1'~Ü!~zËÊËË Jarige IVN houdt allerlei activiteiten in de streek r\ If ,,We hebben van The Game gemaakt wat het nooit eerder is geweest7 Beachclub The Game en Nautic club The Pub doen het goed door nieuwe aanpak LINGERIE DIANE OPEN HUIS t M 3 OKTOBER 1990 EXTRA Verschijnt elke woensdag huis aan huis op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Totale oplage 27.800 ex. Redaktie, advertentie-afdeling en administratie: Jannewekken 11, Zierikzee, Telefoon 01110-16551, Fax 01110-14315, Postadres: Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Uitgave: Drukkerij Lakenman Ochtman bv, Zierikzee EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND KWALITEITSKLEURENFOTO'S KLAAR TERWIJL JE WINKELT! fotografie-video fotografie-video foto's in 1 uur klaar FOTOVERSCHOORE Middelharnis - Goes - Middelburg - Vlissingen - Hulst - Zierikzee - Etten-Leur KODAK EXPRESS QUALITY CONTROL SCHOUWEN-DUIVELAND/GOEREE-OVERFLAK KEE - Het Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie, in de volksmond IVN genoemd, bestaat dertig jaar. Zo'n jubileum willen alle 14 IVN-afdelingen in het district Zuid-Holland en Schouwen-Duiveland niet onopge merkt voorbij laten gaan. Op 6 en 7 oktober wordt er een jubileumweekeinde met allerlei activiteiten gehouden. Dit om de mensen een kans te geven de IVN bij hen in de buprt beter te leren kenneji. Zo houdt de afdeling van Schouwën-Duiveland een paddestoelenwandeling en de afdeling Goeree-Overflakkee houdt een natuurwande ling. Het thema voor dit jubileum-week einde is Kringlopen in natuur en mi lieu. De IVN is een landelijke vereni ging van vrijwilligers en beroeps krachten, met twee landelijke werk groepen en plaatselijke afdelingen in het hele land. Doelstelling van de or ganisatie is de bevordering van het milieubesef door middel van natuur- en milieueducatie. taal 170 afdelingen en heeft ruim 14.000 leden over heel Nederland. De IVN is in 1960 opgericht. Aanlei ding tot de oprichting was de behoef te aan een natuurgidsencursus. De af delingen van de Bond voor natuurbe- schermingswachten sloten zich aan bij de IVN. Deze bond was in 1948 voortgekomen uit de in 1939 opge richte Bond tegen verontreiniging van natuur en Stad. De IVN telt in to- Voorlichting Het werk van de IVN bestaat voor namelijk uit voorlichting, de bevor dering van het milieubesef. Dit ge beurt veelal door het geven van excursies. Zo geeft men excursies door de duinen, polders en natuurge bieden waar men anders niet mag ko men. Maar de IVN geeft ook excur sies door steden. Dus over zowel levende als dode onderwerpen die te maken hebben met natuurbescher ming. Zo kan men heel interessante dingen ontdekken als men door een stad loopt. Hoe een plantje overleeft op een stuk stadsmuur of hoe een be paalde plant-soort een hele muur kan ondermijnen door zich met haar klei ne wortels tussen de stenen te wrin gen. Maar excursies zijn niet de enige ac tiviteiten van de vereniging. Zo houdt men zich ook bezig met het ge ven van natuurgidscursussen. Men sen die hier aan deelnemen doen na anderhalf jaar examen en hebben in die tijd een gevarieerd stuk informa tie gekregen over van alles dat met natuurbescherming te maken heeft. Er bestaan ook specialisatie-cur sussen. Cursussen waar mensen zich kunnen specialiseren op één onder werp. Paddestoelen bijvoorbeeld of vogels. Tijdens het jubileum-week einde worden er ook enkele van deze paddestoelwandelingen op Schou wen-Duiveland gegeven. Deze wor den gegeven voor het hele gezin en gaat door/over Grada. Er wordt tij dens die wandeling medewerking verleend door het Zeeuws Museum. Een andere activiteit van de vereni ging is het