Rowido een maatje te groot voor VV Delphi Mevo '80: 2-3 Goede opening voor teams van VV Kwiek NIEUWSBODE Haperende start voor teams van TTV Scaldina Clubstrijd TV Den Haene Damachttal Zierikzee wint eerste wedstrijd Dames WIK succesvol Routine wint het van jeugdig elan Vlissingen-NAC Uitslag-en bowling ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdl>g 9 oktober 1990 Nr. 24827 9 ZIERIKZEE - Het achttal van dam vereniging Zierikzee is de competitie van de Zeeuwse hoofdklasse sterk begonnen. In de thuiswedstrijd tegen het pas gepromoveerde Lammeren- burg II uit Vlissingen won men uit eindelijk vrij simpel met 13-3. In de openingsfase ging het nog ge lijk op, maar in het middenspel en eindspel maakten de gasten beslis sende fouten. Zierikzee stond vrij snel op 6-0 door positionele zeges van achtereenvolgens Jan de Jonge, John Honig en Chris van der Wielen. Jan Flik weert was op schijf winst geko men maar moest in remise berusten, nadat hij zijn dam liet afpakken. Hierna volgden weer drie zeges op rij door winstpartijen van Rinus de Wild, Jan-Peter van der Veer en Aart Walraven. Walraven speelde een naar zijn zeggen principiële partij welke uiteindelijk voor hem schijf- en par tijwinst opleverde. In de slotpartij stond Jos de Wild er positioneel goed voor, maar in het eindspel kwam hij een schijf achter in hevige tijdnood en verlies was zijn deel. Zierikzee won derhalve ruim met 13-3, maar Lammerenburg II is zeker één van de zwakkere teams in de hoofdklasse. In de volgende ronde speelt Zierikzee op 26 oktober thuis tegen het sterke Goes en dan zal uit komen of de Schouwse ploeg mee kan doen om de titel. De gedetailleerde uitslag van Zierikzee-Lammerenburg II: M. J. Walraven-H. Verdonschot 2-0; J. de Wild-A. Francke 0-2; J. M. Honig-M. Boone 2-0; G. v. d. Wielen-F. Brasser 2-0; J. J. Flikweert-D. de Buck 1-1; J. P. v. d. Veer-W. v. Oppen 2-0; M. de Wild-L. v. Schagen 2-0; J. de Jonge-R. Jongejan;2-0. KERKWERVE - Op een winderig sportpark De Vospit is het de dames van WIK gelukt de 4e achtereenvol gende overwinning te behalen. Het spel van de eerste helft was echter niet overtuigend en maar matig van kwaliteit. Desalniettemin konden enige kansen worden gecreëerd. Het duurde toch nog tot de 20ste minuut alvorens Monique Berrevoets op aangeven van Ciska Berrevoets 1-0 aantekende. Zo'n 5 minuten later was het Ciska Berrevoets die goed op een dieptepass reageerde en alleen voor de keeper geen fout maakte: 2-0; te vens de ruststand. Na de rust werd met veel meer overleg gespeeld. Dit resulteerde al snel in een doelpunt ,,uit het boek je": Vanuit de verdediging een diep tepass op Monique Berrevoets, die de bal voorlegt waarna Marriëtte Bol kenbaas de bal bij de twede paal re- suluut het doel intrapt. De Patrijzen-dames bleven onder druk staan en Eline Goudzwaard maakte er in een kleine scrimmage 4- 0 van. Een levensgroot misverstand in de WIK-verdediging zorgde ervoor, dat de Patrijzen-spits alleen voor de keeper voor 4-1 kon zorgen. De eind stand kwam 10 minuten voor tijd tot stand. Margot Capelle kwam uit een vrije trap van ruim 25 meter direct tot scoren; de bal verdween in de uiterste rechterhoek: 5-1. CARDIFF - Kerrith Brown, de Britse judoka die tijdens de Olympi sche Spelen op verboden middelen werd