Onzekere toekomst voor eerste herenteam W Delphi Mevo '80 Te kleine sportzaal speelt Kwiek parten n# NIEUWSBODE Recreatievolleybalcompetitie Sport programma's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijd:lK 5 oktober 1990 Nr. 24825 11 Selectie nog geen enkele keer compleet geweest ZIERIKZEE - Tot nu toe is het nieuwe seizoen 1990/91 voor het eerste team van vol leybalvereniging' Delphi Mevo '80 weinig florissant verlopen. Wegens allerlei factoren, waarbij het aantal blessures de boventoon voert, heeft trainer Kees Arensnian de groep nog geen enkele keer compleet bij elkaar gehad. Toch start morgen, zaterdag, reeds de nieuwe competitie. Het voor het derde seizoen in de promotieklas uitkomende Delphi Mevo '80 gaat zodoende een onzekere competitie tegemoet. „Als we ons rond de iesde plaats kunnen handhaven ben ik dik tevreden", aldus een voorzichtige uit spraak van trainer Arensnian. Hel eerste herenteam van VV Delphi Mevo'80 stapt het komend seizoen over op het zogenaamde 1-5 systeem; één spel verdeler. En het had dit seizoen bij de Zierik- zeese volleyballers juist allemaal moeten gaan gebeuren. Na de promo tie naar de promotieklas, nu twee sei zoenen geleden, zou het eerste jaar gebruikt worden om nog wat basis technieken aan te leren. Vorig seizoen werd het een en ander in een defini tieve vorm gegoten. „En dit j^ar was het de bedoeling om meer te gaan presteren en bijvoorbeeld geen socia le wissels meer toe te passen", aldus trainer Arensman over de pretenties van Delphi Mevo '80. Top drie Alles was erop gericht om het ko mende seizoen mee te kunnen draai en in de top drie. Ook de voorberei dingsfase was er volkomen op gericht. Zo begonnen de heren met een na de vakantie met de trainingen. Verder waren de te spelen oefenpar tijen van een relatief hoog niveau en was dit oefenprogramma tevens in tensiever dan voorgaande jaren. „Nu moeten we dat helaas ernstig her zien", realiseert Arensman. Vooral het behoorlijk aantal bles sures heeft ertoe geleid dat Delphi Mevo '80 heren 1 nog geen enkele keer met de complete groep achter het net heeft gestaan. Zo heeft Lau- rus van der Wekke, wegens een vorig jaar reeds opgelopen achillespees- blessure, nu zo'n grote trainingsach terstand dat hij in ieder geval defi- nief buiten de selectie is gevallen. Invaller voor hem is evenwel de uit het tweede team afkomstige mid denspeler Reginald Weber. Aanvoerder Eddy de Looff, bij zwakke momenten altijd een grote stimulator binnen de groep, heeft sinds vijf weken een rugblessure, welke lijkt op een hernia. De komen de twee maanden zal hij zeker niet beschikbaar zijn voor het eerste team. De bij Delphi Mevo '80 aan zijn tweede seizoen beginnende Belg, Wim de Nokke, is ook uit de roulatie. De pechvogel liep tijdens een verde digingsactie aan het begin van de oe fencampagne een schouderblessure op. Tijdens een recent gespeeld toer nooi liep hij tot overmaat van ramp nog een vingerkneuzing op. Lichtpuntje Een lichtpuntje is wel dat de vorig seizoen geruime tijd uitgeschakelde Jacob Korsuize (achillespe<?sseheu- ring) weer op de weg terug is en in vorm begint te