Afgang voor eerste elftal van Zierikzee; 6-1 verlies Eerste zege binnen voor SV Duiveland Aantrekkelijke derby eindigt onbeslist: 1-1 Renesse verslaat mede-koploper VV Bruse Boys problemen met afronden van de kansen: 1-1 NIEUWSBODE Eerste winst en doelpunten voor ZSC: 2-2 Idioot veel inzet brengt Mevo toch weer geen winst Brilstand bij Borssele contra SKNWK: 0-0 WIK met vlagen weer terug op het oude niveau: 2-1 6 MOERDIJK - „Een waar debacle, een afgang". Minder superlatieven kon Zierikzee- trainer Jack Schipper niet bedenken voor de zojuist opgelopen 6-1 nederlaag tegen Moerse Boys. Vooral de Zierikzeese achterhoede, die toch al de naam heeft veelal té lief en te tam op te treden, leek zondag helemaal een gatenkaas. Bij een 4-1 achterstand werd in de tweede helft tot overmaat van ramp ook nog eens Kees Verkaart uit het veld gestuurd. Toen liepen de gastheren helemaal aan alle kanten door de defensie en wer den de Zierikzeeënaren eens even flink de oren gewassen. Oefenmeester Schipper wist giste ren, zondag, nog niet precies hoe het nu verder moet met VV Zierikzee. „Er moét wat gaan veranderen, maar wat. De jongens die vandaag hebben gespeeld komen twee keer per week trainen en meer materiaal is er niet", aldus Schipper. Wel kon Zierikzee ten behoeve van de uitwedstrijd tegen Moerse Boys niet beschikken over Aart van der Linde (verrekking knie band), Marco Saman (liesblessure), Jacco Heijboer (enkelblessure), Rini Stoutjesdijk (knieblessure) en Mar tin de Jonge (knieblessure). Elf man De uitwedstrijd tegen Moerse Boys diende derhalve te geschieden met precies elf man. „Iedereen was echter fit en voor aanvang is de agressie op gewekt en de puntjes op de i gezet", vertelt Schipper. Bij de VV Zierikzee breekt nu een moeilijke tijd van bera den aan. Wat moet er gaan gebeuren? En hoe kan voorkomen worden dat volgend seizoen eventueel niet op een nog lager niveau gevoetbald gaat worden dan het toch al bedenkelijke peil van deze derde klasse? y De start was niet eens zo slecht voor de Zierikzeese elf. In de begin fase ging het spel levendig op en neer. In de 10e minuut gelukte het Moerse Boys om de openingstreffer te sco ren, via de voet van Sjaak van de Weeje: 1-0. De rood-zwarten togen fa natiek op jacht naar de gelijkmaker. Zowel René Roon als Kees Verkaart kwamen in scoringspositie, maar wa ren ongelukkig in de afronding. Toch kwam VV Zierikzee enkele minuten voor de theepauze langszij de gastheren. Op geheel eigen wijze gelukte het Kees Verkaart om door de verdediging te dringen.' Na in de kluts de bal gelukkig mee te krijgen plaatste hij een strakke voorzet op aanvoerder Martin Quist. Laatstge noemde maakte geen fouten en zorg- ,.de voor de gelijkmaker: 1-1. Op dat moment was er nog geen echte aan wijzing voor de latere afgang. Helemaal mis Na de hervatting ging het vervol gens helemaal mis met Schouwen- Duivelandse trots - van weleer -. Reeds in die eerste minuten moest doelman Wim Lafeber alle zeilen bij zetten om Moerse Boys vooralsnog van scoren af te houden. In de 5e mi nuut kon ook hij dit evenwel niet voorkomen: 2-1. Vier minuten later werd een tegenstander niet gedekt en kon hij uit een vrije trap vogeltjevrij inkoppen: 3-1. De coördinatie in de Zierikzeese achterhoede was helemaal zoek. On danks de mogelijkheden voor Theo Wittenberg en Kees Verkaart (schot op de paal) was het toch weer