betrapt, is op de wedstrijdmat teruggekeerd. Vanwege allerlei factoren, zoals on der andere blessures en maatschap pelijke verplichtingen, heeft het eer ste herenteam van VV Delphi Mevo '80 een gebrekkige voorbereiding ge kend. En juist nu de overschakeling is gemaakt van het 2-4 naar het zoge naamde 1-5 systeem. Dit andere spel, waarbij er wordt gespeeld met slechts één spelverdeler, vergt een in tensieve - gezamenlijke - training. En daar heeft het de laatste weken aan ontbroken. Problemen Toen Delphi Mevo '80 tijdens de tweede set steeds meer problemen kreeg, besloot coach Roel Kok vervol gens over te schakelen op de 2-4 me thode. ,,We moeten het nieuwe sy steem nog verder uitbouwen. Zo die nen er meer schijnaanvallen opgezet te gaan worden en zijn de problemen op te lossen door meer aanvallen van af de driemeterlijn te plaatsen", was de snelle analyse van Kok na afloop. In de eerste set konden de Zierik- zeeënaren zich nog behoorlijk staan de houden. Nadat de services in het begin enkele keren over en weer gin gen liepen de mannen van coach Roel Kok toch uit naar een 6-1 voorsprong. Bij Rowido werd men zenuwachtig en diende een eerste time-out een po sitieve injectie te bewerkstelligen. De bezoekers begonnen hierna goed te scoren en kwamen bij 11-11 langs zij. Toen was het tijd voor Kok om zijn mannen even bij zich te roepen. Dit bleek een gunstige uitwerking te heb ben. De eerste set kwam zodoende op naam van de gastheren: 15-13. Maar reeds in de openingsset bleek dat Delphi Mevo '80 voornamelijk kwets baar was wanneer de enige spelverde ler, René Maas, aan het net stond en er zodoende slechts twee aanvallers over waren. Helemaal mis In de tweede set ging het, mede ook hierdoor, helemaal mis. Het spel van de Zierikzeeënaren werd ook meer wisselvalliger. Nadat bijvoorbeeld de services daarvoor goed lukten, gin gen die nu regelmatig verkeerd. On1 danks twee time-outs van coach Roel Kok gelukte het de blauwhemden niet zich te herstellen. Rowido had nu de goede slag te pakken en toonde haar klasse door in één run een 4-15 setwinst te grijpen. In de derde set werd spelverdeler Peter Daver ingebracht voor René Maas. Samen met 'collega' spelverde ler Wim de Nokke werd er overge stapt op het oude spelletje. Maar toch keek Delphi Mevo '80 binnen de kortste keren tegen een 4-11 achter stand aan. Deze bleek ook niet meer goed te maken. Wel was er een kort stondige irritatie toen de scheids rechter enkele dubieuze belissingen nam. Dit kostte coach Kok in ieder geval een gele kaart, wegens opmer kingen op de leiding. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van VV Kwiek heeft in haar eerste competitiewedstrijd streekgenoot Intermezzo 2 op een nederlaag getrakteerd. Het dras tisch verjongde team uit Middelharnis werd in sporthal Onderdak door de Bruenaren rigoreus met 3-0 verslagen. Ook het eerste damesteam van VV Kwiek deelde een ra ke eerste klap uit. Het bezoekende Rowido 2 werd door een scherp spelend Kwiek met 3-1 verslagen. Mede omdat het eerste herenteam van W Kwiek vier ex-Intermezzo spelers binnen de gelederen heeft, was aan de juiste motivatie geen ge brek. Sterk aanvallend en geconcen treerd spelend liep Kwiek in de ope ningsset uit naar een 10-4 voorsprong. Tbch kon Intermezzo nog terugkomen