All-Ready moet op herhaling Winst krikt zelfvertrouwen op bij heren Delphi Mevo '80 Ofï-day eerste herenteam Kwiek Scaldina 3 koploper NIEUmBODE Bowling Renesse Nieuwe selectie Jong Zeeland Jeugdplan meisjes Matige vangst HSV De Krabbe Zeeuws dameselftal ZIERIK/.EESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 oktober 1990 Nr. 24831 ZIERIKZEE - Omdat het eerste team van de Zierikzee se korfbalvereniging All-Ready tijdens haar jongste wedstrijd een gelijkspel realiseerde, heeft het nog één beslissingswedstrijd voor de boeg. Omdat zowel de Zie- rikzeeënaren als opponent Good-Luck, uit Middelharnis, nu met ieder vijf punten een gedeelde tweede plaats be zetten, moét om te kunnen promoveren (naar de 3e klas se district) een beslissing worden geforceerd. Koploper KORVO, uit Oude-Tongen, is inmiddels verzekerd van pAmotie. V Jfa W-s, All-Ready was in de gelegenheid om tijdens de jongste thuiswedstrijd definitief een kloof te slaan tussen haar naaste belager Good-Luck. Mak kelijk kregen de Zierikzeeënaren het evenwel niet. Pas in de slotfase wis ten zij op voorsprong te komen en konden zich gelukkig prijzen dat ui- eindelijk ternauwernood toch nog een gelijkspel werd verkregen. Het was het bezoekende Good- Luck, uit 'Menheerse', dat de eerste klap uitdeelde tijdens deze voor bei de ploegen zo belangrijke wedstrijd. Ook All-Ready trok fel van leer en kwam via een afstandsschot van Wim in 't Veld weer langszij: 1-1. Vervol gens namen de bezoekers meedogen loos het initiatief en liepen uit naar een 1-4 voorsprong. Het was Anne- Marie van Goudoever, die haar team weer terugbracht in de wedstrijd: 2-4. Het gelukte de gastheren maar niet om in die eerste helft de aansluiting te realiseren. Een toch wat feller ac terend Good-Luck bleef telkens en kele stapjes voor. Het goed draaien de aanvalsvak, met scherpschutter Wim in 't Veld, Wouter van Marle, Anita in 't Veld en Corrie Stoutjes- dijk zorgde voor 3-5. Het All-Ready verdedigingsvak kreeg echter weinig vat op de aanval zodat het Flakkeese team toch weer uitliep: 3-6. Na precies een half uur spelen was het Arjan Hage die de korf weer eens wist te vinden: 4-6. Ook Mirjam van Tiggelhoven bleef-niet achter en ver kleinde de marge tot één: 5-6. Een du bieus toegekende strafworp voor MIDDELBURG - Na de selectie wedstrijd van donderdagavond jongstleden in Breskens heeft de technische commissie van de KNVB afdeling Zeeland de nieuwe selectie van Jong Zeeland bekend gemaakt. Voor de eerste wedstrijd op dinsdag 6 november (19.00 uur) in Axel (ter rein AZVV) tegen de beloften van Lo keren zijn uitgenodigd: Johnny Crucq en Leon Schroevers van Arne muiden, Geert Jan de Smet (Axel), Eric Versluis (Bevelanders), Serge La- prade (Breskens), Jurgen de Block (Clinge), Jacco de Koeijer en Alex Lourens van Hoek, Stefan van de Ameele (HVV), Jurrian Maccow (Kloetinge), Ab de Kam (Meeuwen), John Alleman en Mike But van Mid delburg, Ronnie de Vos (Patrijzen), John Bentschap Knook en Danny Ga- briëlse van RCS. Coach is zoals ge bruikelijk Wies van Avermaete, ver zorger Tbn Sheilds en begeleider Lau Traas. Na de wedstrijd tegen Lokeren volgt op 18 december de uitwedstrijd