Bazar voor nieuwe inrichting schoolplein OBS 't Kofschip Matige resultaten voor Schouwse korpsen bij brandweerwedstrijd 'Mensen kennen vaak de handige hulpmiddelen niet die er zijn' Ons schoolplein heeft ook de functie openbaar speelterrein'' Pittige opgave voor brandweervrijivilligers Mode- en lingerieshow in Concertzaal NIEUWSBODE Maar negen belangstellenden voor voorlichtingsdag over hulpmiddelen voor gehandicapten Nieuw logo basisschool Johan Louis de Jonge ZIERIKZEESCHE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 oktober 1990 Nr. 24827 nummers f 0.90. ZIERIKZEE - Niet alleen de leerlingen van de Openba re Basis School 't Kofschip, maar ook vele andere kinde ren uit de wijk Poortambacht trekken regelmatig naar het schoolplein bij het schoolgebouw aan de Schel- destraat om daar te spelen. Maar de grote houten boot die al 15 jaar lang het middelpunt van het schoolplein vormt is rot en de tegels op het terrein liggen vanwege opgroeiende boomwortels schots en scheef. De leiding van de basisschool probeert daarom op allerlei manieren om het geld bijeen te krijgen dat nodig is voor een herin richting van het schoolplein. Men wil het plein daarbij voorzien van wat meer spèelwerktuigen. Want behalve de houten boot zijn er mo menteel alleen enkele knikkerputjes om de fantasie van de spelende kin deren te prikkelen. ,,We willen het speelterrein graag indelen in een ge deelte voor actieve spelletjes en een rustig gedeelte", aldus de directeur van 't Kofschip, J. van Anraad-Goo- sen. In het actieve gedeelte zou een heuvelachtig gedeelte moeten komen voor fietsende, rolschaatsende en skateboardende kinderen en een muurtje met een basketmand waarte gen ook ballen kunnen worden ge schoten. In het rustige gedeelte van het schoolplein zouden klimrekken en een zithoek kunnen worden ge maakt. „Zodat kinderen elkaar tij dens de verschillende spelsoorten niet hinderen". Aan de hand van een schets van dit alles is door de dienst gemeentewer ken Zierikzee berekend dat uitvoe ring van deze plannen ruim 62.000 gulden zou kosten. Een bedrag dat op het eerste gezicht erg hoog lijkt, al dus schooldirecteur Van Anraad. „Maar in werkelijkheid komt het er op neer dat de gemeente maar onge veer 15.000 gulden beschikbaar zou moeten stellen", aldus Van Anraad. Vorig jaar stelde de Zierikzeese ge meenteraad al 30.000 gulden ter be schikking om het schoolplein op nieuw te betegelen. Werkzaamheden die werden uitgesteld vanwege de. nieuwe plannen voor een totale her inrichting van het plein waarmee de school kwam. De stichting Jantje Be ton is bereid 10.000 gulden beschik baar te stellen voor de nieuwe herin richting van het plein en de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs 250 gulden. De school zelf heeft 6.000 gul den in haar pot inrichting speel plaats zitten en wil via zelfwerk zaamheid op het schoolplein 1.500 gulden op de totaalkosten uitsparen. Een en ander betekent volgens de schooldirecteur dat bij elkaar 47.750 gulden kan worden afgetrokken van het totaalbedrag van 62.400 gulden. Tijdens de openbare vergadering van de adviescommissie financiën, die donderdag 11 oktober plaatsvindt in het stadhuis te Zierikzee, zal blij ken hoe de commissieleden tegenover het plan van 't Kofschip staan. 18 jaar oud „Wij willen heel graag dat het plan doorgaat en natuurlijk het liefst zo snel mogelijk. Het schoolplein is 18 jaar oud en de tegels liggen heel erg slecht. Direct na de verbouwing van het schoolgebouw in 1989 zijn we al begonnen met het bedenken van een plan om het schoolplein aantrekke lijk in te richten. We hadden niet ge dacht dat het allemaal zo lang zou du ren voor zoiets'door de gemeenteraad beslist kan worden". Het schoolplein hij het Kofschip ligt er erg hobbelig bij. (Foto: Joop van Houdt). Het doel is zo belangrijk voor de school dat men heeft besloten