geraken. Naast de blessuregolf hebben de Zierikzeese volleyballers tevens nog twee spelers die onder de wapenen zijn geroepen. Zowel de middenaanvaller Gerrit van Splunder als buitenaanvaller Michel van Sluys kunnen zodoende hooguit slechts één keer per week trainen. Tweede teamspeler Jan-Leen van Liere, die meer tot de selectie betrok ken zou worden heeft afgelopen za terdag echter pas weer voor het eerst meegedaan. Dit nadat hij enige we ken geleden door zijn rug is gegaan. Om de chaos te completeren heeft spelverdeler Peter Daver een gedeel te van de voorbereiding moeten mis sen en heeft hij enige trainingsach terstand. Een en ander komt voort uit het feit dat hij momenteel de cur sus voor B-trainer volgt. De spelers waar op dit moment niets mee aan de hand is zijn Leendert van Hattem en René Maas. Ook bij VV Delphi Mevo '80 voelt men zich geroepen om mee te doen aan de rage van het zogenaamde 1-5 systeem (één spelverdeler). De over stap van het 'in ongerede' geraakte 2- 4 systeem naar deze andere speel- vorm kan wegens de vorengenoemde problemen uiteraard niet optimaal worden uitgeprobeerd. „We weten wat de voordelen hiervan zijn, maar er kleven ook nadelen aan. En die hebben we nog niet goed genoeg kun nen uittesten", zegt trainer Kees Arensman. Verdoezelen Zo vraagt Arensman zich af of Delphi Mevo '80 het 1-5 systeem vol doende kan verdoezelen. Als er n spelverdeler aan het net staat heb je nog slechts twee aanvallers over. „En dan is het de vraag of we dit kunnen camoufleren en nog voldoende aan- valskracht in huis hebben", denkt Arensman hardop. Tijdens de thuiswedstrijden van de op stapel staande competitie hebben de Zierikzeeënaren overigens geen echt voordeel. Dit omdat er tijdens de voorbereiding regelmatig is uitge weken naar de gymzaal in Dreischor en de trainingen allemaal gepland zijn in de tweede nieuwe hal van On derdak, terwijl de competitieduels in de oude hal worden afgewerkt. De trainer: „Een echt thuisvoordeel heb je dus niet". Wanneer de groep straks - hopelijk - weer compleet kan trainen, ligt het in de bedoeling om een tweede trai ner aan te trekken. Zodoende kunnen bepaalde mensen gemakkelijker apart genomen worden en is het mo gelijk gerichter bezig te zijn. Die tweede man is overigens ook al be kend. Vanuit de eigen vereniging is Hans Boot benaderd, die het een en ander zeker wilt overwegen. Onzeker Een onzeker seizoen derhalve voor de hoogst spelende Schouwen-Duive- landse volleyballers. Ook de start van de competitie 1990/91 is niet echt gunstig. De eerste thuiswedstrijd morgen, zaterdag, is tegen het team van Rowido, dat vorig seizoen boven VV Delphi Mevo '80 eindigde. Ook de tweede (uit)wedstrijd is tegen een sterker geachte opponent, te weten DVO. De herenselectie van VV Delphi Mevo '80 1 ziet er als volgt uit. Spel verdelers: René Maas, Peter Daver, Wim de Nokke. Middenaanvallers: Jacob Korsuize, Gerrit van Splunder, Reginald Weber. Buitenaanvallers: Eddy de Looff, Michel van Sluys, Leendert van Hattem, Jan-Leen van Liere. Trainer: Kees Arensman. Coach: Roel Kok. ma, de prestaties worden constant en we moéten nu omhoog. Ik heb