geven van lezingen en filmvoorstellingen. Mensen kunnen op verzoek leden van de IVN uitnodi gen om ergens een lezing te komen ge ven over een bepaald onderwerp. Mensen van de IVN komen dan met dia's en ander materiaal iets vertel len en laten zien. En praten met de aanwezigen over aanpak van proble men. Ook wordt er tijdens deze lezin gen vaak gepraat over dingen die Natuurgebied Domeinen op Westerschouwen. Een schitterend voorbeeld hoe belangrijk natuurbescherming is. (Archieffoto). mensen zelf kunnen doen om de na- tuur wat langer mooi te houden. In formatie wat men met het oog op al het achtergelaten rommel dat men vaak in bossen en duinen aantreft goed kan gebruiken. Vuilnis Tijdens excursies wordt vaak met de bezoekers door gebieden gelopen waar anders geen publiek mag ko men. Als men met groepen van ruim honderd personen door zo'n gebied loopt is het natuurlijk wel de bedoe ling dat men het in de zelfde staat achter laat en er niet een openbare vuilnisstortplaats van maakt. Afdelingen van de IVN werken vaak samen met andere verenigingen en plaatselijke groeperingen bij het organiseren van excursies. Zo werkt men wel samen met het Wereldna- tuurfonds en de Dierenbescherming. Activiteiten die worden gehouden hangen vaak af van de grootte van de afdelingen. Het hangt af van het feit hoe creatief en actief afdelingen zijn. Sommige afdelingen bezoeken brade rieën en beurzen om op die manier de werkzaamheden van de vereniging wat te promoten. De afdelingen op Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee laten zich van hun beste zijde zien in het aankomende jubileum-weekeinde. Het thema Kringlopen in natuur en milieu probeert mensen duidelijk te maken hoe belangrijk zelfs de klein ste schimmel, zwam of paddestoel is in de kringloop. De afdeling Goeree- Overflakkee houdt twee natuurwan delingen door het natuurgebied de Kwadehoeck. Men doet dit in samenwerking met VVV-Ouddorp. Mensen kunnen zich bij hen opgeven voor deze wandelin gen. De aanvang van deze wandelin gen is zaterdag 6 oktober om 10.00 uur en om 14.00 uur. Het ideale schoeisel voor deze wandelingen be staat uit rubberlaarzen. De afdeling van Schouwen-Duive land houdt twee paddestoelen wandelingen. Deze wandeling is voor het hele gezin. Deze wandeling wordt ook op zondag gehouden. De wande lingen beginnen om 13.30 uur vanuit Westhoek. Men kan de contactperso nen van beide afdelingen dagelijks bereiken om verder te informeren naar de activiteiten tijdens het jubi leumweekeinde. Voor Goeree-Over flakkee is dit C. Wassenaar. Zijn tele foonnummer is 01878-1972. De con tactpersoon van Schouwen-Duive land is Elly Verloo. Haar nummer is 01110-13795. _RENESSE - In mei van dit jaar werden bar en disco theek The Pub en The Game, in Renesse, na twintig jaar in handen te zijn geweest van de broers J. en A. de Bruyn overgedaan aan een nieuwe eigenaar. Het echtpaar Poll, dat ook de eigenaar is van het Apollo Hotel. Een geheel andere branche dus, maar wel een uitdaging. „Na de no dige veranderingen hebben we van The Game iets ge maakt wat het nooit eerder is geweest. Het woord disco theek is hier niet meer van toepassing, het is meer een bar-dancing geworden", aldus eigenaresse Renske Poll. Eén van de vorige eigenaren Jan de Bruyn is nog wel regelmatig te vin den in het pand. Hij knapt klusjes op en zorgt er samen met nog iemand voor dat alles er goed uitziet. Op de vraag waarom hij het na twintig jaar voor gezien heeft gehouden ant woordt hij: ,,Ik was het zat. Ik heb twintig jaar zeven dagen in de week hier gezeten. Ik wil ook wel eens een vrij weekeinde en vrij zijn met kerst. Als je een bar runt moet je