om Ook de opbrengst van de jaarlijkse bazar beschikbaar te stellen voor herinrichting van het schoolplein. Overmorgen, op donderdag 11 okto ber vindt het evenement plaats. Van 17.00 tot 20.00 uur in het schoolge bouw van 't Kofschip. Er kunnen al lerlei spelletjes worden gedaan, er is een spookhuis, een waarzegster, een modeshow van wegwerpspuilen, een rad van avontuur, een schimmenkast en een markt van tweedehands- en zelfgemaakte spulletjes. De muzika le omlijsting wordt verzorgd door een live-band bestaande uit school- personeel en ouders en natuurlijk is gezorgd voor wat te eten en te drin ken. „We hopen met de bazar toch zo'n 2000 gulden bijeen te brengen. Dat scheelt al weer voor de gemeen te". NIEUWEGEIN - De dissidente le den van de Vervoersbond FNV heb ben definitief besloten om te breken met de bond en een aparte vakbond op te richten. De 30 dissidenten, die op een royement van hun „oude" bond kunnen rekenen, richtten in mei van dit jaar de Vereniging van .Verontruste Leden (VVL) op. Die zou den als een soort waakhond moeten gaan fungeren binnen de destijds door een bestuurscrisis geplaagde bond. In Serooskerke Dorpsgemeenschap neemt het jeugdwerk over SEROOSKERKE - De Dorpsge- meenschap Serooskerke heeft zich bereid verklaard om het jeugdwerk over te nemen van het Jeugd- en Tie nerwerk; de organisatie die tot nu toe activiteiten voor de jeugd organi seerde in het dorp. De Dorpsgemeenschap zal nagaan of het mogelijk is om het jeugdwerk, eventueel in een andere vorm op te zetten. Dat bleek tijdens de jaarlijk se algemene ledenvergadering van de Dorpsgemeenschap die werd gehou den in het dorpshuis te Serooskerke. Het Jeugd- en Tienerwerk zag zich genoodzaakt haar werkzaamheden te staken omdat het niet mogelijk bleek te zijn om zowel voldoende actieve be stuursleden als vrijwilligers te vin den om het jeugdwerk draaiende te houden. Vanuit de jeugd in Seroos kerke is nog wel steeds voldoende be langstelling voor de activiteiten. Het bestuur van de Dorpsgemeenschap heeft nu alle materialen en gelden om een en ander te organiseren overgeno men. Tijdens de vergadering werd beslo ten om bij de jaarlijkse feestavond op 10 november niet alleen leden van de Dorpsgemeenschap maar ook bui tenstaanders toe te laten. Het be stuur zag zich hiertoe genoodzaakt omdat de belangstelling voor de feestavond de afgelopen jaren wat is gedaald. Tijdens de bestuursverkiezing ver klaarde P. van Splunter om persoon lijke redenen zijn functie als voorzit ter van de Dorpsgemeenschap te willen neerleggen. Ook P. Strayer was niet herkiesbaar vanwege ver huizing. Beide heren ontvingen een cadeaubon als dank voor hun inzet. B. Coomans en R. de Groot verklaar den zich tijdens .de vergadering be reid om hun plaatsen in te nemen. Maar alleen als bestuurslid zodat de vacature van voorzitter nog vacant is. Het bestuur zal zich hierover binnen kort beraden. BURGHSLUIS - Geen eerste plaatsen zaterdag bij de in Burghsluis gehouden brandweerwedstrijden voor de deelnemende brandweerploegen van Schouwen-Duive- land. De ploeg van Dreischor werd in haar poule zesde. In poule B kwam Brouwershaven als beste Schouwse ploeg uit de bus met, eveneens, een zesde plaats. Zierik zee kwam in poule C niet verder dan een zevende plaats. De leiding van de brandweerwedstrijd was in handen van provinciaal wedstrijdleider B. A. Weststrate. Ploegen uit heel Zeeland waren za- provinciale brandweerwedstrijden, terdag afgereisd naar Schouwen- Zij werden geconfronteerd met een Duiveland om mee te doen aan de behoorlijk lastige opdracht. In een opslagplaats van graan en peulvruch ten breekt brand uit. Twee werklie den zien zich bedreigd door het vuur en proberen te ontsnappen. Rook Eén van hen komt zonder kleer scheuren buiten, maar de ander is minder fortuinlijk. Hij raakt rnet zijn been bekneld onder een kist. Haast