daar er het volste vertrouwen in", zegt Daver die nu voor het derde seizoen de Me vo dames traint. De damesselectie bestaat momen teel uit tien speelsters. Eigenlijk is die groep derhalve te groot. „Maar omdat het tweede team in de 4e klas se speelt, is de overgang té groot. Voor sommige dames zou dat even tueel betekenen dat ze dan stoppen met volleybal, en dat is natuurlijk zonde", legt Daver uit. Wanneer het de Zierikzeese dames lukt om dit sei zoen beter de concentratie vast te houden gaat het evenwel een hoopvol le competitie tegemoet. Selectie De damesselectie bestaat uit de vol gende speelsters: Hennie van Liere, Lydia Mol, Cobby de Looff, Rian van de Velde, Conny van de Velde, Lyske van de Velde, Janet Minnaard, Els Schroeves, Wilma Jansen, Krian van Doorn. Trainer: Peter Daver. ZIERIKZEE - Naar aanleiding van de jongste recreatie-volleybalcompetitie in sporthal Onderdak hieronder de resultaten. Tevens het programma voor de volgende ronde op vrijdag 5 oktober. Ook het komend seizoen treedt Roel Kok bij de selectie van VV Delphi Mevo 80 op als coach. Het eerste damesteam van VV Delphi Mevo '80 wordt ook het ko mende seizoen weer getraind door Pe ter Daver. Het streven van hem is om, na'in de vorige competitie op een zes- de plaats te zijn geëindigd, nu mee te gaan draaien" in de top drie „Eri ge zien de selectie zit dat er ook in", zegt 'een optimistische Daver. Hij durft dit mede te beweren omdat het in de le klasse uitkomende Delphi Mevo '80 twee nieuwe speelsters heeft kunnen inlijven, die op het 3e divisie-niveau hebben geacteerd. Nieuwkomers De twee nieuwkomers zijn Janet Minnaard en Els Schroevers. Beiden zijn afkomstig van het Vlissingse EVVC. Naast deze twee in Zierikzee debuterende speelsters kan het eerste damesteam tevens weer beschikken over de inzet van Wilma Jansen en Krian van Doorn. Beiden zijn één sei zoen uit de roulatie geweest vanwege een blijde verwachting. Het inpass- sen van vier 'nieuwe' dames kost, an ders dan trainer Peter Daver had ver- wachtvtoch de nodige aanpassingen. De voorbereidingsfase van de Zie rikzeese dames is overigens goed ver lopen. „Er is een stijgende lijn te zien, waarbij het vertrouwen in el kaar groeit", vertelt Daver. Zijn vooruitzichten zijn dehalve optimi- sitshc gestemd. „De teamgeest is pri A poule PTT 1-Zeelandia 1 0-3 De Stulp-VC Lob 1-2 VVOZ 1-PJZ 1-2 Rabo Zierikzee-Peestekers 2-1 Zeelandia 1 3 VC Lob 3 De Stulp 3 Rabo Zierikzee 3 Leon Sport 3 PJZ 3 De Schorpioen 2 Pigalle/Ren. 2 PTT 1 3 VVOZ 1 2 Peestekers 3 B poule Geense/Kwiek-VVOZ 2 3-0 Marco Holm-ZWN 2 3-0 Brogum-Zeeuwse Str. 0-3 Delphi/Mevo 4-ZWN 1 2-1 Cluzona3 Geense/Kwiek 3 Zeeuwse Str. 3 Marco Holm 3 Taxi Lemsom 2 Brogum 3 Delphi/Mevo 4 2 ZWN 1 3 ZWN 2 3 VVOZ 2 2 WIK 2 3 C poule MP Wasbeer-Delphi/Mevo 5 1-2 Zeelandia 2-PTT 2 3-0 Zeelandia 2 2 PTT 2 3 Fa. Bouwman 2 Delphi/Mevo 5 1 MP Wasbeer 2 Renesse 2 2 Dl poule WÖ2 D-Cluzona D 0-3 Zonnemaire 1-WIK Dl 1-2 VVOZ D-Zeeuwse Str. D 1-2 Brouw Dl-Schorpioen D 1-2 Zonnemaire 1-Meulblök/DFS 1-2 1 1 1 1 Schorpioen D 3 3 0 7 WIK Dl 3 2 1 6 Meuiblok/DFS 2 2 0 5 Brouw Dl 3 2 1 5 Cluzona D 2 1 1 