Ambitieuze uitbreidingsplannen voor Resort bij Burgh-Haamstede SWO niet blij met streeknieuws werven vrijwilligers Bezoek Europese journalisten MEE THE TOURIST PRESS Honderdtien bungalows en dertig bungalettes erbij Werkgelegenheid mag geen geweld worden aangedaan' Rolstoel woning gevaarlijk bij brand Tweede geheugencursus in februari deurloo intermeubel 4 BURGH-HAAMSTEDE - Bohemen Resorts heeft grote plannen voor uitbreiding van Resort Haamstede aan de Daleboutsweg bij Haamstede. Het is de bedoeling dat in anderhalf jaar tijd 110 bungalows en 30 bungalettes bij gebouwd worden. Ook wordt het door het consortium aangekochte sportcentrum Krayestein grondig onder handen genomen en fors uitgebreid. Dat maakte L. A. van Bohemen, algemeen directeur van Bohemen Resorts gisteren, woensdag, bekend tijdens de feestelijke inge bruikname van 140 gerenoveerde bungalows en de voor malige boerderij De Trouwe Herder. Vijftien jaar geleden, in 1975, wer den langs de Daleboutsweg 140 bun galows neergezet. De naam van het geheel: Bungalowpark Burghstede. Burghstede is bijna onherkenbaar veranderd in Resort Haamstede. Vo rig jaar september sloot het bunga lowpark haar poorten en ging men aan het werk. Het resultaat mag ge zien worden. Verouderd Burghstede"werd indertijd ontwik keld voor gezinnen met kinderen. Dat was toen de belangrijkste doel groep. Maar zowel de doelgroep als de eisen die de klant vandaag de dag stelt aan een te huren vakantiever blijf zijn drastisch veranderd. „Burghstede was stik verouderd", stelde Van Bohemen onomwonden in zijn toespraak. ,,De bungalows zijn groter gewor den, bieden meer comfort en zijn voorzien van nieuw meubilair. En we zijn er nog lang niet", aldus Van Bo hemen. Hij doelde daarmee op de ambitieuze plannen voor uitbreiding van het Resort. „Burghstede is achterhaald. Het heet nu Resort en dat is eigenlijk niet goed te vertalen, maar houdt u het maar op vakantie buitenverblijf", schetste Van Bohemen. Naast de naam Burghstede verdwijnt ook de naam Krayestein. Het .sportcentrum wordt drastisch aangepakt. Zo wor den er onder meer een verwarmd zwembad, sauna, drie in-door tennis banen, squashbanen, een indoor golf- green en een golf-simulator in onder gebracht. En de koek is nog niet op want ook is nog plaats ingeruimd voor een Ita liaans restaurant. „Geen pizzeria", verduidelijkt architect M. Zeelen- berg, maar een excuise restaurant met Italiaanse keuken". Zeelenberg heeft zich bij het ontwerp van het nieuwe sportcentrum, zo vertelt hij, laten inspireren door de Romeinse stijl. Ook de nieuw te bouwen bunga lows en bungalettes worden in Ita liaanse stijl opgetrokken. Op de vraag wat een bungalette precies is antwoordt Zeelenberg: ,,Noem het maar een kruising tussen een bunga low en een appartement". Op de tekentafels is verder nog, op het 'oude' gedeelte van Resort Haam stede, een conferentiecentrum ont staan. Op de plaats waar dat moet ko men is nu nog het zwembad gesi tueerd. Bij dat conferentiecentrum wordt ook weer een aantal apparte menten gebouwd. Deze appartemen ten komen in directe verbinding te- staan met het conferentiecentrum. De Trouwe Herder Als alles volgens de planning ver loopt geeft Bohemen Resorts over zo'n anderhalf jaar weer een feestje. Men hoopt rond Pasen 1992 de eerder geschetste plannen te hebben verwe zenlijkt. Hetgeen niet wil zeggen dat de huidige gasten van het Resort geen waar voor hun geld krijgen. De 140 bungalows zijn flink onder handen genomen. Zowel de geschakelde als de vrij staande chalets zijn voorzien van badkamer met ligbad, woonkamer, keuken en twee slaapkamers. Om de privacy te verhogen hebben glaspar tijen het veld moeten ruimen voor muren. Ook de voormalige boerderij waar in receptie en restaurant zijn geves tigd, is grondig onder handen geno men. Het restaurant draagt nu de naam rotisserie De Trouwe Herder. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het vernieuwde restaurant werd de na^m Krayestein 'teruggegeven' aan de rechtmatige eigenaar, één van de nazaten van het geslacht Dalebout van wie indertijd de boerderij werd overgenomen. Dalebout kreeg de let ters die tot voor kort de gevel van het sportcentrum sierden. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer be titelde Resort Haamstede in een kor te toespraak als een aanwinst voor Westerschouwen. ,,U heeft een won der laten verrichten", aldus de burge meester. Ook burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Lee'nheer kwam een kijkje nemen in de gerenoveerde bungalows. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - In haar concept-jaarverslag over 1989 plaatst de Stichting Welzijn Ouderen (SWO) kantteke ningen bij de wijze waarop instellingen tegenwoordig vrijwilligers werven. „Steeds meer instellingen gaap er toe over vrijwilligers 'in dienst' te ne men. Men werft ze bij bestaande in stellingen of op de vrije markt. Wij vragen ons af of dat is toe te juichen omdat onze samenleving nog vele langdurige en moeilijk plaatsbare werkloze mensen kent", aldus de SWO in haar jaarverslag. Men vraagt zich daarbij af in hoe verre vrouwen van veertig jaar en 014- BROUWERSHAVEN - Tij dens de vergadering van het al gemeen bestuur van de Stich ting Welzijn Ouderen (SWO) uitte M. de Groot namens de Vrouwen Advies Commissie (VAC) kritiek op het feit dat de rolstoelwoning die is gepland in het woonzorgproject te Brouwershaven door de archi- tekt is gelokaliseerd op de eer ste verdieping van het gebouw. „Wij zijn van mening dat in. geval van brand een onaan vaardbare situatie ontstaat voor de bewoner van die wo ning. Wanneer in zo'n geval de lift onbruikbaar wordt is er geen andere vluchtweg". On danks een advies van de VAC bleek de architekt namelijk niet bereid om de andere vluchtweg, de trap, toeganke lijk te maken voor rolstoelge bruikers via het aanbrengen van een traplift. „Men was ook niet bereid de rolstoelwoning op de begane grond te plannen. Volgens de architekt kon de rolstoelgebruiker in geval van brand worden gered door met zijn rolstoel op het balkon te rijden waar de brandweer hem met een hoogwerker vanaf zou kunnen tillen. Tijdens de ver gadering van de SWO in het ge meentehuis van Nieuwerkerk trok men daaruit de conclusie dat de architekt er blijkbaar niet van op de hoogte is dat geen enkel brandweerkorps op Schouwen-Duiveland over een hoogwerker beschikt. der bewust buiten de betaalde ar beidsmarkt worden gehouden. En of arbeidsplaatsen worden opgevuld met vrijwilligers. „Wordt hierbij de werkgelegenheid geen geweld aange daan"? De SWO onderkent daarnaast ook dat het vrijwilligerswerk extra zorg voor ouderen betekent die anders niet gegeven zou kunnen worden. „Omdat er een te krappe personeels bezetting is en dat extra werk voor het personeel een zwaardere taak uitoefening zou betekenen". De SWO adviseert om bij het inzet ten van vrijwilligers een duidelijk omschreven contract^ op te maken. „De vrijwilligers(organisaties) die nen zich in dit opzicht ook bewust za kelijker op te stellen. Vrijwilligers hebben bahalve plichten ook rechten. Zoals een goede verzekering, reis kostenvergoeding, werkbegeleiding en ondersteuning. Mondelinge af spraken hebben in het verleden vaak tot misverstanden en teleurstellingen over en weer geleid". Taak Het is een van dé taken van de Stichting Welzijn Ouderen om waar dat nodig is vrijwilligersactiviteiten en professionele taken te coördine ren. „Er dient op die gebieden een be reidheid te komen om met elkaar sa men te werken". ZIERIKZEE - Wanneer de diverse gemeenten op Schouwen-Duiveland daarvoor een financiële bijdrage wil len geven, wordt in februari 1991 een tweede geheugencursus gehouden. Dat werd bekend gemaakt tijdens de vergadering van het algemeen be stuur van de Stichting Welzijn Oude ren. Voor de geheugencursus hebben zich 45 belangstellenden aangemeld terwijl het maximum aantal deelne mers op achttien is gesteld. „We kun nen er niet aan ontkomen om een tweede cursus te organiseren", aldus J. C. Vijverberg-van Oeveren. Zij ver tegenwoordigt in de stichting Welzijn Ouderen de ANBO, de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen die het initiatief nam om op Schouwen-Dui veland een geheugencursus te organi seren. ZIERIKZEE Dierenasiel Werelddierendag, 4 oktober, staat weer voor de deur. In deze week wordt gecollecteerd door de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Op Schouwen-Duiveland betekent dit een belangrijke bron van inkomsten voor het dierenasiel aan de Zandweg te Zierikzee. Dit dieren asiel zou niet kunnen functioneren zonder