'Mensen en kippen vliegen weg als u zo hard komt aanrijden' Plan voor hoofdontsluitingsroute Oosterland weer stapje dichterbij Gastouderprojeet valt in goede aarde in Duiveland DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanhouding na mislukte overval op bank Inbraak in auto Kantonrechter legt 410 gulden boete op aan .motorrijder die met 107 kilometer per uur door Eikerzee reed Alleen SGP/RPF/GPV om principiële redenen tegen WAf U6h pa Commissie financiën akkoord met krediet voor besteksgereed maken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ongeval Consulent Tolheffing Hockey Heipaal valt op bouwkraan bij woonzorgproject De commissie algemene zaken in Duiveland Kamer van Koophandel wil zo snel mogelijk Tom van 't Hek toont in Zierikzee Wereldbekers in Brouwershaven. (Pagina 2). ziet milieu-consulent wel zitten. (Pagina 3). van tolheffing af. (Pagina 4). hockey. (Pagina 9). VRIJDAG 12 OKTOBER 1990 147ste jaargang Nr. 24829 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Gij kunt de vriend uws vader worden; van moeder blijft gij steeds het kind. Laurillard SCHAREND1JKE - De Rijkspoli tie in St. Willebrord heeft de 44- jarige C. de B. uit Scharendijke na een mislukte overval op een filiaal van de Amro-bank in St. Willebrord aangehouden. Dat gebeurde enkele minuten nadat de man met een vuist vuurwapen het filiaal had verlaten. Hij had eerder, aldus de politie, een medewerkster van de bank onder be dreiging mee naar binnen genomen. Zij bleek echter geen kluissleutel bij zich te hebben, zodat De B. onverrich- terzake weg moest gaan. De politie is na het stil alarm bewust niet op het gebouw afgestormd, aldus de woord voerder, omdat zich daar inmiddels veel publiek had verzameld. Dat was van de overval op de hoogte gekomen via de politieradio. Volgens de politie was het risico te groot dat het te midden van het pu bliek tot een gewapend treffen zou komen. Bij zijn aanhouding pleegde De B. geen verzet. SGP/RPF/GPV-vertegenwoordiger K. Hendrikse: .Opvang kind hoort thuis te gebeuren". ^NlÉUWERKERK - Het plan om in de gemeente Duiveland een gastou derproject op te zetten is in Duive land in goede aarde gevallen. De overgrote meerderheid van de com missie algemene zaken schaarde zich gisteren, donderdag, achter het voor stel van het college. Alleen SGP/ RPF/GPV-vertegenwoordiger K. Hendrikse gaf aan niets te zien in een dergelijk project. „De opvang van kinderen hoort thuis te gebeu ren", aldus Hendrikse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - In de nacht van woensdag op donderdag werd inge broken in de auto van D. A. C. uit Duitsland. De auto stond geparkeerd aan de Hageweg bij Bruinisse. De dieven verschaften zich toegang tot de auto door het rechtervoorportier te force ren. Ontvreemd werd een radio-cas settespeler ter waarde Van 800 D.Mark. De schade aan de auto wordt geschat op 200 D.Mark. ZIERIKZEE - „Die minimumsnelheid van 50 kilome ter per uur is niet voor niets ingesteld in Eikerzee. Men sen en kippen vliegen weg als u zo hard komt aanrijden door zo'n buurtschap". Kantonrechter mr J. M. Arps had weinig begrip voor de motieven waarmee L. H. uit Scha rendijke probeerde uit te leggen dat hij met zijn Harley Davidson motorfiets met een vaart van 107 kilometer per uur door Eikerzee reed. Hij legde hem een boete op van 410 gulden of negen dagen hechtenis. Er bestaan verschillende mogelijk heden voor kinderopvang. De kinde ren kunnen of in een kinderopvang of bij gastouders ondergebracht wor den. Een kinderopvang bestaat op dit moment alleen nog in Zierikzee en vergt bovendien behoorlijk wat fi nanciële steun. Gastouders zijmvoor de inwoners van de gemeente Duive land derhalve dichterbij en het kost de gemeente minder geld. Bevolking Eerder is binnen dë gemeente Dui veland een aantal inwoners gevraagd naar hun voorkeur en het overgrote deel van de ondervraagden gaf te kennen meer te zien in een gastouder project dan in een kinderopvang. De zelfde mening bleek de meerderheid van de commissie toegedaan. „We kunnen het beter binnen onze ge meentegrenzen houden, dan blijft het ook betaalbaar", aldus WD-woord- voerster G. van den