Zierikzee steeds verder in de put; weer verlies Brase Boys uit de bekerstrijd Terechte brilstand Ouwerkerk Niet écht ingehaald Schipper trekt zich niets van kritiek aan NIEUWSBODE Tijdens inhaalwedstrijd tegen Roosendaal: 4-0 DFS loopt wederom tegen verlies op: 4-0 6 ROOSENDAAL - Ook tegen koploper Roosendaal heeft het eerste elftal van VV Zierikzee geen potten kunnen breken. De inhaalwedstrijd in het Brabantse land ging roemloos met 4-0 verloren. Met nog slechts twee verzamelde puntjes, uit zes wedstrijden, zakken de Zierikzeeënaren steeds verder in de put. Lijn recht daar tegenover blijft Roosendaal het goed doen en is vooralsnog ongesla gen koploper in de derde klasse D. ,,Het ziet er somber uit voor ons. Straks speel je nog vierde klasse, dat mag toch niet gebeuren", aldus een trieste reactie van Zierikzee-trainer Jack Schipper. ruststand werd bereikt. Theo Wit tenberg bleek in die eerste helft dermate fysieke problemen te hebben dat hij in de rust gewis seld werd voor derde elftalspeler Johan Jongejan. Hoezeer VV Zierikzee het na de hervatting ook probeerde, tot sco ren kon men niet komen, In de 20e minuut viel de tweede tegentref fer. Zowel verdediger Marco Sa- man als de rugdekking gevende laatste man Wim van de Maas wer den op het Verkeerde been gezet en de 2-0 was een feit. De kopjes van de elf van Schipper gingen steeds meer naar beneden en reeds toen was de wedstrijd eigenlijk al ge speeld. In de 30e minuut werd vanuit zjliet middenveld van de gastheren een lange bal gegeven over de Zie- rikzeese verdediging heen. De spits pikte deze handig op en liet doelman Lafeber voor de derde keer vissen: 3-0. Ook bij de vierde en laatste treffer werd de defensie van Zierikzee weer min of meer in de luren gelegd. Roosendaal nam vlot een Zierikzeese aanval over en nadat linksback Marco Sanian was gepasseerd lag de weg verder onen: 4-0 De langdurig geblesseerden Martin de Jonge (l) en Aart van der Linde (r) hebben aangekondigd definitief te stoppen met voetballen. Ook qua samenstelling wordt het bij VV Zierikzee steeds nijpen der. Kees Verkaart was gebles- seerd en kreeg afgelopen week te horen voor twee wedstrijden ge schorst te zijn. René Roon bles seerde zich tijdens de vrijdag avondtraining, terwijl Theo Wit tenberg niet geheel fit aan de wed strijd in Roosendaal begon. Tot overmaat van ramp hebben de langdurig geblesseerden Martin de Jonge en Aart van der Linde aangekondigd definitief te willen stoppen met voetballen. Weing verschil Wegens het ontbreken van de ge blesseerde Roon stond nu in de spits opgesteld Wim Ravia, naast Theo Wittenberg en Erik Berre- voets. In de eerste twintig minu ten was er eigenlijk nog weinig Verschil te bemerken tussen de beide ploegen. Er werd goed ge speeld en koploper Roosendaal wist niet echt te imponeren tegen hekkesluiter VV Zierikzee. In de 20e minuut kwamen de be zoekers echter op achterstand. Uit een vrije trap op 20 meter van de doellijn werd de bal in de muur geschoten. In de kluts gelukte het Roosendaal alsnog het leer te be machtigen en Zierikzee-doelman Wim Lafeber te verschalken: 1-0. „Dat heb ik dit seizoen nu al zo veel keren gezien, dat er uit een dood spelmoment tegengescoord wordt. Dat mag natuurlijk nooit gebeuren. Op zo'n moment is Zie rikzee niet scherp genoeg", aldus de kritiek van trainer Schipper op de openingstreffer. Vanaf dit moment ging het slechts bergafwaarts met het spel van de rood-zwarten. De onzeker heid sloop weer zienderogen in de ploeg en verschillende personen verscholen zich achter collega spelers. Veel kansen kreeg ook