de opbrengsten uit de jaar lijkse collecte. Het dierenasiel draait grotendeels op vrijwilligers. De lei ding berust bij Yolanda Meerman, die dit werk al jaren op een prettige en goede manier invult. De dieren in het asiel hebben geen ander onder dak en zijn afhankelijk van gezamen lijke inspanningen. Gelukkig vinden ze in bijna alle gevallen weer een goed tehuis voor deze dieren. Het leeuwedeel van de opbrengst van de collecte op Schouwen-Duiveland komt rechtstreeks ten goede aan deze dieren. De werkgroep die deze collec te en andere zaken voor de dierenbe scherming houdt, bestaat uit vrijwil ligers in het asiel, de collectanten en alle andere medewerkers die dit werk allemaal belangeloos doen. SEROOSKERKE Ledenvergadering De Dorpsgemeenschap Seroosker- ke en omstreken houdt donderdag 4 oktober haar jaarlijkse Algemene Le denvergadering, in het dorpshuis te Serooskerke. Op de agenda staat on der meer de notulen van de vorige jaarvergadering, het financieel ver slag, wensen en mededelingen van het bestuur. Na de pauze volgt de ver kiezing van bestuursleden. Aftre dend en niet herkiesbaar zijn de hui dige voorzitter P. van Splunter en P. Straijer. Er worden twee nieuwe kan didaten gezocht voor een bestuurs functie. Daarna volgt de rondvraag en sluiting. De vergadering begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Afscheid Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis van Wester schouwen wordt vrijdag 28 septem ber afscheid genomen van mevrouw P. Speelman. In verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd stopt mevrouw Speelman met haar werk als schooonmaakster van de openbare basisschool De Kir- reweie. Voorafgaand aan het officiële afscheid in het gemeentehuis om 15.45 wordt in De Kirreweie alvast af scheid van mevrouw Speelman geno men. Die bijeenkomst begint om 14.15 uur. KERKWERVE Witlofstudieclub De witlofstudieclub Schouwen- Duiveland houdt maandag 1 oktober e$n excursie naar het bedrijf van L. de Kok aan de Tellersweg in Kerk- we'rve. Dë excursie start om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Seniorenorkest Het onlangs in de St. Nicolaaskerk in Brouwershaven gehouden concert van het Senioren Orkest Zeeland werd door 300 mensen bezocht. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan verzorgt het orkest een reeks concer ten. Het orkest bestaat uit 53 muzi kanten die variëren in leeftijd van 60 tot 80 jaar. De meesten zijn meer dan veertig jaar muzikant. Verschillende nummers werden voor het voetlicht gebracht. Enkele marsen en onder meer een potpourri van Verdi-melo- dieën. De muziek werd afgewisseld met historische dansen, verzorgd door Völksndansvereniging Nehalen- nia. De muzikale leiding was in han den van dirigent Kruys-Voorberg. De bezoekers' werden welkom geheten door voorzitter C. Slabbekoorn. Het eerstvolgende concert van het Senio ren Orkest staat gepland voor 6 okto ber in Oostburg. Uitstapje Deze week maakten de leden van de ouderensoos Brouwershaven een uitstapje. Na een korte rondrit over Schouwen werd koers gezet naar Goeree-Overflakkee. Daar werd een koffiepauze ingelast. Van de gelegen heid werd gebruik gemaakt om af scheid te nemen van chauffeur Tuin man. Het was de laatste keer dat hij de Brouwse ouderen van dienst kon zijn. Tuinman gaat met de VUT. Om 17.30 uur was het gezelschap weer te rug op Schouwse bodem. Na een pan- nekoekenmaaltijd werd de thuisreis naar Brouwershaven aanvaard. Van af 9 oktober komt de ouderensoos el ke veertien dagen bij elkaar. Iedereen vanaf 60 jaar is van harte welkom. Eerste paal De eerste paal van het woonzorg centrum in Brouwershaven wordt 10 oktober door W. Don en mevrouw E. Maris-Koster, gedeputeerden van de provincie Zeeland, in de grond gesla gen. Na de officiële handeling is er om 16.30 uur een receptie in het Tbn- nenmaga'zijn. NIEUWERKERK Stroopwafels In de gemeente Duiveland wordt vanaf vrijdag 28 september een huis- aan-huis verkoop van stroopwafels gehouden. De opbrengst hiervan is bestemd voor het kopen van le vensmiddelen die eind oktober met een transport mee naar Polen gaan. De levensmiddelen worden bij de mensen die daar het meest behoefte aan hebben, aan huis en bij een wees huis waar 70 kinderen wonen zelf be zorgd. Oud papier Zaterdag 29 september houdt