tot 10-7. Hoewel het volleybal wat minder fraai werd konden de Bruena ren toch deze set op de naam brengen: 15-13. Sociaal gewisseld Omdat er bij W Kwiek volgens af spraak sociaal gewisseld wordt, trad er in de tweede set een bijna geheel ander team aan. Even was het zoeken naar de juiste verhoudingen, waar door Intermezzo nu de aansluiting kon behouden. Tben ook het eigen blok niet meer naar behoren functio neerde kwamen de gastheren zelfs in korte nood. Een demarrage bij 12-11 betekende echter alsnog een 15-11 set winst. Ook in dc derde set werd de opstel ling weer flink omgegooid. Tot een stand van 5-5 was het wederom even wennen. Aanvallend en nu ook blok kerend kwam VV Kwiek goed uit de verf en toog probleemloos naar een 15-8 setwinst en derhalve een 3-0 overwinning. Het zowat geheel vernieuwde eerste damesteam van VV Kwiek, dat na de degradatie weer in de tweede klas uitkomt, heeft een prima visitekaart je afgegeven. De thuiswedstrijd tegen Rowido 2 werd met 3-1 gewonnen. Reeds in de eerste set walsten de Bru- se dames over de opponent: 15-4. In de tweede set ging er ineens teveel fout en kon Rowido de aansluiting hou den. Mede door enkele misverstan den in het achterveld verzamelden de bezoeksters meer punten en wonnen zodoende met 9nl5. Hard werken In de derde set ging het weer beter. Door hard te werken en gebruik te maken van het gat op de midachter- plaats won VV Kwiek deze fase met 15-6. De vierde set ging min of meer gelijk op. Nu maakte Rowido ge bruik van een gat centraal in het ach terveld van Kwiek. Nadat in een time-out dit euvel besproken was ver liep de voortzetting nu fortuinlijker. Resultaat: een 15-7 setwinst en 3-1 overwinning. ZIERIKZEE - Nadat de junioren feeds eerder waren gestart met de nieuwe competitie is nu ook voor de senior-tafeltennissers van TTV Scaldina het uur van de waarheid inmiddels achter de rug. Het eerste team begon met een 5-5 gelijkspel tegen Big Smash. Scaldina 2 startte minder voortvarend en verloor met 4-6 van het bezoekende Effect 2. Ook het derde drietal moest de winst aan de tegenstander laten. Yerseke 3 won overtuigend met 10-0. Een haperende start derhalve voor de senioren. Middenaanvaller Jacob Korsuize verdedigend in actie tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen Rowido, die met 3-2 werd verloren. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging- Delphi Mevo '80 heeft haar eerste competitieduel in eigen huis verloren met 2-3. Het bezoekende Rowido bleek uiteindelijk een maatje te groot voor de Zierikzeeënaren, die een overigens ge brekkige voorbereiding achter de rug hebben. Het spel volgens het nieuwe 1-5 systeem kon men slechts twee sets volhouden. Hierna verviel Delphi Mevo '80 toch weer in de 'oude' 2-4 methode. Het eerste damesteam bleef op gelijke hoogte met MVC: 2-2. Reeds van tevoren was bij Scaldina 1 bekend dat het tegen Big Smash, uit Biggekerke, een lastige wedstrijd zou worden. John van Veen won alle drie zijn partijen, terwijl Alex von Bers- wordt en Michel Holm slechts één keer tot winst kwamen. Ook het nor maal goed draaiende dubbel Holm/ Van Veen moest genoegen nemen met verlies. Resultaat: een 5-5 gelijkspel. Overwinning Het eerste team heeft inmiddels ook al haar tweede wedstrijd afge werkt en wist daaruit