Burgemeester A. Bergshoeff huldigt elf CNV-jubilarissen 'Jeugd Rode Kruis Duiveland blijft mijn grootste wens' WATERSTANDEN Tijdens drukbezochte CNV-familie-avond in dorpshuis Nieuwerkerk Veerboot met passagiers voor anker na pech Bouw mest- bassins in tekort-gebieden Westduitse surfer omgekomen Bromfietser gewond na aanrijding Verkeersdode - Scheidend voorzitter afdeling Duiveland Rode Kruis: 2 NIEUWERKERK - De burgemeester van Duiveland, A. Bergshoeff voelde zich pri ma thuis tijdens de CNV-familie-avond vrijdag in het Dorpshuis te Nieuwerkerk. „Mijn vader was een trouw CNV-lid. Toen ik ongeveer twaalf jaar oud was mocht ik ook mee naar de jaarlijkse CNV familie-avond. Kort na de oorlog was dat ongeveer het enige uitje dat je had". In 1990 zijn er vele uitjes, maar desondanks was het dorpshuis te Nieuwerkerk gevuld met enkele honderden belangstellenden. In het dorpshuis te Nieuwerkerk werden elf mensen gehuldigd omdat ze al heel lang lid zijn van een CNV-vakbond. (Foto: Joop van Houdt). In totaal zijn op Schouwen-Duive- land bijna 700 mensen lid van een van de bonden die zijn verenigd in het CNV (Christelijk Nationaal Vakver bond). Een zo grote hoeveelheid leden brengt jaarlijks een aantal jubilaris sen met zich mee. Mensen die 25 jaar of langer lid zijn van de bond. Dit jaar waren het er dertien. Elf van hen waren in het dorpshuis aanwezig voor de huldiging. Vijftig jaar lid Twee van hen, S. de Vlieger en J. Folmer, beiden uit Zierikzee, werden geëerd omdat ze al vijftig jaar lid zijn van de christelijke vakbond. Een heel bijzonder jubileum omdat het in houdt dat ze gelijk lid zijn geworden toen ze gingen werken. S. de Vlieger begon zijn werkzaamheden als volon tair bij de gemeente Zierikzee, was daarna ongeveer 20 jaar rijksontvan ger voor de inspectie belastingen en werkte tenslotte als administrateur bij de WSW. De Vlieger is lid van de CFO. De andere gouden jubilaris J. Fol mer werkte 27 jaar als timmerman en vervolgens 19 jaar als bouwkun dig opzichter bij de woningbouwver eniging Beter VVonen. Hij is lid van de Hout- en Bouwbond CNV. De bond waarvoor hij tevens 32 jaar lang vrijwilligerswerk deed als afde lingssecretaris. Bergshoeff overhan digde beide heren een oorkonde en een cadeaubon. ,,Ze hebben al zoveel speldjes vanwege eerdere jubilea bij de bond. Die geven we er nu maar niet meer bij". Een speldje was er wel voor de vier CNV-leden die veertig jaar lid waren van een afdeling van het CNV. A. Plaizier uit Kerkwerve die eerst ac tief was als metaaldraaier/lijnwer- ker, daarna tien jaar vaarde met de Holland/Amerikalijn en sinds 1972 subhoofd van de technische dienst is' van een ziekenhuis. Evenals A P. den Reijer uit Zierikzee is hij lid van de CFO. Den Reijer, die in Zierikzee be kend is als voorzitter van ZOC (Zie- rikzeese Ondernemers Centrale), werkte 44 jaar bij diverse belasting kantoren in heel Nederland, was do cent aan het regionaal opleidingsin stituut en schreef diverse leerboeken. Nog meer jubilarissen T. H. Verwijs uit Bruinisse is veer tig jaar lid van de Hout- en Bouw bond CNV. Hij werkte in die periode als gas- en waterfitter en als havenar beider. Ook M. de Jonge uit Zierikzee is veertig jaar lid van de Hout- en Bouwbond CNV. Hij werkte als be drijfsleider bij Timmerman natuur steen te Nieuwerkerk. Bergshoeff liet de echtgenotes van de jubilarissen delen in de hulde aan hun man door ze een bos bloemen aan te bieden. C. van den Bos, die veertig jaar lid is van de Industrie- en Voedingsbond CNV, wordt later gehuldigd omdat hij niet aanwezig kon zijn. Hij begon de huldiging met het opspelden van de onderscheidingen aan de jubilarissen die 25 jaar lid zijn van de vakbond. C. Boot en F. Louws uit Zierikzee, die beiden lid zijn van de Hout- en Bouwbond. C. L. van der Wekken uit Kerkwerve, A. Ruissen uit Haamstede en T. G. de Vries uit Brouwershaven die alle drie lid zijn van de CFO. P. J. van Eenige