streeknieuws dit biedt de beeldbuis JIKKEMIEN Menselijke verhoudingen in film Another 48 hours 4 De Concertzaal te Zierikzee Vergroting bejaardenoord Krabbendijke Het meest Bang&Olufsen? Bang&Olufsen Deel medezeggenschapsraad Beatrixschool naar cursus Expositie honderd jaar ijspret in Bewaerschole EENDAAGSE VERKOOP EXPOSITIE ZEER LAGE PRIJZEN Advertentie vertoont /outlay 1- no\. 20.00 uur zaterdag 10 uov. 20.00 uur zondag 11 uu\. 20.00 uur ZIERIKZEE - Een vriendschap die uitmondt in haat én een noodgedwongen samenwerking met het doel een flinke som geld te bemachtigen. Dat is heel kort gezegd de leidraad in de film Another 48 hours. Deze is zondag 4 november en in het weekeinde van 10 en 11 november te zien in de Concertzaal. De drie filmvoorstellingen begin nen om 20.00 uur. Reggie Hammond, een voormalig inspecteur van politie heeft tijdens zijn verblijf in de bak grondig de pest gekregen aan zijn oude makker Jack Cates. Min of meer onschuldig is hij achter de tralies gezet terwijl Cates een vrolijk leventje leidt met het geld van 'Hammond. En dat terwijl Cates had beloofd op het geld te passen zo lang Reggie Hammond in de bajes zat. Een paar dagen voordat Hammond de gevangenis mag verlaten krijgt hij bezoek van Cates die in moeilijkhe den blijkt te zitten. Hij kan, tot grote woede van Hammond, niet meer bij het geld komen. Alleen de beruchte drugsdealer leeman weet waar het geld is. Of Hammond hem maar even tjes met die leeman wil helpen. Er dreigt nog een probleem. Op ver denking van doodslag wordt hij door Interne Zaken gezocht en dreigt ook voor hem een verblijf in de gevange nis. Mocht dit gebeuren dan kan Reg gie Hammond helemaal naar zijn centen fluiten. Reggie moet dus wel de helpende band bieden om leeman achter de tra lies te krijgen. In zijn speurtocht naar deze leeman doen zich allerlei spannende voorvallen voor. Huur moordenaars zitten Reggie op de hie len en er worden explosieven in zijn richting gegooid. leeman is echter moeilijk te vangen. Iedere keer opnieuw blijkt hij te weten wat Hammond en Cates van plan zijn KRABBENDIJKE - Het dagelijks bestuur van de provincie heeft de mi nister van welzijn, volksgezondheid en cultuur geadviseerd de verpleeg huisdependance bij het bejaarden oord Nieulande in Krabbendijke op te trekken van 45 naar 60 bedden. Het verpleeghuis Ter Weel in Goes, dat de verantwoordelijkheid draagt voor de dependance, zou 120 bedden moeten krijgen in plaats van 130. Door in de dependance in Krabben dijke 60 bedden toe te staan, kunnen afdelingen van elk 30 bedden worden gevormd voor somatisch zieken en voor psycho-geriatrische patiënten. Er is nu een verklaring van de minis ter voor 45 bedden, waarbij maar een categorie patiënten kan worden ver pleegd. De 120 bedden in Ter Weel in Goes (samenvoeging van Maria Ter Weel in Goes en De Werfkampen in Rilland) worden verdeeld over 30 somatisch zieken en 90 psycho-geriatrische pa tiënten. Gedeputeerde staten schrij ven de minister, dat zo een evenwich tige verdeling ontstaat tussen-' hfet verpleeghuis en de dependance. Verder vragen zij de bewindsvrou we voor de hoofdvestiging in Goes 11 dagbehandelingsplaatsen toe te wij zen. Ter Weel heeft zelf niet zulke plaatsen. Dagbehandeling wordt nu in samenwerking met het verpleeg huis Ter Valcke in Goes gegeven. Gs delen ook mee, dat de stichting Ter Weel in samenwerking met enkele be jaardenoorden en de eerste-lijriszorg (huisartsen, gezinszorg, kruiswerk) plannen ontwikkelt om nog eens 25 verpleeghuisbedden te gebruiken als „zwevende bedden" voor mensen in de Zak van Zuid-Beveland, die de ver pleeghuiszorg dan buiten het ver pleeghuis aangeboden krijgen. De ruimte is ontstaan door de grotere toewijzing van verpleeghuisbedden over alle provincies en door 10 bed den minder in Tbr Weel te gebruiken. Het laat zich aanzien, dat met de ver pleeghuisdependance bij Nieulande in Krabbendijke nog dit jaar kan worden begonnen. Gs vragen de mi nister daarom of zij op korte termijn de verklaring wil aanpassen. Advertentie Veel mensen vinden een muzieksysteem pas echt Bang&Olufsen als het een