nu wel een overwinning te halen. Tbgen Rey- naert 1 moest wel een beroep gedaan worden op Arjan Bom, die dit seizoen zijn debuut maakt als senior. Hij kwam één keer tot winst. Van Veen verloor nu één partij, terwijl Holm hiervoor niet onder deed. Het dubbel Van Veen/Holm liep nu weer als een trein zodat er een 6-4 winst uit de bus kwam. Ook in het tweede team was de in zet van Arjan Bom gewenst, wegens de afwezigheid van Vólkeri. Dat leg de Scaldina 2 overigens geen wind eieren. Bom speelde zeer sterk en bleef tijdens zijn drie partijen, tegen Effect 2, als een rots in de branding overeind. Cor Smalheer won slechts één duel en Jan Kik bleef helemaal met lege handen: 4-6 verlies. Ook de tweede wedstrijd, tegen en in Arnemuiden, ging verloren. Nu was het wederom Cor Smalheer die één partij won, terwijl toch ook de debuterende Bom wederom zijn punt je meepakte. Kik speelde ook nu weer geen rol. Het dubbel Smal- heer/Bom ging roemloos in twee games ten onder. De nederlaag was nu derhalve groter: 8-2. Scaldina 3 Voor Scaldina 3 was er weinig eer te behalen tegen Yerseke 3. Zowel Rob van de Noord als ook Piet Stoutjes- dijk en Bram Vroegop verloren hun partijen. Het dubbel kon eveneens geen potten breken: 10-0 verlies. Tij dens de tweede wedstrijd, tegen Ka- pelle 4, kon alleen good-old Bram Vroegop twee punten verzamelen: 8-2 verlies. Nadat ook de derde set verloren ging (7-15), geloofde ook Roel Kok er niet meer in. Toch knokten zijn man nen zich in de vierde set puur op ka rakter terug. Een soort bevlieging zorgde ervoor dat Rowido constant onder druk werd gehouden. Resul taat was dat er een 15-8 set winst werd behaald, en er zodoende nog een be- - lissende tie-break set volgde. Even stond Delphi Mevo '80 hierin voor maar concentratieverlies en conditie- gebrek zorgden ervoor dat Rowido won met 10-15. Het eerste damesteam ontving in sporthal Onderdak tegenstander MVC uit Hellevoetsluis. Meteen in de eerste set werd bijna probleemloos een ruime 15-2 set winst geboekt. Ach ter elkaar werden de punten verza meld. In de tweede set werden de Zie- rikzeese dames echter een halt toegeroepen. Een onbegrijpelijke in zinking zorgde ervoor dat de be zoeksters een 2-9 voorsprong creëer den. Delphi Mevo '80 haalde dit nog wel heel ver op maar moest met 15-17 de set aan MVC laten. Ook in de derde set ging het mis. Voornamelijk om dat de pass niet al te best was gingen vervolgens de set-up en de afwerking ervan meerdere keren de mist in. MVC bleef gedegen spelen en won met 8-15. In de vierde set herpakten de Zierikzeese dames zich weer won derwel en konden met een 15-6 set winst toch nog een gelijkspel verwe zenlijken. SCHUDDEBEURS - Onlangs werd bij tennisclub Den Haene weer gestre den om het jaarlijkse clubkampioenschap. Helaas een wat magere deelname aan de kant van de dames. Na het uitvallen van Marion de Leeuw, wegens een blessure, bleven er slechts vijf dames over om zich in de strijd te werpen. Een niet geheel goed sluitend Kwiek-blok tijdens de streekderby tegen Inter mezzo 2. die trouwens wet door de Bruenaren met 5-0 werd gewonnen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De wedstrijd All- Ready 2-SKNWK werd onlangs ge speeld op sportpark Bannink. All- Ready begon met een straffe wind in de rug en