Nieuw café in Zierikzee Naar 't Snoepwienkeltje voor ouderwets gezellig snoepgoed 12.50 Nieuwe snoepwinkel in de Nieuwe Boogerdstraat Bespreking Bijbelse beeld van de hemel een gezellig en aantrekkelijk etentje voor twee Brasserie „Jb (Bmjftte (Ü)dt" Herstructu rering van Kruiswerk Commissie bespreekt begroting Toneelvereniging Ouwerkerk wint Eenakterfestival Bazar in verpleeghuis Cornelia stichting Fotowedstrijd Hobbybeurs „lr(êouuir(Êrit": Hollandse pot-avond BOERENKOOL MOSSELAVOND Gourmet avond De Egelantier van Ab Flikweert en Sjanie de Koning NIEUWSBODE EXTRA 31 OKTOBER 1990 5 ZIERIKZEE - Als men de Nieuwe Boogerdstraat te Zierikzee in loopt wijst nog' niets op de aanwezigheid van een winkeltje wat er voor menig kind als een klein paradijs op aarde uit ziet. Een heuse snoepwinkel, waar men voor weinig geld allerlei snoepjes, toffees en ander snoepgoed in puntzakken kan kopen. Het snoep staat in glazen potten tentoongespreid voor de klanten en ook houten schepbakken liggen vol met allerlei heerlijks. Kersverse xoinkeleigenareèse Sarah Jongeneelen met baby Eva op de arm en nichtje Martje Folkers voor haar assorti ment snoepgoed. (Foto: Joop van Houdt). De eigenaresse, Sandra Jongenee len, staat met een vriendelijke glim lach achter de grote grenen toonbank met zijn ouderwetse weegschaal te wachten op haar klanten. In de paar weken dat ze open is heeft ze al ver scheidene klanten gehad, maar echt storm loop het nog niet. Dat hoeft ook nog niet zegt ze, want dat geeft haar de gelegenheid om een beetje te wennen aan het hebben van een win kel. Ze heeft nog nooit eerder in een winkel gestaan en ze yindt het dan ook een echte uitdaging. Voordat zij besloot om een winkeltje te beginnen was zij receptioniste bij een accoun- Advertentie DIEFSTAL! beveilig met ING. JAAP VISSER geluidstechniek/beveiligingen ELLEMEET 01117-1875 OOSTERLAND - De vervaging van het Bijbelse beeld van de hemel. Dat is het onderwerp waarover ds G. Ju- kema uit Leerdam spreekt op woens dag 14 november in de Nederlandse Hervormde kerk te Oosterland. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de afdeling Zeeland van de Confessionele Vereniging in de Ne derlandse Hervormde Kerk en is zo wel voor leden als voor andere be langstellenden toegankelijk. Na de pauze kunnen vragen worden ge steld. Aanvang 20.00 uur. tantsburo. Na het behalen van haar ondernemersdiploma en haar vakdi ploma parfumerie wilde ze eigenlijk eerst in die richting gaan zoeken, maar ze kwam tot de conclusie dat daar genoeg zaken voor waren in Zie rikzee. „Toen kwam ik eigenlijk op het idee van een snoepwinkeltje door een vriendin van me. Ik wilde niet te veel weg moeten omdat ik ook een doch tertje heb en zij gaat toch altijd voor. Vandaar dat ik ook pas om 10.00 uur open ga.. Dan heb ik de baby klaar en heb ik ook nog tijd zat om nog wat andere dingetjes te doen. Nu bestel ik het snoep en komen ze het aan huis afleveren. En één keer in de week komt er een vertegenwoordiger om de nieuwe bestelling op te nemen, ideaal voor iemand met een baby", aldus Sandra. „We hebben dit pand in de Nieuwe Boogerdstraat gekocht en zijn toen begonnen met het maken van de win kel. We hebben een soort granieten te gels op de vloer gelegd en mijn man heeft de toonbank en de kast en de schepbakken gemaakt. De etalage wilde ik niet te druk maken, zodat de mensen goed kunnen zien wat er alle maal te koop is", vervolgt Sandra Jongeneelen. Sandra verkoopt allerlei soorten snoep. De wat oudere soorten als ka neelstok, zuurstok, ouwel, bakkes- vol, toverballen en schoolkrijtjes. En de wat modernere soorten als anijs- spekken, zuurtjes, dropsoorten. Ver der heeft