uit Haamstede, die eveneens lid is van deze bond, ontvangt zijn onder scheiding later omdat hij niet aanwe zig was bij de familie-avond in Nieu werkerk. Burgemeester Bergshoeff herinner de er, aan dat de sterk toegenomen welvaart deels te danken is aan de in zet van de vakbeweging. Hij riep het CNV op om door te gaan met haar ac tiviteiten. Amateur Comedie De officiële huldiging vormde maar een onderdeel van de familie avond. Die werd verder ingevuld met een vijftal optredens door de Ama teur Comedie Zierikzee, het vertonen van een film over het 1100-jarig be staan van Zierikzee en een inleiding door de inspecteur van het CNV-dis- trict Zeeland, Tichelaar. Hij belichtte de relatie tussen het CNV en de Utrechtse Begrafenis Onderneming. De familie-avond werd besloten met een spelletje bingo. KRUININGEN - De veerboot Prins Willem Alexander, die vaart tussen Kruiningen en Perkpolder, heeft za terdagochtend ruim vier uur met een aantal passagiers aan boord op de Westersehelde voor anker gelegen. De boot kon volgens een woord voerster van de provincie na de af vaart bij Perkpolder door een elektri sche storing niet meer varen. Sleepboten konden de veerboot in verband met het tij pas rond kwart voor tien zaterdagochtend laten aan leggen. Het benedendek van de veer boot was ongeveer voor de helft bezet met personen- en bietenwagens. Het is niet bekend hoeveel passagiers op de boot aanwezig waren tijdens het urenlange voor anker liggen. De Wil lem Alexander kan op beneden- en bovendek 185 personenauto's of lichte vrachtauto's vervoeren. De tweede veerboot op de lijn Kruiningen-Perkpolder, de Prinses Christina, is om acht uur in de vaart gegaan en kan gedurende het week einde de verdere uurdiensten op deze veerdienst op de Westersehelde ver zorgen. Het is nog niet duidelijk of de Willem Alexander, vandaag, maan dag, wanneer weer een halfuurs- dienst geldt, weer kan varen. DEN HAAG - Milieuminister Al ders gaat de afvalstoffenwet zodanig wijzigen dat het opslaan van mest ook in de toekomst onder de hinder wet valt. Het besluit van Alders is een reac tie op een voorlopige uitspraak van de Raad van State. Die concludeerde onlangs dat de bouw van grote mest- bassins onder de afvalstoffenwet valt en niet onder de hinderwet. Daarmee zouden mest-arme provincies een wa pen in handen krijgen om de komst van mest uit de overschotgebieden te weren. Dat zou weer een belemme ring vormen voor het mestbeleid van de overheid, die het mestoverschot juist over het hele land wil uitsme ren. Om dat te voorkomen, zal Alders „met de grootst mogelijke spoed" de procedure in gang zetten die leidt tot wijziging van de afvalstoffenwet, zo schrijft hij aan de Tweede Kamer. DEN HAAG - De Nederlandse Spoorwegen stellen zich niet con structief op in het overleg met univer siteiten, hogescholen en scholen voor middelbaar onderwijs over de invoe ring van de OV-jaarkaart voor stu denten. Dat stellen de vier ambtena- rencentrales, waarbij alle onderwijs bonden en de vier overkoepelende or ganisaties voor schoolbesturen aan gesloten zijn, in een gezamenlijke verklaring. OUDDORP - Een 29-jaraige Duitse surfer uit de omgeving van Bonn is dit weekeinde op de Noordzee om het leven gekomen. Een wandelaar trof zondagmorgen het lichaam van de man aan op het strand bij Ouddorp. Dat heeft de politie zondag meege deeld. De man was zaterdagmiddag sa men met een 25-jarige plaatsgenoot vanaf de Slufterdan in Oostvoorne de zeê opgegaan om te surfen. Vermoe delijk door materiaalpech en de ster ke zeegang zijn ze er volgens de poli tie niet in geslaagd terug te keren. Tot zondagmorgen 2.30 uur slaagden de beide surfers erin bij elkaar te blij ven, daarna verloren ze het contact met elkaar. De jongste bereikte uit eindelijk het strand en werd in de buurt van Hellevoetsluis opgepikt door een automobilist. De daarna ge waarschuwde politie schakelde on middellijk de kustwacht in die