Ouden-Zwart. PvdA-woordvoerder C. J. Hill^- brand sloot zich daarbij aan. „Ik vind dat de bevolking zich ook heel duidelijk voor een gastouderproject uitgesproken heeft", aldus de socia list. Ook CDA-commissielid A.R. I. van den Hoek betuigde zijn instemming met het gastouderproject. Bergshoeff antwoordde op vragen van Van den Hoek dat het opstarten van een gastouderproject binnen de gemeente Duiveland financieel zeker haalbaar is. „Een kinderdagverblijf is veel duurder". Kantonrechter mr. J. M. Arps. Het was op 7 mei 1989 dat L. H. in volle vaart met zijn motor door het buurtschap scheurde. Zijn plezier werd vergald doordat de politie, die daar juist stond te controleren, vaststelde dat hij 107 kilometer per uur reed. De maximum toegestane snelheid in Eikerzee is 50 kilometer per uur. „De bebouwde kom daar is maar een krappe 200 meter lang. Het is een heel klein stukje waar je door heen moet, terwijl het stuk weg daar 811.1* voor juist behoorlijk breed is. Ik wil het niet goedpraten hoor. Maar het is in Eikerzee geen route zoals op de markt hier in Zierikzee", aldus de motorrijder. Ondanks de verlokking De kantonrechter wees hem er op dat die maximum snelheid in de be bouwde kom niet voor niets is inge steld. „Daar moet men zich aan hou den, ondanks de verlokking om hard te rijden. Officier van justitie mr J. C. F. van Gelder eiste voor de overtre ding een boete van 410 gulden of ne gen dagen vervangende hechtenis. Plus vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Maar dat laatste liet Arps in zijn vonnis achterwege omdat L. H. al vele jaren motor rijdt en deson danks nooit eerder werd bekeurd voor te hard rijden. „Ik werk bij een hoveniersbedrijf in Renesse. Daar staat mijn auto op de parkeerplaats. Iedereen die hem nodig heeft mag hem van mij gebrui ken", aldus mevrouw J. van der M. uit Oosterland. Maar dat gebruik was geheel vrijblijvend. J. van der M. kreeg een boete van 110 gulden in de bus omdat 1 juni 1989 met haar auto op de Stoofweg bij Renesse de maximumsnelheid was overtreden met 24 kilometer per uur. „Ik heb daar op die dag zelf niet gereden", al dus de vrouw. Maar uit het proces verbaal bleek dat de politie wel de gelijk een vrouw achter het stuur had zien zitten en een kind in een au tokinderstoel achterin. „Die agent heeft later tegen mij gezegd dat ik dat niet was. Het was een vrouw met lange zwarte krullen", aldus de Oosterlandse. De kantonrechter be sloot de zaak aan te houden om de be treffende politieman te kunnen oproepen als getuige. „Tben had ik mijn keuringspapie ren niet bij me. Maar nu wel", aldus S. C. de G. uit Middelburg. De oud- inwoner van Bruinisse werd op 26 ok tober 1989 op de Rijksweg N59 bij zijn vroegere woonplaats aangehou den omdat zijn auto niet APK ge keurd zou zijn. „Ik had geen sticker tje op de nummerplaat. Maar dat kwam omdat de garage die niet meer in voorraad had". Uit de papieren, die S. C. de G. indertijd niet aan de politie kon laten zien, maar donder dag wel aan de kantonrechter, bleek dat zijn auto in juli 1989 APK was goedgekeurd. Op grond daarvan werd hij vrijgesproken. Verwachting tot zaterdagavond: Vrij warm In de nacht minimumtemperatuur van ongeveer 9 graden en op enkele plaatsen mistbanken. Overdag droog, zonnige perioden en vrij warm met een middagtemperatuur van 18 tot 22 graden. Matige tot vrij krachti ge wind, uit zuid tot zuidoost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 16 okt. Zondag: Zonneschijn: 40% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Wind: zuid 4 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 50 Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Wind: zuid 4 Dinsdag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 17 graden Wind: zuid 5 ZON- 13 okt. EN MAANSTANDEN Zon op 07.01, onder 17.51 Maan op 00.48, onder 15.53 14 okt. Zon op 07.02, onder 17.49 Maan op 02.08, onder 16.08 15 okt. Zon op 07.04, onder 17.47 Maan op 03.25, onder 16.21 Nieuwe Maan: 18 okt. (16.37) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Zuidenwinden hebben de zomer weer even teruggebracht in ons land. Op heel wat plaatsen zal dit weekend de 20 graden worden ge haald. Wel