is goboden om het slachtoffer uit diens netelige positie te bevrij den. want de ruimte staat al snel vol rook. Een handicap voor de brand- weervrijwilligers die met perslucht maskers in het donker moesten wer ken. Dc najaarswedstrijd Tankauto Ho ge Druk ging omstreeks half negen van start. Van Schouwen-Duiveland streden drie ploegen mee: Zierikzee, Dreischor en Brouwershaven. Zoals al gemeld kwamen de Schouwse ploegen niet op het ere podium terecht. In poule A ging de overwinning naar de ploeg uit Hulst. Op dc tweede plaats in die poule ein digde het brandweerkorps uit Axel. Derde werd de ploeg uit 's-Heer Arendskerke. In poule B ging Wol- phaartsdijk met de hoogste eer strij ken. Uitslag Als tweede eindigde in die poule de ploeg van Kamperland. Dc ploeg Goes II legde beslag op de derde plaats. De Goesenaren waren bijzon- det succesvol zaterdag want in poule C wist Goes I beslag te leggen op de eerste plaats. Arnemuiden eindigde als tweede en Baarland als derde. Na afloop van de wedstrijden volgde na een koffietafel in dorpshuis De Schutse in Haamstede de uitreiking van de prijzen. ZIERIKZEE - Mode in combinatie met een diner. Dat is de opzet van de diner mode- en lingerieshow die op vrijdag 26 oktober wordt gepresen teerd in de Concertzaal te Zierikzee. De show is een initiatief van de mo dezaak Patty Monard uit Zierikzee. Behalve de nieuwste collectie najaars- en wintermodellen van deze zaak, wordt tijdens de modeshow lin gerie geshowd van Lingerie Diane, schoenen van Verton en brillen van Coen Honig. Het diner dat wordt op gediend tijdens de modeshow wordt verzorgd door restaurant Mondra- gon. TXissen de gerechten door'laten acht mannequins zien welke kleding in diverse maten mogelijk is. Zij be wegen zich daarbij vanaf het podium tussen de tafels door. De lingerie wordt uitsluitend op het podium ge toond. De diner mode- en lingerie- show wordt gepresenteerd door Lia Bosveld en muzikaal omlijst door Maarten Bruynes. Anvang 19.30 uur. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven; Advertenties 01110-16551. 60 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Aangepast bestek Zij vertelde dat de mensen die in een professionele inrichting worden gerevalideerd meestal wel op de hoogte worden gesteld van het be staan van die hulpmiddelen. De en kele gehandicapten en andere belang stellenden die zaterdag een kijkje kwamen nemen in De Zuidhoek za gen daar vooral veel hulpmiddelen voor in de huishouding. Aangepast bestek, eierdopjes met een gummi- voet die aan de tafel kunnen worden vastgeplakt. Een broodplank waarop het brood kan worden vastgeprikt zo dat het niet wegschiet als het wordt gesneden. „Het zijn hulpmiddelen waardoor mensen zichzelf beter kun nen redden thuis". Een gemakkelijke fauteuil die je met een druk op de knop kunt omto- Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice: Bezorging tot 20.00 uur 01110-17314. Woonhuisaansluitingen: Redactie (na 17.30 uur): 01110- 15071, 01110-12449. (niet voor bezor ging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 43,50; per jaar f 166.00; losse opvouwbare urinaal en de condoom- catheter voor mannen. Kranten en boeken Ook als je slechtziend of blind bent hoef je niet te missen wat er in de krant of de nieuwste boeken staat. De Zeeuwse blindenbond Ons Zee land zorgt er voor dat alle artikelen uit regionele dag- en nieuwsbladen worden ingesproken op cassetteband jes. Ook de meeste moderne boeken worden, eventueel op aanvraag, in gesproken op bandjes. Dat alles wordt verstuurd aan mensen die daarvoor een klein bedrag betalen. R. Vermaat uit Zierikzee liet ook een speciaal horloge zien waarop de tijd niet kan worden afgelezen maar ge voeld. Een pieper die in een koffie kopje kan worden gehangen en waar schuwt wanneer dit leeg is. En een hulpmiddel om spijkers op regelma tige afstand