de Gereformeerde Gemeente in Nieu werkerk een oud papier-actie. Tussen 9.30 en 11.00 uur kan men het oud pa pier kwijt in een container bij ge bouw Salem aan de Molenstraat. OOSTERLAND Dagreis bejaarden De bejaardensoos Oosterland maakt onlangs een dagreis naar Scheveningen. Met 51 personen aan boord vertrok de touringcar om 9.00 uur. Bij het vertrek was het weer uitermate slecht, maar naarmate de rit vorderde kwam de zon weer te voorschijn. In Klaaswaal werd de eerste stop gemaakt om de koffie te nuttigen. Vandaar ging het via Rot terdam naar Den Haag en Schevenin gen waar in hotel Mimoza de lunch werd gebruikt. In Den Haag werd vervolgens Panorama Mesdag be zocht. Daarna werd vliegveld Zes tienhoven met een bezoek vereerd. Via de Brienenoordbrug ging het ver der naar Lage Zwaluwe waar in res taurant De Witte Zwaan het diner werd gebruikt. Na het diner werd de thuisreis aanvaard. Presidente E. J. Poelman-van Leeuwen sprak een dankwoord. Omstreeks 20.30 uur was men weer terug in Oosterland. S HEER HENDRIKSKINDEREN Ypsilon De regionale afdeling van de lande lijke vereniging Ypsilon houdt dins dag 2 oktober een informatie-avond. Tijdens deze avond is dr Schrijver, psychiater van het Psyichiatrisch Ziekenhuis Zeeland (PZZ) aanwezig. Aan de orde zullen komen Diagno- Advertentie Thee met beschuit op bed. Geniet extra in uw wentelbaar bed. Voor slaap en leefcomfort. Bedspecialist Deurloo geeft u graag informatie en persoonlijk avies. Haringvlieiplem 4. Zierikzee Tel 01110-12946/12854 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond sestellingen en wat er verder ter tafel zal komen. Ypsilon is een vereniging van ouders en familieleden van chronisch-psychotische of schizofrene mensen. De informatie-avond begint om 19.45 uur in het 's-Heerhendriks- huis te 's-Heerhendrikskinderen. MIDDELBURG Kerk en Israël De Provinciale Werkgroep Kerk en Israel Zeeland heeft voor maandag 15 oktober een bijeenkomst belegd in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Vanaf 19.30 uur spreekt de bekende rabijn van de liberaal Joodse Gemeente in Den Haag, Abra ham Soetendorp. Hij spreekt over de situatie, waarin de Russische Joden momenteel verkeren. Fietspaden-comfort In opdracht van Provinciale Water staat Zeeland wordt woensdag 24 ok tober het comfort van de fietspaden in het provinciale wegennet op Wal cheren gemeten. Dat gebeurt met een tandem voorzien van meetappara tuur. Het gaat om een nieuw onder zoek. Tot nu toe werd alleen de onder- houdstoestand van de fietspaden bekenen, waarop losliggende tegels of gescheurd asfalt weer in orde werd gemaakt. Het onderzoek naar het comfort op de fietspaden richt zich vooral op trillingsgevoeligheid. De elektronische apparatuur op de tan dem meet wat een fietser voelt. De gegevens worden ingevoerd in de we- gén/verkeersdatabank van de water staat. Op die manier kan bekeken worden welke fietspaden aan verbe tering toe zijn en welk type wegdek het geschiktst is. OUDDORP - Deze u>eek is in Gran Dorado Port Zélande een 4-daags congres, waaraan circa 65 buitenlandse journalisten uit ruim 25 West- en Oosteuropese landen deelnemen. Behalve buitenlandse journalisten zijn Nederlandse vakgetioten en toeristisehe beleids.makcrs eveneens bij dit congres aanwezig. Mr. E. Kruijff, directie voorzitter van Gran Dorado Leisure NV heette de congresdeelnemers welkom in Port Zélande. Daar bij maakte hij bekend dat Gran Dorado Port Zélande vanaf de opening in mei 1990 al 375.000 room nights heeft geboekt. In concrcto betekent dit dat deze lokatie een bezetting rmn bijna I00r/i heeft gehaald Het con gres, dat een initiatief is van het ministerie van economische zaken, het NBT en Tourjour draagt als thema 'Are there limits to growth'. Behalve Port Zélande wordt ook een bezoek gebracht aan Rotterdam. Rijksmuseum Paleis 't Loo. Ameland en Schiermonnikoog. Hét congres behandelt de vraag in hoeverre de groei van het toerisme zich verhoudt tot het behoud van cultuur-historische bezienswaardigheden, natuur en milieu. De inleidingen worden ver zorgd door ivetenschappers. beleidsmakers en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven uit Engeland, West- Duitsland. Polen. Joegoslavië en Nederland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1990 | | pagina 4