ze ook snoep van een stui ver, een dubbeltje of een kwartje, het zogenaamde stukgoed. „Dat is waar schijnlijk wat fijner voor kinderen die maar een kwartje 'hebben. Zo kunnen zij ook wat kiezen" zegt San dra. De kersverse winkeleigenaresse heeft er alle vertrouwen in dat het wat gaat worden. Mocht hét op de één of andere manier toch niet lukken gaat ze niet bij de pakken neer zitten zegt ze zelf. „Ik heb dit winkeltje op gezet met eigen spaarcenten. Mocht het onverhoopt toch mis gaan is dat een gemiste kans, maar geen ramp. Dan zoeken we gewoon naar iets an ders om te doen; Ik wil dit meer doen Advertentie VOORGERECHT; Vorstelijke ROZE GARNALEN SALADE met romige cocktailsaus en toast HOOFDGERECHT: Keuze uit ZALMFORELFILET met een heerlijke kreeftenroomsaus of OSSEHAAS-PUNTEN a la Stroganoff Geserveerd met verse groente v/h seizoen, diverse salades, gebakken aardappels en frites NAGERECHT: KAATMOSSEL vanille-ijs met slagroom, warme chocoladesaus en advokaat U betaalt voor het eerste menu f 44,50 (normale prijs), tegen inlevering van deze bon: HET COMPLETE 2e MENU SLECHTS 14,50 Zo geniet u dus met z'n tweeën van een heerlijk diner in een sfeervolle ambiance voor slechts 59, Lammermarkt 18 - Zierikzee - Telefoon 01110-17061 GELDIG T/M 30 NOVEMBER ZIERIKZEE - Binnen het Kruis werk in Zeeland heeft zich een aantal fusies voorgedaan, waarbij een aan tal kruisverenigingen opgegaan zijn in drie nieuwe verenigingen: de Kruisvereniging rondom de Ooster- sehelde, de Kruisvereniging Walche ren en de Kruisvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. De nieuwe Kruisvereniging rond om de Oosterschelde wordt gevormd door de Kruisvereniging Schouwen- Duivelandm de Kruisvereniging Noord- en Zuid-Bevelandm de Kruis vereniging Oost Zuid-Beveland en de vereniging Het Groene Kruis Tho- len/Sint Philipsland. De drie Kruis verenigingen in Zeeuwsch Vlaande ren zijn tot een vereniging samenge smolten terwijl de Kruisverenigin gen Vlissingen/Souburg en Platte land Walcheren zijn vereniging heb ben tot de Kruisvereniging Walche- ZIERIKZEE - De commissie finan ciën en volkshuisvesting van de ge meente Zierikzee bespreekt woens dag 31 oktober de gemeentebegro ting voor komend jaar. Dit gebeurt tijdens een vergadering die om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis begint. Behalve de begroting wordt ook gesproken over het meerjaren perspectief '91-'94, de bestedings plannen '91 tot en met '94 en over de begroting van de gemeentelijke Volkskredietbank. Ook op de agenda staat de herverdeling van de midde len uit het stadsvernieuwingsfonds en de wijziging van de algemene uit kering uit het gemeentefonds voor volgend jaar. Advertentie als een hobby, een extra zakcentje er mee verdienen". Het interieur van de zaak is wijn rood geverfd, iets wat het geheel een warme indruk geeft. Op de toonbank staat een oude weegschaal. Allemaal in stijl. Graag zou Sandra nog een ou derwetse draaikassa willen hebben, maar die blijken moeilijk te vinden te zijn. „Ik wil niet zo'n modern ding op de toonbank hebben staan. De be stedingen die hier gedaan worden zijn toch klein, dus zo'n echt ouder wetse draaikassa lijkt me enig". Momenteel heeft de winkel nog een markies aan de voorgevel. Ze had eerst een roze besteld, maar die was te zoet volgens de gemeente en werd afgekeurd. Momenteel hangt er een markies aan de gevel met frisse 'dege lijke' kleuren. Het geeft de zaak een beetje persoonlijkheid vindt de eige naresse. „Als we de markies er af moeten halen is het hele herkenbare weg van het pand. Dan lopen de mensen hele maal voorbij. We hebben toch al het idee dat de Nieuwe Boogerdstraat een beetje vergeten