berichten gemeente Z I I rikzee MINDER VERKEERS SLACHTOFFERS ZIERIKZEE DE CRANESTRAAT l| H. SCHOONAARD nuvu 01110-14282 Tijdig begrip 8kan veel ellende voorkomen Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten 6 A.s. zaterdag 6 oktober 1990 viert onze lieve moeder en (6 oma fy J. W. DIJKMAN-HANSE haar 80ste verjaardag. U bent van harte welkom op de receptie van 15.30-17.30 uur in de Herv. kerk te Haamstede. Burgh-Haamstede, oktober 1990 Haar dankbare kinderen, klein en achterkleinkinderen Gaarne wil ik doktoren en verplegend personeel van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee hartelijk be danken voor de goede behandeling tijdens mijn verblijf al daar. Ook voor verdere belangstelling hartelijk dank. J. BEZUYEN Scharendijke, oktober 1990 Bedroefd, doch dankbaar dat haar een verder lijden be spaard is gebleven, delen wij u mede dat zacht en kalm is overleden, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ELIZABETH OLREE Sedert 14 februari 1971 weduwe van D. J. FLUIJT Sirjansland, 10 februari 1898 t Zierikzee, 28 september 1990 Dankbaar zijn wij voor de liefdevolle verpleging in de „Corneliastichting", afd. Schelphoek te Zierikzee en voorheen in het Bejaardentehuis ,,In 't Opper" te Bruinis- se, alsmede in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zie rikzee. Wij hebben haar in besloten familiekring ter ruste gelegd op de Algemene Begraafplaats te Sirjansland op dinsdag 2 oktober 1990. Uit aller naam: J. FLUIJT Zierikzee, 28 september 1990 .Corneliastichting" Correspondentie-adres: Fam. J. Fluijt, Scheldestraat 29, 4301 VA Zierikzee. Geheel onverwacht overleed op 29 september onze dam- vriend, de heer C. M. VAN DE VELDE in de leeftijd van 64 jaar. Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe dit verlies te dragen. Bestuur en leden Damvereniging Zierikzee Zierikzee, 2 oktober 1990 In plaats van kaarten Voor uw blijk van medeleven en belangstelling betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van ELS SCHOT-PRINS betuigen wij u onze oprechte dank. FAMILIE C. J. SCHOT FAMILIE J. G. LAUWAARS-SCHOT FAMILIE A. J. DE JONG-PRINS Zierikzee, oktober 1990 BEGRAFENIS-ONDERNEMING A VOLLEDIG VERZORGDE UITVAARTEN Vr DAG EN NACHT BEREIKBAAR Contact adressen Burgh-Haamstede K. Schoonaard Weeldeweg 7 01115-1742 Ellemeet-Scharendijke e.O. Fam. D. de Graaf-de Feiter Burg. de Bruynscraat 12 Ellemeet 01117-1434 TE ONTBIEDEN ^OP GEHEEL SCHOU WEN-DUIVEL AND Jj MMIWHIIIHMB Ook in uw omgeving kan het voorkomen Reageer: (030) 33.15.49 V.P.C., Antwoordnummer 9089, 3500 ZA Utrecht Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 1-10. Op de paarden markt in Utrecht werden heden 68 paarden en 83 veulens en pony's aan gevoerd. De prijzen luidden als' volgt per stuk: Luxe paarden 2900-/ 3750; ou de paarden 1925-/ 2725; 3-jarige 2000-/ 2900; 2-jarige 1600-/ 2700; veulens 650-ƒ 1600; hitten 700- 1625; slachtpony's 525-/ 1400; Shetlandse pony's 325-ƒ 625. Prijzen per kg geslacht gewicht: Slachtpaarden 4,10-/ 6,10 en jonge slachtpaarden 5,15-/ 6,40. De handel was rustig en de prijzen iets lager. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 2-10. Aanvoer 2.343.600 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 50- 51 gram wit 8,10-/ 8,37 en bruin 8,34-8,48, van 55-56 gram bruin 9,00-/ 9,12; van 60-61 gram wit 10,24-/ 10,27 en bruin 10,50- 10,78; van 65-66 gram wit 10,84- 10,91 en bruin 10,44-/ 11,60. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 1-10. Consumptie aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg, exclusief BTW. Klei-aardappelen: Bintje 40-50 mm 15,50-/ 16,50; Bintje 40-55 mm 17,00-/ 1*7,50; Bintje 50 mm op waarts 18,00-/ 19,00; Bintje 50 mm opwaarts (frites) 17,50-/ 18,50. Ei genheimer 40 mm opwaarts in zak ken 19,00-/ 21,00. Zandaardappelen: Bintje 40/50 mm 9,00-/ 10,00, bintje 50 mm opw. (fri tes) 15,00-/ 16,00. Exportaardappelen: Bintje klei 45 mm 20,50-/ 21,50; blankschillige rassen 40 mm opwaarts (in zakken): 20,50-/ 21,50. Voeraardappelen 5,00-/ 7,00. Stemming: prijshoudend. DEN HAAG - De gouden Televizier- ring 1990 is dit jaar gewonnen door de makers van het programma Ook dat nog van de KRO. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Bergum: mw. J. M. Baaij te Medemblik (Herv. Geref.); te 's-Gravenhage: P. Nap te Rotterdam- Zuid; te Haaksbergen: J. Vlastuin, predikant voor buitengewone werk zaamheden (geestelijk verzorger van de Hezenberg te Hattem); te Noord - bergum: D. G. Posthuma te Aarts woud en Abbekerk-Lambertschaag en Opperdoes; te Rijswijk (Z.-H.): N. te Almelo. Baltic Sun, 1-10 ten anker Hawkesbu- ry Kaapgracht, 2-10 te Osaska Pacific Peeress, 1-10 thv Seychelles Nedlloyd Barcelona, 1-10 1800 w Aca- pulco naar Papeete Nedlloyd Hoorn, 1-10 te Singapore Nedlloyd Houtman, 1-10 te Gothen- borg Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Sellingen: drs. G. P. E. van Helden, kand. te Zwolle. Beroepbaarstelling: mw. drs. M. de Haan, Voltastraat 9, 1433 BL Ku- delstaart, tel. 02977-42960. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Spakenburg-Zuid: P. Niemeijer te Dordrecht. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Drachten: M. Mondria te Waardenburg. 90/336. Deze joto werd genomen bij de wisselplaats ten noorden van Noordgouwc. Het tramsiei uemaat uit een teakhouten motorlocomotief, een diesel-elektrisch exemplaar van de Rotterdamsche Tramweg Maat schappij (RTM) en twee personenrijtuigen. De M.67 werd destijds overgenomen wan de Maas-Buurt- Spoorweg en staat nu in het Spoorwegmuseum te Utrecht. De M.67 werd in de werkplaats van de RTM her bouwd uit de in 1947 verbrande M.68. Izak Nouwen. later hoofdcontroleur in de Groep Zeeland, staat op de bok en conducteur Marien Lievense met toeter op de borst poseert voor de machine. Lievense reed na de op heffing van de tram jaren de autodienst naar Steenbergen en voer nadat ook die dienst was opgeheven, ook nog op het Zijpse veer. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. Verkeerscursus rijbewijshouders De door de rijksoverheid geïntroduceerde ,,Actie-25%" heeft tot doel het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met tenminste 25% te verminderen. Deze nationale taakstelling is door het gemeentebestuur onderschreven. Dit betekent dat er allerlei activiteiten zullen worden ont wikkeld, waarbij de betrokkenheid en medewerking van ons allen als een eerste vereiste moet worden gezien. Bij 60-90% van de verkeersongevallen blijkt dat wij men sen, met al onze mogelijkheden en beperkingen tekort schieten. Vooral autobestuurders die reeds een aantal jaren in het bezit zijn van een rijbewijs ervaren dagelijks dat er de afgelopen jaren veel is veranderd in het verkeer. Veran deringen die zowel betrekking hebben op de verkeersregels als op de inrichting van de weg. Nu het rijbewijs in feite voor het leven wordt verstrekt is het wenselijk om periodiek bij deze verandering stil te staan. Vanuit die gedachte is door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) een theoriecursus voor volwassen verkeersdeelnemers (rijbewijshouders) georga niseerd. Deze dooreen team van deskundigen samengestelde cursus omvat een vij/tal voorlichtingsbijeenkomsten van ongeveer 2 V2 uur. Door het volgen van deze cursus wordt het inzicht en de kennis van de weggebruiker (automobilist) optim- naal vergroot, waardoor deze - nu en in de toekomst - veilig aan het verkeer kan blijven deelnemen. Afhankelijk van het aantal inschrijvingen en het beschikbaar zijn van do centen kan de aanvangsdatum van de cursus eventueel ver schuiven naar begin 1991. De kosten van deze opfriscursus bedragen 35,- per persoon. Aanmeldingsformuleren voor deelname aan de cursus zijn verkrijgbaar ter gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken en dienen vóór 15 okto ber 1990 te worden geretourneerd. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer J. T. Wesdorp, telefoonnum mer 01110-13151, toestel 331. Commissie cultuur Burgemeester en wethouders van Zierikzee roepen kandi daten op voor het lidmaatschap van de commissie cultuur. Taak commissie De commissie cultuur heeft tot taak het college van burge meester en wethouders te adviseren hetzij desgevraagd of uit eigen beweging over alle culturele zaken die de gemeen te Zierikzee betreffen, voor zover die niet aan een andere commissie zijn vporbehouden. De zittingsduur van de le den is gelijk aan de zittingsduur van de leden van de ge meenteraad, te weten 4 jaar. Samenstelling commissie De commissie is als volgt samengesteld: - 1 lid van het college van burgemeester en wethouders dat tevens als voorzitter van de