Roosendaal na die openingstreffer evenwel niet meer, zodat er een 1-0 Hoewel Jack Schipper, de niet te benijden trainer van het huidige eerste elftal van VV Zie rikzee, de laatste weken enorm veel kritiek over zich heen krijgt blijft hij geloven in het ei gen kunnen. „Als iemand mij ervan kan over tuigen dat ik als trainer iets fout doe, ben ik morgen weg. Daar ben ik van overtuigd", klinkt het zelfbewust. Aan de kritiek van de welbe kende 'beste stuurlui aan wal' hecht de Souburgse oefenmees- ter overigens weinig waarde. „Het zijn meestal personen die ook eens één keer naar een wedstrijd komen kijken, maar niets van de eventuele proble men af weten. Dan gieten ze vervolgens in de kantine een portie bier in hun k;eel en ko men dan met hun commen taar". Zo kreeg Schipper vori ge week, na het behaalde gelijkspel tegen Internos (3-3), onder andere het verwijt naar het hoofd geslingerd dat hij nooit Kees Verkaart had moe ten wisselen. „Dan zie je gewoon duidelijk dat zulke mensen er niets van begrijpen. Kees had al veel eer der aangegeven gewisseld te willen worden omdat hij last had van een opspelende blessu re", legt Schipper uit. „Ik moet met deze groep werken en nie mand anders, en ik ben,het ook en we missen ook de juiste agressie op de juiste momen ten". In zijn nu ruim twintigjarige loopbaan als voetbaltrainer omschrijft Schipper het voor gaande, en huidige, seizoen de slechtste twee van allemaal. „Het is niet leuk om trainer te zijn van een ploeg die steeds verliest", antwoordt hij desge vraagd. Toch denkt de hoofd man van VV Zierikzee niet aan opstappen. „Ik kan mezelf ge lukkig nog voldoende motive ren". Jack Schipper blijft der halve zoeken naar de oplossing en gaat komende week weer experimenteren. „Niet gegokt is altijd mis", is zijn overtui ging. De bedoeling is om te trach ten de bakens te verzetten door het voorlopig definitief aan trekken van de tweede elf talspelers Fred Kramer en Mi chel Winkels^,Dat zijn jongei>s. die hebbeste de beperkingen met een hoop agressie e.a ik en dergelijk ken van dit elf tal". Zo vindt Schipper bij voorbeeld dat zijn verdediging het de spitsen van de tegen stander veel moeilijker moet maken dan nu het geval is. ,We zijn nog steeds te lief achterin, hobp dat dit een positieve uit werking zal krijgen. De con currentie binnen de nog steeds te smalle selectie wordt zo doende ook groter", aldus Schipper over zijn nieuw pro beersel. Zierikzee-trainer Jack Schipper: „Het is natuurlijk niet leuk om trainer te zijn van een ploeg die steeds verliest WAARDE - „We hebben .vandaag wel ingehaald, maar niet écht ingehaald", was de sombere reactie van DFS-trainer Kees Rijnberg na afloop van het met 4-0 verloren duel tegen Waar de. Van het tijdens trainin gen geëtaleerde verzorgde spel is tijdens wedstrijden weinig tot niets terug te' vindën. Meer en meer blijkt dat de gedwongen inbreng van diverse junio ren toch duidelijk zijn tol eist bij DFS. ïets wat oefenmeester Rijnberg zich tijdens de voorberei ding reeds realiseerde. In de eerste helft waren de Haamstedenaars nog tot redelijk voetbal instaat. Er was in ieder geval meer beweging zonder bal dan na de hervatting. Binnen no-time kreeg DFS echter al de eerste tegentreffer om de oren. Een vrije trap van Waar de in de tweede minuut werd in één keer precies in de kruising getrapt, onbereikbaar voor doelman Michel Bouwman: 1-0. Het gelukte DFS nog wel de resterende 43 minpten de gast-, heren nog even van het lijf te houden. 