wist mede hierdoor de stand tot de rust met drie gave af standsschoten naar 3-0 te brengen. Na de rust waarin Nieuwerkerk eens ernstig bij zichzelf te rade ging was het windvoordeel voor de blauw zwarten, hetgeen al snel resulteerde in een tegendoelpunt door een ^chot van Gerda Stins. Even eerder had Wim v. d. Male nog een strafworp gemist. Hierna mocht de eerste aanval het weer proberen en maakte Albert Thlen 3-2 uit een door- loppbal ,,uit het boekje". Kort hierna maakte Trudi Folmer gelijk met een fraai afstandsschot. Hierop versierde All-Ready een strafworp uit een om- draaibal, maar deze werd jammerlijk gemist. Na twee treffers uit afstands schoten van Petra Droog en Wim v. d. Male werd de eindstand op 3-5 be paald en gingen de Ni eu werk erkers moe maar voldaan huiswaarts. De volgende en tevens laatste thuis wedstrijd van SKNWK dit seizoen is op zaterdag 13 oktober om 16.00 uur tegen Atlas 3 uit Ritthem. op sport park Het Springer te Nieuwerkerk. DEN HAAG - De wedstrijd Vlissin gen-NAC voor de eerste divisie is van komende woensdag verschoven naar woensdag 31 oktober. Dc burgemees ter van Vlissingen beschouwt het duel als een risicodragende wed strijd. De tussenliggende periode van drie weken wordt benut door de accom modatie van Vlissingen zodanig aan te passen, dat de politie beter het oog kan houden op de supporters. De wedstrijd is van belang voor de stand in de tweede periode. NAC be hoort met Helmond Sport, Eindho ven en AZ tot de kandidaten voor de eerste plaats. Het enthousiasme was er echter niet minder om. Jammer, daj na zo'n schitterende zomer de regen vaak een irritante spelbreker was. In een wel zeer spannende finale bezorgde de re gen de brildragende Rudi van de Pols veel overlast. Tbch wilden beide da mes doorspelen en bezorgden het on der paraplu's weggedoken publiek een tennisspektakel, dat wel een nat pak waard was. Elza Quist won deze drie setter uiteindelijk met 6-7, 6-2 en 6-4 en werd hiermede clubkampioen. De heren waren aanzienlijk strijd vaardiger. Na een blessure van R. Steenstra bleven er nog zestien heren over om voor het kampioenschap te vechten. En dat er flink gestreden werd bewijst het groot aantal drieset ters, waarbij veelvuldig gebruik moest worden gemaakt van de tie break, zoals bij voorbeeld in de partij van Baakman tegen Paauwe (6-7, 7-6, 6-3). Ook de heren Ooms en Sonneveld gaven elkaar maar weinig ruimte (6- 7, 6-4, 6-7). De heren Hoogmoed en Ketting - naar eigen zeggen, tot hun stomme verbazing - stonden na veer tien tegenstanders uitgeschakeld te hebben tegenover elkaar in de finale. Ook nu was de regen spelbreker. Na al een keer uitgesteld te zijn, moest de wedstrijd onderbroken wor den, omdat het spel dreigde te ont aarden in een waterballet. De fraai ogende service van de finalist Hoog moed paste misschien goed in een ballet, maar de beide heren voelden weinig voor riskante glijpartijen en staakten de wedstrijd. Na een pauze kon de wedstrijd worden afgemaakt, maar de fut was eruit. Ketting werd clubkampioen met 6-3 en 6-2. Uitslagen Uitslagen dames: A. Doeleman-E. Quist 6-3, 0-6, 2-6; A. Doeleman-H. Stols 6-2, 6-1; E. Quist-H. Stols 7-6, 6- 3; R. v. d. Pols-L. Hoogmoed 6-0. 