naar Brugge, waar in het Olympia- stadion tegen de beloften van Club Brugge wordt gespeeld (19.30 uur). Good-Luck betekende 5-7. Via nog een score van Wim in 't Veld werd de ruststand van 6-8 bereikt. Feller Na de hervatting kwam er een stuk ken feller All-Ready binnen de lij nen. Tweè fraaie afstandsschoten van Arjan Hage bracht de beide kempha nen op gelijke hoogte: 8-8. Het was Martin Rijn vervolgens die middels een doelpunt vanonder de paal All- Ready voor het eerst tijdens deze wedstrijd op voorsprong bracht: 9-8. De beste korfballers uit Middelhar nis gaven zich evenwel niet zomaar gewonnen. Twee snelle tegendoëlpunten bete kende weer een achterstand voor de Zierikzeeënaren: 9-10. Good-old Cor rie Stoutjesdijk schoot haar team in de laatste seconde nog langszij: 10-10. Het doek is zodoende nog niet defini tief gevallen voor het eerste team van x4ill-Ready. De beslissings wedstrijd, op neutraal terrein, wordt öf komend weekend óf over twee we ken afgewerkt. De eindstand in de promotieklasse Egbert de Jong (1) in actie voor KV All-Ready dat tijdens haar jongste wed strijd gelijk speelde tegen Good Luck: 10-10. (Foto: Joop van Houdt). B is nu als volgt: 1) KORVO, 6-10; 2) Good-Luck, 6-5; 3) All-Ready, 6-5; 4) Völhardirig, 6-4. De uitslagen van de lagere All-Ready teams waren; All- Ready 2-Seolto 3 .9-3; Animo C-All- Ready C 1-1; All-Ready 3-Swift 6 3-5. OUD-BEIJERLAND - De geboekte 1-3 overwinning tijdens de uitwedstrijd op DVO heeft het zelfvertrouwen van het eerste herenteam van VV Delphi Mevo '80 een positie ve injectie gegeven. Na de nogal gebrekkige voorbereiding en het directe verlies tij dens de proloog van de competitie kwam deze overwinning als een geschenk uit de he mel. Het eerste damesteam van de Zierikzeese volleybalvereniging was minder fortuinlijk, maar behaalde toch nog een 2-2 gelijkspel tegen streekgenoot Intermezzo. De beste Zierikzeese volleyballers startten in de eerste set met het 1-5 systeem. Dit liep tot de score van tien punten redelijk goed, maar hierna ging het snel bergafwaarts. Zowel het tempo als de concentratie (onontbeer lijk bij het bedrijven van vorenge noemd systeem) zakte weg, waardoor de gastheren het initiatief overnamen en de openingsset wonnen met 15-11. Overschakeling In de tweede set stapte Delphi Mevo '80 toch maar over op het oude ver trouwde 2-4 patroon. Deze overscha keling legde de Zierikzeeënaren ver volgens geen windeieren. De rust keerde terug in het team en er werd nu goed gespeeld. De aanval liep pri ma. Vooral Leendert van Hattem was uitermate succesvol met zijn aanval len hoog buiten. DVO werd nu als het ware opgerold en kwam niet verder dan één puntje: 1-15. Ook in de derde set nam VV Delphi Mevo '80 de touwtjes in handenj, maar kende bij het bereiken van het tiende punt ook nu een vreemde té-' rugval. Nadat spelverdeler Wim de Nokke in het spel kwam keerde de rust terug binnen het team en kon ook deze set in winst worden omge zet: 10-15. In de vierde set blééf een collectief acterend Zierikzees team de lakens uitdelen. Meedogenloos en zonder een enkel struikelblok won VV Del phi Mevo '80 ook de vierde set (15-4). En hiermee dus