Moerse Boys dat scoorde, uit een penalty. Door te zacht terugspelen van laatste man Wim van de Maas, op zijn keeper Wim Lafeber, kon een tegenstander hiervan profiteren. Hoewel Lafeber op de bal dook, zag de scheidsrechter hierin echter een overtreding en gaf derhalve een strafschop: 4-1. De inmiddels ontstane irritatie bij VV Zierikzee werd verder aangewak kerd toen grensrechter Jaap de Brui ne onenigheid kreeg met de arbiter. De Bruine vond namelijk dat er te weinig aandacht werd besteed aan zijn constateringen. Tben Kees Ver kaart zijn grensrechter toeriep 'blij ven vlaggen hoor Jaap', zag de scheidsrechter hierin een ondermij ning van zijn gezag en verwees Ver kaart tot overmaat van ramp zelf naar de douches. Vanaf dat moment ging het nog slechter met Zierikzee en leek de defensie wel een gaten kaas. Resultaat: 6-1 verlies. OOSTERLAND - De eerste overwinning voor het vlaggeschip van SV Dui veland is binnen. De thuiswedstrijd tegen Heinkenszand werd met 1-0 gewon nen. Deze eerste officiële overwinning voor Cees Willemse, nadat hij de over stap heeft gemaakt van jeugd- naar senior-trainer, kwam precies op het goede moment. „Het vertrouwen is nu weer terug en ik hoop dat dit verder groeit", was de reactie van Willemse na afloop. MOSKOU - De Russische sociaal democratische en socialistische par tijen, de Groenen van Moskou, de Fe deratie van Anarcho-Syndicalisten en de Marxistische en democratische platforms van de communistische partijen hebben zich verenigd in een nieuw links blok. De Beweging voor Volkszelfbestuur geheten. WINSCHOTEN - De Rijksrecherche stelt een onderzoek in naar een be schuldiging die is ingediend tegen de directeur van de gemeentelijke socia le dienst in Winschoten. De beschul diging is afkomstig van de adjunct directeur van deze dienst die beweert dat de directeur valse kilometerde claraties zou hebben ingediend. HOEDEKENSKERKE - Het 2-2 ge lijkspel tussen Hoedekenskerke en het bezoekende ZSC gaf globaal ge zien goed de juiste verhouding weer. Voor de Scharendijkenaren beteken de dit inmiddels alweer het vijfde competitieduel dat er eindelijk ge scoord kon worden. Omdat ZSC vier geblesseerde spelers kende, moest trainer Sjaak Dorreman zelf ook meedoen. Omdat zowel Henry de.-Voogd, Rini van de Hoek, Kees Louwerse als Kees Snoek geblesseerd waren, kwamen de overige spelers met het verzoek of oefenmeester Dorreman zelf van de partij wilde zijn. .Hoewel ik conditi oneel wel iets tekort kom ben ik toch op dat verzoek ingegaan", verklaarde Dorreman na afloop. De vroegere laatste man van ZSC bezette voor dit duel de rechtshalf positie. Balbezit In de beginfase was ZSC veel in bal bezit en trof het een paniekerig spe lend Hoedekenskerke tegenover zich. Het gelukte ZSC deze keer goed om verschillende voorzetten te geven. De aanzet hiertoe werd van rechts door Dorreman gegeven. Kansen kwamen er zodoende voor Ko Louwerse, Ge rard de Voogd en Jan Meganck. Ook Hoedekenskerke kreeg mogelijkhe den, maar was niet doortastend ge noeg in de afronding ervan. Wel kwamen de gastheren in de 30e minuut op voorsprong: 1-0. Na de hervatting maakte ZSC via de eerste seizoenstreffer, van de schoen van Gerard de Voogd, de gelijkmaker: 1- 1. Een onhoudbaar schot in de 30e mi nuut betekende echter weer een voor sprong voor Hoedekenskerke: 2-1. ZSC zette in de slotfase vervolgens alles op alles en kwam