met drie reddingsboten en een vliegtuig uitrukte. De bemanning van het vliegtuig ontdekte langs de vloedlijn een surfzeil. Een wandelaar trof ten slotte het lichaam van de vermiste surfer aan. BROUWERSHAVEN - Bromfiet ser B. R. uit Brouwershaven raakte zondag gewond bij een aanrijding. Ook passagier D. L. raakte gewond. De automobilist die de aanrijding veroorzaakte reed door. De politie is op zoek naar getuigen. De aanrijding gebeurde omstreeks 17.15 uur op de Zuider Nieuwlandse- weg bij Brouwershaven. Bromfietser B. R, met achterop passagier D. L. uit Brouwershaven reed over de Zuider Nieuwlandseweg en werd ingehaald door een lichtkleurige auto met aan hanger. De auto sneed de bromfietser waardoor deze ten val kwam. De bromfiets raakte bij de valpartij die volgde totaal vernield. Bromfietser R. liep een gebroken enkel en ver schillende vleeswonden op. Passagier L. liep vleeswonden op. Toen men la ter terugkeerde naar de plaats van het ongeval bleek de zwaar bescha digde brommer verdwenen. De poli tie is op zoek naar getuigen van het ongeval of mensen die weten wat er met de bromfiets is gebeurd. GOES - De 23-jArige C. Dagevos uit Kattendijke is zaterdagavond om het leven gekomen door een verkeerson geval op de Kattendijksedijk tussen Kattendijke en Goes. De man is volgens een politie woordvoerder uit Goes door nog on bekende oorzaak in een flauwe bocht met zijn auto van de weg geraakt. Het voertuig kwam tegen een boom tot stilstand. NIEUWERKERK - „Misschien hebben we wel genoeg aan drie Rode Kruis-colonnes op Schouwen-Duiveland". Dat zei A. L. Bakker in een korte toespraak tijdens zijn afscheid zaterdag als voorzitter van de afdeling Duive land van het Rode Kruis. Achttien jaar lang was hij voor zitter van de afdeling. „Ik denk dat we nu op de goede weg zijn met een jong bestuur", aldus Bakker. Hij sprak als wens voor de toekomst de oprichting van een jeugd Rode Kruis-afdeling Duiveland uit. Tijdens de bijeen komst in Rehoboth werd tevens afscheid genomen van secretaris J. S. van der Have. ,,U hebt beiden heel wat jaartjes uw vrije tijd besteed aan de afde ling", aldus waarnemend voorzitter J. van Sluis in een korte toespraak tot de scheidende bestuursleden. Hij richtte zich in eerste instantie tot scheidend voorzitter Bakker. ,,Niet alles wat u probeerde is geluk. Een colonne Duiveland is nooit van de grond gekomen". Spil Scheidend secretaris Van der Have werd door Van Sluis gekenschetst als de spil waar een afdeling om draait. Namens het bestuur sprak Van Sluis dank uit aan beide scheidende be stuursleden. Ook de echtgenotes deelden in de eer. Voor hen was er een bloemetje. Vervolgens werden Bakker en Van der Have toegesproken door J. J. Marteijn, secretaris van de Kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis. Hij'benadrukte in zijn toe spraak het belang van een gezonde afdeling voor de landelijke organisa tie. Marteijn stak verder een pluim op de hoed van het bestuur van de afde ling Duiveland. Middels een onlangs gehouden ledenwerfactie slaagde men erin 276 nieuwe leden te winnen. ,,Dat is een grandioos resultaat", al dus Marteijn. Evenals Bakker sprak hij de wens uit dat er in de toekomst een jeugd Rode Kruis-afdeling in Duiveland van de grond komt. Marteijn roemde verder de samen werking van de Rode Kruis-afdelin- gen op Schouwen-Duiveland met de gemeenten. ,,En ook de samenwer king tussen de colonnes onderling is prima", aldus de kringsecretaris. In Zeeland zijn 1800 mensen actief als vrijwilliger binnen het Rode Kruis. ,,Die vrijwilligers zijn ons levend ka pitaal", aldus Marteijn. Hij stelde dat Bakker na diens af scheid een gezond team achterlaat. ,,Wat dat betreft hoeft u zich geen zorgen te maken", aldus de kringse cretaris. Van der Have werd door hem gekenschetst als 'een voorbeel dig secretaris'. Na al dit verbale geweld ging Mar teijn over tot het opspelden van de medaille voor tien jaar trouwe dienst aan scheidend voorzitter Bakker. Scheidend secretaris Van der Have, die die functie acht jaar heeft be kleed, kreeg uit handen van Marteijn een oorkonde als dank voor zijn 'zeer verdienstelijke inzet' voor de afde ling. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteoren t rum Zeeland t.o.v. NAP. Zierikzee Roompot Buiten Bruinisse Wemeldinge Doodtij: 11 november Actuele informatie over afwijkingen: 06-91122353 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 6 november 05.30 169 11.20 -139 17.50 185 23.45 -133 6 november 03.45 189 10.00 -145 16.00 207 22.25 -138 6 november 05.00 173 11.20 -150 17.15 189 23.50 -144 6 november 05.30 197 11.25 -155 17.45 212 23.55 -149 Scheidend voorzitter A. L. Bakker kriiat door J. J- Marteijn de ere-medaille voor tien jaar trouwe dienst opgespeld (Foto: Joop van Houdt). Tot en met 24 november Burgh-Haamstede Expositie Honderd jaar ijspret. De Bewaerschole. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur, behalve op zondag. Maandag 5 november Zierikzee Ledenvergadering Zierikzeese On dernemers Centrale in foyer Mondra- gon. 9.30 uur. Dinsdag 6 november Zierikzee Najaarsledenvergadering CDA-afde- ling Zierikzee. Zaal Gereformeerde kerk, Sint Domusstraat. 19.30 uur. Kerkwerve Bejaardensoos in verenigingsgebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Nieuwerkerk Adviescommissie algemene zaken. Gemeentehuis, 19.30 uur. Donderdag 8 november Zierikzee Borstvoeding-informatie-avond. Zuidwellestraat 19. 20.00 .uur. Vrijdag 9 november Zierikzee Zondagskinderen. Concertzaal. 20.00 uur. Zaterdag 10 november Zierikzee Ars Musica concert. Stadhuis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Oliebollenactie Nu met Hope. Ver koop langs de deuren. Vanaf 9.00 uur. Kerkwerve/Noordgouwe/ Sehuddebeurs Oud papier ophalen. Vanaf 9.30 uur. Maandag 12 november Burgh-Haamstede Algemene ledenvergadering VVV Burgh-Haamstede. Hotel Bom. 20.00 uur. Zonnemaire Verkoop Welfare Rode Kruis. Groene Kruisgebouw. 14.00-16.00 uur. Woensdag 14 november Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Oosterland Bijeenkomst Confessionele Vereni ging. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Donderdag 15 november Burgh-Haamstede Bijeenkomst over informatiever schaffing. VVV-kantoor. 20.00 uur. Vrijdag 16 november Zierikzee Najaarsvergadering Stad en Lande in Concertzaal. 19.30 uur. Presentatie CD koren van Schouwen- Duiveland. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Dreischor Verkoop Welfare Rode Kruis. Plaet- senhuys. 14.00-16.00 uur. Zaterdag 17 november Zierikzee Tentoonstelling postduivenvereni ging Zierick. Manhuisstraat 4. Van 14.00 tot 22.00 uur. Intocht Sinterklaas. Haven. 14.30 uur. Ellemept Toneelavond in dorpshuis met bal na. 19.30 uur. Maandag 19 november Brouwershaven Verkoop Welfare Rode Kruis. Groene Kruisgebouw. 14.00-16.00 uur. Dinsdag 20 november Kerkwerve Bejaardensoos in verenigingsgebouw 't Zuudènde. 14.30 uur. Donderdag 22 november Zierikzee Symposium werkgelegenheidsbeleid in hotel-restaurant Mondragon. 16.30 uur. Vrijdag 23 november Zierikzee Vogeltentoonstelling Zang en Kleur. Graanbeurs. 19.00 uur. Jasperina de Jong. Concertzaal. 20.00 uur. Zaterdag 24 november Zierikzee Vogeltentoonstelling Zang en Kleur. Graanbeurs. 14.00 uur. Opening sporthal. Onderdak. 15.00 uur. Uitvoering Turnvereniging Delta Sport. Onderdak. 20.00 uur. Woensdag 28 november Zierikzee Bijeenkomst Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling ouderen. In het Hervormd Kerkcentrum. 14.30 Donderdag 29 november Oosterland Bijeenkomst NBvP afdeling Duive land in de Oosterhof. 19.30 uur. Vrijdag 30 november Zierikzee Algemene ledenvergadering volks tuinvereniging Kaaskenshof. Graan beurs. 19.30 uur. Dinsdag 4 december Kerkwerve St. Nicolaasmiddag bij bejaarden soos in hel verenigingsgebouw 't Zuudènde. 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 2