4 Zonnemaire 1 3 0 3 3 Zeeuwse Str. D 2 1 1 2 VVOZ D 2 0 2 1 WIK D3 2 0 2 0 DFS 2 Brouw D2 Zeelandia D Europatuin Br. Cafeetje/Ren. Zonnemaire 2 Kwiek D Leon Sport D Programma Het programma voor vrijdagavond 5 oktober is als volgt; Cluzona-WIK 2; Taxi Lemsom-VVOZ 2; Kwiek D-VC Zonnemaire; VVOZ 1-Rabobank Zie rikzee; PJZ-De Stulp; WIK D3-Cluzo- na D; Meulblok DFS-VVOZ D; De Zeeuwse Stromen-ZWN 1; ZWN 2- Delphi/Mevo 4; Leon Sport D-Cafee- tje/Renesse; Pigalle/Renesse-De Schorpioen; Leon Sport-Peestekers; Zeeuwse Stromen D-Schorpioen D; MP Wasbeer-Fa. Bouwman. 0 8 1 7 D2 poule Zonnemaire 2-Zeelandia D 0-3 SYDNEY - De nederlaag, die Paul Haarhuis in het Daviscupduel tegen Canada heeft geleden tegen Grant Connell, blijkt geen eenmalige zaak te zijn geweest. Bij het indoortoer- nooi in Sydney - anderhalve week la ter - was de Canadees donderdag op nieuw iets sterker dan de Nederlandse kopman; 5-7 7-5 6-4. Het was een partij voor de derde ronde. Eerder versloeg Haarhuis in Sydney de Zweed Anders Jarryd en de als twaalfde geplaatste Amerikaan Rostagno. HV Delta Sport Heren: 7/10 13.15 u, Delta Sport 1-Bevo Heidia Combina tie; 14.30 u, Delta Sport 2-EMM Dames: 13.10 u, GSC 1-Delta Sport 1. Jeugd: 11.00 u, Orion- Delta Sport. VV Delphi Mevo '80 Heren: 6/10 19.00 u, Delphi Mevc '*80 1-Rowido 1; 19.00 u, Delphi Mevo '80 2-Rowido 3. Dames: 17.30 u, Delphi Mevo '80 1-MVC 1; Delphi Mevo '80 2- Rowido 4. VV Kwiek Heren: '6/10 17.30 u, VV Kwiek 1-Intermezzo 2; 17.30 VV Kwiek 2-IBIS 5. Dames: 17.30 VV Kwiek 1-Rowido 2. BV Mevo '80 Heren: 5/10 22.00 u, Matador 1-Mevo '80 1; 20.00 u, Oostburg 1-Mevo '80 2. Dames: 20.30 u, Dynamo '70 2-Mevo '80 1. HSD Heren: 7/10, HSD l-Gilze Rij en 1; Push X-HSD 2; HSD 3- Den Dunc 3; HSD vet.-Pelikaan C. Dames: Hoekse Waard-HSD. Jongens: Etten-Leur-HSD Al; HSD BI-Goes BI; HSD Cl- Oudenbosch Cl; HSD Dé-Mid delburg. Meisjes: Warande A5- HSD Al; Olympia B2-HSD Bl; HSD Cl-Oudenbosch Cl. BRUINISSE - Ook voor de Bruse volleyballers start morgen, zaterdag, de nieuwe competitie 1990/91. Het eer ste herenteam komt weer uit in de 2e klasse. De dames zijn vorig seizoen, na één rampzalig jaar in de le klasse, ook weer teruggezakt naar de 2e klasse. Wegens allerlei omstandigheden is de definitieve samenstelling van het zaaltje is op de donderdagavonden bomvol. Trainer Tonie van Breda, die dit seizoen zowel de heren als de da mes traint, komt door die enorme drukte amper aan normale systeem- Het kleine knusse Bruse sport- training toe. Het is nu uiteraard alle- eerste damesteam pas een paar weken bekend. Het trai nen in het - te - kleine sportzaaltje geeft steeds grotere problemen. Deze zijn zo aanzienlijk dat men bij VV Kwiek bang is dat de competitie én de toekomst hier door in het geding komt. De roep is derhalve op het snel gereedkomen van de nieuwe sportzaal. Na één jaar tc zijn gestopt heeft de middenaanvaller Henk Appel zich weer aangemeld bij VV Kwiek. De speler, die een goede pass over zich heeft, moet ongetwijfeld als een ver sterking worden gezien. Vertrokken is wel Durk Visser, die vorig seizoen ook nog de dames onder zijn hoede had. Visser