commissie optreedt - 3 of 4 leden van de gemeenteraad en - 6 leden, niet zijnde raadslid, die inwoner zijn van de ge- meente Zierikzee. Bij de benoeming van de 6 leden, die inwoner zijn van de ge meente Zierikzee wordt gestreefd naar een vertegenwoordi ging van de volgende sectoren in de commissie: - 2 leden uit de sector podiumkunsten - 2 leden uit de sector musea - 1 lid uit de sector beeldende kunst - 1 lid uit de sector accommodaties Vereisten Van de kandidaten die zich voor een lidmaatschap van de commissie cultuur in de gemeente Zierikzee aanmelden wordt verwacht dat zij daadwerkelijk contacten hebben in en met de sector die zij willen vertegenwoordigen en tevens op de hoogte zijn van de ontwikkelingen, wensen en verlan gens die er op cultureel gebied leven. Aanmelding Kandidaten kunnen zich binnen 10 dagen na het verschij nen van dit blad schriftelijk aanmelden bij het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Kennismakingsbijeenkomst voor nieuwe inwoners Een keer per jaar organiseert het gemeentebestuur van Zie rikzee een kennismakingsbijeenkomst voor iedereen die zich de afgelopen 12 maanden in Zierikzee heeft gevestigd. Deze avond wordt gehouden op maandag 22 oktober a.s. Personen die tussen oktober 1989 en september 1990 in Zie rikzee zijn komen wonen krijgen binnenkort een uitnodi ging om deze avond bij te wonen. De kennismakingsavond begint op 22 oktober om 19.30 uur met een kopje koffie in de Vierschaar van het stadhuis. Na een welkomstwoord door burgemeester mr. J. J. P. M. Assel,- bergs zullen de leden van het college een toelichting geven op de taken, waarvoor zij verantwoordelijk zijn. Tbvens maakt men kennis met onder andere de gemeentesecreta ris, de raadsleden en de directeur gemeentewerken. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Vervolgens wordt om 20.30 uur de dia-serie „Zierikzee, stad vol geheimen" vertoond, waarna er gelegenheid is de diver se ruimten in het stadhuis, zoals trouwzaal, raadzaal, de werkvertrekken van burgemeester en secretaris en het stadhuismuseum te bekijken. Sociaal noodfonds Het is voor vele huishoudens vaak niet gemakkelijk finan cieel de „eindjes aan elkaar te knopen". Vooral mensen die van een minimum-inkomen (bijvoorbeeld een bijstanduit- kering) moeten rondkomen hebben het op dat punt vaak moeilijk. Zelfs zijn er mensen die, ondanks de mogelijkhe den van de Algemene Bijstandswet of andere regelingen, fi nancieel zodanig in de problemen komen dat van een nood situatie sprake is. Om die reden heeft de gemeenteraad op voorstel van burge meester en wethouders in zijn vergadering van 28 november 1985 besloten een sociaal noodfonds in te stellen. De moge lijkheden om via dit fonds steun te verlenen zijn overigens zeer beperkt, want via dit fonds mag de gemeente geen in komensbeleid voeren. Het inkomensbeleid is namelijk uit sluitend een zaak van de rijksoverheid; het rijk staat dan ook niet toe dat met behulp van het steunfonds door de ge meente bijdragen aan inwoners zouden worden vertrekt die dat inkomensbeleid zouden doorkruisen. Daarom dienen eventuele verzoeken om een bijdrage uit het steunfonds van geval tot geval te worden beoordeeld door burgemeester en wethouders, waarbij o.a. gekeken zal worden naar draag kracht, betalingscapaciteit, betoond besef van verantwoor delijkheid enz. Het is een noodfonds dat dus alleen voor werkelijke noodsituaties is bedoeld. Volledigheidshalve volgt hieronder de letterlijke tekst van artikel 1 van de regeling die de gemeenteraad voor de be oordeling van verzoeken om een bijdrage uit het noodfonds heeft vastgesteld: a. "Aan iedere inwoner van de gemeente Zierikzee, die in zodanige omstandigheden verkeert of dreigt te raken dat hij ondanks de mogelijkheden van de Algemene Bij standswet of anderszins niet over de middelen beschikt om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voor zien, kan in principe een bijdrage worden verstrekt. b. De bijdrage wordt afgestemd op de omstandigheden en mogelijkheden van persoon en gezin, alsmede op het be toonde besef van verantwoordelijkheid voor de voorzie ning in het bestaan. Hij is er op gericht de persoon zo mogelijk in staat te stellen zelfstandig in zijn bestaan te voorzien. c. De noodzaak tot het verstrekken van een bijdrage wordt individueel beoordeeld. De