Zierikzeese ondernemers: herinrichting positief SAMAN BV Bewoners Dreischor willen af van overlast Bogerdweg/Stoofweg 3'2bSA DE ZIERIKZEESCME COURANT Extra ZOC- bijeenkomst Ondanks enkele tekortkomingen alom tevredenheid WA> W PÊ Morgen, vrijdag, hoorzitting Kop-staart botsing op Elkerzeeseweg ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Te beperkt Rommel Grafiek Tom van 't Hek Het dagelijks bestuur van Zierikzee vindt de Het Middenschouwse college van b en w is In de Zierikzeese bibliotheek De Stolpe wordt Hockeyer Tom van 't Hek gaf in Zierikzee een eilandelijke samenwerking op milieugebied te boos omdat de SGP/RPF-fractie de toeristen grafiek tentoongesteld van tien kunstenaars. demonstratie voor de jeugd. (Pagina 7). beperkt. (Pagina 2). als rommel heeft omschreven. (Pagina 3) (Pagina 4). DONDERDAG 18 OKTOBER 1990 I47ste jaargang Nr. 24832 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Eén afkeurende stem klinkt even sterk als tien prijzende. Schumann ZIERIKZEE - De Zierikzeese Ondernemers Centrale heeft voor maandag 5 november een extra ledenvergadering be legd. Deze bijeenkomst begint om 9.30 uur. Ook tijdens deze vergadering komen enkele inhoudelijke za ken ter sprake. De architecten Kort en Verton zullen samen met de ZOC-leden van gedach ten wisselen over de gewenste herinrichting van het Haven kwartier/Nieuwe Haven. De Zierikzeese Ondernemers Cen trale heeft Kort en Verton de opdracht te geven om een her inrichtingsplan voor dit gebied op te stellen. Ook wordt de pro motie en het toerisme in Zie rikzee ter discussie gesteld. Advertentie Vóór: Gaskachels Zelfbouwpakketten C.V. naar: Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 ZIERIKZEE - De Zierikzeese ondernemers zijn in gro te lijnen tevreden met de herinrichting van de binnen stad (Oude Haven, Kraanplein, Havenpark en Haven plein). Wel zouden er in het centrum meer mogelijkheden voor het stallen van fietsen moeten komen. Dit conclu deerden de leden van Zierikzeese Ondernemers Centrale dinsdagavond tijdens hun najaarsvergadering in Mon- dragon (Zierikzee). HOEVELAKEN - Voor busreizen wordt met ingang van 15 december een toeslag berekend in verband met de stijgende brandstofprijs. Zo wordt een retour naar het geliefde win- tersportland Oostenrijk tussen tien tot vijftien gulden duurder. Dat is cir ca 10 procent meer dan de reisgidsen voor deze winter vermelden. De chauffeurs gaan de brandstoftoelage innen. Algemeen directeur F. Fran sen van Arke heeft dit in Hoevelaken tijdens een persbijeenkomst bekend gemaakt. De aanwezige ondernemers wissel den met elkaar van gedachten over de voor- en nadelen van de herinrichting en de wenselijkheid van een perma nente geluidsinstallatie in de win kelstraten. Dit gebeurde in een vier tal gespreksgroepen, waarna de uitkomsten gezamenlijk werden be sproken. Goede zet Met de herinrichting van de bin nenstad waarvoor de Zierikzeese Ondernemers Centrale de eerste aan zet gaf, blijkt de gemeente een goede zet te hebben gedaan. In grote lijnen bleken de ondernemers deze grondige opknapbeurt van de binnenstad te waarderen. Zowel Zierikzeeënaren als toeristen bleken zich hierover po sitief te hebben uitgelaten. Ook het vertrek van Albert Heijn van het Ha venplein werd als een pluspunt erva ren, omdat hiermee het parkeerpro bleem op het Havenplein is opgelost en het centrum voor automobilisten nu beter bereikbaar is. Fietsen Ondanks alle lof hadden de Zierik zeese ondernemers ook wat kritiek op enkele details van de herinrich ting. Met name de stailingsmogelijk- heden voor fietsen in het centrum werden als ontoereikend beschouwd. Ronduit afschuwelijk vonden enkele ondernemers de vele fietsen bij Con cordia. Dergelijke fietsenstallingen zouden bij voorkeur op het Haven plein moeten worden geconcentreerd. Ook zou een extra brievenbus bij de telefooncellen (hoek Mol/Haven plein) in een grote behoefte voorzien. Het gebruik van het Havenplein wordt, zo bleek tijdens de discussie beperkt door het gebruik van dit plein als markt. Daarover had een aantal ondernemers zo zijn bedenkin gen omdat het gehele marktgebeuren beslag legt op een niet geringe opper vlakte. De terrassen blijken in het centrum ook na de herinrichting nog problemen op te leveren. De beschikbare ruimte is door de bredere stoepen wel toegenomen maar is nóg niet toereikend. Dit ont lokte bij een van de ondernemers de gedachte om het het Havenplein te re serveren voor terrassèn. Ook de ver wijzingen vanuit het centrum rich ting parkeerterreinen zouden duide lijker kunnen. Dit geldt ook voor de toegang tot het Visstraatje, dat nu meer verscholen ligt. „Waarom zijn de Mol, de Dam en de Appelmarkt niet in de herinrichting opgenomen" vroeg een van de onder nemers zich af. De onregelmatige bestrating in genoemde straten ma ken herbestrating dringend gewenst. Met name de bolle kinderkopjes op de