'Rode kaart' Na rust was Waarde evenwel niet meer te houden. In de 20e minuut liep een Waarde-speler tegen een 'rode kaart' op, wegens natrappen. DFS dacht van dit optisch overwicht eens even misbruik te maken en ging mas saal in de aanval. De verdediging werd hierbij echter vergeten. Het was de klasse van het gepromoveerde DFS-trainer Kees Rijnberg: ,,Het spel voor de ingepaste junioren gaat te snel, ze komen telkens twee stap jes tekort". Waarde om dit meteen en rigoreus af te straffen. Twee minuten nadat de gastheren de wedstrijd met tien man dienden te vervolgen werd uit een corner 2-0 ge scoord. Nog geen zestig tellen later werd het 3-0 en was het voor DFS be keken. Omdat de organisatie niet klopte en wederom teveel mensen zich met de aanval bemoeiden was het vierde doelpunt van Waarde een kwestie van formaliteit: 4-0. Trainer Kees Rijnberg kon zodoen de weinig positief terugkijken op de ze inhaalwedstrijd. „Als het zo door gaat wordt het een heel moeilijk seizoen", realiseerde hij zich. Rea listisch gezien gaat dit spelletje in de eerste klas afdeling nog iets te snel voor de diverse ingepaste jeugdspe lers. „Die jongens hebben geen tijd om te kijken waar de bal heen moet, het gaat allemaal veel te snel voor ze. Ze komen dan net twee stapjes te kort". KAMPERLAND - Terwijl het de Bruse Boys in de com petitie als één van de weinig Schouwen-Duivelandse ploegen redelijk voor de wind gaat, zijn de Bruenaren af gelopen zaterdag jammerlijk uitgeschakeld voor een ver der optreden in de strijd om de KNVB- districtsbeker. De uitwedstrijd tegen tweede klasser Bevelanders, in Kam perland, ging met 2-0 verloren. Trainer Piet Roks vond achteraf dat dit niet nodig geweest had. „Zeker 50% van de spelers was onvoldoende gemotiveerd en ook de inzet was bij de meesten niet aanwezig". OUWERKERK - Het dit seizoen goed bovenin mee draaiende Ouwerkerk heeft gisteren, zondag, één puntje afgesnoept van de theoretische koploper Domburg: 0-0. Na een uitermate saaie eerste helft toonden de mannen van trainer Peter Goedege- buure het 150 koppig pu bliek een meer agressieve re aanpak. De tijd was toen echter tekort om hieruit nog voordeel te halen. Oefenmeester Goedege- buure had echter vrede met deze uiteindelijke brilstand: „Deze wedstrijd verdiende geen winnaar. Een gelijkspel was de te rechte uitslag". Omdat Domburg de theoretische koploper van de tweede klas was had trainer Peter Goodegebuure vooraf gevraagd om een agressief optredend Ouwerkerks elftal. Daarvan was ech ter in die eerste helft totaal niets van terug te vinden. Het was Domburg dat het initiatief nam en telkens net iets gretiger en feller was dan de gast heren. Dit betekende in ieder geval een beduidend overwicht in de eerste helft voor de bezoekers. Halverwege die eerste helft nam Ouwerkerk echter langzamerhand het initiatief over. Er kwamen nu ook enkele reële kansen. Een voorzet van links door Johnny Hage werd echter te zwak door Peter Bezemer inge kopt. Ook een volgende poging tus sen Johnny Hage en Jacco Brouwer was weinig succesvol. Domburg zette daar overigens weinig tegenover. Zij kwamen niet verder dan enkele onge vaarlijke afstandsschoten richting Ouwerkerk-keeper Michel Bege- mann. De muren van de kleedkamers wa ren te dun om het stemgeluid van Ouwerkerk-trainer Goedegebuure tijdens de rust te kunnen smoren. Hij hamerde voornamelijk op meer agressiviteit, wat voor rust ontbrak. Na de hervatting kwam er prompt een feller acterend Ouwerkerk bin nen de kalklijneri. In de eerste mi nuut mondde dit meteen uit in een kans voor Jacco Brouwer. Hij raakte de bal echter verkeerd. De 150 voornamelijk Ouwerkerk- supporters kregen nu in ieder