vraag of tot verstrekking van een bijdrage wordt overgegaan, wordt niet alleen beoordeeld aan het inkomen en het vermogen van de aanvrager, doch aan diens gehele financiële omstandig heden, daaronder begrepen draagkracht, betalingscapa citeit en betalingsverplichtingen. d. Afhandelijk van de situatie kunnen voor.waarden aan de bijdrage worden verbonden, zoals de verplichting om bij schuldsanering maatschappelijke begeleiding te aanvaarden dan wel de bijdrage geheel of gedeeltelijk terug te betalen". Aanvragen om een bijdrage uit het noodfonds moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Alvorens op een aanvraag te beslissen wordt door burgemeester en wethouders advies ingewónnen bij de Intergemeentelijke Sociale Dienst. Gemeentelijke volkskredietbank Zierikzee 0 Verrenieuwstraat 1. Correspondentie-adres: Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Telefoon 01110-13151 tst. 235 of 233. Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur, of na (telefonische) afspraak. Voor aanvragen om kredieten bij de Gemeentelijke Volks kredietbank kunnen inwoners van Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland zich wenden tot bovengenoemd adres. De bank heeft tot taak: - door het op een uit sociaal en zakelijk oogpunt verant woorde wijze verlenen van kredieten te voorzien in de kre dietbehoeften van de inwoners van Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland; - voorlichtende, sanerende en schuldbemiddelende werk zaamheden te verrichten ten behoeve van voornoemde in woners, die in geldelijke moeilijkheden verkeren of ge vaar lopen daarin te geraken. De bank brengt de volgende kosten in rekening: - administratiekosten, deze bedragen 3% van de nominale leensom; - rentevergoeding, de hoogte hiervan is gelijk aan het per centage waarvoor de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meente rekeningcourant krediet aan de gemeente aan biedt. De leningsvoorwaarden zijn: - uitbetaling van het krediet vindt plaats nadat een schrif telijke overeenkomst is opgemaakt, waarbij de kredietne mer zich verplicht de wegens aflossing verschuldigde be dragen regelmatig aan de bank te zullen voldoen; - de rente en vergoeding van administratiekosten worden in mindering gebracht op het'aan krediet te verlenen bedrag; - de kredietnemer kan te allen tijden tot versnelde of alge hele aflossing overgaan, waardoor restitutie van rente over de vervroegde aflossingstermijnen zal plaatsvinden. Commissies De commissie Onderwijs vergadert maandag 8 oktober 1990 om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Gesproken wordt over het verzoek van burgemeester en wethouders van Veere om adhesie te betuigen aan een brief van de raad van Veere aan staatssecretaris Wallage van Onderwijs en Wetenschappen inzake schaalvergroting ba sisonderwijs. Uit overwegingen van kwaliteit, kosten en productiviteit wil de staatssecretaris grotere scholen voor het basisonderwijs. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten hecht daarentegen meer waarde aan handhaving van kleinere scholen. Op de agenda staat tevens de vervanging van een vakle raar textiele werkvormen aan de openbare basisscholen. De commissie Ruimtelijke Ordening en Industrie verga dert dinsdag 9 oktober om 17.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Het bestuur van kinderboerderij De Punt vraagt om mede werking voor uitbreiding van de dierenverblijven op het perceel Scheldestraat 3. Motorclub Zierikzee heeft thans een tijdelijke vergunning voor het onderkomen aan de Del tastraat. Zij wil hier echter blijven, waarvoor een wijzi ging van het bestemmingsplan „Industrieterrein Zuid hoek" nodig is. De heer I. M. Douw vraagt medewerking voor wijziging van de bestemming van het pand Paar denstraat 8 van garage/berging in winkel. Indien u belang heeft bij een van de agendapunten, of u wilt gewoon eens komen kijken hoe het er bij de gemeente aan toe gaat, dan bent u van harte welkom. U hoeft u niet van te voren aan te melden. Een fotokopie met de agenda punten en een korte toelichting is beschikbaar. Vooraf gaande aan de behandeling van een agendapunt mag u het woord voeren. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de ge meente. Redactie: Bureau Voorlichting. Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6