Een reeks van aanrijdingen dit weekend op Schouwen-Duiveland NIEUW! Onderscheiding en oorkonde voor brandweercommandant De Vries SAMAN BV ^Odelb^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal .trailer met catamaran Auto total loss na aanrijding Inbraken in auto's Bekeuringen voor rijden onder invloed 1 lbs f) h? ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Jeugdafdeling Franse bazar Operette Geen punten De scheidende voorzitter van de Rode Kruis Dé Franse bazar in de Corneliastichting lever- De Goese Operette Vereniging telt ook vier Ie- De voetbalvereniging Duiveland speelde goed, afdeling Duiveland sprak de wens uit voor een de ruim 5000 gulden op. (Pag. 3). den van Schouwen-Duiveland. (Pag. 4). maar kon geen punten pakken. (Pag. 6). jeugdafdeling. (Pag. 2). MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 147ste jaargang Nr. 24842 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het gevaar komt sneller als het geminacht wordt. Publilius Syrus Inwoner Westenschouwen zwaar gewond bij botsing tegen Zuidhavenpoort te Zierikzee ZIERIKZEE - Volgens een woordvoerder van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland speelde het slechte weer een belangrijke rol bij de reeks van aanrijdingen die afgelo pen vrijdag en zaterdag plaatsvond op Schouwen-Duiveland. De politie moest gedu rende die twee dagen zeven keer in actie komen vanwege auto-ongelukken. In totaal werden drie mensen gewond, waarvan twee zo zwaar dat ze moesten worden opgeno men in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. de Molenstraat. Door onbekende oor zaak kwam zij op het linkergedeelte van de weg terecht, botste tegen een lantaarnpaal en belandde vervolgens met de auto in een sloot langs de weg. Het voertuig werd daarbij zwaar be schadigd. Maar mevrouw E. W. H. kwam met de schrik vrij. Hogezoom Op de Hogezoom tussen Renesse en Haamstede botsten een vrachtauto en een personenauto op elkaar. De vrachtauto werd bestuurd door C. A. P. uit Renesse en de 'personenauto door mevrouw C. J. D. uit Renesse. Ze kwamen elkaar tegen in een onover- zichtelijke bocht van de Hogezoom. C. A. P. week met zijn vrachtauto uit voor een fietser, remde af en schoof daarbij tegen de auto van C. J. D. Bei de voertuigen liepen lichte materiële schade op. In de nacht van vrijdag op zaterdag om ongeveer 06.40 uur vond op de Ho gezoom opnieuw een aanrijding plaats. Vanuit een uitrit van camping Bonafide reed een vrachtauto be stuurd door W. K, uit Scharendijke de weg op. Hij werd daarbij verrast door een onverlichte bromfiets be stuurd door W. C. L. uit Haamstede die over de Hogezoom reed. Bij de uitwijkmanoeuvre die volgde reed de bromfietser tegen een lantaarn paal langs de weg. Het voertuig werd zeer zwaar beschadigd en W. C. L. moest door een arts worden behan deld vanwege schaafwonden en een shock. Zaterdag om ongeveer 11.20 uur vond weer een ongeval plaats. Dit keer op de Kuyerdamseweg bij Noordwelle. S. M. A. uit Den Haag reed met een personenauto over de Kuyerdamseweg vanaf Ellemeet in de richting Noordwelle. In een naar links buigende bocht van de polder weg kwam hij met zijn auto in de berm naast de weg terecht, raakte in een slip en botste tegen een boom die aan de andere kant van de weg stond. De auto raakte daarbij zo zwaar be schadigd dat hij moest worden weg gesleept. S. M. A. werd met een sleu telbeenbreuk en hersenletsel per ambulance overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. De brandweer moest nog in actie komen vanwege de risico's die ontstonden doordat de benzinetank van de ver nielde auto lekte. Op Kampweg afgeleid door dier Het laatste ongeluk dat zaterdag plaatsvond gebeurde op de Rampweg tussen Renesse en Scharendijke. De Duitse toeriste S. W. reed daar om on geveer 21.45 uur in de richting Scha rendijke. Doordat ze werd afgeleid door een dier dat de weg overstak, raakte ze dé controle over de auto kwijt. Ze raakte met de auto in de berm en vandaaruit gleed het voer tuig het talud naast de weg af. De auto was total loss. S. W. kwam met de schi-ik vrij. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Een inwoner uit Westenschouwen botste met zijn auto tegen de Zuidhavenpoort in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - J. van B. uit Putters- hoek was niet blij toen hij, na het doen van wat boodschappen zater dag in Zierikzee, terug kwam bij zijn auto op de parkeerplaats aan de Scheldestraat te Zierikzee. i Tussen 14.00 en 15.30 uur knipten onbekenden de kabel door waarmee een trailer achter zijn auto was beves tigd. Daarop lag een catamaran zeil boot. Trailer en boot vertegenwoordi gen een waarde van ruim 10.000 gulden. De koppeling waarmee de trailer achter de auto was bevestigd werd doorgeknipt. SEROOSKERKE - De auto van C. S. uit Goes is gisteren, zondag, total loss geraakt. C. S. kon na behande ling in het ziekenhuis weer naar huis. Het ongeluk gebeurde zondag om streeks 19.30 uur. S. reed met zijn auto over de N 59 ter hoogte van Se- rooskerke. Door onbekende oorzaak raakte hij de macht over het stuur kwijt. De auto raakte van de weg en belandde in de sloot. De zwaar be schadigde auto werd door de politie in beslag genomen voor technisch on derzoek. Een van de mensen die zeer zware verwondingen opliep was A. G. uit Westenschouwen. Hij reed vrijdag om ongeveer 19.45 uur met een perso nenauto tegen de stadsmuur van de Zuidhavenpoort bij de Oude Haven te Zierikzee. De Westenschouwenaar zou met grote snelheid over de Oude Haven in de richting van de Zuidha venpoort zijn gereden. Vlak voor de poort kwam de auto in een slip, schoot naar links en botste met grote snelheid tegen de stadsmuur aan de linkerkant van de poortdoorgang. Brandweer De auto werd daarbij zo zwaar be schadigd dat A. G. bekneld in zijn voertuig kwam te zitten. Het Zierik- zeese brandweerkorps moest er aan te pas komen om A. G. uit zijn benar de positie te bevrijden. Hij werd zeer zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhuis. Van de auto was alleen een wrak over. Dat werd weggesleept. Achteruit De reeks aanrijdingen begon vrij dag in Bruinisse waar een Duitse toe rist e S. M. S. met een personenauto achteruit de afrit van het perceel Noorddijk 34 afreed. Toen zij met haar auto de rijbaan opdraaide werd ze aangereden door een andere Duit se toeriste B. B. die met haar auto achteruit over die rijbaan aan het rij den was. Beide auto's werden aan de achterzijde behoorlijk ibgedeukt. In de sloot Een uurtje later, om ongeveer 12.30 uur vond in Bruinisse een tweede aanrijding plaats. Mevrouw E. W. H. uit Bruinisse reed met haar auto over i' v?v1 ^•'lÜrhr;. - Vc' 't Xf ''."X fi ft In Bruinisse belandde een auto in de sloot nadat de bestuurster met het voer tuig tegen een lantaarnpaal reed. (Foto: Joop vatx Houdt). Bedrijfsbrandweerkorps Zeelandia bestaat tien jaar ZIERIKZEE - „Toen we tien jaar geleden voor het eerst uitrukten gingen we gran dioos de mist in. Dat kwam omdat we het karretje met daarin de brandblusapparatuur onderweg verloren. We kregen de bijnaam Comedy Capers. Maar die is in de loop van de jaren gelukkig veranderd. Nu is het: Wees gerust, Zeelandia blust". Uit de toe spraak van de ondercommandant van het bedrijfsbrandweerkorps van Zeelandia, K. Grooteboer uit Zierikzee bleek dat brandweercommandant E. A. de Vries uit Zierik zee de afgelopen tien jaar een belangrijk aandeel leverde in deze verandering ten goe de. RENESSE - Vrijdag cn zaterdag werd in Renesse ingebroken in twee personenauto's. Vrijdag tussen 16.00 cn 17.00 uur werd de personenauto van de Duitse toerist B. R. S. opengebroken. Het voertuig stond op een parkeerterrein langs dc Rampweg. Dc dieven gingen er vandoor met een radio/cassettespe ler ter waarde van 500 gulden. In de nacht van zaterdag op zondag werd de bedrijfsauto van M. A. C. A. uit Zierikzee opengebroken. De bestel bus stond aan de Lindelaan te Renes se. De dieven haalden er een ra dio/cassettespeler plus boxen uit. Spullen die gezamenlijk een waarde van 2000 gulden vertegenwoordigen. Zaterdag, op de dag dat het tien-' jarig bestaan werd gevierd van het bedrijfsbrandweerkorps van Zeelan dia, werd commandant De Vries on derscheiden omdat hij 35 jaar brand weerman was. De Vries was 25 jaar lid van het brandweerkorps in zijn vorige woonplaats Muiden, waarvan acht jaar als commandant. De afgelo pen tien jaar leidde hij het bedrijfs brandweerkorps van Zeelandia. Tact en praten ..Het commandantschap is geen eenvoudige zaak. Je hebt verschillen de persoonlijkheden onder dc man schappen. Om daar een eenheid van te maken moet je de nodige tact heb ben en goed kunnen praten", aldus C. de Jonge uit Dreischor. Hij was het die als vice-voorzitter van de afdeling Zeeland van de NVBC (Nederlandse Vereniging van Brandweer Comman danten) en als voorzitter van bevel voerenden op Schouwen-Duiveland De Vries zijn onderscheiding opspeld de en de bijbehorende oorkonde over handigde. ,,Het is geen sinecure dat iemand 35 jaar lid van een vereniging is. Dat gebeurt denk ik alleen bij een brand weervereniging", aldus Dc Jonge. Hij stond verder stil