combinatiesysteem is. Eén brok geïntegreerde techniek, in één sublieme vorm. Zoals de Beocenter 9500, de laatste en ongetwijfeld ook de mooiste versie van een concept, dat het merk B&O wereldwijde faam bezorgde. Radio, CD-speler en cassetterecorder. Volledig menugestuurd via de display op het toestel of de Beolink 1000 afstandsbediening. Komt u maar eens kijken of die mensen gelijk hebben. Radio Weltevreden Korte St. Janstraat 12-20, Tel. 01110-12805 ZIERIKZEE - Drie leden van de medezeggenschaps raad van de Beatrixschool hebben de wens uitgesproken om zich op het terrein van de medezeggenschap nader te oriënteren. Deze wens komt vrijdag 2 november tijdens een bestuursvergadering van de Beatrixschool aan de or de. Deze vergadering wordt gehouden in het gebouw aan de Grachtweg en begint om 15.30 uur. ZIERIKZEE Zang- en orgelavond In de Grote Kerk in Zierikzee wordt zaterdag 3 november een zang en orgelavond gehouden. Aan de avond werkt mee het mannenkoor Groot Rotterdam onder leiding van M. van Noort. Organist is Herman van Vliet. Op het programma van de zang- en orgelavond samenzang van verschillende psalmen. Het koor brengt onder meer Wie maar de goede God laat zorgen, Veni Jesu, Hoor, langs de hemel, O bone Jesu en Frie- den ten gehore. Herman van Vliet verzorgt een orgelsolo. H. de Pater sluit de avond. De zang- en orgel avond begint om 19.30 uur. Vijfhonderd! Do Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt donder dag 8 november de najaarsvergade ring in de Graanbeurs te Zierikzee. Een en ander begint om 13.30 uur. Tij dens de vergadering heet de afdeling het 500e lid welkom. Na de pauze spreekt S. Boot over bloemen in huis én hof. De wijkbus 60+ rijdt speciaal vanaf Borrendamme naar de Graan beurs. Hiervoor kan men zich aan melden via 01110-14526. SEROOSKERKE Zangdienst Zondag 4 november wordt in de Ne derlandse Hervormde kerk in Se- rooskerke een zangdienst gehouden. Het thema van de dienst is 'Wij zin gen van het nieuwe Jeruzalem' en 'Al- De medezeggenschap van deze school voor speciaal onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs is qua samenstelling nogal gewijzigd. Niet ieder lid blijkt zich voldoende thuis te voelen in datgene waarmee de me dezeggenschap te maken krijgt. Daarom hebben zij de wens geuit om deel te nemen aan een eendaagse cur sus die in Utrecht wordt gehouden. De kosten hiervoor bedragen 95,- per persoon. Voorgesteld wordt om als bestuur dit verzoek te honoreren. Ook voor het personeel dat werk zaam is bij de Beatrixschool worden er twee studiedagen gehouden. Gedu rende deze dagen wordt dieper inge gaan op de sociaal emotionele proble men. De eerste studiedag is inmid dels al gehouden. De onkosten voor deze twëede studiedag bedragen naar alle waarschijnlijkheid (maximaal) driehonderdvijftig gulden. Die kos ten wil het dagelijks bestuur vergoe den. Behalve enkele personeelskwesties komt ook het ontwikkelingsplan voor het voortgezet onderwijs, geti teld Arbeidsoriëntatie aan de orde. Gezien de veelheid van de ontwikke lingsplannen (voor moeilijk lerende en zeer moeilijk lerende kinderen alsmede voor de leerlingen van het voortgezet speciaal onderwijs) wordt er per vergadering één ontwikke lingsplan besproken. Daarbij zullen vertegenwoordigers van de medezeg genschapsraad aanwezig zijn. daar zal geen nacht zijn, en zij zullen geen kaars noch licht der zon van no de hebben; want de Heere God ver licht hen; en zij zullen als koningen heersen in alle eeuwigheid'. Aan de dienst werken mee het schoolkoor 'Hatikwa' van de christelijke basis school 'Samuel' in Kerkwerve onder leiding van mevrouw M. van Sluis- Gerritsen. Erica Berrevoets (dwars fluit), Guiljam van der Schelde (or gel) en voorganger J. E. van Es. De dienst begint om 19.00 uur. Feestavond Zaterdag 10 november houdt de Dorpsgemeenschap Serooskerke haar jaarlijkse feestavond in het dorpshuis in Serooskerke. Dit jaar is de toneelclub van muziekvereniging Apollo uit Brouwershaven uitgeno digd om te komen spelen. Zij brengen de klucht 'Zo vader, zo dochter' op de planken. Het stuk, bestaande uit twee bedrijven, is geschreven