tien seconden voor het einde langszij. De in het zestienmetergebied tot vallen gebrachte Gerard de Voogd mocht zelf de toegekende strafschop van elf meter verzilveren. Hij miste niet: 2-2. BROUWERSHAVEN - Tijdens de aantrekkelijke der by tussen Brouwershaven contra DFS heeft laatstge noemde het eerste puntje van de competitie weten te ver schalken. De twee aanvallende ploegen deden niet voor elkaar onder en realiseerden uiteindelijk een gelijkspel: 1-1. De thuisspelende Brouwenaren moesten het karwei wel klaren zonder te kunnen beschikken over een vijftal basisspelers. „En dan mag je achteraf gezien toch niet mopperen met zoveel mutaties", aldus Brouwershaven trainer Arend Krijgsman na afloop. Na de moeilijke start van de com petitie, tegen de diverse kampioens kandidaten, heeft DFS nu in haar vierde wedstrijd dan toch eindelijk het eerste winstpuntje gepakt. Het van fundering tot dak bijna totaal 'gerestaureerde' DFS lijkt nu ook wat meer op elkaar ingespeeld te gera ken. „We gaan er nu duidelijk beter inkomen en vrijer spelen", verwoord de oefenmeester Rijnberg de vooruit gang. Niet constant genoeg „We vertonen inderdaad een stij gende lijn, maar zijn nog niet con stant genoeg", concludeerde één van de weinig overgebleven 'oudgedien den', Jan-Piet van Wayeren. Ook sneed hij een belangrijke verande ring in de ploeg aan. „Vorig jaar was de sfeer helemaal verziekt. Niemand wilde meer voor een ander werken. Hoewel we gezien de klasse van enke le spelers best wel niveau in huis had den. Nu wordt er weer geknokt en wat voor elkaar gedaan". Gezien het feit dat Brouwershaven het moest stellen zonder Werner Ka- foe, Arjan Visser, Steef Kloet, Mar tin Quist en Cees Kraayenbrink had trainer Krijgsman na afloop geen klagen dat ternauwernood toch nog een 0-1 achterstand werd omgezet in een gelijkspel. „We hebben teveel spelers moeten inleveren. Als we vandaag de eigen voorhoede hadden gehad, had ik het zo net nog niet ge weten", sprak hij hypothetisch. De eerste helft bleef zonder doel punten. Wel waren het de gastheren die een sterk eerste kwartiertje ken den. Ondanks kansen voor Peter van Mourik en Remi Lievense (op de paal), bleef de openingstreffer uit. Hierna zakte het spel van Brouwers haven snel af. Het oude euvel, waar bij het middenveld te ver voor haar achterhoede uitspeelde, kwam weer om de hoek kijken. „En dan moet er teveel met lange trappen worden ge- KRABBENDIJKE - Evenals de meeste voorgaande duels toonde Mevo zich in en tégen Krabbendijke wederom de betere ploeg. Echter voor de vijfde keer dit seizoen bleven de Zierikzeeënaren met lege handen: 2-1. De optimis tisch ingestelde oefenmeester Toine Tiggelman wilde ook nu slechts naar de goede dingen kijken. „Wat ik nog nooit gezien heb is dat Mevo vandaag idioot veel inzet heeft getoond". werkt", keek oefenmeester Krijgs man terug. Weinig kansen Hetbezo.ekende DFS creëerde in die eerste helft weinig doe'lrijpe kan sen. Tferwijlook Brouwershaven het resterende half uur niet meer in de buurt kwam van het domein van DFS-goalie Michel Bouwman. Het venijn zsit dan ook in de staart; twfiede helft. Binnentien minuten, na -de hervatting, kwam DFS op voorsprong en scoorde Clement Rijn berg de eerste treffer voor zijn ploeg in dit duel en de tweede van deze competitie. Omdat Brouw's laatste man Leo Nouwen tijdens het uitver dedigen precies in de voeten van