3"26$ O Zes postkantoren worden door PTT omgezet in postagentschap Onduidelijkheid over tijdstip wijziging kruispunten op N59 MIS#"-: 1 |f DE ZIERIKZEESCHE COURANT eu-r Politie houdt graffiti spuiter aan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 5 OKTOBER 1990 147stc jaargang Nr. 24X25 Boeren Milieu Promoveren Mevo'80 Als de Europese Commissie haar zin krijgt Een milieuconsulent moet het eilandelijk mi- Volgens een onderzoek blijkt dat er meer man- De toekomst is onzeker voor het eerste heren- moeten de boeren fors gaan inleveren. lieubeleid gestalte gaan geven. (Pagina 3). nen dan vrouwen promoveren. (Pagina 9). (Pagina 2). team van VV Delphi Mevo'80. (Pagina 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is niet verkeerd, dan beleid te veranderen als de omstandigheden veranderd zijn. Seneca Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - „We vinden het niet zo leuk, maar dat vindt niemand", vertelde Marijke van Munster, beheer der van h^t postkantoor in Renesse. Marijke van Munster zei dit op de vraag wat zij vindt van de jongste plannen van de PTT om postkantoren om te zetten in postagentschappen. „Maar de mensen komen niet zon der zitten en dat is wel belangrijk, voor de klant veran dert er niet zoveel, ze moeten alleen ergens anders naar toe", aldus Marijke Munster. De plannen treffen zes post kantoren op Schouwen-Duiveland, te weten Bruinisse, Nieuwerkerk, Oosterland, Brouwershaven, Seharendij- ke en Renesse. De kantoren in Zierikzee en Burgh- Haamstede blijven bestaan. Marijke van Munster voor het postkantoor in Renesse dat gaat verdwijnen. (Foto: Joop van Houdt). „Het postagentschap houdt in dat zelfstandigen werk voor de PTT gaan uitvoeren", legt C. Wetering uit, di recteur van de PTT bestuursgebied Goes, waar Schouwen-Duiveland on der valt. „Het enige verschil is, dat deze mensen niet in loondienst ko men van de PTT. Er staan geen PTT- mensen meer achter het loket", aldus Wetering. Bij een postagentschap. moet volgens de directeur gedacht worden aan sigarettenwinkels die een gedeelte van de winkel afstaan voor 'postzaken'. „Wat de service be treft maakt deze omzetting gèen en kel verschil. Het dienstenpakket blijft hetzelfde". Eén voordeel wat de directeur noemt is, dat de openings tijden beter zouden zijn. Openingstijden „Deze zijn dan gekoppeld aan de openingstijden van de winkels", ver telt Wetering. „De service en de kwa liteit blijft hetzelfde". Door deze kwaliteit zeker te stellen krijgen de mensen, die de PTT-taken op zich ne men, een opleiding van de PPT. „De huidige medewerkers krijgen ander werk aangeboden in een andere plaats". Of de plannen allemaal door gaan is volgens de directeur nog niet zeker. „Het definitieve besluit wordt pas rond de jaarswisseling verwacht. Het moet eerst nog besproken wor den bij de ondernemingsraad in Den Haag", vertelt Wetering. „Voordat al les gerealiseerd is gaan er een aantal jaren overheen, als het allemaal door gaat moet de omzetting in december '94 gerealiseerd zijn". „Ik ben er helemaal op tegen. Het kost mij' m'n baantje", vertelde C. Knappers, beheerder van het post kantoor in Bruinisse. „Er zouden geen gedwongen ontslagen vallen, maar dat weten we nóg niet zeker". Volgens Knappers blijft het postkan toor de eerste jaren nog bestaan als agentschap. „Een ander mogelijk heid is dat er iemand is die het hele handeltje overneemt, zoals het nu is". Dan is er ook nog de keuze dat de gemeente het postkantoor over neemt. „Maar daar is nog helemaal niet over gesproken. In principe kan iedereen het overnemen". Het gege ven agentschap is volgens de Bruse beheerder niets nieuws. „Van die agentschappen bestaan er honder den". Niet elke beheerder liet weten wat hij of zij van de plannen vond. „Wij mogen niets zeggen. Dat is ver boden van hogeraf", aldus A. Dekker uit Brouwershaven. Met hogeraf be doelt Dekker het bestuur van de PTT. „Maar niemand vindt het leuk dat de kantoren weggaan". De Brouwse be heerder: „Het kan best goed zijn dat' het omgezet wordt, het hoeft in ieder geval geen vermindering van de ser vice te zijn. Soms kan het een verbe-r tering zijn, in verband met de open stelling van het kantoor". „Maar