wordt. Ten twee de hing de markies er al en lijkt het me dus niet echt eerlijk om nu ineens te zeggen dat hij er af moet. Maar ja we zullen maar afwachten", aldus Sandra Jongeneelen. OUWERKERK - Toneelvereniging Ouwerkerk werd zaterdagavond in Cultureel Centrum De Goote te Brielle uitgeroepen tot winnaar van het Eenakterfestival van het Regio naal Centrum Amateurtoneel Zuid hollandse Eilanden (RCAZH). De to nelisten uit Ouwerkerk traden daar op als gast van buiten de betreffende regio met de eenakter 'De Grootvi zier' van René de Obaldia. Toneelvereniging Ouwerkerk trad als laatste op van de twaalf deelne mende groepen, die voornamelijk af komstig waren uit de regio Voorne en Putten. Een jury, bestaande uit verte genwoordigers van alle deelnemende verenigingen ging vervolgens in be raad en kwam tot een eindoordeel. 'De Grootvizier' van de gastvereni- ging werd met 288 punten als beste voorstelling van dit Eenakterfestival beoordeeld. Dit jury-oordeel werd in de grote zaal van De Goote bekend gemaakt door de wethouder van cultuur van Brielle, mevrouw A. Kester. Onder het motto: 'Wat je ver haalt, is lek ker', liet zij weten dat de wisselbeker van dit tiende RCAZH-Eenakterfes- tival aan de Ouwerkerkse tonelisten toekwam. Op de tweede en derde plaats ein digde toneelvereniging Helvetia uit Hellevoetsluis met de voorstellingen: 'De 21e Vertelling' van Rogier Hen- drickx en 'Kwelling' van Herman Heijermans. Mevrouw Kester overhandigde de grote wisselbeker aan Rinus Pankow, regisseur van Toneelvereniging Ouwerkerk. Deze dankte op zijn beurt het publiek en de jury voor hun eindoordeel. Ook dankte hij zijn spe lersgroep voor de inzet en de samen werking. De cast van 'De Grootvi zier' werd gevormd door Ad van Geesbergen, Eugène Tbtté en Conny Lighart Schenk. Tbr gelegenheid van het feit, dat het Eenakterfestival in Brielle dit keer voor de tiende keer werd georgani seerd, stelde het gemeentebestuur aan de Zeeuwse winnaars nog een kleine beker beschikbaar, die in het bezit van de vereniging mag blijven. IM Van Woudenberg Zl'd. Hanngvlietpfem 10, Zierikzee, 01110-17216* AMSTERDAM - „In Oirconde soo hebben wy beseghelt" is de titel van de tentoonstelling van oorkonden en zegels in het Rijksmuseum in Am sterdam. Op de tentoonstelling wordt uitgelegd wat de functie is geweest van deze bewijsstukken. ZIERIKZEE - Op zaterdag 3 no vember wordt in het Zierikzeese ver pleeghuis Corneliastichting een ba zar in Franse stijl gehouden. De opbrengst van het evenement is be doeld voor de aansehaf van audiovi suele middelen voor het verpleeg huis. De bazar vindt plaats in de recrea tiezaal van het verpleeghuis van 10.00 tot 16.00 uur. Er is een rad van avon tuur waarbij men onder andere een Corneliataart kan winnen, een verlo ting waarbij de hoofdprijs wordt ge vormd door een weekend Parijs voor twee personen. Er worden tweede hands Spullen en boeken verkocht en men kan touwtje trekken, grabbelen, wijn proeven en raden, parfum raden en meedoen aan een enveloppenspel. Op een speciaal terras kan men ty pisch Franse lekkernijen eten zoals Parijse wafels, soezen, stokbrood, crepes en uiensoep. Er kan jeu de bou les worden gespeeld en ringwerpen worden gedaan en er is een Parijse te kenaar. Aan het. evenement wordt meegewerkt door bewoners van de Corneliastichting, familieleden van hen, medewerkers van het verpleeg- heuis en vrijwilligers van de UW, Zonnebloem en Nomen Nescio. BRUINISSE - Aan de zesde grote Hobbybeurs Gouden Handen die op zaterdag 15 december zal plaats vin den, is dit jaar een fotowedstrijd-ver bonden. Iedereen maakt wel eens fo to's waarvan hij of zij achteraf denkt dat die foto best