Rijnberg schoot, was het voor laatst genoemde een fluitje van een cent om deze blunder te verzilveren: 0-1. De Haamstedenaars voelden zich duidelijk gesterkt door deze voor sprong en bezorgden Brouwershaven enkele hachelijke momenten. Zo ge lukte het Rini Rijnberg om op rechts alles en iedereen voorbij te streven, maar alleen voor doelman Van Mou rik aangekomen schoot hij voorlangs. In de 20e minuut zag Kees van Dijke een prima inzet, na een één-tweetje met Anco van de Linde, door de Brouwse keeper geweerd. Ribkneusing Hoewel Cees Kraayenbrink vanwe ge een ribkneusing op de reserve bank zat moest hij toch opdraven om te proberen Brouwershaven langszij DFS te brengen. In de 21e minuut slaagde hij daar bijna in. Zijn schot verdween echter voorlangs over de doellijn. Na deze misser kwam DFS evenwel steeds meer in de verdruk king. Kansen op de gelijkmaker kwa men er vervolgens voor Peter van Mourik (omhaal net naast) en Marcel Yzenbrandt (keeper tikt bal net over lat). In de 36e minuut kwam Brouwers haven inderdaad langszij. Uit een corner van Peter van Mourik was het Leo Nouwen die de bal aannam, uit haalde en scoorde: 1-1. In de slotfase probeerden beide ploegen nog de winnende treffer te forceren. Brou wershaven was daar dichterbij dan DFS. Uit een goede voorzet van René Dalebout kreeg spits Peter van Mou rik in de laatste minuut nog de beste kans. Zijn vallende kopbal ging ech ter net naast. BORSSELE - Onder de rook van de kerncentrale Borssele heeft SKNWK tegen het gelijknamige elftal niet kunnen scoren. Ook de gastheren ge lukten het niet om de bal op de juiste plaats over de doellijn te krijgen. Dit voor beide ploegen vijfde optreden resulteerde zodoende in een niet be doelde brilstand; 0-0. De sterkste zijdes van beide elftal len waren de verdedigingen. Daarbij was het vooral SKNWK dat de aanval opzocht en voor het meeste gevaar zorgde. Het spitsentrio Jacky de Bruine, Michel Flikweert en Peter van de Cingel liet het echter afweten en kwam niet tot scoren. „Ze hebben het niet weten af te maken en hebben zodoende in mijn ogen gefaald", sprak SKNWK-trainer Kees Kom mer. Over de gehele wedstrijd genomen kregen de Nieuwerkerkers echter ook weer niet zoveel kansen. De vijf mo gelijkheden dié zich voordeden ble ven echter onbénut. Borssele kwam overigens bijna helemaal niet in de buurt van het doel van keeper Leon Quik. Ook toen trainer Kommer in de tweede helft, met de inzet van Ri chard Dalebout, wat meer lengte in de voorhoede creëerde, bleef het be oogde resultaat uit. Duiveland kreeg het verre van ge makkelijk tegen het met soms acht man verdedigende Heinkenszand. De tactiek van de bezoekers was erop ge richt dat de enorme verre uittrappen van de keeper ooit eens een keer suc cesvol moesten zijn. Met een razend snelle spits binnen de gelederen werd inderdaad ook zodoende het meeste gevaar gesticht. Initiatief Toch namen de Oosterlanders het initiatief en groeide het aantal kan sen met het verstrijken der minuten. Adrie Bal kreeg als eerste de moge lijkheid om de score te openen, maar hij miste. Vervolgens waren er ook nog enkele kansen voor Hans Rotte, maar ook hij was weinig fortuinlijk. De allerbeste kans was nog voor Erik Beye, die in de 30e minuut in kansrij ke positie overkopte. Heinkenszand zette in die eerste helft daar slechts één mogelijkheid tegenover. Ook na de hervatting strandden