaken. „Ja, ik kom al voor de tweede keer hier bij de kraam. Het is gezellig vandaag en ik ben nog kerngezond. Alleen mijn been wil niet meer". Meneer De Wit te woonde vroeger in EUcmcet en te genwoordig in de afdeling Hoogduin van het verpleeghuis. naar men kon meedingen via een ver loting. De directeur van de Cornelia- stichting, A. Schouw trok uit de sta pel van 2000 verkochte loten Corinne van den Oude als de gelukkige win naar. Vooral zaterdagmorgen werd de bazar druk bezocht door koopjesja gers die afkwamen op de kramen met tweedehands boeken en huis houdelijke artikelen. Zaterdagmid dag was een wat rustiger, gezellige drukte met mensen die meededen aan de spelletjes. Het rad van avon tuur dat steeds werd aangezwengeld door een bewoner van de Cornelia- stichting, meneer Schillemans. De touwtje-trek doos, de enveloppen- draad, de grabbelton en de jeu de boulebaan. „Het is een aangepaste baan. Het is de bedoeling om de bal in het vierkante vak te rollen dat op de grond is aangegeven", aldus acti viteitenbegeleidster E. Groeneveld. Evenals de overige medewerkers aan de bazar was zij uitgedost in Franse kleding, compleet met alpinopet en snor. „Sommige mensen komen re gelmatig terug om nog een keer te spelen. Ze vinden het leuk, vooral als ze wat winnen". Veel bewoners van de Cornelia- stichting brachten met hun bezoek een deel van de dag door op de bazar. Behalve wafels en crêpes werden er ook allerlei harde en zachte Franse broodjes met beleg verkocht. Men kon op de bazar druiven en wijn proc- Sommige mensen trokken wel heel enthousiast touwtje tijdens de Franse bazar van de Corneliastichting(Foto Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Het beslag voor de crêpes komt van onze chef-kok en de wafels heb ben we rechtstreeks vanuit Frankrijk geïmporteerd", aldus Willy van der Post uit Zie rikzee. In het dagelijks leven is zij activiteitenbegeleidster in verpleeghuis Cornelia stichting. Maar afgelopen zaterdag was zij koekenbakster Franse stijl. Samen met nog zo'n veertig andere vrijwilligers en medewerkers van het verpleeghuis werkte ze mee aan de Franse bazar die in de recreatiezaal van de Corneliastichting werd gehouden. Het evenement bracht een brutobedrag van ruim 5000 gulden op. Een leuk resultaat, maar niet het belangrijkste doel van het evenement aldus hoofd recreatieactiviteiten G. de Groot. „De bedoeling is om een ge zellige sfeer te scheppen waar men sen elkaar kunnen ontmoeten en waar wat te zien en te beleven is. Als dat dan ook nog wat geld oplevert is dat alleen maar meegenomen". Het is de bedoeling om met de opbrengst video-apparatuur voor het opnemen van activiteiten in de Corneliastich ting te kopen. Of een grootbeeld tele visie voor in de recreatiezaal. De bazar in de Corneliastichting is de laatste jaren aan het uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. Een evenement dat steeds wordt op gezet vanuit een ander thema. Dit jaar werd de bazar georganiseerd in Franse stijl. Dat werd bij binnen komst in dp hal van het verpleeghuis direct al duidelijk door Franse crepe- rie die daar was ondergebracht. Ge heel in stijl, in een kraam met een rood/wit luifel en uitgedost in witte koksjasjes en Franse bakkersmut sen, werden achter elkaar door Fran se wafels en crêpes gebakken. En voorzien van Crème fraise, poedersui ker of confiture. ven en parfumsoorten raden. „Maar dat is heel moeilijk hoor. Ik heb hier nog niemand gehad die ze allemaal thuis kon brengen", aldus vrijwil ligster B. van der Linde-Florisse. Zij zat bij de drie flesjes met parfum soorten waaraan de bezoekers kon den ruiken en dan een gokje wagen. Anais, Anais, Gloria van de Bill, Musk en Nonchalance dachten de meesten. Maar pas aan het eind van de middag bleek wat er werkelijk voor parfumsoorten in de flesjes zat. Tben werd ook bekend gemaakt wie de reis naar Parijs voor twee per- sonen had gewonnen. Een prijs waar- Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43.50; per jaar f 166,00; losse nummers m.i.v. 1 sept. f 0,90, m.i.v. 1 jan. 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven: Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3