ook de wedstrijd: 1-3. Damesteam Het eerste damesteam kende tegen Intermezzo een zeer slechte start. Zo wel de eerste als de tweede set wer den meteen verloren. In de daarop volgende twee sets trokken zij het echter weer fraai recht zodat deze streekderby in een 2-2 gelijkspel ein digde. In de eerste set werd er door de Zie rikzeese dames te laat geblokt, waar door de gastvrouwen vrij eenvoudig konden scoren. Ook lag het tempo te laag, wat toegeschreven kon worden aan de ongebruikelijke buitentempe ratuur van dat moment. Intermezzo won die set echter met 15-9. De twee de set gaf eenzelfde beeld te zien. Daarbij werd er door Delphi Mevo '80 ook te weinig geprofiteerd van de vele foute services bij de tegenstan der: 15-7. Tijdens de twee resterende sets rea liseerden de dames van trainer Peter Daver zich dat het nu erop of eronder was. Met vereende krachten werd de derde set met 8-15 in winst omgezet. Intermezzo zakte steeds verder weg' en kreeg zichtbaar problemen met de conditië. Delphi Mevo '80 bleef gecon centreerd doorgaan en stopte pas bij een 15-2 set winst: 2-2. MIDDELBURG - Net als bij de Zeeuwse voetbaljongens is er nu ook sprake van verschil lende selectiegroepen in een Jeugdplan voor meisjes. On der leiding van coach Albert Vogel werken de meisjes in de herfstvakantie ook een aantal trainingsstages af in Kruinin- gen. De groepen onder 15 en onder 17 jaar komen dinsdagmiddag bij elkaar (14.00 uur). Albert Vogel kan dan beschikken over de volgende speelsters. De groep onder 15 jaar: Rebecca van Eek (Kloetinge), Joke Buij- ze (Biervliet), Suzan van de Knljff (Middelburg), Monique Katsman (Kloetinge), Helma Kallemein en Louise Davidse van Serooskerke, Lennie Ja- cobse (Oostkapelle), Anne Min- nee (Kloetinge), Jessica Goo- sen en Christel de Kaart van Vlissingen, Thmara van Boven (Tbrneuzen), Esther Boon (Tbrn. Boys), Monique de Jager (SKNWK), Josien de Smit (Heinkenszand) en Anne Ma rijs (Arnemuiden). Onder 17 De selectie meisjes onder 17 jaar bestaat uit: Carin Baha- dour (Liberty), Janita Davidse, de international van Oostka pelle, Sandra Marijs en Mar griet Rotte van Arnemuiden, Rani Zuydervliet en Astrid Adriaanse van Oostkapelle, In ge Suy (Koewacht), Carolien DuLne en Judith Eckhardt van Serooskerke, Carolien Schok ker (Breskens), Jolanda van de Bos, Corrie van Dienst, Sonja de Jong en Barbera Don van SKNWK, Karin Kisjes (Beve landers), JanLne van de Horst (Yerseke) en Corine Nouse van Heinkenszand. Leidster bij de meisjes is Wil Bomer en ver zorgster Karin van Leeuwen. SPIJKENISSE - Na de goede start van de competitie vorige week (3-0 winst) heeft het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek nu haar eerste nederlaag moeten incasseren. De uitwedstrijd tegen Spivo 2, in Spijkenisse, ging met 3-0 verloren. Tijdens dit optreden lukte er bij de Bruenaren werkelijk niets. Zij hadden duidelijk een off-day. Ook het eerste damesteam moest tijdens de tweede competitieronde haar meerdere erken nen in de opponent. De uitwedstrijd tegen streekgenoot Intermezzo 2 in Middelharnis ging met 3-1 de mist in. VV Kwiek kon tijdens het duel te gen Spivo 2 niet rekenen op de inzet van de