dat is afhankelijk van dege ne die het agentschap gaan beman nen of bevrouwen, want daar zal het wel op neer komen", aldus Dekker. „Mensen vinden het heel jammer, maar we \veten nog niet hoe het er in de toekomst uit gaat zien. Alles wordt nog verder bekeken", aldus de beheerder van het postkantoor in Scharendijke. Met de plannen van de PTT blijven het postkantoor in Zie rikzee en Burgh-Haamstede bestaan. Op de vraag aan de beheerder van het postkantoor in Zierikzee, of hij denkt dat het in Zierikzee nu drukker zal worden, zegt hij: „Daar hebben we geen idee van. De dienstuitvoering blijft hetzelfde". Mogelijk wel enkele rijstroken bij grens Bruinisse NIEUWERKERK - Bij Rijkswaterstaat zijn momen teel plannen in voorbereiding om de kruisingen van de Rijksweg N59 met de Vissersweg, de Zwanenburgseweg en de Capelleweg te wijzigen. Maar de kans dat dat vol gend jaar al gebeurt, is niet zo groot. Zoals bekend heeft het ministerie van verkeer en waterstaat geen al te hoge prioriteit gegeven aan verbete ring van de wegen in het Zeeuwse. Rijkswaterstaat is afhankelijk van de budgetten, zoals die door de be leidsmakers in Den Haag worden vastgesteld. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat bevestigt de voorbe reidende fase, maar lijkt pessi mistisch over uitvoering in 1991. Onzekerheid bestaat er vooralsnog ook nog over de dubbele rijstroken bij de grens met Bruinisse. Terwijl de politie het verkeer daar juist wil af remmen, nodigt de dubbele rijbaan uit om het gaspedaal dieper in te trappen. Vandaar dat er plannen be staan om op dit wegdek enkele rijstroken te maken. Uitgesloten Dat een en ander in 1991 uitgevoerd kan gaan worden wordt door Rijks waterstaat „niet helemaal uitgeslo ten". Maar ook in dit geval is het een zaak van beschikbare budgetten. Het is nu nog niet bekend welke' budget ten Rijkswaterstaat voor 1991 krijgt toebedeeld. De plannen worden door burge meester en wethouders van de ge meente Duiveland voorgelegd aan de gemeenteraad in de begroting voor het komende jaar. In de begeleidings brief van het college wordt ook de aandacht voor de hoofdontsluitings- route in de kern Oosterland beves tigd. Daarnaast is er een onderzoek gaande naar' de mogelijke verhoging van de verkeersveiligheid op het bin nen de bebouwde kom van Nieuwer kerk gelegen gedeelte van de Stolp- weg. Zoals bekend hebben omwonenden eertijds hun bezorgd heid uitgesproken over de onveilige verkeerssituatie aldaar. Uit onderzoek en meting is het Dui- velandse gemeentebestuur duidelijk geworden, dat de gemiddelde snel heid van 85% van de op deze weg rij dende motorvoertuigen rond de 65 ki lometer per uur ligt. De toegestane snelheid is vijftig kilometer per uur, terwijl de situatie ter plaatse soms om nog lagere snelheden vraagt. „Momenteel wordt bezien of door middel van asverschuivingen, ver hoogde plateaus en visuele versmal lingen binnen het wettelijk kader de snelheid kan worden afgeremd", la ten burgemeester en wethouders we ten. Op welke termijn maatregelen te verwachten zijn, blijft in de begro- tingsbrief onduidelijk. Onderhoud In hét verlengde daarvan stipt het college het onderhoud van de wegen aan. Het herbest ratingsbudget wordt ongeveer gelijk aan dat van het voor gaande jaar. In 1990 zijn vrijwel geen herbestratingswerkzaamheden uit gevoerd in verband met de komst van de kabeltelevisie. Daarvoor moesten er sleuven gegraven worden in de straten. Na aanleg van de kabel kan de normale cyclus weer voortgezet worden. „Wel zal de afweging belang rijker zijn dan voorgaande jaren, om dat in het kader van de uitvoering van het dorpsplan Oosterland jaar lijks ook een beroep op dit budget zal worden gedaan", aldus burgemeester en wethouders. VENLO - Onder het personeel van het Dagblad voor Noord-Limburg is opnieuw onrust ontstaan over een mogelijke fusie met het dagblad De Limburger. DEN HAAG - Duitse bedrijven ko pen in de voormalige DDR land- en tuinbouwprodukten op, steken die in een Nederlandse verpakking en ver kopen ze vervolgens weer als Neder lands produkt op de Duitse markt. Dit zegt het Landbouwschap in Den Haag, dat om die reden een klacht heeft gedeponeerd bij het