de meeste aanvallen nabij de zestienme terlijn. Kansen waren er weer volop, zoals voor Adrie de Jonge en Erik Beye. In de 15e minuut was het dan eindelijk raak. Door goed de bui- tenspelval te omzeilen gelukte het Rob Wijnstekers om uit een voorzet van Adrie de Jonge binnen te kop pen: 1-0. De invallers Hans Capelle (voor de moegestreden Brekelmans) en Bart van de Hulle (voor de licht geblesseerde Hans Rotte) kregen bei den nog een kans, maar daar bleef het bij. KERKWERVE - Met vlagen was afgelopen zaterdag bij WIK het betere voetbal van vorig seizoen te bespeuren. Het vijfde competitieduel, tegen het bezoekende Wolfaartsdijk, leverde dan ook de volle winst van twee punten op: 2-1. „We komen langzamerhand weer op het goede pad terecht", conclu deerde ook WIK-trainer Jaap de Ridder. Een disciplinaire maatregel van oefenmeester De Ridder betekende dat goaltjesdief Joost Rotte deze keer niet in de basis stond. „Er is deze week iets voorgevallen waardoor ik Joost gewoon één week verplichte rust heb gegeven", zei De Ridder in bedekte termen. Feit was wel dat op zijn plaats de minder solistisch in gestelde Kees Verwest kwam te staan, wat enige aanpassing vergde. Weinig kansen WIK creëerde dan ook relatief wei nig kansen. Het veelal verdedigend spelend Wolfaartsdijk zette daar ook niet veel tegenover. In de 30e minuut kwamen de gastheren op voorsprong. Na een goede aanval via Wim van de Velden en Marco Ganzeman kwam de bal bij Richard Verhage, die netjes af rondde: 1-0. Het spel van WIK zakte nu wel iets terug, maar men kwam niet in gevaar. Vlak na de rust kwam Wolfaarts dijk dan toch langszij. Na een lange solo belandde de bal via de paal en het gezicht van doelman Leo van den Ouden over de doellijn: 1-1. Met goed voetbal vervolgde WIK de wedstrijd. In de 35e minuut betekende dit de verdiende en winnende treffer. Uit een voorzet was het Marco Ganzeman die scoorde: 2-1. Zijn broer Edwin Ganzeman had overigens voor het eerst weer een hele wedstrijd meege daan. RENESSE - Tijdens de thuiswedstrijd tegen, de toen nog, mede-koploper Sehoondijke heeft Renesse zondag een 2-1 overwinning geboekt. Tijdens dit duel, wat in een hoog tempo werd gespeeld, ging de strijd gelijk op en neer. Uitein delijk bleek dat Renesse haar gecreëerde kansen beter afmaakte dan de bezoekers. In het eerste kwartier kreeg Re- nesse het vrij moeilijk en moest er veel verdedigd worden. Na verloop van tijd geraakten de gastheren in hun spel. Tot de rust vielen er geen doelpunten te aanschouwen op het sportpark aan de Laone. Na de hervatting bezorgde Peter Moerland Renesse de eerste treffer: 1-0. Even daarna was het echter alweer gelijk: 1-1. In de 30e minuut was het even wel aanvoerder Leen Rademaker die de tweede en winnende goal scoorde: 2-1. (Foto: Marijke Folkertsma). Ondhnks die inzet, waar volgens Tiggeljman speciaal op getraind wordt,lmoest de zaterdag eersteklas ser toch weer de winst aafi de tegen stander laten. Binnen tien minuten keken de Zierikzeeënaren reeds tegen een 2-0 achterstand aan. Uit twee do de spelmomenten gelukte het de gast heren om beide keren Mevo-doelman Niels Goudzwaard te passeren. Openingstreffer De openingstreffer viel zes minu ten na de aftrap. Uit een vrije trap op 25 meter van de doellijn werd de bal keurig over de muur precies in de kruising geprikt: 1-0. Drie minuten later tastte Goudzwaard uit een