geblesseerde Kees Nederlof en de vakantievierende Jos Geluk. Een echt slechte partij speelden de Brue naren eigenlijk niet. Zij hadden ge woonweg pech bij zowat alle acties. De ene bal viel nog ongelukkiger dan de andere. Boot in De openingsset ging ondanks de goede wil en een time-out bij 1-5 met een de boot in met 15-4 verlies. In de tweede set creëerde VV Kwiek even een 3-0 voorsprong. Lang duurde dit niet. Spivo kende vervolgens een se rie goede aanvallen en liep snel weg. Bij de Bruenaren was de pass nu min der, waardoor ook het vervolg weinig gunstig verliep. Ook nu had men evenwel weer een enorme pech met diverse ballen. De tweede set ging derhalve even eens verloren: 15-6. In de derde set kende Kwiek een korte opleving en kwam wederom op voorsprong; 5-2. Ook nu zette de off-day sfeer zich echter voort en kon de voorsprong niet verder worden uitgebouwd. Spi vo won ook de derde set (15-10) en derhalve tevens de wedstrijd met 3-0. Het eerste damesteam van W Kwiek opende heel sterk tijdens de eerste set tegen streekgenoot Inter mezzo 2. De services waren sterk en ook aanvallend verliep het positief. Omdat de gastvrouwen goed onder druk gehouden werden wonnen de Bruse dames de eerste set met 5-15. De tweede set ging vervolgens in be ginsel gelijk op. Bij een stand van 8-0 begon Intermezzo echter met meer tactische balletjes te werken. Succesvol Intermezzo wrong zich succesvol onder de druk van VV Kwiek uit en won deze fase rqet 15-11. De derde set werd vervolgens enorm spannend. Kwiek nam in eerste instantie een voorsprong van enkele punten, mede omdat de opponent enkele fouten maakte. Ineens kwam deze echter weer opzetten, kwam langszij en streefde de Bruenaren voorbij. Hier na plaatsten die echter weer een de marrage en was het op een gegeven moment 13-13 gelijk. Middels voornamelijk verschillen de tactische ballen won Intermezzo met 15-13. Ook in de vierde set geluk te het VV Kwiek niet om een vuist tc maken. De gastvrouwen maakten er razendsnel een einde aan en reali seerden een 15-3 setstand, waardoor zij deze wedstrijd wonnen met 3-1. RENESSE - Hieronder volgen de uitslagen en standen van de bedrijfsbow- lingcompetitie van Schouwen-Duiveland. Delphi Zierikzee-Fruit Rotterdam 0-4; De Beuze, Zierikzee-Belladonna, Renesse 3-1; The Sailors Inn, Bruinisse-J. P. Staal, Renesse 1-3; Duin en Strand, Scharendijke- Tbrpstra, Dreischor 4-0. Vrij Tomor- rowland, Rotterdam. Stand Fruit 2-7; J. P. Staal 2-5; Duin en Strand 1-4; De Beuze 2-4; The Sailors Inn 2-4; Terpstra 2-3; Belladonna 2-2; Delphi 2-2; Tomorowland 1-1. Hoogste gemiddelde heren: Jan Stoel 192, J. P. Staal. Hoogste gemid delde dames: Jopy Meuldijk 166, Duin en Strand. 200 games: Jaap de Meij 243, Fruit; Leo Dorreman 208, Fruit; Jan Druyve 207, Duin en Strand; Jan Stoel 201, J. P. Staal. Uitslagen Aannemer Bom, Burgh-Haamste- de-Aannemer Bert Verseput, Burgh- Haamstede 2-2; RCB Marina Port Zé- lande, Brouwersdam-Fun House, Re nesse 1-3; Disco de Kreek, Ouddorp- Ellemeet, Ellemeet 3-1; Vakantiepark Schouwen BV, Renesse-Waterland, Noordwelle 3-1. Vrij: Eetcafé de Blok hut, Burgh-Haamstede en Alprokon, Burgh-Haamstede. Stand Disco de Kreek 2-7; Waterland 2-5; Fun House 2-4; Alprokon 1-3; de Blokhut 1-3; Schouwen BV 2-3; Bert Verseput 1-2; Bom 1-2; RCB Marina 2- 2; Ellemeet 2-1. Hoogste gemiddelde heren: Ed de Vries 170, Ellemeet. Hoogste gemid delde dames: Jacolien de Bruijn 188, Fun House. 