door Nita Kosten. Het wordt geregisseerd door Nanni van Beveren. In de pauze wordt een verloting gehouden. Tbt slot is er gelegenheid om te dansen. GOES Dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden Op zaterdag 3 november wordt in het wijkcentrum De Spinne te Goes een dans- en ontmoetingsavond ge houden voor alleenstaanden van 25 tot en met 45 jaar. De bijeenkomst w^rdt georganiseerd door de vrien denkring vopr alleenstaanden Kapa- si. De dans- en ontmoetingsavond is voor iedere belangstellende alleen staande toegankelijk en begint om ongeveer 21.30 uur. MIDDELBURG Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zee land verzorgt maandag 5 november en in samenwerking met het IMK een praktijkmiddag voor ondernemers over het werven en selecteren van personeel. Deze middag wordt gehou den in het onderkomen van de Kamer en begint om 14.00 uur. Het aantrek ken van geschikt personeel blijkt in de praktijk een hele klus te zijn. Een op de drie vacatures blijkt dan ook moeilijk te vervullen. Tijdens deze bijeenkomst wordt aan de hand van concrete voorbeelden aangegeven hoe de ondernemer de wervings- en selec tieprocedure moet aanpakken. Daar bij komen zaken als voorselectie, het voeren van sollicitatiegesprekken, het hanteren van selectiehulpmidde len, uiteindelijke keuze en aanstel ling aan de orde. Eva Besnyö De foto-tentoonstelling Zeeland toen van fotografe Eva Besnyö, die op vijf lokaties in Zeeland te zien is ge weest tijdens de Zeeland Cultuur- maand, is samengevoegd en hangt nu in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De expositie is te zien tot en met 1 december. De ruim 100 foto's ge ven een beeld van Westkapelle in de dertiger jaren en de Watersnood van 1953 in Stavenisse. De tentoonstelling is samengesteld door Eva Besnyö, Jacqueline Louwerse en Jeroen de Vries. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. HILVERSUM - Het traditionele kerstconcert van het Koninklijk Con certgebouworkest op eerste kerstdag wordt dit jaar niet op televisie uitge zonden. De NOS en het Concertge bouworkest zijn het niet eens gewor den over de uitzendrechten voor dit concert. Dit heeft de NOS meege deeld. BURGH-HAAMSTEDE - Het hon derd-jarig bestaan van de ijsclub Haamstede/Burgh dit jaar was de in spiratiebron voor de expositie Hon derd jaar ijspret die tot 24 november is te zien in de Bewaerschole te Burgh-Haamstede. Op de expositie wordt ruime aan dacht besteed aan alles dat te maken heeft met de winter. Zo is er een col lectie schaatsen en sleeën te zien die eigendom zijn van Anrie Broere. Verzamelaar Broere is een vooraanstaand verza melaar op het gebied van schaatsen. Zijn collectie omvat ook schilderijen, poëzie, poppen en kleine gebruiks voorwerpen die allemaal wat te ma ken hebben met schaatsen en ijspret. Het gaat om zo'n 250 paar schaat sen, 150 prenten, 25 tegels, 300 boe ken, 30 sleetjes, twee arresleeën en een aantal curiosa. Een gedeelte van de verzameling is tot 24 november te bezichtigen in de Bewaerschole. Onder de titel IJsenaardigheden te kende Broere een stuk geschiedenis op over ijspret en ook schreef hij een artikel over de geschiedenis van de schaats. Bezoekers van de expositie Honderd jaar ijspret kunnen die stukken inzien en als men wil meene men. De expositie is dagelijks ge opend van 13.30 tot 16.30 uur, behalve op zondag. Vrijdag 2 november Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.15 uur Het circus van Moskou, cir cusprogramma vanuit Parijs. 15.13 uur Holland village, een reis door de tijd, documentaire over een Japans madurodam van Nederland bij Nagasaki. 15.54 uur Een zaak van gewicht, na- tuurspecial uit de serie 'Dieren op stap', 16.35 uur De geest speelt mee, Australische jeugdfilm. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur VARA (Hiep, hiep, hoera) kindermenu met om: 17.40 uur Clowntje Charlie, animatie film. 17.58 uur Verhalen van moeder de Gans, poppenfilm. 18.06 uur Bobobobs, tekenfilmserie. 18.31 uur Bibi en Genevieve, anima tiefilm. 19.00 uur Journaal. 19.20 uur The Nutt house, Ameri kaanse comedyserie. 