heeft VV Kwiek helemaal verlaten en is nu trainer geworden bij streekgenoot Intermezzo dames 1, te Middelharnis. maal best gezellig en gunstig voor de sociale omgang, maar verre van opti maal voor een goede voorbereiding op de competitie. „Het niveau van de training zakt toch ongemerkt op den duur", vertelt aanvoerder Kees Arensman. De selectie van het eerste damesteam van VV Kwiek is wegens allerlei om standigheden nog maar twee weken bekend. Opheffing Omdat de gymnastiekvereniging Kwiek met opheffing werd bedreigd was door de afdeling volleybal twee trainingsavonden per week inge pland. Toen op het nippertje bleek dat de gym toch aanspraak wilde ma ken op één avond, kwamen de volley ballers in de problemen. Zowel de dames- als herentraining moest nood gedwongen op één tijdstip worden sa mengeperst. Gezien de geringe opper vlakte van de zaal en het groot aantal beoefenaars niet de meest ideale om standigheid. Hoewel de voorbereidingvsfasè reeds behoorlijk beïnvloed is door deze gebrekkige vorm van training, verwachten de Bruenaren het ko mend seizoen geen grote problemen. De poule van vorig seizoen stond er om bekend een enorme sterke inde ling te kennen. Gezien de tegenstan ders welke nu hun opwachting maken zijn de verwachtingen even wel hoopvol gestemd. ■Rl Reikhalzend Reikhalzend wordt er bij VV Kwiek uitgekeken naar de gereedko ming van de nieuwe sportzaal. Men durft zelfs zover te gaan dat de pres taties vap de club zullen vallen of staan met een nieuwe zaal. Enkele ja ren geleden is begonnen met het structureel van onderaf opbouwen van de club. Wegens ruimtegebrek kwamen echter al vrij snel de (trai- nings)problemen om de hoek kijken. Helaas moet geconcludeerd worden dat er nu weer helemaal opnieuw be gonnen moet worden. li Het eerste herenteam van VV Kzoiek hoopt op een gemakkelijker seizoen dan vorig jaar toen er p/d-wedstrijden gespeeld moesten worden om in de 2e klas se te mogen blijven. Evenals bij de heren speelt de 'ge brekkige' training ook de dames par ten. Maar eveneens de zowat geheel vernieuwde aanblik van het eerste damesteam zorgt voor de nodige pro blemen. Een en ander heeft ertoe ge leid dat de samenstelling van de se lectie tot voor twee weken geleden nog vrij vaag was. Op papier heeft VV Kwiek nu evenwel een vrij solide team op de been gebracht. Zwangerschap Wegens het wegvallen van Dianne Jonker (2e team) en Willy Visser (In termezzo), en de zwangerschap van Marjo Arensman, hebben de Bruse dames voornamelijk een spelverde lersprobleem. Derhalve wordt in al lerijl speelster Edith Kik opgeleid tot spelverdeler. Wel heeft het altijd kleine team nu middels de speelsters Annelies van Oudheusden (afkom stig van Hou Stand) en Marjan Schik- ker nu wat meer lengte in de groep gekregen. Het naar de 2e klasse gedegradeer de damesteam van VV Kwiek weet zodoende niet hoe het ze zal vergaan de komende maanden. De selectie ziet er in principe als volgt uit: Marjo Arensman, Lisclore Groenevcld. Edith Kik, Els Munter. Annelies van Oudheusden. Janita de Ronde, Mar jan Schikker. Lidewij Vleugel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 11