ministerie van landbouw. WA> U6ï AMSTERDAM - de dollar heeft op de Europese wisselmarkten een na oorlogs dieptepunt behaald. Op de Amsterdamse valutamarkt sloot de Amerikaanse munteenheid bijna een cent lager öp 1,7325 tegenover een slot van 1,7410 op woensdag. ZIERIKZEE - Dankzij attent rea geren van twee voorbijgangers kon de politie de 23-jarige R. G. A. de G. uit Zierikzee aanhouden. De G. was bezig om met een spuitbus op diverse gevels, rolluiken en etalageruiten in de binnenstad van Zierikzee graffiti aan te brengen. Dat gebeurde in de nacht van don derdag op vrijdag. Op het moment dat enkele voorbijgangers ingrepen door De G. vast te houden en de poli- tie.te waarschuwen had de Zierikzee- enaar al op ongeveer twaalf plaatsen zijn sporen nagelaten in de vorm van schuttingtaai op gevels, rolluiken en etalageruiten in de Minderbroe derstraat, Verrenieu west raat en Melkmarkt. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. Ook worden de kosten voor het verwijderen van de graffiti op hem verhaald. De schoon- maakwerkzaamheden werden vrij dagmorgen al vroeg uitgevoerd. Verwachting tot zaterdagavond: Regen en veel wind Veel bewolking en vooral later op de dag regen. Minimumtemperatuur ongeveer 14 graden, middagtempera- tuur omstreeks 18 graden. Zuid westenwind toenemd tot krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer tot hard of stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 9 okt. Zondag: Zonneschijn: 20% Kans óp neerslag: 80% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 13 graden Wind: noordwest 6 Maandag: Zonneschijn: 20% Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 14 graden Wind: west 4 Dinsdag: Zonneschijn: 30% Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 16 graden Wind: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 okt. Zon op 06.48, onder 18.06 Maan op 18.24, onder 09.42 7 okt. Zon op 06.50, onder 18.04 Maan op 18.58, onder 11.12 8 okt. Zon op 06.52, onder 18.02 Maan op 19.44, onder 12.35 -Laatste Kwartier: 11 okt. (04.31) - HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Onder invloed van een in activiteit toenemende Oceaan- storing wordt vrij zachte en vochtige lucht naar onze omgeving gevoerd. Het wordt daarom morgen ook een dag met veel bewolking waaruit eerst af en toe motregen valt. Later op de dag neemt de regen In intensiteit toe. De temperatuur is vannacht ongeveer 14 graden en loopt overdag op tot rond 18 graden. De wind waait uit het zuidwesten en neemt geleidelijk toe tot krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer tot hard of stormachtig. Zondag is de achterste begrenzing van de zachte lucht naar het oosten weggetrokken en stroomt er aanzien lijk koelere lucht over ons land. Er komen opklaringen voor maar ook buien en de wind houdt nog even aan. DORDRECHT/ZWIJNDRECHT - Het Dordtse diaconessenhuis Refaja en het roomskatholieke Jacobus- ziekenhuis in Zwijndrecht gaan met ingang van 1 januari van het komend jaar een fusie aan. Een nieuwe naam van het ziekenhuis is nog niet be kend. Refaja-directeur D van Leeu wen en Jacobus-directeur P. de Kort hebben dat aan het gezamenlijke per soneel bekendgemaakt ROTTERDAM - Bij de Rotterdamse politie heeft zich woensdagavond een 63-jarige Rotterdammer gemeld, die zegt het slachtoffer te zijn geweest van een ontvoering die afgelopen maandag begon en eindigde. Hij durfde na zijn vrijlating eerst niet naar de politie te stappen, omdat zijn ontvoerder hem dan zouden „afma ken", aldus de woordvoerder van dc politie. 5* m Under meer vrachtwagens maken gebruik van het stukje vicrbaansweg om in le halen. (Foto: Joop van Houdt) Wij willen ook voor maar f 40," tot 1 februari 1991 een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als kennismaking ontvangen wij een fraai horloge. Naam: Adres: Postkode Plaats: Telefoon: Handtekening: Bon volledig invullen en opsturen naar Zierikzeesche Nieuwsbode. Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee .ÏQ ZjBQ Lu Zorg dat u ook kans maakt op een reis naar Londen en stuur alsnog de Fotopuzzel uit onze speciale zaterdageditie van 29 september in. i 4 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1