met dat soort dagen juist open zijn. Daar had ik na twintig jaar genoeg van", zo zegt hij. Er hebben nadat het pand in nieu we handen overging al flink wat ver anderingen plaatsgevonden. Zo is er in de bar, The Pub, een openslaande pui gekomen over de gehele wand. Advertentie llngerte-corsetten'e-badmode Dam 21 - Zierikzee - Tel. 01110-12471 Ook is er een grote luifel aangebracht zodat bezoekers van de bar wat lan ger buiten kunnen zitten. Waar vroe ger een grote stamtafel was staan nu twee pokertafels met krukken. Iets wat flink wat ruimte creëert. Ook is er nu een dansvloertje gekomen in de bar. De muziek die er wordt gedraaid is speciaal voor de wat ouderen. De bar is geheel nautisch ingericht. Iets wat een gezellig knusse sfeer geeft. Alles is voorzien van warm koper. Een mooi gezicht, hoewel de dame die het elke dag moet poetsen er waar schijnlijk iets anders over denkt. De namen van de bar en de 'disco theek' zijn bijna hetzelfde gebleven. Hoewel er wel een wat moderner tintje aan is gegeven. Zodat de bezoe kers het idee krijgen dat tesamen met de eigenaar ook de sfeer een beetje is veranderd. „Vroeger was The Game echt een discotheek voor jongeren onder de twintig. We willen een beetje van die naam af. We willen het ook aantrekkelijker maken voor personen boven de twintig. Vandaar dat we de discotheek helemaal heb ben veranderd", zo zegt Renske. „Vroeger was de discotheek wat ij zig en onpersoonlijk aangekleed. Wij wilden een nieuwe formule proberen. We hebben een deel van de discotheek voorzien van zitjes zodat bezoekers ook gezellig ergens kunnen zitten en wat kunnen kletsen", vervolgt ze. „Wc hebben het geheel zo aangepast dat de muziek is geconcentreerd op de dansvloer zodat je ook nog met el kaar kunt praten zonder te hoeven schreeuwen. Als men in de hoek zit waar de zitjes zich bevinden kun je gewoon met elkaar praten". Dancing De nieuwe aanpak houdt in dat de discotheek het eenzijdige van alleen discotheek een beetje heeft verloren. „Het is meer een bar-dancing gewor den. Waar zowel de hele jonge als de wat oudere klant zich uitstekend kan vermaken". De discotheek is geheel nieuw aangekleed. Waren de muren eerst voorzien van licht behang en felle kleuren. Nu is de muur bekleed met zwarte vloerbedekking en heeft het geheel als basis de kleuren zwart en geel. Niet direct kleuren die je in een dis cotheek verwacht. „Deze kleuren ge ven het geheel met sfeerverlichting een veel intiemere uitstraling", rea geert Renske hierop. Een mening die blijkbaar wordt gedeeld door de be zoekers. Door de warme zomer van dit jaar werd de dancing overstroomd door klanten. Door de nieuwe inde ling van de ruimte, zowel in de bar als boven in de discotheek, kon men tweemaal zoveel bezoekers kwijt dan voorgaande jaren. Waar vroeger één grote eilandbar stond is nu de zithoek en is de bar ge halveerd. Men doet hard haar best om ervoor te zorgen dat The Game een naam wordt op uitgaansgebied in Renesse. Zo is men onlangs begon nen met het uitnodigen van arties ten. Men hoopt eens in de twee a drie weken een optreden te verzorgen in de dancing. De eerste artiest die men had uitge nodigd was de soulzanger Big John Russell. Maar eigenaresse Renske is ook al aan het onderhandelen met ar tiesten als Aris Stakes, Grant and Forsyth en de Blue Diamonds. Het afgelopen seizoen is volgens Renske zeker niet tegengevallen. „Volgend jaar zijn de revenuen pas bekend natuurlijk, maar tot nu toe valt het niet tegen", zo zegt ze. Het ho tel en de bar/dancing zijn volgens haar prima te combineren. „We krij gen in het hotel vaak groepen cur sisten en andere gasten die ook wel eens wat anders willen in de avon den. Dan kunnen ze naar The Game". „Om gasten in het hotel te interes seren voor The Game geven we ze een consumptiebon. En vaste klanten van The Pub en The Game krijgen weer een consumptiebon voor het hotel", vertelt Renske. Zij noemt de bar en Advertentie Zie pagina 7 rrnnn Van Woudenberg Zld. Haringvltetplein 10. Zierikzee. 