wordt het wat minder zon nig en dat heeft te maken met de on weersactiviteiten die zich boven Frankrijk afspelen. Dat onweer is ontstaan bij de Spaanse oostkust en daar heeft het de afgelopen dagen be hoorlijk huisgehouden. Gisteren trok het onweer in afgezwakte vorm Zuid- Frankrijk in, restanten kunnen in het weekend via België dicht bij ons land komen, maar pas na het weekend ne men de regenkansen bij ons echt toe. VRIEZENVEEN - De 27-jarige J. Niks uit Vriezenveen is in deze ge meente om het leven gekomen door een verkeersongeval. Een 18-jarige inwoner van Vriezenveen raakte ern stig gewond. Hij botste tijdens een in haalmanoeuvre met zijn bromfiets tegen zijn plaatsgenoot die hem op een motor tegemoet kwam. NIEUWERKERK - Het plan voor de herinrichting hoofdontsluitingsroute Ooster land is weer een stapje dichterbij gekomen. Het gaat hier om een van de meest essen tiële onderdelen van het dorpslan voor Oosterland. Tijdens de vergadering van de commissie onderwijs en financiën woensdag schaarde de commissie zich unaniem ach ter het voorstel van b en w om een bedrag van 18.800,- uit te trekken voor het besteks gereed laten maken van het plan voor de nieuwe hoofdontsluitingsroute. Het plan ligt in de week van 15 tot en met 19 oktober in het gemeentehuis ter inzage. Donderdag 19 oktober kan men ook 's avonds terecht en wel in dorpshuis De Oosterhof tussen 19.00 en 21.00 uur. „We zijn ermee begonnen, en we zullen er ook een vervolg aan moeten geven", was het commentaar van VVD-commissielid G. van den Ouden-Zwart. De gemeenteraad van Duiveland stelde in april dit jaar het dorpsplan voor Oosterland vast. Het plan gaat als leidraad dienen voor het in de komende jaren te voeren be leid ten aanzien van het dorp. Reeks vernieuwingsprojecten ln het plan is een reeks van dorps- vernieuwingsprojecten opgenomen. Het zwaartepunt ligt bij twee projec ten. Naast het plan voor de aanleg van een nieuwe hoofdontsluitings route gaat het om de herinrichting van het dorpshhrt, maar dat komt pas in een later stadium aan de orde. De provincie heeft voor de uitvoe ring van het plan hoofdontsluitings route een bedrag van 250.000,- be schikbaar gesteld uit de knelpunten- pot. Kort samengevat is het de bedoe ling dat de route Oud-Heiligeweg, Sandstromstraat, Burgemeester van der Havestraat, Van den Abeelestraat en Molenweg als ontsluitingsroute gaat fungeren. Op die manier hoopt men te kunnen voorkomen dat het verkeer dat niet in Oosterland zelf moet zijn ook niet uitwaaiert in de kern. Dat komt de eenduidigheid maar vooral de verkeersveiligheid ten goede volgens de plannenmakers. Grens versterken De beschikbare ruimte op genoem de wegen en straten moet derhalve zo goed mogelijk benut worden. Ook wil men de grens tussen de ontslui tingsroute en de bebouwde kom bij de Oud Heiligeweg versterken. Nu is de situatie op dat punt erg onover zichtelijk. Door herinrichting zou daar verbetering in gebracht kunnen worden. Verder behelst het plan het herken baar maken van de aansluiting van de zijstraten op de hoofdontslui tingsroute en het terugbrengen van de snelheid van het autoverkeer. Ook het parkeren is op verschillen de plaatsen voor verbetering vatbaar en dient er een en ander te gebeuren om de verkeersveiligheid te verbete ren. De nadruk ligt bij dat laatste op de omgeving van de scholen in Oos terland. Bij dit alles moet er dan ook nog voor gezorgd worden dat het een- Een beeld van de Burgemeester van der Havestraat zoals die er na de herinrichting mogelijk uit gaat zien. trum van Oosterland goed toeganke lijk blijft voor het openbaar vervoer. Snelheid remmen In het ontwerp-plan is een aantal snelheidsremmende maatregelen op genomen, zoals de visuele vernau wing van het straatprofiel, verkeers plateaus en een poort-constructie bij de entree van het dorp via de Oud Heiligeweg. Op vier plaatsen in de route wordt geprobeerd de snelheid van het verkeer ai te remmen aoor middel van plateaus. Deze komen op de kruisingen van de hoofdontsluitingsroute met Leu venstraat, Koninginneplein, Dr. Schutterstraat en Steengracht- straat/Hofplein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1