bij het 10-jarig bestaan van bet Zeclandia-brand- weerkorps. ,,Het is een leuk stel brandweerlieden en ze hebben mooi materiaal". En hij tipte aan dat bet dit jaar ook precies vijf jaar is gele den dat het Zeelandia brandweer korps een eigen onderkomen in ge bruik nam. Als vertegenwoordiger van de re gionale brandweercommandant sprak R. Schalkens de jubilaris toe. Hij prees hem omdat hij al 35 jaar lang als brandweerman de gemeen schap heeft gediend. Een andere pluim betrof het totale Zeelandia- brandweerkorps. „Zeelandia is het eerste bedrijfsbrandweerkorps dat nu al bezig is met het opstellen van een bedrijfshulpverleningsplan. In 1992 wordt het voor elk korps ver plicht om zo'n plan te hebben". PÊ Biir Namens de vereniging van bedrijfs brandweerkorpsen Noord- en Midden Zeeland werd De Vries gefeliciteerd door J. Rozemeijer. En de eigen on dercommandant van het Zeelandia- bedrijfsbrandweerkorps Grooteboer schetste hoe het materiaal en de voor zieningen van het korps in de afgelo pen tien jaar groeiden. „Dank zij jou is ook het korps zelf gegroeid. Van een groep enthousiaste vrijwilligers tot professionele hulpverleners". Hij overhandigde de Vries een fhelm waarop aan weerszijden een 'flesje bier was bevestigd. „Ze noemen mij Piet de prater om dat ik altijd een weerwoord heb. Maar nu begon ik gisteren al te stot teren", aldus de jubilaris zelf. Hij hield zijn dankwoord voor dc micro foon daarom bijzonder kort. Dc 57-jarige Dc Vries werkt als hoofd bedrijfsveiligheid bij Zeelan dia en heeft daaraan sinds een jaar een volledige dagtaak. Naar zijn me ning zou het 13 mensen tellende brandweerkorps van Zeelandia ei genlijk uitgebreid moeten worden tot 15 16 mensen. „Vanwege overwerk kunnen ze lang niet altijd allemaal bij de wekelijkse brandweeroefenin gen zijn". Een andere wens van de ju bilaris is een andere brandweerauto voor zijn korps. „We hebben goed ma teriaal. Maar de brandweerauto waarmee we werken is 27 jaar oud. Het liefste zouden we er een willen met een gecombineerde spreider/ schaar en een aandrijfpomp". De Vries heeft nog 2Vï jaar de tijd om zich daarvoor in te zetten. Daarna gaat hij in dc VUT. Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Vannacht enkele mistbanken, mini mumtemperatuur rond het vries punt. Overdag perioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtempe- ratuur omstreeks 8 graden. Wind uit noordelijke richtingen, zwak tot ma tig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 9 nov.: Woensdag: Zonneschijn: 60%. Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 10 graden Windkracht: variabel 2 Donderdag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: +1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 nov. Zon op 07.44, onder 17.02 Maan op 19.48, onder 12.26 Laatste Kwartier: 9 nov. (14.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven Schotland, met een uitloper naar de Alpen houdt het komend etmaal de wind bij ons in de noorïïÏÏoêkT Van af de Noordzee drijven af en toe wol kenvelden naar ons toe, maar de hoge luchtdruk zorgt dat deze meestal oplost. Vannacht is het grotendeels helder, er kunnen enkele mistbanken ontstaan, en de minimumtempera tuur ligt rond het vriespunt. Overdag zijn er perioden met zon, ook enkele wolkenvelden en de middagtempera- tuur wordt ongeveer 8 graden. De wind waait uit noordelijke richtin gen en is zwak tot matig. ZIERIKZEE/SIRJANSLAND Het afgelopen weekend heeft de poli tie tijdens controles vier mensen be trapt die een auto bestuurden terwijl ze zwaar onder invloed waren. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de politie gealarmeerd door het rijgedrag van de Luxemburgse toe rist M. S. Hij werd aangehouden in de Driekoningenlaan te Zierikzee. Uit de ademanalysetest op het politiebu reau bleek dat hij zoveel alcohol in zijn bloed had dat geen schikking via een proces-verbaal mogelijk was. Hij zal zich te zijner tijd voor de rechter moeten verantwoorden. Een nacht la ter, van zaterdag op zondag werd C. H. P. uit Noordgouwe aangehouden op de Dillingsweg bij Siriansland. Hij had zoveel gedronken dat hij een proces-verbaal met een boete van 250 gulden kreeg. Datzelfde overkwam die nacht J. H. S. uit Nieuwerkerk aan de IJssel en R. J. van D. uit Zie rikzee. Zij werden beiden aangehou den in Zierikzee. Advertentie Met f 350,- subsidie verdient de Nefit-Turbo zichzelf al terug bij een gasverbruik van 1000 m3 per jaar. Constructeurs/Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 4 t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1