20.19 uur Indiana Jones and the tem ple of doom, Amerikaanse speelfilm. 22.21 uur Argeloze ijdelheid, korte Engelse thriller. 23.00 uur Journaal. 23.15 uur De komische ster, selectie door Jasper Carrott van komische commercials. 00.04 uur Crocodile Dundee, Austra lische speelfilm. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Te land, ter zee en in de lucht, spel- en amusementsprogram ma. 18.30 uur Art Kids, 8-delige serie waarin kinderen artistieke avontu ren beleven. Afl. 3. 18.58 uur Jackpot, spelprogramma. 19.28 uur T en T, Amerikaanse serie. 19.52 uur De TV Dokter, medische tips met Ferdinand Zwaan. Herh. 20.00 uur Journaal. 20.27 uur Medisch Centrum West, se rie. Afl.: De val. 21.29 uur De TV Dokter, medische tips van Ferdinand Zwaan. 21.30 uur De perfecte misdaad, 3- delige Australische mini-serie. Afl. 3. 23.00 uur TROS Hollywood boule vard, filmmagazine. 23.35 uur Waar het verleden heden wordt, 13-delige serie over Neder landse musea. Afl. 5. 23.55 uur Journaal. Nederland 3 08.55,13.00 en 17.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 uur Huisje boompje beestje, afl. 5. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 5. 11.00 uur Schooltv-weekjournaal, afl. 7. 11.30 uur Zoom, your English maga zine, afl. 3. 18.00 - uüiv Verzwegen minderheden, magazine vóór minderheden. Afl. 2. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 18.55 uur Het klokhuis. 19.10 uur Ebba en Didrik, 9-delige Zweedse jeugdserie. Afl. 6. 19.39 uur Het gezicht van Nederland, wekelijks portret van een Nederland se gemeente. Vandaag: Dongeradeel. 19.54 uur Uitzending van de PvdA. 20.00 uur Journaal. 20.20 uur Sport studio. 20.55 uur Geen C te hoog, programma over muziek. 21.35 uur Cinema 3, filmmagazine. 22.00 uur NOS-Laat, achtergrondin formatie. Met om 22.35 uur het weke lijks gesprek met de minister-presi dent. 22.45 uur Uniformen maken de man, portret van De Vrije Gedachte. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16.00 uur Samons, Samson en Gert beleven dolle avonturen, met de te kenfilms Tom en Tina, Maple Town story, de Smurfen, Boes, Dommel en De Samson-wedstrijd. 17.30 uur Het Capitool, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatieserie. Afl. 156. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en het moerasspook. 18.10 uur Postbus X, jeugdserie. 18.35 uur Oproep der kabouters Spaans/Nederlandse tekenfilmserie. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Elvis, 13-delige Amerikaan se serie over het vroege leven van El- vis Presley. Afl. 9. 20.25 uur Kinderen voor Kinderen Festival, wedstrijd voor kinderkoren uit Vlaanderen en Nederland. 21.30 uur In symfonie, muziekhappe- ning in Flanders Expo met het Proms Symphony Orchestra o.l.v. Dirk Bros- sé. 22.10 uur Huizen kijken, reeks over bouwen, verbouwen en wonen. 22.25 uur Kunstzaken. Aansl. Paar- denkoersen. 22.30 uur Vandaag. 22.50 uur Tijd is geld, programma over mensen en geld. 23.00 uur Vrijdagnachtfilm: Vermist, Amerikaanse speelfilm. 01.00 uur Coda, Brent bridge, van P. N. van Eyck. BRT 2 18.30 uur Nieuwskrant 18.35 uur Mooi en meedogenloos, afl. 45. 19.00 uur Programma van de Natio nalistische Omroepstichting. 19.25 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.30 uur Nieuws. 20.00 uur Wereldoorlog II, in balling schap, 3-delige documentaire serie. 21.00 uur Ten huize van... terugblik op de loopbaan van een prominente Vlaming. Vandaag: Frans van der ■Eist: - 21.50 uur De nacht, nachtelijke mo mentopname vanuit het militair fort Eben-Emal. Advertentie van prachtige olieverfschilderijen op linnen in „DE GRAANBEURS", Hoge Molenstraat 1, Zierikzee. Een grote keuze aan: landschappen (ook Nederlandse), zee gezichten, bloemen, stadsgezichten, stillevens en ander werk. Meer dan 25D doeken, zowel klassiek als modern. Zaterdag 3 november a.s. van 10.00 tot 17.00 uur. In tegenstelling tot voorgaande jaren is de avond nu voor iedereen toegan kelijk. Het is wel wenselijk om van te voren plaatsen te bespreken. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zater dag 3 november oud papier op. Om 9.30 uur vertrekt men vanaf de Markt. Verzocht wordt het papier ge bundeld gereed te zetten. OOSTERLAND Oud papier Op zaterdag 3 november wordt in de kern Oosterland oud papier en vodden opgehaald ten bate van de zending van de Gereformeerde Ge meente. Aan de inwoners van Ooster land wordt gevraagd het oude papier en de vodden gebundeld langs de stoepranden gereed te zetten. Men be gint op te halen vanaf 9.30 uur. De paarden hoorden zijn klompen in de aarde ploffen, bogen hun kop pen diep, tot hun nekken gespannen waren en de spierenbundels strak bolden. Alla! Ze zetten aan, een forse ruk, Simen duwde aan het achterwiel en de wa gen rolde langzaam over de stoppels naar de dam. Op de verharde weg stonden Liza en de tweejarige vos Berte, die voor het eerst de oogst meemaakte, stil. Zij briesten dat het schuim in de ron de vloog en wachtten dan op de stem, die hen weer zou aanvuren. Simen knoopte de liende van de troenkladder (klein zijbord) en zette zich op het smalle reepje boomplank. Achter hem was de warmte van het zondoorstoofde graan, het stro krie belde in zijn nek en ritselde langs zijn pilow buis. De liende sloeg een paar keer zacht jes op de brede achterlijven. Ver in de omtrek reden de hoogge laden wagens en rammelend, bon kend en schokkend kwamen ze terug naar het land. De paarden kletsten het vuur uit de klinkers als ze op de Steenweg kwamen. Boven hen knal den de lange zwiepers, die de knechts uit het hakhout sneden, ze riepen el kander toe en wuifden met hun van laden en hitte trage armen. Overal tintelde het wit van de vrou wenmutsen en kleurde het blauw van hun schorten. Ze sneden gelijk op met de mannen, raapten de aren en hielpen de schoven opgeven. Vorige zomers had Jikkemien ook .tussen hen gestaan. In haar sterke handen stak ze de vork met de gouden schoof naar de man op het voer en hielp de wielen van het volle voer op gang. Simen keek uit over de sprankelen de velden en hoorde de vogels in de hoge lucht zingen. Druk kwieterende mossen hipten rond de paardenpoten en pikten de graantjes weg. Hoog op het voer reden ze mee, ver scholen in de bovenste schoven en ze fladderden luidruchtig om de knik kende koppen van de stappende paar den. Simen genoot, hij voelde de liende in zijn handen en zag de deinende ruggen voor zich. Soms sloeg Liza met de staart langs haar flanken. De zware zweetlucht van de werkende dieren doortrok zijn kleren, hij ademde het in. En daarbij snoof hij de bloeiende klaver en de zachte ka millen, die door de hoeven vertrapt, hun geur verspreidden. In de bermen spikkelde de ogen troost naast de hoog-opgaande zuring met hun felrode pluimen. Simen zag alles en nam het in zich op als was het voor de eerste keer dat hij door de velden reed. In de doornhagen bloei den de wilde rozen en rankten de bra men. met hun nog groene bessen. Het voer draaide en reed over de Door DIGNATE ROBBERTZ 38 krakende schelpendreef. De mendeu ren stonden wijd open, een jonge hond scharrelde op de dorsvloer. Si men sprong op de grond en mende het span naar binnen, midden tussen de taspuien bleef de vracht staan. Jan nis begon de touwen al los te maken en af te laden. Zwijgend manden ze elkaar aan. Krijn Wisse stond in de tas en klampte de schoven op elkaar. Bij de laatste, die Jannis aangaf, stak hij allebei zijn armen de lucht in. Dat bin ze weer, baas, nog een alf voertje op 't land en 't is binnen. En dan de terwe nog, dat is 't voomaemste, zei de scherpe stem van Janne. Ze stond achter de lege wagen, haar voeten, die plomp van onder de korte rok kwamen, trapten op een wikkerank, die aan het wiel was blij ven hangen. De fijne bloempjes plek ten rood tegen het hout. Nie alles gliek, zei Wisse, we meuge dankbaer weze dat 't zó nae gebeurd is. Hij klom over de puie en stapte ra kelings langs haar naar het huis. Janne bekeek de rogge, morrelde aan het paardentuig, klopte vluchtig de vos op de nek en ging met wijde stappen haar man achter-an. Jannis schudde misprijzend zijn hoofd. 't Is de moeite. Simen, as je zó'n kaptein getrouwd eit, an mien lief gin nisten oor. dan beter alleêne. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4