01110-17216 Eigenaresse van Nautic club The Pub en Beachclub The GameRenske Poll. (Foto: Joop van Houdt). de dancing een goede investering. „Anders was ik er nooit aan begon nen. Maar ik moet eerlijk zeggen dat ik'nooit heb gedacht dat ik iets als dit met zoveel plezier zou doen. Ik geniet er echt van. Er komen zoveel verschil lende mensen binnen. Het is gewoon één gezellige boel", zegt ze vol en thousiasme. „In de zomer zat ik vaak bij de por tier zomaar te kijken wie er allemaal binnenkwamen. En ik moet toch even kwijt dat ik de jeugd heel erg plezierig vond, er is geen onvertogen woord gevallen. De portier heeft niet eenmaal hoeven in te grijpen. Ik be grijp dan ook niet dat mensen zo'n negatief beeld van de uitgaansmoge lijkheden in Renesse hebben", zegt Renske. „Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de ondernemers in Renesse met de politie heeft geen enkele onderne mer geklaagd over het gedrag van de jongeren. Ik vind de jongeren juist veel positievér. We hebben vaker last van de wat ouderen", vervolgt Rens ke. „Je kunt het natuurlijk ook in de hand werken", zegt ze. „Als er personen zijn die een beetje te veel kabaal maken kun je daar met veel bravour op af stappen en ze eens flink de waarheid zeggen, maar je kunt ze ook op een andere manier be naderen ert ze vriendelijk vragen om het een beetje rustiger aan te doen. Tenslotte gaat men uit om plezier te maken en een beetje keet te schop pen, daar moet je rekening mee hou den". Binnenkort begint Renske Poll met een grootse reclame-campagne. Men wil The Game ook beschikbaar stel len voor het vieren van feestjes en an dere gelegenheden door particulieren en bedrijven. „We willen in samen werking met het Apollo Hotel men sen de mogelijkheid geven om een bruiloft in The Game te vieren. Men sen kunnen dan bijvoorbeeld eten en/of overnachten in het hotel, maal feesten in The Game", vertelt ze. Men kan niet zeggen dat Renske Poll en haar echtgenoot geen plannen hebben voor The Game. ;,We willen er een leuk plekje van maken", zegt Renske. „Een gelegenheid waar je ge zellig uit kunt gaan. Voor zowel de jongere als de wat oudere generatie. Een plek waar het knus is als het vol is, maar ook als het niet zo druk is. We willen een naam opbouwen en dat gaat zeker lukken". Advertentie Histor heeft een nieuwe generatie verven op Acryl-basis ontwikkeld. Minder belastend voor ons milieu en ook nog eens eenbeter re sultaat. Vanwege het milieu-aspekt noe men we deze serie Histor-Groen, maar het is verkrijgbaar in alle ak- tuele kleuren. Seb. van Dongen heeft het in voorraad en kan u alles over de vele voordelen vertellen. Oostdijk 1 Sommelsdijk Tel. 01870-2381-2878 Openingstijden, ma-vr 8.00-12.00 u en 13.00-18.00 u Zaterdag 9.00-12.00 u en 13.00-16.00 u Wij willen ook voor maar f 40," tot 1 februari 1991 een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als kennismaking ontvangen wij een fraai horloge. Naam: Adres: Postkode: Plaats: Telefoon: Handtekening: Bon volledig invullen en opsturen naar Zierikzeesche Nieuwsbode. Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee LQUJ N Zorg dat u ook kans maakt op een reis naar Londen en stuur alsnog de Fotopuzzel uit onze speciale zaterdageditie van 29 september in.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 1