ergens in te slaan, ook als men slechtziend is. Namens de afdeling Schouwen- Duiveland van ANIB zei mevrouw Sasburg het te betreuren dat de be langstelling voor de voorlichtings dag zo klein was. „Vorig jaar waren er zo'n 30 a 40 belangstellenden, maar nu waren het er dramatisch minder. We hebben geen idee hoe dat komt". ZIERIKZEE - Op vrijdag 12 okto ber wordt bij de christelijke basis school Johan Louis de Jonge te Zie rikzee een nieuw school-logo onthuld. Het nieuwe logo, dat speciaal voor de school werd ontworpen, is symbo lisch voor de start van een aantal in terne en externe vernieuwingen bin nen de Johan Louis de Jongeschool. Vernieuwingen die zowel op hét schoolgebouw, als op het onderwijs betrekking hebben. De officiële ont hulling van het logo wordt gedaan door de oudste leerling van de school. Co Grinwis en de jongste leerlinge, Ina Oosterbroek. De plechtigheid vindt plaats om 9.30 uuj" in het bijzijn .van. leden van.het schoolbestuur, de medezeggenschapsraad1, dè ouder raad en natuurlijk het onder- wijsteam en alle leerlingen. HAARLEM - De Boerhaavekliniek in het centrum van Amsterdam gaat definitief dicht. Een meerderheid van provinciale staten in Noord-Holland ging akkoord met sluiting van het ziekenhuis. Een ander ziekenhuis in de Amsterdamse binnenstad, het Prinsengracht-ziekenhuis, blijft wel behouden. DEN HAAG - Prinses Juliana heeft aan haar linkeroog een staaroperatie ondergaan, zo heeft de Rijksvoorlich tingsdienst bekendgemaakt. De ope ratie, die werd verricht in ziekenhuis Zonnegloren in Soest, is naar volle te vredenheid verlopen. Speciale stoelen en aangepaste hulpmiddelen voor in de huishouding werden gepresenteerd tijdens een voorlichtings dag van de ANIB. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Voorraadbussen die je met één hand open kunt maken. Een schaar waarmee je ook kunt knip pen als je maar heel weinig- kracht in je handen hebt. En gemakkelijke stoelen waarin je niet alleen lekker zit of ligt, maar ook gemakkelijk uit kunt opstaan. Het was allemaal te zien tijdens de voorlichtingsdag over hulp middelen voor gehandicapten die zaterdag plaatsvond in De Zuidhoek te Zierikzee. Slechts negen belangstellen den bezochten het evenement, -tr' f De voorlichtingsdag- werd voor het tweede achtereenvolgende jaar geor ganiseerd door de afdeling Schou wen-Duiveland van de ANIB (Alge mene Nederlandse Invaliden Bond). „We doen dit omdat de mensen vaak de handige hulpmiddelen die er zijn niet kennen. Vooral de ouderen die last krijgen van reuma of moeilijker ter been worden. Die passen zich aan bij hun handicap, zonder dat ze weten dat er allerlei hulpmiddelen op de markt zijn die het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken", aldus de secretaresse van de ANIB af deling Schouwen-Duiveland, F. Sas burg. veTen tot een bank waarop je een middagdutje kunt 'doen. Maar die ook zo kan worden verzet dat je er ge makkelijk in en uit kunt stappen. Zo'n stoel is in steeds meer geavan ceerde vorm op de markt, zo bleek zaterdag tijdens de voorlichtings dag. Gemakkelijk voor mensen met rugklachten, reumatische aandoe ningen of een vastgezette heup. De prijs van zo'n speciale fauteuil be draagt zo'n 8000 gulden. Maar als men zo'n stoel op medische indicatie koopt zijn er volgens mevrouw Sas burg diverse mogelijkheden om de kosten te declareren. Ook als men ouder is dan 65 jaar en het zieken fonds daardoor geen vergoeding meer geeft voor dergelijke hulpmid delen. Tussen de 500 en 600 mensen in Ne derland zijn incontinent, kunnen hun plas niet ophouden. Voor hen zijn er vele hulpmiddelen op de markt die het ongemak van hun aandoening grotendeels kunnen opvangen. J. M. Arts van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis presenteerde de nieuwste ontwikkelingen zoals de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 3