6-3; kruisfinale: E. Quist-L. Hoogmoed 6- 4, 6-4; R. v. d. Pols-A. Doeleman 6-2, 6- 2; finale E. Quist-R. v. d. Pols 6-7, 6-2, 6-4. Heren: kruisfinale: H. Steentra-C. v. Schelven 6-2,3-6, 2-6; C. Hoogmoed- R. Steenstra 6-7, 7-6, 7-5; P. Bracke-P. Fierens 5-7, 6-2, 6-7; H. Ketting-M. Schimmer 6-3, 6-3; C. van Schelven-C. Hoogmoed 6-2, 0-6, 2-6; P. Fierens-H. Ketting 1-6, 1-6; finale: H. Ketting-J. Hoogmoed 6-3, 6-2. ZIERIKZEE - RCB Marina Port Zé- lande, Brouwersdam-Eetcafé de Blokhut, Westenschouwen 1-3; Elle- meet, Ellemeet-Waterland, Noord- welle 0-4; Alprokon, Burgh- Haamstede-Fun House, Renesse 3-1; Disco de Kreek, Ouddorp-Vakantie park Schouwen BV, Renesse 4-0. Hoogste gem. heren Fred v. Her pen, 178, Alprokon. Hoogste gem. dames, Nel Oostdam, 177, Fun House. 200 game's: Nel Oostdam, 200, Fun House; Hilda de Bruijn, 201, Fun House; Fred v. Herpen, 200, Alpro kon; Wim Tuk, 203, Alprokon; Gerard Keuzenkamp, 221, Port Zélande; Leo Dorreman, 203 en 234, de Blokhut. Fruit, Rotterdam-Belladonna, Re nesse 3-1; Delphi, Zierikzee-J. P. Staal, Renesse 2-2; De Beuze, Zierik- zee-Tferpstra, Dreischor 1-3; The Sai lors Inn, Bruinisse-Ibmorrowland, Rotterdam 3-1. 200 game's: Adriaan Hanse, 219-268, Fruit; Leo Dorreman, 219, Fruit; Re- nee de Waaij, 220, Tbrpstra; Hans Hil- gers, 218, de Beuze; Jan Stoel, 201, J. P. Staal. Hoogste gem. heren: Adriaan Han se, 218, Fruit. Hoogste gem. dames: Hilda de Bruijn, 163, The Sailors Inn. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de jeugduitslagen voetbal van het afgelo pen weekend. 5-7, Zonnemaire E-l-Zierikzee E-l 1-6, DFS E-l-Duiveland E-l 0-5, Duive- land E-2-SKNWK E-2 7-0. Brusc'Boys E-2-Ouwerkerk E-l 9-1, DFS E-2- Meisjesvoetbal: Apollo-WIK 3-7. EqImwv v 1 A-junioren: Halsteren A-l-Zierik- Pn e": f f u zee A-l 5-2, DFS A-l-Renesse A-l 2-1, f1 3_2- Duiwland F lZie SKNWK A-l-Meeuwen A-l 1-6, Bruse J, o J', nlc r Boys A-l-ZSC A-l 3-1. gkzee c F"r ?1' B-junioren: Zierikzee B-l-JEKA B- Brouwershaven F-l-Bruse Boys F-l 3- 1 0-1, VCK B-l-Bruse Boys B-l 0-2, °- Colpl. Boys B-l-Mevo B-l 2-6, Zierik zee B-2-Brouwershaven B-l 2-2, Re nesse B-l-DFS B-l 3-8, Apollo B-l- SKNWK B-l 2-2. C-junioren: Zierikzee C-l-Hein- kenszand C-l 3-0, Duiveland C-l- Bruse Boys C-l 0-5, Cortgene C-l-WIK C-l 1-6, Bruse Boys C-2-Colpl. Boys C- 1 2-5, DFS C-l-Mid del burg C-2 0-14, SKNWK C-l-Kwadendamme C-l 8-2, ZSC C-l-Zonnemaire C-l 8-0, Kloetin- ge C-2-Mevo C-l 1-5. D-pupillen: DFS D-1-SKNWK D-l 7-2, Mevo D-l-DFS D-2 1-8, Zierikzee D-2-Kapelle D-2 5-1, Renesse D-l- Kloetinge D-2 14-2, ZSC D-l-Duive- land D-l 6-0, SKNWK D-5-Brouwers- haven D-l 0-14, Brouwershaven D-2- WIK D-l 4-4. E-pupillen: Colpl. Boys E-l-Drci- schor E-l 6-4. Mevo E-l-Cortgenc E-l 0-7, Brouwershaven E-1-SKNWK E-l VCK Bl-Bruse Boys BI 0-2 In de eerste helft wisten beide de fensies de nul goed vast te houden. Bruse Boys was echter dichterbij een doelpunt toen een afstandsschot van Wilco Hanzen op de lat belandde. Tben de Bruenaren na de thee vanuit een gesloten verdediging de druk ver der opvoerden, kwamen er meer kan sen. Johan Benard opende dc score voor Bruse Boys: 0-1. Via Arjan Stoutjesdijk werd er een 0-2 voor sprong genomen die niet meer uit handen werd gegeven. De Bruse B- junioren blijVen dientengevolge nog steeds ongeslagen in de topklasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 9