cor ner mis en werd de volgende tegen treffer (inmiddels de twintigste in de ze competitie) binnengeknikt: 2-0. Tévens moest even daarna Mevo's beste voetballer, René Dekker, met een geblesseerde enkel uitvallen. Ondanks deze drie opdoffers bleef Mevo zich inzetten, en liet niemand het kopje erbij hangen. In de 20e mi nuut betekende dit de aansluiting. Na uitverdedigen door Jan Heikamp kwam de bal via een crosspass van Peter van der Linde terecht bij Dick van Splunder (ingevallen voor Dek ker), die middels een lob de keeper verschalkte: 2-1. Het was vooral Me vo dat vervolgens de wedstrijd dic teerde. Kansen van onder andere Richard van Luyk, Dick van Splunder en Maurice Lamberigts konden niet ver zilverd worden. Anders dan gewend gingen de oranje-hemden fel het duel aan en durfde men het zelfs aan om massaal slidingen te nemen. Ook na de hervatting bleef Mevo drukken. Het straf verdedigend Krabbendijke wist echter overeind te blijven. „Ik merk aan de sfeer dat iedereen mo menteel enorm scherp is. Ze zijn zo getergd dat ik verwacht dat komend weekend zeker twee punten gepakt worden op Duiveland", verzekerde Tiggelman. ZOUTELANDE - De wedstrijd tussen Meeuwen en Bruse Boys was er een waarbij beide ploegen probeerden twee winstpunten te scoren. Zodoende werd het publiek een fraai schouwspel voorgeschoteld waarbij het spel zich over en weer bewoog. De punten moesten uiteinde lijk gedeeld worden: 1-1. Vooral de bezoekende Bruena- ren spanden de kroon met het missen van de kansen. El ke keer opnieuw werd het leer met kunst en vliegwerk van de doellijn gered. „Er had meer ingezeten voor Bruse trainer Piet Roks. Meteen de eerste Boys. Maar dan moet je ze er wel in- actie van Bruse Boys na de aftrap schoppen. Achteraf moet je dan toch was kansrijk. Het schot van Tbnny blij zijn met dat ene puntje", aldus van den Berge ging evenwel naast. De gastheren waren echter ook meteen goed bij de les en realiseerden één mi nuut later reeds de openingstreffer. Foute terugspeelbal Een foute terugspeelbal op Bru- doelman Jacob Muller werd goed af gestraft door gastheer Adri do Visser: 1-0. Het toen alweer direct achter de feiten aanlopende Bruse Boys ver volgde middels behoorlijk pressie voetbal de wedstrijd. Het wilde even wel - nog - niet lukken. Kees-Jan van Nieuwenhuijze schoot op de lat. Uit een corner zag Tbnny van den Berge een kopbal van de doellijn gered. Bruse Boys werd steeds sterker, maar was te gehaast om de gelijkma ker te scoren. Ook onder andere Ja cob van den Berge en Martin Ver spoor zagen geen kans om vanuit scoringspositie doel te treffen. In de 30e minuut gelukte het aan de andere kant keeper Jacob Muller om zijn ploeg in de race te houden. Twee mi nuten later kwamen de bezoekers dan toch op gelijke hoogte. Na een welbekende solo van Tonny van den Berge rondde hij nu wel succesvol af: 1-1. Ook na de theepauze bleef Bruse Boys haar kansen missen. Hoewel Meeuwen qua voetbal iets minder was dan Bruse Boys, toonde zij wel •enorm veel inzet en werklust. En met behulp van de prima keepende doel man bleef de ploeg uit Zoutelnnde overeind. Tien minuten voor het ein de kregen zij zelfs een uitgelezen kans om op voorsprong te komen, maar het leer werd overgeschoten. „En dan mag je in je handen knijpen dat het gelijk blijft", realiseerde Roks zich na afloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 6