aardig is gelukt. Zo'n foto kan op de hobbybeurs be kroond worden. Er zijn twee categorieën. Een cate gorie alleen voor vakantiefoto's en een categorie die specifiek foto's van Bruinisse betreffen. Degenen die wil len deelnemen kunnen hun foto of fo to's inleveren bij Lydie Wiebrens- Capelle of bij Jaap Huizer. Alle foto's worden op de hobbybeurs in het dorpshuis tentoongesteld. Een jury, bestaande uit fotograaf Jaap Jonker en burgemeester A. Vogelaar, zal de foto's beoordelen. De winnaars krij gen in ieder geval een fraaie vergro ting van de foto naast een waarde bon. De foto's moeten voor 1 december worden ingeleverd. Advertentie FONDU - GOURMET- i A-LA-CARTE RESTAURANT ELKE DONDERDAG! Deze week met worst en spek Natuurlijk: SOEP VOORAF en TOETJE NA Per persoon let op! A.s. vrijdagavond 2 november Gezellige met medewerking van onze HUISORGANISUZANGER De echte Zeeuwse JUMBO-MOSSELEN op traditionele wijze gekookt Met diverse sausjes, frites en stokbrood. BRUINISSE - De Hervormde Vrou wengroep in Bruinisse houdt 9 no vember haar jaarlijkse gourmet avond in de Cleenne Mossel te Brui nisse. De smakelijke avond begint om 19.00 uur. Leden (met eventuele andere be langstellenden) kunnen zich tot zater dag 3 november aanmelden bij me vrouw T. Bolijn-Okkerse,'01113-1329. ZIERIKZEE - De Egelantier. Zo heet het nieuwe café dat begin deze maand in de Lange Nobelstraat te Zierik zee van start ging. Voor Ab Flikweert en zijn vriendin Sjanie de Koning betekent de Egelantier de verwezenlij king van een langgekoesterd plan. „Wij werkten al lan gere tijd bij diverse restaurants op Schouwen-Duive- land. Maar we wilden heel graag iets voor ons zelf beginnen". Die kans kreeg Flikweert toen de horeca-ondernemer die in het pandje bar De Kukel had, Helma Kouijzer, de zaak te koop aanbood. Ab Flik weert en Sjanie de Koning maakten de stap naar het zelfstandig onderne merschap en het schitterende monu mentenpandje aan de Lange Nobel straat werd bar-café Egelantier. Krantje Elke dag vanaf 14.00 uur kan men er terecht. Overdag om een krantje te lezen en wat lekkers te eten of drin ken. 's Avonds wordt het licht wat ge dempt en kan men er gezellig zitten met rustige muziek op de achter grond. „We hebben de bar wat kleiner ge maakt om meer ruimte in de zaak te krijgen. En de keuken is langer open. Ook 's avonds kunnen kleine hapjes worden geserveerd zoals tosties, sa té, biefstuk, broodjes, soep of bitter garnituren". Die hapjes worden verzorgd door Ab Flikweert zelf, want hij staat in de keuken van het café. Zijn vriendin Sjanie staat achter de bar om de drankjes te verzorgen voor de klan ten. Het interieur van het café is uit gevoerd in terracotta tinten. „Het is geen echt bruin café, het is meer een combinatie van modern en bruin". Liedje De naam Egelantier is de titel van een liedje van een Noordbrabantse band. „Mijn zus kwam met die naam. Then we gingen uitzoeken wat het precies betekende bleek dat rede- naarshuis te zijn. In vroeger tijd had je in Arristerdam ook een café met die naam. Daar kwamen Vondel en ande re dichters bijeen om met elkaar te praten". Ab Flikweert en Sjanie de- Koning zijn van plan om vanaf volgend jaar ook live optredens van muziekgroep- jes in de Egelantier te organiseren. „Een jazz-orkestje of zo, lekker rusti ge muziek. Maar eerst moeten we er even inkomen". De Egelantier is op dinsdag en woensdag geopend van 14.00 tot 02.00 uur, op donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 04.00 uur en op zondag van 14.00 tot 02.00 of 04.00 uur. Op maandag is het café gesloten. Ab en Sjanie achter de tap van de Egelantier. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 5