200 games: Nel Oostdam 216, Fun House; Jacolien de Bruijn 205, Fun House; Helene Bakelaar 203, de Kreek; Hans Hilgers 200, El lemeet. ZIERIKZEE - Scaldina 2 kreeg SAR'72 op bezoek en drie punten: 3-7. Scal dina 3 behaalde alle punten op RDT: 10-0. Scaldina 1 was vrij. Het 2e jeugdteam kreeg bezoek van SAR'72 (Kloosterzande). Bij afwezig heid van Arthur Schenk (vakantie) speelde Erik Stoel mee, als invaller in dit team en ook in zijn eigen team. Een vermoeiende middag dus voor hem. Dick Kouwenberg opende tegen de sterkste speler met verlies. Inzet De beurt was nu aan Erik Stoel die met veel inzet de partij in drie games op zijn naam schreef: 25-23, 14-21 en 21-18. De stand kwam zodoende op 1-4 voordat Dick Kouwenberg wat terug kon doen. Tegen Hulshout werd er ge wonnen in twee games 21-15 en 21-17. Ook Erik Stoel zou van dezelfde spe ler winnen 21-9 en 21-14, waardoor hij met twee overwinningen aan de ver wachting voldeed als invaller, Remco Franke kwam deze middag niet- tot winst. Het 3e jeugdteam kreeg RDT 5 op bezoek, in deze klasse de zwakste te genstander. Scaldina speelde niet in de sterkste opstelling, door afwezig heid van Hans Boon (vakantie). Erik Stoel, die ook als invaller in het 2e team Uitkwam, speelde samen met Danny de Boer en Hai Luong. Stoel speelde in zijn eigen team als le speler en deed dat tegen de zwakke tegenstander overtuigend 21-8 en 21- 7. Ook Danny de Boer speelde naar 'de winst in zijn eerste partij 21-17 en 21-14. Hai Luong speelde technisch niet helemaal nar de zin van trainer Ad de Graaf, maar kwam toch tot winst in die le partij 21-16 en 21-11. Overige wapenfeiten in deze wedstrijd waren de driegamers van De Boer en Luong, en het feit dat Erik Stoel een goede wedstrijd Speelde. Scaldina blijft hierdoor op de.le plaats staan met 2 punten voorsprong op SAR'72 5. Alle teams gaan aanstaand week end op bezoek bij MZ. Scaldina 1 te gen MZ 3, Scaldina tegen MZ6, Scal dina tegen MZ10. SEROOSKERKE - Tijdens de jongste hengelwedstrijd van HSV De Krabbe werd door de 28 deelnemers zeer matig gevangen. Er kwamen in totaal slechts acht visjes naar boven. Voor HSV Dc Krabben resteren nu nog twee competitiewedstrijden. De uitslag van de jongste wedstrijd was: 1) Jan Hart, 944 gr (3 vissen), 2) Anneke van der Bijl, 808 gr (2 vissen); 3) Anton de Vlieger, 590 gr (1 vis); 4) Koos Brussé, 531 gr; 5) Chris de Graaf, 340 gr. Westbout De volgende, op één na laatste, wed strijd is op 28 oktober aanstaande en wel aan de Westbout te Burghsluis. MIDDELBURG - Na de selectie wedstrijd afgelopen week is de nieu we groep geselecteerde danies vast gesteld. Hierin ook twee speelsters van SV WIK. De selectie van het Zeeuws dames elftal speelt voor het eerst vandaag, maandag 15 oktober (20.00 uur) in en tegen Oud-Vossemeer. Dc selectie is als volgt samengesteld door afde lingstrainer Hein Poell: Jolanda Zwigtman, Arja Boogaart en Irma