Appelmarkt blijken soms letter lijk struikelblokken te zijn. Het hier en daar aanzienlijke ni veauverschil tussen wegdek en stoep zou verkleind kunnen worden door het wegdek op de Appelmarkt te ver hogen. Kritiek hadden de onderne mers echter vooral op de verlichting op de Dam, de Appelmarkt en ook in de Poststraat. Wanneer de etalagever lichting uit is is de verlichting daar uiterst gering. Muziek Wat het aanbrengen van een perma nente geluidsinstallatie betreft ble ken de ondernemers daar onder be paalde voorwaarden wel voor te zijn. Afgelopen jaar is er aan de gevels in vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BILT Meer stallingsmogelijkheden voor fietsen op het Havenplein. Dat is een wens van vele ondernemers in de Zierikzeese binnenstad. (Foto: Joop van Houdt). Verwachting tot vrijdagavond: Bewolkt In het algemeen veel bewolking met af en toe regen of motregen. Mi nimumtemperatuur rond 11 graden, middagtemperatuur omstreeks 15 graden. Zwakke tot matige wind, uit uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 22 okt. Zaterdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: variabel 3 Zondag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidoost 5 Maandag: Zonneschijn: 10% Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 okt. Zon op 07.11, onder 17.38 Maan op 08.20, onder 17.19 Eerste Kwartier: 26 okt. (21.26) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Rustig herfstweer met veel bewolking, ochtendmist en wat regen of motregen, dat is wat ons de eerst komende dagen te wachten staat. Weinig spectaculair weer dus. De grote weersystemen blijven op af stand. Boven Scandinavië ontstaat een stevig hogedrukgebied dat daar voor koude nachten gaat zorgen. Oceaandepressies hebben voorlopig een voorkeur voor de Middellandse Zee. Portugal, Spanje en Zuid- Frankrijk krijgen nog heel wat regen te verwerken. Na het weekend krijgt ook de oostkant van de Middellandse Zee met slecht weer te maken. DREISCHOR - De bewoners van zowel de Bogerdweg als de Stoofweg in Dreischor kunnen vrijdagavond 19 oktober tijdens een hoorzitting hun grieven kenbaar maken over het verkeer, dat in deze straten voor behoorlijke overlast zou zorgen. De hoorzit ting in het dorpshuis begint om 19.30 uur en is in eerste instantie voor een ander onder werp bedoeld, maar de gemeente wil nu ook de bezwaren tegen het gebruik van de voornoemde wegen horen. In 1988 klonken de eerste protesten- over het gebruik van de Bogerdweg en de Stoofweg. Dat protest kreeg in augustus vorig jaar een vervolg in de vorm van een handtekeningenactie, die volgens initiatiefnemer B. A. van Klaveren uit de Bogerdweg door 99% van de betrokkenen werd onderte kend. •Het voornaamste bezwaar richt zich op het gebruik van de Bogerd weg door zwaar verkeer. Het verkeer gaat van 04.30 uur ('s morgens dus) tot middernacht langs deze route. De provinciale weg wordt gemeden. Vol gens Van Klaveren is de Bogerd- weg/Stoofweg-route sinds de komst van de verbeterde rotonde in Zierik zee nog meer gebruikt door vracht verkeer. „Die rotonde is een crime voor deze wagens". Scheuren Volgens hem scheuren woningen en sneuvelen ruiten. Vorig jaar is de handtekeningenlijst aan burgemees ter L. N. Labruyère overhandigd, maar die heeft er volgens Van Klave ren weinig meegedaan. Van Klaveren kreeg een briefje van de gemeente, waarin gesteld werd dat de politie een en ander zou gaan onderzoeken. Over de resultaten hiervan zegt Van Klaveren nog niets vernomen te hebben. Nu ruim een jaar later heeft het gemeentebestuur hem en andere omwonenden uitgenodigd voor een hoorzitting, die in intentie een ande re doel heeft. De protesten in Dreischor sluiten in zekere zin aan op de actie die deze week in Nieuwerkerk werd gevoerd. Daar werden bezwaren gemaakt te gen de verkeersonveilige Stolpweg in Nieuwerkerk. Het gaat voor het vrachtverkeer immers om de route vervolg pagina 3 SCHARENDIJKE - De auto van M. J. uit Scharendijke raakte dinsdag beschadigd bij een kop-staart aanrij ding op de Elkerzeeseweg in Scha rendijke. J. stond met zijn auto stil op de weg. Wegens werkzaamheden was de weg tijdelijk gestremd en J. stond te wachten tot hij zijn weg kon vervol gen. A. v/d V. uit Noordgouwe was met zijn tractor doende met weg werkzaamheden en zou volgens de politie onvoldoende hebben uitgewe ken voorde stilstaande auto. De auto raakte aan de linkerachterzijde be schadigd. De tractor liep geen schade op. Wij willen ook voor maar f 40,- tot 1 februari 1991 een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als kennismaking ontvangen wij een fraai horloge. Naam: Adres: Postkode: Plaats: Telefoon: Handtekening: Bon volledig invullen en opsturen naar: Zierikzeesche Nieuwsbode. Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee. Vrachtverkeer moet uit de Bogerdweg geweerd worden. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1