geval aanzienlijk meer strijd voor hun 'geld'. Even later kreeg Erik Bleyi de mogelijkheid de score te openen. Zijn kopbal werd geweerd waarna de rcchtsbenige spits de terugstuiteren- de bal juist voor zijn linker voet kreeg en hierdoor te zwak inschoot. Omdat de beide middenvelden in de slotfase consequent overgeslagen werden moest Ouwerkerk nog even op haar tellen passen. Conditiegebrek Vooral ook omdat conditiegebrek bij Ouwerkerk een steeds grotere rol ging spelen kon Domburg nog enkele keren gevaarlijk worden. „Dan zie je ook dat het zich gaat wreken wan neer er slechts één keer per week traind wordt", gaf Goedegebuure als reden aan. Ouwerkerk draait,voor alsnog echter leuk mee in de bovenste regionen van de competitie 1990/91. Meer dan menig ander Schouwen. Duivelandse ploeg kan zeggen. Met zijn typische passeerbewegin gen soleerde Tonny van den Berge door de verbouwereerde defensie. Zijn schot van de zestienmeterlijn was 'echter niet zuiver genoeg en zeil de recht op de keeper af. Van den Ber ge was tijdens dit bekerduel tegen Bevelanders trouwens toch ook on voldoende scherp. In de 32e minuut verdween een afstandsschot van zo'n 2CT nieter via onderkant lat achter Bru-doelman Jacob Muller: 1-0. Wissel Na de rust hoopte trainer Piet Roks dat de wissel - toch - Peter Willemse In dc. eerste helft speelde Ouwerkerk een uitermate tamme ivedstrijd tegen het bezoekende Domburg. Ondanks de verhoogde agressiviteit in het tweede bedrijf bleef het 0-0. (Foto: Joop van Houdt). voor Harold van den Berge nog enigs zins een positieve uitwerking zou krijgen. Hierdoor schoof Tonny van den Berge door naar de linkerspits positie. Hij bleek evenwel inderdaad niet in goede doen en kon ook vanuit die stelling amper voor gevaar zor gen. In de 15e minuut kon Bru-goalie Jacob Muller nog op de doellijn red ding brengen. Een kwartier later verkeek dezelf de Muller zich op een opstuiterende bal waardoor Bevelanders 2-0 kon aantekenen. De gehele wedstrijd zat hij overigens goed in de wedstrijd, maar één kleine verkeerde inschat ting werd meteen afgestraft. Met de ze stand sloop duidelijk de gedachte in de Bruse ploeg van 'het is maar be ker'. Men kreeg nog wel enkele kans jes, maar de motivatie was onvol doende om die te kunnen verzilve- Op de kop af vijftien jaar geleden kondigde rond deze dagen Koning Winter zich reeds aan. Tbrwijl de aar de toen bedekt werd met hagelwitte sneeuw, was het afgelopen zaterdag met rond de 20 graden zweten gebla zen. „Ook het warme weer zal wel zijn invloed gehad hebben op het spel van Bruse Boys", zocht oefenmeester Roks naar een eventuele verklaring voor het verlies. Want hoewel Beve landers één klasse hoger acteert dan de Bruenaren was laatstgenoemde niet geheel kansloos. Gekeerd In de 15e minuut van de eerste helft kreeg Bruse Boys zelfs via de van va kantie teruggekeerde Abby Duinhou wer kans op de openingstreffer. Zijn schot werd evenwel gekeerd door de keeper van de gastheren. Wegens een vorige week opgelopen enkelblessure kon Bruse Boys niet terugvallen op de altijd hardwerkende middenvel der Peter Wiilemse. Nadat het spel zich vervolgens ge ruim c tijd van doel naar doel be woog, kreeg Bevelanders allengs meer ruimte om gevaarlijke aanval len op te zetten. Gebrek aan organi satie hij Bruse Boys, voornamelijk de aansluiting tussen achterhoede en middenveld klopte niet, zorgde voor de nodige problemen. Toch creëerden de gastheren geen echte uitgespeelde mogelijkheden. In de 25e minuut kreeg wederom Bruse Boys een kans. w i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6