de Witte van Oostkapelle, Marlinda Ver hoeve, Karin van Leeuwen, Miranda Bekenes en Diana de Vos van Kloe tinge. Liesbeth Noya (Jong Ambon), Maringe Vogel. Monique Baljeu en Ella Kerkhove van Vlissingen, Mar- got Capelle en Monique Bcrrevocts van WIK, Jose Verhage (Seroosker ke), Josca Goudzwaard (Yerseke) en Wanda Zegers flbrn. Boys). ZIERIKZEE - Tijdens Schouwen-Duivelandse jeugdplan-trainingen giste ren, maandag, op sportpark Den Hogen Blok is Geraird'Olijhoek, dé man ach ter deze regionale aanpak, aangenaam verrast. Hieronder volgen tevens zoals te doen gebruikelijk de uitslagen van de jeugdwedstrijden welke het afgelo pen weekeinde plaats hebben gevonden. gemeend je hierbij iets te moeten schenken", sprak Vleugel. Halve eeuw Met de wetenschap dat Olijhoek zich over enkele dagen precies een halve eeuw op onze aarde bevindt, was het schenken van een in marse pein en speculaas uitgevoerde Abraham-pop een voor de hand lig gend cadeau. Verrast en verbouwe reerd tegelijkertijd nam Olijhoek dankbaar de gift aan. .Bedankt", stamelde hij ietwat onwennig. Met een hierna zette hij de toekijkende jeugdigen weer aan het werk. ,,Dat is toch leuk zoiets", aldus een eerste reactie van Gerard Olijhoek. Hij vertelde tevens deze jeugdtrai- ningen nu alweer zo'n vijf jaar - pro deo - te doen. „Toen ik nog senior- trainer was vond ik het eigenlijk ook altijd al leuk, maar toen is het er nooit van gekomen". Ook moest het hem even van het hart waarom een dergelijk jeugdplan alleen op Schouwen-Duiveland lukt. „Het was de bedoeling om deze re- giotraingen ook op Walcheren en Be veland en zo op te starten. Maar dan krijg je op een gegeven moment te ho ren dat ze dit niet van de grond krij gen omdat ze geen sponsors konden vinden. Dat is toch ongelofelijk zo iets. Waarom moet daar nu altijd geld mee gemoeid zijn. Hier doen we het toch ook met vrijwilligers en goede samenwerking met de verenigingen", aldus Olijhoek. A-junioren (Beker): ZSC A-l- SKNWK A -1 (20/10), GPC A-l-Renes- se A-l 3-1, DFS A-l-Goes A-l (20/10), Bruse Boys A-l-Zierikzee A-l 2-7. B-junioren (Inhaal): SC 't Zand B-l- Zierikzee B-l 3-4. B-junioren (Beker): Serooskerke B- 1-Zierikzee B-I (uitgesteld); Zierikzee B-2-Bruse Boys B-l 0-7. C-junioren (Beker): 's-H. Arends- kerke C-1-SKNWK C-l 8-0, Noorman nen C-l-Bruse Boys C-l 20/10, Mevo C- 1-Yerseke C-l 1-10, DFS C-l-SSV C-l 6- 6 (DFS w.n.s.), ZSC C-l-Zierikzee C-l 0-0 (ZSC w.n.s.). D-pupillen: Brouwershaven D-2- Duiveland D-l 5-4, Dauwendaele D-3- Bruse Boys D-l 5-2. Wegens het bereiken van zijn vijf tigste verjaardag, donderdag 18 okto ber aanstaande, heeft Gerard Olij hoek maandag namens de regiocom missie een fraaie eetbare Abraham ontvangen. De een voetballer voor stellende pop, gehuld in het tenue van onze nationale trots, werd overhan digd door bestuurslid Dig Vleugel. „Omdat je alweer zoveel jaren je ge heel kosteloos inzet voor de Schou wen-Duivelandse jeugd hebben we Gerard Olijhoek (l) ontvangt uit handen van regio-bestuurslid Dig Vleugel een fraaie Abraham wegens het deze week bereiken van zijn 50e levensjaar (Foto: Joop van Houdt).,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 7